Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) akos_g


akos_g
csendes tag

Nem tudom mi pontosan a neve, mert kinaiul volt irva, de a logorol Mobileuncle Toolsnak tunt.

(#8452) Bernyó84 válasza csongi (#8436) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Köszi :) Feltettem a MIUI 7-t. Bár én az AOSP híve vagyok, de ez a MIUI egséz pofás :) Még a végén fent fog maradni ;)

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#8453) laxus


laxus
csendes tag

Sziasztok!

Boot loopos lett a családban az egyik Coolpad, ezért szeretnék felrakni egy új romot.
Kínai recovery van a telefonon, de nem tudom betallózni a zip-et, mert csak a telefon belső memóriája látszódik és nem látom az SD kártyát.
[kép1]
[kép2]

Kérlek segítsetek, mit csinálok rosszul? Vagy hogyan tudnák felrakni egy új TWRP recovery-t?

(#8454) csongi válasza laxus (#8453) üzenetére


csongi
veterán

Flash toolsal felteszel egy gyári romot, azt rootolod és utánna tudsz twrp-t telepíteni.
Vagy Flastoolsal fel flesselsz csak egy recowerit.
A flashtools alkalmazását megtalálod Cappa 72 blogjában, TWRP-t pedig találsz itt az összefoglalóban.
A MIU rom linkje alatt van jó TWRP.
Miután feltetted a TWRP-t azzal csak fözött romot tegyél fel. offical romot csak toolsal.
Custom romot CWm, vagy twrp.
Recoweryt is találsz az első hsz-be.

[ Szerkesztve ]

(#8455) nixit


nixit
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy ha appokat telepítek csak a belső tárhelyre tölti le és amikor már megtelik akkor azt írja hogy megtelt a belső tárhely és töröljek. Tapasztalt valaki már hasonlót?
Rendszer: Miui 7 ami itt fentebb van linkelve. És 16gb-os sd kártyáról kb 20mb-ot foglalt el a rendszer.

(#8456) tlala


tlala
addikt

Szeretném kipróbálni a MIUI-t.
A MIUI V7 & TWRP (Hellas) verziót vagy az F1 MIUI V7 MULTI-t ajánljátok a Needrom-ról?
(Mindkettő 5.11.12-es verzió.)
Lehet EMUI után egyből feltenni a legfrissebb MIUI-t, vagy szükséges valami korábbi/stb. egyéb varázslás?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8457) huliganboy válasza tlala (#8456) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

csongi szerint mindkettő ugyan az majdnem. Én és csongi is most az F1-et használjuk. Elvileg lehet felrakni EMUI után, feltétel a TWRP recovery!!

Üdv

(#8458) tlala válasza huliganboy (#8457) üzenetére


tlala
addikt

Köszi a gyors választ!
Az a recsegés a halk zenénél megvan még?

(#8459) huliganboy válasza tlala (#8458) üzenetére


huliganboy
addikt

Nem hallgatok zenét telefonon, de van sound patch hozzá, szerintem ha felrakod nem lesz gond.
Csongi pár napja írta, hogy fülesen nem vesz észre semmi hibát!

(#8460) tlala válasza huliganboy (#8459) üzenetére


tlala
addikt

Pont csongi írta ezt a recsegést, ha fent van a hang patch. Igaz, hogy még okt.3-án.
ITT

[ Szerkesztve ]

(#8461) huliganboy válasza tlala (#8460) üzenetére


huliganboy
addikt

Bocs igazad van!

HerbertSobel válaszolt rá....

Szerintem próbáld ki!!

(#8462) tlala válasza huliganboy (#8461) üzenetére


tlala
addikt

OK, köszi, majd megírom, hogy nálam mi a helyzet, ha feltettem.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8463) huliganboy válasza tlala (#8462) üzenetére


huliganboy
addikt

Várjuk a visszajelzésed :DDD

(#8464) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Tudtok olyan progit, amivel egyszerűen és gyorsan lehetne csoportokhoz és személyekhez csengőhangot rendelni?
Ez a legtöbb idő, egy rendszer újrarakásánál, mire újra beállítom az összes csengőhangot a különböző csoportoknak és egyes személyeknek...

