Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) Bernyó84 válasza tzl (#45730) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Ez azt jelenti, hogy az 1 év garancián felül még további 12 hónap korlátozott jótállást ad? Vagy csak összesen 12 hónapot...? :S

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#45752) mrrr74 válasza RootRulez (#45750) üzenetére


mrrr74
aktív tag

2x küldettem vissza T-Mobillal a szervizbe, de fenntartják az állításukat, indok nincs.
Meguntam a hercehurcát, ez így nem a legjobb.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#45753) Bernyó84 válasza hokins (#45670) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Köszi szépen az infót, a Factory Reset megmutatta a telefonnak, hogy ki az úr a háznál... azóta suhan-hasít :) :C

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#45754) RootRulez válasza mrrr74 (#45752) üzenetére


RootRulez
félisten

És ez így megy, hogy elveszik a garanciát egy indokolatlan állítással? :F

:W

═════════════════════════════════════════

(#45755) hokins válasza mrrr74 (#45752) üzenetére


hokins
addikt

fogyasztóvédelem. fellehet nyomni a szervízet.

(#45756) kibard válasza VD (#45748) üzenetére


kibard
csendes tag

Nem a felbontás a gond ,az 5mp ,hanem a kép mérete

kibard

(#45757) RootRulez válasza kibard (#45756) üzenetére


RootRulez
félisten

A kép mérete akkor csökken, ha zoomolsz, nem?

═════════════════════════════════════════

(#45758) M_AND_Ms válasza mrrr74 (#45752) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ismerkedj meg a jótállás fogalmával!

"A jótállás legfontosabb szabálya a törvény értelmében, hogy a kötelezett csak akkor mentesül a hibás teljesítésért való felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett, vagyis a fogyasztó szakszerűtlen magatartása idézte elő a hibát. Ez rendkívül fontos előny a fogyasztó számára, a hiba okának bizonyítása ugyanis általában – néhány nyilvánvaló esettől eltekintve – rendkívül nehéz, esetenként nem is lehetséges. Ez a teher azonban a kötelezettre hárul ,és ha nem tud bizonyítani, helyt kell állnia a hibás teljesítésért, a jótállás teljes időtartama alatt."

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#45759) kibard válasza RootRulez (#45757) üzenetére


kibard
csendes tag

azt nem tudom de zoom-oltam vele ,lehet köze hozzá?

kibard

(#45760) mrrr74 válasza M_AND_Ms (#45758) üzenetére


mrrr74
aktív tag

6 hónapig az eladónak van bizonyítási kötelezettsége, fél év után a vevőnek.
Megvárom mit írnak vissza a panaszkönyvi bejegyzésre, aztán fogyasztóvédelem. De ahogy olvastam ennél a szerviznél ez nem egyedi eset, 2-3 napos telefonokkal játszák el ugyanezt.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#45761) RootRulez válasza kibard (#45759) üzenetére


RootRulez
félisten

Mivel digitális a zoom, igen akkor a kép kisebb ha rázoomolsz vmire...

═════════════════════════════════════════

(#45762) tzl válasza Bernyó84 (#45751) üzenetére


tzl
senior tag

Összesen 24 hónap a garancia

(#45763) gps76 válasza tzl (#45762) üzenetére


gps76
őstag

Zsivany nehany szerviz,mert rakenik hogy pl.:beazott,gondolom sokba lenne a javitas.Ezt ala is tamasztjak fotoval amin tenyleg ugy nez ki.Valami olyan anyaggal kenik be az alaplapot,ami oxidalja es olyan lesz mintha beazott volna bekapcsolt allapotban.Ilyenkor aztan mehet akarhova az ember,mert ha szetszedeted valakivel azert nem fogadja el a hivatalos szerviz,ha meg hozzajuk viszed,soha nem bizonyitod az allitasuk ellenkezojet,ordogi kor.Fogyasztovedelem,bekelteto testulettel fenyegetozni kell.

(#45764) #71562240 válasza kibard (#45759) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én (is) azt tapasztaltam, hogy valójában a Defy nem digitális zoomot használ, hanem csak a digitális zoom imitációját. Ha "zoomolsz", úgy csinál, mintha ráközelítene a célra, ám nem extrapolál eredeti méretű képet a kisebb képkivágásból, hanem meghagyja a kisebb képkivágást és azt menti el. Tehát csak imitálja a digitális zoomot.

