Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) knox83 válasza maaniac (#5299) üzenetére


knox83
senior tag

Nálam sem jelentkeztek ezek a gondok. Jöhetne inkább a 9, kíváncsi vagyok milyen lesz.:)

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#5302) garrotter válasza Bazsee71 (#5300) üzenetére


garrotter
tag

Az sms app ilyen működése engem is idegesít, nem tűnik egy jó választásnak, hogy lecserélték a sajátjukat :(
Zseblámpára én se találtam (honor 8-on nekem is az ujjlenyomatolvasón volt :) )
Fényképezőnél a kamera app-ban beállíthatod, hogy a hangerő gombra megnyissa (vagy rögtön exponáljon is)

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#5303) Bazsee71 válasza garrotter (#5302) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor úgy látom, nem nálam van a hiba, az sms app bugos. A gyors expo megvan, de akkor úgy néz ki amennyit kamerában fejlődtek, kényelemben annyit léptek hátrafelé.

(#5304) Sumptuous válasza Bazsee71 (#5300) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nemtudom a 'feloldás nélkül' mit jelent nálad, ugyanis a zárképernyő jobb alsó sarkából felfelé legyintve elindul a kamera. Ha pedig közpről az ujjlenyomat olvasótól 3mm-el fentebb húzod felfelé az ujjad, szintén zárképernyőn, akkor megjelenik egy kis gyorskapcsoló sáv, ahol lehet -többek között- a vakut ki-be kapcsolgatni.

Ha a 'feloldás nélkül' azt jelenti, hogy a képernyő kikapcsolva marad, akkor a kétszeri hangerő le gomb megnyomásával szintén eléred a kamerát, akár egy képet is tud lőnni gyorsan, ha arra van szükséged, vagy beállíthatod, hogy csak indulon el a kamera, képkészítés nélkül. Play Áruházból tölthető le olyan app, ami a bekapcsoló gomb többszöri megnyomásával bekapcsolja a vakut.. Erre kell rákeresni: Power Button Flashlight

(#5305) Marc864 válasza Bazsee71 (#5300) üzenetére


Marc864
tag

Update: vakut írtál nem kamerát bocsi.
Kamera beállításokban van olyan opció hogy a hangerő le gombbal indítod a kamerát vagy ugyanezzel csinálsz egy gyors képet. Sajnálom hogy nem a bekapcs gombbal lehet ezt csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#5306) poero válasza zsolesz7503 (#5290) üzenetére


poero
aktív tag

A vakut állítsd autóra és megoldódnak a sötétképes gondjaid. Mert ahogy látom mindkét esetben vakuztál.

[ Szerkesztve ]

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#5307) .Fabricius. válasza cog777 (#5298) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Az be van kapcsolva, és szeretem is használni.
De nem hiszem, hogy kikapcsolt kijelző esetén menne a kamera, és figyelné az arcokat.
Az arc alapú feloldáshoz előbb be kell kapcsolni a kijelzőt.
Nem fordítva megy.

[ Szerkesztve ]

(#5308) [w] válasza .Fabricius. (#5307) üzenetére


[w]
őstag

már miért kellene előbb bekapcsolni? :F pont az a lényege (ha úgy is van beállítva), hogy felemeled, magad elé tartod és már be is kapcsol/felold.

de ez nem hit kérdése, állítsd be, próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5309) Ernesst válasza vidaila (#5296) üzenetére


Ernesst
aktív tag

A cikk szerint október 16. után, a londoni Mate 20 bemutató után várható csak a 9-es droid a többi eszközre. Már nincs az olyan messze. :)

(#5310) janosibaja válasza Ernesst (#5309) üzenetére


janosibaja
őstag

Lehet, hogy figyelmetlenül olvastam, de ezt így, kifejezetten nem állítja a cikk, max következtetni lehet rá. Te melyik mondatban látod ezt az október 16-ot?

(#5311) .Fabricius. válasza [w] (#5308) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Tehát szerinted az arc alapú feloldáshoz nem kell bekapcsolni a kijelzőt? :Y
Akkor mégegyszer. Kipróbáltam.
Ha úgy van beállítva a készülék, hogy felemelésre BEKAPCSOL a kijelző, akkor elindul az arcfelismerés. Ha nincs aktiválva a felemelésre bekapcsolás, akkor hiába hajolgatsz fölé, nem történik semmi.
Tehát vagy felemelésre kapcsol be a kijelző vagy power gomb megnyomásra.
Ergo kikapcsolt kijelzőnél nincs arc alapú feloldás. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#5312) balazs0102 válasza .Fabricius. (#5311) üzenetére


balazs0102
senior tag

Hibátlan pontosságú és gyorsaságú előlapi ujjlenyomat olvasó van... Mire jó ilyenkor az arc alapú feloldás? S9en is volt... Itt lehet gyorsabb, de nekem egy lassú szarnak tűnt az ujjlenyomathoz képest és még nem is olyan biztonságos...

