Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) eladogeppc válasza Quqesz (#38049) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nem látok semmi olyat ami pörögne.
Csomó google App tiltva.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#38052) Meggyi001 válasza eladogeppc (#38051) üzenetére

Hát...akkor nem látok más megoldást...rontás ül rajtad. Nincs más megoldás, ki kell próbáld az összes telefont a földön. ;] :D

(#38053) eladogeppc: Jóvanna, csak húzzuk az agyadat a múltad miatt. :) Peace.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#38053) eladogeppc válasza Meggyi001 (#38052) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ez a v20j. Utolsó telefonom rendben volt.
Mármint az utolsó G4 rendben volt.

Szerk.:

Szerintem a v20j nem ok. Mai napra felraktam a v20g-t, avval rendben van.
Ha nem buzerálom, nem merül.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#38054) Vikooo válasza eladogeppc (#38053) üzenetére


Vikooo
addikt

V20j nagyon is ok! Hiba nelkul hasznalom, keszenletben nem merul.

(#38055) DaDa


DaDa
senior tag

ROM-on végképp nem érdemes "vitázni" sem kijelenteni, hogy nem jó sem tanácsot kérni, hogy jó-e. Mivel eddig az összes frissítésnél így volt, hogy valakinek jó valakinek nem. Mindenképp érdemes felrakni és ha nem jó akkor vagy vissza vagy HR.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#38056) neo_xperia válasza Vikooo (#38054) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

v20j-vel nekem is voltak üzemidő gondjaim. Kb. egy hónapig volt fent, de elég siralmas SOT-ok jöttek össze. Egy-két hete visszamentem v20h-ra, azóta minden ok.
Készenlétben nálam eddig minden romnál 4-5 % merülés volt egy éjszaka alatt. Úgy hogy wifi/mobilnet lekapcsolva. Ez igaz a 20h-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#38057) SybenX válasza Vikooo (#38054) üzenetére


SybenX
őstag

+1 Nálam is hibátlan a v20j. Éjszaka 2% merül készenlétben és jobban is bírja az akksi.Számomra jobb mint a v20g.

(#38058) ToniSoprano válasza Busterftw (#38032) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja kb. ennyi a különbség. Színhelyesebb a kép, mint a gyári mert pl. elől a kerítés világosbarna a valóságban és világosabb a kép, ami jobban visszaadja a valóságot, mert sütött a nap amikor fényképeztem.

(#38059) Vikooo válasza neo_xperia (#38056) üzenetére


Vikooo
addikt

Ha valakinel az egyik ROM tokeletesen mukodik masnal meg hibasan, akkor a ROM jo, ott a telefonnal, 3rd party alkalmazassal, beallitassal stb lesz a problema.

(#38060) Quqesz válasza eladogeppc (#38053) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem is v20g van és hibátlan. Ilyenkor esetleg érdemes újrahúzni a romot. Nekem is telepítés után nem volt jó üzemidőben a v20g és miután újraraktam semmi gond vele jó pár hónapja.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#38061) neo_xperia válasza Vikooo (#38059) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Én nem is azt mondtam hogy a Rom hibás, hanem hogy valamilyen oknál fogva nálam gyengén muzsikált. De nem vitatom hogy másnál tökéletes.

(#38062) Vikooo válasza neo_xperia (#38061) üzenetére


Vikooo
addikt

Igen, az ilyen jellegu problemakat nehez diagnosztizalni.

(#38063) predator00


predator00
tag

Sziasztok!
Sajnos másfél év után engem is utolért a bootloop. Garim, számlám sajnos nincs.
Hogy tudnám legolcsóbban megúszni ezt az alaplap cserét? Várom az ötleteket :DDD
Köszi

(#38064) morneo.it válasza predator00 (#38063) üzenetére


morneo.it
senior tag

Amikor úgy döntöttél, hogy olcsó legyen a G4, és akkor nem kértél számlát / garit, már egyszer spóroltál. Most úgy adta a sors, hogy elromlott a telefonod. Még egyszer nem tudsz spórolni, most ki kell fizetni a spórolt összeget: teljes alaplapcsere ára (másnak ez ingyen van, 2 évig, mert az elején kifizették a számlával járó emelt összeget).

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#38065) toto0569 válasza predator00 (#38063) üzenetére


toto0569
addikt

Írtam privit...

