Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) FNZ válasza FeRkE (#29550) üzenetére


FNZ
őstag

nekem gyári a rendszer, nincsen mókolva, zárva a bootloader és meg sem próbáltam frissíteni a rendszert 9.0.6-ra.

(#29552) sutszi


sutszi
veterán

Nálam okés 9.0.6.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29553) TomMusic


TomMusic
őstag

Használ valaki Sykpe-ot 9.0.6-on? Hogy lehet az értesítést lenémítani? Szóval jelenjen meg a push, értesítsen, csak hangja ne legyen.
Előre is köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29554) Winner_hun válasza S.ATi (#29547) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ritkán használom a repülős üzemmódot, akkor nem volt vele gond.
Az utóbbi pár hétben viszont nagyon zavaró lett a telefon, olyan lassulások meg akadások vannak hogy az szörnyű. Lehet újra kéne rakni a rendszert...:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29555) PistiSan válasza Winner_hun (#29554) üzenetére


PistiSan
addikt

Egyik podcastban erre panaszkodtak pont, hogy fura lassulások vannak, le is cserélte végül a telefont. Nekem is lassú néha, egyenlőre együtt tudok élni a dologgal, remélem nem valami gyártói terbezett elavulás része.
Nálam csinált az utóbbi időben olyat a telefon, hogy ki kapcsolt a képernyő és utána már nem kapcaolt be csak egy újraindítás után.

(#29556) thomasvold válasza PistiSan (#29555) üzenetére


thomasvold
őstag

Nekem is vannak fura lassulások és lag-ok, amik előző rendszeren nem voltak- Legújabb gyárin vagyok.

(#29557) S.ATi


S.ATi
tag

Köszönöm mindenkinek!
Akkor maradok 5.0.8-as rendszeren.

Üdv,
A

(#29558) snyper990 válasza PistiSan (#29555) üzenetére


snyper990
őstag

Nekem mondjuk 3T-m van és 9.0.6-tal sem volt igazán gondom, de amióta LineageOS 17.1-re áttértem, javult az üzemidő, és legalább olyan gördülékeny, mint gyári rendszeren. Teljes mértékben problémamentes, érzetre olyan, mintha fiatalodott volna a telefon egy kicsit. Szerintem érdemes kipróbálni

(#29559) g0dl válasza snyper990 (#29558) üzenetére


g0dl
addikt

Van valamilyen funkció, ami nem működik rendesen? Volte-t ugyanolyan módon kell bekapcsolni a profilokkal babrálva?

(#29560) snyper990 válasza g0dl (#29559) üzenetére


snyper990
őstag

Azt nem tudom, a VoLTE nem érdekel. Xda-n olvass utána
(De egyébként ha babrálni is kell, max. ugyanott vagy vele, mint a gyárival...)

(#29561) thomasvold válasza snyper990 (#29558) üzenetére


thomasvold
őstag

Ez hol található meg?

(#29562) snyper990


snyper990
őstag

https://download.lineageos.org/oneplus3
(Érdemes az xda-n ajánlott vagy a LOS-os recovery-t használni)

(#29563) thomasvold válasza snyper990 (#29562) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm szépen.

(#29564) Winner_hun válasza snyper990 (#29558) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gondoltam hogy kipróbálom azt a rendszert mert nem tudom elhinni hogy ez ne direkt előidézett műlassulás lenne. Viszont a shelf(?)et nem mellőzném, a bejegyzéseket sokat használom. Vagy van rá alternatív megoldás?:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29565) snyper990 válasza Winner_hun (#29564) üzenetére


