Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) RootRulez


RootRulez
félisten

A kék ruhás csajnál DEFY volt az EB megnyitón a nézők között. :))

═════════════════════════════════════════

(#45102) Sommi válasza dkarcsy95 (#45096) üzenetére


Sommi
aktív tag

Uhh, hát kár volt hozzányúlnod. A nálunk "gyári" nem 2.1-es és a 2.3 után nem lehet visszatérni egyes esetekben a 2.1-re. Plusz nem tudom csináltál-e wipe-okat. De ha még új vagy miért vágsz bele leírás nélkül ? Ahol a cm felrakásához találtad a leírást, ott lett volna a FROYO-ra való visszatérés leírása is.

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#45103) baal-amiga válasza Jag (#45100) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Szívesen. AdFreevel reklám sincs benne.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45104) Jag válasza baal-amiga (#45103) üzenetére


Jag
senior tag

Na majd azt is felpakolom, csak még rootolnom is kéne a cumo't.
egyelőre a SW verzio' megállapításánál akadtam el. :-)

Firmware: 2.2.2
Kernel: 2.6.32.9
System: Moto_Version.34.179.2

Az első hszben lévő linken ilyen verzio nincs :-)

Szerk.:

Még egy kérdés. A data managerben megnéztem és a Gallery eszi a netem, mint az állat.
Micsinyál' az a neten és le lehet erről valahogy szoktatni?

[ Szerkesztve ]

(#45105) baal-amiga válasza Jag (#45104) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Szabof1 leírásaival menni fog a romcsere. Szerintem ha mo- i, akkor az gyári 2.2 lesz, most így hirtelen verziószámot nem tudom, rég nincs gyári rendszerem.

Én droidwallal szabályozom a programok netelérését, így galleryt passzolom, annak nem engedem :-)

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45106) Jag válasza baal-amiga (#45105) üzenetére


Jag
senior tag

Kösz ismét, nekiállok.

(#45107) chab7 válasza baal-amiga (#45105) üzenetére


chab7
addikt

A legfrissebb és legutolsó gyári, mióta én egy éve vettem a készüléket azóta nem változott:

JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_CEE.sbf

(és ez már kismilliószor volt téma a fórumon csak rá kell keresni ;) )

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#45108) baal-amiga válasza chab7 (#45107) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Tudom, meg van, használom is, ha kell, de ilyenformán a verziószámra nincs szükségem. :-)

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45109) chab7 válasza baal-amiga (#45108) üzenetére


chab7
addikt

Leginkább a kérdezőnek szólt, csak a te hozzászólásodnál jött az inger, hogy írjak is ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#45110) baal-amiga válasza chab7 (#45109) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Hát, az ingert nem szabad visszatartani ;-)

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45111) Jag válasza chab7 (#45109) üzenetére


Jag
senior tag

Jajj, hát ezt úgy szeretem...

Amikor odamondod a frankot, de nem bírod ki, hogy ne szolj be, hogy volt már ezerszer.
És még lesz is...és mennyi minden volt már sokszor...
Akkor ne írd be. Ilyen inger nekem kösz, nem kell.
Pláne ne másnak, aki segített...

(#45112) chab7 válasza Jag (#45111) üzenetére


chab7
addikt

Félreérted, nem a beszólásra, hanem a pontos adat beírására.
Amúgy meg ha tudom a pontos adatot a kérdésre és azt is hogy már sokszor volt miért ne írnám be mindkettőt? (Ha már te nem írtad be hamarabb melyik az, bezzeg az ingerre beszólsz.)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#45113) dkarcsy95


dkarcsy95
tag

Se wipe, se favtory reset nem volt elôtte,csak flasheltam a régi romot, és azóta nem kapcsol be.Ha rádugom usb-re, akkor még világít a Led.

What the hack?

(#45114) mm89 válasza dkarcsy95 (#45113) üzenetére


mm89
őstag

EZT olvastad már?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#45115) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv! Bluetooth headset vásárlását tervezem Defyhez. Ha valakinek van,akkor megköszönném,ha megosztaná a tapasztalatait,az adott típussal kapcsolatban.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#45116) #71562240 válasza Jag (#45111) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Gallery nem csinál semmit a neten, hanem a Froyo datamétere mér hülyeséget. (Ez aztán tényleg ezerszer le volt írva :D .) Használj 3GWatchdogot.

(#45117) hodostamas válasza Jag (#45104) üzenetére


hodostamas
addikt

Ha a 3D galleryről van szó, valszeg a picasa-val szinkel, kapcsold ki a szinkronizációs beállításoknál.

(#45118) #71562240 válasza hodostamas (#45117) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Datameter hülyeségéről van szó.

(#45119) baal-amiga válasza membrandj (#45115) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Nokia bh-903 pöfiktül megy gyári és cm romon, wiuin zenehallgatás közben bejövő híváskor néha megzavarodott.

