Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) bil válasza flegga92 (#29799) üzenetére


bil
tag

Ahogy nézem, gombok is vannak külön: [link]
Akkor miért mondta a szaki, hogy egybe van gyógyítva a hátlappal a gomb?
Nem értem. Na lehet nézek egy szétszedős videót azt megnézem magam belülről.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29802) bil


bil
tag

Na néztem videót ( [link] ), elvileg simán ki lehet cserélni a gombot, nincs belegyógyítva a hátlapba. Viszont akkor szétszedős tool-okat is kell venni, stb.
Kicsit csökkent a bizodalmam a konkrét boltban, ahol megnézte a szaki a telót. Még rendes is volt, elbíbelődött több mint fél órát, rá akart valamit ragasztani a gomb belsejére bütyök gyanánt, és nem is kért a végén semmit, de ahogy nézem teljes tévúton járt. Nem ismerik ezek a youtube-ot? :D

[ Szerkesztve ]

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29803) bil


bil
tag

Egy másik téma, de még mindig OP3.
Keményen throttlingol már egy ideje a vas, és arra gondoltam, hogy lehet-e ezt újrapasztázni? Sajnos nem találtam videót ebben a konkrét témaban, de a szétszerelős videókban lehet látni, hogy az alaplap alatt már csak a fém hátlap van, vagyis ott talán van némi paszta, plusz az alaplapon a SOC tetején van egy fém kupak, amit gondolom le lehet valahogy pattintani, és talán az alatt is lehet némi szaft.
Valaki próbálkozott már ilyesmivel? Valami konkrét tudás, tapasztalat?
Köszi & üdv,
bil

[ Szerkesztve ]

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29804) flegga92 válasza bil (#29802) üzenetére


flegga92
senior tag

Akkor első körben akkor rendelnék gombokat, szerszámok sem ökör árúak, par dollár. Ha nem vagy kísérletező kedvű akkor ha megjön a gomb vidd be egy másik mobiloshoz. Azért az OP elég réteg termék, ráadásul a 3 már nem mai darab. Lehet, hogy ahonnan az alkatrészt szerzi nem tart csak gombot. Ha egy Samsungot vittél volna be biztos nagyobb rutinnal áll neki.

(#29805) bil válasza flegga92 (#29804) üzenetére


bil
tag

Ez lesz az út. Gombok megrendelve, plusz minimál szerszámkészlet.
Pár hónap és ideér, de szerencsére nem sürge. :)

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29806) overland


overland
aktív tag

Sziasztok!
Van 1 oneplus3 alig látni a kijelzőn lévő dolgokat (fizikailag nem sérült)
van egy másik amelyik fizikailag sérült, de működik...
valaki próbálta már csak az üveget átrakni az érintőre?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#29807) bil válasza overland (#29806) üzenetére


bil
tag

Hi!
Saját tapasztalat sajnos nincs - én magam még a hátlapot sem szedtem le - de ez a videó ahogy nézem, pont erről szól. Alig látszik a képernyő, és kicseréli a fazon : [link]
Majd figyelj arra, hogy szakszerűen te is körömmel feszítsd szét a készüléket, ahogy a videón látható. Egyelőre én is növesztem és erősítem, hogy nekem is menjen ha szétszerelésre kerül sor. :D

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29808) bil


bil
tag

Sikerült a gombot kicserélnem. Jó kínai cucc volt, működött, minden fasza.
Aki ilyet csinál, arra figyeljen, hogy amikor összepattintja a telót, akkor legyenek kitolva a gombok, mert az összerakás letörheti a gombok belső oldalán levő pöcköket és akkor lehet újat rendelni.
Egyébként cseréltem thermal pad-eket is a telóban. 0.5-öset vettem, de csak a SOC-on és a ROM-on cseréltem, mert ahogy néztem a többi apró pad kicsit vastagabb volt (RAM, power management chip). Sajnos nem sokat javult. Most hamarabb leesik a teljesítménye, kb. 10 mp alatt 70%-ra, de ezt viszont tartja. Korábban lassabban esett le, de viszont jobban, talán 50%-ra is. Szóval alapvetően megváltozott a throttling, de sajnos nem úgy, ahogy gondoltam. Szerintem marad így.
Amúgy itt van egy elég alapos szétszedés, amin látszanak a thermal pad-ek is: [link]
Üdv,
bil

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29809) andyTM válasza bil (#29808) üzenetére


andyTM
senior tag

Ügyes vagy! Köszi a linket, nekiállhatok megcsinálni a kamerát :R

(#29810) bil válasza andyTM (#29809) üzenetére


bil
tag

A kamera csere nem tűnik húzósnak. Talán a JerryRig...-en is szétszedi annyira, hogy a kamerák is kijönnek. Talán azt is nézd meg, egy videó mindig jobb, mint a sima képek szerintem.
Üdv,
bil

This is extremely dangerous to our democracy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.