Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) PistiSan válasza venom8888 (#29398) üzenetére


PistiSan
addikt

Valahogy az OP3 ára körül volt nekem is a lélektani határ, egyenlőre még nem tervezem a cserét, de nekem már néha csinál fura a dolgokat a telefon, szóval szét néztem mik lennének az aktuálisak ha most vennék telefont, nálam most a galaxy A71 az a telefon amit le cserélnék, a ram ugyan annyi most mint a 2016-os op3-ban, 128GB belső tárhely (4500ma-es akku), valami 7-es sorozatú snapdargon 130-ért előfizetésben, lesz ez még olcsóbb is, mert nem rég jelent meg.
Összehasonlító tesztek szerint, amúgy a samu valamivel erősebb mint az op3. Alapvetően úgy gondolkodok, ha új telefont veszek, semmiképpen sem legyen rosszabb mint az előző.
Egyik kollégámnak S10-es samsungja van, de mivel továbbra sem vagyok a játékok megszállottja telefonon, ezért ezt el tudom engedni.

[ Szerkesztve ]

(#29402) #30610944 válasza PistiSan (#29401) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nalam sokat javult az akku ido lineage os alatt google appok nelkul ami pozitiv, de navyon sokszor belassul vagy nem reagal swipeup-ra vagy down-ra a kezdo kepernyon. Vagy ha rakattintok egy appra akkor lassan tolti be.
Kicsit idegesito de ezt a telefont csak arra hasznaljuk hogy lanyom nezi a YouTube Kids-et neha. Meg apa gyakorolgat romolni rajta.
:DDD

(#29403) g0dl válasza venom8888 (#29398) üzenetére


g0dl
addikt

Az alza-nál 200 alatt van a 7T.

Az árak szerintem is elszálltak, ráadásul az újítások sem jönnek be, főleg a selfi kamera körüli (tév)útkeresés.

(#29404) venom8888


venom8888
őstag

Most jelenleg az a xiomi vagy mi a tököm telefon tart itt,mint anno a oneplus,hogy jo teljesitmény alacsony áron,valoszinu azt vennek. Nagy aksival,brutal jo teljesitmennyel lehet venni őket. Majd emelkedi az is 2-3 even belul,ha tobbet gesznek belole,mocskos cégek ezek,ha van vásárko egybol delnyomhak duplájára at árat.

(#29405) pècsimunkás válasza venom8888 (#29404) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A Xiaominál is kezdenek elmenni az árak. Bár a Mi 10 esetében nem is csoda, hogy annyi amennyi.
Inkább a Realme-t tartanám az OP " utódjának ", de végülis egy cégcsoportban vannak. Annyi, hogy -szerintem- , nagyon jó kis telefonokat adnak ki középkategóriában is, nagyon jó árakon.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#29406) venom8888


venom8888
őstag

Mi sz a realm? Az a márka vagy a tipus? Nem hallottam meg rola. Viszont hallottam az oppo mobil rol,de arrol panaszkodott calaki,hogy a rendszerfrissitese szar.

(#29407) PistiSan válasza #30610944 (#29402) üzenetére


PistiSan
addikt

Hogy tudsz Play Áruház nélkül élni?
Engem leginkább az ott található néhány app ami nagyon vissza tart akármilyen google nélküli dologtól. Banki Appom is csak ott van fent, én azért szurkolok a pletykált kínai áruháznak, jó lenne ha te dönthetnél mit használsz.
LineageOS-t nem kell bemutatni, szerintem már 2 éve ezt használom, viszont én fel raktam a google appokat a fentiek miatt, be lassulást nekem akkor szokott produkálni amikor 15% vagy az alatt van az akku, ha nincs energiatakarékos módban, akkor is érezhetően röcögősebb lesz a használata.

