Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) PistiSan válasza bupemko (#29150) üzenetére


PistiSan
addikt

A régi op3 áráért már tényleg jó kis telefonok vannak, én a xiaomi 9 (t?) t venném most ha elromlana az op3-mas telóm, de egyszerűen teszi a dolgát még most is. Notch és kameralyuk nélküli lapos kijelzős, jack dugós telefon minden vágyam, ha eljön az ideje a cserének jelezni fogom.

(#29152) N_A_S


N_A_S
veterán

Visszamentem gyári Nougatra, a középső gombot hosszan megnyomva bejön a google hírolvasó felület, de lefelé görgetve kb 4 szalagcímet magától bezáródik. Ez mitől lehet? Melyik gyári szoftver a legjobb? Gondolkozom rajta hogy átmegyek OpenBeta 39-ra, talán az volt a legstabilabb.

https://tinyurl.com/phnas

(#29153) B@ldrick válasza N_A_S (#29152) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

5.0.8 szerintem.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#29154) S.ATi válasza B@ldrick (#29153) üzenetére


S.ATi
tag

Szerintem is.

(#29155) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az 5.0.8 feltehető 9-es droidra is? :B Néha idegesítően lassú a telefon. 9.0.3 van fent.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29156) S.ATi válasza Winner_hun (#29155) üzenetére


S.ATi
tag

Felment twrp alól igen.Adatokat ments.

(#29157) L4mie válasza PistiSan (#29151) üzenetére


L4mie
veterán

Tuti 9t pro-t szereznék be....hiába nagyszerű ez a telefon, számomra bukta a bestbuy-t az OP aktuális kínálata.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#29158) S.ATi válasza L4mie (#29157) üzenetére


S.ATi
tag

Én is nagyon vacilálok a 9T Pro-n.Számomra most az a best buy.

(#29159) g0dl válasza S.ATi (#29158) üzenetére


g0dl
addikt

Csak a szoftver ugye ami problémás. Meg azért a OP support az igen jó.
Pozitívum, hogy a root nem garanciavesztő.

[ Szerkesztve ]

(#29160) PistiSan válasza g0dl (#29159) üzenetére


PistiSan
addikt

A root engem leginkább a reklám blokkolás és a repülő mód automatizálás miatt izgat. Régen a repcsi módhoz sem kellett root 4 es android körül, nem tudom ennek a kapcsolása miért fáj a googlenek. A samsung bixby routines ad rá lehetőséget hogy root nélkül ki/be kapcsoljuk a repülő módot.

(#29161) g0dl válasza PistiSan (#29160) üzenetére


g0dl
addikt

Root kell a titanium backuphoz is, és az alkalmazásadatok mentése még mindig nem megoldott ilyen nélkül.

(#29162) pècsimunkás válasza PistiSan (#29160) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Adguard , és nem kell root a reklám blokkoláshoz .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#29163) ilyr válasza g0dl (#29159) üzenetére


ilyr
tag

Csak szólok, hogy EU-n belül a rootolás nem lehet garanciavesztés oka... :)

(#29164) g0dl válasza ilyr (#29163) üzenetére


g0dl
addikt

Az lehet, de sokkal egyszerűbb, ha ez ügyben nem kell birkózni a szervizessel.
Pl. Samsunggal régi emlékeim szerint ez macerás, és nálam eljátszották a bizalmat.

(#29165) ilyr válasza g0dl (#29164) üzenetére


ilyr
tag

Ez nézőpont kérdése. Nálam alap, hogy minden új teló rootolva van, mert nekem az a sokkal egyszerübb, ha mindent meg tudok tenni a telómmal és nem azután kell keresgélnem, hogy adott dolgot hogy tudnék root nélkül megoldani... :)
Amúgy meg nem azért veszem a telefont, hogy arra számítsak, hogy biztos el fog romlani, szóval inkább felvilágosítom a szervizest az EU-s jogról ha akadékoskodik... :)

(#29166) PistiSan válasza ilyr (#29165) üzenetére


PistiSan
addikt

Tudsz linkelni valami hiteles forrást erről?
Első google alapján, (pár éves linkek) mindenhol a garancia elveszítése miatt sírnak.
Ezért is lett op3 anno, mert itt a gyártó alapból normálisan álla dologhoz.

