Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) csongi válasza puskas2 (#8198) üzenetére


csongi
veterán

Megtalaltam koszonom.

(#8203) nixit


nixit
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos betört a kijelzőm, minden működik igazából olyan mintha az "üveglap" tört volna el, elég csúnyán. Viszont tényleg tökéletesen működik a telefon annyi, hogy egy két helyen ha fehér a kép akkor kicsit sárga foltokat látok. A lényeg az, hogy szervizelni szeretném kihez érdemes vinni?:) Köszi előre is! ( Igazából azért kérdezem itt mert hátha már valakinek volt kijelző csere és tud valami tapasztalattal szolgálni :) )

(#8204) Fred86 válasza nixit (#8203) üzenetére


Fred86
csendes tag

Ment PÜ.

(#8205) GAbre


GAbre
veterán

Tudja valaki,hogy lehet betűszínt beállítani?legfrissebb coolui van fenn.
Mert semmit nem látok,fehér helyen,mivel pl számokat is fehéren írja ki!

Avatar

(#8206) unskillful


unskillful
tag

Kipróbáltam a miui 7-est. Nagyon jó. Arra nem jöttem rá, hogy miért csak wifin keresztül enged letölteni bármit. Ha valaki tudja, hogy mit kell beállítani ahhoz hogy mobilneten keresztül is lehessen letölteni mondjuk témákat vagy bármit playről, az megírhatná.
Előre is köszönöm.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#8207) unskillful válasza unskillful (#8206) üzenetére


unskillful
tag

Megtaláltam :-)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#8208) csongi válasza unskillful (#8206) üzenetére


csongi
veterán

Eddig nekem is tetszik. A kijelzo fenyereje erosebb, szerintem lehetne halvanyabb. A fenyerzekelo lassaban reagal. Akkuidoben nem tapasztaltam javulast, sot igy elsore mexel romja gazdasagosabb.
Rom kihasznalas szempontjabo 1.3g szabad hely. Igaz teljesen meg nem laktam be.
A kijelzore jo lenne valami javaitas.
Antutu nalam 29k pontot ert el, mexel romja 31k.

[ Szerkesztve ]

(#8209) Lidl válasza Balazs66 (#8186) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,
ha még megvan a probléma és nem tetted újra, akkor nézd meg, hogy mire van állítva a helymeghatározás.
(Nem láttam milyen ROM-od van)
Nálam a mexel legújabb ROMja van fent, és valami (talán a google?) átkapcsolgatja a "Helyhozzáférés" alatt a "Helyhozzáférés módja"-t.
Nálam 3 lehetőség van:
1. Nagy pontosság (GPS, Wifi és mobil adat)
2. Akku kímélés (Wifi és mobil adat)
3. Csak eszköz (csak GPS használata)

általában az elsőre teszi át, ami bár jónak tűnik, de mégis lassabban találja meg holdakat. Volt, hogy percekig nem talált. Gondolom először a mobil adattal próbálkozik és ha lassú, akkor sokáig tart, amíg meghatározza a helyet és nem is pontos.
És ez okozhat melegedést is.
Ugyanakkor ha átkapcsolod a 3.-ra, akkor a navi programok talán gyorsabbak lesznek, de pl. szobában nem fog működni (szerintem ;) ) a google helymeghatározás.

Próbáld ki ezek kapcsolgatását, hátha segít.

Köszi
Lidl

(#8210) csongi válasza unskillful (#8206) üzenetére


csongi
veterán

Es hogyan lehet? nekem sem megy mobilnettel a play.

(#8211) puskas2 válasza unskillful (#8206) üzenetére


puskas2
csendes tag

Letöltés alkalmazásban állítsd be, hogy méretkorlátozás nélkül használja a mobilnetet letöltéshez. Ezután már menni fog a play. Még egy kis segítség, xposed + amplify használatával 30 % akkumlátor idő növekedés érhető el. Mint már leírtam 5 ó 50 perc alatti kijelzőidőm még nem volt ezzel a rommal.

[ Szerkesztve ]

(#8212) csongi válasza puskas2 (#8211) üzenetére


csongi
veterán

xposed ez fizetős legalábbis ingyenesbe nem találtam olyat ami használható is. amplify nem ismerem, ez mire jó? :)
És miket állítani ahhoz, hogy össze jöjjön a +30% üzemidő.?