Más, az ingereseknek: a flémet hagyjuk. Inkább százszor legyen valami, mint egyszer sem.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45120) #71562240 válasza baal-amiga (#45119) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem. Inkább a kérdező próbáljon előbb egy icipici energiát (keresőbe tárgyszó beírása) belefektetni, mielőtt ezredszer leíratja az emberrel ugyanazt. Úgy a topik is tömörebb lenne, és nem kellene néhány lelkismeretes embernek állandóan mások helyett dolgozni.

(#45121) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
Erre a kérdésre engem is érdekelne a válasz :F
Én is ugyanígy járok egyre többször sajnos..
ja és még valami: ha wifit akarom megosztani pl laptophoz, akkor úgy kb 10 percig hibátlanul működik, majd lefagy a teló, van valakinek valami ötlete?
:R

[ Szerkesztve ]

(#45122) dkarcsy95


dkarcsy95
tag

Na,sikerült megoldani a téglásodást,működik!:D

What the hack?

(#45123) RootRulez válasza dkarcsy95 (#45122) üzenetére


RootRulez
félisten

Hálelújá!!!

Fel tudtál rakni rds lite-tal egy 2.2-es romot? Vagy mifene? :F

Legközelebb a kezed előtt járjon a "szád" is!!

═════════════════════════════════════════

(#45124) dkarcsy95 válasza RootRulez (#45123) üzenetére


dkarcsy95
tag

2.2-es CEE rommal flasheltem,de most nem lép továtt az android felíratnál,már 10 perce bootol.
Megtanultam, hogy legközelebb többet olvassak, mielőtt csinálok is valamit.:D

What the hack?

(#45125) chab7 válasza dkarcsy95 (#45124) üzenetére


chab7
addikt

10 perc még oké, majd csak elindul. Elsőnek várni kell.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#45126) hokins válasza chab7 (#45125) üzenetére


hokins
addikt

a 2.2.2nél 10 perc annyira nem oké. 5-6 az még igen de 10...

(#45127) etooo válasza hokins (#45126) üzenetére


etooo
senior tag

Igazából ha már látja az ember a bootanimot, akkor egyszerű megállapítani, hogy be fog-e valamikor tölteni: ha az animáció folyamatos, akkor be fog, ha viszont időnként megszakad, és újraindul az anim, akkor bizony bootloop van.

(#45128) Ronyn válasza etooo (#45127) üzenetére


Ronyn
senior tag

Ezóta már valószínűleg kiderült :))

Ego sum... Ronyn 🧔

(#45129) etooo válasza Ronyn (#45128) üzenetére


etooo
senior tag

Elég valószínű :) De azért leírtam, mert az elmúlt pár hónapból nekem az derült ki, hogy sokan ezt nem tudják, és már 2-3 perc után veszik ki az akksit, mert "bootloop"-ol.

(#45130) hokins válasza etooo (#45127) üzenetére


hokins
addikt

Ém nem az animációr rtam. De jártam ugy miuival hogy az animáció folyamatos volt de 20perc alatt se töltött be

(#45131) etooo válasza hokins (#45130) üzenetére


etooo
senior tag

Pedig arról volt szó. A 20 perces dolgot nem tudom hova rakni, nekem eddig 100%-ban bevált amit írtam.

(#45132) hokins válasza etooo (#45131) üzenetére


hokins
addikt

A nem arrol írtamot úgy értsd hogy én a bekapcsolástol a rendszer betöltéséig eltelt időre gondoltam.(vagyis telepités utáni ujrainditástól eltelt idő)

(#45133) chab7 válasza hokins (#45132) üzenetére


chab7
addikt

Pedig amit etoo ír az úgy van csak alaposabban kell megnézni. A 20 percig folyamatos bootanim az ismétlődő.
Van benne egy apró "törés" ha jól megfigyeled, de amúgy folyamatosnak látszik.
Már ezt én is megfigyeltem.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#45134) szabof1 válasza dkarcsy95 (#45124) üzenetére


szabof1
őstag

Privátban segédkeztem.
Azért volt bootloop, mert a BL3-as (2.51-es) gyári rom után ugye már nem volt gyári recovery, így a wipe-ok is kimaradtak.
A sikeres 2.2 CEE telepítés után akksi ki után pótolta a kolléga a wipe-okat és utána már elindult a telefon.

Hibázott ugyan, hogy korábbi bootloaderes gyári romot telepített, de az ilyen akciónak mindig ezek az eredményei és simán orvosolható a helyes gyári rom telepítésével - csak a wipe-ok ilyenkor a végre maradnak.

(#45135) dkarcsy95 válasza szabof1 (#45134) üzenetére


dkarcsy95
tag

Egyébként nagyon szépen köszönöm a segítségedet!Ha nem javasolnak téged és te nem segítettél volna,én már másnap adtam volna egy a telót vaterán brickelt telefonként 10k-ért.Legközelebb többet olvasok.:D

What the hack?

(#45136) vétó


vétó
aktív tag

ezt a CM9-et próbálta, vagy használja valaki? És ha igen, mi a vélemény? Érdemes feltennem? Láttam róla egy videót, ami alapján nagyon szimpatikus, és én még egyelőre mindig a gyári 2.2.2 CEE-t használom (igaz, rútolva, és processzorhúzva...)

