Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) motoflug válasza Blue Eagle (#7231) üzenetére


motoflug
őstag

Vegyünk egy konkrét példát.
Letoltok egy 2gb-os játékot pc-re.Ha ezt a telefonom sd kártyájara masolom,akkor elvileg működnie kene onnan,mint az eddigi androidos telefonjaimnal.Az L9-nél nem igy van?

(#7252) Lenry válasza motoflug (#7251) üzenetére


Lenry
félisten

te továbbra is kevered a telepítést a futtatással.
telepíteni továbbra is totálisan f*szmindegy, hogy honnan telepítesz.
igen, felmásolod a belső memóriába vagy az SD-re, édesmindegy, ráböksz és aztán fel fog települni a belső memóriába és onnan fog futni.

mint minden más telefonnál.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7253) bubus66 válasza motoflug (#7251) üzenetére


bubus66
nagyúr

Vagy a feltelepített játékban megkel nézni nincs-e olyan opció, hogy extrenal_SD

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7254) Blue Eagle válasza bubus66 (#7253) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Már hogy érted ezt az opció dolgot?

(#7255) Blue Eagle válasza motoflug (#7251) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Persze SD -re másolunk, de mindegy, hogy külsőre (EXT_SD), vagy a belsőre. Mert a külső nem okés!

(#7256) Milestone2 válasza Blue Eagle (#7254) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Gondolom úgy, hogy egyes játékok gyártói is gondoltak erre a szarságra és magába a játékba építettek be egy olyan opciót, hogy data áthelyezése az SD-re, vagy a játék áthelyezése az SD-re.

De még ezzel is vigyázni kell, mert az LG nagyon megkavarta. Volt olyan, hogy egy program, megkérdezte, hová szeretném telepíteni a gyökérkönyvtárba, vagy az SD kártyára. Nyilván azt válaszoltam, hogy az SD kártyára. Igen ám, de az LG-nél a külső SD "csak" egy mappa az SD kártyának nevezett belső tárhelyben. Így a program megzavarodik, mert SD kártyaként leginkább a belső SD-t minősíti...szopás az egész!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7257) Blue Eagle válasza Milestone2 (#7256) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Mármint akkor kérdezi a játék az apk telepítésekor, vagy amikor a data állományt tölti le a netről? Ilyennel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#7258) bubus66 válasza Blue Eagle (#7257) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Legtöbb játéknál neked kell fel másolni az SD kártyára a dolgokat. Legalább is amiket én letöltöttem, ott az OBB fájlok is meg vannak.

Azért egy valamire kíváncsi lennek,hogy akkor is nyavalyogna, ha 16 vagy 32 Gb szabad belső tárhelye lenne. Biztos szerintem.

Csak úgy mellesleg megjegyzem gyárilag ügyedül a froyo tudta az SD kártyára telepítési opciót.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7259) Milestone2 válasza Blue Eagle (#7257) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Vagy a feltelepített játékban megkel nézni nincs-e olyan opció, hogy extrenal_SD
ezt nem lehet másképp értelmezni, csak, hogy a telepítés után...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7260) bubus66 válasza Milestone2 (#7259) üzenetére


bubus66
nagyúr

Gondolom igen mert az apk beállításaiban kellene lennie. persze ha van. Ez nem csak az LG-nél nem meg oldott a többinél sem kivéve a SGSIV ott azt hiszem, hogy amit legutoljára kapott frissítést ott megoldották az SD-kártyára való át helyezést.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7261) Milestone2 válasza bubus66 (#7260) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én úgy gondolom a többi telefonnál, mivel nem a belső tárhely alá van rendelve a külső tárhely, hanem mellé van rendelve, ezért jobban működik a dolog. A többi telefonnál amikkel mókolgatok AlcatelOT995, SamsungGio, ott azért valóban át lehet helyezni állományok egy részét. Itt viszont az LG-nél ha ki is adom a parancsot, hogy helyezze át, ugyanúgy a belső tárban helyezgeti át, mert hiába külső partíció az external SD, az LG fejlesztői úgy rendezték, hogy azt azért a telefon a belső SD egyik mappájának érzékelje...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7262) Blue Eagle válasza bubus66 (#7258) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, nekem is jó néhány játék van így meg PC-n, hogy csak felmásolom az Android/data vagy obb mappába az adott játék com.stb könyvtárát, azután meg telepítem sdről az apk-t. Ez járható út. De, legális esetben elösször a user megveszi, (megszerzi), letölti az apk-át, telepít, futtat és automatikusan indul a letöltés ha van wifi kapcsolat. Nem kérdez, csak download.