;) - The Power of the Light Side

(#8465) csongi válasza tlala (#8458) üzenetére


csongi
veterán

Meg van a a recsegés nálam, de Piston 1el és Blutuon nem csinálja.
Anonymus23
Szerintem ezt mindig meg kell csinálni. Viszont twrp-vel adott romról lehet mentést csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#8466) Bernyó84 válasza huliganboy (#8461) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Én pár napja haszánlom a MIUI 7-et. Előtte 1 kicsivel több mint egy évig Leak.17 AOSP romot használtam. Valahogy itt másabb a zene fülhallgatóval... Kicsit mintha zajos lenne. Nem olyan tiszta mint előtte mikor AOSP rom volt fent. Próbáltam Sony és JBL fülhallgatóval is... Korábban is ezeket a füleseket használtam AOSP romon is. Mindkettőt folyamatosan használom, hol egyiket, hol a másikat.

Nekem is fent van a sound patch és én is hallom hogy torzít, recseg kicsit. Talán emiatt is fura a hangzása...

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#8467) tlala válasza huliganboy (#8463) üzenetére


tlala
addikt

Szóval:
Nincs nálam recsegés a MIUI V7-tel. (Poweramp, Piston2, Audio patch).

(#8468) Anonymus23 válasza csongi (#8465) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az audio patch az nem a telefon elülső hangszórójának hangereje miatt van?

;) - The Power of the Light Side

(#8469) csongi válasza Anonymus23 (#8468) üzenetére


csongi
veterán

Alapbol halk minden.

(#8470) Bernyó84 válasza tlala (#8467) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

És nálad melyik verzió van?
[link]
[link]

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#8471) huliganboy


huliganboy
addikt

Aki az F1 használja....

5.9.26 esetén nem volt semmi reklám..

tegnap frissitettem 5.11.12. -re azóta már két reklám is volt az értesítő sávban, mind Kinai karakteresen!

Pluszban minden kérdezés nélkül letöltötte a mi video alkalmazást a belső tárhelyre... hmm

Más is tapasztalja?

Megj: Semmit nem telepítettem már pár hete!

(#8472) csongi válasza huliganboy (#8471) üzenetére


csongi
veterán

Nálam ilyen nincs. A videó lejátszót pedig használom, nekem bejött.

(#8473) huliganboy válasza csongi (#8472) üzenetére


huliganboy
addikt

Érdekes, remélem ez a pár alkalom volt összesen....

(#8474) nixit


nixit
csendes tag

Valaki tapasztalta amit írtam? Minden app-ot belső tárhelyre tölt le a telefon és nem akarja az sd kártyát használni. És az appokat sem bírom mozgatni mint pl samsungnál. Valami ötlet? :(

(#8475) csongi válasza nixit (#8474) üzenetére


csongi
veterán

Nekem is belső memóriába telepít, de nem zavar, mert így is van 5Giga szabad hely.
Ennyi apot felteni, de még játékobol is sok. ekkora belső tárhelyed? A partició méretek rendben vannak?

(#8476) csongi


csongi
veterán

Uveg hatlap tapasztalat.
Most mar hasznalom egy honapja.
Illesztes. tokeletes pattan a helyere. A hatlap es a keszulek kozott van egy kis legres, az uveglap vekony ezert benyomodik, ez zavaro. Ezert papirlappal hezagolta. A kamera korul is meg kell csinalni. Igy tokeletes. Masszivan all a helyen.
A feher szinu hatlap attetszo, es ha az akksi nem fekete akkor latszanak a szineltersek, olyan mintha foltos lenne.
Keret aluminium, az iveknel van ahol picot kijebb all a sikbol, de megszoknato. A festese jol tartja magat, jo eselyel valoban eloxalt felulet, es tartos lesz.
A hatlapon nem rivalkodo az F1 felirat. Osszessegeben ezert a penzert megerte, eddig :)
Persze uvegrol van szo, ezert konnyen torik.
Bordo perem feher hatlap, osszessegeben mutatos, meg is nezik.:)
A gombok a helyukon nem lotyognek a bevonat meg nem kopott meg. Nyomaspont sokkal hatarozottabb mint a gyari toknal.
A feluletet nano folyadekkal kezeltem, ujlenyomatot egy mozdulatal el lehet tavolitani. Tapintasa valoban uveg :).

