Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Lejárt a szerkesztési idő, ez meg most jutott eszembe:
Mi a normál csomag tartalma?

(#4902) Belba


Belba
őstag

Pont most kerestem én is rá, mi van a dobozban :

Úgy látom nincs gyári képernyővédő fólia sem mellékelve, sem feltéve (pedig ezt alapból felteszi a legtöbb kínai gyártó)… :U

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4903) code1005 válasza Axe Miskolc (#4901) üzenetére


code1005
senior tag

MediaMart, bemész, kibontatod, megnézed, fizeted, hazaviszed. Azonnal.

plata o plomo

(#4904) code1005 válasza Belba (#4902) üzenetére


code1005
senior tag

Rajta van a fólia, gyárilag.

plata o plomo

(#4905) Rotyi válasza Axe Miskolc (#4900) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Hol érdemes?
[link]

A többi kérdésedre már a többiek válaszoltak.
Amúgy csak a két éves garival szabad venni.

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#4906) ffodi válasza Belba (#4902) üzenetére


ffodi
veterán

Van rajt gyárilag fólia (korrektül felrakva, +van még a szokásos takarófólia, amit letépsz amikor először kezedbe veszed), és szilikon tok is van a csomagban. A töltő pedig gyorstöltő, amit adnak hozzá.

Én speciel utálom a szilikontokokat, és a fóliát is, soha egyik telefonomhoz sem használtam, de itt egyelőre nem volt szívem letépni a fóliát, majd csak ha látható és zavaró sérülés lesz rajt, ami egyelőre nincs.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#4907) gt4r4 válasza Ernesst (#4894) üzenetére


gt4r4
tag

Köszönöm a segítségét, megoldotta a problémát, nem is értem ezt miért nem lehet már állítani..

(#4908) Belba válasza code1005 (#4904) üzenetére


Belba
őstag

Á, ez szuper!.... :C
Amúgy sehol nem írják, hogy gyári fólia van a képernyőn...
Köszi.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4909) Belba válasza ffodi (#4906) üzenetére


Belba
őstag

Ez nagyon jó hír, mert azonnal akartam venni hozzá fóliát és szilikontokot is, így ráér később is...
(A fiamnak veszem, maximum a szilikontokot és a képernyővédő fóliát tudom ráerőszakolni, de annyi legalább kell az elöl-hátul üveghez, meg a zsebben hordáshoz.)

A gyorstöltőről tudtam a tesztekből, amiket átolvastam.

Nekem OnePlus 3T-m van, 3 éve a gyári fólia van rajta, remekül bírja a gyűrődést.

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4910) Axe Miskolc válasza Rotyi (#4905) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Köszi!
Mindegyiknél 239.999.- Mi lehet a különbség vagy gond az ÁK legolcsóbb találatánál (207.980.-)?
Fájna a felesleges 30 kidobása.

(#4911) Belba


Belba
őstag

Ti itt mindannyian MO-on, magyar boltban vettétek a mobilotokat?... :F
Nem tudja valaki, hogy nincs-e a Huawei-nek európai raktára, ahonnan Áfa- és adómentesen (és olcsóbban) lehet rendelni, ahogy a OnePlus-t is lehet?....

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4912) Belba válasza Axe Miskolc (#4910) üzenetére


Belba
őstag

Arra azért figyelj, hogy kétféle típus van, egy SIM-es és két SIM-es!...

(Nekem a B-tel szimpatikus, de a fiam még tökölődik a Samsung S9 és a P20 között.) :W

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4913) Axe Miskolc válasza Belba (#4912) üzenetére


Axe Miskolc
tag


Ennek így mi baja lehet?

(#4914) Belba válasza Axe Miskolc (#4913) üzenetére


Belba
őstag

Ahogy végigböngésztem, a többi forgalmazónál is 12 hónap vagy 1+1 év a garancia...
A MédiaMark-nál 24 hónap gyártói garanciát ígérnek, 239.999 Ft-ért cserébe... :U

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4915) Bferibörs válasza Axe Miskolc (#4913) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ez nem gyártói garancia hanem bolti- szerintem.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#4916) taboros válasza Axe Miskolc (#4913) üzenetére


taboros
tag

Magyarországon 2 év "garancia" kötelező. Bár garancia helyett jótállás és a szavatosság létezik.

