Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) é.n. válasza sto1911 (#29450) üzenetére


é.n.
csendes tag

köszönöm mindenkinek a segítséget, ezek szerint én kerestem rosszul,
köszönöm a DASH charge kereső kifejezést
az első kábelt egy nagyáruház futósorán vettem, quick charge/OnePlus compatible feliratok szerepeltek a dobozon.
Második próba:
nagyon masszív kábel,csak a gyorstöltés funkciót NEM tudja.
a termékleírásban szerepel a Oneplus: :https://www.aliexpress.com/item/32923135145.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.70a34c4dWtqgrp

.

(#29452) flegga92 válasza é.n. (#29451) üzenetére


flegga92
senior tag

Igen ez sajnos félrevezető. Valóban működik vele, csak a gyors töltés nem. Olyat keress ami úgy néz ki mit a gyári, sokan vették és nem írnak panaszt, hogy nem megy a dash charge.

(#29453) syler123


syler123
veterán

Nekem is megjött az akku, de egyszerűen képtelen vagyok szétszedni az átkozottat. 2 csavar kijön természetesen, de ezekkel a műanyag vackokkal nem férek be az előlap és a fémkeret közé. Képtelenség ezzel szétszedni.

(#29454) Csorbi válasza syler123 (#29453) üzenetére


Csorbi
addikt

2 cucc kell a szétfeszítéshez: [link]

(#29455) FNZ válasza syler123 (#29453) üzenetére


FNZ
őstag

ne izgulj. én is elmondtam mindennek mindenkit, de pár óra próbálkozás pár nap alatt és szétjött. :)
kitartás

(#29456) g0dl válasza FNZ (#29455) üzenetére


g0dl
addikt

Ilyenkor megalázó a video, ahol 10 másodperc alatt szétkapják.
Én a kindle szétszedésével szívtam jó fél órát.

Ettől függetlenül a pattintgatós házakat betiltanám, teljesen ellene megy a zöld divatnak, meg a szerelhetőségnek. Csak elbír a költség még 5-6 csavart.

Főleg, hogy már notebooknál is ez megy.

[ Szerkesztve ]

(#29457) syler123 válasza g0dl (#29456) üzenetére


syler123
veterán

Jah, mert már szétszedték vagy háromszor és könnyen lejön.

FNZ : most még egyszer nekiálltam, de már szétcsesztem az összes műanyagszerszámot amit hozzáadtak. Rá van rohadva szerintem. Nincs hely, hogy beférjenek ezek a műanyag eszközök, egy kicsi elállás sincs ahonnan elkezdhetném.

[ Szerkesztve ]

(#29458) dbius válasza syler123 (#29457) üzenetére


dbius
veterán

Ha kiszedted a csavarokat, akkor két kézzel a hátlap közepét nyomd, miközben a két végénél pedig húzod magad felé a készülék házát. Hátha enged annyit, hogy utána be tudod pattintani a keret és kijelző mellé a műanyag pöcköt. Valahogy így, csak nyilván nem ekkora erővel: [link]

Vagy ha van kéznél valaki, akkor miközben így feszíted ő segít a helyére rakni a műanyagot :)

(#29459) syler123 válasza dbius (#29458) üzenetére


syler123
veterán

Hát nem tudom :D Nekem mintha nem az a réteg jönne le mint a videóban :D Szóval lehet balfax voltam :D Mintha én csak a kijelzőt szedném le, nem jön vele más, így vissza is nyomtam inkább, megy az érintés meg minden hálistennek :D Gondolom körben szétcsesztem a kijelző ragasztását, szerencse hogy vettem másik telefont.