(#8477) huliganboy válasza csongi (#8476) üzenetére


huliganboy
addikt

Linket tudsz adni?

(#8478) nixit válasza csongi (#8475) üzenetére


nixit
csendes tag

Szia! Hát elvileg 6gb használható kb 5gb szabad lenne nekemis ez rendben van. Csak Hearthstone 2.5 NfsNL 1gb és még 1-2 kisebb app és már nem enged telepíteni egy nagyobbat ha pl ki szeretném próbálni ezért kicsit furcsállom... Remélem erre lesz valami megoldás :/

(#8479) tlala


tlala
addikt

MIUI V7 kérdés.
Tudja valaki, hogy hogyan lehet kikapcsolni azokat a hangokat, amelyek a töltőre rádugáskor illetve eltávolításkor kolompolnak? Az Értesítések hangot már "Semmi" re változtattam, de még így is szólnak.
Rém kellemetlen este, amikor párom már alszik és én töltőre dugom a telót, és az vidám hangjelzéssel tudatja a csatlakozást.
Köszi.

(#8480) huliganboy


huliganboy
addikt

Az audió patch is recoveryböl telepítendő?

(#8481) tlala válasza huliganboy (#8480) üzenetére


tlala
addikt

Igen.

(#8482) huliganboy válasza tlala (#8481) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi!

(#8483) huliganboy válasza huliganboy (#8480) üzenetére


huliganboy
addikt

Ez az audió patch nem semmi, adott rá kakaót bőven!!

(#8484) tope


tope
addikt

Melyik most a legajánlottabb ROM ?
Pl. ez : F1 MIUI V7 MULTI 4.4.2 ?

Jelenleg Mexel Emui 3.0 B258 02.05-s ROM-ja van fent (amivel meg vagyok elégedve, csak a kíváncsiság :) ), milyen teendők vannak, ha fel akarok tenni egy másikat ?

(#8485) huliganboy válasza tope (#8484) üzenetére


huliganboy
addikt

TWRP recovery ha MIUI-t akarsz.
Aztán full wipe ajánlott rom felrakása előt

Most ez a kettő megy, majd ugyan az mindkettő:
Hellas MIUI
F1 MIUI MULTI

Felrakás

1.Copy ROM zip to external SD card
2. Turn off the phone, press and hold "vol+" and "power" buttons simultaneously to enter Recovery Menu
3. Wipe –> Advanced Wipe
4. Wipe Dalvik cache
5. Wipe System
6. Wipe Cache partition
7. Wipe Data
8. Reboot to Recovery Menu
9. Repeat steps 3 to 8 at least 4-5 times
10. Install ROM
11. Reboot to system
12. Enjoy !!!

(#8486) tope válasza huliganboy (#8485) üzenetére


tope
addikt

Gondolom ez az F1 MIUI Multi is magyar, ahogy nézem ez 2-vel újabb, mint amit én írtam, ami az összefoglalóba van

(#8487) huliganboy válasza tope (#8486) üzenetére


huliganboy
addikt

Igen Magyar nyelv is benne van!

Amit linkeltem heti frissítéssel elérhető.

csongi szokta a bevezetőbe rakni ezeket, hogy meglegyen, és reg nélkül is letölthető legyen.

(#8488) tope válasza huliganboy (#8487) üzenetére


tope
addikt

Akkor SD kártyára másoljam fel a :
recovery 2.8.7-0-t (oldalon ez volt) illetve Multilanguage_Coolpad_F1_5.11.19_v7-4.4.zip állományt, majd hangerő fel és bekapcsolással indítsam el a telót, és menjek végig az általad is leírt dolgokkal ?

UI: Azt pontosan hol bírom megnézni ?

[ Szerkesztve ]

(#8489) huliganboy válasza tope (#8488) üzenetére


huliganboy
addikt

Most milyen recovery van a telefonodon?

(#8490) csongi válasza tope (#8488) üzenetére


csongi
veterán

A rcoveryt nem tudod rcovery alol telepiteni.
Az vagy mobillonch tools al mukodo rootolt andriod alol, vagy flass toolsal pc segitsegevel.
A rom frissul eppen az eslo hszben.

