Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) chab7 válasza xtibi (#45600) üzenetére


chab7
addikt

Jézusom :Y rom újra rakás helyett telefoncsere. Nem semmi. :))

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#45602) peter077 válasza chab7 (#45601) üzenetére


peter077
aktív tag

Nincs rá fél órája. :C :DD

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#45603) VMatteo


VMatteo
őstag

Én megértem. Van akinek nem öröm, hogy cserélgetni kell a szoftvert, hogy használható legyen a telefonja. A Sonyknak olyan a gyári launchere hogy csak néztem. Sajnos a mi Defyk csak mookolással lesz olyan :U

Tisztelet a Gépésznek!

(#45604) repvez


repvez
addikt

Az mitöl van ha hivok valakit akkor a beszéd alatt ugyan ugy benyomodnak a gombok a kijelzön a fülemtöl ha a kijelzőhöz ér?
Minden hivás alatt hallom hogy csippan és van amikor rezeg is, a beszélgetés befejeztével meg látom hogy a névjegyek között vagyok és nem azon a képernyön ahol a felvevéskor.
Nagyon zavaró, föleg olyankor amikor valami olyan számot hivok ahol a gépi hanggal tárgyalok és nyomogatni kell a megfelelö számokat hogy a menübe odajussak ahova szeretnék.
Probáltam ugy is hogy nem teszem közel a fülemhez,de ilyenkor meg kikapcsol a kijelző és csak a bekapcs gombra válik ujra láthatóvá az autómatikus kijelző bekapcsolás ilyenkor nem müködik.

[ Szerkesztve ]

(#45605) Ery válasza xtibi (#45600) üzenetére


Ery
tag

Nekem is hasonlók, pl rádiot hallgatok nemtudok frekit váltani vagy bezárni lehetetlen stb.
Szerintetek a ROM csere eredményt hozna és ezeket a hibákat ki tudnám igy küszöbölni?
Ha igen tudnátok ajánlani valami jót illetve hozzátartozó érthető aprólékos leirást? köszi előre is

(#45606) szabof1 válasza Ery (#45605) üzenetére


szabof1
őstag

A LOGOUT blogomban mindent megtalálsz szájbarágósan.
Figyelj arra, hogy vannak külön leírásaim a Defy MB525-re és a Defy+ MB526-ra is, nehogy összekeverd őket!

Első körben egy gyári rom újratelepítés is elég lenne (LINK). De érdemes kipróbálni a főzött romokat, ahhoz kell a felkészüléses leírásom kiindulásnak.

[ Szerkesztve ]

(#45607) Ery válasza szabof1 (#45606) üzenetére


Ery
tag

Nagyon szépen köszönöm. USB-s csatlakoztatásnál kiirja h MB525 gondolom akkor ezt kell majd figyelnem. Köszi mégegyszer

(#45608) YAS-dude válasza xtibi (#45600) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az acro s-re is fel kell mindent majd raknod elölről ám...

(#45609) guenbaba válasza YAS-dude (#45594) üzenetére


guenbaba
csendes tag

nincs rajta semmi -még- viszont microszálas kendőre fújtam kicsi monitor tisztítót és azzal át törölgettem az ujjlenyomatok miatt, lehet hogy az zavarta meg?

motorola defy+ mb525, piros kamera, android 2.3.6/SE Xperia X8 android 2.1

(#45610) VMatteo válasza guenbaba (#45609) üzenetére


VMatteo
őstag

nem hiszem, de kis nedves törlőkendőre teszel mosogatószert azzal áttörlöd, majd kiderül

Tisztelet a Gépésznek!

(#45611) skidrowkill


skidrowkill
aktív tag

Sziasztok!
egy picit mérges vagyok az androidra,mert vagy 20 kapcsolatom(telefonszámok) eltűnt...
Hogy tudnám a telefonszámokat a SIM kártyára menteni? és ne a gmail-ra ahonnan mellesleg vissza sem tudom importálni!
Kérlek segítsetek,hogy-hogy tudnám a telefonszámokat a sim-re menteni

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#45612) szabof1 válasza skidrowkill (#45611) üzenetére


szabof1
őstag

Én csinálok indőnként egy exportot a címtárról (a névjegyeimről). Probléma esetén van mit visszaállítani.