"A garancia fogalma jogilag nem létezik. Garancia alatt a köznyelvben a jótállást szokás érteni, de természetesen sok itt is a félreértés.

Minden termékre a Polgári Törvénykönyv általános szabályai vonatkoznak. Hivatalosan szavatosságról beszélünk, aminek időtartama 2 év.

A jótállás és a szavatosság közötti alapvető különbség a bizonyítási teherben van, tehát abban, hogy a hibát kinek kell bizonyítania: míg a jótállásnál (a termék 6 hónapos koráig) a fogyasztó egyszerűen csak visszahozza a terméket, ami hibás, és nem kell bizonyítania semmi mást, addig a szavatosságnál már a végfelhasználónak, tehát a vásárlónak kell bizonyítania, hogy valóban fennáll a hiba. A szavatosság esetén – mivel nem jótállásról beszélünk – jótállási jegyet sem kell kiadni.

Az új Polgári Törvénykönyv egy új rendelkezést is behozott: a termékszavatosságot. Ezek szerint a végfelhasználó közvetlenül a gyártóval szemben is érvényesítheti igényeit, és gyártónak minősül a forgalmazó és az importáló A hibát a végfelhasználó a forgalomba hozataltól számítva maximum 2 éven belül jelentheti be, a hiba orvoslására pedig vagy kijavítást, vagy – ha javításra nincs mód – kicserélést lehet alkalmazni.

Fontos, hogy termékszavatosságról csak olyan hibáknál lehet beszélni, amelyeknél a hiba már a forgalomba hozatalkor megvolt (gyári hiba), és a végfelhasználónak kell bizonyítania, hogy a termék már hibás volt."

Tehát a hivatkozott hirdetés gyanús:
- garanciáról beszél, nem jótállásról és a szavatosságról.
- olyan nincs, hogy szoftvergarancia.

A fiamnak vettünk 2 éve egy Nexus-t. 1,5 év után /elromlott. Nem lehetett bekapcsolni, mindig lefagyott a bootolásnál. Azt állapította meg az eladó (kis telefon bolt/szerviz), hogy a SW-t tároló egység (?) romlott el. Mivel ez HW, és a 2. évben már csak SW garancia van - mondta - ezért "sajnos" nem tud mit tenni. Ezzel elhajtotta a fiamat. Együtt visszamentünk. Elmondtam neki, kb. azt, amit fent már leírtam. Mondtam, hogy választhat:
1. megjavítja
2. ad egy uolyan. vagy jobb telefont, amit el is fogadunk.
3. visszaadja a vételárat.
4. ideadja a vásárlók könyvét és indítjuk a jogi játszmát, aminek a vége úgy is az 1. vagy 3. lesz, csak még k. sok jogi ktg-e is lesz.

Kért egy hetet, hogy utána járjon. Eltelt. Vissza adta a pénzt...

Szóval talán érdemes megvenni ezt a relatíve olcsó P20 Pro-t, de aztán hasonlóan kell fellépni, ha baj van. Vagy reménykedni, hogy nem romlik el 2 éven belül. Vagy inkább onnan venni - drágábban, ahol nem beszélnek szoftvergaranciáról.

(#4917) Belba válasza Bferibörs (#4915) üzenetére


Belba
őstag

Aztán az is kérdés, hogy a 2 éves gyártói garancia mit takar...
Lehet ott is 1 év hardver + 1 év szoftvert... :U

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4918) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Tudnátok ajánlani olyan autós töltőt, ami hasonló a gyári hálózati töltőhöz? (töltési sebességre gondolok)
köszönöm előre is.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#4919) Belba


Belba
őstag

Na, én azt hiszem maradok a MédiaMark-nál, kicsit drágább, de ha gáz van, van szervizük, nem kell vitatkozni a garancián....

A fiam is döntött : marad a P20 Pro!... :C

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4920) vlesi69 válasza Bferibörs (#4888) üzenetére


vlesi69
senior tag

Ugyan azokat az appokat használom, ugyan úgy állítok be mindent és semmi, a Mate 7-8-9 Honorok stb mindegyike működött, ezen nem.

