Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hétvégén tán nekiesek, addig / akkor még utánaolvasok és biztosan jövök kérdezősködni ha eljutok odáig.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29652) UberMutant


UberMutant
őstag

rootoláshoz nem kell a bootloader nyitás?
ha kell, és neki nincs akkor , először minden adata elveszik... és csak az üres rendszert tudja lementeni.

mert a bootloader nyitás teljes gyaluval jár

[ Szerkesztve ]

(#29653) dbius válasza UberMutant (#29652) üzenetére


dbius
veterán

De kell, ezért is szerkesztettem az előző hozzászólást még tegnap este. :K Köszi egyébként a kiegészítést!

Szerk: most látom a tegnap esti hozzászólásomban van pár elírás, telefonról nem megy ez olyan egyszerűen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29654) bil válasza Winner_hun (#29635) üzenetére


bil
tag

Szia!
Nekem is nagyon lassult és melegedett a teló (OP3), de most szervízben kicserélik az akksit, remélem az helyreteszi majd. Stock legújabb SW van rajta, kiváncsi leszek az eredményre, de el vagyok szánva egy LineageOS felrakásra is. Most csináltam meg sikeresen egy Lenovo Tab3 8 Plus-on és hát k**vajó! :)
Egyébként utánanéztem az OP3 lassulások feltételezhető okainak a neten, de sajnos nem egyértelmű a dolog.
Egyrészt azt mondják, hogy szándékos a dolog és custom rommal megszűnik, másnak custom rom után is lassú maradt.
Én azt tudom elképzelni, hogy hardveresen van vmi cucc, ami az akksi egészségének függvényében visszaveszi a teljesítményt, de persze ez is csak tipp. :)

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29655) g0dl válasza bil (#29654) üzenetére


g0dl
addikt

Az én nem egész nap nyomkodós felhasználásom mellett az akkuidő jobb lett los 17.1-gyel.
Egyedül a volte nem megy sem digivel sem telekommal. ( de sok időt még nem szántam rá a nyomozásra)

Lenovo tabletre hol lehet los-t szerezni?

(#29656) bil válasza g0dl (#29655) üzenetére


bil
tag

A hozzászólásod óta a volte-t nézegetem. :)
Hallottam már róla, de eddig nem néztem utána. Jó nagy kavar van ezzel, ahhoz képest, hogy mindenki nyer vele - ügyfél, szolgáltató.
Otthoni készülékek:
Mi8-on be lehet kapcsolni a gyári SW-n egy spéci kóddal. (Android 10)
Xperia XZ1 compact gyári SW-n egyáltalán nem találtam volte beállítást (Android 9).
És a szolgáltatók is összevissza támogatják. Digi-n nem láttam Xiaomit a támogatott készülékek listáján, gyakorlatilag alig támogatnak valamit a Samsungon kívül.
Oneplusom ugye most nincs, mert szervízben van, így a stock SW-t nem tudom megnézni ilyen szempontból.
Plusz érdekelne, hogy honnan tudod, hogy volte-n telefonáltál?
Kérdések, kérdések. :)
Tudom, nem megfelelő topik, szürkítettem is.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29657) g0dl válasza bil (#29656) üzenetére


g0dl
addikt

Mikor gyárin használtam volte-t, akkor volt egy volte ikon a felső sávon.

(#29658) bil válasza g0dl (#29657) üzenetére


bil
tag

Igen, közben mi8-on újraindítás után nálam is megjelent :R

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29659) sto1911


sto1911
veterán

Lehet a OP3-at monitorra kotni valahogy kabelen? Akar custom ROM-mal?
Screen mirror mekkora lag van?

A cel RDP hasznalata nagyobb kepernyon, lag nelkul.

Tapasztalata van valakinek ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#29660) SunyaMacs válasza sto1911 (#29659) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

ADB-n keresztül: [link]
A readmeben van róla egy elég jó leírás hozzá.

(#29661) Winner_hun válasza bil (#29654) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kíváncsi vagyok a végeredményre, írd majd meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29662) sto1911 válasza SunyaMacs (#29660) üzenetére


sto1911
veterán

Köszi, nagyon megörültem, csak ehhez kell egy számítógép, viszont akkor nem kell a telefon.

Én valami olyan megoldást keresek, amivel közvetlen monitorra tudom kötni a telefont, így kényelmesebben tudnám használni.

