Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) FeRkE válasza ilyr (#29600) üzenetére


FeRkE
őstag

Rendelj Alirol hosszabb kerek kabelt, nekem jott onnan ketto is, hibatlan.

(#29602) flegga92 válasza FeRkE (#29601) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem is onnan van egy komplett dash töltő + kerek hosszabb kábel, meg utángyártott dash charge-os autós töltő hosszabb kábellel, évek óta teszik a dolgukat.

(#29603) norbe74


norbe74
csendes tag

Sziasztok !
Eladtam a Oneplus 3 telefonomat és az új tulajdonos azt mondja, hogy nem tudja elindítani a telefont a Google fiókom nélkül, mert csak a korábban szinkronizált Google fiókkal indítható. Eladás előtt teljes hard reset volt, mindent töröltem a YouTube-on található videók szerint (tárhely, cache, stb.) 5.0.8 rendszer van rajta.
Nagyon megköszönném ha valaki tudna erre megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#29604) UberMutant válasza norbe74 (#29603) üzenetére


UberMutant
őstag

ki kell lépned, mielőtt eladod.

(#29605) norbe74 válasza UberMutant (#29604) üzenetére


norbe74
csendes tag

Én Debrecenben, a telefon pedig Szeged mellett.
Megoldás?

(#29606) TODI1111


TODI1111
addikt

Azt tudod megpróbálni, hogy belépsz a google fiókodba. Itt a biztonsági fülön, saját eszközök majd eszközök kezelése. Kiválasztod az eszközt és kijelentkezel belőle.

[ Szerkesztve ]

(#29607) norbe74 válasza TODI1111 (#29606) üzenetére


norbe74
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Ez megoldotta a problémát. :C

(#29608) Willhunting


Willhunting
aktív tag

Sziasztok!
Lehet valahol tényleges 3000 mAh kapacitású akkumulátort venni OP3-hoz? A gyári már nagyon döglődik és kicsit unalmas napi 2-3x tölteni. Sajna utángyártott akksikkal eddig nem volt jó tapasztalatom más készülékeknél, ezért érdekelne hogy kinek mi vált be.

(#29609) flegga92 válasza Willhunting (#29608) üzenetére


flegga92
senior tag

A Oneplus nem ad el senkinek gyári alkatrészt, így csak a saját szervizében mehetsz biztosra. Keress vissza, többen cseréltettek, nem egy horror összeg.

(#29610) FNZ válasza Willhunting (#29608) üzenetére


FNZ
őstag

az accubatery 2856-nak írja a kínából rendelt aksimat. az eredeti 2400 volt már, ezért cseréltem. érezhetően tovább bírja most.

(#29611) ilyr válasza PistiSan (#29586) üzenetére


ilyr
tag

Ugyan nem telt el 3 hónap, de gondoltam azért írok, mert ugyan váltok, de ha nem csesznek ki velem és megérkezik, akkor 7T Pro-ra... :) A HavocOS 3.7-es legutóbbi buildje van fent és az elmúlt 2 hétben az egyetlen konkrét probléma amivel találkoztam, az az, hogy az Adaptive Brightness néha (2-4 naponta talán) mintha magától kikapcsolna. Ha észreveszem, hogy változó fényviszonyok mellett nem változik a kijelző fényessége, akkor visszakapcsolom és megen jó pár napig. Egyelőre még nem tudtam mihez kötni a kikapcsolást, de szerintem ezzel az egy gonddal együtt lehet élni... :)
Ezt leszámítva a legutóbbi OOS-hez képest jóval gyorsabb a teló és ezzel együtt az akksi idő is hosszabb. Tetszik a dark mode, vannak benne hasznos funkciók mint a Smart Charge, szóval csak ajánlani tudom. Ha megjön a 7T Pro, akkor egy darabig a gyári OOS-el használom majd, hogy szokjam, de mivel arra is van Havoc, szerintem ott is átállok rá, hogy lássam azon is hozza-e ezt a különbséget.

