Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) balazs0102 válasza jani70 (#5700) üzenetére


balazs0102
senior tag

Beállítások -> intelligens asszisztens-> érintés tiltás

(#5702) jani70 válasza balazs0102 (#5701) üzenetére


jani70
aktív tag

Köszi!
Bekapcsoltam a funkciót,de ha zsebemben van a telefon és hozzáérek az ujjlenyomat olvasóhoz ugyan úgy kinyit pedig a szenzorok takarva vannak elvileg!

(#5703) vlesi69 válasza laci1892 (#5652) üzenetére


vlesi69
senior tag

Az 5573 hozzászólásomba raktam fel képeket 136 kép a googlen keresztül elérhető. Ezen sokat lehet vitatkozni melyik a legjobb kamerás telefon, aki nagyon jó képeket szeretne az nem mobillal fog fényképezni hanem vesz egy dslrt. A telefon a legtöbb embernek jó, még akár nyomtatásra is, ki milyen márka hű. Én már rengeteg telefont használtam és én csak amatör felhsználó vagyok, nem babrálok bele a telefonba, csak a saját szorakoztatásomra hasonlitgatom össze és most megosztottam több géppel készült képet.

(#5704) philoxenia válasza Zsoltg4s (#5697) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Attól hogy ráfogják, ezek nem makrofotók közel sem... ;) [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5705) balazs0102 válasza jani70 (#5702) üzenetére


balazs0102
senior tag

Akkor erre nem vonatkozik, csak a képernyőre. Más beállítás nincs szerintem.

(#5706) balazs0102 válasza philoxenia (#5704) üzenetére


balazs0102
senior tag

Majd írj már egy körlevelet a nagy gyártónknak (köztük a Huawei -nek is) hogy rosszul tudják és hogy a kameraszoftverben legyenek szívesek átnevezni. Mert te ezt tudod és így van punktum. :DDD

(#5707) philoxenia válasza balazs0102 (#5706) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem elég, ha nevetek rajtatok, mikor makrónak hívjátok a közelfényképezést... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5708) balazs0102 válasza philoxenia (#5707) üzenetére


balazs0102
senior tag

Nagyon komoly szinten vagy :DDD Nem látnám az aláírásodat azt hinném 12 éves vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5709) macskajancsi válasza macskajancsi (#5688) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Erre esetleg valaki? :B
Másik kérdés: a Viberen hogy lehet a Viber standard értesítési hangját beállítani? Nekem csak a rendszer értesítéseit hajlandó használni... :(

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#5710) balazs0102 válasza macskajancsi (#5709) üzenetére


balazs0102
senior tag

Nekem alapból csak a telefonszámmal rendelkezők lézszanak szerintem.
Vibert nem tudom nem használom. De végül is a fentit se tudtam :D

(#5711) Bferibörs válasza balazs0102 (#5706) üzenetére


Bferibörs
addikt

Tényleg nem makró. Majd ha a bolha pö....n lefotózod a pattanást,na az makró lesz. 😁

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#5712) balazs0102 válasza Bferibörs (#5711) üzenetére


balazs0102
senior tag

Rendben, te is írhatsz a gyártónak hogy a bolhapöcsnél kezdődik a makrofotózás szóval ne merészeljék már makrónak hívni azt amikor közelre fotózol és kb 1cm a mélységélesség a képen. Lovagoljatok csak a fogalmakon, ahelyett hogy a felmerülő kérdésekre konstruktív válaszokat adnátok. Tőled még ok is (annyira azért nem :D ) de egy moderátortól már gáz.

(#5713) spawn21


spawn21
veterán

Helló.

Android auto?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#5714) Bferibörs válasza spawn21 (#5713) üzenetére


Bferibörs
addikt

Anno én sem a playrol töltöttem le, talán a készítő oldaláról.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#5715) Bferibörs válasza balazs0102 (#5712) üzenetére


Bferibörs
addikt

Oké, majd ha ráérek írok. 😹
Addig is dsl- t használok makróra,megfelelő obival.🙄

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#5716) balazs0102 válasza Bferibörs (#5715) üzenetére


balazs0102
senior tag

Most legyek olyan f@szoskodó mint ti, lovagoljak a fogalmakon és mondjam, hogy vonalas telefonkapcsoalttal is nehéz makrózni? :DDD (DSL)

(#5717) Pompi válasza Bferibörs (#5714) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A Google a készítő... én valamelyik apk mirror oldalról szedtem le.