[ Szerkesztve ]

(#5313) [w] válasza .Fabricius. (#5311) üzenetére


[w]
őstag

értem már... te összekevered a felemelésre kijelző bekapcsolást a felemelésre felébresztéssel. arról ugyanis szó nincs, hogy a kijelzőnek bekapcsolva (világítania) kell az arcfelismerős feloldáshoz.

tehát ismétlem, nem kell a kijelzőnek bekapcsolva lennie és power gomb sem kell, az arc elé emelve a telefont azonnal home képernyő fogad.

de jobb lenne megnéznél erről egy videót, szerintem tisztázna félreértéseket. pont ide vagy oda.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5314) Ernesst válasza janosibaja (#5310) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Jogos, a dátum itt tényleg nem szerepel. Csak az, hogy a Mate 20 bemutatkozása után számíthatunk az 9-esre. Azt pedig Londonban mutatják be, október 16-án.

(#5315) .Fabricius. válasza [w] (#5313) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

te összekevered a felemelésre kijelző bekapcsolást a felemelésre felébresztéssel

Tényleg?!
Kérlek, magyarázd el a különbséget! Hol lehet állítani az egyiket és hol a másikat?

tehát ismétlem, nem kell a kijelzőnek bekapcsolva lennie és power gomb sem kell, az arc elé emelve a telefont azonnal home képernyő fogad.

Ha kikapcsolod az Intelligens asszisztens - Mozgásvezérlés - Felemelés - Készülék felébresztése opciót és az arcod elé tartod a telefont, akkor mi történik? Semmi. Tehát kikapcsolt kijelzővel nincs arc alapú feloldás.
Ha a fenti opció aktív, akkor bekapcsolja a kijelzőt és egyből fel is old, ha az Arcfelismerés alatt a Közvetlen feloldás aktív.
De olyan nincs, hogy a készülék fekszik az asztalon, föléhajolok és felold. Tehát az asztalon fekve nem azért aktiválja a kijelzőt mert azt hiszi, hogy fel akarja oldani valaki, de ez nem sikerül.
Vagyis még mindig nem tudom, hogy az asztalon fekve, miért aktiválódik a kijelző magától, véletlenszerűen. Az arc alapú feloldástól biztosan nem.

(#5316) philoxenia válasza .Fabricius. (#5315) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha kikapcsolod az Intelligens asszisztens - Mozgásvezérlés - Felemelés - Készülék felébresztése opciót és az arcod elé tartod a telefont, akkor mi történik? Semmi.
Nálam soha nem volt bekapcsolva, de az arcomhoz emelt telefon indítja az arcfelismerést. Ha nem ismeri föl sipákol. Ha úgy emelgetem, hogy nincs semmi a frontkamera előtt sötét marad a kijelző.
Ellenben a szenzort használja, mert a mozdulatlan telefon kamerája nem kísérli meg az arcfelismerést.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5317) .Fabricius. válasza philoxenia (#5316) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Nálam soha nem volt bekapcsolva, de az arcomhoz emelt telefon indítja az arcfelismerést.

:Y Na neeee! Ez tényleg így van, csak nálam működik máshogy? Kikapcsolt opciónál is van arc alapú feloldás?

(#5318) [w] válasza .Fabricius. (#5315) üzenetére


[w]
őstag

figyelj én kiszállok ebből, teljesen nyilvánvalóan trollkodsz, mert az nem lehet hogy ennyire nem érted. o7

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5319) .Fabricius. válasza [w] (#5318) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Segíthetnél, hogy mit nem értek.
De ha gondolod csinálok videót, amiben látszik, hogy nálam hogyanműködik. Illetve hogyan nem működik, mert ezek szerint működnie kellene kikapcsolt opciónál is a feloldásnak.

A trollkodás vádját nem is értem.
Itt egy moderátor, ha trollkodnék, már intézkedett volna.

[ Szerkesztve ]

(#5320) philoxenia válasza .Fabricius. (#5317) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5321) .Fabricius. válasza philoxenia (#5320) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Pontosan így van beállítva.

A felébresztés pedig így:

Ha felemelem a készüléket az asztalról, vagy föléhajolok semmi sem történik.