[ Szerkesztve ]

(#29460) FNZ válasza syler123 (#29457) üzenetére


FNZ
őstag

a hozzáadott műanyag feszítő illetve a 2 műanyag vékony szerszám nekem is hamar tönkrement, illetve kettétört.
kitartás :D

(#29461) syler123 válasza FNZ (#29460) üzenetére


syler123
veterán

Olvasd el az utolsó hsz-t van ott nagyobb baj is :D Szerintem a képernyőt szedtem le, legalábbis körben a ragasztást. Bekukkantottam és nem azt láttam amit szerettem volna, így összenyomtam inkább :D

(#29462) FNZ válasza syler123 (#29461) üzenetére


FNZ
őstag

azt pont nem olvastam, mert éppen írtam
szuperül csinálod, csak így tovább :DD :C
eccccer majd csak kicseréled az aksit

(#29463) syler123 válasza FNZ (#29462) üzenetére


syler123
veterán

Áh hagyom a francba, több kárt csinálok mint hasznot :D

De basszus.. az a része könnyebben lejött. Most kell oda valami ragasztó vagy így jó ha a rajtamaradt ragacs fogja? :D

Kijelzőcsere az már menne.

[ Szerkesztve ]

(#29464) dbius válasza syler123 (#29463) üzenetére


dbius
veterán

Biztos, hogy a kijelző vált fel? nem olyan könnyű azt lefeszíteni: [link]

Itt egy másik, amin látható ahogy szétszedi a házat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29465) syler123 válasza dbius (#29464) üzenetére


syler123
veterán

Tuti, egyszerűen lejött, szerintem nálam már megadta magát a ragasztó. Nem jött vele az akku meg semmi. Visszanyomtam, visszaragadt. A másik részt nem tudtam leszedni, de már el is ment tőle a kedvem. Fateromnak adtam volna a telefont, hogy így családban maradjon, ha már eddig vigyáztam rá, de lassan én vágom haza teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#29466) dbius válasza syler123 (#29465) üzenetére


dbius
veterán

Sajnálom, de ha vissza tudtad rakni rendesen, akkor nem lesz baja. Én egy éjszakára kijelzővel lefelé hagynám és raknék rá pár nagyobb, nehéz könyvet prés gyanánt...

Aztán utána lehet használni tovább.

(#29467) Pug válasza syler123 (#29465) üzenetére


Pug
veterán

Használtál tapadókorongot is?

2. szétszedésnél nekem is elvált a kijelző, mert nem feszegettem ki a műanyag keretet eléggé, a felső sarkokba óvatosan felvitt Loctite Super Attack brush on ragasztó megoldotta a dolgot, figyelni kell, hogy a szenzor szigethez ne kenj belőle.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29468) PistiSan


PistiSan
addikt

Ezeket a sztorikat olvasva, nem igazán érzem azt, hogy nekem meg kellene próbálnom szét kapni a telefont, mire az akku teljesen tönkre megy, már a töltő csatlakozó is igen csak megadja magát. Idén már majdnem vettem új telefont, de aztán racionálisan végig gondoltam, és egyenlőre még mindig jó az ami van. :) Ez a telefonom már 2x tovább megvan most, mint akármelyik előző.

(#29469) flegga92 válasza PistiSan (#29468) üzenetére


flegga92
senior tag

Én most szántam volna rá magam 8/8 Pro vagy ha nagyon drága akkor egy 7T Prora, de a vírus és a szuper 360 Ft-os euró árfolyam elvette a kedvem. Kb 2 éve volt kamera csere, de megint kezd rosszalkodni, ha nincs rendes nappali fény, nincs fókusz. USB csati is kezd kikopni, jack csati botrányos, bár már BT fülest használok.
Sokat nem költnék már rá, gondoltam, hogy kínából rendelek kamerát meg töltőcsatit, tudom hogy nem eredeti, de ha megy nem érdekel, de az itteni bejegyzések elvették a kedvem :D

(#29470) g0dl


g0dl
addikt

Itt elvileg jól látszik, hogy hol kell elválnia.
https://youtu.be/SOfsjW0mtpo?t=80

Hát megnézegettem az enyémet nagyítóval, és a legkevésbé sem egyértelmű.

