Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Devilske


Devilske
tag

Partnero gsm : 98K

Motorola Defy black + 8gb micro sd + Se.MW600 headsett \m/ Finom a kindertojás csak a sárgáját nehéz lenyelni...

(#902) kano válasza Hakkuuuh (#898) üzenetére


kano
nagyúr

Sajnos így én sem igazán merem megvenni a Moto-t. Ha így áll hozzá a Moto az egészhez akkor várhatóan a gar. javításokhoz is így állhat. Szerintem ez jogilag aggályos, hogy kiadnak egy hírt miszerint fog jönni frissítés az adott telefonra, majd pedig kiadják, hogy mégsem. Szerintem perelhetőek lennének ezért és Amerikában valszeg nyerhető is lenne a per.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#903) ZooLee válasza kano (#902) üzenetére


ZooLee
őstag

Hát, nem véletlenül írták, hogy "planned". ez nem jelent semmit, egy feltételes mód, nem ígéret! Ebben nem fog tudni belekötni senki.

Én egyébként nem aggódom a frissítés miatt, mivel ha hivatalosan nem is lesz, az ügyes srácok biztosan megoldják, hogy legyen rá újabb szoftver, talán még a hivatalosnál is jobb!

Z.

(#904) kano válasza ZooLee (#903) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, de azért egy 125k-s telefonnál már nem én akarok hackelgetni. :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#905) Prien válasza Devilske (#900) üzenetére


Prien
addikt

Akkor miért írnak 3-4 munkanap kiszállítást,ha Belgiumból jönne? Elvileg van raktáron nekik itthon és akár 24 órán belüli kiszállítással is lehet rendelni...

A kevés is több a semminél.

(#906) Devilske válasza Prien (#905) üzenetére


Devilske
tag

Kaptál emailbe egy hosszú számkódot?
Kb 15-20 számból áll.
ide másold be [link]

Motorola Defy black + 8gb micro sd + Se.MW600 headsett \m/ Finom a kindertojás csak a sárgáját nehéz lenyelni...

(#907) Hakkuuuh válasza Prien (#905) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Mert a Pixmánia Francia cég, van egy raktáruk franciahonban és ott vannak az áruk. A Bpost egy csomagküldő cég és annak a magyarországi raktárába kell megérkeznie a telónak, nem itt raktározzák. A két szervezetnek annyi köze van egymáshoz hogy egyik megbízza a másikat a továbbítással.

Hardcore4Life

(#908) vétó válasza Prien (#905) üzenetére


vétó
aktív tag

én vásároltam már Pixmania-tól (nem telefont), és rendben megérkezett, de egy nappal később, mint ahogy ígérték. És nincs itthon raktáruk. Csak magyar nyelvű telefonos ügyfélszolgálat van.

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#909) ZooLee válasza Prien (#905) üzenetére


ZooLee
őstag

Most komolyan: Nem elegen írtuk meg, hogy a Pixmania necces lehet??? Nem írták többen is, hotgy egy dolog amit írnak a weblapon, és más a valóság?

"Welcome to the real world, Neo"...

Várd meg, mire a kezedben lesz, és egy év használat utána döntsd el, hogy valóban annyira olcsó-e.

Z.

(#910) Devilske válasza ZooLee (#909) üzenetére


Devilske
tag

Miért mi lesz egy év után?
Nem a pixmánia gyártja a defyt :DD

Motorola Defy black + 8gb micro sd + Se.MW600 headsett \m/ Finom a kindertojás csak a sárgáját nehéz lenyelni...

(#911) Prien válasza Hakkuuuh (#907) üzenetére


Prien
addikt

Jó, ha legközelebb rendelek valamit tőlük, majd a 24 órás express küldést választom és akkor jöhet a kapuhoz helikopterrel Franciaországból. :D

A kevés is több a semminél.

(#912) Tomi_Sci válasza ZooLee (#909) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hát gratulálok :D
23.-án írtak 3 , 4 napot. Ma van 25. Ejnye az a csúnya pixmania. :K Ez már annak a jele, hogy a csomagból kilopták az SD kártyát, amit a feketepiacon értékesítenek százezrekért. :DDD

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#913) kano válasza Tomi_Sci (#912) üzenetére


kano
nagyúr

Hülyeségeket beszélsz. :((( A Pixmania tényleg gázos cég, nem azért, mert csúnya kis koboldok dolgoznak ott, hanem mert a garanciális ügyintézés egy hatalmas nagy szívás (persze itt csak a 2. évtől kell ezzel számolni).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#914) ZooLee válasza Devilske (#910) üzenetére


ZooLee
őstag

Ne értsd félre, nem ellendrukkerkedek, minden működjön úgy, ahogy elvárod! :R

Nem az egy év után a kérdés, hanem az egy év előtt, ha - neadj'sten - gariztatni kell vinni. Sajnos voltak olyan - nem Motorola - tapasztalatok amikor az itthoni szervíz az EU vagy "WorldWide" garit nem akarta elfogadni. De egyébként az eddigi Motorola tapasztalataim alapján - van jópár - nem nagyon kell problémától tartani.

