Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) kp78 válasza ebegab92 (#37548) üzenetére


kp78
addikt

Ha a gyári távirányítóval tanítod...?

(#37552) MittuDomain_ válasza ebegab92 (#37548) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A gyári táv prog is tanítható, és a TV-t tök jól kezeli, de a UPC beltérivel valamiért nem boldogul.
Szerintem taníts be a gyárit, hátha jó lesz.

A Peel-lel pl. nagyon rosszak a tapasztalataim, beragadt, ette az akksit, melegedett a telefon.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#37553) ebegab92 válasza MittuDomain_ (#37552) üzenetére


ebegab92
senior tag

Jaaa,hogy tanítható? :DDD Így már megtaláltam,és működik is :))

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#37554) Vikooo válasza kp78 (#37545) üzenetére


Vikooo
addikt

Nemtudom melyik verzioju GMaps okozza ezt. Ha tovabbra is fennall a problema probald meg kenyszerleallitani a GMaps -et, ha ez megszunteti a jelenseget tiltani kell :)
En egy rosszul (szemet modon) megirt alkalmazas miatt nem tiltom a pontos helymeghatarozast, a fenykepeimen jo ha rajta van a hely belyegzo meg amugy is :)

(#37555) Vikooo válasza Stauffenberg (#37546) üzenetére


Vikooo
addikt

Ha a hataskorod engedi tiltsd a bootloop kerdest, nyiss neki egy off topicot es remeljuk visszaternek a normalis parbeszedek a topicba :)

(#37556) brd válasza ToniSoprano (#37480) üzenetére


brd
nagyúr

A cserélt alkatrészre a javítás időpontjáról kezdve újraindul az 1 év jótállás és a 2 év szavatosság, mi kell még neked?

Ha ez így működ(ne) minden, EU-ban vásárolt LG G4 esetén, akkor még csak annyi, hogy ezt a hibát egészen addig javítsa, ameddig gyártja (vagy legalábbis raktáron van) az adott modell-t. Persze tudom, a jogszabályi környezet erre nem igazán kötelezi, ezért egye fene, a 2 évvel is beérem. ;)

Aki meg nem elég hogy GSM boltból vásárolt de még ázsiai piacra szánt modellt az megérdemli, mielőtt vásárolt volna egy kérdést itt feltett volna akkor segítettek volna neki, hogy ne döntsön rosszul.

Igen, nyilván a PH!-t kötelező olvasni egy legális boltból számlával vásárolni kívánt telefon tekintetében. :U De a probléma egyelőre elméleti, a bolt 1+1 évet vállalt. Ha gond is lenne, elvileg lehet fordulni a megfelelő hatósághoz.

The only real valuable thing is intuition.

(#37557) bghistvan válasza Stauffenberg (#37546) üzenetére


bghistvan
senior tag

Én egyáltalán nem hoztam fel témába a bootlopot.....csupán kifejtettem a véleményem MINDEN márka "csúcs" készülékéről ,és azok hibáiról.
Hiába a fogyasztói társadalom,azért álmodozni még csak lehet arról, hogy jó lenne egy kompromisszum és gyártási hibától mentes széria márkától függetlenül,valahogy úgy mint esetleg a régebbi időkben volt rá még a gyakorlatban példa , és tegye a szívére a kezét az aki nem szokott elkacérkodni ilyen gondolatokkal :)

(#37558) brd válasza jimmedly (#37547) üzenetére


brd
nagyúr

Root, Áruház letilt, ha éppen nem használod, örül. Vagy a letiltás helyett valószínűleg az is elég, ha valamilyen privacy programmal megtiltod neki, hogy használhassa a GPS HW-t, de ehhez is root kell.

The only real valuable thing is intuition.

(#37559) brd válasza Zitta (#37549) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, csak olyanokkal azzal sem tökéletes, ahol a saját távirányító más jelet ad ki egyes gomblenyomásokra, pl. jellemzően a klímák.

The only real valuable thing is intuition.

(#37560) ToniSoprano válasza brd (#37556) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A 2016 februári modellek után már javította a hibát. Mit akarsz még? Eltelt már egy év, ha hazudnak és nem javították volna a forrasztást, akkor tömeges behalásokról lenne szó, 2016. évi modellek esetén, egy kettő eset van ami semmi. Ezeket a kütyüket, kb. 3 évre tervezik, bármelyiket ez lehet 2 év és lehet 4 év is, pl. most halt be egy fotós fórumon teljesen egy Samsung Note 4 ami 4 évet bírt szóval erre is van pozitív példa. De úgyis teljesen elavulnak kb. 3 év alatt ezt be kell kalkulálni. Nem érdemes nagyon drága kütyüt venni középkategória a jó igazán szerintem.