Ahogy olvastam gyárilag nem támogatja az usb to hdmit, sima monitor meg nem "okos", hogy screen mirror menjen rajta, ha meg kell plusz egy kütyü, akkor inkább laptop lesz elővéve.

Szóval valaki olyasmi kellene, mint a Samsung Dex. Viszont ha emiatt telefont cserélnék 200-ért egy laptop jöhetne inkább szóba.

[ Szerkesztve ]

(#29663) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az OP3-hoz tartozó gyors töltővel (dash charge) tudok mást is tölteni, gyorsan, illetve biztonságosan?

Arra gondolok, hogy lenne egy Samsung Tab A7-em, s gondoltam, hogy azt is tölteném vele.

Szerintetek meg tudom azt tenni?
Nem lesz hosszabb távon gondom a Tablet akkumulátorával?

(#29664) Csorbi válasza alec.cs (#29663) üzenetére


Csorbi
addikt

Biztonságosan tudsz, gyorstölteni nem fog, csak amennyit a tablet fel tud venni, ergo normál töltőként fog viselkedni.

(#29665) alec.cs válasza Csorbi (#29664) üzenetére


alec.cs
tag

Köszi.

Hosszabb távon, gondom a Tablet akkumulátorával nem lesz gond. Jól gondolom?

Esetleg a töltő, vagy a tablet akkumulátora nem fog jobban melegedni?

(#29666) Csorbi válasza alec.cs (#29665) üzenetére


Csorbi
addikt

Jól.
Nem.

(#29667) flegga92 válasza alec.cs (#29663) üzenetére


flegga92
senior tag

Tudod tölteni, semmi baja nem lesz. Viszont nekem nem minden Samsung telefont tölt, meg se jelenik az töltés ikon, illetve egy két "buta" eszköz sem töltődik fel vele.

(#29668) laskr99


laskr99
addikt

Nincs valaki aki ma rendelne bf alkalmából valamit oneplustól?

(#29669) bil válasza Winner_hun (#29661) üzenetére


bil
tag

Nna visszakaptam az OP3-at a lengyel szervízből.
Igazából mindent megcsináltak, még ha nagyon lassú is volt a dolog.
Elején írták, hogy nincs alkatrész, 3 hét várakozás.
Utána megírták, hogy nincs fehér screen (soft gold-white készülékem volt), jó lesz-e a fekete képernyő.
Megírtam, hogy jó.
Egy hét múlva megint megkérdezték, hogy jó lesz-e a fekete képernyő, mert sajnos nincs már fehér.
Megírtam, hogy már válaszoltam rá, szerintük nem volt ez regisztrálva a rendszerükben.
Utána egy hét és már meg is jött a teló. A javítás-nyomkövetés az oldalukon végig az első stádiumban volt, tehát ott egyáltalán nem követték az eseményeket.
Csináltam geekbench 5-öt, 331 single és 976 multi volt az eredmény, ami kb. az amit 1-2 éve mértem, mielőtt lassulni kezdett.
Nyomtam pár 3dmarkot, mókás hogy azt írja, hogy az OP3-ak 95%-ánál jobbat gurít az eszköz. Gondolom azért, mert mindenkinek lelassult már, az aksi miatt... vagy ki tudja mi miatt.
Egyelőre marad a gyári legújabb 9-es Android, aztán meglátjuk mi lesz. Tarcsi telefon lesz és egyelőre szépen muzsikál, minden patent rajta.
Plusz öröm, hogy a gyári védőfóliát is rajta hagyták a képernyőn, tehát ezzel sincs gondom.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29670) Winner_hun válasza bil (#29669) üzenetére


Winner_hun
félisten

Visszaküldés előtt nem csináltál vele tesztet?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29671) bil válasza Winner_hun (#29670) üzenetére


bil
tag

Sajnos konkrétan nem néztem meg, csak érzésre volt K lassú. Most nem érzem annak. Neked mennyit hoz, tiéd is be van lassulva?

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29672) Winner_hun válasza bil (#29671) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csináltam most egy tesztet, 326 / 814

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29673) bil válasza Winner_hun (#29672) üzenetére


bil
tag

Az teljesen jó. Nekem utoljára (pár éve) 332 és 826 volt.
Visszanéztem, írtad, hogy be van lassulva neked is érzésre, ami fura, mert a számok alapján nem rossz. Végképp nem értem, mi történik ezekkel a telókkal.
Ha zavar, simán feltehetsz egy LineageOS-t. Abban biztosan nincs semmi mesterséges lassítás. Ha nem tetszik, még mindig visszateheted ezt ( vagy egy gyári Android 7-et, fentebb írta kolléga, hogy neki az is sokat javított.)
Egy próbát megérhet. :U

[ Szerkesztve ]

This is extremely dangerous to our democracy!