(#45765) Bernyó84 válasza tzl (#45762) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Hazajöttem és megnéztem... nekem ez a rész nincs kitöltve... A hónap előtt egy rózsaszín téglalap van, amibe nincs beírva semmi... Pont ezért írtam, hogy:

"Állítólag 2 év garancia van rajta, de a garancialevélre nincs ráírva, hogy pontosan mennyi garancia van rá.... "

...azért bízom a 24 hónapban :)

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#45766) Sommi


Sommi
aktív tag

Hali, tudom off kerdes es nem ide tartozik, de itt mindenki telefonozgat. Kacerkodom egy iphone 4 foleg egy S verzion a 2 mag miatt. Szerintetek ha bejon az 5 mennyire esik le az ara ? Most a sima az kb 90-100 hasznaltan. Az s meg kb 120. Erdemes varni ?

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#45767) RootRulez válasza Sommi (#45766) üzenetére


RootRulez
félisten

Valóban off. :)

═════════════════════════════════════════

(#45768) kelly7 válasza Sommi (#45766) üzenetére


kelly7
aktív tag

off érdemes off

(#45769) Jag


Jag
senior tag

3 hétig volt szervizbe a telefonom és visszakaptam ugyan úgy, ahogy beadtam.
Aszongya, hogy szoftvert frissítettek, de persze újabb szoftver ugye nincs rá és az a pár kép, meg pár beállítás is szépen megmaradt. Konkrétan lószart sem csináltak vele.

A kamera ugyan úgy szar.
Hátb+ ennyit a motoroláról.
Pedig jó kis ketyere lenne.

Mennyi lenne a gyökérnek kipróbálni, fényképezni vele egyet?
Most kénytelen leszek kivenni egy szabinapot és végigülni a fél napot közvetlen a szervízbe, és fél méterről izomból hozzába***ni pulthoz.

Ja, annyi változott, hogy most rezgésnél zörög, mint az állat.
Fasza.

[ Szerkesztve ]

(#45770) Kbali válasza Jag (#45769) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kipróbáltad rögvest, mikor átvetted? Ott kellett volna újra visszaadni, nem elfogadva a javítást.
Asztalt borogatni szerintem felesleges, ők is így fognak hozzád állni, inkább nyugodtan és határozottan el kell mondani, megmutatni (ha lesz lehetőség) a hibát és előre rögzíteni, hogy nem fogod átvenni a készüléket a javítást követően, ha továbbra is produkálja ugyanazt a hibát.
Átadáskor érdemes állapotot is felíratni, hogy nehogy véletlenül karcosan kapd vissza a készüléket.

Maga a Motorola annyiban tehet róla, hogy a márkaszerviznek kinevezett egységet elvileg ő választja, neki kellene ellenőriznie annak működését.

(#45771) tzl válasza Bernyó84 (#45765) üzenetére


tzl
senior tag

Ez nálam nem kitöltős, hanem nyomtatva van a papírra, T-mobilos garijegyen, mindjárt meg is mutatom:

3. pont, dőlt betűs szöveg.

(#45772) Jag válasza Kbali (#45770) üzenetére


Jag
senior tag

Mivel dolgozom, mint minden normális ember, nem én adtam le és nem én vettem át.
Egyébként meg teljesen mindegy, milyen dolog már ez, hogy bekamuzza, hogy megcsinálta? Hogy áll hozzám? Nem csinálja meg? Vagy mi? Vagy tönkreteszi?
Egy alap szervizelési probléma, nem hiszem, hogy nekem kéne könyörögnöm, hogy ugyna már végezze a munkáját rendesen.

(#45773) Bernyó84 válasza tzl (#45771) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Nekem más garanciajegyem van... Legalább is a szöveg az teljesen ugyanez, csak nekem a 12 hónap része kitölthető és nincs kitöltve... :S

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#45774) #19708160


#19708160
törölt tag

Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni.Vettem egy defy-t amire defy + rom van rajta,2.3.6-os rendszerrel,rootolva van,de sehogy se tudok rátenni cm7-es vagy cm9-es szoftvert mert behal az egész telefon.Próbáltam már 100 fajta variációt,valaki esetleg tud segiteni?Vagy esetleg visszatudok valahogy térni a gyári defy romra?Segitségeteket előre is köszönöm.

(#45775) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ezt a karaktertámogatás dolgot nem lehet valahogy beállítani a telón, elegem van, hogy 30betűt is 2 sms-ben akar elküldeni.
Nem akarok Handcent sms-t használni, nem tetszik a színes csilli-villi dizájn, jobban bejön a hagyományos.
GO keyboardot használok, mert az tetszik, de ott nem találok semmi erre utaló részt.

Van remény?