snyper990
őstag

Rengetegféle launcher van akár Play áruházban is, utána kell olvasni, de egyébként pl. apkmirror-on elérhető maga a Oneplus launcher is.
Ha a bejegyzések alatt jegyzeteket értesz (sosem használtam a shelfet, meg a telefont se magyar nyelven), arra rengeteg alternatíva van. Én Google Keep-et használok (widget az egyik főképernyőn + gépen böngészőből is elérhető).
Ha nem szeretnél váltani OOS-ről, akkor lehet, hogy érdemes kipróbálni a cache törlését, ha az sem segít, akkor egy gyári visszaállításnak is jótékony hatása szokott lenni a sebességre. Viszont a LOS-t is ajánlom, én jobbnak érzem az OOS-nél (3T-n).
Természetesen a custom rom telepítés előtt ne felejtsetek el lementeni minden olyan adatot, amire szükségetek van (fényképek, sms-ek, híváslista, jegyzetek, háttérkép, stb.), mivel bootloadert kell nyitni, és az gyári visszaállítást csinál

[ Szerkesztve ]

(#29566) PistiSan válasza snyper990 (#29562) üzenetére


PistiSan
addikt

LOS van fent nekem is, én is a saját recovery-jüket használom, viszont nálam még van Magisk Is, ami TWRP alatt egy OTA frissítés után automatikusan újra rootolta a rendszert, a LOS recovery ezt nem tudja, sajnos manuálisan nem lehet belőle telepíteni, remélem ez változni fog, én most át álltam a havi 1 frissítésre ez miatt, frissítés után rá dugom a pc-re, és az adb-ből az ADB PULL-al rakom fel a rootot. Szóval nagyon örülnék, ha bele tennének vége egy tallózható telepítőt, amit mindenki a saját felelősségére használhatna, jó lenne a pc-t ki hagyni ebből.

(#29567) snyper990 válasza PistiSan (#29566) üzenetére


snyper990
őstag

Igen, ezt már megbeszéltük a 3T topikjában is :)
A Magisk root nekem csak a Telekom alkalmazás miatt kell, mert az rootoltnak vette a telefont, pedig nem volt az. De így nem volt hajlandó elindulni, csak azért kellett rootolni a telefont, hogy elrejtsem előle a root-ot, így hibátlanul működik. Azóta átment az app egy nagy átalakításon, lehet, hogy már menne enélkül is, nem próbáltam. (Meg a Revolut ujjlenyomatos autentikáció helyett csak PIN-est engedett, de azzal még akár együtt is tudnék élni. De így, előle is elrejtve a root-ot, azzal sem kell)
Én is kb. havonta szoktam frissíteni, amikor belekerül az új biztonsági csomag. Persze jó lenne, ha lehetne LOS recoveryből telepíteni zip-et, de nekem havonta egyszer belefér az a 2 perc, amibe kerül sideload-dal visszarakni a Magisk-et.
Viszont ha a későbbiekben belekerül, akkor sem valószínű, hogy frissítem a recoveryt, mert visszazártam a bootloadert. Nekem nem éri meg, hogy egy recovery frissítés miatt újra be kelljen lakni a telefont.
Viszont ha ennyire zavar, miért nem rakod fel az xda-s LOS 17.1 topikban ajánlott TWRP-t? Hátha azzal megy

[ Szerkesztve ]

(#29568) PistiSan válasza snyper990 (#29567) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem be van állítva, hogy a reocvery-t is frissítse a rendszerrel együtt, már teljesen máshogy néz ki mint amikor meg jelent, meg elég sokat javítanak, faragnak a recovery-n minden hónapban, én ezért is hagytam meg a lehetőséget a frissíthetőségre és nem zártam vissza a bootloadert.
TWRP-vel voltak rossz tapasztalataim, a gyári legújabbal pl titkosított fájlrendszer használata mellett tönkre teszi a twrp a rendszert egy OTA frissítéssel, ezért is tértem át a lineageos sajátjára, egyedül ez a zip-es telepítés hiányzik a twrp-ből.