(#29612) dbius


dbius
veterán

Volt itt téma korábban a lapos kábel. Baseus nemrég piacra dobott olyan kábelt, ami warp charge/vooc kompatibilis, kapható piros színben és 1/2m hosszúságban is. link

(#29613) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Sziasztok!
Van itt olyan, aki saját magának cserélte a kijelzőt, amit ebayről rendelt 8-9e Ft körül? Érdemes ilyet venni, ami nem biztos, hogy (gyári) AMOLED? Sikerült úgy betörnöm, hogy az egész fekete lett és a digitizer se működik, szerencsére screen mirror app-pal és OTG kábel+billentyűzettel be tudtam rajta nyomni a debuggingot és tudom irányítani gépről. A képernyőt körülvevő kerettel együtt szeretném megvenni.

(#29614) bupemko


bupemko
senior tag

Tavaly váltottam Samsung A20e / A50-re, egyik se vált be igazán. Bár mindkettőre 1-2 havonta jönnek a frissítések, mivel A50 céges, ezért arra privát dolgokat nem nagyon akartam pakolni, A20e meg eMMC / Exynos kombóval és a legutóbbi frissítésekkel csigalassú lett, így vettem egy Poco F2 Pro 6 / 128-at. Ez egyelőre hasít, vannak kisebb anomáliák, de semmi kritikus egyelőre. OP3 továbbra is marad backup telefonnak gyári OOS-szel.

Kábel témában annyit tudok hozzáfűzni, hogy szerencsére nekem nem volt lapos kábelem, Gearbest-ről rendeltem 2-es kerek csomagot, azokkal minden rendben van (gondolom hasonlóakat lehet kapni Alin is).

(#29615) Tibko8


Tibko8
senior tag

4 év használat után kisebb nagyobb megszakításokkal véglegesen lecserelem a telefont amelyt rögtön a bemutató után vásároltam. Természetesen megtartom a dobozában fog pihenni tovább. Eddigi telefonjaim közül a legjobb választás volt.
Volt alkalmam fél évig Xiaomi Mi 9T használni de a MIUI megsem kozelíti azt amit Oxigén OS tud. Hiába volt frissebb a hardver a MI 9T-ben sebességben közelében sem volt a OnePlus 3-nak.
Aztán most sikerült nagyon (nagyon) alacsony áron hozzá jutnom egy OnePlus 7T Pro-hoz. Ilyen áron már azt mondom hogy megéri rá a váltás (számomra). :)
További szép napot mindenkinek. :)

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#29616) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Használ valaki két SIM-et?
Én beraktam a 2. helyre most egy új vodafonosat (1. helyen Telekomos van, azt csak hangra használnám), de nincs 4G, csak HSPA+.
Kolléga telója valami Huawei, abban is így van (Telekom + Vodafone), és nála van 4G a vodás kártyával.
Tapasztalt valaki ilyet?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29617) Tibko8 válasza TomMusic (#29616) üzenetére


Tibko8
senior tag

Én 2 simmel használtam de mind2 4G volt fent. Beállításokban bekell kapcsolni kettős 4G módot

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#29618) TomMusic válasza Tibko8 (#29617) üzenetére


TomMusic
őstag

Na közben kiderült, hogy kell az új SIM-nek kis idő.
Viszont ez a kettős 4G mód ez hol van?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29619) Tibko8 válasza TomMusic (#29618) üzenetére


Tibko8
senior tag

WiFi és internet - > SIM és hálózat

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#29620) TomMusic válasza Tibko8 (#29619) üzenetére


TomMusic
őstag

De nálam nincs ilyen opció.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29621) g0dl válasza TomMusic (#29620) üzenetére


g0dl
addikt

Nálam sincs.

(#29622) Tibko8 válasza TomMusic (#29620) üzenetére


Tibko8
senior tag

Nekem úgy rémlett hogy OnePlus 3-nál is ott volt egy ilyen kapcsoló :U

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#29623) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Tegnap üvegfóliát levettem a telefonról, elindult vele a kijelző is. A felső 2/3 részét már nem fogja a ragasztás. Hogy érdemes ezt javítani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29624) snyper990 válasza Winner_hun (#29623) üzenetére


snyper990
őstag

Ha nem tervezed a közeljövőben cserélni a telefont, szerintem a hivatalos szervizzel érdemes. Meg ha már ott van, tetethetsz bele egy új akksit, és akkor még elmegy évekig. Amennyiért megcsinálják, annyiért nem kapsz új telefont.
Nekem 3T-m van mióta megjelent, azóta sem jött ki olyan telefon, amire lecserélném

(#29625) bupemko válasza Winner_hun (#29623) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem is jobb felsős sarokban elengedte a ragasztás, de van egy masszívabb tokom, az egyelőre tartja a helyén. Amúgy még gyári fólia van rajta :-)

Én Poco F2 Pro-ra cseréltem, nem bántam meg, ez is úgy hasít, mint annó az OP3 újkorában!