Z.

[ Szerkesztve ]

(#915) Quarell


Quarell
tag

Sokakhoz hasonlóan és is tűkön ülve várom a Defy megjelenését a magenta szolgáltató kínálatában de addig is egy gyakorlati kérdés: Próbálom előkészíteni a terepet az Androidos időkre és lementettem a Nokia telefonomon lévő kontaktokat .vfc formátumban, amit aztán exportáltam a Gmail fiókom címjegyzékébe. Ahogy nézem a nevekhez tartozó összes tartalom megvan, csak a címjegyzékben szinte minden "egyéb telefonszám", "egyéb faxszám" a címek meg "egyebek" felíratok alatt jelennek meg. A kérdésem arra vonatkozna, hogy a majdani Androidos szinkronizációkor a névjegykártyák ugyanezekkel a megnevezésekkel kerülnek át a telefon névjegyzékébe?

Valaki ajánlotta korábban a két készülék közötti bluetooth szinkronizáció lehetőségét. Ezt hogy kell elképzelni? Kijelölöm az összeset és átküldöm majd a Defy-re és kész? Ilyenkor milyen megnevezések alá fognak betagozódni az átküldött névjegyeknek a tartalmai?

SMS-ekkel mi a teendő?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#916) Pompi válasza Quarell (#915) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Milyen a jelenlegi Nokia telefonod? Symbianra van Mail for Exchange, amivel fel tudod szinkronizálni a kontaktodat a Gmailre.

Feel Good Inc.

(#917) zsirfecske


zsirfecske
addikt

basszus ez az xt720 ügy tényleg végleges, most már elhiszem és tényleg durva. haverom pont tegnap kérdezte ezt a telót hogy sztem milyen, majd említem neki hogy most már végleg felejtse el. visszavonom az okoskodásaimat, és most kicsit kevésbé szimpi a moto. de még ígyis imádom őket, amiért ilyen egyéni vasat gyártottak nekem :)

amúgy latin amerikában változatlanul q1 a defy froyo :)

(#918) Quarell válasza Pompi (#916) üzenetére


Quarell
tag

E71

(#919) Pompi válasza Quarell (#918) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

E71-ről váltottam én is Androidra. Mail for Exchange progival felszinkronizálod a névjegyzéket és a naptárat is és kész. Ez alapján be lehet állítani: [link]

Feel Good Inc.

(#920) Quarell válasza Pompi (#919) üzenetére


Quarell
tag

Köszönöm!

(#921) RadyR


RadyR
tag

Sziasztok!

Én is E71-ről szeretnék váltani. Jelenleg a cég exchange szerveréről szinkronizálom a kontaktokat, naptárat és a leveleket. Van erre natív megoldás a 2.1-es android-ban? Google nem adott egyértelmű választ.

Nem minden csacsi csöcse csecse csak a csecsecsöcsü csacsi csöcse csecse, mert ha minden csacsi csöcse csecse lenne, minden csacsi csecsecsöcsü csacsi lenne.

(#922) nbg


nbg
senior tag

Egy olyam gondom van, hogy nem tudok appokat letolteni, csak wifin. Ha mobilnettel probalom, akkor csak varakozik a letoltes, de nem indul el. Minden mas tartalom jon frankon mobilnettel egyebkent, csak az alkalmazasok nem.
Valakinek egy jo otlete esetleg?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#923) Prien


Prien
addikt

Én azt gondolom,hogy azt már a Motorola sem meri megtenni,hogy több felsőkategóriás telefonjára se hozzon ki frissítést, én a Defy szempontjából optimista vagyok.

A kevés is több a semminél.

