Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) ffodi válasza spawn21 (#5247) üzenetére


ffodi
veterán

Jól. Hosszú videónál eltarthat néhány percig a "konvertálás", de az eredmény ugyan az lényegében, mintha eredendően így vetted volna fel. Kb. 10% elveszik a képből, cserébe stabil. Esti felvételnél lehetnek anomáliák, de az akkor is van, ha eleve úgy veszed fel.

Yager01:

Ez a csalás téma egy f@szság..... csalásnak max. akkor lehetne nevezni, ha mondjuk eltekerné a LOD-ot, vagy valamit csinálna a textúrákkal és úgy kapna több pontot a készülék....vagy eleve tudná mit kell kiszámolni és számítás helyett csak visszaköpné az eredményt. Az, hogy feljebb csavarja az órajelet és így szerez előnyt, az max. kisebb fajta trükközés az én olvasatomban, és nem hat különösebben meg, mert a hardver valóban ezt tudja....

Ha valaki benchmarkolt valaha kicsit komolyabban PC-n, akkor az tudja, hogy az összes tesztprogramhoz létezik valamilyen trükk, aminek segítségével több pontot tudsz elérni. Csak néhány példa: LOD tweak, tessalation off, háttérben futó alkalmazások kézzel optimalizálása, ramdisken futtatás, eleve herélt windowson futtatás hálózat nélkül, stb... A végén a mezei user meg csodálkozik, hogy hogyan is lehetett ennyi pontot elérni, mert ő képtelen rá.....

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5252) Balázs1986 válasza Tybike81 (#5242) üzenetére


Balázs1986
addikt

Abszolút nem rossz, én sem azért írtam. Láthattad is, össz-vissz pár telefont tudtam mondani, ami videóban szerintem jobban teljesíthet. Más lehet tud többet, de lehet hogy még ezekkel is vitázni lehetne. Ezen ne múljon a választásod :)

[ Szerkesztve ]

(#5253) Tybike81 válasza Balázs1986 (#5252) üzenetére


Tybike81
őstag

Ok köszi mindenkinek.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#5254) dobolson válasza Tybike81 (#5253) üzenetére


dobolson
senior tag

Esetleg ezt a tesztet nézd meg, ha még nem tetted, hátha segít a döntésben.

(#5255) #18001664 válasza ADAM1337 (#5238) üzenetére


#18001664
törölt tag

Jobb videókamerára! :D

(#5256) divot


divot
veterán

Nem használja valaki a telefont Osmo Mobile 2-val?

(#5257) divot válasza winben (#2414) üzenetére


divot
veterán

Hamarabb kellett volna keresnem: szóval nálam olyat csinál, hogy az oldalirányú mozgásoknál erősen rögög a kép, viszont ha nem a DJI-szoftverét használom, hanem a telefon sajátjával videózok, akkor ez nincs. Illetve, ha 4K-ban videózok az OSMO szoftverrel, akkor sincs.

Keresgéltem, de másnál nem látok ilyen problémát. Nem tapasztaltál hasonlót?

(#5258) kali válasza divot (#5257) üzenetére


kali
legenda

Akár amiatt lehet, hogy összeakad a telefon és a Osmo stabilizátora, magasabb felbontásnál viszont a telefon nem használja adott stabilizálást, azért nincs gond.
iPhone X + DJI Osmo Mobile 2 tesztben említették, hogy ott is van ilyen probléma az összeakadás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5259) shift+ő válasza divot (#5256) üzenetére


shift+ő
senior tag

Én a nyáron használtam, a Huawei saját kamera szoftverével szerintem jobb, és kikapcsoltam a stabilizálást.

(#5260) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

A telefon névjegyzékében elmentettem egy számot, a gmailben már látható de a telefonban nem.
Ez, hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

(#5261) Jamal0 válasza Yager01 (#5231) üzenetére


Jamal0
tag

Ez az elérési útja a mobil kapcsolat beállításához

Az elektronika füsttel működik, ha a füst kiszáll, az elektronika elszáll.