(#7263) motoflug válasza Milestone2 (#7261) üzenetére


motoflug
őstag

Emiatt kérdeztem én is.Lehet,hogy félreérthetően fogalmaztam,de erre gondoltam.Nem vagyok egy nagy telefon játékos,de azért ha lecserélem az U-t,szívesen kipróbálnék pár nagyobbat.

(#7264) Blue Eagle válasza Milestone2 (#7261) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem szép tőlük!

(#7265) Milestone2 válasza Blue Eagle (#7262) üzenetére


Milestone2
nagyúr

L9-en bevallom nem próbáltam még, bár van ilyen játékom. Este megnézem, hogy jányom L5II-jére megpróbálom felrakni, de tartok tőle, hogy az meg a root nélkül nem fogja engedni... Vagy majd a sajátomra, aztán leszedem...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7266) motoflug válasza Blue Eagle (#7264) üzenetére


motoflug
őstag

enkórwebshop :U

(#7267) Blue Eagle válasza Milestone2 (#7265) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Root? Minek a root? Amit az imént írtam, ahhoz nem kell root. Csak ahhoz, csak úgy nem kell.

(#7268) Blue Eagle válasza motoflug (#7266) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Persze, simán.

(#7269) Lenry válasza bubus66 (#7258) üzenetére


Lenry
félisten

gyárilag egyedül a froyo tudta az SD kártyára telepítési opciót.

és nem véletlenül maradt ki a későbbiekben.
rádugod a gépre, USB csatol, és máris összeomlott a fél rendszered.
SD kártya nélkül indítva ugyanez, aztán meg a t.user hisztizik, hogy mekkora f*s az Android. nem baj, hogy nincs már ez a lehetőség (az sokkal inkább, hogy sokszor nevetséges méretű belső memóriával árulják a telefonokat, pedig gyanítom, hogy mérhetetlen a különbség a különböző méretű flash-chipek árai közt milliós darabszámnál)

anno a Blade-n megoldottam ezt, hogy a /data-t átraktam /sd-ext/data-ra, de ott is nagyon kellett vigyázni, hogy ne válasszam le (vagy bárki más) az SD-t, mert volt hogy ez végzett a rendszerrel, sőt az is előfordult, hogy egy fagyás után is eldobta a partíciót

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7270) bubus66 válasza Lenry (#7269) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#7269) Lenry

Aki a ZTE topicba kezdet az meg is tanult egykét dolgot. Ilyen mesterektől, mint kelzsoca apeelme, Keepver85 és sokan mások. Köszönet is nekik érte.

Igen az ext partíciónak ez a hátránya a Skate-ben is a kelzsocáék meg oldották de ott is kellet azt EXT partíció.

Látod sokan ezt nem értik meg, azt hiszik elég egy szcript aztán mindjárt minden megy az Extrenál_SD-re ez nem így van.

Az át particionálás meg egy két usernek kínai lenne szerintem, és jobb is nem belefolyni olyanoknak akik még nem csinálták.

(#7261) Milestone2

Ha mondjuk olyannal csinálnád amit file kezelőnek hívnak (pl ESFileExplorer) akkor talán át is tudnád helyezni.

