Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) klampfer


klampfer
tag

Sziasztok,

Rendeltem egy Coolpad F1 telot (anno nagyon tetszett, de a cégnél akkor Winmobil volt a policy :() ugyan nem a legújabb és valóban 1,5éve piacon van, de itt a fórumon is még aktív élet van és mindenki pozitív véleménnyel van most is az F1-e kapcsán, illetve a magyarított, folyamatosan javított ROM-ok miatt választottam. Mind a 8000 hozzáoszlást nem tudtam átrágni, had tegyek fel pár lehet lama kérdést.

- Végül OTG támogatott a készüléken?
- 5.1 frissítés tényleg várható még? (nem szívügyem, de meglepett, hogy még lehet hozzá (gondolom Custom ROM))
- Mexel és Vibeui romot sokan használjátok, ezeket a két fórumtárs folyamatosan fejleszti most is?
- Kamera és akkuidő lenne fontos, ennek fényében melyik rom favorizált?
Megérkezéskor TWRP - majd valamelyik rom fel, belak és használ elméletben.. Van bármi ami az új telo kapcsán fel fog még felmerülhet?

Köszönöm válaszotokat,

Udv, G.

(#8102) csongi válasza klampfer (#8101) üzenetére


csongi
veterán

Otg nincs.
5.1 ugy nez kiesz, de nem cului felueleten hanem u360. De ez nem kezpenz. Varjuk a fejlemenyeket.
Mexel jelenleg nem fejleszt, sok az elfoglaltsaga.
Nagyon nincs is mit. :). Elvetve vannak csak hibak.
Lehet a telen mikor lazabb lesz akkor ujra ranez, vagy egy masik romot vesz eloterbe. Remeljuk, az mar 5.x.x lesz.
Ha megsem tulelheto.
Akksi: kb egy nap hasznalat mellett. Egy ev es erezheto a gyengules, en is most rendlek egy 2890mA akksit. Kivancsi leszek ra.
Az osszefoglaloban benne minden. :)

(#8103) BZ1030


BZ1030
csendes tag

Olyan gondom lenne, hogy feltoltam egy AOSP MAU (Maucat 4.4.2) ROM-ot, de nem működik a kamera. Amikor elindítom, akkor kiírja, hogy nem lehet csatlakozni a kamerához.

Próbáltam más app-pal, de azok se tudják elindítani. Nézelődtem itt-ott a neten, de nem segített semmi. Újraindítás, cache és adattörlés stb.. Tettem fel egy zip-et is recovery-ből, ami elvileg javítaná a hibát, de semmi. A jogosultságok rendben vannak.

Nincs valakinek vmi ötlete? Előre is köszi.

(#8104) csongi válasza BZ1030 (#8103) üzenetére


csongi
veterán

Ezt a Romot honnan szedted le?
Az összefoglalóban van AOSP rom, azok tesztelve lettek, és minden működik rajtuk. Tedd fel azt.

(#8105) BZ1030 válasza csongi (#8104) üzenetére


BZ1030
csendes tag

Innen

Ajánlották pár helyen, ezért választottam. Lehet mégse olyan bugmentes, mint írták?

Az itteniek nem annyira frissek, nem? Vagy most Coolpad F1-re mit tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#8106) csongi válasza BZ1030 (#8105) üzenetére


csongi
veterán

Az osszefoglaloba levo, mind ajanlott kategoria.
A linked alatt levoket nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#8107) klampfer


klampfer
tag

Sziasztok,

Alin a lenti tokot lőttem a várandós Coolpadhoz, van valakinek ilyen?

http://www.aliexpress.com/item-img/Ultra-thin-Metal-Aluminum-Frame-Tempered-Gorilla-Glass-Back-Case-Cover-For-Coolpad-F1-8297/32427431065.html

Képen nagyon ott van ;)

Udv, G.

