Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) Misály válasza Kvazár (#5447) üzenetére


Misály
addikt

"Offline GPS: nos, itt is rossz híreim vannak! Igen, ha a maps-ban és a GPS beállításainál is kilősz mindent, aminek a nethez köze van, akkor offline lesz, viszont akár 1,5 H-ra is nőhet az az idő mire pozíciót fog"

Meg kell allni vele es olyan 5-10 perc mire jelet fog.

(#5452) Misály válasza Kvazár (#5447) üzenetére


Misály
addikt

Melyik Nokia szervizben voltal?

[ Szerkesztve ]

(#5453) Just486 válasza Pola-Roid (#5445) üzenetére


Just486
senior tag

Otthoni frissítés: Szigorúan illegális, és megvetendő! (én is csak úgy hallottam róla)
Viszont azt nem kell megcsinálni, most is képes vagy rá:
Letöltöd a naviFirm 1.1 -gyet
Megnyitod, kiválasztod az n8 -cat, azon belül jelenleg az 1.12 -es verziót, azon belül a magyart (és mondjuk olyan színűhöz valót amilyen neked van), letöltöd az összes filet amit kidob (hetet)
Letöltöd a phoenixet (és telepíted)
A letöltött firmware fileokat bemásolod a programfiles/nokia/phoenix/products/rm-596 mappába (neked kell létrehozni)
Összekötöd a telefont a géppel a kábelen keresztül, ovi suite módban.
Megnyitod a phoenixet>file>scan product.
Eztán: Flashing>firmware update. Megnyomod a három pontot, és megnyitod az ott lévő filet.
Megnyomod a refund gombot (vagy mi a neve, már nem emlékszem - de az alsót kell azt tudom). Kiírja, hogy hiányzik egy file, figyelmen kívül hagyható. (tehát folytatás). Ezután újraindul a telefon, egy ideig azt fogja írni a képernyőjén, hogy "nokia test mode" közben a gép meg felfrissíti. Mikor végez, újraindul a telefon, és ennyi. A szoftver független lesz, de hogy a telefon kártyafüggetlen lesz -e azt nem tudom.
szerk.:
Ja igen, de a gari az szerintem felejtős.

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#5454) Misály válasza Just486 (#5453) üzenetére


Misály
addikt

nem illegalis, csak garanciavesztessel jar, a telefon nem lesz kartyafuggetlen

[ Szerkesztve ]

(#5455) Kvazár válasza Misály (#5452) üzenetére


Kvazár
őstag

Árkád.

Eladó cuccaim: -

(#5456) Misály válasza Kvazár (#5455) üzenetére


Misály
addikt

Hm, ezek utan erosen elgondolkodtam hogy szarjak e megint az egeszre es raturjam a gyari magyart.

(#5457) Kvazár válasza Misály (#5454) üzenetére


Kvazár
őstag

De, ha gariztatás előtt az OVI-val újrahúzza, akkor is észre fogják venni a szervizben?

Eladó cuccaim: -

(#5458) zack válasza philoxenia (#5450) üzenetére


zack
nagyúr

Ezért van hogy általában az üzletemberek BlackBerry-t használnak, mert ez a No.1 üzleti okosteló. :K Ha kifejezetten "száraz" üzleti célokra használnám, akkor én is a BlackBerry mellett tenném le a voksomat. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5459) Pola-Roid válasza Just486 (#5453) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Koszi, de nekem a gari fontos, nincs a telom 2 honapos.
Raadasul eladni is jobban lehet garival, namost nekem amiota mobilom van, meg egyik sem tartott ki egy evnel tovabb, mindig lecsereltem elobb, szoval ez igy nem palya.

Megvarom, az 1.1 megjelenese utan mennyit var voda, es ha sokat, eladom, veszek egy fuggetlent es kesz. Legegyszerubb, legtisztabb megoldas.

Azert koszi :R

(#5460) Misály válasza Kvazár (#5457) üzenetére


Misály
addikt

akkor persze nem, csak igy minden frissites elott remeghetsz egyket honapot hogy ne legyen para:D

(#5461) tjb007 válasza Just486 (#5453) üzenetére


tjb007
nagyúr

A független szoftver feltételétől nem lesz független a telefon, ugyanúgy függő marad.
Ha Phoenix -szel csinálod akkor a garancia is megmarad (mivel semmilyen kapcsolatban nincs a Nokia szerverével, így bejegyzés sem készül róla) az eredeti product code visszaírása után.