(#45776) Kbali válasza Jag (#45772) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem könyörgést írtam, hanem normális hangvételt.
Te mit vársz el attól, aki minősíti a munkádat? Rád borítsa az asztalt, mert elégedetlen, vagy pedig értelmesen normálisan elmondja, hogy szerinte hol a bibi?
Ennyit írtam, nem többet, nem bántón. Pusztán szerettem volna érzékeltetni, hogy "amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten".
Nem vagy nem megfelelően elvégzett javítást pedig dokumentáltatni kell velük átvételkor, újbóli leadáskor, hogy később ne legyen vita, hogy ugyanazzal a problémával már x-edszer mész vissza. Nem keresek most utána, hogy hányszori sikertelen javítás után kell kárpótolni a vevőt.

(#45777) gps76


gps76
őstag

Nem tudjatok honnan lehetne megszerezni a legujabb wiui-ban levo kamera progit? Mert jobbnak tunik a tobbi miui progijatol,de a rom meg nem tetszik,sokszor fc-zik,nem valami stabil.

(#45778) hokins válasza gps76 (#45777) üzenetére


hokins
addikt

Ha belinkeled nekem azt a 2 romot amiböl amibe akarod akkor megnézem neked.

Más. Nemsoká készlesz a hokins silver1.1 névre keresztelt romom :C

[ Szerkesztve ]

(#45779) gps76 válasza hokins (#45778) üzenetére


gps76
őstag

ebből(Wiui 2.5.27.
ebbe(2.4.6)(official romok között van).

[ Szerkesztve ]

(#45780) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

Próbálgatom az általatok ajánlott akksi feltöltés+2 órát még töltôn hagyni majd kikapcsolásig meríteni megoldást, de eddig nem sok sikert értem el vele. :( Azon töprengek ha batteristats.bin fájl keverne be, akkor az ROM cserével megoldódna, nem? Továbbá litiumos akksikat elvileg nem szabad nullára meríteni.

A kérdésem az lenne próbálkozzak tovább ezzel a módszerrel, vagy reménytelen, ha eddig nem értem el vele sikert már nem is fogok? Vagy vigyem szervizbe? Egyáltalán akksira is érvényes az egy év gar? Végülis akksi bírja, csak hamar 5%ra merül és ott még kibír kb 2 óra youtube videót max fényerôvel.

Elôre is köszi a segítséget!

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#45781) etooo


etooo
senior tag

Kis sztorim kedvenc szervizünkkel:
Épp egy hete adtam le a telefonom garanciális javításra kijelző hiba miatt ([link]), ma jött az sms, hogy mehetek érte.
Rögtön kezembe nyomták a jegyzőkönyvet, melyen az érdemi rész:
"A készülék műszeres és üzemszerű körülmények között történt huzamos vizsgálata során a jelzett hibát nem tapasztaltuk.", így nem is csináltak vele semmit.
Telefont bekapcsolom, megmutatom a nőnek, hogy ott az a szemmel látható két csík, ezért elvitte hátra megmutatni. ~10 perc múlva visszajön, hogy "a kolléga megoldotta a problémát", és tényleg megoldotta... Szóval pár perc alatt megcsinálták azt, amin egy hétig ültek a "huzamos vizsgálataikkal", hogy aztán hibát se találjanak.
Megkérdeztem, hogy mit csináltak vele, mert gondolom valami nagyon egyszerű hiba lehetett, de nem sajnos tudta megmondani hölgy.

(#45782) pcnet válasza pcnet (#45780) üzenetére


pcnet
addikt

No, végre felvették T-mobilnál a telefont. Cserélik garban az aksit, keddenként küldik a telefonokat a szervizbe. Addig próbálkozok, ha nem sikerül, hétfőn délután beadom szervizre. Addig felesleges, úgyis csak T-nél állna a raktárban....

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#45783) #71562240 válasza Kbali (#45776) üzenetére


#71562240
törölt tag

- A munka el nem végzése nem munka.
- Egy adott munka minősítésével kapcsolatban csak és csakis az az érdekes, hogy igaz-e a minősítés tartalma. Már hogyne minősítené a fogyasztó a terméket, akár akkor is, ha a termék a szervizelés? Az a normális, ha az ügyfél/fogyasztó minősít. Nem a portások-házmesterek-szervizesek országában élünk!!! (Persze ott élünk, de nem eszerint kell élnünk. :DDD )
- Az "adjonisten" jelen esetben nem a Jag általi asztalborogatás, hanem a szervizes általi el nem végzett munka és az erről szóló hazugság. Jag asztalborogatása a "fogadjisten" lenne, alkalmazkodván a szerviz "adjonistenéhez". :D

(#45781) etooo: Ez is tanulság Jag-nek, hogy Magyarországon személyesen kell intézni a szervizelést, nem másokat megkérni. Ki kell venni egy-két nap szabadságot, ha munkaidőben nem jut el az ember a szervizbe! :D

[ Szerkesztve ]

(#45784) Jag válasza Kbali (#45776) üzenetére


Jag
senior tag

Nem egy rejtélyes hibával küldtem el, hanem egy 15 másodperces időráfordítással ellenőrizhető hibával. Konkrétan a hiba megállapítása pont az, hogy fényképez vele egyet. :-) Kurvabonyolult, belátom. :-)

És igen, ha én ennyire genny módon végezném a munkám, jogosan borogatnák rám az asztalt. Mert egy konkrét probléma meg nem oldása, és azt kamuzása, hogy az eszköz működik, az elég ok sztem a felháborodásra.

kammerer: Hádde' milyen dolog már ez...