(#5262) knox83


knox83
senior tag

https://napidroid.hu/meginditotta-huawei-az-android-9-0-pie-frissiteseket-europaban/

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#5263) Axe Miskolc válasza Axe Miskolc (#5260) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Erre semmi megoldási ötletetek nincs?
Egyszerűen felfoghatatlan!
Manuálisan is lefrissítettem a gmail-t, de azóta sincs a telefonban az azon elmentett szám.
Valaki letesztelné, hogy nem gmail probléma-e?

[ Szerkesztve ]

(#5264) .Fabricius.


.Fabricius.
kezdő

Sziasztok!

Néha, látszólag minden ok nélkül, bekapcsol a kijelző. Minden szinkron ki van kapcsolva, se wifi, se mobilnet nem aktív.
Senki nem nyúl a telefonhoz, a hátán fekszik az asztalon. És bekapcsol a kijelző.
Ezt miért teszi?

(#5265) philoxenia válasza .Fabricius. (#5264) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

MI be van kapcsolva? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5266) .Fabricius. válasza philoxenia (#5265) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Mi? Hol? :F

(#5267) nimba1 válasza Axe Miskolc (#5263) üzenetére


nimba1
aktív tag

Nézd meg a névjegyzék beállításoknál a Megjlenítési beállításokat.

(#5268) Axe Miskolc válasza nimba1 (#5267) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Lista rendezési elve
és
Névsorrend
Ennyi lehetőség van.Mire gondolsz?

(#5269) kali válasza Axe Miskolc (#5268) üzenetére


kali
legenda

Szerintem arra gondolt, hogy mi a forrása a névjegyzék megjelenítésének.

(#5270) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Köszönöm Nimba és Kali de sajnos nem az volt.

Megfejtettem!
Beírom, hátha valakinek kell még!
Amikor mentettem az új számot, akkor az "Előtag" hasábba írtam be mindent ("M. G. Jani Rokon").
Valószínűleg összezavartam a lelkét a kis P20P-mnek mert így nem lelte de a gmail igen úgyhogy ott áttettem az egész nevet az "Utónév" hasábba és megoldódott.
Furaság de legalább megoldódott!

Szerk: kipróbálná valaki, hogy ez feature vagy bug? ;)

[ Szerkesztve ]

(#5271) philoxenia válasza philoxenia (#5265) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

MI mester, alias mesterséges intelligencia, alias AI. Skynetes célzás volt...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5272) .Fabricius. válasza philoxenia (#5271) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Jaaa, azt hittem segíteni próbálsz. :B

(#5273) hito válasza gerygery (#4973) üzenetére


hito
nagyúr

Elég jól sikerült kép, hangulatos. Minőség is rendben. Megkérdezhetem, hogy milyen módban lőtted? Ha raw-ból van feldolgozva, miket piszkáltál? Ja, és hol készült? Gondolom nem Mo-n :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5274) szlaci888 válasza Axe Miskolc (#5270) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Ez így van, a múlt héten a kollégám jött ezzel a gonddal Honor telefonnal, pontosan erre jöttem rá én is! :)

(#5275) Sumptuous válasza .Fabricius. (#5272) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Lehet tévesen érzékel..

Kapcsold ki a felemelésre ébresztés funkciót, hátha megoldja. :))

Beállítások -> Intelligens asszisztens -> Mozgásvezérlés -> Felemelés -> Készülék felébresztése

Ha ez nem válik be, vagy nincs is bekapcsolva, akkor a "~képernyő bekapcsolása bejövő értesítés esetén~" is okozhatja a problémát..

(#5276) philoxenia válasza .Fabricius. (#5272) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tapasztaltam hasonlót. Valamilyen programnak ébresztenie kell a telefont, a jogosultságokat nézd végig!
Nekem bevált az okostok, becsukva szerintem soha nem indul be a kijelző. Kinyitom, megnézem mi sivalkodik értesítésekkel kapcsolatosan aztán elbírálom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5277) .Fabricius. válasza Sumptuous (#5275) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Köszi, megpróbálom az elsőt kikapcsolni.
A második nem aktív most sem.

