Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) Dolphine válasza RetepNyaraB (#28549) üzenetére


Dolphine
addikt

A titanium backuphoz kell ROOT jól tudom?
Na, az nálam nincs! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28552) kano válasza Dolphine (#28551) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor egy gyári beállítások visszaállítása....
Azt segíteni fog nagy valószínűséggel.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28553) #01696768


#01696768
törölt tag

Nos... A kádban landolt a telefon. Kikapcs, hátlap le, rizsbe be azonnal. Az akksit is ki akartam szedni, de macerásnak tűnik, mint gondoltam. Az S3-am is járt hasonlóan vagy 3 éve, azóta így hibátlanul megy (másnál). Nagyon szeretném, ha az OPO is túlélné. Szerintetek szedjem darabjaira? Van itt olyan, aki járt hasonlóképp? Köszi előre is!o

(#28554) kano válasza #01696768 (#28553) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor járnál a legjobban, ha szét tudnád szedni teljesen és száraz, meleg helyre tenni. A rizsről nem mondanám el a véleményem... De ha van otthon szilica golyó azzal jobban jársz páraelszívás szempontjából.
Igazából az a baj, hogy előbb utóbb ettől korrodálódni fognak a forrasztási ponton...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28555) Dolphine válasza kano (#28552) üzenetére


Dolphine
addikt

Gondolkoztam rajta már én is. :F

Hú de szép meló lesz visszatenni az összes appot és beállítani! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28556) kano válasza Dolphine (#28555) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem a kb 50 app 10-20 perc, net gyorsaságától függően. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28557) berek21 válasza #01696768 (#28553) üzenetére


berek21
senior tag

Esetleg még szilika tartalmú macskaalom. Légmentesen zárd össze őket, és imára kulcsold kezeid. Én szurkolok. :K

LG Velvet eladó!

(#28558) RetepNyaraB válasza Dolphine (#28555) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor nyomás rootolni, csak előnye van. Az appokat meg mindenképpen bukod mostanra...
Ja, de a gugli menti az appjaidat és resetnél felajanlja az automata visszaállítást! Az esetleges adatbázisokról viszont valami módon csinálj mentést (felhő, drive, dropbox, gépre másolás). Tehát zene, képek, whatsapp, játék in game cloud stb...

Fl0werstar@ ne légy lusta, szedd ki az akksit lehetőleg. De a szárítás anélkül is jó, csak az esetleges rovidzarlatot tudnád kiiktatni. A silica jobb, mint a rizs, de kevesünknek van otthon egy kiló belőle. A rizs viszont ne előfőzött legyen :D

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28559) janosibaja válasza kano (#28556) üzenetére


janosibaja
őstag

Mivel mentesz, ami 10-20 perc alatt 50 appot beállításaival együtt fullra helyreállít?

Nálam custom launcher megy, nagyon sok egyedi beállítással, s kábé negyven app, egyedileg hangolgatva. A gugli visszaállít ezt-azt, volt, hogy ki is maradt a választás valami miatt, s minden appot visszaállított (azt is, amit már nem akartam), máskor meg előfordult, hogy sz@rt elmenteni, nem volt visszaállítás. De csak az appkat rakta vissza, már amikor egyáltalán, a beállítások mindig elvesztek...

[ Szerkesztve ]

(#28560) dwd1 válasza Dolphine (#28513) üzenetére


dwd1
tag

Tasker

(#28561) Dolphine válasza dwd1 (#28560) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezzel lehet vezérelni a Rendszerprofilokat?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28562) kano válasza janosibaja (#28559) üzenetére


kano
nagyúr

Rom Toolbox pro, de de kb. 5-6 app igényel egyéni beállítást.

Egyébként én nem hiszem ebben a rizses dologban (akkor már sokkal inkább macskaalom.).
Ilyenkor ugye a korrózió ami a probléma. Hiába rakod rizsbe, ha a folyadék lassan párolog a felületről. Ennyi erővel használhatnánk tarhonyát is. Sokkal többet érhet, ha a folyadék gyorsabban párolog el (mondjuk egy meleg helységben).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28563) tiger71 válasza kano (#28562) üzenetére


tiger71
aktív tag

Rizzsel még én sem etettem a vizes telefonom... :)

De egy Galaxy S4 merült már el a vízben... Gyors szétszedés, levegővel kifújás, és konvektor tetején törölközőn szárítás megtette a hatását! Utána tökéletesen működött!

Predator Helios 300...