(#29408) #30610944 válasza PistiSan (#29407) üzenetére


#30610944
törölt tag

Siman meg lehet elni, ugy hivjak webapps.
:D
fDroid-on van is fent ilyen app, amiben lehet pl. YouTube-ot nezni, vagy GMaps-ot hasznalni, News, Translator, meg a tarsai persze kompromisszumokkal. A rendes appot nem fogja potolni 100%-ban.
Egyedul ami nehez es nem megy Google Play store, azaz Google Account nelkul azok a fizetos appok. Pl. a Bouncer-t csak ugy tudtam leszedni, hogy be kellett lepnem a Google Accountom-ba es ugy leszedni (fizetos volt ugye es anno megvettem). Vagy pl. hasznalok egy Budget app-ot amiben in app purchase-ban megvettem anno a Pro-t de ehhez is egy pillanatra be kellett lepnem. Szegyen, hogy sok fejleszto veszi a faradsagot es keszit egy appot hozza weboldalt is de direkt linket (ami nem a Play Store-ba vezet) mar nem tesz fel az oldalara. Ha pedig elofizeteses a szolgaltatas pl. egy-ket VPN-en vagy jelszokezelok akkor azok is Play Store-hoz kotottek. Nincs ra mod az oldalukon elofizetni. Volt vitam nem egy fejlesztovel emiatt. Legutobb az EnPass-al vitaztam. A legbiztonsagosabb jelszokezelo es nem lehet elofizetni Play Store nelkul, se direkt link az oldalukon, ahogy emlitettem korabban. Tehat ott a biztonsagi res ahol bukik az egesz dolog.
Igy legyen az ember anonym manapsag.

(#29409) pècsimunkás válasza venom8888 (#29406) üzenetére


pècsimunkás
addikt

[link]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#29410) g0dl válasza pècsimunkás (#29405) üzenetére


g0dl
addikt

A oneplus nagy előnye még a nem szétbarmolt oxygenos.

(#29411) pècsimunkás válasza g0dl (#29410) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tudom. Nagyon jó rendszer. A natúr Androidot nem szeretem, az OOS- ben benne van az a plussz, ami kell. Úgy tudom a Realme- nek is lesz- vagy már van saját Ui- ja. Nem akarok itt offolni a Realme- vel, csak leírtam fentebb, hogy az OnePlus helyett most a Realme ad jó telefont jó áron.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#29412) venom8888 válasza pècsimunkás (#29409) üzenetére


venom8888
őstag

Nem tunik rosznak amugy,de soha nem hallottam rola. Nem valami nagy gyarto csinalja?

(#29413) PistiSan válasza venom8888 (#29412) üzenetére


PistiSan
addikt

Milyen nagy gyártóra gondolsz? Mint anno a OnePlus?

(#29414) silvergod válasza venom8888 (#29412) üzenetére


silvergod
őstag

A BBK Electronics-hoz tartozik ahova a Oneplus is + Oppo,Vivo

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#29415) pècsimunkás válasza venom8888 (#29412) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Leírtam, hogy egy cégcsoportban van az OnePllus-al. ( meg a Vivoval, Oppoval )

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#29416) #30610944


#30610944
törölt tag

Lineage OS alatt nekem nem encrypted a telefonom. Ha remegyek (amire azt irja akar egy ora is lehet) akkor mi fog tortenni?

(#29417) venom8888


venom8888
őstag

Es mit gondoltok, erdemes megvenni? Mukodik faszan, oprendszer, kamera, aksi, minden fasza? Van negativuma?
jah most nezem a teszt videot, hogy ertesito led nincs, pedig az alap minden telefonnal :(

[ Szerkesztve ]

(#29418) venom8888


venom8888
őstag

Lehet inkabb egy OnePlus 6T-t valasztanam a Realme X2 pro helyett.

(#29419) g0dl válasza venom8888 (#29417) üzenetére


g0dl
addikt

Az értesítő led is a káva mentes kijelző marhaság áldozata lett.

(#29420) PistiSan válasza #30610944 (#29416) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem titkosítva van a telefonom, arra figyelj, hogy a bluespark féle twrp legyen fent, mert nekem a gyárival (frissebb) frissítés után meghalt mindig a rendszer.
Amúgy a titkosítás pár perc volt összesen, amikor töltőre raktam akkor csináltam meg.

(#29421) venom8888 válasza g0dl (#29419) üzenetére


venom8888
őstag

Hat pedig nagyon fontos,pl reggel mikor felkelek,csak ra pillantok az ertesito ledre,van w valami .

(#29422) #30610944 válasza PistiSan (#29420) üzenetére


#30610944
törölt tag

De gondolom nem torlodik semm adat ilyenkor ugye?
Amugy ha nem jonne be akkor vissza lehet allitani?