(#29471) syler123 válasza Pug (#29467) üzenetére


syler123
veterán

Használtam korongot, lehet azzal csesztem el. Egyelőre sehol nem látok kijelző elválást, szóval addig nem fogom ragasztgatni. Meg egyébként is, egyelőre egy használaton kívüli telefon. Pillanatragasztó oda nem biztos hogy a legjobb megoldás, mert utána soha nem lehet többé leszedni. Mondjuk nem is vennék már ehhez az öreg telefonhoz kijelzőt.

g0dl: Nem volt az nekem sem, mert a fémkeret és a kijelző perem közé nem fért be semmi, nem jött le, a koronggal picit meghúztam, akkor már befér a szerszám, csak így meg a kijelzőt lehet leszedni, meglepően egyszerűen.
Így már hogy szétszedtem látszik a 3 réteg, meg hogy mit is kellene nekem leszedni, de már nem érdekel az egész...

[ Szerkesztve ]

(#29472) Pug válasza syler123 (#29471) üzenetére


Pug
veterán

Nem teljesen tiszta, az elején azt írtad, hogy az üveg elvált a műanyag kerettől, most meg azt, hogy nem vált el a kijelző... :F

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29473) syler123 válasza Pug (#29472) üzenetére


syler123
veterán

Amikor le akartam szedni elvált nyilván, de visszanyomtam és most mondom hogy nem látok elválást, vagyis beleragadt a korábbi ragacsba.

(#29474) noorbertt


noorbertt
őstag

latom levelt kijelzo a tema :D nalunk is a 3-rol ket hete levalt fentrol es egy befottesgumi tarja azota is :C 1 alkalommal volt a gyari szervizben gari utan akksi es kamera cseren..

(#29475) turika86


turika86
aktív tag

Sziasztok!
Kérdezném hogy a töltő csatlakozó másnak is ilyen gyenge pont?! Nekem cserélték 2 éve gariban, de megint szarakodik, kezdem unni h reggel lemerült telefonnal kezdhetek miatta... :W

"Time is the fire in which we burn"

(#29476) thomasvold válasza turika86 (#29475) üzenetére


thomasvold
őstag

Nekem soha nem volt vele gondom a 4 év alatt, bár én a kezdetektől egy 200 forintos type-c gumiharangot használok. Folyamatosan benne van, töltéskor veszem csak ki.

(#29477) PistiSan válasza turika86 (#29475) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam is lassan 4 éves a töltő csatlakozó, 1x már ki takarítottam mert el szöszölődött, de nincs vele gond szerencsére. Nálam a tok kezdi megadni magát, kínából kéne rendelni egy másikat, de nem tudom mikorra érne ide, régen is volt 1 hónap a szállítás. Flip tokot keresek, itthon vagy nincs, vagy drága.

(#29478) klooo


klooo
tag

Sziasztok!
Próbáltátok már a LineageOS 17-et? Azon gondolkodok megpróbálkozok vele. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Samsung Galaxy S23 Ultra, PS5

(#29479) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

olvastam már több helyen is, hogy telefonon régióváltás kell, hogy ezt-azt lássak, letölthessek.
ezt a régióváltást hogy lehet megcsinálni, nehéz átállítani?

(#29480) BornToBePuli válasza klooo (#29478) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

OnePlus 3T fórumban vannak vélemények. Gondolom nem nagyon különbözik a két készülék.

Read only felhasználó

(#29481) klooo válasza BornToBePuli (#29480) üzenetére


klooo
tag

Köszi! Igazad van! :)

Samsung Galaxy S23 Ultra, PS5

(#29482) SunyaMacs válasza klooo (#29478) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Redditen leírtam a számomra hiányzó featureöket, bár azóta a 3-ból 2-t beraktak. Egyelőre még nem ajánlanám, néhány helyen elég furán viselkedik. Egyelőre nincs Android 10-hez TWRP, de van helyette LineageOS féle recovery (amiről én eddig nem tudtam), azzal megy az update is (a Magisket vissza kell flashelni), viszont az butább és nem tudja mountolni a titkosított belső tárhelyet, ezért adb sideload-ozni kell a zip-eket (és azokra signature errort dob, de felrakja simán :D ).