(#28564) #01696768 válasza kano (#28554) üzenetére


#01696768
törölt tag

Hmmm... Akkor ebből operáció lesz. Tudom, de vasárnap este sajnos a silica nem volt opció.

(#28565) kano válasza tiger71 (#28563) üzenetére


kano
nagyúr

Na ez a max amit tehetsz érte. Utána pedig egy szerviz és ultrahangos tisztítás.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28566) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Telepítettem a Battery Monitor Widget Appot.
A töltés idején "mekkorának kell lennie" az mA-nak?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28567) Tibko8 válasza Dolphine (#28566) üzenetére


Tibko8
senior tag

1800-1900 mAh kikapcsolt kijelző mellet.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#28568) RetepNyaraB válasza Dolphine (#28566) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem spec max 1,8A, de 50% felett inkább 1,2; aztán bőven 1A alatt.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28569) kano válasza RetepNyaraB (#28568) üzenetére


kano
nagyúr

Ez a normális. Nekem is ilyen (Nillkin 2A-es töltő és Kopi kábel).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28570) #01696768 válasza tiger71 (#28563) üzenetére


#01696768
törölt tag

Ez eszembe sem jutott. Bár nálunk a központi fűtés nem egy cserépkályha, azért éjszakára rajta hagytam, kikapcsolva, akksi "kivéve" (nem szedtem ki teljesem, de a csatlakozót kihúztam). Ma reggel beüzemeltem, eddig semmi probléma. Az igaz, hogy eddig egy telefonom sem úsztattam meg rendesen, mindig gyorsan kikaptam, leráztam, azonnal szétszedtem. Nem tudom, hogy ha pl. rendesen elmerül és percekig ázik, mennyire hatásosak ezek a módszerek. Gari persze ugrott, már csak a kis mini matrica miatt is, amit le kellett szednem, de talán van esélye, hogy kibírja a kütyü őszig, amíg esedékes lesz a csere. Köszönöm a tippeket, segítséget és a drukkolást mindenkinek!

(#28571) scope2007 válasza #01696768 (#28553) üzenetére


scope2007
addikt

Én jártam sajnos, azóta is hibátlanul üzemel
Én is szetszedtem a jack dugonal
Kikapcsolva hagytam 2napig
Első a hangszórók nem voltak igaziak, de már azóta jó

Az akut én nem piszkaltam, nem vettem ki

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#28572) kano válasza #01696768 (#28570) üzenetére


kano
nagyúr

Ha tudod vidd el egy ultrahangos tisztításra. Nem túl drága és sokat tud tenni a korrózió megelőzésében.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28573) #01696768 válasza kano (#28572) üzenetére


#01696768
törölt tag

Ezt hol végzik? Itt nem nagyon van GSM bolt, amit eddig láttam elég neccesnek tűnt, szerintem inkább pénzmosók :D Valami elektronikásnál érdemes megpróbálnom? Mondjuk tuti ilyen 50 euró körül lesz, azalatt a kezüket sem veszik ki a zsebükből. :(

scope2007: jobban össze vannak ezek rakva, mint gondolnánk! Kipróbáltam most az összes hangszórót, remekül üzemelnek pont olyanok, mint előtte :D .

(#28575) #01696768 válasza janosibaja (#28574) üzenetére


#01696768
törölt tag

A kérdés: törölhetők? Fagyaszthatók? Ha nem, az azért elég gáz lenne...

(#28576) janosibaja válasza #01696768 (#28575) üzenetére


janosibaja
őstag

Azt írja, hogy "teljesen eltávolítva is még mindig látni a javaslatokat. Úgy tűnik, mélyen van a rendszerben."
Biztos eltávolítható, de ez a mélyen a rendszerben, ez nem hangzik igazán jól.

(#28577) RetepNyaraB válasza janosibaja (#28576) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valamiből élnie kell a Oneplusnak is...
Az almától nyilván nem kerhetnek pénzt némi rendszerintegrációért :D
de most, hogy a mikrobi lenyelte a Nokiát, már szabad préda a droid :o

Egy érvvel több, hogy ne menjek vissza COS-ra. M úgyse jön rá (vagy rosszul gondolnám, hogy a Cián befejezte az együttműködést és csak cm szinten marad támogatott a vas?).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28578) Dolphine


