Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) dbius válasza Prego (#29700) üzenetére


dbius
veterán

Sajnálom, hogy nem tudnak alkatrészt szerezni.

Egy dolog biztos csak: eredeti, gyári alkatrészeket CSAK a gyártó forgalmazott a garanciális és gari idő utáni javításokhoz, ezért érdemes mindig először a OnePlus-hoz fordulni javítási igénnyel.

Harmadik fél részére NEM adtak (el) alkatrészt, tehát ezek a szervizek CSAK utángyártott alkatrészeket tudnak berakni.

(#29702) Prego válasza dbius (#29701) üzenetére


Prego
senior tag

Az oké, de az utángyártott alkatrész azért ne legyen más technológiával gyártott :D
Megpróbálom a gyári supportot is.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29703) Prego


Prego
senior tag

Hát tettem egy próbát a gyártónál, mielőtt bevinném valamelyik helyi szervízbe: eltelt 48 óra és még nem érkezett rá válasz. :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29704) Prego válasza Prego (#29703) üzenetére


Prego
senior tag

Ok, közben beérkezett a válasz hogy nincs alkatrész, törlik a kérésem.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29705) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Cserélt már valaki otthon akksit?
Mennyire bevállalható?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29706) UberMutant válasza TomMusic (#29705) üzenetére


UberMutant
őstag

2 készülékben.
sima ügy.

(#29707) TomMusic válasza UberMutant (#29706) üzenetére


TomMusic
őstag

Ez alapján a videó alapján tényleg annak tűnik:
[link]
Viszont nincs hozzá olyan kis cuccom, amivel szét tudom pattintani, meg szerintem csavarhúzóm se. :O
Illetve ha jól láttam, a csávó berak valami kétoldalas öntapadós szalagot az új akksi alá, na olyanom sincs.
Hát lehet mégiscsak elviszem pl. [ide]. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29708) UberMutant válasza TomMusic (#29707) üzenetére


UberMutant
őstag

azt csinálsz , amit akarsz.
szétpattintásra bankkártya vagy hasonlóan erős műanyag lap használható
ragasztószalag nem lényeges, annyira be van nyomorítva, hogy nem tud mozdulni.

(#29709) TomMusic válasza UberMutant (#29708) üzenetére


TomMusic
őstag

A bankkártya mondjuk jó ötlet, köszi! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29710) UberMutant válasza TomMusic (#29709) üzenetére


UberMutant
őstag

tanács: ha mégis magad akarod csinálni, vigyázz, hogy ne a képernyőt szedd szét. mint feljebb kiderült, nem lehet már szerezni sehol.

(#29711) TomMusic válasza UberMutant (#29710) üzenetére


TomMusic
őstag

Oksi, köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29712) Prego válasza TomMusic (#29707) üzenetére


Prego
senior tag

Múlt héten voltam náluk egy kijelzőcsere miatt. Sima 3-asét nem vállalták, csak a 3T-ét.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29713) TomMusic válasza Prego (#29712) üzenetére


TomMusic
őstag

Nabasszus, ezt az oldalukon nem is írják. Nem azért, mert nem volt raktáron nekik?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29714) Prego válasza TomMusic (#29713) üzenetére


Prego
senior tag

Nem tudom, már beadtam más céghez. A gyártó már nem forgalmaz hozzá kijelzőt. Akksival nem tudom mi a helyzet.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29715) TomMusic válasza Prego (#29714) üzenetére


TomMusic
őstag

Ha van itthon ilyen pici csavarhúzóm, megpróbálom kicserélni az akkut egyedül.

Amúgy jó az aláírásod :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29716) Prego válasza TomMusic (#29715) üzenetére


Prego
senior tag

Köszi, én is mástól nyúltam :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29717) Prego válasza dbius (#29692) üzenetére


Prego
senior tag

Elhoztam a telefont: anyagár 15800Ft, munkadíj 8000. Egy fóliát szereznem kell rá, ami van a kijelzős az egy darab buborék

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29718) dbius válasza Prego (#29717) üzenetére


dbius
veterán

Na, ez jó hír, az nem is vészes szerintem. Tudsz esetleg egy linket berakni, hogy hol csinálták? Illetve egy rövid beszámolót tudnál írni, hogy milyennek tűnik a kijelző, vagy mit mutat magáról pl. tesztpogramoknak, ill. hogy mit mondtak a szervizben, hogy milyen panelt raknak bele?

