Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) zsirfecske válasza Maxtreme (#1943) üzenetére


zsirfecske
addikt

énis feltettem, aztán le is szedtem mert rájöttem, hogy magától frissül a market (miután letöltöttél/frissítettél valami appot), ráadásul újabb verzióra (2002013)!

t-mobile: 1 hónapja mondtuk itt páran hogy 80 alá nem fog beesni :)

update: megnéztem a t oldalán és sima 2 év hűséggel 76k... viszont nincs médaiamánia S hozzá listázva. hogy van ez? mennyibe kerülne nekem S-el?

[ Szerkesztve ]

(#1952) zsirfecske válasza zsirfecske (#1951) üzenetére


zsirfecske
addikt

szóval webshopon keresztül nem rossz kedvezmény van rá.

amúgy t-nél most akkor fehér lesz vagy fekete? színválasztéknál fekete van, de képeken fehér.

(#1953) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő volna: van-e valamilyen program arra,hogy tudjam mi az ami csinálja nekem az adatforgalmat? Reggel felkelek, kíváncsiságból 3gwatchdog megnéz, mai adatforgalom 4,5 mb. Fogalmam sincs, mi csinálja.
A másik : a marketről letöltött app-ok alatt futó reklámokat ki lehet kapcsolni?
Esetleg valahol át tudom állítani, hogy csak akkor használjon netet, ha én akarom?
Előre is köszi, még olvasgatom serényen a topikot.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#1954) caverinha


caverinha
aktív tag

Sziasztok!

Meghozta a futár a telót,a partneronál azt mondták kb dél fele várható,ehhez képest kicsit előbb kaptam meg,8kor,amit nem is bánok :D
86e volt a teló plux 2e a házhoz szállítás vidékre.
Hát meglepődtem,mikor kézbe vettem a telót,mert nagyon nem gondoltam,h strapabíróságához képest annyira nem nagy és még szépen is mutat,persze videón is látni lehetett,de élőben más sztem,meg a fekete verziót kértem és kaptam és hát a fekete ugyebár slankít. :)

Még ismerkedő fázisban vagyok vele,de rendben van ez így,mert 1.5 androidról nem kis váltás most a 2.1es :D Kicsit még az angolt is szokni kell,mert hát eddig a telóim nagy többségét magyarul használtam,1x az egyik iphoneomat használtam rövid ideig angolul,de aztán váltottam magyarra,viszont eléggé könnyű kiigazodni a telón angol nyelv ide vagy oda :)

A verzió száma a telómnak:
Blur_Version.2.21.0.MB525.Retail.en.FR
Én német/francia használati utasítással kaptam.

Ami elsőre furcsa és erre,ha tudtok akkor válaszoljatok pls,h a teló nyelvét átállítottam angolra,de a Tips and Tricks-nél a főképernyőnél alapból ott volt ez a 2widget és franciául adja a tippeket,nem tudjátok,h ezt hol lehetne átállítani angolra? :D
A másik dolog,h a kontaktokat szinkronizáltam facebookkal,de azokat elrejtettem és utána másoltam sim kártyáról a kontaktjaimat telóra,viszont nem tudtam rájönni,h ezeket,legalábbis ezekből párat lehetne-e szinkronizálni facebookkal? mondjuk a képekre gondolok főként.
Előre is köszi a válaszokat! ^_^

(#1955) ABE válasza Lovi24 (#1953) üzenetére


ABE
őstag

Rootolt telefonokhoz létezik az AdFree nevű, Marketről letölthető program, ez letiltja a reklámokat.

(#1956) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Végre a T-nél is megjelent!!!
Valaki nyilatkozna azzal kapcsolatban a készülékről, hogy a hátlap "csúszkás"
megoldása elég megbízható-e?
Értem ezalatt, hogy zsebben mondjuk nem old ki a "csúszka".
Kösz

Zolka

(#1957) Quarell válasza zsirfecske (#1951) üzenetére


Quarell
tag

Az adott telefont mindig csak azokban a konstrukcióban tudod megvenni, amik fenn vannak a webshopban. Erre a készülékre kizárólag a NET500-ra vállalt egy éves hűséget ajánlja fel plusz kedvezményként. MediaMania S-t nem.