Dolphine
addikt

A töltési mizériámhoz.
Most ugyanazzal a töltővel és kábellel két óra alatt töltötte fel a telót.
Nem értem, hogy korábban miért volt ez három óra?! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28579) virkir válasza RetepNyaraB (#28577) üzenetére


virkir
veterán

Az oneplus ebből illetve amit az MS áttolt egy doboz gyufát nem fog venni.
A Cianogen-t sámfázták ki némi zöldhasúval, azok meg izibe kapták is elő a vazelint.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28580) kano válasza virkir (#28579) üzenetére


kano
nagyúr

Én is így gondolom, hogy a CM-ék állnak sorban a bankókért...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28581) berek21 válasza kano (#28580) üzenetére


berek21
senior tag

Nem kell sorba állnia az CM-nak, mert befektető az MS. Azt hogy hány százalékban, nem tudom, de a PH-n is volt róla régebben hír.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#28582) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Lehet, hogy buta kérdés, de ne kövezzetek meg érte! :U
A legújabb frissítés óta az aksi éjszaka is sokat merül. Nem én vagyok egyedül ezzel a problémával, a OnePlus fórum tele van ezzel.
Azon gondolkodom, hogy egy Factory Resetet hajtok végre.
A kérdés, hogy ettől jobb lesz, vagy rosszabb? Sokan panaszkodnak ennél nagyobb merülésre + ghost touch + dialer app eltűnés stb. Azt nagyon remélem, hogy ezek nem jönnek elő egy factory után, vagy hagyjam a csudába az egészet és várjak egy újabb frissítést, hátha attól jobb lesz? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28583) Tibko8 válasza Dolphine (#28582) üzenetére


Tibko8
senior tag

Ha már Factory Reseten gondolkozol én a helyedben vissza térnek az utolsó normálian működő rendszerre.
Gyári recovery-bol telepíthető nagyon egyszerűen. Itt tudod letölteni [link]
"Signed flashable zips" ebből a részből válaszd ki ami tetszikneked majd recovery-bol telepítheted is.
Ha valamiben nem vagy biztos akkor kérdez nyugodtan. Téglát nem nagyon tudsz belőle csinálni. :)

Szerk. Hogy válaszoljak pontosan a kérdésedre is. Igen lehet hogy segítene rajta kivétel akkor ha a Cyanogen csapat valamit benezet és azért vannak ezek a gondok.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#28584) scope2007 válasza Tibko8 (#28583) üzenetére


scope2007
addikt

és a kérdés, hogy vajon melyik az? :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#28585) Dolphine válasza Tibko8 (#28583) üzenetére


Dolphine
addikt

Először is köszönöm a választ! :R

Második kérdésem:
Miután letöltöttem a zip-et, utána hogyan tovább?
Egyébként az új verzióból nincs még teljes zip!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28586) beloadjoker válasza janosibaja (#28574) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hip hip, lassan tényleg új teló után kell nézni, ami kemény dió mert a nexusok is elszálltak.... :W

/ nagyon jó kis teló ez, és ha valakit érdekel kijött a nethunter 3.0 a telónkra CM 12.1re+ ez lett az ajánlott/legjobban preferált készülék /M-re is készült port csak az nem lesz hivatalosan amíg meg nem kapjuk a hivatalos M-et /
"This device has in large part supplanted the Nexus 5 as the preferred phone form factor NetHunter device."/
"OnePlus One (bacon) CM 12.1 Our preferred device"
Azért szerencsére nagy tábora van, remélem sultan nem un majd rá akkor még sokáig lehet ebből jó készülék..
Emlékszem pár éve mennyire csodáltam a cmet, azért ez rendes fakulgat mostanában...

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#28587) Arcanus válasza beloadjoker (#28586) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Én is pont így vagyok vele. S4em volt, mindig cmet tettem fel rá, mert imádtam. Sajna ez kezd leáldozni, de a telefon marad. Még most így 2 év után is azt kell hogy mondanom, nem éri meg váltani. Jó ez, 1, 2 évig biztosan marad.

Apropó sultan. Nem tudjátok hogy mennyire stabil a cm13-a? Mert én a 12.1-et használom, és át ki szeretném próbálni, de félek túl sok bug jön elő. Időm még nem nagyon van próbálkozni

(#28588) beloadjoker válasza Arcanus (#28587) üzenetére


beloadjoker
őstag

Én is csak cmet használtam s2-n s3-on de volt hogy még n5ön is :) /n7en meg végig../

Én sultan félét használok még a dec 24-es verziót, nekem nincs problémám vele

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#28589) rum-cajsz válasza Arcanus (#28587) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Sultan CM13 01.06-on vagyok péntek óta, és semmi baj a stabilitással. Arra kell odafigyelni, ha telepíteni akarod, akkor új firmware is kell előtte.
Egyedül az aksifogyasztás lett a közepes a jó helyett. Reggel 14 órát saccolt magának. De mentségére szóljon, hogy most is 14 órát saccol, pedig már 84%-on van. :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#28590) randras_83


randras_83
addikt

sziasztok!