[ Szerkesztve ]

(#45785) hokins válasza gps76 (#45779) üzenetére


hokins
addikt

(#45786) Kbali válasza Jag (#45784) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szövegértésed=0, gondolom (értem), ideges vagy.
Szívj el egy cigit, igyál egy sört, aztán olvasd újra, mit írtam. Nem téged támadlak... És a szervizt sem mentegetem. PEACE! :)

(#45787) #71562240 válasza Kbali (#45786) üzenetére


#71562240
törölt tag

Megint beleszólok, mert szúrja a szememet.

Teljesen jól értette Jag, amit írtál, nem is volt félreérthető a fogalmazásod. Ha mást akartál volna írni, mint amit írtál, akkor mást kellett volna írnod.

Az olyan kitételek sem férnek össze, hogy "Szövegértésed=0..."; "Szívj el egy cigit, igyál egy sört, aztán olvasd újra, mit írtam."; majd mindezen indokolatlan szövegek után azt írod, hogy "PEACE!". Ez így nem fér össze, már csak azért sem, mert Jag pontosan analizálta a szövegeidet, és pontosan válaszolt rájuk.

És megint értelmetlenségekre megy el 8-10 hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

(#45788) gps76 válasza hokins (#45785) üzenetére


gps76
őstag

Köszi,most már jó.
Nagy meló egy akármilyen progit szignózni,hogy telepíthető legyen?

(#45789) hokins válasza gps76 (#45788) üzenetére


hokins
addikt

Relatíve. Ha csak1 appott kell átrakni az nemnagymeló. De a kamera app összetettebb, több helyen is elenörizni kell.

(#45790) Kbali válasza #71562240 (#45787) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem meg csak az offense ment.

(#45791) greyslay válasza etooo (#45781) üzenetére


greyslay
aktív tag

Kicsit megütögette a szélét és lám, müködnek ott is a villogók :D

"embertelen ember munka"

(#45792) etooo válasza greyslay (#45791) üzenetére


etooo
senior tag

Kb.. Én arra tippelnék, hogy valamelyik csatlakozó, vagy csavar meglazult, és azt rakta helyre.

(#45793) greyslay válasza etooo (#45792) üzenetére


greyslay
aktív tag

csak nem tudom ebbe mi olyan titkos.

"embertelen ember munka"

(#45794) Sommi


Sommi
aktív tag

Ismét off, ne haragudjatok, de vannak itt akiknek már volt iphonejuk, megéri egy 12 hónapos garis iphone 4re cserélni a defy-t, plusz 20 ezer kp ? Szerintem elég jó vétel volna, csakhát a sima 4es sem túl korszerű vas már. Mit gondoltok ?

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#45795) hokins válasza Sommi (#45794) üzenetére


hokins
addikt

Én nem cserélnék az tuti. Föleg nem egy telefonnak mondott hulladékra... De ha ő fizeti a 20at akkor megéri

(#45796) etooo válasza Sommi (#45794) üzenetére


etooo
senior tag

Az összesen olyan 55-60 ezer forintnak felelne meg, annyiért szerintem jó vétel, legfeljebb rögtön eladod, és veszel egy másik defyt, és összességében még neked marad +20 ezred.

(#45797) gps76 válasza Sommi (#45794) üzenetére


gps76
őstag

Hagyd ki az almát,mert nem egy nagy szám,nekem volt már,de két hét alatt nem sikerült megszoknom,meg az akksiidő ugyanolyan használat mellett feleannyit bírt.A zárt rendszer tette be nálam a kaput,meg hogy csak ájtunsszal lehet kommunikálni vele csak.A ájfon olyanoknak való aki okostelefont akar,de hulye hozzá.

(#45798) etooo válasza gps76 (#45797) üzenetére


etooo
senior tag

Azért azt is eléggé szét lehet buherálni, még custom romok is vannak rá (legalábbis régebben voltak).

(#45799) gps76 válasza etooo (#45798) üzenetére


gps76
őstag

Tudom én is buheráltam,de android után....

(#45800) Kbali válasza gps76 (#45797) üzenetére


Kbali
nagyúr

"A ájfon olyanoknak való aki okostelefont akar,de hulye hozzá." LIKE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.