(#925) nbg válasza RadyR (#921) üzenetére


nbg
senior tag

Azt nem tudom, hogy ez nativ android vagy motoblur megoldas, de a DEFY tud ilyet.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#926) Halo válasza Tex (#894) üzenetére


Halo
senior tag

szerintem csak a házon belüli konkurencia végett csinálják ezeket a gyártók.
adott 2-3 mobiltípusod, nagyon hasonló vassal, akkor ugye csak úgy tudsz különbséget tenni közöttük, ha valamilyen szolgáltatásokat csak egyik-másik tudja.
itt van pl. a defy - szerintem a "fényképező vas" tudja alapból a hd videót, de ha ezt bekapcsolják, akkor totál konkurencia a többi házi készüléknek. vizsont, ha fél év múlva kapcsolják csak be, addig fogyhat az előtte levő generáció is.

szóval - véleményem sezrint van ilyen vetülete is a dolgoknak.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#927) Brutális eb válasza Prien (#924) üzenetére


Brutális eb
addikt

XT720-nál is optimista volt mindenki még a moto is.....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#928) zsirfecske válasza Brutális eb (#927) üzenetére


zsirfecske
addikt

szerintem xt720-at áldozták be a stock froyós milestone 2 oltárán.
így nem kavar be az xt720 már semminek és szép marad az upgrade plan:

1. milestone 2.1>2.2
2. defy 2.1 > 2.2
3. milestone2 2.2 >2.3
4. natív be nem jelentett telefon 2.3>3.0
stb.

tehát milestone-osok kapják meg először froyót (ők úgyse vennének feltétlen m2-t, defy-t meg főleg nem), aztán defy (ez úgyis spécibb réteg), miközben valamikor kijön a 2.2-es milestone2 (amit a biztos 2.3 frissítésért vesz meg mindenki, akinek fontos és ezért nem elégszik meg pl. defy-al, és amit viszont okosan nem tesznek meg az új stock 2.3 teló megjelenése + pár hónapig), végül aztán jöhet a 2.3>3.0 upgrade a jövőbeli kütyü(k)re.

ezek alapján nem is lesz defy-ra 2.3, ahogy pl. én képzeltem már korábban is.

ez van, bár remélem tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#929) Prien


Prien
addikt

Én azt mondom,ne elégedetlenkedjünk mindig, ha lesz Froyo- az egy bónusz lesz- most 2.1 van, ennek tudatában nyissa ki mindenki a pénztárcáját. Nekünk magyaroknak meg úgyse kéne már bedőlni az ígérgetéseknek...

A kevés is több a semminél.

(#930) zsirfecske válasza Prien (#929) üzenetére


zsirfecske
addikt

taps, ez itt a lényeg!

(#931) Kolondrum

Húúú mit tudtam meg a defyről, de nem oszthatom meg senkivel. Minden esetre érdekes!

(#932) #41635072 válasza MC Pite (#886) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát ez aztán fasza.
De gondolom csak van valami külön Androidos progi, amivel ez kiküszöbölhető, vagy tévedek? :F

(#933) Memmaao válasza Kolondrum (#931) üzenetére


Memmaao
addikt

Ugyan mond, mi értelme volt akkor kiírnod ide????

My name is Bond, James... Dean.

(#934) Kolondrum válasza Memmaao (#933) üzenetére

Na látod ez jó kérdés. :W Én várok vételével 2011-ig! Vagy akkor már nem is veszem meg mert az E7 nem lesz 200k

[ Szerkesztve ]

(#935) Ethar válasza Kolondrum (#934) üzenetére


Ethar
csendes tag

Hát ennek tényleg nem volt sok értelme. Felőlem az E7 lehet 30k is, akkor se kell. :)

Pixmania-s rendelők: komolyan majdnem annyira várom, hogy megkapjátok a telefonjaitok, mint ti magatok. :) Eléggé félek a Pix garanciális ügyintézéseitől, meg attól, hogy megbontják a csomagot/nem olyat kapsz, amilyet megrendeltél... Szóval várom a pozitív tapasztalatokat és akkor rendelek én is.
Egyébként visszakerült a gyorsboltba is a telefon, úgy néztem normális garival.

[ Szerkesztve ]

(#936) Ethar


Ethar
csendes tag

Aki esetleg tart a Pixmania-tól, annak szólok, hogy megjelent több helyen a telefon hivatalos 1 éves magyar garanciával. A legolcsóbb ár, amit eddig találtam 107e ft. Hát nem egy Pixmania, de haladunk lefelé!
Bolti garanciával (használt, 0 perces) pedig már 96e-ért is láttam.