(#8491) nixit válasza tlala (#8479) üzenetére


nixit
csendes tag

Szia! Olvastam a kérdésed és gondolkodtam a dolgon .... Végül tegnap este rádugtam töltőre a telefont és néma volt... úgy meglepődtem és képzeld el csak annyi az egész, hogy lehúzod a sávot felül és van olyan ( nekem angol a rendszer így szeretem), hogy Silent mode nemtudom magyarul talán csendes mód lehet és így nem csipog ha töltőre dugod, sok sikert ;)

(#8492) huliganboy válasza nixit (#8491) üzenetére


huliganboy
addikt

Ez is egy megoldás... Én MIUI esetén nem találtam lehetőséget ennek kikapcsolására... Talán egy külső alkalmazás..

(#8493) csongi válasza huliganboy (#8492) üzenetére


csongi
veterán

De benne van. Lehúzod az értesítő sávot, told felfele az ikonokat ez a képernyő is mozgatható gördíthető. és van egy csendes ikon, azt bekapcsolva nem ad hangot az usb csatlakozáskor. Ezt a menű képernyőt is lehet szerkeszteni, melyik ikon hol legyen.

(#8494) huliganboy válasza csongi (#8493) üzenetére


huliganboy
addikt

A csendes üzemód esetén további hangok is elnémulnak mint pl. Messenger stb értesítés...

(#8495) csongi válasza huliganboy (#8494) üzenetére


csongi
veterán

Minden, de megoldás a gondra. Vagyis töltés előtt némít, aztán kikakpcs a funkció.
De szerintem ugyan ez elérhető a hangerő teljes lehalkításával, ha hang profil be van állítva.

(#8496) pècsimunkás válasza -PLevi- (#7934) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tudna valaki olyon tv appot , amit külföldön is lehet nèzni ? A 7934 - es hsz- ban szereplő appot már nem lehet letölteni . Telefonomon megvan , de kellene valami a tabletemre is ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#8497) csongi válasza pècsimunkás (#8496) üzenetére


csongi
veterán

(#8498) tope válasza huliganboy (#8489) üzenetére


tope
addikt

Akkor gondolom így kell :

Telepítsd a Mobileuncle tools.apk alkalmazást a telefonon.(Ez is része az alapcsomagnak.)
- Recovery Update menüpont kiválasztása.
-Az SD gyökerében lévő TWRP fájlt(ez is része az alapcsomagnak) kiválasztod.
-Recovery felülársa megtörténik.
-Készülék kikapcsol.
-Indítás: hangerő fel+ bekapcsgombbot együtt nyomva tart, míg TWRP módba elindul.
Gratulálunk!
A megjelenő képernyőn válaszd a wipe menüpontot.
- chace menü, és a csúszkát húzd el. Ez a parancs lesz érvényben a többi menüpontnál is.
sikerült resetelni a chece-t. jobb alsó sarok visszalépés.
- dalvik chace resteleni.jobb alsó sarok visszalépés.
-system resetelni.jobb alsó sarok vissza lépés.
- Factory reset.jobb alsó sarok vissza lépés.
Miután ezeket resetelted, ismét jobb alsó sarok visszalépés.
Vissza tértél a főmenübe.
-Intalmenü kiválasztása.
-Most kitallózza az SD kártya gyökerét.
-Válazd ki a felmásold romot.
-Csúszkát elhúzod
-Telepítés megkezdősik. ne ijedj meg ha kialszik a kijelző egy idő után, mikor végez újra világítani fog.
-Végzett, három menü látható.
-Cache dalvikot, megint reseteld, ez a bal oldali ikon.
-Most már lehet a rebot systemet használnod.
Az első indulás hosszabb időt vesz igénybe, várj türelemmel, akár 5 perc is lehet.Lényegében a telpítés folymata most véglegesedik
Ha minden ok volt a telefon elindul. és minden rendben van

(#8499) huliganboy válasza tope (#8498) üzenetére


huliganboy
addikt

A Mobileuncle csak rootolt rendszer esetén működik ha nem azok van akkor flashtool segítségével rakj fel csak egy recoveryt

[ Szerkesztve ]

(#8500) tope válasza huliganboy (#8499) üzenetére


tope
addikt

Rootolt van rajta :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.