(#29674) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!
Az OP3-mra rákerült a 9.0.6 op. rendszer. Jól is működik...

A kérdéseim a következők:
1.) Hol találom a Médiakimenet kijelzést?
Ha a felső menüsávot lehúzom, akkor ott nem találom. A régebbi rendszerben még ott volt...

2.) Ha hangot állítok, akkor megjelenik egy hangerőt megjelenítő függőleges menü a főképernyőn és ott már ki lehet választani a Médiakimenetet. Ha kiválasztom, akkor megjelenik egy újabb menü, amiben már láthatóak a kimenetek (egy példa: Telefon hangszórója, BT fülhallgató, ...).

Hogy lehet ez a kiválasztó menüt egyből megjeleníteni?

[ Szerkesztve ]

(#29675) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Talán itt olvastam egyszer, hogy valakinél probléma volt a hanghívaskor a felső hangszóróval. Nos, lehet engem is elért az a hiba. Ugyanis nagyon halk akivel beszélek, hiába nyomom fel csutkára hívás közben a hangerőt.
Ezen lehet bármit javítani, vagy ennek reszeltek?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29676) UberMutant válasza TomMusic (#29675) üzenetére


UberMutant
őstag

a hangszóróba nyomogattak ragadós anyagot, hogy kiszedje a zsebpiszkot, ami eltömítette.
ezen kívül volt , aki szervízbe küldte, ahol cseréltek valamit, és cserébe factory resetet is kapott, aminek nem örült.

ennyire emlékszem

(#29677) TomMusic válasza UberMutant (#29676) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi!
Közben külföldi fórumokon is olvastam, és van ahol azt írták, hogy a szétszedés és kitakarítás megoldotta.
Hát egyelőre kívülről próbálom valami fogkefével megtakarítani a hangszórórácsot.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29678) sto1911 válasza TomMusic (#29677) üzenetére


sto1911
veterán

Mobil boltban kitakarították néhány pillanat alatt, 3k-ba került.

(#29679) TomMusic válasza sto1911 (#29678) üzenetére


TomMusic
őstag

Na fogtam egy puha sörtéjű fogkefét (tudtam én hogy jó lesz még valamire), NYÁK lap tisztítóból (gyakorlatilag izopropil) kicsit nyomtam rá, és megsúroltam vele kívülről (tehát nem szedtem szét) a hangszórórácsot, meg picit megütögettem.
És siker! Most már nagyon jól szól! :DD :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29680) UberMutant válasza TomMusic (#29679) üzenetére


UberMutant
őstag

szuper!

(#29681) overland


overland
aktív tag

Sziasztok, ha át szeretnék venni egy másik oneplus3-ról mindent mit kell nyomni?? :D
Nem szeretném megint a gyári beállt. visszaállítani... vagy csak akkor ajánlja föl?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#29682) Csorbi válasza overland (#29681) üzenetére


Csorbi
addikt

Hűhogymi? :C

(#29683) UberMutant válasza Csorbi (#29682) üzenetére


UberMutant
őstag

ez újmagyar, te nem beszéled ? :D

[ Szerkesztve ]

(#29684) overland válasza UberMutant (#29683) üzenetére


overland
aktív tag

én nem lenni jómagyar... :D
ettől még aki akarja érteni talán tud segíteni...

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#29685) UberMutant válasza overland (#29684) üzenetére


UberMutant
őstag

?

(#29686) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok!
Rég írtam ide, igaz az OP3-amnak semmi baja ... sem volt. Ma sikerült összetörnöm a kijelzőjét. Minden műkődik csak pókhálós. Tudtok megbízható helyet BP-en ahol szakszerűen tudják javítani, vagy juttassam vissza a gyártóhoz?
Köszi.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29687) dbius válasza Prego (#29686) üzenetére


dbius
veterán

Kb két hónapja nekem is kijelző cserére lett volna szükség. Egyből a gyártónak írtam OP fiókból, de sajnos azt a tájékoztatást kaptam, hogy nincs már pót alkatrész OP3-hoz, legalábbis kijelző biztosan, így nem tudnak segíteni.