A másik akinek meg nem elég a 2 Gb az vegyen nagyobbat

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7271) palnori1


palnori1
csendes tag

SIKERÜLT :)) :)) :)) :DD :DD ÁÁÁÁ Köszönöm Blue Eagle,Köszönöm Bubus66,hálát adok Istennek,hogy végre sikerült és nem lett tégla a telefonomból!!! Köszönöm :R :R :R

(#7272) bubus66 válasza palnori1 (#7271) üzenetére


bubus66
nagyúr

nagyon szívesen

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7273) palnori1 válasza bubus66 (#7272) üzenetére


palnori1
csendes tag

Legközelebb esküszöm,hogy hallgatok rátok! :C :C

(#7274) bubus66 válasza Milestone2 (#7265) üzenetére


bubus66
nagyúr

Milestone2 mester láttad ezt???

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7275) Lenry válasza Milestone2 (#7261) üzenetére


Lenry
félisten

azért "érzékeli" a belső memória egyik mappájának, mert az.
a Linuxban (ennél fogva az Androidban) nincsenek meghajtók. minden meghajtó a rendszergyökér ( / ) egy tetszőleges (de azért általában konvencionális) mappájába kerül csatolásra.

ha az /storage/sd-ext "mappaszerkezeten" keresztül érhető el, attól az még másik meghajtó
ha másolás közben mégis a belső memóriából fogy a hely, az bug.

(#7270) bubus66 így van, a Blade topikban meg lehetett tanulni, hogy mi és hogyan működik az Androidban :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7276) bubus66 válasza Lenry (#7275) üzenetére


bubus66
nagyúr

Pontosan én a ZTE Skate topicba edződtem, igaz volt Bladem is, a Bladebe azt teszett, hogy egy img fájlal az SD kártyáról meg tudtad duplájára növelni a memóriát. Pl 256MB 512MB

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7277) palnori1 válasza bubus66 (#7274) üzenetére


palnori1
csendes tag

Bubus ez a toolkit milyen verziókkal kompatibilis?:) v20c-vel?:D

(#7278) Blue Eagle válasza bubus66 (#7274) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Na! Honnan van EZ?

(#7279) Lenry válasza bubus66 (#7276) üzenetére


Lenry
félisten

azt azért lehetett, mert az első generáció T-s ROMokban bugos volt ez a rész, és csak 256MB RAMot érzékelt, egyébként fizikailag minden Blade-ben 512MB RAM van

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7280) bubus66 válasza palnori1 (#7277) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#7277) palnori1

Ezt a hülyeséget honnan szedted, hogy csak a V20C-re? a JB összes verzójára van.

A recovery telepítésről csináltam képeket.

(#7278) Blue Eagle

A netről. XDA

(#7279) Lenry

Igen tudom, de nem is volt rossz megoldás azért.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7281) palnori1 válasza bubus66 (#7280) üzenetére


palnori1
csendes tag

Én egy szóval nem mondtam,hogy csak azzal hanem,megkérdeztem,hogy azzal IS kompatibilis? :U

(#7282) bubus66 válasza palnori1 (#7281) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen mindegyik JB-val kompatibilis.

Milestone2

Jó lesz így a Téma összefoglaló?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7283) palnori1


palnori1
csendes tag

Amúgy ITT TALÁLHATÓ ez a toolkit :)

(#7284) bubus66


bubus66
nagyúr

Ezt nézzétek meg

[link]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7285) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Rég voltam itt :K

Valaki leírná miket fedeztetek fel,valami újdosnág? Nem akarok vissza olvasni 1000 hsz-t :B

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#7286) palnori1 válasza bubus66 (#7284) üzenetére


palnori1
csendes tag

Uhh hát ez elég durva :( , mondjuk komoly hőmérsékletnek kellett érnie a telefont,hogy ez történhessen. :F

(#7287) BOBAKILL válasza palnori1 (#7286) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nekem tegnap "forrt" fel az L9, pedig 1óra navigáció után kikapcsoltam a gps-t is.... a 3 betűs navit használtam. Szó szerint forró volt a teló hátulja!! Be kellett tennem a hűtőtáskába pár percre. Utána lehalt a teló, csak egy factory reset segített. Ugyanez volt egy hete is, arról is írtam. Valszeg a 3betűs navi a ludas, soha többet nem próbálkozok vele. Azóta jó a teló.
Ki érti ezt???? Valami folyamat addig pörgeti a chipsetet míg be nem krepál?

