Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) sleen válasza Milestone2 (#7397) üzenetére


sleen
tag

És mi ennek nagyon örülünk.
Mindenkinek kell egy előkóstoló... :DD

Bubus

Az alapot úgy értem, hogy a hivatalos CM10.1 Rom ezzel a kernellel jön.

(#7402) bubus66 válasza sleen (#7401) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen ennyiből a 3.08 is beletehetné, na ezért van rendesen meg butitva. Már a 3.041 is is kint van ezek meg az őskori kernellel dolgoznak, még a végén kiderül, hogy 2.638 kernel kicsit okosított változata.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7403) sleen válasza bubus66 (#7402) üzenetére


sleen
tag

Nexus s-re custom kernel (marmite) 3.0.57 is volt, de azt hiszem végül 3.0.38-ra álltak be. Már rég volt, nem emlékszem pontosan.

Egyébként nem is olyan rég olvastam, talán pont itt, hogy az akai volt bátor eladni a mézeskalácsot jégkrémnek. Azért az a komoly.

A PAC ROM-hoz viszont vannak custom kernelek, ami 3.0.31

(#7404) Lenry válasza bubus66 (#7402) üzenetére


Lenry
félisten

OFF, és nem is vagyok programozó, de nem feltétlen a kernelen múlnak a funkciók, a Bladebe millió új funkciót drótoztak bele, mégis a mai napig az eredetileg talán FroYo alatt lévő 2.6.35 hajtja a 4.2-es Jelly Beant, de még szerintem a KLP-t is ez fogja vinni, ha Tilal megcsinálja.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7405) bubus66 válasza Lenry (#7404) üzenetére


bubus66
nagyúr

Csak a Bladet nézd meg kik csinálták meg ezt kik mokolják. Viszont a Bladere már nem is jött 3 xxx kernel.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7406) Milestone2 válasza bubus66 (#7395) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most nem az van fenn, már csináltam belőle egy backupot, hol találtál erre:

"...SuperLuminaL-v1.0-by-Antariksh Ahogy nézem ez telepíthet az SD kártyára..."

Melyik beállítási opcióban? Vagy csak a zip-et átnézve láttál erre nyomokat?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7407) bubus66 válasza Milestone2 (#7406) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Zipben van egy Data/app mappa valószínű, hogy az lesz kérdés, hogy a külső van-e neki meg adva de holnap ki próbálom

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7408) Milestone2 válasza bubus66 (#7407) üzenetére


Milestone2
nagyúr

OK. Kíváncsian várom!!!

Én a másikat tesztelem, bár most az a tesztfeladat, hogy feltöltöttem 100%-ra, és reggelig hozzányúlás nélkül mennyit esik a töltöttség...? (Úgy is mondhatnám, hogy most nincs időm másra... :DD )

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7409) bubus66 válasza Milestone2 (#7406) üzenetére


bubus66
nagyúr

Itt egy app ezzel belehet lépni a recoverybe

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7410) Milestone2 válasza bubus66 (#7409) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszi, ezt a root tool box is tudja...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7411) bubus66 válasza Milestone2 (#7410) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én ilyeneket nem szoktam használni ez nagyon jó nem foglal sok helyet.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7412) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Jó reggelt! (Szabin vagyok, nekem most ez a reggel, máskor a hajnal 4...)

Első tapasztalat a SLIM Beam ROM-mal:

Este 20.15-kor 100%-ra feltöltve. Másnap reggel 10.15-ig (14 óra alatt) 96%-ra merült bekapcsolva, de nem használva, wifi bekapcsolva, adat kikapcsolva. (Volt már ennél rosszabb ROM-om) :D

-----

Köszi Bubus, ténylleg pici! :DD Kipróbálom (ha a ROM-ban alapjáraton nincs benne, de azt hiszem benne van...)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7413) tothi_87 válasza Milestone2 (#7412) üzenetére


tothi_87
tag

A SLIM Beam ROM-ban találtál valami hibát, hívás hiba, halk hangerő vagy ilyesmi?
Szemezgetek vele hogy felrakom én is.
Amivel nem vagyok tisztában hogy a kernel benne van a ROM-ban vagy külön kell feltenni?

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#7414) eddie17


eddie17
addikt

Srácok, olvasgatok itt és úgy érzem szerencsés vagyok. Nekem elfut 2 munkanapot, folyamatos szinkronnal, 3g-vel, sms, telefon. Gyári JB rom. Éjszakára repmod, otthon wifi.

