Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Sumptuous válasza laci1892 (#5648) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Régebben elég sokszor használtam a gearbest-et (saját topicja is van) megbízható, jó a supportja is, nyugodtan vásárolhatsz onnan, de szvsz. a legtöbb cucc alin olcsóbb, és általában képes értékelés is több van alin. Tokoknál szerintem ez elég jó érv.

Már 4 ilyen garnitúra "üveget" elhasználtam, újabban már nem is veszek.. Mind különböző volt pedig, (-vagy csak a marketing volt más :D ) de nem volt egyik sem valami tartós. Sajnos az olyan tokokból, ahol a kamera síkja pont védve van, azokból általában ez a 0,3mm vastag üveg pont kiáll, és hamarabb karcolódik. Nem igazán ajánlom... Persze a te döntésed. Ha nem kifejezetten fényképezésre vetted a telefont, és szeretnéd tovább biztonságban tudni a kis üveget, akkor érdemes rárakni, nem lesz sokkal rosszabb a képminőség. Amikor majd elkezd karcolódni, lesz egy "szép" sparkle effekt a képeiden :DD Tapasztalataim szerint nem igazán karcolódik a lencse védőüveg. Sokkal jobban ellenáll, mint a képernyő.

Már 2 hónapja nincs semmilyen üveg/műanyag fólia a képernyőn és sajnos látszanak a jelei. Szerencsére még egy durva karc sincs rajta, nagyon vigyázok rá, de azért óhatatlanúl is becsúszik pár mikrokarc. De megéri. Gyönyörű így a telefon, az ujjlenyomat olvasót pedig sokkal kényelmesebb így használni.. Mindig is zavart az az apró kitüremkedés a leolvasó körül. - egyébként maga a leolvasó egyáltalán nem karcolódik.. -

Bocsánat a regényért... :R :Y

(#5652) laci1892 válasza Sumptuous (#5651) üzenetére


laci1892
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!!🤠

Alitól azért fáztam mert előző telefonomra volt hogy kétszer rendeltem tokot... És másképp nézett ki a valóságban mint a képen. Vagy egyáltalán nem volt jó minőségű. Persze aztán az is lehet én vagyok szerencsétlen és én futottam bele ilyenbe csak. Mást még nem néztem ott.

Viszont ezt a kamera üveget lehet akkor hagyom hmm..🤔

Az igazság az hogy baromira lusta vagyok a mindennapokban magammal hordozni a fényképezőgépemet.
Ezzel a telefonnal pedig - persze kell némileg kompromisszumot kötni azért - azért mindennapok során olyan képeket lehet készíteni amire bátran mondom azt hogy kivált egy családi fényképezőgépet mint a huzat. Rengeteget használom erre a célra. :D

Mate 20 prot ha most nem veszem figyelembe 2018 egyik legjobb telefonja kamerában. Szerintem.

(#5653) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,

Tudja a telefon az always on display funkciót?

[ Szerkesztve ]

(#5654) Pistike1985 válasza droti25 (#5653) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Igen

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#5655) droti25 válasza Pistike1985 (#5654) üzenetére


droti25
őstag

Segítenél hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#5656) Rotyi válasza droti25 (#5655) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Beállítások >Biztonság és adatvédelem > Képernyőzár és jelszavak > Információ megjelenítése mindig

Ami majdnem az, az nem az!

(#5657) droti25 válasza Rotyi (#5656) üzenetére


droti25
őstag

Thx👍

(#5658) balazs0102 válasza laci1892 (#5652) üzenetére


balazs0102
senior tag

Ööö...fotózás miatt vennél P20pro-t vagy mate20 pro-t ? :-D szerintem nézz szét a piacon még. Nagyon jó telefon a P20pro de nem a fotós képességei miatt tartom. Galaxy s6om lazán csinál ilyen képeket (kivéve talán az éjszakait), az s9-em meg bőven jobb. És még a videózásról nem is beszéltem. A gond nem ott van hogy szar lenne a hardver, hanem egyszerűen szar a fotós videós algoritmus Huawei -éknél. Ezt leszámítva jó telefon, tud jó képet csinálni de ha neked az az első, vegyél iphone-t vagy Samsungot. Esteleg pixelt...

