Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) petipetya válasza csenor (#28150) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem, mert:
- túl nagy
- hardveresen nem fejlődés
- szoftveresen nem azt az irányt képviseli, amit kedvelek (stock Android vagy CM)

"nincs rá lezsóidő"

(#28152) Lacika0002 válasza csenor (#28150) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

One-t cserélni? :D
Nem köszi...

(#28153) guyver


guyver
senior tag

Remélem cm13 alatt ezt a random reboot-ot gyorsan orvosolják. Gondolom nem kernel hiba, mert a boeffla sem segített rajta.

Poco F3 & Gear S3

(#28154) Obyboy válasza csenor (#28150) üzenetére


Obyboy
addikt

Én nem.
Hogy más cserélné-e?
Az szerintem attól függ hogy kell-e a 6"-os kijelző vagy az optikai képstabilizátorral megtámogatott kamera esetleg a dual sim és ezek mellett lemond a stock droidról.
Hiába nagyobb az aksi szerintem üzemidőben közel azonosak lehetnek a nagyobb átló és a magasabb felbontás miatt.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#28155) virkir válasza Tibko8 (#28148) üzenetére


virkir
veterán

Elvileg mennie kéne már annak is.
Mind1 felraktam ma a portolt legfrissebbet ez legalább cm alapú.
Eddig jónak tűnik bár az utóbbi pár is már csak akkuzabálás gonddal kűzdött.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28156) Tibko8


Tibko8
senior tag

[link] Erről van valakinek tapasztalata? Érdemes telepíteni azt a kernelt ami ott van hozzá?

Mitől jó amúgy ez a F2FS? Több romnal is láttam mitől másabb?

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#28157) glspeter1 válasza csenor (#28150) üzenetére


glspeter1
őstag

Ennél több kell, hogy lecseréljem a One-t. :N

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#28158) kano válasza Tibko8 (#28156) üzenetére


kano
nagyúr

Én ezt használom már jó ideje. Nekem bejön. 12.17-t tedd fel.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28159) rum-cajsz válasza kano (#28158) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Hú, az nekem merült, mint a Titanic, de a mai elég jónak tűnik végre.
Viszont egy érdekes új jelenségre lettem figyelmes, a kamera a legváratlanabb pillanatokban indul el a zsembemben. :F

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#28160) PiciDikenz


PiciDikenz
aktív tag

Helló,

powerbankot rendelnék, és ezt néztem ki. Tudom, hogy jópáran rendeltetek már ilyet, így kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy milyen ez a cucc, illetve, hogy ez várhatóan eredeti lesz-e?

A másik pedig, mivel nem nagyon vagyok otthon a témában, hogy ahhoz, hogy kijöjjön, hogy hányszor tudná ez feltölteni a telefonom / tabletem egyszerűen csak el kell osztani a 10k mAh-t a device akksiméretével, vagy ennyire azért nem egyszerű a képlet? :)

Előre is köszi :)

(#28161) kano válasza PiciDikenz (#28160) üzenetére


kano
nagyúr

Én is ilyet használok. Ez várhatóan eredeti, és szuper a pb. Mire vagy még kíváncsi?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28162) Tibko8 válasza PiciDikenz (#28160) üzenetére


Tibko8
senior tag

Én most vasárnap rendeltem tőlük 3 db-ot :)

De ennyire egyszerű. A miénket 3x nulláról feltolti 100-ra és még marad benne egy kevés (700 mAh) . De talán 4x fellehet vele tölteni mivel senki sem meríti le nullára az aksit általában.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#28163) kano válasza rum-cajsz (#28159) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem nincs ilyen problémám vele már régóta(merülés), és a kamera sem csinál semmi furcsát. Viszont az újabb release-eknél előjön a random reboot (ahogy sajnos a nightlynál is). Nekem most a 20-i eddig jónak tűnik. De talán a 17-i volt a legstabilabb.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28164) PiciDikenz válasza kano (#28161) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

+(#28162) Tibko8
Nagyjából ezekre az infókra volt szükségem, már a kosárba is raktam, köszönöm mindkettőtöknek :) :R

[ Szerkesztve ]

(#28165) Véreshurka válasza janosibaja (#28059) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Szia!