Valakinek volt már ilyen problemája? A gyári navit ki sem merem próbalni....
Nem akarom eladni ezt a telót mert nagyon jó, de ez a melegedés, gps...nem tudom normális-e. Meleg van, de azérz ez túlzás. Bár a Bubus által linkelt cikket olvasva ki tudja mennyit bírnak ezek az okos telefonok.... :(

[ Szerkesztve ]

(#7288) Lenry válasza BOBAKILL (#7287) üzenetére


Lenry
félisten

ki tudja mennyit bírnak ezek az okos telefonok...

több milliárd eladott telefonból felrobbant három. szerintem ez azért nem az a "tuti meghalsz" arány

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7289) Laybee válasza BOBAKILL (#7287) üzenetére


Laybee
őstag

Biztos nem tenném hűtőtáskába, lecsapódik a pára és annyi.

(#7290) BOBAKILL válasza Lenry (#7288) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Az igaz, persze. De nem ez a lényeg, nem a cikk miatt írtam. A melegedés problémás ennél a telefonnál, legalább is nálam. Nem tudom te hogy vagy ezzel de ha forró a telefon hátlapja az már eléggé elgondolkodtató. Ha neked nem akkor örülj neki.

(#7291) BOBAKILL válasza Laybee (#7289) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nem csapódott le, ennyi erővel télen se vehetném elő.
Most műkszik, remélem így is marad.

(#7292) Lenry válasza BOBAKILL (#7290) üzenetére


Lenry
félisten

de találkoztam már ezzel
egyszer
kétszer

mégsem aggódok.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7293) Milestone2 válasza bubus66 (#7282) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most értem haza.

Fejlődünk!!!

:C

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7294) Milestone2 válasza bubus66 (#7282) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem is tudom miért kérdezed, hát persze.

Zűrös, GYÁMOS napom volt ma...

Szerinted L5II-t szétbombáznám vele? Ugyanazokat a metódusokakat használja mint a régi, csak szebb köntösben? + TWRP

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7295) sarkanyolo2 válasza BOBAKILL (#7287) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Eddig a fórumon csak a 3betűs gps-t használók jelezték ezt a problémát.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#7296) Lenry válasza sarkanyolo2 (#7295) üzenetére


Lenry
félisten

nem lehetne simán iGo-nak nevezni?
a moderátorok sem hülyék, attól, hogy körülírjátok virágnyelven, még nem lesz kevésbé nyilvánvaló, hogy lewarezoltátok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7297) sarkanyolo2 válasza Lenry (#7296) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Engem is legalább annyira idegesít mint téged! :DDD

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#7298) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Jó reggelt! Az új google maps-ról van már valakinek tapasztalata?

4.1.x-hez
4.2.x-hez

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7299) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Kifutottam az időből
Szóval hogy mivel tud többet, mivel tud mást?

-----------------------

Közben megtaláltam a cikket, elolvastam, erre nem köll válaszolni.
"Hamarosan" fenn lesz a Play-on is... Ennyi...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7300) airmax_2.0 válasza BOBAKILL (#7287) üzenetére


airmax_2.0
tag

Engem a google navi eddig mindenhova elvitt, és nemigen fogyasztotta le az aksit...
Azt meg, hogy az NSA tudja hova mentem, .. hát istenem kibírom valahogy.. :)
Annyit még had tegyek, hozzá, hogy a parkolásos alkalmazás, ami szintén gps-t használ, látszik, hogy nagyon nyikorog az L9-en. Elveszti a jelet, újraindul, vagy épp el sem indul... aztán gondol egyet következőre jól működik... Úgy tűnik ezek a külső gps-es alkalmazások nemigen lettek optimalizálva erre a hardware-re. Nem mennek jól úgy látom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.