(#45613) Ery


Ery
tag

CM7 telepitése után a telefonszámok megmaradnak?

(#45614) Kbali válasza xtibi (#45600) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gondolom akkor a számítógépedet sem szoktad szoftveresen karbantartani, hanem ha belassul, elkezd a win hülyeségeket csinálni, akkor veszel új gépet... :W

(#45615) Ery válasza Ery (#45613) üzenetére


Ery
tag

Rootolásnál elakadtam, akárhogy állittom waiting for device-n nem lép tul, illetve ha a 2.3.3 SOc-al probálkozom akkor emg telepiteni akar vmit

(#45616) Ery válasza Ery (#45615) üzenetére


Ery
tag

siker eddig. most oylan kérdésem lenne h root végén a custom recorvery-t elkell távolitani ? mert az egyik leirásban esik rola szo a másikban nem

(#45617) pbaly


pbaly
csendes tag

Valaki hallott olyanról, hogy le lehetne e cserélni a defy hangszórót másmilyen típusra ami illeszkedik a telóba, viszont nem döglik meg? Már harmadjára van szervízbe emiatt. A vasporra hivatkoznak, de én nem értem, csepp por és ütésálló. POR!!! Érdekes, más telókkal nincs ilyen gond nagyon?

(#45618) #71562240 válasza pbaly (#45617) üzenetére


#71562240
törölt tag

A speciális vízálló konstrukció miatt az első szériák hangszórói kicsit kényesebbek voltak, az átlagosnál gyakrabban elromlottak, de aztán hamar javítottak a technológián, és ez a hiba gyakorlatilag eltűnt a későbbi szériákban. De éppen a különmleges konstrukció miatt, kétlem, hogy bármelyik másik típus hangszórója jó lenne bele, és a típushibát tekintve nem is hangszóróval magával van baj, hanem inkább a modul "felfüggesztésével" (elöl-hátul keresztlengőkaros MacPherson). Kivéve, ha nálad valóban a vaspor okozta a hibát, akkor az nem a korai típushiba területe, hanem a te hibád. A vasportól minden telefon hangszórója-mikrofonja elromlik.

(#45619) pbaly válasza #71562240 (#45618) üzenetére


pbaly
csendes tag

Hát hogy vaspor okozta e, nem tudom, ezt mondják a szervizbe. (T-mobile). Viszont ha az első szériáknál volt ez a hiba, akkor a csere hangszóró miért nem "új" típus? Ez már a 3. hangszóró csere lesz! Miért nem az újat rakják bele.
Más tipusú: Hallottam egy ilyen infót, hogy a sonyericsson k800 hagszórója jó bele, és azzal nem volt ilyen gond!!!!

(#45620) YAS-dude válasza #71562240 (#45618) üzenetére


YAS-dude
őstag

Pedig nekem is sonyericsson hangszóró megy benne már vagy fél éve. Megnyúlt a gyári hangszóró membránja, nálam ez volt a baj. Mások érintkezési hibáról írnak, de azt valahogy nehezen tudom elképzelni, elég profi, aranyozott, rugós érintkezők vannak az alaplapon.
Egyáltalán nem különleges konstrukció amúgy, csak van előtte egy gore-tex-szerű vízhatlan szövet, de azt ott lehet hagyni a SE hangszóró előtt és akkor minden jó marad.

(#45621) #71562240 válasza YAS-dude (#45620) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az SE jó hír lehet pbaly-nak.
De akkor végül is mitől romlott el a korai változat viszonylag sokszor? Általában a membránnyúlástól? És például a tied membránja mitől nyúlt meg: víz miatt, vagy "csak úgy"?

[ Szerkesztve ]

(#45622) pbaly válasza #71562240 (#45621) üzenetére


pbaly
csendes tag

Soha nem tettem vízbe. Én nem tesztelgetem hogy mennyit bír, csak működjön normálisan.
A SE mit jelent? Sonyericsson? Mit kell csinálnom vele?
Már arra is gondoltam, hogy feladom, nem kell nekem okostelefon, veszek egy full gagyit, csak tudjak vele telefonálni, Pedig tetszett ez a Defy!