(#937) Kekiah válasza zsirfecske (#891) üzenetére


Kekiah
csendes tag

Köszi a segítséget, közben megtaláltam, ott volt a szemem előtt csak nem láttam :)
Igazából nem gondoltam hogy ennyi időt el lehet szórakozni egy telefonnal..... az estéimet a beállításokkal töltöm... :D
De viszont van még egy nagyszerű kérdésem: volt már olyan hogy nem hallottátok a másik felet hívás közben? Hang van kihangosítva, a fülesen, de rendesen a normális hangszóróján semmi.... Olvasgattam, de nem sok infót találtam, kiszedtem a tápot, pöcköltem a jack dugót, újraindítottam, hang nincs levéve sehol, de semmi sem segített eddig.. Van valami ötletetek mi lehet az oka?

(#938) Kolondrum válasza Kekiah (#937) üzenetére

Én erre azt mondom speaker. Mire megtudom a defy típushibáit már nem lesz nagy szám.

(#939) #05364992 válasza Kolondrum (#938) üzenetére


#05364992
törölt tag

Végignyálaztam jó pár külföldi fórumot, ott nagyon típushibákról nincs szó. Az n-es wifi routerekre nem nagyon szeret felkapcsolódni az ottani tapasztalatok szerint, ezen felül lehetett hallani olyanról hogy bizonyos wifi beállítások, bekapcsolt wifivel zavarják a telefonálást, de ennyi. Jó ideje kint van a cucc már, ha nagy gondjai lennének arról hallanánk. A fentiek meg inkább az apró nyűg kategóriába tartoznak szerintem, ennél gyakorlatilag az elektromos fogkefém több, és nagyobb nyűgökkel rendelkezik, és azzal van a legkevesebb bajom a cuccaim közül. :D Se tökéletesen megírt software, se tökéletesen összerakott hardware nincs, ezzel együtt kell élni (vagy nem használni számítástechnikai cuccokat, de az elég drasztikus megoldás).

(#940) lvnt válasza Ethar (#936) üzenetére


lvnt
őstag

Megtudnád adni annak a boltnak a nevét, ahol 107 ezer Forint normális garanciával?

(#941) MC Pite válasza Prien (#923) üzenetére


MC Pite
veterán

Pont egy ilyen rétegtelefonnál? Ne viccelj, ezek a legeslegelhanyagoltabbak!:(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#942) Memmaao válasza Ethar (#936) üzenetére


Memmaao
addikt

Vakerán van hivatalos gyártói garival 105k-ért.

My name is Bond, James... Dean.

(#943) MC Pite válasza lvnt (#940) üzenetére


MC Pite
veterán

Vaterában aki szinté nem nagyon bízik, vagy rugalmatlansága miatt nem szereti, partnerogsm 98, gsmline 105 pl.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#944) Memmaao válasza Kekiah (#937) üzenetére


Memmaao
addikt

Egyáltalán nem is volt, vagy csak időnként megy el? Valósínű rossz a speaker, nekem is volt ilyen telefonom, bolti garis 0-perces. Hazavittem, bekapcsoltam, babráltam vele fél napot és amikor este hívtak, derült ki, hogy nem működik a kis hangszóró. Nem is vették vissza, megforrasztoák a boltban... :W

My name is Bond, James... Dean.

(#945) bwoay válasza Memmaao (#933) üzenetére


bwoay
nagyúr

trollpost

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#946) Ethar válasza Memmaao (#942) üzenetére


Ethar
csendes tag

Jaja, közben megtaláltam azt is. Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy néhány bolt 1 év garanciát ír, más boltok meg 2 évet. Majd holnap körbeérdeklődök kicsit, aztán ha ott, ahol kinéztem tényleg 2 év, akkor meg is veszem.

(#947) Ethar válasza lvnt (#940) üzenetére


Ethar
csendes tag

Mivel reklámot nem akarok, ezért küldök pü-t.

(#948) Memmaao válasza bwoay (#945) üzenetére


Memmaao
addikt

?????

My name is Bond, James... Dean.

(#949) lvnt válasza Ethar (#947) üzenetére


lvnt
őstag

:R

(#950) Tex válasza Halo (#926) üzenetére


Tex
senior tag

Nos igen, ezt meg is érteném de akkor minek áltatták a népet. Mondták volna egyből hogy nem lesz (mondjuk akkor meg nem vették volna annyian esetleg), vagy hogy nem tudják lesz e hozzá. Szerintem ezzel most hosszú távon rosszabbul jártak, de ők biztosan jobban tudják.

Én mindenesetre gyűjtöm a lét a DEFY-re. :C
És kíváncsian várom hogy megérkezzenek a pixes rendelések. :DD

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.