(#38066) Quqesz válasza predator00 (#38063) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A legolcsóbb megoldás egy hajszárító......felmész a youtube-ra és rákeresel g4 bootlopra. Piszok egyszerű a telót szétszedni a javításhoz, majd a videót követve megcsinálod. Nem biztos, hogy 100%-ban megjavul, de egy próbát megér, tönkre nem tudod tenni...jobban(nem viccből írtam, nézz utána, sikerült már így javítani és ha nem javul meg akkor is ugyan azt az alaplapot kell cserélned)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#38067) Reinkz válasza predator00 (#38063) üzenetére


Reinkz
senior tag

én biztos körbe néznék ebay-en, berendelek egy alaplapot az magamnak berakom, valószínűleg csak 67ezer youtube videó lenne a segítségemre :D

(#38068) toto0569 válasza predator00 (#38063) üzenetére


toto0569
addikt

(#38069) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy milyen tokot vegyek a telefonra. Egy célja lenne, de nem tudom melyik megoldás mellett döntsek.
A cél az, hogy ha a telefon leesik (már pedig sajnos le fog), akkor se a képernyő, se a ház ne sérüljön. Néztem külön ütésálló tokot + üvegfóliát, nem tudom ez mennyire lenne jó kombó.
Teljes telefont befoglaló tok, ami ugye alapból ütés + cseppálló.

Ebben kérném a véleményeteket. Ami a lényeg, hogy bármelyik megoldás is legyen, nem szeretném, ha túl bumfordi lenne utána a telefon.

Köszönöm előre is!

(#38070) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Nagyon régen volt androidos telefonom,utoljára 4.3-sal volt dolgom,de az is 3 évvel ezelött.egy Galaxy S3-sal.
Viszont most rávettem magam újra hogy a droidosok közé kerüljek,s már régóta szemezgettem s "álmom" volt egy LG G4-es így vettem egyet magamnak.
S hát az lenne a kérdésem hogy azokat az appokat amiket nem használok,azokat hol tudom letiltani hogy takarékosabb legyen az akkumlátorom? A készüléket nem szeretem rootolni mert még garanciás.
Én csak az akkumlátoron szeretnék nagyon sokat spórolni. Előre is köszönöm a segítségetek :)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#38071) SybenX válasza Lizardman (#38069) üzenetére


SybenX
őstag

Nekem egy ilyen tok van a telón és nagyon jó.Védi a kijelzőt, a kamerát és nem teszi túl vastaggá a telefont,ráadásul bőrhatású a hátulja.Esett már le a telefon csempére 1,5 méterről nem egyszer és semmi baja nem volt,a kijelzőt és a sarkokat szépen megvédte.
Nekem van rajta edzet üveg is,az is jó ha van,mert ha valami kiálló dologra esik a telefon a kijelzővel akkor a tok nem segít sokat.(nekem xprotector van ami drága, de nagyon minőségi és nem jön fel a tokkal sem).

[ Szerkesztve ]

(#38072) Bass


Bass
addikt

Sziasztok,pár napja nem tudom dupla koppal felèbreszteni a telot,neha sikerül csak de legtöbbször kopogtathatok semmi reakció. Az időt lehúzàssal meg tudom nezni. Lehet ezt valahol kalibràlni,vagy ilyesmi?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#38073) brd válasza Potyka03 (#38070) üzenetére


brd
nagyúr

Az alkalmazások alatt, ahonnan pl. el is tudnád távolítani, amelyiknél aktív a "letilt"(?) gomb (angolul "Disable", az biztos). De root nélkül az igazán fincsi zabáló alkalmazásokat nem fogod tudni letiltani, mert inaktív lesz a gomb. Nem akarlak rábeszélni, de működő készüléknél a root visszaállítható nyomtalanul, nem működőnél pedig ugye nem látszik (csak ha direkt ezt keresik) ;) További nehezítés, hogy 6.0 alatt csak bootloader nyitással lehet rootolni, amit ugyan már vissza lehet zárni, de ez jobban látható, amíg nyitva van, mert a készülék indításakor megjelenik egy erre utaló üzenet.

The only real valuable thing is intuition.

(#38074) Lizardman válasza SybenX (#38071) üzenetére


Lizardman
tag

Akkor ezek szerint az első variációt javaslod (én is e felé hajlok inkább). :)

Köszi az ajánlást és a linket, akkor rendelek belőle.