(#5462) Just486 válasza tjb007 (#5461) üzenetére


Just486
senior tag

Azt hiszem értem. Hiszek nektek:).. Konkrétan én ma estem neki, és egy óra olvasgatás után már a kábelon lógott a telefon. Frissíteni azért nem mertem, mert úgy olvastam, hogy utána nem tehetem vissza az alacsonyabb verziójú FW -t. Ez tényleg így van? (garancia nem érdekel)

That unconquered country we call the future.

(#5463) Misály válasza tjb007 (#5461) üzenetére


Misály
addikt

Csak ha beviszed es kiderul hogy ujabb szoftver van rajta mint ami hivatalosan az adott pc-hez ki van adva akkor neznek rad furan es szepen elveszik a garancia.

Downgradelni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5464) sompetike válasza tjb007 (#5461) üzenetére


sompetike
aktív tag

a product code-t nem irja át a madár...

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#5465) jacis válasza zack (#5073) üzenetére


jacis
nagyúr

Szia,

Leírtam a teló topikjában. Ha érdekel nézz rá.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5466) tjb007 válasza Misály (#5463) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem veszik el semmi sem.
A szervizben nem fogják nézegetni, hogy milyen szoftver van rajta.
Legutóbb két hete voltam egy (amúgy céges) T-s 6700c hangszóró problémáját intézni. Az Ovi Suite (és a product code -ja) szerint a legfrissebb szoftver a 7.60. Feltettük rá a 13.10 -et az Ovi Maps miatt. A szervizben egy szót nem szóltak, megcsinálták, garancia is megmaradt.

(#5464) sompetike

Átírja ha más product code -hoz tartozó szoftvert teszel rá.

(#5467) kpal


kpal
veterán

(#5468) koxkids válasza kpal (#5467) üzenetére


koxkids
őstag

Elég durva :D
Azt nem tudom milyen módon kommunikálhatnak.. GSM,Wireless?

(#5469) szp1 válasza koxkids (#5468) üzenetére


szp1
addikt

Valszeg az FM adót turbózták fel valahogy...... :U

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#5470) AndrewTdi válasza Misály (#5454) üzenetére


AndrewTdi
addikt

De ha gyárilag függetlent frissítesz, 2 év Nokia garist, az is, akkor is gar vesztéssel jár?

(#5471) kpal válasza koxkids (#5468) üzenetére


kpal
veterán

Szerintem Wireless .

Szerintetek érdemes lesz lecserélni az N8 telcsit N9-re igaz abban gyorsabb proic lesz +Full HD video rögzités.

(#5472) Kvazár válasza AndrewTdi (#5470) üzenetére


Kvazár
őstag

Azzal szerintem nem, mert ahhoz nem kellenek trükkök, az simán mehet OVI-val.
Csak a T-s fogja később, vagy sohasem megkapni az OVI-ban.
Elméletben amit az OVI-ban látsz az jár neked.

kpal: Ha megteheted, miért ne?! Az adatai szerint sokkal jobb lesz. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5473) jacis válasza kpal (#5471) üzenetére


jacis
nagyúr

Egyértelmű nem?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5474) Misály válasza jacis (#5473) üzenetére


Misály
addikt

nem ha a meretet es a rendszert nezzuk

(#5475) jacis válasza Misály (#5474) üzenetére


jacis
nagyúr

Jah, hogy Te már próbáltad? Mesélj.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5476) jacis válasza Misály (#5432) üzenetére


jacis
nagyúr

Ehhez a bill. kiosztáshoz véleményem szerint kicsi lesz a kijelző. Persze majd gyakoraltban dől el.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5477) jacis válasza gyurmau (#5333) üzenetére


jacis
nagyúr

Szia. Teljesen jól látod a dolgokat, de az írásod második felében hatalmas butaságot ìrtál le: "nincs egyik rendszerre sem offline navigáció"
WP7-et nem ismerem, de garantálhatom Neked, hogy a többire van és nem kell egy fillért sem fizetni érte ha navigálsz. (nekem sikerült)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5478) Kvazár válasza Misály (#5474) üzenetére


Kvazár
őstag

Na most meg, nehogy valaki az N9 méretébe kössön bele! Az N8-ra azt mondják azért gyenge mert pici a kijelzője, az N9 meg azért mert nagy?! :W Ne má...