(#5322) sirokipatrik válasza .Fabricius. (#5321) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Úgy nem is fog. A bekapcsoló gombot minden képen meg kell nyomni. Azt hiszem az iPhone X ami így old fel, hogy ránézel és belép egyből gombnyomás nélkül.

(#5323) .Fabricius. válasza sirokipatrik (#5322) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Pedig legalább ketten állítják, hogy működik.
Én is azt írtam, hogy valahogyan fel kell ébreszteni a telefont/kijelzőt. Bekapcsoló gombbal vagy a felemelési mozdulattal.
Akkor most mi az igazság?

[ Szerkesztve ]

(#5324) philoxenia válasza .Fabricius. (#5321) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem most nézem, hogy a felébresztés aktív, csak alapból nem láttam, mert húzni kellett hozzá a kijelzőt fölfelé. Óriásra van állítva a betűnagyság.
Azonban így is, ha nem nézek a kijelzőre emeléskor oldalról sem, a kijelző sötét marad, bár nyilván ébred a telefon alvásból.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5325) kali válasza .Fabricius. (#5323) üzenetére


kali
legenda

Nem működik, valamilyen módon muszáj aktiválni au érzékelést, de az mindegy, hogy a főkapcsolóval vagy emeléssel.
Akik szerint ezek nélkül működik, ők vélhetően nem tudnak róla, hogy az érzékelés alapban bekapcsolt állapotban van, mert az arcfelismerés bekapcsolásakor és konfigurálásakor is aktiválódik.

[ Szerkesztve ]

(#5326) sirokipatrik válasza .Fabricius. (#5323) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Ahogy az előttem szóló írta 🙂
Nem veszi/vette észre a felhasználó, hogy a Készülék felebresztese opció aktív neki. És ha az aktív, plusz átkapcsolod közvetlen feloldására, akkor tényleg olyan, hogy gombnyomás nélkül old. Ha kikapcsolod a készülék ébresztését, akkor a bekapcsoló gombot minden képpen meg kell nyomni.

(#5327) .Fabricius. válasza kali (#5325) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Köszi. :R
Tehát nálam is jól működik.
Vagyis kijelző ébresztés nélkül nincs arc feloldás.
Az asztalon magától nem fog feloldani, vagy arcfelismeréssel próbálkozni.
Jól esett, hogy én lettem letrollozva, majdhogynem lehülyézve. :((

(#5328) kali válasza .Fabricius. (#5327) üzenetére


kali
legenda

Az asztalon, a készülék emelése, vagy a főkapcsoló megnyomása nélkül csak akkor működik az arcfelismerés, ha épp bekapcsol a kijelző egy értesítés okán, mert engedélyezve van az opció, hogy az értesítések bekapcsolják a képernyőt.
Nincs mit!

(#5329) .Fabricius. válasza kali (#5328) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Az viszont nincs engedélyezve.
Mégis néha önhatalmúan bekapcsol a kijelző. :(

(#5330) gt4r4


gt4r4
tag

A felemelésre aktiválást ő kapcsolja be magának, gondolom ezen többen is átfutottak, mondjuk én nem használom, csak ránéztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#5331) kali válasza .Fabricius. (#5329) üzenetére


kali
legenda

Az úgy már érdekes, mert akkor nem szabadna.
Külsős alkalmazás sem lett olyan telepítve utólag, ami ráhatással lehet a kijelző bekapcsolására?

gt4r4: Igen, ez az opció az, amit írtam korábban.

[ Szerkesztve ]

(#5332) Yager01


Yager01
senior tag

Arra lennék kíváncsi hogy nektek tökéletesen működik e a hangvezérlés például autóban. ha kimondom a varázsszót akkor érzékeli a telefon De utána bármilyen parancsot adott neki azt mondja hogy értelmezhetetlen számára

(#5333) robekraptor válasza vidaila (#4940) üzenetére


robekraptor
tag

Mind a háromra kell egy... :D

(#5334) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Ezt a P20 lite topikba írtam, de napok óta nincs mozgás. Tudnátok segíteni?
"Ismerősöm vett ilyen telefont. Nagyon bejön neki, de volna két kérdésem.
Hozzárendelt néhány névjegyhez fényképet, de mikor hívják a kép nem jelenik meg. Mi lehet a gond?
A másik: gyári zenelejátszót használja, mindig az összes számra megy rá és azt szeretné sorban ahogy van lejátszani. Ez sem megy, valamelyiket kihagyja, másikat kétszer játsza le. Előtte P8 lite telefonja volt, azon mindkét leírt dolog működött."