Bár kicsit későn, de hátha még mindig érdekel.

Egyrészt itt egy lista, ahol pár Xposed modul van felsorolva rövid leírással: [link]. Innen sztem egész jókat össze lehet mazsolázni.

Én ezeket használom jelenleg:

- amplify (donated verzió) --> bár itt még magam nem sok mindent csináltam, a készítő által tiltott cuccok vannak benne, jobban bele kellene ásnom magam

- greenify (donated verzió) --> appok fagyasztása memo gazdálkodás céljából

- Lucky Patcher HU --> nem warezra, hanem reklámblokkolásra, figyelj arra, ha appon belül akarnál vásárolni akkor a Goolgle Billing Emulation legyen kikapcsolva.

- MinMinGuard --> egy másik nagyon jó reklámblokkoló, ahol te tudod eldönteni, hogy melyik app-nál szeretnél reklámot blokkolni, de akár mindnél is tudod tiltani egyszerre.

- Network Speed Indicator --> a noti bar-ra tesz ki egy net sebességfigyelő ikont

- RootCloak --> ha számít, hogy egy app ne lássa, hogy a teló root-olva van

- Statusbar download --> elvileg egy csíkkal a statusbar felett mutatja, hogy hogyan töltődnek le a cuccok, nekem eddig csak a Play Store-os letöltéseknél működött

- Statusbar Scroll to Top --> ha a statusbar-ra nyomsz a lista aljáról felkerülsz a tetejére. Van amelyik listánál működik, van ahol nem. Sokszor elfelejtem, hogy lenne ilyen lehetőségem, így igen csak ritkán van használva

- Wi-Fi Pwd --> egy már általad használt és lementett WiFi hálózat jelszavát tudja megjeleníteni. Nem töri a jelszót, csak ha már egyszer beírtad, azt a későbbiekben meg tudja jeleníteni. Nálam vagy működik vagy nem, elég hektikusan viselkedik.Sokszor csak pár újraindítás után műkszik.

- Xprivacy (Pro verzió) --> programok jogosultságkezelését tudod szabályozni, viszont azért csak óvatosan

- YouTube AdAway --> a youtube reklámjait tünteti el

- YouTube Background Playback --> a háttérbe lehet tenni a youtube-ot úgy, hogy nem áll le. Kísérletezni kell, hogy melyik youtube appal melyik modul működik, sztem most már érdemesebb BSPlayer-t használni erre.

El Psy Kongroo

(#28166) janosibaja válasza Véreshurka (#28165) üzenetére


janosibaja
őstag

Nagyon köszönöm a részletes választ! :R
Az ünnepek utáni hajrá után veszek egy nagy levegőt és végigpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#28167) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A Gsam Battery folyamatosan azt írja ki, hogy akku túlfeszültség, holott a telefon akkuról működik. Most a telefon hülyült meg, vagy a Gsam? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28168) Dolphine válasza Dolphine (#28167) üzenetére


Dolphine
addikt

Most rebbotoltam a telót. Egyelőre nem jelentkezik a probléma. :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28169) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Egy kis erdekesseg; nemreg ertem haza PL Sportarenabol, meg nincs kiteve online video, de gyorsan belenztem, hogy milyet keszitett az SJCAM 4000+ es a OneplusOne telefonom ... szamomra is hihetetlen, de az akciokamera szinte hibatlan hangminoseget vett fel (nem torzit!), mig a hájtekk telefonommal rogzitett video hangja olyan szinten torz, hogy mehet a kukaba, ugy, ahogy van :C :F