Ez a fűbe-fába belekötök hozzáállás tényleg kezd fárasztani. :(

Valaki volt már itt aki feszegette azt is, hogy felbontás/méret mennyire számít. És arra a megállapítása jutott, hogy a monitorának kisebb a pixel sűrűsége, mint az N8-nak. És ha a monitora jó neki, akkor az N8-a is jó neki.
Nos, én vele értek egyet. A monitorom pixelsűrűsége 1360,3 pixel/cm˘2 (Samsung 215tw), az N8-é meg 3134,7 pixel/cm˘2. Tehát nyert a telefon! Így hát kérdem én is minek több pixel egy ekkora kijelzőbe?

Jacis:
Sim-re is van offline navi progi, csak azt nem tudom N8-on mennek-e, elvégre s60v5-ön mennek. Csak egy párat mondok: Garmin, NDrive, Sygic...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5479) jacis válasza Kvazár (#5478) üzenetére


jacis
nagyúr

Pedig hivatalos méret nincs még közölve. :N

Ha sim a symbian-t jelenti akkor ezt nem vitatja senki. Én garmint használtam az 5800-n.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5481) Misály válasza Kvazár (#5478) üzenetére


Misály
addikt

Akurvaeletbe szovegertes :W

Pusztan arra akartam ravilagitani hogy a meretben mindenki mast preferal ezert nem egyertelmu melyik a jo, lehet valakinek tepsi az n9, valakinek kicsi az n8.

Rendszer meg senki nem ismeri, lehet hogy egy megrogzott symbianhasznalonak idegen lesz a meego ( foleg hogy egy teljes-erteku linux lesz alatta ).

Kurvara nem kotottem bele semmibe. Pusztan kpal-nak valaszoltam hogy meg kell gondolni, megeri-e, kenyelmes lenne-e.

Jacis bogaram, offline navigacio mindenre van, de sehol se ingyen ( warezzel most ne gyere ) a nokiakon kivul. Nem irt hatalmas butasagot, ingyen offline navigacio csak nokia keszulekekre letezik.

Mi lenne ha felredobnatok a mentalis eroiteket es nem akarnatok mindig a sorok kozott olvasni? Eleg sok a kapufa.

"Ehhez a bill. kiosztáshoz véleményem szerint kicsi lesz a kijelző. Persze majd gyakoraltban dől el."

5800 rezisztiv kijelzojen kisebb qwertyn tudtam gepelni, nem hiszem hogy ezzel gond lenne, bar tokmindegy, maradjon meg az alfanumerikus is t9-el, ugyis az esetek tobbsegeben azt hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#5482) Kvazár válasza Misály (#5481) üzenetére


Kvazár
őstag

"Akurvaeletbe szovegertes"

Neked ez a kedvenc dumád. :DDD :C Egyébként általánosságban értettem, nem kimondottan erre az egy esetre.

Eladó cuccaim: -

(#5483) kpal válasza Misály (#5481) üzenetére


kpal
veterán

Ha linux cuccos lesz nekem nem kell hiába jobb néhány paraméterben.

(#5484) imi290 válasza ---Lasali--- (#5395) üzenetére


imi290
aktív tag

ez nem hiba hogy elalszik a kijelző és lezár a billentyű.fogadjunk hogy a füled mellett mindig elsötétül.én is megijedtem mikor ezt láttam,egyből te jutottál eszembe.de próbálkoztam felhivtam a szolgáltatót és kezemben tartottam a telefont.akkor nem sötétült el.mondom oké.a fülem mellé tettem megint elsötétült. mondom mi ez ??? :D gondoltam hogy lehet a mozgásérzékelő variál,de nem az hanem a 3g kamera mellett a szenzor. ha letakarod elsötétül és lezár a telefon.remélem neked is csak ez a baja. mondjuk lestem mikor rájöttem :)

(#5485) zack válasza jacis (#5465) üzenetére


zack
nagyúr

Ok. Thx! :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5486) kpal


kpal
veterán

Az N8-al lehet netezni bármilyen Bluetooth -os bill-el és egérrel ?

(#5487) Kvazár válasza kpal (#5486) üzenetére


Kvazár
őstag

Akár USB-sel is.