(#29626) Pug válasza Winner_hun (#29623) üzenetére


Pug
veterán

En igy jartam el:

szétszedésnél nekem is elvált a kijelző, mert nem feszegettem ki a műanyag keretet eléggé, a felső sarkokba óvatosan felvitt Loctite Super Attack brush on ragasztó megoldotta a dolgot, figyelni kell, hogy a szenzor szigethez ne kenj belőle.

(#29627) bil


bil
tag

Sziasztok!
Nem akarom végigolvasni a 28000 hozzászólást, és elég sürgős a kérdés.
Mi a tapasztalatotok a lengyel hivatalos Oneplus szervízzel?
Elküldtem a telót akksi, kamera és hangszóró hibával. Visszajött a becslés, amin akksi, receiver (nem tom mi ez) meg képernyő hiba szerepel. Ez utóbbi messze a legdrágább.
Visszakérdeztem, hogy mi a fene, megírták, hogy screen is peeling off, ez valami olyasmi, hogy levált a képernyő stb. Nálam soha semmi baja nem volt a képernyőnek. Szerintetek át akarnak ba*ni? Mert ha nálam nem volt gond a képernyővel, akkor attól lett hibás, hogy szétszedték, legalábbis nem tudok másra gondolni. Ez alapján nem lehet rájuk verni a költséget?
Köszi, akinek van tapasztala, segítsen már, milyen álláspontot vegyek fel! Hajlok rá, hogy kenjék a hajukra és tartsák meg a telót, mert ennyit nem ér meg nekem, de még vacillálok.
Köszi!
b
Szerk.: OP3-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29628) bupemko válasza bil (#29627) üzenetére


bupemko
senior tag

Korábbi hozzászólások alapján többség meg volt elégedve a gyári szervizzel.
Nekem is kezd felválni a kijelző (jobb felső sarokban elengedte a gyári ragasztás). Jelenleg egy masszívabb tok a helyén tartja, más írta, hogy otthon újra ragasztotta.
Ha a tied is 3-4 éves, akkor esélyes, hogy neked is már elkezdett felválni a kijelző, csak esetleg nem vetted észre eddig. Javaslom a kereső használatát, nem kell minden hozzászólást elolvasni... :)

(#29629) bil válasza bupemko (#29628) üzenetére


bil
tag

Kösz a választ! Ez már egy jó infó, hogy alapvetően rendesek és nem ba**ák át az embereket rendszeresen, így én is másképp állok hozzájuk.
Ha még vkinek van infója, ne tartsa magában!
TX!

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29630) sto1911 válasza bil (#29629) üzenetére


sto1911
veterán

Jobb felül az enyém is válik el, szóval nem akarnak átvágni.

Mennyi lenne a javítás?

(#29631) bil válasza sto1911 (#29630) üzenetére


bil
tag

Áfával együtt EUR-ban:
Service cost 22.76
Receiver OP3 1.09
Battery OP3 9.07
Screen White OP3 68.68

Összesen 101.59 EUR áfástul.
Üdv,
B

[ Szerkesztve ]

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29632) bil


bil
tag

Kösz az infót skacok! Írtam nekik, hogy azért magyarázzák meg, hogy vált le a képernyő, de ha ennyiből megcsinálják, akkor lehet, hogy OK lesz. Igazából tökre szerettem az OP3-at, első flagship telóm volt, érzelmi szálak is kötnek hozzá, még ha csak csere-teló lesz is itthon.
Amúgy MI8-am van, a jobban stabilizált videófelvétel miatt cseréltem le - amire szükségem volt -, de amúgy tök pöpec kis teló az OP3, még ha kicsit sok baj is jött elő nála a 4 év alatt.
b

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29633) Boli77 válasza bil (#29632) üzenetére


Boli77
tag

Én egyszer küldtem ki a készüléket . Hangszoró hiba volt . Nagyon gyorsan ki és vissza is jött . Én úgy gondolom ,hogy nem átb@szos a dolog. Sajnos most megint az a baj de már lehet nem megy kis hanem egyik munka társam meg kérem nézzen rá ha tud. 4 éves de szuper készülék. Párom használja de nagyon szereti.