[ Szerkesztve ]

(#45623) xtibi válasza Kbali (#45614) üzenetére


xtibi
tag

Jogos minden pont, hogy miért a csere a megoldás nekem. Volt itt hideg-meleg.
Bő 1,5 éve vettem, azóta átesett Factory Reset-en, vizen, sáron, havon esőn, mindenen. Azt gondolom megérte az árát és meg is dolgozott érte és még szervízben sem járt. Soha nem volt rajta fólia, sem tok mégis alig karccal egyben van. Nem hack-elgetni, játszani és szoftvert fel-le telepítgetni kellett, hanem a mindennapokhoz. Nem emlékszem, hogy az aksinak valaha esélye lett volna a 24 órát üzemidőt megközelíteni.
Igen, miközben minden sűrűn frissül, megy a navi, a net, miazmás még urambocsá bejövő hívást is kezelnie kellene bluetooth-on. Ezt nem bírja nálam, egy ideje küzdünk. :(

Azt gondolom, amit ettől a masinától elvárok az több, mint, amire hivatott. De az ember már csak ilyen, ha valami megvan, több kell, így azt is tudom, bármit veszek 1,5-2 év múlva ugyanitt tartok.

Ó igen és a komplett újrarakás, mint elvárás, de nem ám csak FR, hanem ROM! A Win-es gépemen is megcsinálom a szükséges alap karbantartásokat, ugyanakkor nem szoktam kivágni a BIOS-t és soha nem gondolkodtam, hogy a setup-ot újrahúzzam, vagy alapvetően feltörjem, befolyásoljam. És általában kihúzok kb. 5 évet a Win újratelepítése nélkül is, mert az sem alapértelmezetten kötelező, de megelőzhető, elkerülhető. :B
Nos akkor a telefonomon miért elvárás? Erről a vasról a gyártó is levette a kezét, b**ik rá, nem javítja, nem fejleszti. Ezek után elvárás, hogy többé-kevésbé stabil főzött ROM-okat telepítsek? Nekem jó lenne a gyári is. :U
Igen, az új telefont is be kell lakni, úgyhogy ha meglesz és nagyon unom magam, ráérek párnaponta új ROM-okat kipróbálni, telepítgetni mindent újrarakni, megteszem és beszámolok a tapasztalatokról. Őszintén, hogy megbántam-e. :R

Az egyetlen változatlan az örökös változás

(#45624) pbaly válasza YAS-dude (#45620) üzenetére


pbaly
csendes tag

Köszi az infót. Ha mégegyszer elromlik magam csinálom meg! Elegem van! Még annyi, hogy melyik tipusó SE hangszórója van neked? Könnyű volt belepakolni? Már nézegettem videókat erről.

(#45625) tzl válasza xtibi (#45623) üzenetére


tzl
senior tag

A biost itt sem kell kivágni, a rom cseréje csak az oprendszer cseréjét jelenti.kb. mintha XP helyett XP sp3-at telepitenél.

Fr vagy romcsere után újrarakni kevesebb idő, mint meghirdetni vaterán. Ha érdekel, szólj, elmondom. Akár ugyanazt a telefont újrarakni, akár újat belakni hasznos.

(#45626) M_AND_Ms válasza pbaly (#45617) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Defy NEM ütésálló!
Ezt a gyártó sehol sem állítja, csak valaki kitalálta, a többi meg felkapja és boldogan hirdeti és dühösen számonkéri.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#45627) pbaly válasza M_AND_Ms (#45626) üzenetére


pbaly
csendes tag

Ok nem ütögetem! Csak telefonálni szeretnék vele, amire tulajdonképpen való! Engem a hangszóró hiba idegesít! Most nem az ütésállósága érdekel.

(#45628) gps76


gps76
őstag

A rossz hangszorot szedszedtem es a vasporon kivul a tekercs is szorulva mozog a magnes korul,pedig nincs kosz,semmi benne.
Eleg gyenge az egesz felepitese,a tekercset "kiegyengettem" es egy fokkal jobb lett,de hogy mitol deformalodik el,az jo kerdes...

