Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) cog777 válasza Sumptuous (#4349) üzenetére


cog777
senior tag

Mivel telihold van es kiczit sotetebb mint a multkor ezert kicsit feljebb kellett tekerni az erzekenyseget.
Most 200 ISO es 1/100-ad zaridot kellett hasznalnom. Holnap felcsatolom a kepeket.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#4352) dorten


dorten
tag

Hello,

Csatlakozom egy fekete szinu keszulekkel. :)) M10 Pro-rol valtottam.

(#4353) cog777 válasza Sumptuous (#4349) üzenetére


cog777
senior tag

Itt van az ISO 50-el es a 1/4000-ed shutterral lott hold ami nem igazan jo minosegi de mutatja hogy olyan vilagos volt mint a lampa velunk szemben es kristalytiszta volt az ejjszakai egbolt.

[kép]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#4354) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Most komolyan. A Holdat mi értelme telefonnal fotózni :F
Csillagos égboltot is csak úgy, ha van mellé, valami eddig nem látott/társított látvány...
A milliószor elkoptatott/lefotózott témákat csak akkor érdemes erőltetni, ha tudsz újat mutatni 'a Nap alatt"
Az egymilliárd egyedik fotónak az Eiffel-toronyról csak akkor van értelme, ha tudsz az eddigi képek 90+ %-ánál többet adni a világ számára....

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4355) spawn21 válasza philoxenia (#4354) üzenetére


spawn21
veterán

Mert ha azt nem tud, akkor szar a telefon. ;]

iPhone 13p

(#4356) philoxenia válasza spawn21 (#4355) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Első (Minolta Z2) gépemmel próbáltam. Esélytelen volt újat mutatni, azóta hanyagolom... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4357) rehotom


rehotom
csendes tag

Sziasztok,

Sima P20-am van és a következő problémám: kipróbáltam a Huawei Share-t, gyönyörűen működött is, a számítógépemről wifin láttam a telefonomon lévő fájlokat. El is könyveltem, hogy ez tök jó.

Na most élesben is kellett volna egy fájl a telóról és nemhogy nem látja semmi, hanem a beállításokban a Huawei Share-re azt írja "Be", ha belépek akkor viszont a Huawei Share opció kikapcsolva van a Számítógép-megosztás bekapcsolva viszont mindkettő le van tiltva, azaz nem tudom módosítani.

Ha a fenti értesítő sávba kiteszem a Huawei Share gyorsgombot akkor az bekapcsoltnak mutatja de ott is hiába nyomok rá, újra kék lesz, bekapcsolva marad.

Ötletek?

(#4358) #18001664


#18001664
törölt tag

Sziasztok!
A 152-es csomag már tartalmazza a GPU Turbot? Le vagyok maradva kicsit.

(#4359) papelado válasza #18001664 (#4358) üzenetére


papelado
aktív tag

Igen

Drágaszágom....

(#4360) #18001664 válasza papelado (#4359) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszi

(#4361) cog777 válasza philoxenia (#4354) üzenetére


cog777
senior tag

Teszt. Osszehasonlitom a Sony bridge kamerammal a kepesseget es latom a fejlodest mit varhatok a mai telefonoktol. Semmi egyebet.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#4362) Huroq


Huroq
senior tag

Megkérdeztem a Huawei ügyfélszolgálatát, hogy egy P20 Pro kamera modul csere mennyibe fájna.
Csak érdeklődés szintjén ha később esetleg ejtenék rajta egy súlyosabb karcot.
A válasz az volt, hogy nem tudja nincs információja arról, hogy mennyibe kerül. Mondom és ha bemegyek a szervizbe ott tudják? Ott se, mert egyedi az árajánlat minden esetben.
Ez kb. hót vicc, hogy nincs még közelítő ár se egy garanciális készülék esetleges javítására.
Bemegy "A" ügyél kéri "X" javítást, majd fizet 40000 Ft -ot. Bemegy "B" ügyfél ugyan azért a javításért és neki már 45000 Ft -ot mondanak vagy épp kevesebbet? Eddig Samsung vagy LG készülékeknél ha a szerviztől érdeklődtem, akkor legalább egy közelítő árat tudtak, itt még azt sem. Félre értés ne essék semmi bajom a telefonnal és maximálisan elégedett vagyok vele, de ez a hozzáállás elég érdekes.