[ Szerkesztve ]

(#29569) snyper990 válasza PistiSan (#29568) üzenetére


snyper990
őstag

De azt a konkrét TWRP-t is próbáltad, amit az xda-n ajánlanak? Bár belakott telefonnal nem biztos, hogy érdemes kísérletezgetni, ha egyébként nincs különösebb gond a LOS-félével sem
Nekem a régi LOS recovery funkcionalitása megfelelő, teszi a dolgát, a kinézete meg nem érdekel

(#29570) PistiSan válasza snyper990 (#29569) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem próbáltam azt a twrp-t, 2x laktam be újra már a telefont ilyen kísérletek miatt, egyenlőre sokkal kevésbé tűnik fájónak havonta 1x gép elé ülni amikor frissítek.

(#29571) tailor


tailor
őstag

Ma megérkezett az utód a 7T formájában, így átevezek ebből a topikból amazéba. :)

Több, mint 4 évig használtam a 3-ast, és a mai napig igazából teljesen jól működik, pár apróságot leszámítva (akksi gyengébb, néha már laggol játék közben, kamera nem túl acélos, gps jelet néha nehezen talál, de lehet, hogy ez beállítási hiba) - azt hiszem, ez a 21. században már-már rekord :) Nagyon szerettem ezt a telefont, úgyhogy "családban marad", néha töltöm az akksiját, és sos készüléknek jó lesz.

Mindenkinek további jó telefóniázást! :R

(#29572) Alert89 válasza Gabbbb (#16140) üzenetére


Alert89
tag

Majd 4 éves téma, de most szólok hozzá. Vettem használtan, online egy Oneplus 3-at, és hát igen, be van égve a status bar, látszanak a régebbi ikonok ha fehér a háttere. Sajnos az eladó semmi ilyesmit nem említett sem a hirdetésében, sem telefonon.

Azért szóltam hozzá, mert így 4 év távlatából ez tény. Soha nem tapasztaltam ilyet más telefonnal.

(#29573) Pug válasza Alert89 (#29572) üzenetére


Pug
veterán

AMOLED, igen, be tud égni, bármelyik telefonon.

(#29574) Tibko8


Tibko8
senior tag

LineageOS szeretném kipróbálni. Mivel 2 éve nem piszkalatam a telefont csak gyári ként használtam így valaki leírná hogy milyen mostanában a custom ROM világa?
Esetleg egy egy linket is meg köszönnék. :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#29575) Tibko8 válasza Tibko8 (#29574) üzenetére


Tibko8
senior tag

Tárgytalan :))

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#29576) FeRkE


FeRkE
őstag

Sziasztok,

4 ev utan kezd felvalni a gyari folia (meglepoen jol birta eddig). Milyen folia/tempered glass az ajanlott most a telohoz?

Koszi!

(#29577) flegga92 válasza FeRkE (#29576) üzenetére


flegga92
senior tag

Én Ultimate Shield-et használok. Könnyű felrakni, tartós mert öngyógyulós. 4-5 nap alatt itt szokott lenni, mert angliából jön. Felrakós videót nézz majd róla.

(#29578) FeRkE válasza flegga92 (#29577) üzenetére


FeRkE
őstag

Oksa, koszi a tippet! Kiprobalom szerintem, pont jo ha Angliabol jon, mert ott elek :)

(#29579) flegga92 válasza FeRkE (#29578) üzenetére


flegga92
senior tag

Akkor még hamarabb is megkapod szerintem :D

(#29580) thomasvold válasza flegga92 (#29577) üzenetére


thomasvold
őstag

+1

Már a 4. Shield-et nyúzom a 4 év alatt, nem azért cseréltem le, mert tönkre megy, vagy felválik, hanem túl sokat nyomkodom és az ujjlenyomat olvasónál el szokott kicsit színeződni. Legjobb erre a telefonra.

(#29581) ilyr


ilyr
tag

Na némi nyüglődés után a legutolsó OOS verzióval, úgy döntöttem ideje lesz áttérni a custom OS-ek mezejére. Alap Lineage OS-t nem akartam feltenni, valahogy mindig jobban vonzottak az egyedi megoldások, így a választásom a Havocra esett. Tegnap este tettem fel, eddig az egyetlen apró nyügöm vele, hogy a recent apps menü vízszintes, amit OOS alatt egy régi Oneplus Launcher telepítéssel tudtam orvosolni, itt ez egyelőre úgy fest nem megoldás.
Ezt leszámítva nagyon kellemes élmény, a telefon teljesen megfiatalodott, tetszik a Smart Charge lehetőség, ha valaki váltáson töpreng, tudom ajánlani... :)

(#29582) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Teló szervizre tudtok ajánlani valami itthoni szervizt? Vagy érdemes one plus hoz küldeni? Felvettem már velük kapcsolatot, de nem tudnak előre költségeket mondani.