(#38075) ftb01


ftb01
tag

Aki csak a bőr hátlapot cseréltette/gariztatta a Váci úton, kérték a számlát,garijegyet bármit?

I’ve got the chance I have to try

(#38076) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Egy olyan problémám van, hogy múlthét közepe óta, amióta vissza kaptam a telefont a szervízből, egy alapcserével, azóta ma küldtek nekem először képet Bluetooth-on, és a fogadott fájlt, nem a bluetooth képek mappába mentette, hanem a letöltések közé. Hogy tudom megoldani, hogy egy fogadott fájl által létrehozzon újra egy bluetooth mappát ? :U :U

best regards, egy fórumozó blogger

(#38077) eladogeppc válasza Quqesz (#38060) üzenetére


eladogeppc
veterán

Így néz ki v20g-vel a történet. A v20j nálam bugos csak ?
Minden app és beállítás ugyan az, mint v20j-n, és ilyen szép a grafikon:

Nehezen tudom elképzelni,hogy a j-vel nincsen gond.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#38078) hard74


hard74
senior tag

Uraim!
Ha esetleg valaki a hétvégén tervezi esetleg a bootloader nyitást(az gondolom ugyanazzal a lendülettel kipróbálja a zárást is), az megtenné hogy záráskor csak a misc partíciót teszi vissza? Kíváncsi lennék így is visszazárja-e, mert az xda-s leírás,más partíciókat pakol vissza, mint az általam próbált. Csak a misc szerepel mindkettőben. Kipróbálnám én is, de most nincs időm 0-ról kezdeni a belakást.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#38079) Vikooo válasza eladogeppc (#38077) üzenetére


Vikooo
addikt

J vel nincs gond, lehet ha ujrahuzod a j-t, okes lesz. Elmeletileg csak a biztonsagi frissitesben van kulonbseg.

(#38080) -Mosquito- válasza Quqesz (#38021) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ugyan így vagyok vele. Aztán a Maté 8 és a V10-el kezdtem el szerezni. V10 lett.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#38081) SybenX válasza eladogeppc (#38077) üzenetére


SybenX
őstag

Nálam ilyen a v20j,szerintem nincs vele gond:
Éjszaka:

Nappal:

100%-on egyébként nem érdemes nézni,mert töltés után képes beragadni 100%-on a mutató egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#38082) Vikooo válasza SybenX (#38081) üzenetére


Vikooo
addikt

Igen-igen :)

(#38083) Vikooo


Vikooo
addikt

Várom a Doze on the Go lehetőséget a 7 -es frissítésben, addig is itt egy 3rd party megoldás rá, root sem feltétlen szükséges, abban az esetben csak aegy adb parancsot kell lefuttatni USB debug módban :)

[link]

(#38084) Bass válasza Vikooo (#38083) üzenetére


Bass
addikt

Ez mit is csinál? Enyém nem rootolt,ilyen esetben mit is kell pontosan csinalni?

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#38085) Quqesz válasza eladogeppc (#38077) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Lehet ha újrahúztad volna a j-t rendbe jött volna, de sztem a g-vel sem maradsz le semmiről. 6.0-ból sztem a legjobban összerakott rom.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#38086) eladogeppc válasza Quqesz (#38085) üzenetére


eladogeppc
veterán

A J-nél már más a telepítő is az elején. Valami váltás történt.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#38087) neo_xperia válasza eladogeppc (#38086) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Na, ilyet még nem láttam !
Utolért a bootlop. De nem a G4-et, hanem a NOKIA 2**** akárhanyas céges nyomógombos alaptelómai :Y
Töltőre dugva villog az összes billentyű, fél pecenként ujraindúl, eljut a NOKIA felíratig,majd kikapcsol.Aztán űjra és űjra...
LOL :))

(#38088) dkovizoli válasza neo_xperia (#38087) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én valamelyik nap a desire 500-ommal jártam így. Lehet elkapták az lg-től?

[ Szerkesztve ]

(#38089) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
V20j van a telomon,lehet szoftveres oka hogy nem megy a dula kopp? Ha nyomok egy restartot jo de par perc mulva nem megy.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#38090) Busterftw válasza Bass (#38089) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem valami be kavar neki. Egy app vagy hasonló.