(#5659) philoxenia válasza balazs0102 (#5658) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Trollkodni jöttél? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5660) balazs0102 válasza philoxenia (#5659) üzenetére


balazs0102
senior tag

Most ebben mi volt a troll? Az hogy leírom az igazságot az nem trollkodás. Minden amit leírtam saját tapasztalatból írtam, nem úgy mint a sok hülyegyerek aki még csak képen látott ilyen telefonokat és ítélkezik..
Úgy váltottam s9 -ről P20pro-ra hogy tudtam hogy videó és kép szarabb lesz, ezt mégis jobban szeretem. Kész.

[ Szerkesztve ]

(#5661) philoxenia válasza balazs0102 (#5660) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milliószor ki lett tárgyalva, hogy jobb az S9-nél fotóban. Sokaknak volt itt mindkettő. ;)
S6-al meg ne is vicceljünk inkább...
Esetleg fotózni mivel szoktál még? Automata módot nem mindig érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5662) balazs0102 válasza philoxenia (#5661) üzenetére


balazs0102
senior tag

Lehet ki lett tárgyalva, érdekes módon én vagyok az egyetlen aki a fotós videós topicba merek feltölteni P20pro fotókat. Mert engem nem érdekel hogy nem a legjobb minőség, akiknek meg ilyen volt és kritizálták egyből megsértődött...pedig igazuk volt. Itt egy példa:
Samsung note 4 el csináltam.. Szólj ha tudsz mutatni ilyen éles fotót egy pókról. Én ma 30 percet próbálkoztam mind szar lett
Link
Szóval nem nyitok vitát, nem magasztaltam fel mert nincs mire és egyből megy a sértődés...

(#5663) philoxenia válasza balazs0102 (#5662) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyetlen jól sikerült kép nem sokat bizonyít. Csinálj tíz éleset egymás után... ;)
Amúgy pókot most nem találtam, de ez simán van olyan éles azonos méretben és a fókuszban.

De fogok vadászni Neked pókot... ;)

Egész nap nem láttam pókot sajnos...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5664) laci1892 válasza balazs0102 (#5658) üzenetére


laci1892
senior tag

Egyéb kérdés?

Mielőtt jön a komment hogy " az s6-al is rommá tudom filterezni meg nem tudom még mivel a piacon.. "

Nem.. :) nem lett rommá filterezve. Igen, lett módosítva. A gyári kép nézegetőben a kontraszt meg pár kisebb dolog lett húzva rajta. De szimplán ennyi...

Volt Note 4-em

Kanyarban nincsen a Huaweihez képest.
Más kérdés hogy hiába van milliós fotós felszerelésed ha nem tudja az ember használni megfelelő tudás hiányában

[ Szerkesztve ]

(#5665) laci1892 válasza laci1892 (#5664) üzenetére


laci1892
senior tag

Csak hogy szöget verjek a note 4 koporsójába. Nekem is volt. Fotózás szempontjából elmúlt felette az idő.

[ Szerkesztve ]

(#5666) robekraptor válasza balazs0102 (#5662) üzenetére


robekraptor
tag

"szarabb" a kép mint az S9-el" :D mesélj még kérlek 😂

(#5667) robekraptor válasza laci1892 (#5665) üzenetére


robekraptor
tag

Hát... 😁 nagyon jó lett a legelső képed

(#5668) robekraptor válasza balazs0102 (#5662) üzenetére


robekraptor
tag

Neharagudj mester, de csak 1et tudtam kattintani, mert elrepült, a telefonom sem volt időm beállítani. De ígérem, legközelebb jobban figyelek ígérem.