(#7415) bubus66 válasza tothi_87 (#7413) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#7413) tothi_87

A ROM.-ban milyen kernel van szerinted??

Nem kell fel tenni külön semmit sem. A Kernelt a zip fájl tartalmazza boot.img néven.

Milyen hívás hiba, milyen halk stb ezeket honnan szedted?

Milestone2

Első tapasztalat a SLIM Beam ROM-mal: egy bootlop volt az első tapasztalatom.

(#7414) eddie17

Az nem rossz. Küldj egy képernyő mentést is légyszíves.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7416) Milestone2 válasza bubus66 (#7415) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Bubus nekem még nem produkált hibát, gyönyörűen hallom a hívót, ő is engem, de még megy a teszt, még bármi előjöhet...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7417) bubus66 válasza Milestone2 (#7416) üzenetére


bubus66
nagyúr

A bootlop a telepítésnél jött, biztos én voltam a balf@sz. Nem találtam bent a előlapi gombok folyamatos világítása meg egyéb apróságokat. Úgy tudtam fel tenni, hogy ki szedtem vissza belőle a gappsot. De akkor is elég döcögve indult el.

Nekem a stock ROM-mal sem volt semmi bajom a hívásoknál. Se hívás se hívás fogadás esetén.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7418) Milestone2 válasza bubus66 (#7417) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én nem telepítettem a SLIM BeaM saját gapps-át, hanem a szokéásos 20130331-signed-et. Azóta sem volt semmi hiba és most a reggel 10.15-ös 96%-ról napi használattal most 16.25-kor 77%, nem olyan rossz.

----

A másik ötleteddel: "...SuperLuminaL-v1.0-by-Antariksh Ahogy nézem ez telepíthet az SD kártyára..." jutottál valamire???

-----

Nekem hívási és fogadási problémám a régebbi PACMan-okkal és az Avatar 2.x-ekkel volt. Mással soha!!!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7419) bubus66 válasza Milestone2 (#7418) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én nem szoktam külön telepíteni a gappsot. De eddig csak ennek a telefonnak nem teszet, hogy össze raktam.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7420) sleen válasza Milestone2 (#7418) üzenetére


sleen
tag

XDA-n egyeseknek a GPS-el van problémájuk Slim Rom-nál, ill. az NFC-t nem lehet kikapcsolni.
Neked hogy muzsikál?

(#7421) bubus66 válasza Milestone2 (#7418) üzenetére


bubus66
nagyúr

A másik ötleteddel: "...SuperLuminaL-v1.0-by-Antariksh Ahogy nézem ez telepíthet az SD kártyára..." jutottál valamire???

Nem jutottam semmire sem mert nem foglakozom vele megcsináltam magamnak egy gyári romot aztán kész

kidobáltam belőle a sok szemetet ami nem kell így most sokkal jobb és nem olyan butitot mint a CM-ek és mindene működik

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7422) Milestone2 válasza sleen (#7420) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem csak az XDA-n... :((

Most nincs időm, de akkor elkezdek keresgélni, hogy orvosolható-e vagy sem, mert szar lett volna ezt a kocsiban, sietve valami ismeretlen helyre derült volna ki.

Bubus

A végén csak maradok én is az Artas182x féle v20C-nél... :((

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7423) tothi_87 válasza bubus66 (#7415) üzenetére


tothi_87
tag

Eddig LG-vel nem nagyon foglalkoztam. Sonyericsson-nal szenvedtem sokat, ott külön kell a kernelt fel flash-elni és utána recoveryből telepíteni a ROM-ot. Ebből indultam ki, ezért kérdezek hogy az LG-nél hogy megy ez.
A CM ROM-nál olvstam hogy voltak hívás gondok, halk volt a hívásnál is meg a hátsó hangszóró is halk volt. Ezért kérdeztem hogy ezzel nincsenek e ilyen problémák, vagy ez csak a CM ROM-okra vonatkozik? MEg elég gyakori hogy vannak hibák a főzőtt romokban és érdekel hogy ebben találkozott e valaki hibával.
De ahogy olvasgatom azért akad benne hiba és én erre voltam kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#7424) Milestone2 válasza sleen (#7420) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Megoldottam.