A készülék ára 1 évre 84.541,-
+NET500 esetén 78.841,-

2 évre 75.041,- (itt játszik a kamatmentes részlet is 25.961,- + 12x4.090,- )
ha vállalsz mellé NET500-at 1 évre úgy 69.341,- (ebben az esetben is lehet részletre, úgy 23.261,- + 12x3.840,- lesz a számla vége)

A NET500 bármelyik csomaghoz kérhető, bár szerintem a MediaMania S sokkal jobb választás, így a Best Buy szerintem a 25.961,- + 12x4.090,- (75.041,- ) konstrukció. természetesen ezen webshop árak, T-pontban minden drágább (+5%).

[ Szerkesztve ]

(#1958) hardverek válasza Prien (#1827) üzenetére


hardverek
csendes tag

Az újabb Nokiák töltője (micro USB végű) jó hozzá. Pl.:E52
Én is azt használom. :)

Privátban érdeklődj, azt hamarabb észreveszem.

(#1959) Tex válasza caverinha (#1954) üzenetére


Tex
senior tag

Gartula! :C

Én is ott nézegetem hasonló okokból. Milyen garit adtak?

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#1960) ihi007


ihi007
csendes tag

Sziasztok.
A tanácsotokat szeretném kérni! Ha választhatnátok / DE TÉNYLEG PÁRTATLANUL!!!/ezt vagy a nokia n8-at vennétek meg.Ugyanis számomra rendkívül csábító a defy por és karc állósága de úgy láttam a nokia is gorilla (vagy mi ) kijelzős és fém házas.A legjobban attól riadok meg,hogy nincs magyar nyelv és angolból szinte nulla vagyok,valamint amiket itt írtok:smartcucc,contact ,market,alkalmazások szinte semmit nem mondanak.Kérlek ne nevessetek ki! Remélem tudtok segíteni.

(#1961) TripleB válasza Tanisz (#1908) üzenetére


TripleB
senior tag

Kicsit lejjebb vihetnék az árát. :)
Nekem mindenképpen a számlás megoldás lenne a jó, visszaadnának egy fél áfá-t. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#1962) drzsoo1 válasza ihi007 (#1960) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Olvasom az N8 topicot, nagyon bőséges a bug felhozatal, a defy ennek csak töredékét produkálja. Az N8 fém kerete sorjás, elég érdekes ez egy érintős telefonnál h vágja a kezed. Ha fontos a fotó képesség akkor nem kérdés, minden másban erősebb a defy, az android sokkal nagyobb kapacitásokkal bír mint a nokia s>3 már megszületésekor kritizált oprendszere.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#1963) caverinha válasza Tex (#1959) üzenetére


caverinha
aktív tag

1év bolti garit,mert sajna a 2év gyári gariból kifogytak,pedig az csak 3ezerrel fájt volna többe,de sebaj,jó ez így is,az előző telómat is 1év bolti garival vettem náluk :)

(#1964) tjb007 válasza ihi007 (#1960) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha egy multimédiás telefonra van szükséged akkor N8, ha nem fontos a kamera, HDMI etc. akkor Defy.

[ Szerkesztve ]

(#1965) MC Pite válasza ihi007 (#1960) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, neked kellene tudnod mik számítanak...
Nekem annyiból szimpibb az N8, hogy multimédiából rommá veri defyt, normális vezetékes fülesekkel használható, jól bírja az akksi, kevesebb dolgot kell 'megtanulni' mint androidnál.
Egyelőre több a hiba az N8nál, de sűrűn foltozzák, míg a defynél nincs garancia a 2.2es frissítésre (magyar nyelv, rendes flash támogatás, kártyára program telepítés hivatalosan, stb).

Zavarhat hogy androidra több alkalmazás van/lesz, vagy várni a magyar nyelvre/frissítésre - hogy melyik oldal hátrányai nagyobbak azt neked kell eldönteni. Számít(hat) az is miről váltasz...

Ha zene/fotóbolond vagy, vagy konzervatívabb kütyübuzerátor akkor N8, minden egyéb esetben Defy szerintem.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1966) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Na akkor újra kérdezem...