[ Szerkesztve ]

(#5669) Drakmusz válasza laci1892 (#5664) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nekem lenne kérdésem!
Miért nem tudjátok ezt a dolgot objektív módon megítélni????Szerinted ezek olyan világverő képek,amiket csak a P20 Pro-val lehet elkészíteni???
Ez meg egy ezeréves Nexus 5X,nagyítsd meg.
[link]
A kolléga Samsungos hasonlata pedig bármennyire is fájdalmas,helytálló.Borzasztóan túlértékelt a Huawei fotós képessége.Funkcionálisan mindent ver ez igaz.
Fotózz 10 megapixelen egy ilyet,nem fog menni.
De nálatok ez egy keresztes hadjárat,kezdem úgy látni........
Ja,és ezek teljesen nyers képek.Ennyi.
Ha már az S6 szóba került,legyen egy rovar is.
[link]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#5670) philoxenia válasza Drakmusz (#5669) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kereszteshadjárat! Arról van szó, hogy miért megyek oda egy másik telefon topijába hasonlítgatni? Hónapokkal ezelőtt volt szó róla. Vannak erre topikok, ott kell ezt intézni. Itt ez flém.
Amúgy miért kellene 10MP-en fotózni ilyen statikus témát? Simán lehet 40-en raw-ban, ha részletesség kell.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5671) spawn21 válasza philoxenia (#5663) üzenetére


spawn21
veterán

Baromira jó képeket készít a hüvely, szerint QHD videóig is bőven kielégítő. Viszont az tény hogy van olyan telefon ami hasonló minőséget képvisel, az is igaz hogy nem az S6 az ;]
Egy u11/+ vagy u12 esetleg pixel 2 stb...
Viszont azt mindenki elfelejti a fotós topikban hogy minimális eltérés van kb 1,5 éve a kamerák között.
Nem kell a háború , mindegy melyiket veszi az ember
Elég lesz szinte mindenre :)

Szerintem

iPhone 13p

(#5672) Drakmusz válasza philoxenia (#5670) üzenetére


Drakmusz
őstag

Pontosan erre a válaszra számítottam.....
Te már ezekre is azt mondtad hogy mókolt képek,elméleti fotósokkal nem vitatkozom.
De tudod mit???Kérdezd meg Yamato kolégát,hogy mi erről a véleménye.Kétszer is volt P20 Pro-ja,közöttük egy S9+.Meg esetleg arról,hogy milyen érzés NEM vignettált rawokkal dolgoznia most,hogy Pixelre váltott.:)
spawn21 Nem felejtettük el,pontosan tudom hogy igazad van.Minimálisak a különbségek,csak az elvakultság zavar.Meg a túltolt marketing."Profit csinál minden fotósból"........

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#5673) robekraptor válasza spawn21 (#5671) üzenetére


robekraptor
tag

Nem tudom, nekem s6 volt, azután p10lite, mikir kijött ez a piacra, telefont jeredtem, mert nem voltam megelégedve azzal amim van, fényképezőt már régóta nézegettem a nejemmel, és mikor ezt megláttam nem gondolkodtam tovább, a reklám alapján megtaláltam a kettőt egyben. Vettem állványt, ezzel fényképeztem végig olaszországot és horvátországot. Ilyen képeket mint ezzel a telefonnal egyikmásikkal sem sikerült még fotózni ez itt ausztriában van, a kép a módosítás során csak vágva lett vagy ittvan mégegy, és ezzel én le is zártam a vitát...

(#5674) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Összehasonlítgatást fejezzük be!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5675) laci1892


laci1892
senior tag

Soha egy büdös szóval nem mondtam hogy, a p20 pro-nál "rosszabb" telefonokkal nem lehet jó képeket készíteni. Véleményem szerint ma 2018-ban egy régi s3-al is lehet ha ügyes az ember. Az én magam részéről csak lelkes majom vagyok...

Egyedül a dolgok azon aspektusát nem értettem... Mikor azt mondják hogy már pedig a p20 pro szar...

Tény ... Túl lett tolva a hájp vonat... De a végeredmény magukért beszélnek.

Szép fényeket

(#5676) balazs0102 válasza philoxenia (#5663) üzenetére


balazs0102
senior tag

Nézesd meg a szemedet :DDD

Ahogy Drakmusz írja keresztes hadjárat ez itt.

Laci 1892 :Nem szaroztam le, tényeket írtam le. De nektek amit leírtam egyből az jön le hogy szar. Nem szar, csak kaka ha már itt tartunk :DDD

Valamelyikőtök amúgy fogja már fel, hogy nem trollkodni jöttem ide. Nekem is P20pro telefonom van. De attól még képes vagyok tisztán látni.

roberkraptor : A "mester" nem haragszik. De te is nézesd meg a szemed, az a makró borzasztóan rossz. :( és te még itt dicsekedsz vele.... jaj..ne tedd be a fotós topicba mert szétszednek.