(#29634) bil válasza Boli77 (#29633) üzenetére


bil
tag

Köszi, remélem az enyém is jó lesz, és tudom még használni pár évig. Egyelőre mondjuk már két hete írják, hogy egy alkatrészre várnak, szóval meglátjuk. Szerencsére nem sürgős.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29635) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Borzalmasan lassul a telefon. Továbbra se hiszem hogy ez nem beépített butulás. Az egy dolog ha 1-1 alkalmazás újabb és nagyobb rendszerigénye van, de hogy az összesnek egyszerre legyen, szép fokozatosan azt azért nem hiszem.Pl. alap kameránál is rányomtam az elkészült képekre, egyből bevágta. Most hosszú mp-eket kell rá várni hogy méltóztasson bejönni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29636) PistiSan válasza Winner_hun (#29635) üzenetére


PistiSan
addikt

LineageOS pörgős, évek óta azt használom, talán egy próbát megér neked is.

(#29637) thomasvold válasza Winner_hun (#29635) üzenetére


thomasvold
őstag

Ugyanezt érzem én is. Már a képek megnyitása is hosszadalmas. Sokszor a feloldás is másodperceket vesz igénybe. Rányomok és sötét másodpercekig. Gyári legfrissebben vagyok.

(#29638) N_A_S válasza thomasvold (#29637) üzenetére


N_A_S
veterán

Én ezért mentem vissza anno Nougatra, sokkal pörgősebb lett a régebbi rendszer alatt. Szerintem is mesterségesen lassítják.

https://tinyurl.com/phnas

(#29639) TomMusic válasza Winner_hun (#29635) üzenetére


TomMusic
őstag

Nálam gyári 9.0.6 Oxygen van, legutolsó gyári patch-el. Semmit nem mókoltam vele, és nem mondom hogy hasít, de pl. a képeket azonnal betölti, pedig bő 2500 kamerás kép van, csomó zene, dokumentumok.. minden.
A böngészés mondjuk már viszont lassúcska, de szerencsére telón amúgy se szeretek böngészni.
A feloldás is gyors. Már amikor feloldja... De minta is be van állítva, meg hogy a képernyő dupla koppintásra kapcsoljon be.
Ennél jobb telefont még sose láttam :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29640) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!
OP3-hoz milyen vezeték nélküli fülhallgatót ajánlanátok jó ár-érték arányban?

Olyan airpods jellegűt, kinézetűt gondolnék el, ami az OP3-al megfelelően működik vezeték nélkül, megfelelő minőségben. Alap zene hallgatás, youtube hallgatás, telefonálás...
Az is jó lenne, ha a bejövő hívást a telefonról át tudná venni a fülhallgató (már a telefonon folyó hívást át lehetne tenni a fülesre úgy, hogy csak ott legyen hallható továbbiakban a hívás).

Mit ajánlanátok?

(#29641) snyper990 válasza alec.cs (#29640) üzenetére


snyper990
őstag

Találd ki, hogy mennyi pénzt szánsz rá, aztán aszerint szűrve válaszd ki azt, amelyik legjobban tetszik, és azt vedd meg. Működnie kell mindegyikkel, a BT eszközök általában visszafele kompatibilisek a régebbi szabványokkal is. Ha hívást is akarsz vele lebonyolítani, akkor ellenőrizd a leírásában, hogy headsetként is lehet-e használni. Ha igen, akkor mindenképp "át tudja venni" a hívást a füles, hívás közben ki lehet választani a telefon appban, hogy melyik kimenetet használja a hangtovábbításra, ez független a fülestől.
(Ha az airpods a minta és a kinézete a lényeges, akkor a hangzás gondolom nem annyira fontos számodra, így nehezebb mellélőni. Persze azért vásárlás előtt ajánlott elolvasni legalább néhány vásárlói értékelést.)

(#29642) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Arra van lehetőség hogy a jelenlegi OxygenOS rendszert lementeni, felrakni Linage OS-t és ha az valamiért nem tetszik, akkor 100%-ban visszatérni a jelenlegi rendszerre hogy minden ugyanúgy menjen tovább, mint előtte?
Sosenem csináltam ilyet de ez a (direkt?) lassulás már szörnyű.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29643) Csorbi válasza Winner_hun (#29642) üzenetére


Csorbi
addikt

Én pont tegnap untam meg és cseréltem LineageOS-re. Hátőőőő.....mmmmint a rrrrakéta!!! :D :Y De ilyen lehetőség szerintem nincs, pláne root nélkül.