Aksim már kuka, igazából mással nincs baj.

Kezd már lassulni teló, szóval lehet ideje lenne felrakni valami más modot.:D

9.0.6 - os o.s van rajta

(#29583) sto1911 válasza NORBl (#29582) üzenetére


sto1911
veterán

https://www.oneplus.com/hu/support/repair-pricing/details?code=4

Plusz futár és azt hiszem 20EUR munkadíj, de egyikben sem vagyok biztos, lehet a futár ugyanúgy ingyenes.

(#29584) PistiSan válasza ilyr (#29581) üzenetére


PistiSan
addikt

Frissítésröl mit lehet tudni?
Nekem ezek a projektek ennél szoktak meg bukni, meg mindig van vlamai ami nem, vagy hibásan működik. Én lineageos-t használok vagy 2-3 éve, néha itt is van hiba, de viszonylag gyorsan javítják is egy OTA frissítéssel.

(#29585) ilyr válasza PistiSan (#29584) üzenetére


ilyr
tag

Utánnanéztem, úgy fest a ROM-ot már nem fejlesztik aktívan (csak a security update-eket), de hibát egyelőre nem találtam benne, úgyhogy egy darabig használom, aztán meglátjuk. Egyelőre teccik... :)

(#29586) PistiSan válasza ilyr (#29585) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha már bele fejlesztettek mindent amit szerettek volna, és minden működik akkor igazából a biztonsági frissítések biztosítása pont elég, hosszabb távon is érdekelnek majd a tapasztalataid, mondjuk 3 hónap múlva kíváncsi leszek még használod e, vagy váltasz.

(#29587) ilyr válasza PistiSan (#29586) üzenetére


ilyr
tag

Nem szoktak nagy igényeim lenni, szóval ha minden jól működik, valszeg maradok, de pár hónap múlva, vagy ha változik a véleményem, írok majd még... :)

(#29588) NORBl válasza sto1911 (#29583) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszi.

(#29589) FNZ válasza NORBl (#29582) üzenetére


FNZ
őstag

ha csak aksi, azt ki tudod te is cserélni olcsón.
itt a fórumon többen is írták, hogy kicserélték, köztük én is.

(#29590) ilyr válasza PistiSan (#29586) üzenetére


ilyr
tag

Na pár nap alatt előjöttek azért problémák, amik elsőre nem voltak nyilvánvalóak... :)
- Flashlight funkció nem működött (ki is volt szürkítve az ikonja)
- Youtube alkalmazás kifagyott ha próbáltam volna feltölteni videót
- Elég gyorsan merült az akksi

Kicsit el is keseredtem, mert a fórumon azt írták, hogy a készítő már nem is nézi a fórumot és nem igazán fejleszti a ROM-ot...
Aztán véletlenül eljutottam a projekt github oldalára és ott rábukkantam az OP3/T verzió Telegram szobájára, ahol kiderült, hogy mégiscsak fejlesztik a ROM-ot, mi több a fórumban található 3.6-os verzió helyett van már 3.7-es, amit felrakva kapásból meg is oldotta a fenti problémáimat... :)
A csatin egyébként ott a készítő is, lehet reportolni a problémákat, szóval aktívan tünik egyelőre.
A 3.7-es teszt verzióról korai lenne még nyilatkozni, holnapra kiderül, hogy az éjszakai wakelock probléma is megszünt-e, de mindenképp tetszik benne, hogy jóval gyorsabbnak tünik vele a telo mint a legutolsó OOS-el és ami szembeötlő, hogy sokszor 3-4 játék is megy a háttérben huzamosabb ideig, anélkül, hogy kapásból kiölne belőle párat, ami OOS-ről nem volt elmondható...