(#8108) csongi válasza klampfer (#8107) üzenetére


csongi
veterán

Szemezgettem vele, de drasztikusan megnöveli a mérteket számomra. Szélesség magasság+1cm
A vastagság is kb 2-3mm megnő.
Ha veszel várjuk a fotókat véleményed. :)

[ Szerkesztve ]

(#8109) klampfer válasza csongi (#8108) üzenetére


klampfer
tag

Szia,

Valamelyik kinti fórum olvasása közben akadtam rá, nagyon dicsérték. Anno nem lekerekített élekkel lévő verzió is volt (ott azt linkeltek), de az a jelek szerint az már megszűnt, ez a lekerekített oldallal bíró is korlátozottan érhető már csak el.

a kinti fórumban a srác aki akkor már használta nagyon pozitívan nyilatkozott, elméletileg passzentos és nem lötyög a telefon benne :D strapabíró és karcálló az üveg...

A +1cm méretnövekedés minden oldalon azért barokkos túlzás, 3,7mm írtak, illetve a teló gyári hátlapot levéve kell ezt feltenni, így remélem a vastagságon sem dob sokat..

Meglátjuk, ha megjön beszámolok rola.

UI: Van jóval olcsobban is nem üveg hátlappal hasonlo, de ez annyira nem jött át nekem...
[link]

[ Szerkesztve ]

Udv, G.

(#8110) csongi válasza klampfer (#8109) üzenetére


csongi
veterán

Ezzel kevertem ossze, bocsanat. Ennel a tipusnal jelentos a szelesseg novkedes, eleg sokat kerezsgeltem :). Itt a hatlap is fent marad.
Ha lenne ketto darab beneveznek egyre.Ha neked nem gaz akkor rendelhetnel nekem is egyet :)

Sajnos enek is hamar lekopnak a sarkai, legalabbis ami a festeket illeti.

[ Szerkesztve ]

(#8111) klampfer válasza csongi (#8110) üzenetére


klampfer
tag

itt rendeltem, tudsz rendelni nála, elméletileg mindegyiket tudja szállítani:

http://www.aliexpress.com/item/Ultra-thin-Metal-Aluminum-Frame-Tempered-Gorilla-Glass-Back-Case-Cover-For-Coolpad-F1-8297/32427431065.html

Illetve találtam a másik verzióból is, de csak fehér és színes, illetve fekete lila kerettel van, :(
a fehér ebből is marha jól néz ki.

http://www.aliexpress.com/item/22-Color-2014-Newest-Toughened-Glass-Back-Cover-And-Aluminum-Frame-For-Coolpad-Dashen-F1-8297/2010858760.html

Ha legörgetsz az aljára, a kínai karakteres összeszerelős ábrákig ;] látszik, hogy hátlap nélkül rakja össze..
2-3 hét és beszámolok róla, ha csak fele olyan franko mint a képeken már jó, de tény, baromi nagy csalódás is lehet :U

[ Szerkesztve ]

Udv, G.

(#8112) Balazs66 válasza klampfer (#8111) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Nekem a második típusú van, és maximálisan elégedett vagyok vele.Jól néz ki, szeretem. Én az ezüst színűt választottam. Már több mint fél éve használom.

[ Szerkesztve ]

(#8114) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok!

Van aki tudna segíteni? 4.2.2-es Android van a kicsikén és szeretném a legújabb verzióra lecserélni, de nem tudom hogy hogyan kell :/ Szeretnék segítséget kérni ebben, hogy valaki elmagyarázza (akár skypeon keresztül is) h h működik a dolog, mit csináljak. Fontos lenne.
Nem tudom igazából h milyen verzió ezért leírom h a "A Telefonról" menüpont alatt mik vannak leírva:
Android verziója: 4.2.2
Kernel Verziója: 3.4.39 mine@ubuntu #1
Buid-szám: 4.2.015.P0.140321.8297W
Custome Build version:
62

Szóval aki esetlegesen tudna segíteni azért nagyon hálás lennék :$ Előre is köszönöm a segítséget :)

Hogy ha nem nagy kérés levélben írjatok :) köszönöm

(#8115) csongi válasza Bjorngolf (#8114) üzenetére


csongi
veterán

Osszefoglalo. Minden le van irva, kezd el es ha nem megy ittbirhatsz nyugodtan . :)

(#8116) Bjorngolf válasza csongi (#8115) üzenetére


Bjorngolf
tag

Köszönöm :) De mivel még sosem csináltam ilyet nekem ez kicsit kínai :S nem tudom biztosan h menni fog és félek h elbaszok valamit :S amúgy jól látom hogy csak 4.4-es android van rá? újabb nincs? (legalábbis az összegzésben csak 4.4-est láttam).