"Ha gond is lenne, elvileg lehet fordulni a megfelelő hatósághoz."
Igen csak a bolt húzhatja hogy javítja közben nem csinál semmit, elvileg a javításra nincs egzakt határidő. És utána jön még a fogyasztóvédelem megint több hónap stb. több hónapig lehet nincs telód, és az eljárás sem tudni mikor indul meg. És ha meg is javítják a GSM boltban akkor lehet gányolják, mert nincs tapasztalat benne. Ezzel szemben európai modelleknél beviszed a szakszervizbe, és ha van alaplap 1-2 napon belül szakszerűen javítják, ami nekem egyszerűbbnek tűnik, vagy csereutalványt állítanak ha nincs alaplap.
De persze az is lehet hogy korrekt a cég és szépen gyorsan megjavítja erre is arra is volt példa GSM boltokból.

Te mennyiért vetted és mikori gyártású az alaplap hogy ennyire parázol?

[ Szerkesztve ]

(#37561) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Gps beragadás
Én két dolgot vettem észre
1. Ha nem back gombal lépsz ki bizony fut a háttérben a navi, tehát zabálja az aksit,de még az akkustatnál is érdemes ellenőrizni, mert ott fityeghet feketén a leáll gomb!
2. Nem tudom mennyire néztétek át a gogli maps beáll menüpontját, de ha már egyet csattintasz fitymával arról is értesítést küld, tehát megy a helymeghatározás. Nézzétek át, mert kb 15 gombot nyomtam ki mire békén hagyott. Nem rég jött frissítéssel ez a funkció és szopás..

Akinek meg nem pontos az agps az tegye ezt:
Gogli maps adatok törlése,csak agps bekapcs,wifi ell csatlakozva van-e,gogli maps indít, ha megvan a pozi mehet minden rendesen.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#37562) Mike81 válasza kp78 (#37534) üzenetére


Mike81
senior tag

Szia!

Én is pont ilyen hibával szívtam mint te pár héttel ezelőtt. Csak nekem mindenáron Gyömrőre pozíciónált ami tőlem igencsak messze van. Nekem az oldotta meg a hibát, hogy átlőttem a helymeghatározást nagy pontosságúra és nyomtam egy frissítést az időjárás appnak. Így rögtön tudta hogy hol vagyok. Ezek után vissza állítottam aku kímélőre és jól frissíti a helyzetemet. Néha még bedobja a Gyömrői pozíciót, de ha ráfrissítek akkor helyre jön. Azt figyeltem meg hogy akkor veszti el a helyzetemet mikor gyenge a térerő és hálózatot keres vagy éppen vált pl 4G-ről 3-ra

(#37563) Nikaré válasza MittuDomain_ (#37552) üzenetére


Nikaré
őstag

UPC beltérit én sikerrel tudom irányítani, de van néhány funkció ami nem fért el a szerkesztett táv vezérlő felületen. A fontosnak mondható vezérlés működik.

(#37564) jimmedly


jimmedly
senior tag

Most néztem a google térkép beállításait. Androidra már nem kell külön kémprogramot telepíteni. (-:

(#37565) GEIL válasza jimmedly (#37564) üzenetére


GEIL
addikt

Tiltottam is egyből ahogy megvettem a telót márciusban....csak HERE MAPS / HERE WE GO ha navigálni akarok...... :C :U :C az egész "világ térképe" letölthető ingyen......Nokia C5 03-mal kezdtem használni....anyám Lumia 650-én is az fut......"világ GPS örökre és ingyen" by NOKIA....térképet letöltve pedig OFF-line módban is fut......semmi csicsa, csak teszi a dolgát és eddig németországtól kezdve szlovákiáig mindenhová elvitt hibátlanul 10 méteres pontossággal.......de kinek mi kell. :K

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#37566) #49682432 válasza brd (#37558) üzenetére


#49682432
törölt tag

Play áruház letiltása nem mindig jó dolog. Úgy jártam, hogy a fizetős programom (Amplify) reklamált, nem volt hajlandó Pro üzemmódba kapcsolni, mert nem találta a Titanium Backuppal lefagyasztott Play Áruházat :N

(#37567) jimmedly válasza GEIL (#37565) üzenetére


jimmedly
senior tag

Nekem is van offline navi, a google mapsot nagyon nagyon ritkán használom, csak ha végképp nem találok valamit.