Eladó cuccaim: -

(#5488) kpal válasza Kvazár (#5487) üzenetére


kpal
veterán

Én azt hittem azzal nem működik. Akkor az is jó. Köszi ! :R

(#5489) erikthekippa


erikthekippa
tag

Szerintem a nokáj most irtózatosan lemaradt pl a samutól. Bár ez szemlélet kérdése tavaly még azt mondtam hogy áhh csak a nokáj semmi más most meg szerelmem tárgya az omnia2 lassan 10 hónapja. És most hogy már van rá droid béta ujra fellángoltunk. :))

(#5490) Assdak válasza philoxenia (#5450) üzenetére


Assdak
őstag

Boldom van, de BB csak a levelezésben nagy igazán.

(#5491) kpal válasza erikthekippa (#5489) üzenetére


kpal
veterán

Pedig sokan a Samut cserélik Nokia-ra :U

(#5492) ---Lasali--- válasza imi290 (#5484) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Pont hogy ez nem működik... nem értetted meg amit írtam...
Az a baj hogy amikor hívnak, nem jelenik meg hogy ki hív, csak egy pillanatra majd fullra kikapcsol a kijelző (én az órát állítottam be hogy mutassa, tehát ez is eltűnik) meg a menü gomb sem villog. Utána ha nem veszem fel akkor vissza kapcsol egy pár pillanatra a kijelző, kiírja hogy van egy nem fogadott hívásom, de nem tudok rákattintani, majd visszajön az óra, utána feloldom, akkor meg tudom nézni.
Hívást pedig csak úgy tudom felvenni ha feloldom, és nem működik az a funkció hogy kikapcsolja a kijelzőt ha a fejemhez teszem...
Alaplap csere óta ilyen, mint az említett tagnak..

[ Szerkesztve ]

(#5493) Misály válasza ---Lasali--- (#5492) üzenetére


Misály
addikt

Hard resetelj.

(#5494) Kvazár


Kvazár
őstag

Éljen a multimédia! Nem csak pendrive-ot, egeret, billentyűzetet lehet az N8-ra rákötni, hanem másik telefont is! :Y :) Forrás: [link]

Eladó cuccaim: -

(#5495) Kvazár válasza kpal (#5486) üzenetére


Kvazár
őstag

Még egy válasz a kérdésedre: [link]
Tehát igen!

Szerk.:
És ismét egy: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5496) Misály válasza Kvazár (#5494) üzenetére


Misály
addikt

Kivetel androidot.

(#5497) Kvazár válasza Misály (#5496) üzenetére


Kvazár
őstag

Basszus ékezetek nélkül elég nagy kihívás olvasni a szöveged. :(((
Gondolom neked is merősek ezek a híres ékezet nélküli mondatok:
1 km fokabel.
Szarnyalo Bt.

Gondolom azért mert adatátvitel módban kötötte rá, és olyat azok nem tudnak. Viszont ebből kiindulva, akkor a fényképező gépeket is kéne kezelnie, mert azok is pendriveként szoktak megjelenni.

Más:

A rákötött adathordozók esetén elég nagy hátrányossága az, hogy csak Fat-osat kezel. Sem exFat, sem NTFS kezelés sincs. (Utóbbi ráadásul az MS zárt szabványa, tehát nem igazán várható, hogy valaha is kezelje.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5498) Misály válasza Kvazár (#5497) üzenetére


Misály
addikt

Fenykepezogepeket,kamerakat viszi, haver fejkamerajanak felveteleit is megtudjuk egybol nezni ( ez viszont uber funkcio lesz nyaron )

"Utóbbi ráadásul az MS zárt szabványa, tehát nem igazán várható, hogy valaha is kezelje."

khm, gondolom azert hallottal az ms nokia intel triumviratusrol ( tudom hogy a konyokotokon jon ki de ms office communicator for e series tokeletes pelda ra ), nem lennek meglepve ha egyszercsak elkezdene kezelni

ekezetnelkuli irasra meg annyit csak hogy ki mire asszocial

(#5499) Kvazár válasza Misály (#5498) üzenetére


Kvazár
őstag

Nagyon jó lenne, ha kezelné az NTSC-t. Akkor az mkv videókból rálehetne tenni a 4 gigánál nagyobbakat is. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5500) koveradam válasza kpal (#5491) üzenetére


koveradam
tag

Sziasztok!

Én is Samsung SGS-t cseréltem Nokia N8-ra! És abszolút nem bántam meg! Kezdek rájönni, hogy ez az ideális körüli telefon méret nem a nagy tepsi. Ja és az anyaghasználat azt nem kell részletezni a Nokia javára gondolom. Az, hogy ez nem Android én bevallom egy év használat után kicsit ráuntam az Androidra!

És visszatértem a Symbian-hoz!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.