Widget kell a GPS bekapcsolásához.
A saját kapcsolója nem kapcsolja be. (mondjuk ez röhejes.)
Ezt használtam. 5 mp alatt talált jelet.
Működik a GPS. :DD

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7425) bubus66 válasza Milestone2 (#7424) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mondjuk a kameráról nem is akarok beszélni. Elég gyengére sikerült ettől még az is többet ér amit linkeltél. na látod itt jön elő a butítás, hogy még a GPS sem működik csak ha te töltesz le hozzá valamit. Én most meg csináltam magamnak a gyárit nem is nagyon akarom le cserélni butítottra. Belehet állítania gombok világítását, mert én nem találtam sehol.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7426) sleen válasza tothi_87 (#7423) üzenetére


sleen
tag

A CM10.1.1-től nincsenek gondok a hívással.

Ami a halk hangszórót illeti:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190300&page=56

Most már ezzel sincs gond. :C

(#7427) Lenry válasza sleen (#7426) üzenetére


Lenry
félisten

Most már ezzel sincs gond.

éés ezt pontosan hol is írják?
és melyik verzióra érvényes?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7428) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok! Szeretném megtudni, hogy a telepített alkalmazások hova telepednek? Valamint azt is, hogy a Google Playről telepítettek hova töltődnek le (gondolom ideiglenesen)?

(#7429) Lenry válasza Blue Eagle (#7428) üzenetére


Lenry
félisten

/data/app-ban vannak az indító apk-k, /data/data-ban a programok egyéb cuccai

de innen kiszedni csak annyit ér, mintha Windowson lemásolnád a Program Files mappát

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7430) Blue Eagle válasza Lenry (#7429) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Köszi, megnézem! A winben nagyon sok olyan program létezik, amit kimásolva a Program Files mappábból simán működik. Van ami meg nem. De nem ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#7431) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#7430) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A MifileExplorer nem volt jó, az nem látott a data könyvtárban semmit. A Root Explorer az tuti. Legalábbis ebből a szempontból.

(#7432) sleen válasza Lenry (#7427) üzenetére


sleen
tag

I managed to get the audio as the stock and no echo in the call, but I need feedback.

This is the file: http://db.tt/r97Sm35C

Ezt írták. A linken egy audiofix.zip fájl van. CWM-ben install és kész.

Nálam működik.

(#7433) Milestone2


Milestone2
nagyúr

DRAGUROM v20E 4.1.2 kernel 3.0.31 ráküldtem ezt a kernelmódosítást(vigyázat custom ROM-ra nem rekható, csak v20x-re!!!) és végre egyszer nem halott droidot kaptam, hanem egy működő rendszert

ami most így ilyen változásokon ment át:

•Default governor: interactive
•Default I/O scheduler: deadline
•init.d support
•Added support for some file systems: NTFS (r/w), UFS (r/w), HFS+ (r/w), CIFS
•ZRAM (60) enabled and activated at boot (thanks to denzel09 for the commands) (delete /system/etc/init.d/11zram to disable)
•CLEANCACHE and ZCACHE
•CPU and GPU undervolted
•CPU frequencies (MHz): 200 MHz -> 600 MHz -> 999 MHz -> 1100 MHz -> 1220 MHz
•GPU frequencies (MHz): 227 MHz -> 456 MHz
•Enabled "sanjose" governor
•Added "smartassv2" governor
•Added "pegasusq" governor
•Added "sio" I/O scheduler
•Added "row" I/O scheduler
•KSM availabile
•NOT TESTED: USB OTG support, I can't try this, if you can please leave a feedback. Maybe a powered USB HUB is needed.
• "/storage/external_SD/Android/data" will be mounted in "/storage/sdcard0/Android/data" at boot time (delete /system/etc/init.d/12extdataobb to disable).
• "/storage/external_SD/Android/obb" will be mounted in "/storage/sdcard0/Android/obb" at boot time (delete /system/etc/init.d/12extdataobb to disable).
•Patches for DriveDroid

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7434) bubus66 válasza Milestone2 (#7433) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ez mi légyszíves magyarul??

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7435) Milestone2 válasza bubus66 (#7434) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Stock ROM, szabadabban állítható, 1000MHz fölé a processzort, 1220MHz-ig...satöbbi-satöbbi

De most ezt komolyan el kell magyaráznom...????

Azt hogy én témában ilyen Windows-ra szabtam?? Vagy mit magyarázzak??

Neked, az oktatómesternek, aki mendenhez ért???