(#29719) Prego válasza dbius (#29718) üzenetére


Prego
senior tag

Itt csináltattam
Nem vettem észre még semmi furcsát, a rajta lévő fóliát kell kicserélni egy méretpontosra.
Milyen tesztprogramokat futtassak rajta?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29720) dbius válasza Prego (#29719) üzenetére


dbius
veterán

(#29721) Prego válasza dbius (#29720) üzenetére


Prego
senior tag

Standard View performance: Megapixels/Second = 401 984,44
SurfaceView performance: Megapixels/Second = 2 768,91

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29722) Prego válasza PistiSan (#29697) üzenetére


Prego
senior tag

Ma megpróbáltam visszavinni a bérletem a régi telefonra. Kiírta hogy már nem lehet, csak ügyfélszolgálaton. Mivel ma éjfélig érvényes már kibírom a kölcsön telefonnal, de nem veszett fejsze.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29723) PistiSan válasza Prego (#29722) üzenetére


PistiSan
addikt

Múlt héten hétfőn reggel új busz jött, mármint vadi új busz, nem volt rajta a kód amit le lehetne olvasni, 1 hétig így közlekedett! Én vettem papír alapú bérletet még akkor hétfőn, illetve a nálunk szintén azon a héten volt egy nagy telekom/vodafeone leállás, valami elvágott vezetét, vagy kidőlt oszlop (plektyákat hallotunk csak) egyik szolgáltatónál sem működött a telefonhívás, iptv, mobilnet 11 és este 8 óra között, szerencsére nálam ekkor már papír bérlet volt.

(#29724) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Cserélt már valaki otthon kijelzőt? Mennyire vészes, és hol lehet kapni? Mire kell vigyázni?
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29725) TomMusic válasza TomMusic (#29724) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát, inkább beviszem szervízbe. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29726) SunyaMacs válasza TomMusic (#29724) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Utángyártott kínait ne rendelj, én megszívtam vele, mert LineageOS-el nem működött, csak a gyári rendszerrel, amit inkább már nem használtam.

(#29727) thomasvold


thomasvold
őstag

4 év gyári ROM után feltettem az Android 11-es LineageOS-t, ég és föld a különbség. Két főverzióval jobb és teljesen megtáltosodott, nincs akadozás, minden pöccre nyílik. Akkuidő jobb lett. Katasztrófa volt már a legutolsó gyári ROM. Válthattam volna már hamarabb is, de nem mertem belekezdeni. Nem nagy dolog, ha esetleg valaki emiatt nem cserél. A gyári már teljesen életképtelen.

[ Szerkesztve ]

(#29728) PistiSan válasza thomasvold (#29727) üzenetére


PistiSan
addikt

Én telefont cseréltem, kh mobilbank nem működik lineageos alatt. Pedig nagyon sueretem azt a rendszert.

(#29729) thomasvold válasza PistiSan (#29728) üzenetére


thomasvold
őstag

Otp megy, én azt használom.

(#29730) TomMusic válasza thomasvold (#29727) üzenetére


TomMusic
őstag

Nálam a gyári legutolsó verzió van fent, és ugyanolyan gyors mint anno. A Google Maps lassú kicsit, de még elviselhető szinten. Minden más hasít. Mondjuk nincs fent sok alkalmazás.
:K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29731) thomasvold válasza TomMusic (#29730) üzenetére


thomasvold
őstag

Akkor nem tudom az enyém miért volt már idegesítően lassú. Odáig ment már ,hogy ha hívtak, másodpercekig tartott, míg megjelent a kép a telefonon, egyszerűen nem tudtam felvenni, mert csörgött, rezgett, de sötét volt a képernyő.