(#29644) dbius válasza Winner_hun (#29642) üzenetére


dbius
veterán

Igen, meg lehet oldani. Mivel másik rendszert akarsz rárakni, ezért először rootolnod kell, majd twrp recoveryt telepíteni. Ezután twrp recoveryben kell egy teljes rendszermentést készíteni, amit érdemes kimenteni gépre.

Ezt követően kell telepítened a LineageOS-t twrp-ből és ha nem tetszik, akkor a backupból vissza tudod rakni a mentést.

Ha még nem csináltál ilyet másik telefonon, akkor bonyolultnak és hosszúnak tűnhet, bár valójában nem az, de ebben az esetben javaslom, hogy keress Hozzád közel olyan személyt, aki jártas ebben és sör-csoki ellenében megcsinálja Neked.

[ Szerkesztve ]

(#29645) Csorbi válasza dbius (#29644) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem arra gondolt, hogy jelenlegi adatokkal, appokkal együtt mindent vissza lehet-e rakni, ha meggondolná magát :U Mint egy image alapú mentés PC-n.

(#29646) sto1911 válasza Csorbi (#29645) üzenetére


sto1911
veterán

Pont ezt irta le :D

(#29647) dbius válasza Csorbi (#29645) üzenetére


dbius
veterán

Telepített appok és azok adatai is átmenthetőek 99%-ban az új rendszerre. Ehhez rootolás után kell még a leírtak mellett pl. Titanium backup használatával külön mentést készíteni az appokról és azt is visszarakni az új rendszer telepítése után.

[ Szerkesztve ]

(#29648) Winner_hun válasza dbius (#29647) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köszi.
Az új rendszeren ha Titanium backupot használok, akkor minden ott folytatódik ahol abbahagytam? Ilyenkor a Titanium backuppal visszaállítok mindent és az új rendszeren onnan folytatom az appokat ahol a régin abbahagytam? Kell a Play áruházból telepítgetni vagy ez megoldja és utána frissül minden ugyanúgy tovább?
Bocs a láma kérdésekért, különösebben nem érdekelt a telefonbizgerálás, öcsémmel csináltattam a főbb feladatokat eddig de most lehet nekiesek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29649) dbius válasza Winner_hun (#29648) üzenetére


dbius
veterán

Rendszeralkalmazások adatait ne, csak általad telepített alkalmazások adatait mentsd le Titaniummal. Ezt a mentést is a rendszermenéssel együtt rakd át gépre mielőtt bármi egyebet csinálsz.

Elvileg rendszeralkalmazások és goggle fiókok adatait is tudod menteni titaniummal, de mivel teljesen más rendszert akarsz rárakni én ezt nem javaslom.

Az új rendszer telepítése után a Google fiókot kell hozzáadni, majd:

Ha előre rootolt a LineageOS (bár nem hiszem,hogy az, nem emlékszem), akkor telepíteni kell play áruházból a titaniumot és visszaállítani mentésből az appokat és adataikat, majd a készüléket újraindítani.

Ha nem rootolt a LineageOS, akkor a rendszer telepítése után először rootolni kell azt is és utána az előző bekezdésben leírtak.

Ha sikerül a Titaniummal visszaállítani az appokat és azok adatait, akkor ott folytatod kb ahol előző rendszeren abbahagytad. Most jut eszembe, hogy híváslista, sms mentésére egy másik appot, a super backupot szoktam használni azokat azzal érdemes, bár szerintem titanium is tudja. (névjegyzék remélem Google fiókba van szinkronizálva különben azt is külön kell menteni és visszaállítani)

[ Szerkesztve ]

(#29650) dbius válasza dbius (#29649) üzenetére


dbius
veterán

Még egy jótanács: twrp alatt figyelj nehogy az "internal data" adatokat formázd, mert akkor az összes kép, videó, saját adatod is törlődik a készülékről!

Szerk: Ha még nem volt rootolva eddig a készüléked, akkor viszont mindent lett kell mentened róla, mert a folyamat során (bootloader nyitása)
minden adat törlődni fig, tehát csak körültekintően!

Itt egy angol leírás egyébként a folyamatról link

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.