(#5278) lusjen


lusjen
csendes tag

Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan lehet betűtípust változtatni. Történt, hogy megváltoztattam a témát, de olyan betűtípust használ a téma, hogy nem minden karaktert ismer fel és néha zárójelek, meg vonalak jelennek meg a betűk helyén. Ha visszaállítom a témát, akkor szépen vissza is áll, de a betű típusnál megmarad ez a rossz. Új témáknál is mindig ez a betű típus marad és nem tudom vissza állítani. Ötlet? Köszönöm előre is.

(#5279) Sumptuous válasza lusjen (#5278) üzenetére


Sumptuous
senior tag

(#5280) samir


samir
tag

Hello, olyan problémám van, hogyha wifire vagyok csatlakozva akkor a facebook, messenger instagram-on nem tölt be semilyen képet. Ha átváltok mobilnetre, akkor van mindenhol kép.
Valaki találkozott már ilyennel?

A Privát előny.

(#5281) brian1974


brian1974
tag

valaki fizetett már a P20 Pro-val?

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#5282) lmano válasza brian1974 (#5281) üzenetére


lmano
tag

Már többször is. Hibátlanul megy Simple alkalmazassal.

(#5283) Pistike1985 válasza brian1974 (#5281) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Egy sötét sikátorban az életemért... 😜😆🤣

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#5284) dobolson válasza brian1974 (#5281) üzenetére


dobolson
senior tag

K&H Bank alkalmazással használom, működik faszán.

(#5285) sirokipatrik


sirokipatrik
aktív tag

Megy az NFC-s fizetés? 😯 Hol lehet?

(#5286) dobolson válasza sirokipatrik (#5285) üzenetére


dobolson
senior tag

Simple alkalmazással pl, ha a saját bankodnak nincs ilyenje.

(#5287) sirokipatrik válasza dobolson (#5286) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Simple-ön szoktam vásárolni matricát, mozi jegyet stb. Mivel OTP-s vagyok, egyből fel is ajánlotta hogy a kártyám használható érintéses fizetésre, aktiválta is. Viszont én abban a tudatban vagyok, hogy itthon még nem mennek ezek. De mondjuk ha beugrom a mekibe, akkor ott a telefonommal is tudok fizetni, ha belepek az alkalmazásba és bekapcsolom az NFC-t?

(#5288) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Sziasztok!

Egyetlen dolog miatt kérném a segítségeteket mégpedig a kamera. Az istenért sem tudok rendes szép tiszta fotót csinálni se este se nappal hiába van világos a szobámban mégis sötétek a képek mindjárt mutatom is:
Kép

Aki tud segíteni kérem privátba tegye meg akkor észreveszem a választ. Minden segítségért hálás vagyok előre is és nem kérem a negatív kommenteket tudom hogy én vagyok balfasz sosem fotóztam de szeretnék ha már olyan szuper ennek a kamerája. :K

(#5289) #18001664 válasza zsolesz7503 (#5288) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ilyen esrtben esti módban vagy pro módban fotózz! Te egy sötét szobában egy brutál erős fényű kijelzőt fotóztál, a fénymérés azt vette alapul.

(#5290) zsolesz7503 válasza #18001664 (#5289) üzenetére


zsolesz7503
tag

Mind a két esetben ugyanez az eredmény. :((

Ez esti mód a Pro töksötét:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5291) #18001664 válasza zsolesz7503 (#5290) üzenetére


#18001664
törölt tag

Pro móddal kizárt, hogy sötét lenne! Állísd ISO100-ra és állísd hozzá a záridőt...a 30sec már lehet túl sok is lenne.