UI: valaki keszitett mar ezzel a telefonnal hasznalhato koncertfelvetelt? Termeszetesen nem varok el tole tobbmillio forintos kamera minoseget, de azert egy SJCAM akciokamerat lepipalhatna igazan... Olyan szinten tulvezerelt volt a mikrofon es ezaltal torz a hang, hogy mar faj, szinte semmit nem hallani ki az egeszbol :U
(van erre valami mod? ... mintha valamikor, valahol olvastam volna mar, hogy van az ilyen esetekre (koncertfelvetel) megoldas).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#28170) kano válasza axlfsi (#28169) üzenetére


kano
nagyúr

5.1.1 van rajta? Tudnak erről a hibáról és lehet, hogy 6 alatt már nincs is csak egyelőre nem tudom kipróbálni. Nem járok koncertre sajnos időhiány miatt. :(

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28171) hedgehog válasza axlfsi (#28169) üzenetére


hedgehog
senior tag

Elvileg készült rá javítás, de nekem ugyanolyan vacak volt utána is.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#28172) DeBe


DeBe
tag

Kipróbáltam pár CM13at(sultan,lagfree stb) és arra jutottam, hogy visszatettem a gyárit, mivel egyik CM13 sem volt képes rendes képet csinálni, csak 1-2megásakat. Na meg ugye mindből hiányzik a Tisztakép mód ami hatalmas ütőkártya.

Ennek kapcsán érdekességképp csináltam a gyári 5.1.1el állványról elmozdítás nélkül sorban képeket a különböző válaszható módokat lapozgatva, autoISO-val, hátha valakinek érdekes lehet:

(a képminőség immár valóban 100%on a legjobb)

Bár valószínüleg egyértelmű de ha akad olyan, aki nem boldogul a sok beállítási lehetőséggel, vagy sz*r képeket készít a telefonja:

HDR:
Ha erős a fény, pl süt nagyon a nap és nagy az esély a túl világos/sötét részekre, javaslott a HDR mód, ez egy picivel tisztább képet is eredményez, mint a többi, de időigényesebb is.

TISZTA KÉP:
Hasonlóan a hdr-hez a TISZTA KÉP is időigényes, de itt még tisztább képet kapunk cserébe, de nem szünteti meg a kiégett/sötét részeket. Szerintem mobilok közt ennél tisztább képet semmi nem tud. Már amennyiben nem remeg a kezünk.

TÁJKÉP: Ha csak kattingatunk, pl kirándulás során, javallott ezt használni, mert szebbek a színek, és nem igényel időt a készítése. Esetleg meg lehet spékelni egy ISO HJR beállítással.

HOSSZÚ ZÁR: Értelem szerűen esti képekhez, csak állvánnyal, vagy megtámasztva.

A többi mód közt számottevő különbséget nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#28173) janosibaja válasza DeBe (#28172) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi szépen a hasznos táblázatot! Egy-két dolgot nem értek, segíts lécci:

- hosszú záridőt nekem automatára, 8s, 4s, 2s, 1s, 1/2s-re lehet állítani (értelemszerűen 100-as ISO-t állítok be hozzá), Te itt ehhez 1/7-et írsz, s másutt is olyan záridőket, amiket nem tudok előállítani. Mit csinálok rosszul?
- régen nézegetem ezt az ISO HJR-t, de nem tudok rájönni, mi a csudát jelenthet? Itt írnak valami zavarosat, de ezt sem értem.