(#8213) puskas2 válasza csongi (#8212) üzenetére


puskas2
csendes tag

Xposed: https://mega.nz/#!SMYCCCRY!XvJIZKqnbA1E_xBNuhyBxd1vJJzu6dfRozxUDA3rgc8 (miui7-hez való.)
Az amplify-vel be tudod állítani, hogy mi és milyen időközönként ébresztheti fel a telefont. Az alkalmazás számára ismeretlen, valamit a módosításra nem ajánlottakhoz nem nyúltam, minden mást korlátoztam a felajánlott 240 mp-es időközre.
/bocs, de telefonról vagyok a link csak így ment/

[ Szerkesztve ]

(#8214) tope


tope
addikt

Jelenleg a Mexel Emui 3.0 B258 02.05-s ROM-ot használom már fél éve.
Van esetleg egy jobb ROM (vagy úgy is kérdezhetném, van olyan ROM, aki erről váltott és nem bánta meg, mert jobb lett) ?, bár semmi bajom nincs a mostanival, csak érdeklődés szintjén vagyok, na meg hajt a kiváncsiság.

(#8215) csongi válasza puskas2 (#8213) üzenetére


csongi
veterán

Köszi!
Ezt már csak este tudom kipróbálni. Feltettem a twrp-t de nem tudom ebbe a módba elindítani.
Változott valami ? Meg is van válasz, változott, hangerő fel +bekapcs gomb.

tope:eddig a Miui 7 et próbáljuk páran. Nekem vegyes :). van ami jobban tetszik, de még barátkozni kell vele, és tanulni.

[ Szerkesztve ]

(#8216) Balazs66 válasza Lidl (#8209) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Köszönöm, nálam is Mexel romja van fent, amit a minap frissítettem is, de nem történt változás. Amit írtál, még nem próbáltam, de holnap kipróbálom.

(#8217) dale74 válasza GAbre (#8205) üzenetére


dale74
tag

Font stílust lehet váltani, színt nem.
Szerintem egy másik téma megoldja.

(#8218) unskillful válasza puskas2 (#8213) üzenetére


unskillful
tag

Felraktam az Xposed Framework-öt. Meg is találtam az amplify-t, de amikor le akarom tölteni, akkor nem történik semmi... Mit csinálok rosszul? Root jogot kapott az Xposed. A választ előre is köszönöm ;-)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#8219) A Peti válasza unskillful (#8218) üzenetére


A Peti
csendes tag

Az előző verzióját telepítsd, az működik.

(#8220) csongi


csongi
veterán

Nem ertem ennek a limitalo valaminek a mukodoset, es hogyan kell ezt hasznalni?
Tapasztalatom szerint, nekem a kijelzo fenyereje amit nem igazan jol hasznal, es a fogyasztast ez generalja.

(#8221) GAbre válasza dale74 (#8217) üzenetére


GAbre
veterán

Az a baj,ha másik hátteret rakok átváltja a színt.
De annál a háttérnél nem értem miért nem!
Tök zavaró,h nem látom se a nevet,se a számot,mert ott pont fehér a háttér.

Avatar

(#8222) puskas2 válasza unskillful (#8218) üzenetére


puskas2
csendes tag

A playről is letölthető az alkalmazás.

(#8223) csongi


csongi
veterán

Feltettem ezt a verziot.
Eddig minden rendben vele, bongeszot nem talaltam a romban. De amugy nagyon jo. Bugba nem futottam, gyomlaltam rajta meg egy kicsit, es nagyon kellemes. Akku idorol meg nem tudok nyilatkozni, de nem is lenne mervado, most mar a mexel rommal sem igazan bir ki egy napot. Szoval rohamosan romlik az allapota. Az ujat megrendeltem, egyszer csak ide er :) Talaltam egy bongeszot, csicsa nincs benne, de kegyetlen gyors, eddig ez a leggyorsabb amit hasznaltam, ezzel a miui rommal jo parost alkotnak.