(#8117) csongi válasza Bjorngolf (#8116) üzenetére


csongi
veterán

Az 5.x.x jelenleg a gyártó készíti, később várható, de mire nekünk is használható lesz, kb év vége.
Én sem csináltam soha, elsőre félig kiütöttem a droidot, de a végére sikerült.
Ha követed a leírást, akkor simán menni fog elsőre is.
Azt döntsd el, gyári vagy főzött romot szeretnél, mert nem mindegy hogy fogsz neki. :)

(#8118) csongi válasza klampfer (#8109) üzenetére


csongi
veterán

Megnéztem újra, nem barokkos túlzás az.
Sajnos meg van az 1-1cm méret növekedés, nekem így csúnya nagy lapát lesz. :(
Telefon mérete: 71,5*141*9,3

Ez viszont az eredeti hátlap helyére tehető fel, és csak vastagság változik meg.
Most rendelek egyet, így össze tudjuk majd hasonlítani.
Várom a véleményed, kérlek majd küld el pv-ba. Az összefoglalót átszerkesztem, és betenném oda.

[ Szerkesztve ]

(#8119) kóóó válasza csongi (#8118) üzenetére


kóóó
aktív tag

Csajomnak rendeltem egy ilyen hatlapot.
Egszer esett le, kette is repedt....
Pedig szep volt, meg teljesen mas kinezete lett telonak tole, mint az eredeti hatlappal.

Üdv.: kóóó!

(#8120) csongi válasza kóóó (#8119) üzenetére


csongi
veterán

Igen. Ez uveg hatlap, le ejteni nem nagyon kell az tuti. :)
De ebbol a szempontbol a sony z3 compact sem jobb, az a melegtol is elreped. Egy gyari pedig 15 k :D

(#8121) klampfer válasza csongi (#8118) üzenetére


klampfer
tag

Szia,

Tuti falsok az adatok, ez alapján a magasságnál 2cm lenne a különbség, :( a képeken lent és fent is +1 cm azért már elég drasztikusan látszana, remélem megtalálom adott topicot, ott a srác direkt mérte és 3,7mm-t irt.

A kínaiak azért nem a német precizitással adnak meg adatokat :DD én inkább a fényképeknek hiszek, de beszámolok róla első kézből ha megjött. Amugy szerintem amit te rendeltél az pont az amit én, csak az alkueret nincs lekerekítve. :K

Udv, G.

(#8122) klampfer válasza csongi (#8117) üzenetére


klampfer
tag

Az a baj, hogy elég sok kinti forumot is átfutottam és elég naprakész infó volt, direkt gyártói forrásból - a korábbi táblázatok upgrade ütemezésével szemben - a coolpad F1-hez mégsem lesz 5 v 5.1 :(

A coolui fejlesztését befejezik, helyette valamilyen 360 OS lesz nekik...

http://www.modaco.com/forums/topic/374381-coolpad-f1-gets-android-50-lollipop-android-l/?page=2

[ Szerkesztve ]

Udv, G.

(#8123) csongi válasza klampfer (#8122) üzenetére


csongi
veterán

Igen, de en ugy ertelmeztem, hogy a Cului fulet cserelodik a360OS re. Ettol meg az 5.1 johet.
Ha csak a 360Os olyan sajat oprendszer nem lesz mint a samsungnal a tizen vagy a bada. De ez meg brutalis melle loves lenne. :)

(#8124) libus


libus
őstag

A kollégám kb. 1 hétig bírta mexel Kangvipes romjával.
Az a baja vele, hogy már többször úgy járt, hogy mutatta hogy van térereje, de mégsem volt elérhető. :(
Van erre valami javítás?
Mert ha nincs, akkor vmi mást kell feltenni neki.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8125) ekrisztian válasza libus (#8124) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Sajna ez előfordul.
Első körben sim csere, ha régi a sim kártya.
Nekem két simmel eddig jól ment és csak mexel romja.
Na meg a gyári.
Telenor simmel semmi gond.
:R

(#8126) libus válasza ekrisztian (#8125) üzenetére


libus
őstag

Ő Telekom-os, és nincs 1 éves a Sim kártyája.
Úgyhogy akkor marad a Rom csere. :(((
Pedig amúgy meg tetszik neki..