Tényleg nem értem a kérdésedet.... :Y

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7436) Milestone2 válasza bubus66 (#7434) üzenetére


Milestone2
nagyúr

•Alapbeállítású governor: interactive
•Alapbeállítású I/O scheduler: deadline
•init.d támogatás
•A következő fájlrendszerek támogatása: NTFS (r/w), UFS (r/w), HFS+ (r/w), CIFS
•ZRAM (60) engedélyeződik és aktiválódik a telefon indulásakor (ha törölni szeretnéd, ezzel a parancs-sor törlésével teheted: /system/etc/init.d/11zram)
•CLEANCACHE and ZCACHE
•CPU and GPU állítható (és módosított)
•Beállítható CPU frekvenciák (MHz): 200 MHz -> 600 MHz -> 999 MHz -> 1100 MHz -> 1220 MHz
•Beállítható GPU frekvenciák (MHz): 227 MHz -> 456 MHz
•3 új governor állítható be: "sanjose" , "smartassv2" , "pegasusq"
•2 új I/O scheduler állítható be "sio", "row"
•KSM elérhető
•Nincs tesztelve: USB OTG támogatás
•Bootolásnál "/storage/external_SD/Android/data" a következőképpen mounolódik "/storage/sdcard0/Android/data" (ha törölni szeretnéd, ezzel a parancs-sor törlésével teheted: /system/etc/init.d/12extdataobb ).
•Bootolásnál "/storage/external_SD/Android/obb" a következőképpen mounolódik "/storage/sdcard0/Android/obb" (ha törölni szeretnéd, ezzel a parancs-sor törlésével teheted: /system/etc/init.d/12extdataobb ).
•DriveDroid patch

ennél magyarabbá nem tudom tenni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7437) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Sziasztok! Eladó az L9-esem, bőrtokkal együtt. Tmobile-os. Akit esetleg érdekel az privátban keressen.

(#7438) tothi_87


tothi_87
tag

Néznem kell valami ROM-ot mert valami iszonyat a gyári 4.1.2. Tetű lassú,sokszor nem ébreszt, a RAM állandóan teli van, csengő hang vissza áll alapra, van hogy nem rezeg, meg hasonló nyalánkságok.
Tudtok Ajánlani valami tényleg jó ROM-ot ami 4.2.2?

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#7439) bubus66 válasza Milestone2 (#7436) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszi igaz felét nem értem de majd ki találom. Igen magyarázd el mert nem értem komolyan.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7440) Milestone2 válasza bubus66 (#7439) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Majd, ha kitapasztalom.

Nyilván az overclockingot érted, nyilván az overvoltaget érted, a többi után nekem utána kell néznem, szerintem te többet tudsz a ZRAM-ről, az init.d-ről, meg talán többet sejtessz, az utolsó sorokból, mint én...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7441) Milestone2 válasza tothi_87 (#7438) üzenetére


Milestone2
nagyúr

http://optimusalk.ininet.hu/phpbb/index.php itt nézz körül!!!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7442) Milestone2 válasza tothi_87 (#7438) üzenetére


Milestone2
nagyúr

http://users.ininet.hu/optimusalk/phpbb/viewforum.php?f=33&sid=660d6cfb31700e553bffbd282077a5ed még pontosabban itt...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7443) bubus66 válasza Milestone2 (#7440) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ha többet tudnék akkor nem kérdezném

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7444) tothi_87 válasza Milestone2 (#7442) üzenetére


tothi_87
tag

Köszi!

A UPDATE-SuperSU-v1.41.zip -et mindegy hogy honnan töltöm le? Mert ami itt van fent az nem elérhető.

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#7445) bubus66 válasza tothi_87 (#7444) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#7444) tothi_87

Érdekes nekem lejött az UPDATE-SuperSU-v1.41.zip

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7446) bubus66 válasza tothi_87 (#7444) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mert ami itt van fent az nem el érhető. Hol fent???

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7447) tothi_87 válasza bubus66 (#7446) üzenetére


tothi_87
tag

Ami itt az összefoglalóba van belinkelve. Azt írta angolul hogy átmenetileg nem elérhető.

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#7448) tothi_87


tothi_87
tag

Ha kinyitom a bootloader-t akkor azt utána vissza lehet zárni, vagy utána fújhatom a garanciát?

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

(#7449) bubus66 válasza tothi_87 (#7448) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem lehet vissza zárni a garancia csak úgy marad meg ha alaplaposra vágod a telefont. Minek erre ez nagyon jó telefon nem kell rá garancia

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7450) tothi_87 válasza bubus66 (#7449) üzenetére


tothi_87
tag

Akkor ha visszarakom a gyári romot és imádkozok és szerencsém is van akkor megcsinálják gariba ha baja van? :)

Samsung Galaxy S4 LTE-A i9506 ASUS X555LB-XO053D Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.