(#29167) BornToBePuli válasza ilyr (#29163) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! Erre kiváncsi vagyok. Bemutatnád, hogy miért van ez így?

Read only felhasználó

(#29168) ilyr válasza PistiSan (#29166) üzenetére


ilyr
tag

Itt van egy bővebb leírás, ami tartalmaz linket is az EU-s jogszabályhoz...
[link]

(#29169) zhata válasza ilyr (#29168) üzenetére


zhata
senior tag

Megfontolandó tartalmú, nagyon jó írás.
Csak az a baj nálunk, hogy az eladó, vagy akár a gyártó is (jellemzően Samsung) a priori feltételezi, hogy a bootloader nyitással a vevő eleve potenciálisan tönkreteheti, tönkreteszi majd a telefont.
So, we finally come to the question of rooting, flashing and changing the software. Unless the seller can prove that modifying the software, rooting your device or flashing it with some other OS or firmware was the cause for the defect, you are still covered for defects during those 2 years. A good test to see if it is the software’s fault is to flash it back with stock firmware/OS and see if the problem persists. If it does, it is not a software-caused problem. If it is not possible to revert it stock software any more, it is also not a software-caused defect. There are very few hardware defects that are caused by software – e.g. overriding the speaker volume above the safe level could blow the speaker.
Ha a bootloader nyitás után és főzött ROM esetében valami nem működik megfelelően, mindenki a gyári visszaállítást szokta javasolni. Ha ekkor viszont a malfunkció már nem áll fenn (az idézett szöveggel ellentétben), akkor a forgalmazó, (gyártó) jogosan áll el a garanciától???

(#29170) Macika66 válasza ilyr (#29168) üzenetére


Macika66
addikt

Az EU-s jogszabály egy tagországban nem sokat ér, ugyanis LEHET szigorúbb a tagországi jogszabály, mint az EU-s. Csak szembe nem mehet vele.

Pl. Szlovákiában lehet tartani önvédelmi lőfegyvert, meg sportlőfegyvert otthon.
Az egész EU-ban meg csak elméletileg. Magyarországon meg egyáltalán nem.

Nem a rootolás tiltott. Hanem a bootoloader van lezárva.

Több típusnál is JOGOD van elkérni a BL-nyitókódot, nekik pedig jogukban áll elállni ezzel a garanciától.

Az OnePlus pont nem ilyen, de mindegyik gyártónak megvan ez a joga.

(#29171) ilyr válasza Macika66 (#29170) üzenetére


ilyr
tag

Látom nem olvastad át a cikket... :) Nem a bootloader nyitása vagy a rootolás a téma. Egész egyszerüen az EU-ban alapfeltételezés, hogy ha egy eszköz jó volt és garanciaidőn belül elromlik, akkor az azért romlott el, mert gyári hibás volt. Kivétel ez alól ha egyértelmüen olyan sérülésnek volt kitéve a készülék ami a meghibásodást okozta. De a lényeg ott van, hogy a gyártónak/eladónak kell bizonyítania, hogy te okoztad a hibát, ahhoz, hogy a garancia érvényét veszítse. A bootloader felnyitása vagy a rootolás önmagában nem okoz semmilyen károsodást a készülékben, azaz nem lehet oka a garanciavesztésnek. Kitétel, hogy fogyasztó által vásárolt termékről lehet csak szó, azaz magászemély által, magánhasználatra vett készülékről. De javaslom, hogy rágd át a leírást...

(#29172) ilyr válasza zhata (#29169) üzenetére


ilyr
tag

Lásd előző kommentem... Ahhoz hogy garanciavesztés jöhessen létre, a gyártónak/eladónak bizonyítania kell azt, hogy te okoztad a sérülést. Ha ezt nem tudja minden kétséget kizáróan bizonyítani, akkor kötelezi a garancia. Most hogy a gyártó/eladó mit feltételez, az a szive joga, de ettől az EU-s jog kötelezően vonatkozik rá is. Ha kötözködik, akkor vagy bedőlsz a maszlagnak és elhiszed, hogy elvesztetted a garanciát, vagy bíróságra (esetleg elötte fogyasztóvédelemre) viszed az ügyet és megnyered azt... :) A döntés a tiéd...