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8127) janihunk


janihunk
senior tag

Üdv tud valaki F1 szervizest? Ugyanis szétfolyt a kijelzőm. Kívül semi baja nem tört be, de a belseje halott. Mozgást érzékeli.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#8128) csongi válasza libus (#8126) üzenetére


csongi
veterán

Mindket foglalaltba probalta?

janihunk: keress telefon szervizest.

[ Szerkesztve ]

(#8129) libus válasza csongi (#8128) üzenetére


libus
őstag

Nem, csak az egyik foglalatot próbálta. A W/G foglalatba van neki.
Tegye át másikba, szerinted ott jó lesz??

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#8130) csongi válasza libus (#8129) üzenetére


csongi
veterán

Probat, meger, a 3G- is lehet valtani a ket fogalalt kozott.

(#8131) GeorgeKK


GeorgeKK
csendes tag

Sziasztok!

Valamelyik itt lévő rom-ban van lehetőség arra, hogy megcseréljem a belső memóriát az sd-kártyával.
A régi Feiteng telómon meg tudtam csinálni a vold.fstab szerkesztésével, de most nincs ilyen file.
Egyetlen oka van, hogy megcserélném (swap azt hiszem)
látszólag a memóriákat, mégpedig az, hogy a world of tanks 3.5 gigát tölt le és nem az sd-re pakolja hanem a belső memóriába amivel meg is telik szépen annyira, hogy már egy 40 megás frissítést sem tud telepíteni szerencsétlen teló.
Amúgy laek féle romot használok amiről már írtam korábban, hogy szuper :)

Ja és app2sd meg Titanium b. ill. semmilyen app mozgató nem bírkózik meg az adatok átpakolásával.

Üdv mindenkinek!

(#8132) csongi válasza GeorgeKK (#8131) üzenetére


csongi
veterán

4,2 ott lehet tárhelyet mozgatni, a Kitkatban nem.

(#8133) GeorgeKK válasza csongi (#8132) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Köszi! Megnézem valamelyiket.

(#8134) ak05 válasza GeorgeKK (#8131) üzenetére


ak05
tag

én a mexel rom alatt a folder mount nevű progit használom,azzal tudtam mozgatni az appokat

(#8135) bacsikacs válasza GeorgeKK (#8131) üzenetére


bacsikacs
csendes tag

Emui.3.0 b258 Kv mexel én ezt használom ebbe meg lehet cserélni a tárhelyet.

[ Szerkesztve ]

(#8136) GeorgeKK


GeorgeKK
csendes tag

Közben kipróbáltam a Folder mount- ot és sikerült megcsinálni, hogy az sd-n legyenek az adatok.
Ez nagyon hasznos progi, nem is tudom, hogy nem találkoztam még vele...köszi a tippet! :DD

Ettől függetlenül kipróbálom ezt: EMUI 3 Build.262 Kangvip (02.09)

(#8137) csongi válasza GeorgeKK (#8136) üzenetére


csongi
veterán

Bocs a rossz infoert. :). :R
Tobbieknek koszi a segitsegert.
Kiegeszitesre keulo osszefoglalobe ez is bekerul. Tobbszor elofordult mar.

(#8138) janihunk válasza janihunk (#8127) üzenetére


janihunk
senior tag

Hát itt hiába írok akárkinek, senki nem ír vissza.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#8139) pècsimunkás válasza janihunk (#8138) üzenetére


pècsimunkás
addikt

szerk. : semmi...

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#8140) csongi válasza janihunk (#8138) üzenetére


csongi
veterán

Mobil szervizest keress. Marka, tipus szerviz nem letezik itthon.

(#8141) GeorgeKK válasza csongi (#8137) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

A cserèt nem talàltam a romban, viszont ha kivàlasztottam, hogy alapèrtelmezett telepìtèsi hely az sd legyen akkor oda is tette az adatokat. A laek fèle nekem random vàltogatta, hogy hova telepìt. Ami nem is zavart mèg elfèrtem a belső memòriàn.