- - - - -

Btw, hogy a Google ezt nem teszi elérhetővé nálunk annak a Huaweihez semmi köze nincs...

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#5718) laci1892 válasza Bferibörs (#5715) üzenetére


laci1892
senior tag

Tudjuk már helyén kezelni a dolgokat... Öcsém....

Komolyabb fotózások alkalmával nem a Pöcsköszörű nagyságú érzékelővel rendelkező telefonom veszem elő. Ennyi

Arra ott a Nikon meg a fullframe... (Y)
De arra hogy valamit gyorsan lekapjak, esetleg kicsit "művészkedni" utazások során... Vagy hasonló Alkalmakkor.... Bőven több mint alkalmas a telefon... Egy újabb ( nem kell pont p20 pronak lennie... Hogy el kerüljük a flamet) csúcs készülék már simán kivált egy kompakt gépet. Nem DSLR gépet!! Kompaktot...

[ Szerkesztve ]

(#5719) macskajancsi válasza balazs0102 (#5710) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Azért köszi. :DDD

coito ergo sum...

(#5720) Motaba78 válasza balazs0102 (#5712) üzenetére


Motaba78
őstag

Pedig igazuk van, 1 cm mélységélesség nincs macro fotozásnál, csak ha stackba lövöd meg és összefűzöd a képeket.

Szólok is a Nikonnak, hogy a d610 + 105 2,8 macro obijuk szar, mert nem tud olyan leképezést csinálni, mint a mostani telefonokba a gyufafej szenzor :DDD

(#5721) philoxenia válasza balazs0102 (#5712) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De jó, hogy ilyen profi van közöttünk, aki mindenhez IS ért, mint te.... Valahogy nagyon félreértitek a moderátor fogalmát, de hát ugye a szómagyarázat egyszer már nem sikerült. Nem tehetek róla, hogy szövegértésből addig jut el valaki, hogy ő jól tud, mindent, mások a helikopterek. Így már a fotózási "szakértelmet" is helyén tudom kezelni... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5722) vlesi69


vlesi69
senior tag

Bocsánat hogy beszállok a vitába, a telefon arra jó hogy a pillanatot megörökítsed és most már elég jó minőségbe, nem életszerű a legtöbb esetbe hogy neki állsz babrálni a beállításokkal pro mód meg stb, csak előveszed és ellövöd a képet. Egy észrevétel még, a legtöbb ismerősöm mobillal fényképez azt mondják ez elég, de egyik sem törli meg a lencsét fényképezés előtt, és csodálkoznak hogy homályos a kép mert előtte összetapogatta a lencsét még ha véletlenül is. Én mint csak felhasználó egy Fujival fényképezek ha elmegyünk valahová, azon sem babrálok sokat rendszerint automatán fényképezek, a többi esetben makróra váltok vagy kézi élesség állításra bizonyos témákhoz, és millió megapixel is felesleges én 16:9 formátumba 9 megapixelen szoktam. Egy telefon kamerája sosem fog kiváltani egy nagy optikát, vagy a zoomot, de arra tökéletes hogy a pillanatot lekapjuk. Aki meg profi fotós annak meg van a megfelelő felszerelése és nem pár forintba kerül.

(#5723) vlesi69


vlesi69
senior tag

Valaki tudja mikor kap A 9 frissítést?