Hozzá kell tenni, hogy én soha nem csináltam semmilyen factory reset-et soha. Lehet tele volt már szeméttel.

(#29732) PistiSan válasza thomasvold (#29729) üzenetére


PistiSan
addikt

KH biztosan nem megy.

(#29733) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Nem igazán találok sehol teljesen egyértelmű és step-by-step (tehát nemcsak az, hogy csináld ezt meg azt, hanem pontosan hogyan is kell, pontos parancsok, stb.) leírást, videót arról, hogy Lineage OS-ről hogyan lehetne visszatenni mindent Oxygen OS-re, beleértve a gyári bootloadert, és azt is zárttá tenni.
Tudnátok ebben segíteni? Van egy kvázi totál karcmentes OP3-asom, most LOS van rajta, de szeretném meghirdetni eladni, és a gyári rendszerrel valószínűleg sikeresebb lenne a dolog.

(#29734) PistiSan válasza Csorbi (#29733) üzenetére


PistiSan
addikt

Az összefoglalóban keresd a "Unbrick megoldás Nagytoll-tól" leírást, annak a hozzászólásai alatt van egy aktuális kiegészítés a visszaállítás menetéről, nem keveset szívtam vele pár hónappal ezelőtt.

(#29735) Csorbi válasza PistiSan (#29734) üzenetére


Csorbi
addikt

Nagyon köszi,megpróbálom! :) :R

(#29736) Csorbi válasza PistiSan (#29734) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszi még1x, úgy néz ki sikerült! :) Mehet is a piacra :D

(#29737) g0dl válasza thomasvold (#29727) üzenetére


g0dl
addikt

"nincs akadozás, minden pöccre nyílik"

Pont ezért egy esetleges cserére én azt a következtetést vontam le, hogy nekem nem kell top procis, a középkategória (nord) is kétszer gyorsabb a jelenleginél, pedig sebességre a OP3T is megfelel.

(#29738) HDAdriano


HDAdriano
tag

Sziasztok!

Sajnos van egy kis problémám..
Eddig LineageOS 16.0-án voltam azt hiszem 5.0.8-as kernel és modemmel, hibátlanul müködött szinte leszámítva 1-2x rendszerhibát írt ki de az szerintem a magisk miatt volt.
Gondoltam felrakom a Lineage os 18.1-et ehhez úgye kellett a legfrisebb fimware modem amit XDA-ról szettem le.
1-2 hétig szinte tökéletesen ment mondjuk fura "laggok" az internettel voltak mintha dobta volna a kapcsolatot, de se a wifi se a mobilhálozat nem ment el (a telefon nem fagyott le). (1-2 app meg is érezte ezt és úgy hitte "leállt" az app), a másik nagyobb gond, hogy elképesztő rossz akkuidőm lett valamiért az elmúlt napokban, éjszaka alatt 40-50% -ot csökkentt a kapacitás. (kikapcsoltam a tartozkodási helyet, wifit, mobil hálózatot ugyanúgy fogyasztott, CPU-z vel láttam, hogy az órajelek elképesztő magasra ugranak túl gyakran nem tudom miért a fogyasztás összegzésénél nem is írta ki mi fogyasztott.)

Lassan mindent kipróbáltam visszamentem 1 verzióval akkor 2-vel, visszamentem oxygenos-re ott viszont a 4G-re nem akar felcsatlakozni és az összes oxygenos-nél ezt csinálja (tekintettel arra, hogy 3G lassan lekapcsolják ez nem jó így (ha only LTE-re rakom akkor semmit nem csinál).

Jelenleg most a legfrisebb Oxygen OS-el próbálkozom úgy, hogy fel flashelem a legfrisebb modemet hátha rendbe rakja a 4G-t, de még ha meg is oldódik nem tudom megoldja-e a battery draint, majd 1-2 nap múlva kiderül..

Valakinek van valami tuti tippje?