(#8142) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok!
Van egy problémám már a kezdetektől fogva, de eddig mindig elfelejtettem megkérdezni.
A telefon kamerájával kapcsolatos. Ahogy romlanak a fényviszonyok úgy lesz az "előnézet" egyre összemosottabb mozgatás esetén. Azaz megnyitom a kameraalkalmazást és ahogy "pásztázok" laggol a kép és összemosódik. Roppant zavaró, főleg, hogy még félhomály sem kell hozzá. Minden ROM-mal és kameraalkalmazással ez a helyzet amit eddig próbáltam. Szerencsére videófelvétel közben semmi jele, teljesen folyamatos a kép, éppen ezért csodálkozom.
Mi okozza ezt? Esetleg ez teljesen normális működés? (kétlem)

(#8143) GeorgeKK válasza -PLevi- (#8142) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Szia.
Nekem is olyan.
Beàllìtàsokban pròbàlj az iso-n àllìtani. 1600 on folyamatos a kèp. Legkisebben atom akadozòs.

(#8144) -PLevi- válasza GeorgeKK (#8143) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi a választ!
Kipróbáltam, de nekem pont a fordítottja. 1600-on akad, 100-on folyamatosabb.

(#8145) Cyborg válasza -PLevi- (#8144) üzenetére


Cyborg
őstag

Ez a telefon ilyen, ennyit tud, én is le voltam döbbenve anno, hogy mennyire dicsérte mindenki a kameráját, aztán meg nálam milyen szar volt, sokáig azt hittem, hogy selejtes telót kaptam:)
...ne várj tőle sokat, és akkor nem fogsz csalódni:)

(#8146) -PLevi- válasza Cyborg (#8145) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Jó fényviszonyok esetén nincs vele semmi problémám, szerintem szép képeket lő olyankor. Ahogy mondod, sötétben pedig telefontól nem várok túl sokat, mert kis szenzor=kevés fény. :)

Csak ez az akadozás ne lenne... Azt lehet tudni hogy mitől van? Maga a kameramodul ilyen, vagy a hardver kevés neki?
Azért csodálkozom még mindig, mert rossz fényviszonyok mellett továbbra is akadozásmentes a FHD videó is, tehát a kamera képes rá és hardver is bírja. Ennek ellenére ha nincs felvétel akkor mégis akadozik és összemosódik. :F

[ Szerkesztve ]

(#8147) janihunk


janihunk
senior tag

Na LCD megrendelve, de azért kicsit gáz hogy erre is 3 hetet kell várnom....

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#8148) zoli81 válasza -PLevi- (#8146) üzenetére


zoli81
csendes tag

Az előnézet akadozása jól tükrözi milyen végeredményre számíthat az ember: jó eséllyel elmosódott lesz a kép, főleg ha mozog a célpont. Beállíthatták volna úgy is a szoftvert, hogy rossz fényviszony mellett nem elmosódott, hanem sötét vagy nagyon szemcsés lesz a kép. Valószínűleg a nagyon szemcsés kép több ember szemét bántotta volna, ezért döntöttek így. Egyébként ha sport v. portré módra állítod a kamerát (nem minden kameraapp engedi), akkor sötétebb, szemcsésebb, de folyamatosabb lesz a kép.

Egyébként a videó rögzítés sem folyamatos már közepes fényviszonynál sem. Legalábbis nálam a 15 fps nem számít annak.

(#8149) GAbre válasza csongi (#8123) üzenetére


GAbre
veterán

Hát nagyon nem találok infót,hogy akkor lesz vagy cserélődik vagy mi van.
Gondolom senki nem jutott semmire azóta se...!?

Avatar

(#8150) -PLevi- válasza zoli81 (#8148) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Az FPS-t nem néztem meg. :B

(#8149) GAbre
Nagyon úgy tűnik hogy nem lesz itt semmi... :(
Idézet MoDaCo-ról:

"In chinese coolpad forum, official post says that they postponed the development of 5.1 rom aka coolui 6 due technical issues with our device.
They said they ll focus on their new products to try to get bigger share of the market.
Also they ended the development of coolui and from now on they ll develop and use a rom called 360 OS."

"bigger share of the market" - Mert így aztán menni fog hogy lesz@rják a frissítéseket. :((( :C

Itt további érdekes hozzászólások olvashatók.

Egyre inkább azon gondolkodom, hogy a következő telefonom Qualcomm SoC-os lesz. Semmi bajom az F1-gyel, de forráskódok nélkül nehéz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.