[ Szerkesztve ]

(#8224) csongi válasza csongi (#8223) üzenetére


csongi
veterán

Egy kis tapasztalat.
A bongeszo a miuiban nagyon jo. A beagyazott videokhoz plusz kezeloi lehetosegeket kapunk. Automatikisan kiteszi nagyba es forditja el.
A kepernyo forgatas 360fok, fejre allitott allapotba is elforgatja.
A zenelejatszo nem rossz, pici kellene a tokeleteshez. Sajnos bultut fulessel a hangszint allitasi lehetosegeket elveszi, csak bedugott fulessel engedi. Azert a poweramp al nem er fel, de ha foglalkoznak vele hamar utolerheti, a felulet jo, tetszetos, atlathato ertheto. Sajna a sajat online ajanlasuk mindig eloterben van, de ettol meg jo. Probaltam meghallgatni dalokat kozulluk, de nem vagyok regisztralva.
A simkartyakat allandoan regisztralni szeretne a miui rendszereben, en nemes egyszeruseggel eltavolitottam az apot, es vele egyutt a tobbi micloud es ehez hasonlokat. Ne jelent problemat, mukodik tovanbbra is. Most mar szintebteljesen belakott rommal is 1,3-1,5G szabad memoriat ad.

(#8225) HerbertSobel válasza csongi (#8224) üzenetére


HerbertSobel
csendes tag

TWRP 2.4.4 recovery- vel fel megy a rom?
Vagy cserélni kell?

(#8226) Balazs66 válasza Lidl (#8209) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Kipróbáltam ezeket a beállításokat, de sajnos nincs változás. A probléma továbbra is megvan. Elveszíti a gps jelet ide-oda ugrál, és megáll. ...és persze melegszik.

(#8227) csongi válasza HerbertSobel (#8225) üzenetére


csongi
veterán

Azzal nem próbáltam. Van sajátja azzal sikerült feltennem,

(#8228) A Peti


A Peti
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy Coolpad Porto és Modena romokat honnan lehetne beszerezni?

(#8229) pècsimunkás válasza A Peti (#8228) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ezek magyar nyelvű ROM - ok ? AOSP vagy CoolUi ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#8230) A Peti válasza pècsimunkás (#8229) üzenetére


A Peti
csendes tag

Ezek a Coolpad hivatalos eu telefonjai.
A fordítások miatt kellenének a romok. Gondolom Magyar is van benne, ha már itt is kapni. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8231) HerbertSobel


HerbertSobel
csendes tag

Most tettem fel ezt a romot: xiaomi-miui-hellas-4.4.2_coolpad-f1_GTV-5.9.1

Eddig még sosem használtam MIUI-t. Eddig tetszik.
Sok érdekes beállítási lehetőség van benne.

WIFI úgyan olyan mint korábban volt nálam.
Telefonáltam vele de nem éreztem különbséget.

Gyári kamera progi felejtős. Nincs semmi beállítási lehetőség.
Feltettem a LenovoCamera_3_6_7_hun -t így már olyan volt mint a korábban használt Mexel rom.

AnTuTu: 30800
Mexel rom : 33000 ( de ez nem számít)
Még próbálgatom.

TWRP_2.4.4recovery-vel felment gond nélkül.

(#8232) pècsimunkás válasza A Peti (#8230) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nèztem már őket az edigital honlapján . Volt azèrt pár telefon , amit itt is forgalmaztak , de magyar nyelv nèlkül .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#8233) A Peti válasza pècsimunkás (#8232) üzenetére


A Peti
csendes tag

Az ok, de mint mondtam, ezek kimondottan Európának készültek.
A Coolpad megcélozta az Eu-s piacot.

[link]

Sőt, most nézegetem a 8297W 046 romot, már néhány alkalmazásban benne van a values-hu mappa, igaz alig van lefordítva pár sor, de kezdetnek megfelel. :D
De pl a fájlkezelő már full magyar.

[ Szerkesztve ]

(#8234) csongi válasza A Peti (#8233) üzenetére


csongi
veterán

Akkor maris lehet egy valasz a 360os szuletesere.
Ha az F1 el is jonnek, akkor a lolipop megsem remenytelen. :)

(#8235) A Peti válasza csongi (#8234) üzenetére


A Peti
csendes tag

Nem tudom hogy került bele a magyar, mert nem multi, csak magyart raktak bele. :D
A hivatalos OTA zippet töltöttem le....
De szerintem azok az appok magyarok amik ugyan úgy benne vannak az EU-s romokban.
Vagy a fene tudja mit csinálnak.... :D

(#8236) A Peti


A Peti
csendes tag

Nos, felraktam....
Hiába van benne a magyar nyelv, semmi sem lesz magyar.

(#8237) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Felpúposodott az akkum.
Rendeltem már újat,kérdés szerintetek nem fog tovább nőni,vagy szétrobbani addig?