(#37568) ToniSoprano válasza GEIL (#37565) üzenetére


ToniSoprano
addikt

+1 Portugáliában, de Brazíliában is használtam az Offline Here we go-t. Meglepődtem milyen hamar bepozicionált offline. Mondjuk ez is be szokott ragadni, vagy az akkumulátorban, vagy az alkalmazások között ki lehet lőni.

[ Szerkesztve ]

(#37569) brd válasza #49682432 (#37566) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, ez így van, sok programban pl. a shop, "vásárlás" nem működik, még akkor sem, ha valójában nincsen pénzmozgás (vagy licence mozgás), mert a Google szolgáltatását használja (pl. Hearthstone); így sajnos ez sem tökéletes megoldás. ;) Bár én magam olyat még nem láttam, hogy mindig szüksége lett volna rá, csak olyat, hogy egyszer, indulásnál, a fizetős verzióra váltáskor kellett neki.

The only real valuable thing is intuition.

(#37570) #49682432 válasza brd (#37569) üzenetére


#49682432
törölt tag

Amplify megnyitáskor leellenőrizte a licencet és mivel nem érte el a Play áruházat, ezért letiltotta az app fizetős (PRO) funkcióit, ezért ki kellett olvasztanom azt a nyamvadt áruházat.

(#37571) #49682432


#49682432
törölt tag

Hallott róla valaki, van fejlemény a bootloader nyomtalan visszazárással kapcsolatban?

(#37572) hard74 válasza #49682432 (#37571) üzenetére


hard74
senior tag

Ha minden igaz működik. Holnap biztosat tudok mondani, mert nyitás tuti lesz, a zárást meg megpróbálom.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#37573) morneo.it válasza hard74 (#37572) üzenetére


morneo.it
senior tag

Nem lenne rossz ROM-olni CM-el. G2 óta hiányzik. Most vettem a Vodánál a Vodafone Smart Platinum 7-et (1 Ft volt a tarifacsomagomban, a G4 20.000 Ft volt) anyósnak (előfizu hosszabbítás). AnTuTu-ban 80.200 pontot csinált, a G4-em 60.200-at :Y :O

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#37574) ebegab92 válasza morneo.it (#37573) üzenetére


ebegab92
senior tag

Teljesen hektikusan pontozza az AnTuTu. Nincs 2 ugyanolyan mérésem :U 48-50-52-54-58 ezer pontok leggyakrabban, 1-2 alkalommal volt 64-66 ezer pont. Proci teszteknél ugrál nagyon a pontszám, mintha nem lenne kihajtva az összes a tesztek során vagy vissza van fogva a freki melegedés miatt.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#37575) ToniSoprano válasza morneo.it (#37573) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A Vodafone Smart Platinum 7 tényleg jó teló lett, amoled kijelző ilyesmi. Látom az alcatel gyártja, volt nagyon rossz tapasztalat a telójával pl. Idol 1-2 telói gyakorlatilag szériahibásak, használhattlanok voltak, mondjuk csak one touch 995-m volt a T-nél dobálta a mobilnetet, nagyon halk volt videóhang, kamerát a egy droid frissítéssel teljesen tönkrevágták, de az újabb telói elég jók az hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#37576) Vikooo válasza morneo.it (#37573) üzenetére


Vikooo
addikt

Ha a szintetikus tesztek eredmenye meghatarozza a felhasznaloi elmenyt es a tobbi funkciot es neked ez szamit, hogy minel nagyobb eredmenyt erjen el, akkor tenyleg benezted a G4 -et :)

Amugy meg zaszloshajobol lesz a kozepkategoria az ido elorehaladtaval es amit eddig a csucskategorias telefonok tudtak, ma mar tudjak az 1Ft -os kinai jatektelefonok.

[ Szerkesztve ]

(#37577) Vikooo válasza Quqesz (#37561) üzenetére


Vikooo
addikt

Mas az alkalmazas ertesites es a hatterben valo pozicionalas. Hiaba lepsz ki a vissza gombbal, hiaba kenyszerleallitod, egy ido utan ujra a futo folyamatok koze kerulnek ezek az alkalmazasok. A Google Maps amint elindul a hatterben, triggereli a GPS -t, amit ugye nem kene.