Próbáld meg hátha, de sajnos nem valószínű.

(#29688) Prego válasza dbius (#29687) üzenetére


Prego
senior tag

Most küldtem üzenetet nekik: https://oneplusszerviz.com/, leírásuk alapján 29e Ft a kijelző csere.
Meglátjuk, köszi.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29689) PistiSan


PistiSan
addikt

1-2 hete cseréltem le a készüléket másikra, marad családban a készülék!
Ami fontos volt, nálam Nyitott bootloader, LineageOS és Magisk is volt fent, nem volt egyszerű visszaállni teljesen gyári állapotba, de végül sikerült.
Az összefoglalóban található Unbick leírást használtam, de azután még a bootloadert nekem kellett manuálisan bezárni, és végül maradt a dm-verity hibaüzenet bootolás közben, azt is sikerült megoldani. A megoldást szépen leírtam az unbcik leírás alatti posthoz, ha esetleg valakinek kellene még, ott könnyebb lesz megtalálni, mint itt a rengetegben.

Nagyon szerettem ezt a készüléket, ugyanakkor más márkát választottam főleg a szoftveres támogatás, kiegészítők könnyebb beszerzése miatt. (Tucatmobilt)

(#29690) dbius válasza Prego (#29688) üzenetére


dbius
veterán

Mi volt a válasz?

(#29691) Prego válasza dbius (#29690) üzenetére


Prego
senior tag

E-mailre nem válaszoltak, felhívtam őket telefonon.
2-3 napos átfutással vállalják. Most szereztem be cseretelefont, adatmentés, hard reset, holnap leadom náluk.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29692) dbius válasza Prego (#29691) üzenetére


dbius
veterán

Köszi! Ha kész lesz kérlek írd már le a tapasztalataidat, meg hogy milyen a cserélt kijelző, lehet én is rendberakatom. :R

(#29693) Prego válasza dbius (#29692) üzenetére


Prego
senior tag

OK, természetesen

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29694) Prego


Prego
senior tag

Kicsit tolódik a leadás: kaptam átmenetileg egy telefont, adtam neki egy hard resetet, de még így is kéri az előző account adatait. Még nem sikerült feltörnöm. Közben a sajátomat is reseteltem, de most visszatértem rá, de a BKV bérletet csak kétszer lehet költöztetni más telefonra. Szóval most kicsit összezavarodtam :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29695) dbius válasza Prego (#29694) üzenetére


dbius
veterán

Reset előtt érdemes mindig eltávolítani a google fiókokat a telefonról, mert reset után - új rom telepítése nélkül - is csak az előző google fiók adataival tudsz bejelentkezni.

Próbálkozhatsz pár dologgal, de nem tudom működik-e, pl: [link]

(#29696) Prego válasza dbius (#29695) üzenetére


Prego
senior tag

Már mindent kipróbáltam. Amúgy a kölcsön készülék barátnőm néhai Huawei-e. Már az furcsa volt hogy fiókból kivéve nem akarta elfogadni a mintát a 9 pontos képernyőn. Én meg elhoztam, toltam rá egy resetet, aztán már bármilyen leírást-videót nézek nekem más menük jönnek be. Holnap megpróbáljuk jelszóval.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29697) PistiSan válasza Prego (#29694) üzenetére


PistiSan
addikt

Ugyan így jártam pár hete, legközelebb már papír bérletet veszek, ott sosincs gond a hálózati kapcsolattal, nem kell leolvasni minden felszálláskor.

(#29698) Prego válasza PistiSan (#29697) üzenetére


Prego
senior tag

Mindkét formátumnak megvannak az előnyei és a hátrányai. A telefonomat még nem sikerült kimosnom, de merüléshatár közelében már volt. Lejárt mobilnetbe is futottam már bele. Lassan két éve használom ezt a formátumot, már megszoktam, most persze megint új kihívás elé álltam.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29699) Prego


Prego
senior tag

Sajnos ez a pesti cég sem tud alkatrészt biztosítani, csak 3T-hez ☹️

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29700) Prego


Prego
senior tag

Holnap meglátogatom ezt a céget. Technikai problémám: az OP3 OLED kijelzős. Itt viszont a leírásban van TFT, LCD és OLED is az alkatrészek között. Ez szerintetek csak technikai pontatlanság vagy figyeljek nehogy sima kijelzőt kapjak hozzá?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.