(#45629) #71562240 válasza pbaly (#45622) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igen, az SE=Sony Ericcson.
Azért ne add fel a reményt, sajnos a jelek szerint te peches voltál, és kifogtál egy olyan példányt, aminek a hangszórója elromolgat. De ez ritke a korai Defy-oknál is. (Vagy, ha igaz a szerviz vaspor teóriája, akkor a Defy-od volt peches, hogy kifogott egy olyan példányt, aki mindig elrontja a hangszóróját :D )
Szerintem küzd még tovább a hangszóróért, előbb-utóbb kifogsz egy tartósan jó darabot, és akkor Kánaán, mert a Defy egy nagyon-nagyon jó telefon az áráért. Ezt persze nyilván ahhoz képest modom, hogy az enyémmel soha semmi baj nem volt, még sose hagyott cserben.

(#45630) tzl válasza #71562240 (#45629) üzenetére


tzl
senior tag

Az enyém másfél év alatt másodszor van szervízben (mindkettő komoly probléma, nem hangszóró csere), mégis azt mondom, hogy a defy ár-érték aránya az egyik legjobb a piacon.

(#45631) pbaly válasza tzl (#45630) üzenetére


pbaly
csendes tag

Köszönöm a biztatást! Igazából én is igy érzem hogy jó telefon, és szeretem is.
Igazatok van én vagyok peches, mert ha leteszel elém 100 db egyforma elektronikai cuccot, tuti hogy rábökök az egyetlen rosszra! A led tv-nket ami 230000 ft volt, ugy vettem, hogy a barátomat kértem meg hogy vegye meg, mert én tuti szart választottam volna!
Az eddig volt telóim, (kb 15 db) mindegyikkel baj volt. Volt ami 8x volt szervízbe! Ez még csak 3.-jára van!
Csak az a furcsa hogy ugyanott dolgozom, de egyikkel sem volt ilyen "vaspor" probléma.
Ugyhogy ez volt nekem furcsa, hogy porálló, és ez történik. Amúgy pöpec kis teló!

[ Szerkesztve ]

(#45632) hokins válasza pbaly (#45631) üzenetére


hokins
addikt

Az enyám most van másodjára szervízbe 9hónap alatt.
Mondjuk most hadováltam a kamerárol is hogy így nemjó meg úgynemjó,hátha kicserélik bayeresre és akkor tudok defy+ csinálni belőle :C

(#45633) Gemil válasza pbaly (#45631) üzenetére


Gemil
tag

Én időnként egy kissebb mágnessel ki szoktam szedegetni a vasport, sokszor én is észreveszem, hogy van a mikrofonon. Bár nekem későbbi kiadás(múltév augusztusban vettem újonnan, nem nézegettem mikor gyártották).

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#45634) pbaly válasza Gemil (#45633) üzenetére


pbaly
csendes tag

Én is ezt csináltam, meg porszívóztam, meg ecseteltem, de egyre halkabb volt, és recsegett mind a 3 alkalommal.

(#45635) spider1111


spider1111
csendes tag

sziasztok irok ide is hátha valaki segit... szinkronizáltam a fészbúk kontaktokat, de kép nincs, hogy tudnám azt is megoldani? köszönöm!

(#45636) Kbali válasza xtibi (#45623) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem, nem ROM-olásra gondoltam, hanem a felesleges cuccok törlésére, időnként a készülék kikapcsolására, cache ürítésekre, stb...
Nekem is van XP-s notebook-om, ami több, mint 5 éve megy, soha nem kellett újrahúzni, mert normálisan karbantartom.
Én személy szerint pontosan tudtam, hogy erőteljes, többcélú használattal bizony az ilyen típusú készülékek (itt a hardverre és szoftverre gondolok, nem, mint Defy-re) nem bírják, max. 1 napig. Ennek megfelelően igyekszem töltögetni és kihasználni a készülék és a rendszer nyújtotta lehetőségeket.
Peace :)

(#45637) Halo válasza Halo (#45342) üzenetére


Halo
senior tag

ez bevált

1 héten belül jött a posta - 2031 HUF-t fizettem az új fülhallgatóért.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#45638) n@p@lm válasza VMatteo (#45603) üzenetére


n@p@lm
őstag

pontosan;(

(#45639) gps76


gps76
őstag

Aki irta,hogy a K800 hangszórója jó bele,az hogy oldotta meg az érintkezést?
Mert ahogy fotókon nézem,keskenyebb mint a defy-é,és nem lap erintkezője van hanem rugós.