Ahogy leírtam összességében jobban szeretem ezt a telefont mint az S9-et, mert samsungéknál a csúcstelefon ujjlenyomat olvasója még a Honor 8-am szintjét sem tudja, és nálam sokkal fluidabb a rendszer a p20p-n. Samsungék hívhatják experience-nek vagy minek ezt az új felületet ugyanolyan szar mint a táccswiz.....na ezt meg mikor leírtam az s9-es topicban ott lettem letámadva. Mindenki védi a mundért mintha valami becsületbeli ügy lenne ahelyett hogy objektíven látná a dolgokat.

(#5677) balazs0102 válasza Drakmusz (#5672) üzenetére


balazs0102
senior tag

Yamato is 100X veszett össze a fotós topicosokkal mikor leszólták ,hogy ezek a p20p képek nem az igaziak, aztán most meg nyomatja a pixel-es képeket...
Kétszer kérdeztem tőle hogy mi lett a p20p-vel (mert még annyira védte anno) nem méltatott válaszra...

(#5678) whYz


whYz
addikt

Valaki probalta mar ezt a kernelt? Mennyivel gyorsabb, smoothabb tole a telo?

(#5679) balazs0102 válasza whYz (#5678) üzenetére


balazs0102
senior tag

Hát nálam se a gyorsasággal se a smooth-sággal (így kell ezt írni??) soha nem volt gond. Egyik legfluidabb androidos telefon ez szerintem kár kernelt cserélgetni.

(#5680) whYz válasza balazs0102 (#5679) üzenetére


whYz
addikt

Anno ZTE Blade telomnal se hittem el, hogy lehet egy telefon annal gyorsabb es smoothabb. Visszanezve eleg viccesen hangzik. :DDD

Termeszetesen mindig lehet kicsit smoothabb a telo, akkor is ha mar "eleg" smoothnak tunik. Ezzel a kernellel amugy meg az OTA lehetoseget se veszted el, szoval szerintem meger egy probat.

[ Szerkesztve ]

(#5681) balazs0102 válasza whYz (#5680) üzenetére


balazs0102
senior tag

Itt még annak se éreztem szükségét hogy a fejlesztői beállításokban az animációk skálázását 1röl 0,5re állítsam. Előző telefonoknál mindnél átállítottam. Itt most alapon van, de minden szemvillanás alatt történik, ilyen tekintetben maximálisan elégedett vagyok a telefonnal.

(#5682) jani70


jani70
aktív tag

Az AI mesterséges intelligencia mennyi tárgyat és élőlényt képes felismerni hol találni erről listát? Mikor várható amúgy a Android 9?

[ Szerkesztve ]

(#5683) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

most szólt a telefon elérhető a CLT-L29 8.1.0.157(c432) patch 795MB

Jah igen, beléptem egy ilyen szépséggel közétek egy redmi note 4-et váltott.

(#5684) knox83 válasza Motaba78 (#5683) üzenetére


knox83
senior tag

Szia, mit tartalmaz a 157? Inkább már a 9 jöhetne...Azt olvastam még mindig csak beta teszt van p20 prora.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#5685) balazs0102 válasza jani70 (#5682) üzenetére


balazs0102
senior tag

Kutyát, virágot, ételt biztos felismer. De amúgy nem olyan jó ez az AI. Én többségében kikapcsolom, egyedüli hasznát eddig makrofotózásnál láttam. Ott nagyon érdekes módon AI nélkül kisebb volt a mélységélesség, AI-t pedig bekapcsolva ugyanolyan távolságból nagyobb mélységélességet kaptam. De amúgy természetesebb színekkel készülnek nélküle a fotók.