(#28174) kano válasza DeBe (#28172) üzenetére


kano
nagyúr

A cameranext működik tökéletesen cm13-on is. Én is azt használom.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28175) DeBe válasza janosibaja (#28173) üzenetére


DeBe
tag

A záridő alapvetően ugye automatikus, de Hosszú záridő módban az általad felsoroltakat be lehet állítani kézileg is, de nem muszáj, hagyhatod ott is automatikuson, én is így hagytam, ezért vannak ilyen értékek. Egyébéként Hosszú záridő módban ha a záridőt és az iso-t is auton-n hagyod, akkor az iso-t leveszi amennyire lehet, és ehhez állít megfelelő záridőt.
Ezen felül letölthetsz moddolt gyári kamera appot, aminek hála 64s-ig tudod növeli a záridőt bármelyik fényképezési módban, így automatán hagyva az iso-t le tud menni egészen iso50-re ha elég hosszúra hagyod a záridőt, és így egész kellemes éjjeli képek készíthetők, mutatok pár sajátot:

ISO HJR arra jó, hogy a kézremegést kiküszöbölje valamennyire oly módon, hogy előtérbe helyezi a záridő rövidségét az iso rovására(vagyis rövidít a záridőn, de növel az iso-n). Ezt próbálgatva kb átlag 100al nagyobb ISO-t állított és nagyvonalakban felezte a záridőt.

A Cameranext működött nekem is CM13on, de a képek jóesetben 3megásak voltak, CM12őn meg befigyelt néha 7mega körüli is. Valamint CM13on a Tiszta kép módban lőtt kép nem úgy készült ahogy kéne, csak simán lőtt egy képet. Arról nem is beszélve, hogy lassított felvételnél befagyott az app mind a 3 romon amit próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#28176) csposta24


csposta24
csendes tag

CM13 nightly alatt a gps-t sikerült valakinek működésre bírni?
A GPS Status & Toolkit ma pl. 8 műholdat lát, de pozíciót mégsem állapít meg.
A-GPS adatok frissítése nem segít.

(#28177) DeBe válasza csposta24 (#28176) üzenetére


DeBe
tag

nekem működött simán

(#28178) RetepNyaraB válasza csposta24 (#28176) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Gyorsabb, mint nyalóka alatt volt. Valami félreflesselődött...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28179) csposta24 válasza RetepNyaraB (#28178) üzenetére


csposta24
csendes tag

Clean flash volt 2.8.6.1-es TWRP alól, többször is.
Nekem amúgy már COS alatt is volt vele gondom de a GPS Status megoldotta. Most az se.
Amúgy, ahogy elnézem a külföldi fórumokat, más is küzd ezzel.
A google maps és a futár is egyszerűen betesz a pusztavacsi Öreg tó étterem mellé. :F

[ Szerkesztve ]

(#28180) LallerHUN válasza csposta24 (#28179) üzenetére


LallerHUN
tag

ó igen a pusztavacsi Öreg tó étterem már nálam is volt. :D

(#28181) axlfsi válasza kano (#28170) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, Sultan fele 5.1.1 van fent, melyel ugy egyebkent abszolut meg vagyok elegedve, de ez videofelvetel eleg tre lett (vajon szamit, hogy melyik szofvterrel keszitettem a felvetelt vagy mindegy, mert a mikrofon vezerles ugymond rendszerszintu? Csak mert biztos nem a gyarival tortent, hanem a CameraNextmod 2.0-val...)

(#28171) hedgehog hm, vajon ebben a Sultan fele CM-ben benne van-e?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#28182) csposta24 válasza LallerHUN (#28180) üzenetére


csposta24
csendes tag

Az online marketing szintet lépett. :DD

(#28183) janosibaja válasza DeBe (#28175) üzenetére


janosibaja
őstag

Ez óriási! Lázba hoz a 64s záridő és az 50-es ISO! Melyik "moddolt gyári kamera app" tudja ezeket a paramétereket?
12.1-es, rootolt az OPO-m. :R

(#28184) janosibaja válasza DeBe (#28175) üzenetére


janosibaja
őstag

Erre gondolsz talán? Nem írnak róla 50 ISO-t...

(#28185) kano válasza axlfsi (#28181) üzenetére


kano
nagyúr

Sajnos minden rom alatt sz@r volt nekem, de cm13 alatt még nem próbáltam. Van aki már próbálta?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28186) >Deego..