(#45640) pbaly válasza gps76 (#45639) üzenetére


pbaly
csendes tag

Nem tudom ki írta, de szerintem ügyes ember megoldja azt az érintkező dolgot. Én megoldanám! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45641) gps76 válasza pbaly (#45640) üzenetére


gps76
őstag

Nem olyan egyszerű,mert az alaplapon a kis rugós érintkezők mellett elég sok alkatrész van,amit nem kellene összezárni.

(#45642) hokins válasza gps76 (#45641) üzenetére


hokins
addikt

Vaterán vannak fent defyhez hangszórók egész baráti áron

(#45643) pbaly válasza hokins (#45642) üzenetére


pbaly
csendes tag

Igen vannak! Láttam! Csak mint tudniillik a defyinek a hangszórója elég sűrűn bekrepál! az enyém most van 3-jára szervízbe ezzel a gonddal, de volt itt olyan akinek már 8x volt szervízbe!

(#45644) pbaly válasza gps76 (#45641) üzenetére


pbaly
csendes tag

Értem. Ha egyszer odajutok (lehet nem is soká) majd meglátom, mert legközelebb már lehet hogy én csinálom meg magamnak! Nem tudom milyen belűlről, de azt mondták, ki lehet cserélni a hangszórókat.

(#45645) xtibi válasza M_AND_Ms (#45626) üzenetére


xtibi
tag

Igaz, nem ütésálló, de törhetetlen műanyagból készült a borítása, háza. Ráadásul a promovideo is arról szólt, hogy végigrugdosod a vasat egy zsúfolt party-n és nem lesz baja. Ha jól emlékszem az utolsó MWC-n is az volt a móka, hogy mi mindenben forgatod meg a telót, de bírja. Na ennyit a gyártóról. Ebből kimondható, hogy elpusztíthatatlannak állítják.

Más kérdés, hogy szerintem állja is a sarat. Amennyit nálam potyog és szinte semmi sem látszik belőle. :DD

Az egyetlen változatlan az örökös változás

(#45646) M_AND_Ms válasza xtibi (#45645) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Törhetetlen műanyag"
Sok telefonon csak a csavarok gyári megszorítása miatt pár hónapon belül megrepedt a burkolat. (erről itt a fórumokban is többen panaszkodtak)

A gyár által kiadott IP67 jelzés por-, és 15 percig tartó vízállóságot jelöl. Ütésállóságot nem. Ha ettől függettlenül nálad bírja, akkor örülj neki!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#45647) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

sziasztok!

Lenne egy kérdésem ,haverom defyje minden ok nálkül megállt mint a cövek.Semmire nem reagál ,be se kapcsol.Ha rádugjuk töltőre fehéren világít a led.Hogyan lehet életre rugdalni?

(#45648) szabof1 válasza csiziktomi (#45647) üzenetére


szabof1
őstag

Garanciális még? Gyári rom van rajta? Ha igen, akkor szervizbe kell vinni.
Tapasztalataim szerint ilyen esetben 50%-os az esély a sikerre. Jobb szervizbe vinni azonnal.

(#45649) csiziktomi válasza szabof1 (#45648) üzenetére


csiziktomi
senior tag

a gari az már nem játszik,most legutóbb a gyári rom volt fennt és müködött is rendesen csak egyszerre ezt csinálta

(#45650) caverinha válasza csiziktomi (#45649) üzenetére


caverinha
aktív tag

Sziasztok!

Vki találkozott már olyannal, hogy hívták és felvette,de sem a hangszóróban nem hallotta a másik felet és ha beszélt a másik fél sem hallotta őt??? Ugyan egy újraindítás után helyre jött ez a dolog, de ez vajon mi lehetett? szoftveres baki? ugye a hangszóróm nem kezdi bemondani az unalmast megint? már egyszer cserélve lett még garanciálisan. Bár annak más jelei lennének talán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.