Avatar

(#8238) Cyborg válasza GAbre (#8237) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem fog, nyugi, én majd egy évig használtam púposan a Defym akksiját.

Hogy állunk most ezzel a MIUI-val, még mindig jól szuperál mindenkinek?
A kijelzőidő javult Mexelhez képest, vagy a rengeteg hókusz-pókusz nélkül nincs változás?

(#8239) csongi válasza Cyborg (#8238) üzenetére


csongi
veterán

Nálam működik, most a 3. verziót is kipróbáltam. Hiába v7 akkor is kitkat.
Nem is tudom, adott e ki az KTK drivert ehhez a stoc-hoz.
Nah de a rom jól megy. Gyomláláskor figyeljetek ne töröljétek a frissítés alkalmzást mert akkor leakad a rom, és lehet elölről kezdeni az egészet.
Az akkumlátor profiloknál, ha egyedid okosan van beállítva szépen javul a készenlét idő. Az automata fényérzékelő beállítását meg kell szokni, de lehet itt is javítani az időkön. Egyébként tetszetős, és jól összerakott kis rom. Én teljes gyomlálást végeztem, csak pár gyári alkalmazás maradt, a többi a megszokottak. A zenelejtszója nekem tetszik, piston fülessel nem próbáltam. Fogyatékossága ha blututon megy a zene a hagszint szabályzót nem engedi használni. Kár érte.
A böngészője jó, nekem tetszik. A névjegyzék illeszkedik a Emiui rommal, a beírtak ugyan oda kerültek szinte mindenütt. Szinkronizálás megy mindennel. Play működik.
Root van. Megint került fel egy újabb verzió. Most rákaptak a srácok rendesen :)
A frissítést ki kell kapcsolni, úgy sem lesz jó, és nem is javasolják. De ne töröld az alkamazást, mert regisztrációs módba kapcsol, és onnan nem lehet kilépni, csak újra telepíteni lehet.

(#8240) Cyborg válasza csongi (#8239) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi a részletes beszámolót! :R

Milyen custom rom ez, hogy még ezt is gyomlálni kell? :))

...csinálhatnál egy Twrp-s, gyomlált "készterméket", ha van időd-kedved.

(#8241) csongi válasza Cyborg (#8240) üzenetére


csongi
veterán

Teljes Miui. És egy csomó dolgot nem használok belőle, cloud jegyzetek,,,,stb.

(#8242) Hrabci válasza csongi (#8241) üzenetére


Hrabci
csendes tag

5-6,5 órás képernyőidőt produkál, folyamatos exchange és gugli szinkron mellett, főleg böngészéssel, de még nem volt fent 1 hétig, ami után ez beáll... :-)

(#8243) csongi


csongi
veterán

Egy apró hiba, a V7-be. Valakinek lenne kedve egy kis javításhoz?
A külső hangszóró halkan szól, tudna valaki egy tapaszt készíteni hozzá?

(#8244) Fred86 válasza csongi (#8243) üzenetére


Fred86
csendes tag

A needrom oldalán tettek fel javítást a rom mellé:
Title: F1 MIUI 7
Listed: 09/02/2015 7:26 pm
ROM Version: 5.9.1 kk4.4.2
sound+miui:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8245) csongi válasza Fred86 (#8244) üzenetére


csongi
veterán

Igen időközben megkaptam !
Én onnan nem tudtam letölteni.
Köszönöm!

(#8246) apic


apic
csendes tag

Sziasztok.

A minap olyat vettem észre, hogy feltöltöttem a telefont, levettem töltőről és sípoló hangot adott ki, mikor feloldottam piszkáltam hangosabb lett, rögtön újra indítottam utána megszűnt ez a hang azóta se jött elő, valahonnan hátulról mintha az "ágyából" jött volna a hang.
Nem tudja valaki esetleg hogy ez miért volt?

(#8247) csongi válasza apic (#8246) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem az akkumlátor lehetett, vagy a hangszórónak lehetett valami gerjesztett állapota.

(#8248) Balazs66


Balazs66
csendes tag

Továbbra sem találom a megoldást a GPS problémámra. Senkinek sincs ötlete?

(#8249) csongi válasza Balazs66 (#8248) üzenetére


csongi
veterán

Lehet alaplapot kell cserélned.

(#8250) Balazs66 válasza csongi (#8249) üzenetére


Balazs66
csendes tag

Hát annak nem örülnék... Az kb mennyibe kerül? Van valakinek infója?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.