>Deego..
senior tag

1000db Ceramic OnePlus X rendelhető meghívó nélkül.

Aki szükségét érzi jobb lesz ha siet.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#28187) petipetya válasza >Deego.. (#28186) üzenetére


petipetya
nagyúr

OnePlus X Ceramic

Teló: 109.990 Ft
Szállítás: 6.180 Ft
Összesen: 116.170 Ft

+ biztosítás 12 hónapra: 12.741 Ft
24 hónapra: 20.706 Ft

You will be coverage in case of:
Breakage (eg. Display breakage)
Damage due to incorrect use
Damages by drops and falls
Damage from liquids
Excessive voltage, induction and short circuit
Sabotage and vandalism

Additional service & benefits:
24h online claim reporting
Toll-free customer support
Worry-free claim process
Worldwide coverage for claim handling
For additional devices contact us at support.hu@simplesurance.de

Csillagászati összegre számítottam a Ceramic változat esetén, ám ez úgy elég rendben van.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#28188) Just_Reboot válasza DeBe (#28175) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Szia! Jó képek! RAW formatumban készültek?

(#28189) DeBe válasza janosibaja (#28183) üzenetére


DeBe
tag

Igen, amit linkeltél az az. Nem írja, mert ez nem beállítható, hanem magától teszi, szerintem akár a gyári is lemegy addig. Mondom, annyi a lényege, hogy az ISO-t tedd auto-ra, aztán a hosszú záridőt kézileg állítsad hosszabbra mint kéne, és akkor letolja az iso-t 50ig.

Köszönöm, a képek jpg-be készültek, de mostmár a raw-ra tértem át, mert tényleg jobbak :) Cam-FV5-ben elég jó rawok készülnek.

(#28190) janosibaja válasza DeBe (#28189) üzenetére


janosibaja
őstag

:R

(#28191) janosibaja válasza DeBe (#28189) üzenetére


janosibaja
őstag

Rosszul emlékszem, hogy valahogy ki lehetett kapcsolni az alap kamerában is a zárhangot? (Rootolt mobil)

(#28192) RetepNyaraB válasza janosibaja (#28191) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem lehet. De ha rootolt, akkor a system/media/audio/UI alatt a camera, ill. camerafocus .ogg fájlokat nevezd át és agyő ;)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28193) janosibaja válasza RetepNyaraB (#28192) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#28194) Yager01 válasza DeBe (#28172) üzenetére


Yager01
senior tag

Mozgó témáról hogy lehet jó képet csinálni? Egyik ismerősömnek nem igazán sikerül a gyári appal alap beállításokkal.

(#28195) kano válasza janosibaja (#28191) üzenetére


kano
nagyúr

Vagy tedd némára a telót.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28196) tiger71


tiger71
aktív tag

Üdvözlök mindenkit!

3 nap múlva csatlakozom én is a klubhoz! :)

Addig olvasgatok kicsit... :Y ...alig több mint 28ezer poszt... :Y Nem vészes! :)

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 300...

(#28197) petipetya válasza tiger71 (#28196) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igazából out of box a telefon, tehát bekapcsolod és egyből elkezded használni. Ha CM van rajta, akkor érdemes lesz kikapcsolni a beállítások / kijelző és fények / környezeti kijelzőt.

"nincs rá lezsóidő"

(#28198) tiger71 válasza petipetya (#28197) üzenetére


tiger71
aktív tag

:R Köszönöm a tanácsot! :R

Azért olvasgatok is kicsit... ;)

Predator Helios 300...

(#28199) Tibko8 válasza tiger71 (#28196) üzenetére


Tibko8
senior tag

Ha bármivel kapcsolatban kérdésed van nyugodtan tedd fel. Ha tudunk segítünk. :)

Üdv a klubban.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#28200) janosibaja válasza tiger71 (#28196) üzenetére


janosibaja
őstag

Isten hozott!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.