Valaki nyilatkozna azzal kapcsolatban a készülékről, hogy a hátlap "csúszkás"
megoldása elég megbízható-e?
Értem ezalatt, hogy zsebben mondjuk nem old ki a "csúszka".
Kösz

Zolka

(#1967) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

http://www.mobilport.hu/hirek/20101213/autolopas_megtalal_mobil/

(#1968) ihi007 válasza MC Pite (#1965) üzenetére


ihi007
csendes tag

Jelenleg n95-öm van.Valóban sokat számít nálam a multimédia főleg a kamerája az n8nak,viszont internetre sosem használok telefont.Asztalos vagyok ezért vonzz a defy,nem tudom az n8 ezt hogy bírná ,az n95 egy hét alatt bekarcolódott,porosodott.

(#1969) Devilske válasza Cruzolka (#1966) üzenetére


Devilske
tag

Nem old ki magától vagy véletlen mert elég jól zár még ha ki akarod nyitni akkor is azért kell erőt kifejtened.

Motorola Defy black + 8gb micro sd + Se.MW600 headsett \m/ Finom a kindertojás csak a sárgáját nehéz lenyelni...

(#1970) Tanisz válasza TripleB (#1961) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hmmm..biztos fogják, de hogy mostanában-e azt nem lehet tudni.
Most jelent meg a magentánál, ott is 80-90 környéki árak vannak, ha jól láttam.
Lehet januárig vagy januárban egy 10-15 ropival lejjebb mehet, akkor szoktak lenni a nagy készletkipucoló akciók, amik a nagy karácsonyi hajrában nem fogytak el.
Bár ez nem megalapozott, csak tippelgetés.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#1971) Maxtreme válasza Cruzolka (#1966) üzenetére


Maxtreme
addikt

Nem old ki

(#1972) Quarell válasza ihi007 (#1960) üzenetére


Quarell
tag

Akkor még egy talán ostobának tűnő kérdés... Motorola Defy vs. HTC Dersire ? E71-ről váltanék, mindkettő ma jelet meg a T-nél. Nagyon tetszik a Defy de a strapa nekem csak egy plusz, nem az elsődleges szempont. Ha jól tudom a HTC-re már van hivatalos 2.2. viszont ha jól sejtem annak nem üveg a kijelzője, ami azért nem lenne egy hátrány. Akkumulátor szempontjából melyik bírja jobban?

(#1973) MC Pite válasza szabi__memo (#1967) üzenetére


MC Pite
veterán

Persze, ki a rák
1, aki állandóan online módban és bekapcsolt gps-el, futó tracking programmal használja a telefont
2, aki olyan balfék tolvaj hogy bekapcsoltan hagyj a gépet, amikor cellaid alapján is tudják merre van nagyjából, letiltani, stb (telefonlopás esetén).

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1974) Dinamiq válasza Quarell (#1972) üzenetére


Dinamiq
tag

Akksi szempontjából a Defy bírja jobban. Supportra és garanciális gondokra szerintem mindenképp megnyugtatóbb a HTC előnye. (Desire=Nexus, E-care) A kijelző attól, hogy nem gorilla glass a Desire-n még lehet jó, csak vigyázni kell rá, vagy fóliázni kell. Nem az karcolódik, hanem a barna keret. Az elég sérülékeny.

Ettől függetlenül a Defy jobb vas. A garival itt sem lehet gond. A support meg majd kialakul. Ráadásul ezt nem kell féltened!

(#1975) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Én is ebben bíztam!... KELL EZ A TELÓÓÓÓ!!!
a T-nél megveszem dominóra!!! eddig paráztam az angol miatt, de már
NEM ÉRDEKEL!!! Defy mindent visz:)
Pííszz :C

Zolka

(#1976) |AP|


|AP|
veterán

Ha valaki megveszi a T-nél az megtudakolná, hogy csak fekete-fehérben van, vagy van teljesen feketében is?