Helyelozmenyek termeszetesen ki van kapcsolva de az amugy is a Google Play Services folyamatban jelenne meg.

Azt vettem meg eszre, hogy ha csak GPS -re van allitva a pontossag, akkor nem csinal ilyet mivel ilyenkor -elmeletileg- nincs helyadat gyujtes a Google Play Services reszerol.

[ Szerkesztve ]

(#37578) kp78 válasza Vikooo (#37577) üzenetére


kp78
addikt

Letiltottam a google maps-ot, de pontos helymeghatározás esetén most is sokat megy a gps.
A másik bajom a gmail. Néha nem hajlandó szinkronizálni, sőt van, hogy kilép a google account, és olyankor se play áruház, se gmail nem csinál semmit, csak újraindítást követően. Nagyon félrevitte a rendszert vmi frissítés :((

(#37579) Vikooo válasza kp78 (#37578) üzenetére


Vikooo
addikt

Nalam ilyen problema nincs, FR?

(#37580) morneo.it válasza Vikooo (#37576) üzenetére


morneo.it
senior tag

Jaj, dehogy irtam, hogy cserelnek. A Platinum anyose lesz. Imadom a G4-et, sosem adnam el. :)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#37581) ToniSoprano válasza kp78 (#37578) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nálam is tökéletes minden, nézd meg nem tiltottad le a Google alkalmazást, vagy a nézd meg a beállításokban a google/gmail szinkronizáció nincs-e kikapcsolva. Nekem ekkor csinált ilyet.

bgergely, Vikooo
A szintetikus tesztekről meg annyit, hogy a tesztelés pillanatában pl. S6 70 ezres antutu pontszámot hozott, a G4 meg csak 49 ezret, ez 43%-os különbség. Mégis a multitaskingot is figyelembe véve, a G4 mégis gyorsabb lett az összehasonlító teszben: LG G4 vs. Galaxy S6 Speed Test

Én szeretem a telefont gyors megbízható, soha nem kell újraindítani, csak akkor van kikapcsolva amikor lemerül és emiatt kapcsol ki. Dual simmel baromi sokat spórolok (Telekom, Telenor) folyamatosa 4G-vel baromi megbízható minden hívást megkapok, Whatsapp, Skype, Messenger, Gmail, Facebook meg online és ezek nagyrésze aktívan használva, stabil a teló, sokat használom navigációra nagyon pontos, böngészésre gyors, időnként játékra is használom gyorsan indul minden a fényképezője is elég jó. Most hogy az újabb telefon pár század másodperccel gyorsabban nyitja meg az appokat attól nem leszek öngyilkos.

[ Szerkesztve ]

(#37582) jakec


jakec
tag

Mióta frissitettem a V20j-re az akkuidő jóval jobb lett az tény, de a microlaggok nagyon idegesítőek. Nagyon korlátozva vannak a magok. Remélem a következő frissitésbe, más időzitést használnak.
Más is észrevette ezt? Pld. Fb messenger head fejek váltása, sms váltása... chrome.

Nincs oly kiválóság, melynél nagyobb ne volna.

(#37583) ToniSoprano válasza jakec (#37582) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A beállításoknál a játékoptimalizáció nem lett akutomatikusan bekapcsolva? Mert az is csinál ilyeneket.

(#37584) jakec válasza ToniSoprano (#37583) üzenetére


jakec
tag

Nagy hálám. Az volt a gond!
Köszönöm szépen!

Nincs oly kiválóság, melynél nagyobb ne volna.

(#37585) cam383 válasza ToniSoprano (#37581) üzenetére


cam383
tag

Én ma akarnék venni dual simes g4-et. Melyik rendszerrel érdemes hasznáni? Melyik vált be leginkább?

(#37586) ToniSoprano válasza cam383 (#37585) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nekem 5.1-es és V10i van fenn az nekem nagyon bevált, többen mondják, hogy a V20g is jó már, nekem most az a legfrissebb 818P-re talán először azzal próbálkoznék, ha nem jó még mindig vissza lehet tenni az 5.1-et, főleg a biztonság miatt, nekem 6.0-án a jogosultságkezelés eléggé átláthatatlan, meg lusta vagyok. Ha dual sim csakos 818P változatot vegyél és EU-s modellt erre kérdezz rá, 818H-t semmiképpen ne vegyél, magyarországi ÁFÁ-s számla legyen hozzá mindeképp. Egyébként aki dual simes telót akar venni, annak még mindig ajánlott lehet a G4 szerintem, mert sok más teló van ahol két sim mellett még SD-vel bővíthető és gyári gari van a dual simes modellre is. 98-100 ezer Ft-ért még mindig versenyképes a dual simes változat szerintem bőr hátlappal kicsit egyedi is, nem iphone koppintás külsőre.