(#29423) PistiSan válasza #30610944 (#29422) üzenetére


PistiSan
addikt

A Titkosítás bekapcsolása nem töröl adatot.
Viszont ha a későbbiekben akarsz frissíteni OTA frissítéssel, akkor mindenképpen rakd fel a másik TWRP-t, nekem jelenleg is ez működik, februári biztonsági frissítés van most fent a telómon.
Itt írtam róla legutóbb szösszenetet, olvasd el mindenképpen: [link]

(#29424) venom8888


venom8888
őstag

Akkor mit eri meg venni, amin van ertesito led,es kb olyan szinten van,mint a oneplus 6-7 ? Vagy akar olyan szinten van mint ez a Realme x2 pro ?

(#29425) #30610944 válasza PistiSan (#29423) üzenetére


#30610944
törölt tag

Azota ezt nem javitottak?

(#29426) Pug


Pug
veterán

Tiszteletem!

Tudtok valakit, aki emberi áron cserél kamerát és beszéd hangszórót a készülékben?

Előre is köszi! :R

(#29427) PistiSan válasza #30610944 (#29425) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem tudom, írtam verzió számot is, ha gondolod próbáld meg az újabbal, de ha újra kell rakni a telefonod, ne emlegesd a felmenőimet.
Amúgy 2017-es a blu_spart féle twrp, a 2019-ben próbált gyárival nem volt jó az tuti.

(#29428) ilyr válasza Pug (#29426) üzenetére


ilyr
tag

Nem tudom neked mi az emberi ár, de szerintem náluk relatíve korrektek az árak...
[link]

(#29429) Pug válasza ilyr (#29428) üzenetére


Pug
veterán

Hat azt nezve, hogy a hangszoro beszerezheto 1000 forint alatt, a hatso kamera meg 7K-ert, igy annyira nem erzem korrektnek az araikat... :N

Hangszorot 10K-ert
Hatso kamerat 12K-ert cserelnek

Akkor marad a gyari Oneplus szervisz. Vagy akkor inkabb kicserelem magam.

[ Szerkesztve ]

(#29430) N_A_S


N_A_S
veterán

Van valakinek bontásra szánt készüléke? Kijelző és hangerő gombok kellenek.

https://tinyurl.com/phnas

(#29431) bupemko válasza #30610944 (#29402) üzenetére


bupemko
senior tag

Youtube Kids-et ti VPN-nel néztek (ha igen melyik vált be)? Én Mi Box S-en próbáltam, de ott nem ment, azt mondta nincs Magyarországon még...

(#29432) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A Sugár mozi app van akinél működik? Nálam és öcsém OP5-ösén nem jön be semmi, csak wifi jel egy kérdőjellel. Huawei mittuodmén milyen készüléken megy. Valamivel összeakadhat? Ha igen, hogy lehet egyszerűen kideríteni hogy mivel?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29433) #30610944 válasza bupemko (#29431) üzenetére


#30610944
törölt tag

Surfshark-ot hasznalok.

(#29434) ilyr válasza Pug (#29429) üzenetére


ilyr
tag

A gyári szervízelés valószinüleg többe kerül, amit meg ők csinálnak, arra "garanciát" vállalnak.
Nyilván ha saját magad szeretnél buherálni olcsón beszerzett alkatrészekkel, az alá senki nem fog árajánlatot adni... :)

(#29435) Pug válasza ilyr (#29434) üzenetére


Pug
veterán

Ad1:

A gyári szervíz olcsóbb:
24.5 EUR a kamera, 3 EUR a hangszóró
Szervíz díjjal és futár költséggel 45 EUR.

Akárhogy számolom ez még mindig erősen 22K alatt van :DDD

Ad2:

Nem sok buhera van abban, hogy ugyan azt az 5 perces munkát elvégzem, mint ők (1 év kiskereskedelemi garanciával rendelkező, új pótalkatrészekkel). ;)

Az, hogy egy 700 forintos alkatrészt ők 10k-ért, egy 6K-sat meg 12K-ért cserélnek, khm... vicc
Szumma szummárum, pofátlanul drágák... :N

Természetesen te nyugodtan járj hozzájuk. :R

[ Szerkesztve ]