(#5724) balazs0102 válasza philoxenia (#5721) üzenetére


balazs0102
senior tag

:U :D :DDD

(#5725) -Maci-


-Maci-
őstag

Sajnos lassan el kell tenni a motorokat télire, így megint lesz időm fórumozni... Szeretnék is bele kotyogni a kialakult fotós témába, nehogy már unatkozzunk! :DDD

Én is fotózom. Van DSLR Nikonom, amit jó ideje nyúzok. De én kicsit fanatikus vagyok. Mert én fotózni szeretek. Az elkészült képeket szinte sohasem nézem vissza, mert elégedetlen vagyok magammal. Illetve megvan a véleményem az utómunkákkal zsonglőrködő "fotósok"-ról is. De fotózni szeretek. Magát a fotózást szeretem: beállítom a témát, a rekeszt, a záridőt... Mindíg csak manualban. Szinte sosem fotózok automata módban (csak ha nagyon kell kapkodni).
Vannak viszont szituációk, amikor egyszerűen nincs idő elővenni és beállítani a Nikont, akkor sem ha a nyakamban lóg. Több ilyen szitu szokott lenni, de egy jó példa egy zsúfolt múzeum. Fotóznál is, mert érdekel (Pl én a Porsche múzeumban tavaly...), de látod,hogy reménytelen.
Itt jön elő a telefon. És én itt szeretném megköpködni a "sosem lesz olyan jó" elméleteket. A telefon kamerája egy fontos hézagot tölt be a profi fotózás és a semmi között. A múzeumban pont jó volt, hogy csak előkaptam és lőttem és még jó is lett a kép... Vagy pl. mikor nyáron 40 fok van, 250km után leszállok a motorról talpig bőrben, ömlik rólam a víz... Na akkor előkapom a telefont és mehet a kép az Instára. Én nagyon örülök neki, hogy itt tart a techológia. Sőt, már otikai zoom is van (pedig ~2 éve ez is a"sohasem..." kategóriába esett.)
És hogy témába is vágjak, nekem még csak 3 hete van meg a Huawei. Előtte jó sokáig Samsung Galaxy S-ek követték egymást. Legutóbb egy Galaxy S9-ről jöttem át. A Samsungokkal mindíg gyorsan, jó képet lőttem. Semmi panaszom nincs. Szinte tökéletes. (amúgy az S9 pont konkurencia is a P20Pro-hoz). Magam is alig hittem el, hogy a P20pro még ehhez képest is egy kategóriával jobb. Bevallom, én már el sem tudtam képzelni, hogy van jobb, mint pl az S9 és ez nem is volt szempont... De van.
Zárszónak csak annyit, hogy még "nem volt időm" szöszmötölni a P20Pro beállításaival. Szóval full automatában, spontán lőttem vele eddig. Hát, utómunka nélkül mennek fel a képek Instára, mert az ottani szűrők csak rontani tudnak a képen... Pedig az évek alatt megszoktam, hogy gyors 1-1 filtert ráhúzok... De ez is már csak a múlt... Ahogy a zoom hiánya is...

Sokat szokták szidni az ilyen-olyan politikai rendszert és sokan könnyelműen köpködnek, hogy bezzeg régen... Igen, vannak hátrányai is annak, ha az ember ebben a modern korban fiatal. Viszont nagy előnye, hogy elképzelhetetlen technológiai fejlődést élünk meg. Szerintem ez nagyon izgalmas (a nyitott emberek számára). Már alig várom, hogy milyen mobillal vesznek majd le a lábamról 1-2 év múlva. Szerintem ez nagyon izgi... :C :R
(Mondom én a veterán motrojaimmal és a bogárhátúmmal... :DDD :DDD )

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5726) Bferibörs válasza laci1892 (#5718) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát lehet,hogy a bátyád lehetnék.😀
Világos, eszembe nem jutna telóval " makrózni". Közeli képet persze készítek, mint itt írták is, nem lóg mindig a nyakamban a nikon amihez a fene egye meg de külön makró obi kell, teló meg ugye általában kéznél van.Itt a vita abból adódott,hogy makro, nem a telefon fényképezési hasznosságáról.
Na de lapozzunk szerintem.😹

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#5727) Yager01 válasza -Maci- (#5725) üzenetére


Yager01
senior tag

Szívemből szóltál ! :)

Milyen motorod van?