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#45137) Teng válasza vétó (#45136) üzenetére


Teng
aktív tag

Tényleg nagyon szuperül néz ki, csak a kérdés mennyire stabil valójában ...

(#45138) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!
Korábban is feltettem már
ezt a kérdést, nem tud valaki valamit javasolni? nekem is ez a problémám.. :(((

Azt se tudom hogy miért lehet az, hogy ha a telefonnal osztom meg a netet, akkor úgy kb 8-10 percig hibátlanul működik, utána újra indul/ lefagy a telefon, nagyon bosszantó tud lenni :W

(#45139) Kbali válasza csmat (#45138) üzenetére


Kbali
nagyúr

A telefonos megosztást nekem a wiui oldotta meg, gyári Froyo-val és külső appal is ugyanaz volt, mint nálad. A sima wifi is volt, hogy leállt - valamelyik energiatakarékossági feature kavarhat be, de nem tudtam rájönni, hogy melyik.

(#45140) csmat válasza Kbali (#45139) üzenetére


csmat
senior tag

Arra nem is gondoltam, hogy a megosztásnál is probléma lehet a wifi energiatakarékos lekapcsolása :W mindjárt ki is próbálom.. :P
:R a tippet

(#45141) #71562240 válasza Kbali (#45139) üzenetére


#71562240
törölt tag

Wifi sleep policy?

(#45142) Gépészjanek


Gépészjanek
csendes tag

Sziasztok!
Led beállítás ügyében kérném a segítségeteket: jelenleg egy 2.4.20-as MIUI rendszer üzemel a telefonomon, előtte DOMIUI volt fent. Az előzőben ha töltőn volt a telefon, akkor világított a LED folyamatosan, és változtatta a színét is. A jelenlegi rom-ban ezt nem tudom hol kéne beállítani, de nekem jó lenne. Ha esetleg tudtok erre tanácsot adni, akkor az megköszönném!
Üdv Jani!

(#45143) RootRulez válasza Gépészjanek (#45142) üzenetére


RootRulez
félisten

Hali!

Az xda-s WIUI topik 2. hozzászólása kell neked: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=15491933&postcount=2

Abból is a BatteryLightEnabler.

Ja, neked MIUI-d van. Nem tom ez működik-e azzal is...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#45144) freeknight válasza vétó (#45136) üzenetére


freeknight
őstag

Én ezt használom, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, mondjuk néha képes hibákat produkálni. De összességében semmi nagyobb problémán vele, mindennapi használatra tudom ajánlani - tehát semmi hirtelen reboot, fc, jó az akkuidő is.

(#45145) Damonhill


Damonhill
csendes tag

Sziasztok. Eddig nem volt navigációs program a gépemen. Feltettem a sygic, illetve az igo programokat. A gondom az , hogy szinte egyáltalán nem talál jelet egyik program sem, vagy ha talál is, az megszűnik nagyon kis idő után, illetve teljesen lemaradva navigál . Valaki meg tudná mondani nekem ez mitől lehetséges? Valami beállítási hiba? 700 km-t mentem, és sem itthon, és sem külföldön semmi, csak várakozás a jelre, illetve ha nagy nehezen beazonosította hogy hol is vagyok, 10 mp múlva megint semmi . Köszönöm

(#45146) Gépészjanek válasza RootRulez (#45143) üzenetére


Gépészjanek
csendes tag

Köszi!
Meglesem!

(#45147) Flexy90 válasza Gépészjanek (#45142) üzenetére


Flexy90
senior tag

System/build.prop-ban írd át a "persist.sys.charge_led=off"-ot. Az "off" lehet white vagy rgb, feltöltéskor zöldre vált mind2 beállításnál.
szerk.: utána kell neki egy restart!

(#45145) Damonhill:
GPS Status-al töltsd le az aGPS adatokat internetről, és utána indítsd el a navigációt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#45148) kelly7 válasza vétó (#45136) üzenetére


kelly7
aktív tag

Pont ma néztem meg működés közben. Ismerősöm használja már egy ideje semmi baja vele, jól néz ki, és gyors is.

(#45149) Teng válasza Flexy90 (#45147) üzenetére


Teng
aktív tag

"System/build.prop-ban írd át a "persist.sys.charge_led=off"-ot. Az "off" lehet white vagy rgb, feltöltéskor zöldre vált mind2 beállításnál.
szerk.: utána kell neki egy restart!"

Ezt milyen programmal (Appal) lehet eszközölni? Mert engem zavar, hogy minden led egyszerre ég elég lenne a white.

(#45150) vétó válasza freeknight (#45144) üzenetére


vétó
aktív tag

kelly7 és freeknight

köszi a válaszokat, egész megnyugtató. akkor lassan elkezdek olvasgatni a telepítéssel kapcsolatban... (azt jól értelmezem, hogy ez CM7 telepítés nélkül közvetlenül mehet a froyora?)

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.