(#29483) noorbertt válasza SunyaMacs (#29482) üzenetére


noorbertt
őstag

Telepítésnél kell valamire figyelni ha gyari rendszert akarom cserélni?
Pl xiaomi mi8 esetén kellett a gyari legujabb fw-t felrakni és utana mehetett a lineage os.

(#29484) klooo válasza SunyaMacs (#29482) üzenetére


klooo
tag

Köszi a választ! Közben kipróbáltam. Hát... ahogy írtad, néhány helyen elég furán viselkedik. Folyamatosan a névjegy alkalmazásra dobált hibaüzeneteket. Inkább a Pixel Experience.. Most azon vagyok. Sokkal gördülékenyebb, gyorsabb mint az Oxigen OS, a LOS -al össze sem lehet hasonlítani. Egyenlőre nagyon jó. Talán az ujjlenyomat olvasó tűnik lassabbnak egy kicsit. Minden más eddig ok, de nem próbáltam mindent. Ma jött az első frissítés. :)

Samsung Galaxy S23 Ultra, PS5

(#29485) Kikike


Kikike
tag

Sziasztok! Bocs ha kicsit off a téma, lecserélném Oneplus 3-as telefonom, használt készüléket gondoltam vásárolni. Kérdés a következő:
Aki használtan vásárolta telfonját és volt garanciális ügye, mit kért a Oneplus?

(#29486) flegga92 válasza Kikike (#29485) üzenetére


flegga92
senior tag

Az accountot kell átadni, amivel vásárolva lett a telefon. De szerintem már gyári gari nincs, 2 éve biztosan nem lehet kapni a telefont a hivatalos oldalról. Az OP5 megjelenése után már csak pár hétig volt 3T, ha sima 3 azt pedig a 3T megjelenése előtt már alig lehetett rendelni, én is az utólsók között rendeltem.

(#29487) SunyaMacs válasza noorbertt (#29483) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Szerintem nagyon nincs olyan dolog, persze előtte érdemes lementeni a belső tárhelyet, mert a bootlocker unlockolásakor az adatok formázásra kerülnek. De ez általános minden eszköznél.

(#29488) Kikike válasza flegga92 (#29486) üzenetére


Kikike
tag

Köszönöm a segítséget! Bocsánat ha félreérthető voltam, én szeretnék használtan venni újabbat, ami még garis.
Szóval a "rendelési papír" semmire nem jó...

(#29489) dbius válasza klooo (#29484) üzenetére


dbius
veterán

Megnéztem a Pixel experience romnak az xda fórumon a topikját, azonban van vele gond. Sok usernek a mikrofonnal van problémája és csak a telefon újraindítása oldja meg. Elvileg az április 13-i frissítésnek meg kellett volna oldania ezt, de további panaszok vannak.

Így nem futottam neki, pedig ígéretesnek tűnik :K

(#29490) Piloss válasza dbius (#29489) üzenetére


Piloss
senior tag

Nitrogen OS-t tudom ajánlani, elég rég használom már, titkosítás, Volte is rendben működik. :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#29491) dbius válasza Piloss (#29490) üzenetére


dbius
veterán

Ránézek xda-n :R

(#29492) klooo válasza dbius (#29489) üzenetére


klooo
tag

Nálam nincsenek ilyen problémák.