Maine coon

(#5335) LackoZzZ


LackoZzZ
csendes tag

Hello
erdeklödni szeretnek az értesitesi Led tenyleg csak 3 szint tud vilagitani?:O
köszönöm..

(#5336) sirokipatrik válasza LackoZzZ (#5335) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Nem is látni, szóval tök mindegy mennyit tud 😂
Én még nem számoltam, eddig csak zöldet láttam.

(#5337) dobolson válasza LackoZzZ (#5335) üzenetére


dobolson
senior tag

Zöld, sárga, piros, lila. Ezekkel már találkoztam. De alapban az értesítések színe zöld, a viber esetén lila. Tény, hogy ilyen téren nem egy s9 a led fényereje és láthatósága, de azért látható szerintem. Full napon mondjuk nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#5338) LackoZzZ válasza dobolson (#5337) üzenetére


LackoZzZ
csendes tag

jaja.. csak furcsaltam hogy egy ilyen telefonon gyenge a feny s keves a szin...
kösz mindenkinek..

(#5339) dobolson válasza LackoZzZ (#5338) üzenetére


dobolson
senior tag

Külső appal tudod ezt paraméterezni egyébként. De ja, tény, hogy lehetett volna kicsit erősebb a led, ha már van.

(#5340) spidersoft válasza papelado (#4312) üzenetére


spidersoft
senior tag

Üdv ismét :) Hogy is van ez a lakatolás? Nem leltem rá opciót... Másik, amit nagyon vártam a wp telefon után, és nem találom ebben: hogy lehet beállítani, hogy mikor landscape-re billentem a telefont, akkor bal oldalon a hangerő csökkentése legyen (ami portraitnál ugye a növelés volt)? Az LG optimus one-on futó froyo magától tudta ezt, reméltem, hogy alap funkció, de itt még azt se találom, hogy hol lehetne bekapcsolni, nemhogy magától úgy lenne. Köszönöm újra a segítséget!

(#5341) Arolotifar válasza spidersoft (#5340) üzenetére


Arolotifar
őstag

Tőle hiába vársz választ :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#5342) spidersoft válasza Arolotifar (#5341) üzenetére


spidersoft
senior tag

aha, látom: "(* A felhasználói fiókot véglegesen felfüggesztettük. )" -- végülis mindegy, bárki válaszolhat, csak itt nem nagyon van más módja a threadet összefűzni (katt után ott az előzmény, hogy mi a bajom).

(#5343) .Fabricius. válasza spidersoft (#5340) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Nincs ilyenre lehetőség gyárilag.
Esetleg külső alkalmazással, de ez sem biztos.

(#5344) spidersoft válasza .Fabricius. (#5343) üzenetére


spidersoft
senior tag

ezek szerint a 7-es androidban is volt ilyen. remélem a következő verzióba ismét beleteszik :K

(#5345) .Fabricius. válasza spidersoft (#5344) üzenetére


.Fabricius.
kezdő

Nem értem, hogy jön ez a P20 Próhoz.
Ez egy másik készülék, teljesen más rendszerrel.

(#5346) janosibaja válasza dobolson (#5339) üzenetére


janosibaja
őstag

Nem érdemes vacakolnotok vele. Alig pislákol az a LED, s én végigpróbáltam az összes fizetős appot, hogy tudjam a színeket konfigurálni. Jó esetben egy darabig mennek, aztán a Huawei lerúgja őket magáról, s marad a zöld pislogás.

De akkor már legalább az AOD jelezné ki, hogy milyen üzenetek jöttek... Látott valaki erre vonatkozó ígéretet a 9-es verzióban? Én nem sajnos. :(

(#5347) dobolson válasza janosibaja (#5346) üzenetére


dobolson
senior tag

Ja annyira nem mozgat a sztori, nekem ez így jó. Lehetne persze jobb, de nem téma.

(#5348) maaniac válasza janosibaja (#5346) üzenetére


maaniac
aktív tag

Keress rá playen a Glance plus programra. AOD-on jelzi az értesítéseket (nem próbáltam csak xda-n láttam).

(#5349) janosibaja válasza maaniac (#5348) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi szépen, de próbáltam, finoman szólva igencsak limitáltam működik. :-(

(#5350) vlesi69 válasza atosan (#5334) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nekem is volt ilyen problémám, be volt állítva kép, csengőhang de semmi. Aztán kivettem a 2-es simet és működik, visszatettem a 2-es simet és azóta is hiba nélkül működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.