(#5292) dobolson válasza sirokipatrik (#5287) üzenetére


dobolson
senior tag

Simple-nél nem tudom hogy megy, én a k&h appjával használom. Ott a kártya digitalizálása után mindössze annyi a teendő, h bekapcsolt nfc-vel felébreszted a telót, odarakod a terminálhoz, mint egy paypassos kártyát, és fizet is. 5000 ft alatt pint se kér, fölötte úgy megy, h először odaérinted, aztán kéri a pint, megadod a kijelzón, aztán megint odarakod és kész. De 5000 alatt csak egy érintés. Egyedül azt kell megszokni, eltalálni, h hol az nfc chip, ott kell odatolni a terminálhoz a telót. Szóval ahol paypasses a terminál, ott működni fog.

(#5293) tuki2200 válasza dobolson (#5292) üzenetére


tuki2200
senior tag

A Simple 5ezer felett sem ker kodot, ha feloldottad a kijelzo zarat, be lehet allitani.

[ Szerkesztve ]

(#5294) cseppelcs


cseppelcs
csendes tag

Üdv Mindenkinek

Segítséget szeretnék kérni. A telefonon kiraktam a főképernyőre egy mappába gyorshívásos ikonokat. Minden rendesen működik. Amikor viszont újraindítom a telefont bármi miatt (frissítés, egyéb) akkor pár gyorshívásos kép helyett csak a névjegyzék ikon látszódik. Funkcióban működik tovább minden de már nem látom ki van a gyorhívásos gombon. Van erre valamilyen megoldás?

bye

(#5295) maaniac


maaniac
aktív tag

Már van patch 3 is a 156-os romhoz. :U

(#5296) vidaila


vidaila
aktív tag

FF-en már van Pie is

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#5297) knox83 válasza maaniac (#5295) üzenetére


knox83
senior tag

Nálam még csak patch 1 van😀 Ffről nem merném feltenni a piet..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#5298) cog777 válasza .Fabricius. (#5264) üzenetére


cog777
senior tag

Esetleg a "face unlock" be van kapcsolva es tevesen erzekeli hogy valaki a telefon ele hajol?
En tapasztaltam ilyeneket hogy betettem a zsebembe es kivilagosodott a kepernyo mert probalta felismerni az arcom :)
Inkabb kikapcsoltam...

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#5299) maaniac válasza knox83 (#5297) üzenetére


maaniac
aktív tag

Nincs is jelentősége, legalábbis nálam nem fordult elő egyik hiba se, amit javítottak :DDD (lehet, hogy selejtet fogtam ki és azért nincs hiba sem ;]). Az egyikben az AI-t tették alapértelmezetten kikapcsolttá (kikapcsoltam manuálisan, no gond) , volt valami felugró wifi ablak hiba, az utolsó pedig fekete fénykép jelenséget javít bekapcsolt vaku mellett.

(#5300) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok! Remélem elfér itt, saját topikjában nem kaptam rá választ.

Egy hete használok egy P20-ast, előtte Honor 8 volt. Adódott egy kis problémám, de annál bosszantóbb. Ha SMS-t kapok nem fogadott hívásról, és az üzenetekből indítom a hívást, akkor meg sem kérdezi, hogy melyik SIM-ről hívom vissza, és erre opciót sem látok. Mi lehet a megoldás? Gondolom ilyen ordas bakit csak nem hagytak a rendszerben...
Csak azt tudom csinálni, hogy elindítom a hívást, gyorsan kinyomom, majd a tárcsázóból már tudok választani. Agyrém.

Illetve még egy kérdés. Van bármi mód arra, hogy feloldás nélkül elindítsam a kamerát, vagy a zseblámpát? Honor 8-nál nagyon szerettem, hogy fel lehetett programozni az ujjlenyomat olvasót, nagyon kényelmessé tette a használatot. Szomorúan konstatálnám, ha a nagytestvérből kikerülnének ilyen kényelmi funkciók (a dual standby-t így is elengedtem, bár elég zavaró hívások után az átlag 2-3 sms).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.