(#5728) Bferibörs válasza macskajancsi (#5719) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hű valahol láttam ilyen beállítási lehetőséget a google címlistánál,talán a webes felületén. Valami ilyesmi " Csak telefonszámmal rendelkező névjegyek megjelenítése"

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#5729) -Maci- válasza Yager01 (#5727) üzenetére


-Maci-
őstag

Életvitel szerűen egy '92-es BMW R100GS-t nyúzok.
De a garázsban vár egy 100% gyári,' 83-as R100R.
A bogaram '71-es évjárat.
A kis "gyűjteményem" folyamatos bővítés alatt áll. :)
(igen, #csakaboxer) :DD

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5730) sirokipatrik


sirokipatrik
aktív tag

Jött egy frissítés 157-re. Elvileg VoLTE. Amit nem tudok kipróbálni szolgáltató miatt. Illetve szeptemberi bizt. frissítés. Pont aktuális így november eleje felé 😂

(#5731) philoxenia válasza -Maci- (#5725) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából arról van szó, hogy telefont egy-két-háromévente vesz az ember, DSLR/mirrorless vázat meg mondjuk tízévente. A telefonok közben rengeteget fejlődnek. Nagy előnye a telefonnak a sok memória (sokkal több) és a gyors processzor(sokkal gyorsabb) az akár napra azonos megjelenés mellett. A fényképezőgép célhardver, akár sokkal jobb is lehet pillanatnyilag, de a telefon mindig utoléri, elhagyja egy termékciklus alatt. Természetesen a nagy optikát és a nagy szenzort nem lehet kiváltani könnyen, de egy tízéves DSLR-el szemben, ami akkor félprofinak számított (K10D) már van ahol jobb elővenni a telefont. A P20 Pro-t például félhomályban.
A csúcsvázak meg pláne horror árban vannak a hozzájuk illő csúcsobikkal. [link]
A telefon olcsó alternatívát kínál, ha nem megyünk bizonyos méret fölé. Monitoron még teljesen jónak látszó képek készíthetők velük.
Csak sokan azt nem értik meg, hogy attól, hogy a telefonnal csináltak egy általuk jónak, fantasztikusnak ítélt képet, hosszas kínlódással, sok próbálkozással, szerencsével, még nem jelenti azt, hogy nem fotózták ezt a témát sokkal kifejezőbben/jobb minőségben stb. mások korábban.
Olyan ez, mint a proci húzása, jó dolog, ha az enyém megy 5 gigán, nitrogénnel, de ha mások már hatot csináltak a típussal léghűtéssel, keserű lesz a szájíz.
Maga a művészi érték meg sok minden mástól is függ, lehet pixelesen is csodás egy kép, meg lehet hibátlanul is tucatáru...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5732) maaniac válasza sirokipatrik (#5730) üzenetére


maaniac
aktív tag

Nekem is megjött most hogy felléptem wifi-re, köszi.

Más:
Miért nem lehet beállítani, hogy mobilhálózaton is keressen frissítést ill. jelezze is hogy van? Vagy csak én nem találtam ilyen opciót?

(#5733) Motaba78 válasza maaniac (#5732) üzenetére


Motaba78
őstag

Nekem mobilneten jelezte tegnap..

(#5734) Yager01 válasza -Maci- (#5729) üzenetére


Yager01
senior tag

Jó kis géppark ;) Lassan téliesítheted őket.

(#5735) RedCat


RedCat
senior tag

Feltettem a frissítést. Telenor hálózaton vagyok. Azóta a 4G helyett VoLTE van. A tárcsázón is VoLTE felirat díszeleg. De hol tudom ki be kapcsolni ezt a VoLTE szolgáltatást, mert 1412, 1414, 1400, az öcsém száma is közni velem, hogy ezen a számon nincs előfizetés :S
1220, 1779 persze megy :D Ti tudtok telefonálni?

(#5736) maaniac


maaniac
aktív tag

Nekem eddig is volt VoLTE.

Beállítások -> Vezeték nélküli... -> Mobilhálózat és ott kikapcsolod a VoLTE hívásokat.