(#29173) ilyr válasza zhata (#29169) üzenetére


ilyr
tag

Még a postod végére egy reakció... Ha gyári visszaállítás után nincs hibajelenség, akkor a készüléknek az égvilágon semmi baja, ergó nem kell érvényesítened a garanciát. De ettől az még nem szünik meg. A lényeg, hogy olyan nincs, hogy a forgalmazó/gyártó eláll a garanciától, mivel ez számára nem lehetőség, hanem kötelesség... :)
Ha be tudja bizonyítani, hogy te tetted tönkre a készüléket, akkor nem jár a garancia, ha nem tudja, akkor jár...

(#29174) g0dl válasza ilyr (#29173) üzenetére


g0dl
addikt

Már homályosak az emlékeim, da samsung esetében elsó bootloafer nyitásánál bebillenő, és nem visszaállítható bitre hivatkozva volt a garancia érvényesítése macerás.

(#29175) zhata válasza g0dl (#29174) üzenetére


zhata
senior tag

Így van, ez a "híres-hírhedt" knox flag.

(#29176) ilyr válasza g0dl (#29174) üzenetére


ilyr
tag

A macerás alatt azt érted, hogy nem fűlik utánnajárni a jogaid érvényesítésének? :D

(#29177) g0dl válasza ilyr (#29176) üzenetére


g0dl
addikt

Igen azt értem, ha a "szolgáltató" igyekszik átbni a vevőt, és a korrektség látszatát is igyekszik kerülni. Tudod az idő pénz.
Mikor elromló fizikai gombra, beéget kijelzőre is az a kifogás, hogy ja kérem ez rootolva volt.
Nálam a samsung azóta tiltólistás, bár tudom, hogy ez nem hatja meg őket, mert a céges eladásokból jól elvannak.

(#29178) PistiSan válasza ilyr (#29176) üzenetére


PistiSan
addikt

Hamarabb veszek egy új oneplus készüléket, ahol egyértelműen azt csinálsz a telefonnal amit akarsz, mintsem vitázzak akármelyik szolgáltatóval erről.

(#29179) TomMusic


TomMusic
őstag

Biztonsági frissítés fog még jönni?
Augusztus óta nem jött.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29180) g0dl válasza TomMusic (#29179) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem nem, én egy volte frissítésnek is örülnék, hogy ne kelljen mókolni.

De lássuk be 3+ év, az már sok, a gyártó gondolom azt szeretné, ha új modelleket vennének az emberek. Bár nem hiszem, hogy eladási gondjaik lennének.

(#29181) TomMusic válasza g0dl (#29180) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát ez szomorú, szoktam pl. bankolni telón. Nem tudom meddig tekinthető biztonságosnak így.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29182) UberMutant válasza TomMusic (#29181) üzenetére


UberMutant
őstag

későn vettél egy már akkor elavult telót, mit vártál?

(#29183) cd334 válasza TomMusic (#29181) üzenetére


cd334
tag

Válts LineageOS-re, folyamatos frissítés és minden működik.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#29184) TomMusic válasza UberMutant (#29182) üzenetére


TomMusic
őstag

Valótlanságot írsz. Nem elavult, hanem b*sznak kiadni rá security patchet. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
Ettől függetlenül sajnos igazad van, mert ez a retek világ afelé megy hogy vásárolj mindig újat mindenből. :W

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29185) UberMutant válasza TomMusic (#29184) üzenetére


UberMutant
őstag

álomvilágban élsz :K

(#29186) PistiSan válasza TomMusic (#29184) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem nincs okunk panaszra, 6-os androiddal jött ki, most a 9-es fut rajta.
Nem sok gyártó csinálta eddig ezt meg.
Sok telefon 1db főverzió váltást sem él meg.
Egyébként én is LineageOS-t használok, lassan már lehet hogy 2 éve.

(#29187) thomasvold


thomasvold
őstag

Esetleg valaki venné a fáradtságot és leírná nekem nagy vonalakban, hogyan tudnám pl. a fentebb említett LineageOS-re frissíteni a rendszert? Már több mint 3 éve van meg a készülék és mindig csak OTA gyári rendszer volt/van fenn, de a legutolsó gyári számomra katasztrófa mind üzemidőben, mind funkcionalitásban.