(#5686) dobolson válasza Drakmusz (#5669) üzenetére


dobolson
senior tag

Volt 5x-em, biztos vagyok benne, h bizonyos körülmények között üti a mostani p20 promat. :D

(#5687) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok,

Tud valaki ajánlani valamilyen alkalmazást arra, hogy pl. csak akkor kapcsoljon be az AOD, ha olvasatlan értesítés van?
Vagy ha ilyet nem, akkor olyat, amivel látszik pl, hogy Whatsapp üzi jött? (Bekapcsolom az AOD-t de pl. a whatsot nekem nem jelzi ki)
A gyári beállítások között nem találtam ilyet.

Köszönöm előre is.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5688) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Sziasztok,

Most lettem én is klubtag, át is migráltam már az új telefonra, de támadt egy kérdésem, amit egyelőre nem sikerült megguglizni:
hogyan tudjátok megjeleníteni a csak telefonszámmal rendelkező Google névjegyeket?
Az összes előző telóm tudta ezt, s egyelőre nem akarnék 3rd party dial appot feltenni...

coito ergo sum...

(#5689) Motaba78 válasza knox83 (#5684) üzenetére


Motaba78
őstag

Ahogy nézem,

patch 1: google security patch (2018. 08)+ security of huawei app updates + a kamera AI disabled

patch 2: google security patches (2018.09)+ add VoLTE feature + add VoWIFI feature

jelenleg én a 152 verzión vagyok.

(#5690) knox83 válasza Motaba78 (#5689) üzenetére


knox83
senior tag

Köszi, nálam 156 van. (patch3)

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#5691) mjani1172 válasza robekraptor (#5668) üzenetére


mjani1172
addikt

"De ígérem, legközelebb jobban figyelek ígérem."

Főnök!

Az nem lenne baj, mert ez azért nem egy csoda.

(#5692) balazs0102 válasza -Maci- (#5687) üzenetére


balazs0102
senior tag

AOD jelenleg cask az sms t és nem fogadott hívást jelzi. Remélem következő frissítéssel ellopják a Samsungét és nekünk is lesz olyan csilivili AOD-ünk. Jelenleg annyi között választhatsz hogy legyen vagy ne legyen.

(#5693) kali válasza balazs0102 (#5692) üzenetére


kali
legenda

Azt írták a 9-es béta tesztben, hogy még ott sem bővült a funkció.

(#5694) balazs0102 válasza kali (#5693) üzenetére


balazs0102
senior tag

Akkor ezzel kell beérni. Pedig nem sokba tartana szerintem megcsinálni hogy egy tetves messengert vagy vibert (ikont) megjelenítsen...

(#5695) philoxenia válasza balazs0102 (#5685) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Te tudsz telefonnal makrofotót készíteni? :Y Nincs több kérdésem... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5696) -Maci- válasza balazs0102 (#5692) üzenetére


-Maci-
őstag

Na igen, én is erre jutottam. :)
Abban bíztam, hogy valaki már talált jó megoldást erre.
Az én álmom ( :DDD), hogy csak olvasatlan értesítésnél aktiválódik az AOD...
Egyébként erre vonatkozóan kaptam egy jó ötletet. Glance plus. Csak pont ezzel a készülékkel nem működik megfelelően (tipp hogy az ujjlenyomat olvasó miatt? :F)
Szóval gondoltam hátha valaki már talált jót.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5697) Zsoltg4s válasza philoxenia (#5695) üzenetére


Zsoltg4s
tag

2010-ben vettem egy Nokia N8-at. Azzal még lehetett.

(#5698) balazs0102 válasza philoxenia (#5695) üzenetére


balazs0102
senior tag

Engedd el.. A többi legalább elcsendesült...ők értik te nem.

(#5699) balazs0102 válasza -Maci- (#5696) üzenetére


balazs0102
senior tag

Van egy NoLed alkalmazás. Nem tudom ezen működik e de próbáld meg. Ha jön értesítésed akkr megjelenik, mutatja az órát ha kell meg att értesítés ikonját.be lehet kapcsolni hogy melyik alkalmazásokat figyelje..

(#5700) jani70


jani70
aktív tag

Hol lehet beállítani hogy amikor belenyulok a zsebembe és véletlen hozzá érek az ujjlenyomat olvasóhoz,ne kapcsoljon be a zsebemben? Zsebfunkcio vagy hasonló beállítás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.