Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:05:25

LOGOUT.hu

LG Optimus L9 - nagyravágyóknak [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Milestone2 válasza Blue Eagle (#7096) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mondtam a "kicsik" (L3) és az újabbak (L5II) még gecibben meg vannak védve...

Az XDA-n is csak azt ajánlgatták egyenlőre hogy az új L5II-höz próbáljam végig a régi L5 nyitókat/rootolókat, de egyik sem működik...

Példa: Ugye próbálgattam az L5II-t rootolgatni. Erre a rejtett menüben mit ír ki: itt tudod megnézni (lusta vagyok újra betenni) Azt írja Rooted, de közben meg nem az... :F :F :F :F

Majd jön egy developre, csak rájön hogyan kell...de lehet, hogy a "gyerektelefonokat" eleve leszarják...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7102) Milestone2 válasza Blue Eagle (#7100) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor holnap kiderül... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7103) palnori1


palnori1
csendes tag

Lenne még egy kérdésem. Majd úgyis lefogom tesztelni azt az XDA-n található pár romot,+ az összes HD és jó grafikájú játékot,hogy ezekről írhatnék teszteket ide a fórumba?! :) Ezek mellett még tweakeket,meg scripteket is tesztelnék.

Játékok például : Modern Combat 4, Real Racing 3,Wild Blood,Order and Chaos Online,Dungeon Hunter 4,NFS MW, Gangstar Vegas stb. :)

(#7104) Milestone2 válasza palnori1 (#7103) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akartam mondani, hogy a ROM-okról itt találsz infókat, és írhatsz értékeléseket (http://optimusalk.ininet.hu/phpbb/index.php) arra meg keress rá a fórumcsoportban, hogy hol lehet játékokat kivesézni...

Ha customokat tesztelsz, szívesen veszem a véleményedet. (AOPK, AVATAR, JELLYBAM, CM, PACMan) És ha találsz újakat természetes azokat is. Várnék már nagyon egy MIUI-ra L9-hez, de hiába nyaggatom őket...

Bubus csak regisztráció és belépés után láthatóak, vagy a gépemmel van baj? :U

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7105) Blue Eagle válasza palnori1 (#7103) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A NFSMW nekem is meg van. Csak úgy tudom feltenni, ha semmi nagy dolog nincs a belső memón. Arra kéne megoldás, hogyan lehetne külső SD re másolni a data állományt, és persze jó is lenne. Asszem meg lehet oldani, de annyira nincs időm sem kedvem kísérletezni, meg tanulmányozni a dolgot. :O

(#7106) bubus66 válasza Milestone2 (#7104) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem vettem le miért vettem volna le. Jó nálam működik

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7107) Milestone2 válasza bubus66 (#7106) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor a Winfosom szaroskodik megint... :F

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7108) palnori1


palnori1
csendes tag

Azt hiszem már az SD-re is találtam valahol megoldást XDA-n ,csak kell hozzá recovery. Holnap majd annak is neki állok. :)

(#7109) Milestone2 válasza palnori1 (#7108) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Na ez bubus66 szakterülete. Valamit nagyon szét kell(ene) bontani hozzá. Ami nem ajánlott (húúúú, de szakszerűen fogalmazok.... :DDD )

Ment PÜ is...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7110) palnori1


palnori1
csendes tag

Ezelőtti készülékeimen, Galaxy Ace (ezen simán szét lehetett mindent tuningolni :D volt ám sufni tuning rajta rendesen) és a régebbi HTC Desire X-emen (itt már kellett BL nyitás,stb. nem kis időt beleöltem :) ) sikerült akkor remélem ebbe is hamar beletanulok majd. :)

(#7111) bubus66 válasza palnori1 (#7108) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ahhoz minek kell recovery, hogy az SD kártyára másoljál?

A Kernelben kell módosítani az nem biztos, hogy telepíteni fog oda. Az L9 biztos, hogy nem fogod mokolni úgy mint az Advencet

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7112) palnori1 válasza bubus66 (#7111) üzenetére


palnori1
csendes tag

Olyan scriptet találtam még tegnap hozzá valahol XDA-n olvasgatva, ahol ehhez flashelni kell egy zip fájlt. :D Azt meg recoveryvel egyszerűbb lenne megoldani. :)

(#7113) palnori1 válasza bubus66 (#7111) üzenetére


palnori1
csendes tag

Mármint nem ahhoz kell,hogy SD kártyára másoljak,hanem hogy az appok dataját rakjam át SD-re. Belső memóriából.

(#7114) bubus66 válasza palnori1 (#7113) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tényleg ezt nem is tudtam. Sikerülni fog ha a boot.img-t szét szeded.

Szét kell hozzá bontani a boot.img fájlt... Inkább ne bántsátok, mert nem lesz jó vége, ha valaki elkezd vele játszani....

vold.ftab
initramfs

Őket kell módosítani.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7115) Milestone2 válasza bubus66 (#7114) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt akartam megkeresni, de nem találtam meg... :DDD

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7116) Milestone2 válasza palnori1 (#7113) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Sokmindent írnak.