(#29188) N_A_S válasza thomasvold (#29187) üzenetére


N_A_S
veterán

Első hsz / Mélyvíz alatt első link

most látom hogy törölték azt a hsz-t, de ha tudsz angolul ott az XDA-s pl, vagy van rengeteg youtube videó is, csak keresni kell "install lineageos Oneplus 3" ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#29189) cd334 válasza thomasvold (#29187) üzenetére


cd334
tag

A lineage oldalán minden instrukciót megtalász.
Install: [link]
ROM: [link]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#29190) thomasvold válasza N_A_S (#29188) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, én is először az első hozzászólást néztem, de sajnos törölték.

cd334 : Köszönöm szépen!

(#29191) SunyaMacs válasza cd334 (#29189) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

+@thomasvold
Amit LOS-hez ajánlanék:
Google alkalmazások: ARM64 - 9.0 - olyan csomag ami szimpatikus (a mellette levő nyíl mutatja mit tartalmaz, TWRP-vel lehet felrakni
Moddolt Google Kamera app: az LOS kamera appja elég gyenge szerintem, az OpenGApps félével pedig nem lehet annyira állítgatni (pl. 60fps 1080p videó)
Magisk root: ha szeretnéd rootolni ezt a root managert ajánlanám. El lehet vele rejteni a jelenlétét, ezért pl. bankos appok nem fognak sírni.

(#29192) thomasvold válasza SunyaMacs (#29191) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#29193) TomMusic válasza UberMutant (#29185) üzenetére


TomMusic
őstag

Bazki, egy készülék 3 évig használható, WTF?!?! 444 négy négy négy!!
Voyager űrszondák meg elhagyták a Naprendszert (vagyis nem egészen, de mindegy).
Értemén hogy ez a normális, csak mocsok módon elborul ettől néha az agyam.
Én meg már kinőttem ebből az rootolás-kókányolásból.
Gyarlóság ever.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29194) UberMutant válasza TomMusic (#29193) üzenetére


UberMutant
őstag

rossz telefont vettél vagy inkább rosszkor, hiába vered magad. inkább higgadj le, és vegyél másikat. ;)

(#29195) TomMusic válasza UberMutant (#29194) üzenetére


TomMusic
őstag

Na, bocsi a dühöngésért, felmérgeltem magam :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29196) PistiSan válasza thomasvold (#29187) üzenetére


PistiSan
addikt

TWRP-Ből ezt a verziót használd.
twrp-3.2.1-x_blu_spark_v8.61-op3_op3t.img

Az összes többi, gyári frissebbel is gondok vannak ha ota frissítés jön és titkosítva használod a telefonod.

(#29197) thomasvold válasza PistiSan (#29196) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm!

(#29198) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Sziasztok!

Most hétfő reggelre véget ért a kalamajka a oneplus3am körül.

Három hete en is elküldtem szervizbe kamera problemaval, es persze irtak is h par nap mulva kesz is kuldik vissza. Eltelt egy hét , irtam h mi a fene. Kaptam a választ h nem tudjak, szervízt nem éri el a support, de ne aggodjak. Ugyan ez lejátszódott még 2x, szóval összes 3 het telt amikor megkaptam ezt a levelet:

I am so sorry for the delay in process and for the inconvenience caused! As per our latest update on your case, unfortunately your device has been lost in transit. We deeply apologize for any inconvenience caused! I truly understand how that feels when device is lost. Please do not worry, in this case we will provide you a new replacement device, unfortunatelyOnePlus 3 Graphite 6GB + 64GB EU A3003is not in stock. However we can replace you with upgraded device which is OnePlus 6T Mirror Black 8GB+128GB EU A6013 for free of cost, you no need to pay anything for this replacement.

Szoval ezzel most megerositettek h maradjak a markanal

(#29199) dbius válasza lkksioskdl3 (#29198) üzenetére


dbius
veterán

Korrekt. Jobban nem is járhattál volna:)

(#29200) horvath85g válasza SunyaMacs (#29191) üzenetére


horvath85g
aktív tag

A kedvencem, hogy a bankos appok simán mennek, de a McDonalds app sír, és nem lehet a kuponokat használni, látom őket de ha rákattintok hibát dob :)
(PixelExperience-t használok, root nélkül)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.