Szóval továbbra is teccik, majd írok róla még... :)

(#29591) PistiSan válasza ilyr (#29590) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem LineageOS-el volt most olyan bajom, hogy nem sikerült pozíciót találni a telefonnal amikor navigálni akartam, utána megoldottam máshogy, de idegesített. Tegnap frissítettem, mert kijött a Júliusi biztonsági frissítés a rendszerhez, nézem a javításokról a listát, látom hogy a GPS-en javítani akartak, vagy más rendszerre áttérni, de vissza álltak a régire mert nem volt jó, most talál rögtön jelet a telefon megint. Vannak itt is néha olyan hibák, amiket én is észre veszek, de mivel sokan fejlesztik a rom-t így elég hamar javításra is kerülnek.

(#29592) TomMusic


TomMusic
őstag

Én meg még mindig OOS 9.0.6-ot használok. :D
Félek feltenni custom ROM-ot, mert bankolok :B
Viszont itt (OOS) meg már ugye nincs security update se. :(

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29593) ilyr válasza TomMusic (#29592) üzenetére


ilyr
tag

Budapest Bankos app meg a mobil fizetés nálam gond nélkül megy a Havoc ROM-al meg Magisk rootolással...

(#29594) TomMusic válasza ilyr (#29593) üzenetére


TomMusic
őstag

Ja nem attól tartok hogy megy-e, hanem hogy mennyire secure az OS ... :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#29595) snyper990 válasza TomMusic (#29594) üzenetére


snyper990
őstag

Legalább annyira, mint az OOS ;)

(#29596) ilyr válasza snyper990 (#29595) üzenetére


ilyr
tag

A frissített hotfixekkel szerintem inkább...

(#29597) ilyr válasza ilyr (#29504) üzenetére


ilyr
tag

Előző postomban írtam lapos kábel púposodásáról, ami miatt rendeltem OnePlus-tól egy másik kábelt, de pár nap után azon is előjött ez. Nyitottam rá egy hibajegyet és teljesen korrektűl küldtek is egy új kábelt, ami cirka 2 és fél hónapig frankón működött, míg véletlenül fel nem fedeztem most rajta ismét egy dupla púpot. Egyből át is tapogattam az egész kábelt és találtam 2 másik ugyanilyen púposodást rajta.
Nyitottam ismét egy hibajegyet, de ez így elég elkeserítő, mert ha küldenek is ismét egy kábelt, mi értelme ha az is ugyanilyen lesz?

Van itt olyan aki huzamosabb ideje használ hivatalosan OnePlus-tól rendelt 1,5 méteres lapos kábelt és nincs vele semmi gondja?

(#29598) flegga92 válasza ilyr (#29597) üzenetére


flegga92
senior tag

Ha ennyi gond van vele, kérj legközelebb egy kereket. Én a 7 Pro-t is a 3-as gyári töltőjével és kábelével töltöm esténként, több mint 4 éve hibamentes.

[ Szerkesztve ]

(#29599) PistiSan válasza flegga92 (#29598) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez lenne a kézenfekvő megoldás, de a kolléga hosszan taglalta korábban, hogy neki lapos kábel kell és kész. Nekem sincs bajom a 4 éves gyári kerek kábeles töltővel.

(#29600) ilyr válasza PistiSan (#29599) üzenetére


ilyr
tag

Egyáltalán nem taglaltam hosszan, hogy lapos kábel kell, ezt nem tudom honnan vetted... :) Sőt, direkt rá is kérdeztem, hogy nem tudnának-e kerek kábelt küldeni inkább, mivel azzal szemmel láthatólag nincs gond, de a válasz az volt, hogy csak laposat tudnak küldeni. A kerek kábel megvan, de arra amire használni szeretném, rövid, ezért rendeltem anno a másfél méteres kébelt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.