Samsung Galaxy S23 Ultra, PS5

(#29493) ilyr


ilyr
tag

Anno rendeltem OnePlus-tól egy másfél méteres töltőkábelt, mert az eredeti állandóan kicsúszott a töltő foglalatból. Kicsit furcsállottam, hogy az eredeti töltőkábel kerek keresztmetszetével ellentétben ez lapos, de végülis működött rendesen. A minap furcsa égett szagot éreztem a szobában a töltő környékén, de akárhogy is szaglásztam a dolgokat közelről (nyilván a töltő volt az első amit megszaglásztam), nem sikerült lokalizálni a forrását. Aztán pár napra rá a zsinóron felfedeztem egy fekete csíkot a kábel szélén, közvetlenül a telefonra csatlakozó fejnél, ami elsőre úgy tünt mintha megégett műanyag lett volna, de mivel hosszúkás volt, lehetett volna akár egy vágás is és mivel nem tudom a kábel belülről milyen szinü, gondoltam majd odafigyelek jobban és egyelőre úgy veszem, hogy nem égés. Viszont most felfedeztem a kábelen 4 helyet, ahol ki van puposodva a lapos kábel, így valószinüleg nem kockáztatok tovább. Volt már valakinek hasonló tapasztalata erdeti OnePlus kábellel?

(#29494) flegga92


flegga92
senior tag

Meglett a telefon utódja, de maradok "házon" belül. Sajnos a 8 pro az ára miatt nem jött össze, de sikerült flagship killer áron hozzájutni egy 7 Pro-hoz, 1 hónapos patika állapotban.
Egyenlőre megmarad a 3 is, nem sokat ér, pedig patika állapotban van, csak a kamera autofókusz vacakol, jó lesz GPS-nek, hotspotnak nyúzni. Eddig ez a telefon volt a legkompromusszum mentesebb telefonom.

(#29495) ilyr válasza flegga92 (#29494) üzenetére


ilyr
tag

Nem tudom ki hogy van vele, de a 8 Pro engem az őrületbe kergetne a kijelzőbe fúrt kamerával... :) Főleg ennyi pénzért.

(#29496) flegga92 válasza ilyr (#29495) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem a vezeték nélküli töltés a gyengém. Ezt az egyet hiányoltam a 3-as szériában is. De 4 évig megint elengedtem.

(#29497) g0dl válasza flegga92 (#29496) üzenetére


g0dl
addikt

Én nem értem ez a vezeték nélküli töltés miért ilyen nagy mánia.
Nekem az usb töltéssel két problémám van, a csatlakozó sérülékenysége, és a reggel félálomban néha nehézkes rádugni a telefont.
Mindkettőt megoldaná egy a mágneses okosóra töltéseknél használt megoldás, ami sokkal egyszerűbb, megbízhatóbb, hatékonyabb, és olcsóbb minden vezeték nélküli megoldásnál.
Ha még valami szabvány méretekben is meg tudnának állapodni, akkor meg hibátlan lenne.

(#29498) flegga92 válasza g0dl (#29497) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem az OP3 előtt S4-volt, a Telekom egy időben elkezdte kiszórni olcsón a gyári kiegészítőket, akkor sikerült pár ezerért venni egy vezetéknélküli töltőt+hátlapot. Imádtam, hogy este csak rádobtam, nem kell keresgélni a kábelt, de az eredeti 15k-s árát nem fizettem volna érte. Napközben sosem használtam.
Számomra ez egy olyan feature amiért egy minimalis összeget hajlandó vagyok áldozni, de ennyit nem ér meg.

(#29499) zhata válasza flegga92 (#29494) üzenetére


zhata
senior tag

Már lassan 1 éve, hogy váltanom kellett a hármasról 7Pro-ra, miután a hármasban nem hallatszott sem a hívó, sem a hívott fél hangja. Egy dolog amiatt tartottam meg az OP3-t, mégpedig a 16:9-es formátum. Azóta is ezzel nézek filmeket. Könnyebb is fogni, a 7Pro elég nehéz. (A 7 Pro viszont kamerában nagyon megveri a hármast.)

(#29500) flegga92 válasza zhata (#29499) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem is megmarad. Nagyon durván nehéz a 7 Pro, hozzá képest szinte semmi súlya nincs a 3-nak. Kamera és az akku miatt váltottam. Gari lejárta előtt cseréltek hangszórót kamerát és akkut, de a két utóbbi ismét nincs a helyzet magaslatán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.