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#29739) PistiSan válasza HDAdriano (#29738) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha nincs 4g, az apn beallításokat nézd meg.

(#29740) HDAdriano válasza PistiSan (#29739) üzenetére


HDAdriano
tag

Semmit nem csináltam vele, most írja a 4G-t, miután felraktam az OxygenOS-t bebootolt utána kb 30 percig csak a 3G-t látta maximum.
Ez kezd egyre rosszabb lenni.

Viszont a telefon újra rakása után már látom, hogy most is szívja valami 1 óra alatt 5-6%-ot esett a kapacitása úgy, hogy hozzá se nyúltam.
Amepre alkalmazás 300-400 mah fogyasztást ír.

Valami ötlet? XDA fórumon talált kernel tette volna ezt, vagy van valakinek valami tanácsa, honnan szerezzek be biztosan stabil kernel/modem fájlokat, másra nem tudok gondolni csak erre.

(#29741) HDAdriano


HDAdriano
tag

Mostmár biztos, hogy valami a modem-el van.
Tökéletes wifi kapcsolat esetén valamiért nem jön adat, pl nem tudok bejelentkezni valahova vagy nem tölt be egy oldal 1-2 percig majd utána megpróbálom újra és utána másodpercek alatt reagál.
Ilyenkor mit lehet tenni már több firmware-t is próbáltam amit XDA oldalon OP3 A3003-ra van és mindegyikkel ilyen volt..
Már legalább 4-5 kombót megpróbáltam LineageOS/OxygenOS-el mindegyiknél jelen volt ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#29742) sto1911 válasza HDAdriano (#29738) üzenetére


sto1911
veterán

Én annak idején 4g problémával gariztattam, alaplap csere volt a vége, ha jól emlékszem.

(#29743) HDAdriano válasza sto1911 (#29742) üzenetére


HDAdriano
tag

Hát ahogy nézem az árakat ez nálam felejtős, ennyi erővel új telefont is vehetnék.
Most ahogy nézem 4G az van, de az akkumulátoromat valami szívja amit nem látok, hogy micsoda, OxygenOS 9.0.6 on vagyok most, hát itt a képernyő idő meg az akku fogyasztás borzalmas, viszont talán standby ban egy picivel jobb lenne.
Illetve néha alkalmazások nem kapnak internetet holott van 4G és stabil wifi kapcsolatom, ez egy pár percig előfordul majd helyrejön.
Firmware + modem firssítéssel valakinek ilyen panaszai vannak, vagy most ilyenkor mit lehet csinálni? Már többször letöröltem a telefont, újraformáztam.. semmi sem segített

(#29744) thomasvold


thomasvold
őstag

Nagyon szuper a LineAge, viszont nem találok egy normális kamera app-ot. Most valami Oneplus-os van fenn, de egy rakás sz.r. Ami eredetileg a Oneplus3-hoz volt, esetleg nincs meg valakinek az app? Azt nagyon szerettem.

(#29745) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

A régi OP3-amról maradt egy eredeti rózsafa fa tok - ha valaki szeretné, jelképes összegért odaadom :)

(#29746) Kikike válasza tailor (#29745) üzenetére


Kikike
tag

Szia! Írnál egy árat privátban?

(#29747) tailor válasza Kikike (#29746) üzenetére


tailor
őstag

Szia! Máris :)

[ Szerkesztve ]

(#29748) PistiSan válasza thomasvold (#29744) üzenetére


PistiSan
addikt

link google kamera, nem tudom már melyiket használtam, de lassabb volt a hdr készítése, viszont eszméletlen jó képeket készített.

(#29749) thomasvold válasza PistiSan (#29748) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm, szemezgetek belőlük :)

(#29750) sto1911


sto1911
veterán

A gyari frissites a custom recovery miatt nem megy fel vajon? Fel lehet vele rakatni a zipet vagy vissza kell allitanom a gyari recoveryt? Jo regen volt frissitve mar, meg meg azt is elfelejtettem, amit a temaban tudtam :)

Most látom valami repair módban akarja újra próbálni, csinált már valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.