(#4363) spawn21 válasza Huroq (#4362) üzenetére


spawn21
veterán

Igen igen.
Garanciális ügyekbben még nincs ott ahol a telefonjai minősége. Majd fejlődnek , remélem :)

iPhone 13p

(#4364) philoxenia válasza cog777 (#4361) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csakhogy ez esetben olyan témáról van szó, ahol a zoom a minden. aka. Mintha elmennél a határra kerítést vágni egy Victorinox-szal, hogy összehasonlítsd egy erővágóval a képességeit. ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4365) gti16v


gti16v
őstag

off,de itt sok szakértő van,és még is csak rokon.....

ez fake? illetve,ha nem milyen specifikációja lehet? köszi

MATE RS TURBO

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#4366) cog777 válasza philoxenia (#4364) üzenetére


cog777
senior tag

A Sony kameram 12 eves. Talan igy mar erted miert vagyok kivancsi hogy utolerte-e vagy megkozelitette aaz akkor vett kameramat ez a telefon. Zoomrol en nem beszeltem.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#4367) hito válasza cog777 (#4366) üzenetére


hito
nagyúr

Utol, sőt már évekkel ezelőtt utolérte (Nokia PV808, Lumia 1020, Panasonic CM1, stb.). Ráadásul Sony-éknál arcpirító módon állnak a kis szenzoros kompaktokhoz. Mai napig se 4k, se RAW opció :o

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4368) philoxenia válasza cog777 (#4366) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bridge kameráról beszéltél.
Sony bridge.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4369) jani70


jani70
aktív tag

Későbbi frissítéssel jöhet esetleg olyan amivel javul hogy uhd-ba videózva nem remeg a kép? Olvastam valahol hogy elvileg mind a három lencse megkapta a stabilizátort elvileg! Ez szoftveressen tudják javítani hogy 4k-ba ne remegjen be videózás közbe?

(#4370) philoxenia válasza jani70 (#4369) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudtommal hardveres stabilizálás nincs. A telelencsén van csak.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4371) #18001664 válasza philoxenia (#4370) üzenetére


#18001664
törölt tag

Mindhárom szenzornál van OIS! Ami gond, hogy ezt nem egészíti ki EIS, FHD 60fps-nél és UHD-nél.
/ iFixit /

[ Szerkesztve ]

(#4372) philoxenia válasza #18001664 (#4371) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megnézted a linket? :F az ifixiten nem találtam az ellenkezőjére bizonyítékot....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4373) hito válasza #18001664 (#4371) üzenetére


hito
nagyúr

Kizárt! Mondjanak bármit is. Ha lenne OIS, nem így nézne ki a 4K.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#4374) #18001664


#18001664
törölt tag

[link]TESSÉK a cikk elején ott az iFixit teardown is, ahol egyértelműen látni a három OIS-t!

(#4375) Vikooo válasza hito (#4373) üzenetére


Vikooo
addikt

OIS semmit nem ér videó alatt, EIS kéne de azt nem bírja az SoC 4k -ban.

FHD sztem bőven elég és ott van EIS + OIS.

[ Szerkesztve ]

(#4376) #18001664 válasza Vikooo (#4375) üzenetére


#18001664
törölt tag

FHD 30fps-nél valóban van EIS, de a SoC elbírná a FHD 60fps EIS-t is, mégsem lehetséges. Így csak 30fps-t használok.

(#4377) philoxenia válasza #18001664 (#4374) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem látom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4378) Balázs1986 válasza philoxenia (#4377) üzenetére


Balázs1986
addikt

Videóval.
Nem mondom hogy biztosan OIS-képes, de pont úgy mozog mint ha azon az elven működne.

[ Szerkesztve ]

(#4379) philoxenia válasza Balázs1986 (#4378) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pont rossz a videó, hiszen a készüléket kéne jobban mozgatni a működéshez. A készülék alig mozdul, az optika pedig nagyon. Ez gyakorlatilag fókuszálásnak tűnik... A gimbal sokkal kisebbet mozdít a videózó mozdulataihoz képest.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4380) philoxenia válasza #18001664 (#4376) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tulajdonképpen mi is az elektronikus stabilizáció? :U
Te a szoftveres stabilizációra gondolsz, az viszont utólag is elvégezhető egy videón, nem feltétlenül rosszabb eredménnyel...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4381) #18001664 válasza philoxenia (#4379) üzenetére


#18001664
törölt tag

A lényegen ez nem változtat, ott a 3db OIS. Az már más kérdés, hogy videostabilizálás miért csak FHD 30fps-nél támogatott?! Ahogy írtam, a SoC elbírná a 60fps stabilizálását is...

(#4382) a.sebi


a.sebi
őstag

Használja valaki a p20 prot osmo mobile 2 vel ?

(#4383) Balázs1986 válasza philoxenia (#4379) üzenetére


Balázs1986
addikt

Pont ez a lényeg, hogy hiába mozgatná az ember a készüléket, ha a gyro vezérlés nincs bekapcsolva és nem kapcsolgatja a mágneseket akkor nyilván nem fog stabilizálni sem, a rugós feszítés miatt simán középen marad amíg kézzel nem piszkálják. A videó csak azt mutatja, hogy pont úgy mozdíthatók bármely tengely mentén, mint az OIS-os modulok.
A focus előre-hátra húz és kész, nem? Annak is van játéka de ekkorát nem igényelne.
De mégegyszer: most sem mondom én sem hogy megvan a lehetőség, ehhez ki kellene bontani a házból hogy kiderüljön van-e mágnes és vezérlés is bepakolva. Csak azt mondom hogy gyanús.