(#38091) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok. G4-re android 7.0 jönni fog majd? Kb. mikora várható?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#38092) TeeJay


TeeJay
félisten

tudunk valami bővebb infót arról hogy a G4 milyen wifi képességekkel rendelkezik?

gondolom 1antennás a 2,4 és 5GHz-es rádió is

tehát akkor
2,4GHz N 20MHz 72,3mbit 40MHz 150mbit
5GHz N gondolom ugyanez csak ott kevesebb zaj van és jobban teljesít

AC-n meg 80MHz-en 433mbit? vagy tud AC-n többet?
azért kérdem mert TP-Link WR1043ND V2.0 routerem van itthon és 20MHz N módot tud így a telefon 42megabit letöltést és 50megabit körüli feltöltést tud összehozni a panel telep miatti sok wifi miatt gondolom

gondolkozok hogy vennék AC-s routert csak érdekelne mit bír a telefon hogy ne vegyek túl nagy tudásút feleslegesen

aki tesztelte már AC-n adhatna infót :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38093) Segnior_Barthez válasza Lizardman (#38069) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv, Én ezt
ezt használom legnagyobb megelégedésemre. Csodák nincsennek az a tapasztalatom. Egy koton max a karctól védi meg a masinádat. Ha esik akkor sarokra fordul és optimális esetben használható marad a teló úgy, hogy roncsolódik a test és a hátlap is a sarkainál. Egy 5000Ftos védelem nem lehet akadálya annak, hogy óvjuk az értéket.
Nem szeretem ha bumszli a teló. Ez a slim G4 pont jól néz ki, de nem nincs kompromisszum egy rendes védelem és a egy 500Ftos semmi között.
Ez már többbször vissza hozta az árát, mert a mobil sok esést megúszott egészségkárosodás nélkül. A tok kb 1mm-es gumiköpenyt rejt. Amit egy elegáns erős és tartós fém lemez burkolat merevít. Nekem nem okoz gondot egy kézzel használni így sem. De nézz utána, és próbáld ki. sok sikert!

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#38094) Bass válasza TeeJay (#38092) üzenetére


Bass
addikt

Ennyit bír kb 40mbit. Itthon ugyan ott ugyan azon a routeren asszony Meizu m3s teloja kb 80-90mbittel hasít(Diginet100) míg a G4 csak az említett 40környéke.Sajna ez van.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#38095) Reinkz válasza Bass (#38089) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nova launcher?

nekem frissítés utan 2x volt hogy nem ment a dupla kopp csak az értesítési sávon de nova launcher softveres újra indítása megoldotta

mondjuk ez csak lezárásnál volt érzékelhető, ébresztésnél nem.

[ Szerkesztve ]

(#38096) Quqesz válasza TeeJay (#38092) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Tplink mittudoménmelyik(15dbi antennával) 2,4ghz és 54 mbit/secet ír(2 mbytos net csomag) a telefon. Asus tabom dettó.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#38097) Potyka03


Potyka03
senior tag

Az normális jelenség hogy egy játék alatt 20-25%-ot zuhan az akksi szint?Illetve pl. nyomogatással,messengerrel meg hasonló dolgokkal 8-10 óra alatt le tudom meríteni a telefont?
Használt telót vettem... remélem nem kell akksit vennem bele :(

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#38098) brd válasza Potyka03 (#38097) üzenetére


brd
nagyúr

Nem elég részletes az első kérdés. Játékfüggő és időfüggő. Lehet az, lehet nem az. A nyomogatás-messenger is hasonló, bár ott némileg egyszerűbb a válasz, mert 4 óra SOT fölé menni a legtöbb ember felhasználási szokásaival nem fog menni a telefon külön hozzányúlás nélkül (root, szükségtelen, gyári alkalmazások ill. a legtöbbek számára feleslegesnek bizonyuló CPU magok letiltása minimum).

The only real valuable thing is intuition.

(#38099) Bass válasza Reinkz (#38095) üzenetére


Bass
addikt

Azt használom,lezárás oke csak a feloldás nem de megpróbálm a gyári launcherrel.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#38100) ToniSoprano válasza Segnior_Barthez (#38093) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nekem átlátszó szilikon tokban van és üvegfólia. Egyszer kicsúszott a zsebemből és rácsuktam teljes erővel a kocsi ajtót, kétszer betonra esett amikor kesztyűben használtam. Mondjuk az üvegfólia megrepedt, de komolyabb baj nem lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.