(#5737) -Maci- válasza Yager01 (#5734) üzenetére


-Maci-
őstag

Te mit tolsz…? :))

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#5738) winben válasza maaniac (#5736) üzenetére


winben
aktív tag

Nálam be van kapcsolva a VoLTE, ettől függetlenül H+ jelre vált ha hívást indítok...
(Telenor, Miskolc)

(#5739) kali válasza winben (#5738) üzenetére


kali
legenda

A telefontól és annak szoftverétől függetlenül, hálózatilag csak a Telekomnál van VoLTE szolgáltatás, ezért a másik két szolgáltatónál átkapcsol híváskor 3G/2G hálózatra.

(#5740) spidersoft válasza jani70 (#5702) üzenetére


spidersoft
senior tag

Megszoktam, hogy a telefon kijelzővel a combom felé (ha valaminek koppan, akkor a hátlap koppanjon), a bal zsebemben van. Az előző telefon is így volt, meg az az előtti is. Mivel az ujjlenyomat olvasó a kijelző alatt van, így csak a bal nagyujjam lehet az, ami találkozik vele -- ezt az ujjamat én nem tanítottam be neki, oszt problem solved :))

(erre valaki? :U )

(#5741) RedCat


RedCat
senior tag

Telekomnál a Volte hívás milyen gyorsan épül fel? Milyen a hangminőség?

(#5742) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok

Van itt akinek telenoros a készüléke?
Az a kérdés dual simes és független -e? A honlap szerint azok az ügyintézök szerint nem.

Üdv Lambi

(#5743) ADAM1337 válasza Lamberd (#5742) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Valaki használ bármilyen wide optikát a telefonhoz ami kb 160-170 fokot tud adni?
Amiket próbáltam mind kisebb volt mint a szenzor mérete így körbe beleért és ráadásul brutál ... volt a minősége.
A Gyári kamera app annyira leveszi a fov-ot használhatatlan, normális videózásra.

Lamberd: max független de 1sim-es, szolgáltatók 1sim-eset kapnak.
De a legegyszerűbb bemész és kibontatsz velük egyet, és meglesed a tálcát, kb 2 perc kikapni.

[ Szerkesztve ]

(#5744) kali válasza RedCat (#5741) üzenetére


kali
legenda

Nagyon gyorsan, a szó legszorosabb értelmében egy pillanat alatt és jó a hangminőség, még a 3G HD-től is jobb.

(#5745) winben válasza ADAM1337 (#5743) üzenetére


winben
aktív tag

A régi telóm (Huawei P9 lite) lencséje is túl nagy volt már az ilyenekhez - addig killódtam velük, hogy inkább vettem egy akciókamerát - azt legalább a fejemre is fel tudom kötözni és nem akkora a kár ha valahova odaütöm véletlen pl a repülőn.

(#5746) ADAM1337 válasza winben (#5745) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen gondoltam egy gopro kiváltása jó lenne ha csak pár vacak lenne nálam, de most már annyira fillérbe mennek a goprok is.

(#5747) Pompi válasza ADAM1337 (#5743) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"szolgáltatók 1sim-eset kapnak."

Telekom dual simeset árul, a többiek tudtommal egy simeset.

Feel Good Inc.

(#5748) macskajancsi válasza Bferibörs (#5728) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Most néztem, ott nem találok ilyet. De ha találnék, a webes címtárral amúgy sem tudnék mit kezdeni, a lényeg, hogy ha netalán görgetve akarnék keresni, akkor ne a több ezer szemét névjegy között kelljen túrnom. :)

coito ergo sum...

(#5749) Bferibörs válasza macskajancsi (#5748) üzenetére


Bferibörs
addikt

Sajnos igazad van, egy lenovó telómban láttam ezt a lehetőséget,elnézést,nem emlékeztem pontosan.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#5750) Yager01


Yager01
senior tag

Van egy programom amivel wifis kapcsolókat vezérlek a házban. Mindig csak egy be vagy kikapcsolása erejéig akarom használni de a háttérben zabálja az akkut és a memóriát amire figyelmeztet a telefon is folyton, hogy lőjem ki. Próbáltam kikapcsolni az értesítést meg mindent de nem tudom. Legjobb lenne ha magától bezáródna vagy valami bezárná. Help me. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.