(#29436) ilyr válasza Pug (#29435) üzenetére


ilyr
tag

Megvallom őszintén, hogy nem jártam utánna, hogy mennyi a gyári szervizelés díja, mert nálam nem kérdéses, hogy ha bármi baja lenne a 3T-mnek, oda küldeném vissza, márcsak azért is, mert a OnePlus nem árul alkatrészeket, tehát amit a szervizekbe tesznek bele vagy amit a neten rendelsz hozzá, az jó eséllyel nem ugyanaz mint ami benne volt (hogy mennyire működik vele az egy más kérdés), ráadásul a Oneplus szervízben végzett javításra/cserére rendes garancia van. Viszont ha tisztába vagy azzal, hogy a Oneplus szervíz olcsóbban csinálja meg, illetve úgyis magad buherálod össze, akkor nem látom be mi szükség volt az eredeti postra... :)

(#29437) jeriko2


jeriko2
tag

Sziasztok! Most vettem észre OP3-ason, hogy a kijelző felső széle kiáll a házból, kb. 1mm-t mozog ki/be, már be is ment mögé némi kosz a zsebemben. Járt így már valaki? Orvosolható valahogy ez a probléma?

(#29438) Pug válasza ilyr (#29436) üzenetére


Pug
veterán

Az eredeti post oka az volt, hogy ha az egész művelet megállt volna valamelyik local (értsd BP) szervízben 10K-ból, akkor nem pepecseltem volna vele én magam. (Azt halkan jegyzem meg, hogy az említett Oneplusszerviz.com-nak semmi official kötődése nincs a Oneplus-hoz, mint céghez, ezt remélem tudod, így ők is ugyan azon a csatornákon keresztül tudnak alkatrészeket beszerezni, mint pl én ;) ). A legtisztább és szárazabb érzés, amúgy a gyári repair szolgálatás,ebben egyetértünk, viszonylag olcsó, futár hozza és viszi a készüléket.

A lentebbi kép már a kicserélt kamerával készült, a látható elemek költségei:

- kamera: 6.800 HUF (1 év kiskereskedelmi garancia)
- hangszóró: 770 HUF (1 év kiskereskedelmi garancia)
- sűrített levegő: 700 HUF
- szerelőkészlet: 3.200 HUF

11.400 HUF vs 22.000 HUF.
Úgy, hogy a 11.400 HUF-os összegben benne van a teljes művelethez szükséges szerszámkészlet ára is ugye.

Javítás ideje (úgy, hogy előszőr szedtem széte Oneplus 3-ast) tisztítással együtt 20 perc.
- kamera hibátlanul üzemel
- beszédhangszóró hibátlanul üzemel

(#29437) jeriko2:

Fast repair megoldás:

- sűrített levegővel kifújod a port és a felső két sarokba (ügyelve a szenzor szigetekre) ecsetes Loctite SupeATTAK-kal felviszel egy kis réteget az üveg belső felére és 20 mp-ig nyomva tartva visszaragasztod.

Proper repair:

- készülék szátbontása, a kijelző teljes eltávolítása a műanyag keretből, az üvegről a régi elhalt ragasztó eltávolítása és ugyan azon a "nyomvonalon" új ragasztó felvitelével történő ragasztás és utána készülék összerakása.

[ Szerkesztve ]

(#29439) ilyr válasza Pug (#29438) üzenetére


ilyr
tag

Tisztában vagyok vele, hogy az említett szervíznek semmi köze a OnePlus céghez, mint azzal is, hogy a OnePlus nem árul alkatrészeket, ezért amit beteszel vagy te vagy az említett cég, az nem eredeti OnePlus alkatrész.
Nagyon ügyes vagy, hogy magadnak ilyen olcsón megoldottad, de ha mindenki hozzád vinné javítani a telefonját és neked a javításra garanciát kéne vállalnod, plusz ebből élnél meg, akkor te se csinálnád meg másnak ennyiért... :)
De ha mégis, javaslom nyiss szervízt, biztos sok kuncsaftod lesz.