Egy biztos, azt mint más telefonoknál, hogy közvetlenül az SD-re telepíthess, szerény véleményem szerint nem fogod elérni.

Trükköket olvasgattam én is, hogy ilyen-olyan módszerrel, meg kernelmódosítással (meg is feküdt tőle a telefonom) részeredményeket el lehet érni. A programok egy része áthelyezhető.

De mi ez a faszság? Nem az lenne a célszerű, hogy ha már ilyen fukarul bántak velünk a 2.3GB-tal, akkor engednék, hogy az SD-vel jó nagyra bővithesd a tárhelyet és használhasd is, de nem...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7117) palnori1


palnori1
csendes tag

Milestone2 , BlueEagle és bubus66 köszönöm a fórumbeli segítségeteket! :) Elnézést a kisebb tudatlanságom miatt. :D
Majd utánanézek ezeknek,hogy mik a fejlemények,az LG jól ki..... velünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#7118) Blue Eagle válasza Milestone2 (#7116) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Néhány hete láttam a saját szememmel egy Samsung Galaxy S4 klónt. 4.2.2 JB volt rajta. Kérem szépen, annak a menüjében a Tárolás alatt volt a "preferált telepítési hely": Belső SD vagy Külső SD állítási lehetőséggel. Ugye hogy ugye! Kina nem sajnálta ezt a kis pluszt, pedig jó nagy a belső tárhelye is.

(#7119) palnori1


palnori1
csendes tag

Hát igen.. ezt még a kínaiak is megtették :) , bár szerintem előbb vagy -utóbb, inkább utóbb úgyis kijön valamilyen működő script erre. Én most ezt találtam XDA-n. :Y ;]

[ Szerkesztve ]

(#7120) Milestone2 válasza palnori1 (#7119) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jó reggelt!

Az első és a második egy-egy app, ami a belső memóriába telepített programok egy részét áthelyezi az SD-re. Illetve beállítás után képes ezt megától véghezvinni. Ezt úgy értsd hogy pl egy 1GB helyet foglaló programból 100-200MB-ot át tud rakni a többit nem.

A harmadik nekem nem működött, halott droid lett az eredménye.
Az ötlet alapvetően nem rossz, legyen az SD a system, meg minden, csak nehogy egyszer SD nélkül próbáld indítani...

Ezek elég régi ötletek / metódusok...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7121) palnori1


palnori1
csendes tag

Hát sajnos egyelőre más nincs.. :(

(#7122) palnori1


palnori1
csendes tag

Újabb tapasztalathoz jutottam sajnos! ... RomManagerből sikerült flashelni a CWM-et,viszont újraindítás után Security Error fogadott,lényegében most nem indul el a telefon. Utána olvastam és van rá megoldás így most megpróbálom visszacsinálni ezt. :W :( Senki ne próbáljon meg lockolt BL-el RomManagerből flashelni!

[ Szerkesztve ]

(#7123) bubus66 válasza palnori1 (#7122) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#7122) palnori1

Erről beszéltem, tegnap, hogy a zárt BL-re nem lehet ROM managerből fel tenni a CWM-t csak a TWRP-t. De hát úgy látom vannak tőlem okosabbak is.

Itt jön elő mikor olyan írogat aki ég az android alapokkal sincs tisztába. Mert így is lehet téglázni a telefont.

(#7085) Blue Eagle

Na látod ezt magyaráztam, hogy lehet, hogy te fel tetted a ROM managerrel a CWM-t Na de palnori1 miért tudtad fel tenni?

A Másik amit figyelmedbe ajánlok nincs kettő egyforma készülék.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7124) palnori1


palnori1
csendes tag

Jó hát kicsit felületesen olvastam :D

(#7125) bubus66 válasza palnori1 (#7124) üzenetére


bubus66
nagyúr

Senki ne próbáljon meg lockolt BL-el RomManagerből flashelni!

Ezt eddig is tudtuk. Sajnos vannak olyanok akik nem olvasnak csak ajánlgatnak.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7126) palnori1


palnori1
csendes tag

Nyugodj már meg... mintha most egy világ dőlt volna össze. Elsőre is megértettem,nem kell 1000-szer elmondani,hogy "én megmondtam".

(#7127) bubus66 válasza palnori1 (#7126) üzenetére


bubus66
nagyúr

Rendben sok sikert!!! :C

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7128) Blue Eagle válasza bubus66 (#7125) üzenetére


Blue Eagle
őstag

...hát igen, utólag könnyű okosnak lenni! De miért nem mondtat neki a frankót előbb, hogy ne próbálja meg a zárt bootloaderrel ezt csinálni? Mert ilyen figyelmeztetést nem adtál!

Ezt viszont te írtad neki, pont tegnap: " Azért is nem folyok bele csak csináld. " :Y

[ Szerkesztve ]

(#7129) bubus66 válasza Blue Eagle (#7128) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tényleg nem folyok bele akkor írd meg neki hogyan tud CWM-t fel tenni a Zárt BL-re, különben írtam a Mileston2-nek. hogy a zárton nem fog menni a CWM a ROM Managerből, igaz te leírtad neki gyönyörűen képekkel, hogy neked milyen jól sikerült :C Csak könnyen tégláztatni lehetett volna. Akkor leugattátok a fejemet mikor azt Találtam írni, hogy a ROM managerből nem lehet telepíti a CWM-t. Ezek szerint még sem lehet, vagy is csak a Ny BL-re lehet.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7130) Blue Eagle válasza bubus66 (#7129) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Senki nem ugatott senkit. Legalábbis én nem. Ki tudta ezt előre pontosan, hogy így jár szegény? Amúgy nem hiszem, hogy marad az téglának. Valami megoldásnak kell lennie!