(#1977) TripleB válasza Cruzolka (#1975) üzenetére


TripleB
senior tag

Dobj hozzá még háromezret és vedd meg függetlenül. ;)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#1978) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Annyit írtatok már itt a fórumon jót és ROSSZAT független garikról,
hogy inkább Nem kockáztatok!!!
Amúgy is T-s vok, a mix csomagom áttváltom Média Mánia s-re és királyság!!! :K

Zolka

(#1979) MC Pite válasza Cruzolka (#1975) üzenetére


MC Pite
veterán

Miért vesztek függő készüléket amikor annyiért kapni függetlent?
Nem kell várni hogy mikor írja alá a **** szolgáltató az újabb sw-t, nem vagy lekötve, sőt, a hűségpontokat fordíthatod inkább percre mint kamu telefonkedvezményre...

Sw frissítés, javítás nem 2 hét hanem jobb esetben pár óra, stb... Garantáltan sok idő a függő készülék javítása, egyszerű sw-ezés is! (Plusz ott vannak a t-s N79ek példának... ja már nincs is, mert a szolgáltatónak köszönhetően mindenki eladta/feltörette :( !
Ritkán, de van ilyen (1 szikra sw update sem megy rá ,mert a t még nem hagyta jóvá).)
Persze mindenki úgy veszi ahogy akarja... :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1980) Quarell válasza Quarell (#1957) üzenetére


Quarell
tag

Közben frissült a T honlap. Már vannak MédiaMánia XL, L, M konstrukciók is.

(#1981) Quarell válasza MC Pite (#1979) üzenetére


Quarell
tag

Szerintem ezt DOMINO-ban megvenni hülyeség, mert akkor tényleg a független néhány ezerrel többért, viszont ha valaki nem akar/tud egyben kifizetni 100.000 forintot telefonra és nem váltogatja a készülékeit félévente annak a némileg kedvezőbb ár, plusz a kamatmentes részlet nem rossz konstrukció.

(#1982) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Valaki tényleg segítsen, nem hiszem el, hogy csak úgy lehet a készüléket felébreszteni ha mindig a bekapcsoló gombot nyomdosom, nincsen más módja?
Idegesítő, hogy le teszem 2 percre a telót aztán semmit nem látok a képernyőn és ott kell nyomkodni a bekapcsoló gombot, hogy legyen már valami.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1983) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Talán...
De!!! én szabolcsi gyerek lévén ha a fűvárosból rendelem a telót(függetlenül),
akkor ha mondjok bekrepál küldhetem fel szervízbe, mert hogy itt senki hozzá nem
szagolna az BIZTOS :((
a T-hez meg beviszem és ha nagyon szar kicserélik(talán) vagy ha javítják adnak addig vmi
Mobilt.
Amúgy teljesen +vok elégedve a T-vel! :K

Zolka

(#1984) MC Pite válasza Quarell (#1981) üzenetére


MC Pite
veterán

Néhány ezerrel többért?
Domino csomagban 92 141 Ft
86tól pedig vannak függetlenül, 1 év vagy 2év garival -a mi kb olyan mint a szolgáltatóé, de még az is gyorsabb. (Pl partnero 86000 Ft 2 év)

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1985) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok. Az alap motoblur felületet hogy lehet visszavarázsolni? :DDD
Beállítottam alapértelmezettre ezt a go launchert, és ha bezárom, az alap felület nem jön vissza csak sötét képernyő + az felső infósáv látható :)

[ Szerkesztve ]

(#1986) bwoay válasza Robi BALBOA (#1982) üzenetére


bwoay
nagyúr

milyen más megoldásra gondolsz? mondjuk állandóan aktív kijelzőre? :) vagy arra, hogy pl a hangerő gombbal is fel tudd élesztetni? mindkettőre van megoldás marketen.

Maxtreme:
beállításokon belül menj az applicationsre, ott manage applications,
majd nyomj egy menü gombot, és a filter állítsd '"all"-ra, Ezután keresd ki a go launchert, nyomj egy clear defaultsot, és meg is vagy, ha ezután a home-ra nyomsz, megint fel fogja ajánlani a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1987) Maxtreme válasza bwoay (#1986) üzenetére


Maxtreme
addikt

Köszi!
Bár eddig nem nyert (hiába nyomok a home-ra semmi nem történik) most újraindítom a cuccot, hátha.