(#29440) Macika66 válasza ilyr (#29439) üzenetére


Macika66
addikt

Korrekt válasz! :R

(#29441) Pug válasza ilyr (#29439) üzenetére


Pug
veterán

Teljesen tisztaban vagyok a szervíz szolgáltatás járulékos költségeivel. ;)
Az általad leírtak esetében is teljesen validnak tartom (természetesen szubjektív) azon véleményem, hogy egy 1K HUF környékén fluktuáló (beszédhangszóró, hivatalos Oneplus által felszámolt spare part cost kevesebb, mint 3 EUR) alkatrész cseréjért, mely esetében a szükséges munkafolyamat hossza 10 perc, komplexitása 7-9 csavar mozgatásában kimerül, 10K elkérése overpriced. Visszatérve az eredeti ajánlásodra, a oneplusszerviz.com helyett én mindenképpen inkább a gyári szolgáltatást ajánlom. Peace! :R

[ Szerkesztve ]

(#29442) g0dl válasza Pug (#29441) üzenetére


g0dl
addikt

Részben igazad van, de elvárhatjuk-e, hogy a kilencéves távolkeleti gyerekek órabéréért vállalja a munkát.
Bizonyára Te is megelégedéssel tapasztaltad, hogy az utóbbi években a hazai bérek is jelentős mértékben növekedtek. Ennek mindenki örül, de meglepődik, mikor azzal szembesül mások bére is emelkedett, így a munkaigényes szolgáltatások (szerelő, festő, kőműves stb.) drágultak.

Én is törekszem amit lehet magam megbarkácsolni, és nem elsősorban az ár miatt, hanem mert jó érzés, ha sikerül. Viszont az ilyen szerkezetek szerelhetősége (sokszor szándékosan elnehezítettnek tűnik) tekintetében sok dolguk lenne még a szabályalkotóknak.

[ Szerkesztve ]

(#29443) G4bi89


G4bi89
senior tag

Ilyet látott már valaki ?
Lineageos 16.0 mai build és google billentyűzet.
Volt már újraindítás, cache törlés, gboard újratelepítés, de semmi. Olyan mintha, bekapcsoltam volna a szoftveres gombokat és pont annyival lenne feljebb. :F
Gyári Lineage AOSP bill persze tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#29444) #30610944 válasza G4bi89 (#29443) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ilyen nem volt meg nalam de azt eszre vettem hogy kicsit mintha lassabb lenne a telefon.

(#29445) é.n.


é.n.
csendes tag

Sziasztok, az eredeti OnePlus töltőkábelem megsérült. Találomra az elmúlt 2 hónapban vettem 2 kábelt, a hírdetésekben mindkettőt "gyorstöltő" kompatibilisnek hírdették, de egyik sem az. :-( Tudtok esetleg javasolni ami biztosan tudja a gyorstöltés funkciót? Az se baj, ha olcsó, de jó minőségű :-)

(#29446) Csorbi válasza é.n. (#29445) üzenetére


Csorbi
addikt

A legbiztosabb egy gyári kábel, 20-25 euró körül van. Drága, de ez a biztos. Legalább leírhatnád, hogy mi volt a 2 kamu kábel, hogy egyrészt ne ajánlja őket valaki újra, másrészt meg más se rendelje meg... :))

(#29447) flegga92 válasza é.n. (#29445) üzenetére


flegga92
senior tag

Én már vettem több kábelt fali és autós töltővel együtt aliról, mindegyik működik. Oneplus speciális kábelt használ, nem jó a sima quick charge-os gyorstöltő, csak a DASH/VOOC/WARP töltők és kábelek.
Nem eredeti, kicsit vékonyabb, nem olyan szép a megmunkálás, de tökéletesen működik már több mint két éve. A fali töltő napi használatban van, ugyan olyan sebességgel tölt mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#29448) sto1911 válasza flegga92 (#29447) üzenetére


sto1911
veterán

Nehogy berakj bármelyikéről egy linket, mert akkor meg tudná venni a szerencsétlen... :W

Én ezt vettem, telefon kiírja, hogy gyorsan tölt, és bár nem méricskéltem, de igaznak is tűnik. Még az is lehet, hogy eredeti.

OnePlus Mclaren 1M 6A Quick Fast Warp Charge 30 Dash Charge Data Cable for OnePlus One Plus 6T 6 5 5T 3 3T
https://banggood.app.link/a3S6fO3q84

[ Szerkesztve ]

(#29449) flegga92 válasza sto1911 (#29448) üzenetére


flegga92
senior tag

Rákerestem amit rendeltem, de nem volt elérhető már egyik eladótól sem ezért nem linkeltem... Lutrira meg nem szeretnék ajánlani alaposabb utánanézés után, arra meg most nincs időm.
De utólag rákeresve alin a DASH charg-ra csak olyat dob ki ami ahhoz való...

(#29450) sto1911 válasza flegga92 (#29449) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor elnézést, csak túl sokszor látok ilyet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.