(#7131) Blue Eagle válasza palnori1 (#7122) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha kikapcsolod a telót, csatlakoztatod USB kábelt, és indítod úgy, hogy hangerő fel gombot is nyomod, akkor bejön az S/W Upgrade felület?

(#7132) palnori1


palnori1
csendes tag

S/W Upgrade módban,egy R&D Test tool-sal fel lehetne rá tenni egy régebbi romot,például egy v10A-t nem??
Az egyetlen gond ebben az,hogy ehhez kellene az USB Debugging,ami Factory Reset miatt ki van kapcsolva.Így nem találja meg a telefont az R&D Test tool. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#7133) palnori1 válasza Blue Eagle (#7131) üzenetére


palnori1
csendes tag

Igen bejön az S/W Upgrade.

(#7134) Blue Eagle válasza palnori1 (#7132) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha a R&D Test tool-t Emergency re állítod és úgy indítod?

(#7135) palnori1 válasza Blue Eagle (#7134) üzenetére


palnori1
csendes tag

CS_Emergency-n és Emergency-n is azt írta,hogy "port (or device) not found" :S

(#7136) Blue Eagle válasza palnori1 (#7135) üzenetére


Blue Eagle
őstag

LGMobile Support Tool-t kéne segítségül hívni. Az nálam meglátja a telefont ha S/W Upgradeban van. Ha a program ielindult (LGMobile Támogatási eszköz a neve), katt a Támogatott szolgáltatások, azon belül helyreállítási mód. Ezután rövid idő múlva előugrik egy kisebb ablak: a neve Helyreállítás. Ebben 1. válassz modelt (LGP760). Ha megvan, katt a IMEI/ESN/MEID számsor utáni Check gomra. Egy újabb ablak, okézd le. Már indul is a hivatalos LG Telefon Frissítés!

Remélem ez látni fogja a telódat! Ha valami nálam balul ütött ki, ez mindig megoldás volt. :U

[ Szerkesztve ]

(#7137) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#7136) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Itt találod: [link]

(#7138) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Szeretném megkérdezni, hogy ha Recovery módban összekötöm USB vel a telót, akkor létrejön kapcsolat? Nálam az eszközkezelőben ilyen:

(#7139) bubus66 válasza Blue Eagle (#7138) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem jön össze a kapcsolat recoverybe. Ja bocs bele szóltam.

(#7135) palnori1

OFFLINE módszerrel próbáld meg. Mert a vissza állítás a gyári JB fogja vissza tenni

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7140) palnori1 válasza bubus66 (#7139) üzenetére


palnori1
csendes tag

Köszönöm! Bocsánat a kellemetlenségekért,legközelebb hallgatni fogok rád. :) Nem szeretnék e miatt bármilyen rossz kapcsolatot. :R :R :R Erre gondoltál mester??? :D

[ Szerkesztve ]

(#7141) palnori1


palnori1
csendes tag

(#7142) bubus66 válasza palnori1 (#7141) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ez sem 100%-os de legalább működik

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#7143) Blue Eagle válasza bubus66 (#7142) üzenetére


Blue Eagle
őstag

De a lényeg, hogy működik! Tényleg jó! Kipróbáltam, persze időben leállítottam. :C

[ Szerkesztve ]

(#7144) palnori1


palnori1
csendes tag

A magyar Eagle?:)

(#7145) Blue Eagle válasza palnori1 (#7144) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Hááát bevallom igen. Azért félig meddig az XDA ról is ment, de volt bizonytalanság. :B

(#7146) palnori1 válasza Blue Eagle (#7145) üzenetére


palnori1
csendes tag

Ha nem fog működni a magyar.. de hát miért ne működne?! akkor maximum az XDA-sat csinálom. :)

(#7147) Blue Eagle válasza palnori1 (#7146) üzenetére


Blue Eagle
őstag

De az jó! Mármint a Logoutos. Abban benne bubus66 keze is, úgyhogy csak dicsérd! :)

(#7148) palnori1


palnori1
csendes tag

Nagy gratula bubusnak is érte. :) :R :R Több gondot itt már nem szeretnék másnak szerezni. :) Holnap meg is csinálom,aztán végre mehetnek rá a játékok. :DDD

(#7149) Milestone2 válasza palnori1 (#7148) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tezsvérem! (vagy Sorstársam?)

És mit offline KDZ-zel föl?

v10A?
v20C?
v20E?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7150) palnori1


palnori1
csendes tag

Azt még nem tudom. Mit ajánlasz? 20E-ben nincs sok újdonság. Szerintem 10A és abból nyitok bootloadert,stb. :) Nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.