Gyors kérdés, érdemes még OPO-ba beruházni? Leszakadtam pár hónapja a Nexus vonalról, jelenleg egy Redmi Note 2-t hajtok, de elgondolkodtam, hogy OPO még nem volt. 75k körül meg be lehet újítani egy 64GB-osat.

Köszi az infot :R

https://www.flickr.com/randras83/

(#28591) hyperspace válasza Dolphine (#28585) üzenetére


hyperspace
őstag

zip-et telefonra rá, reboot recovery, install update, kiválasztod a zip-et, és telepíti. le lehet tölteni az utolsó update-et külön, azt ugyanígy lehet telepíteni.

randras_83, ennyire nem tetszik a miui? Én szeptemberben vettem, nagyon megszerettem, első androidos telefonom. Jönni fog a hivatalos 6.0 még rá, és kb ott lesz vége a hivatalos támogatásnak, de persze más fajta romok folyamatosan frissülnek rá.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#28592) randras_83 válasza hyperspace (#28591) üzenetére


randras_83
addikt

nem arról van szó, hogy nem tetszik, csak valahogy nem az igazi. az OPO-t meg már régen is nézegettem

https://www.flickr.com/randras83/

(#28593) rum-cajsz válasza randras_83 (#28592) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én pont azt néztem, hogy az új Redmi 3 nem sokban marad el az Oneplus One mögött.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#28594) hyperspace válasza rum-cajsz (#28593) üzenetére


hyperspace
őstag

Redmi Note 3. Igen, az szerintem nagyjából ugyanazt az élményt adja, mint OPO.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#28595) randras_83 válasza rum-cajsz (#28593) üzenetére


randras_83
addikt

na igen de ha az is zárt bl-vel jön mint a redmi note 3, akkor az szopófej, és mondjuk megkapod valami gyönyörű kínai rommal.

hozzáteszem, hogy annyira a miui se bug mentes.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#28596) Dolphine válasza hyperspace (#28591) üzenetére


Dolphine
addikt

Még egy kérdés, csak hogy tiszta legyen.

Ez a fajta telepítés azonos ROM variációra érvényes. Tehát egy K1-re, ne tegyem fel az előtte lévőt. Jól értem? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28597) kano válasza hyperspace (#28594) üzenetére


kano
nagyúr

Csak egyelőre nagy sz*pások vannak vele. A Xiaomi lezárta a bootloadert és nem lehet még nyitni.
Én vennék még a sima Redmi 3-mal is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28598) #01696768 válasza Dolphine (#28596) üzenetére


#01696768
törölt tag

Csak megjegyzem, hogy nekem majdnem minden OTA frissítés után ratyi az akksi pár ciklusig, főleg éjszaka. Aztán megjavul.

(#28599) petipetya


petipetya
nagyúr

Érdekesség. Tegnap este csináltam egy gyári beállítások visszaállítását a telón, ám a Google jelszavamat elfelejtettem kiírni egy papírra. Amikor beírtam a fiókom nevét és rámentem az elfelejtett jelszó linkre, akkor sms-ben kaptam egy kódot, amivel új meg tudtam adni egy új jelszót. Utána egyből tudtam szinkronizálni a fiókomat.

A lényeg: tegyük fel, hogy nekem az infó kell. Akkor elvileg bármilyen (stock?) Lollipopot futtató telón elég tudnom azt, hogy az illető milyen fiókkal van bejelentkezve. Hiába van rajta képernyőzár, elveszem a telót, recoveryben formatálom, majd az elfelejtett jelszó linkkel kreálok egy újat, mivel benne van a sim kártya. Onnantól kezdve enyém minden adat: email, G+ stb. Hol a biztonság?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#28600) virkir válasza petipetya (#28599) üzenetére


virkir
veterán

Ott, hogy nem azt a telefonszámot adom meg amit azzal a fiókkal használok.
Vagy nem is adok meg telefonszámot hanem alternatív email-re kérem a jelszócserét.
A te módszered kb a bankkártya hátuljára írt pinkód esete.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.