jakec:
Nincs mit. Majd raksz fel akkuidő képeket, bár most annyira nem mérvadó, mert a hidegben azért most sokkal jobban merülnek a telefonok, de tájékoztatónak jó lesz a V20j szimpatikusnak tűnik, bár lehet a játékoptimalizáció miatt is volt jobb az akkuidőd, az kb fél óra képernyőidőt számít pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#37587) jakec válasza ToniSoprano (#37586) üzenetére


jakec
tag

Eddig játékoptimalizációval 3 óra kijött szűkön, rengeteg hivás, max 10 perc kamera. Auto fényerővel(apropo a minimum szintet, hogy a sz*rba tudom fennebb vinni, mert nagyon idegesitő, mikor leveszi 0%)

Nincs oly kiválóság, melynél nagyobb ne volna.

(#37588) Vikooo válasza ToniSoprano (#37581) üzenetére


Vikooo
addikt

Igen, tudom en nem is nezem a tesztekben mennyi pontot ert el mert pont nem erdekel :)

(#37589) Vikooo válasza jakec (#37587) üzenetére


Vikooo
addikt

Gyarilag sehogy, 3rd party alkalmazassal. Nekem sotetben a minimum is sok :)

Amugy elegge agresszivan feljebb tolja mint kene

(#37590) ToniSoprano válasza jakec (#37587) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Akkor az 5.1 még mindig jobb akkuidőben, bár nem tudom a rengeteg hívás mit jelent. Sajna nem lehet felvenni a minimum fényerőt, max roottal. Egyetlen megoldás hogy kikapcsolod sötétben az automatát, és beállítod saját értékre pl. 7-12%-ra, ha kimész fényre visszakapcsolod az automata fényerőszabályozót.

Vikoo 3rd party alkalmazással melyikkel lehet felvenni a minimumot?

[ Szerkesztve ]

(#37591) hard74 válasza ToniSoprano (#37590) üzenetére


hard74
senior tag

Pl YAAB tudja a minimum fényerő állítást.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#37592) Luperator


Luperator
tag

Üdv!

A gyári távirányító program kiváló, nekünk boldogult a Samsung lapos tévével. A UPC media boxról nem tudok nyilatkozni mert infrán keresztül azt is a tv távirányítója vezérli, de a lényeg, hogy csinálta amit kell.

Nos, szerviz kérdésben egyébként a központi szerviztől se vagyok elszállva. Munkalap számával nem lehet nyomon követni a javítást, az ügyfélszolgálat meg nem találja a telefont, hívjam fel a GLS-t. Igen, csomagszám és minden nélkül.No offense meg rinya, de ez Magyarországon a XXI. század.

(#37593) ToniSoprano válasza hard74 (#37591) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Köszi.

(#37594) jakec válasza ToniSoprano (#37590) üzenetére


jakec
tag

Átlagosan szerintem 1.5 óra beszélgetés és ezek nem egyszerre. Nekem ez rengetegnek számit.

Nincs oly kiválóság, melynél nagyobb ne volna.

(#37595) GEIL válasza ToniSoprano (#37581) üzenetére


GEIL
addikt

:R :R :R +1....ahogy mondod. :K :K

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#37596) McCartman válasza ToniSoprano (#37475) üzenetére


McCartman
senior tag

Köszi. :)

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#37597) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!Mostanában,pár napja eldobja a telefon a wifit,konkrétan 2-3 percenként kiírja,hogy no internet connection.Pár másodperc és visszaáll.Ez hiba lehet vagy elállíthattam valamit?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#37598) Zitta válasza Doblós (#37597) üzenetére


Zitta
őstag

Volt nekem is ilyen. Gyári gyalulás és elmúlik.

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#37599) Doblós válasza Zitta (#37598) üzenetére


Doblós
aktív tag

Pontosan mit takar a gyalulás?Illetve említették elöttem a fényerö problémára a 3rd party alkalmazást.Honnan lehet azt leszedni?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#37600) Vikooo válasza Doblós (#37599) üzenetére


Vikooo
addikt

Factory reset
Google Play

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.