[ Szerkesztve ]

(#4384) zmtTom


zmtTom
tag

Üdv Mindenki!

Sok embert kérdeztem és nem tudom hogy jó döntés e ...... de gondolkodom egy Galaxy S9+ vásárlásán a mostani akciós áron. Olcsóbb mint a p20 pro. De!!!

Nem tudom hogy kamera szintjén mire számítsak. Nyilván csináltam teszt képeket a media marktban de az nem a minden napi és persze a szoftver sem a legjobb rajta. A minden napi életben csak néha néha egy gyors kép nem állandó és nem beállított képek illetve csak is automatán fényképezve, vajon jól döntök e vagy sem a cserével. Jobb vagy esetleg rosszabb és ha rosszabb akkor miben nyilvánul meg? Van e esetleg összehasonlítási alapja valakinek és ezeket a samsung szidása nélkül kérdezem tisztán konkrét tények alapján.

Előre is köszönöm a segítségeket. :R

(#4385) nbukta77 válasza zmtTom (#4384) üzenetére


nbukta77
addikt

Keszulek minosege gyerebb sajat tapasztalat. Ujlenyomat olvaso konnyen kopik, karcosodik. Sajat hasznalati tapasztalat.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#4386) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

Meguntam ezt a kábeles meg átalakítós mizériát, szóval tudnátok ajánlani egy minőségi bluetooth fülest a telóhoz? :U Aki használ, ilyesmit nyugodtan ossza meg a tapasztalait, szívesen fogadom :)) Én ezt néztem ki kis keresgélés után: ProStereo H2 Esetleg valaki nem rendelkezik ilyennel?
Köszi a helpet! :R

(#4387) zmtTom válasza nbukta77 (#4385) üzenetére


zmtTom
tag

Már mint a samsung a "rosszabb" a tapasztalataid alapján..

(#4388) #18001664 válasza zmtTom (#4384) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én most váltottam vissza P20 Próra, S9 Plusról! Este megírom privátban a tapasztalatokat ha gondolod.

(#4389) Bferibörs válasza #18001664 (#4388) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ide nem lehetne?
Vacilálok még egy s9+ vagy note vásárlásan a pró mellé. ( Másik telefonomat váltaná le, lenovó p2- öt, ennél az üzemidő ami fontos volt nekem) Ha nincs egyik sem a p20 proval legalább kb. azonos szinten, üzemidő,megbízhatóság az üzemelésben, fényképezés ami érint,akkor marad a lenovó.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#4390) shift+ő válasza a.sebi (#4382) üzenetére


shift+ő
senior tag

Én használtam a nyaraláson. Mit szeretnél tudni?

Fotózáshoz nem ad akkora pluszt, max a panoráma fotó készítése ami jobb, illeve kényelmesebb a készüléket tartani.
Videózásnál lehet kihasználni igazán.

(#4391) zmtTom válasza #18001664 (#4388) üzenetére


zmtTom
tag

Igen persze megköszönöm

(#4392) nbukta77 válasza zmtTom (#4387) üzenetére


nbukta77
addikt

Igen. Velemenyem szerint a samu a rosszabb.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#4393) nbukta77 válasza Bferibörs (#4389) üzenetére


nbukta77
addikt

Akut felejtsd el. 8 oras munka ugyan az a felhasznalas. Samu kb 40-45% p20 pro 70-80%

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#4394) Bferibörs válasza nbukta77 (#4393) üzenetére


Bferibörs
addikt

Mivel van ( marad is) p20 prom így a samunál annyira nem érdekes az akku. Ha egy napot kibír 9-10 órát, 4-6 óra képernyő idővel akkor már jó.
Inkább note 9-ben gondolkodom, az talán többet tud akkuban.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#4395) firemanus82


firemanus82
senior tag

Üdv.

Kellene egy kis segítség. Van egy alkalmazás (Vész) és azt kéri hogy engedélyezzem a védett módot hogy megkapjam a Push üzeneteket. Nekem működik, a nejem telefonján pedig nem. Hol kell beállítani hogy az alkalmazás "Védett módban fusson"?

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#4396) philoxenia válasza #18001664 (#4381) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De nincs ott... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4397) Shadowbull válasza #18001664 (#4388) üzenetére


Shadowbull
addikt

Szia,

engem is erdekelne, en pont most vivodom hogy P20Pro vagy S9+

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#4399) Risard válasza Shadowbull (#4397) üzenetére


Risard
aktív tag

Szerintem s9+ nem jó választás mikor ott a note 9 már. Aksiban elvileg p20 pro nál is jobb. Igaz drágább. Én note 8 ról váltottam p20 pro ra sok évnyi samsung használat után de nem bántam meg. Jó kis telefon lett ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.