(#1988) Robi BALBOA válasza bwoay (#1986) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Aha akkor csak úgy lehet megoldani a dolgot, hogy állandóan aktív a kijelző vagy valamilyen gombot kell nyomkodni, a hangerő gombot hogyan lehet beállítani arra, hogy fel tudjam ébresztemi vele a telőt, milyen market kell hozzá, nem nagyon értek ehez az android-hoz még. :U

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1989) Maxtreme válasza Maxtreme (#1987) üzenetére


Maxtreme
addikt

sajna így sem jó.

(#1990) caverinha


caverinha
aktív tag

Erre vki vmi megoldás? :)

"Ami elsőre furcsa és erre,ha tudtok akkor válaszoljatok pls,h a teló nyelvét átállítottam angolra,de a Tips and Tricks-nél a főképernyőnél alapból ott volt ez a 2widget és franciául adja a tippeket,nem tudjátok,h ezt hol lehetne átállítani angolra? :D
A másik dolog,h a kontaktokat szinkronizáltam facebookkal,de azokat elrejtettem és utána másoltam sim kártyáról a kontaktjaimat telóra,viszont nem tudtam rájönni,h ezeket,legalábbis ezekből párat lehetne-e szinkronizálni facebookkal? mondjuk a képekre gondolok főként.
Előre is köszi a válaszokat! ^_^"

(#1991) Maxtreme válasza Maxtreme (#1989) üzenetére


Maxtreme
addikt

Home switcher-el összejött :R

(#1992) bwoay válasza Robi BALBOA (#1988) üzenetére


bwoay
nagyúr

tudod, az android market, ahonnan letöltöd az alkalmazásokat. lockbot-ra keress rá.

Maxtreme:
pedig ennek ez a módja, és működik is, ha úgy csinálod, ahogy leírtam. ha kitörlöd a default beállítást bármelyik launchernél, akkor nem indul el alapértelmezettként, ennyi.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1993) Devilske


Devilske
tag

Feltettem addátra az applanet-et.
Fizetős market dolgokat is látod sőt le is tudod tölteni! :))
Nem tudom,hogy root kell e hozzá majd kipróbáljátok.
A dolog működik kipróbáltam!!!
applanet

Motorola Defy black + 8gb micro sd + Se.MW600 headsett \m/ Finom a kindertojás csak a sárgáját nehéz lenyelni...

(#1994) Maxtreme válasza bwoay (#1992) üzenetére


Maxtreme
addikt

Úgy csináltam, de valamiért ez a go launcher piszok makacs :D

Amúgy ennél a motoblurnál nem lehet beállítani az "asztalok" számát?

(#1995) bwoay válasza Maxtreme (#1994) üzenetére


bwoay
nagyúr

eleve nem értem, miért akarsz megszabadulni a go launchertől, amikor ez (meg a launcher pro) az egyik legjobb dolog, ami történhetett az androiddal :D nem ismerem a motoblurt csak képek alapján, de kétlem, hogy közelébe érne a fent említetteknek.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#1996) Tex válasza Devilske (#1993) üzenetére


Tex
senior tag

Nem kell root hozzá! ;)

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#1997) Edge válasza MC Pite (#1965) üzenetére


Edge
veterán

Ezt a füles dolgot nem értem, a Defy nagyon jól szól fülessel is(ofc) alapban van a telefonban EQ(ami term. a csengőhangra is kihat), ezen felül tehetsz rá olyan mp3 lejátszót ami flac-ot is lejátszik és azon belül is van EQ.
Kell ennél több zene terén?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1998) Maxtreme válasza bwoay (#1995) üzenetére


Maxtreme
addikt

Az az igazság hogy mikor megvettem a telefont, rögtön felraktam a launcher prot (mivel azt szoktam meg)
Most eszembe jutott hogy meg kénbe lesni mit is tud ez a motoblur (nem sok mindent :) ) oszt azért kérdeztem azt amit :)

(#1999) caverinha válasza Devilske (#1993) üzenetére


caverinha
aktív tag

1x már volt ez a kérdés,de ha jól láttam nem érkezett rá válasz,szóval a %-os akku kijelzést,h lehet előhozni?

[ Módosította: bwoay ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.