(#4921) dobolson válasza Belba (#4919) üzenetére


dobolson
senior tag

Hivatalos forgalmazóknál, mint a fent linkelt boltok (pl media markt), nincs buktató, ha garanciális a hiba, javítják, cserélik. Véleményem szerint érdemes ezt választani. :)

(#4922) Belba válasza dobolson (#4921) üzenetére


Belba
őstag

Igen, én is így gondolom...
Az is szempont, hogy egy évek óta működő nagy kereskedés, nem szűnik meg egyik napról a másikra.
Meg is rendeltem, kifizettem, remélem 1-2 napon belül megkapjuk... :)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4923) spawn21 válasza Belba (#4922) üzenetére


spawn21
veterán

Biztosítást kössetek, üveg telefonhoz kell :)
Akkor mindenki sokkal nyugodtabb lesz

iPhone 13p

(#4924) Belba válasza spawn21 (#4923) üzenetére


Belba
őstag

Hogyan lehet biztosítást kötni telefonra?...
Ilyen opció nem volt a boltban (MédiaMarkt), de máshol sem láttam ilyet...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4925) winben válasza Belba (#4924) üzenetére


winben
aktív tag

Én a MM-ban kötöttem rá a biztosítást. Amúgy Telenornál, Telekomnál is biztosan van.

(#4926) dobolson válasza Belba (#4924) üzenetére


dobolson
senior tag

Azt nem tudom, h online rendelésnél lehet-e mediában, de boltban igen. Nekem is onnan van, a boltban kötöttem én is. Ha mindenképpen szeretnél kötni, de rendeled a telót, az extreme digin biztos meg tudod kötni online is a biztosítást, ott tuti van ilyen opció. Asszem ilyen 30 ezer körül van 2 évre.

[ Szerkesztve ]

(#4927) Belba válasza winben (#4925) üzenetére


Belba
őstag

A Telekomnál találtam ilyen lehetőséget, de csak a náluk vásárolt (Telekom-függő) telefonokra lehet megkötni...
Erre a telefonra a havidíj 3990 Ft lenne (+33000 Ft önrész), ami nevetségesen magas összeg!... (A lakásbiztosításom 4890 Ft!)....

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4928) spawn21 válasza Belba (#4924) üzenetére


spawn21
veterán

Mm-ben is biztosan lehet. Amikor veszitek kérdezzetek rá

iPhone 13p

(#4929) philoxenia válasza spawn21 (#4928) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4930) dobolson válasza Belba (#4927) üzenetére


dobolson
senior tag

Edigitalnál tudsz kötni online vásárlás esetén is, nézz rá. :) Egyébként mediában 40 ezer a 2 év törés, meghibásodás gari, ha lopásra is szeretnél, akkor 50 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#4931) Belba


Belba
őstag

No, utánajártam : a MM-ban is lehet biztosítást kötni, online vásárlás esetén utólag kell bemenni egy MM boltba és ott megköthető a biztosítás...
Háromféle lehetőség van (Garancia Plusz Silver, Garancia Plusz Gold, Garancia Plusz Platina)…
A telefonos ügyfélszolgálat összeget nem tudott mondani, ez állítólag sokmindentől függ, csak ügyintézéskor tudható meg...

Amúgy a telefont tegnap este már megrendeltem online a MM-ban, kártyával kifizettem és mint most megtudtam, máris átadták a futárszolgálatnak, legkésőbb holnap megkapjuk... :)

Ezen a +biztosításon még agyalok, nem tudom van-e értelme?...
A fiam az előző telefonjaira is úgy vigyázott, mint a hímestojásra (igaz azok nem üveges tokkal készültek)…
Elég rossz tapasztalataim vannak a biztosítókkal, ha baj van mindent kitalálnak miért is nem kell nekik kártéríteniük…

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4932) dobolson válasza Belba (#4931) üzenetére


dobolson
senior tag

Hát ja, el kell dönteni ezt. De mondom, én most vettem 2 hete, a törés biztosítás 2 évre 39 ezer, a törés+lopás pedig 49 ezer. Asszem 200 ezertől érvényesek ezek a biztosítás árak.

(#4933) Belba válasza dobolson (#4932) üzenetére


Belba
őstag

Köszi az infót, egyelőre gondolkozom rajta... :U

Eléggé sokallom ezt a +40-50 ezer forintos kiadást...
Eddig még nem volt a kezemben ilyen elöl-hátul üveg telefon, majd akkor eldöntöm mi legyen, ha megkaptuk... Ha nagyon sérülékenynek látjuk, akkor megkötjük ezt a +biztosítást...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#4934) spawn21 válasza Belba (#4933) üzenetére


spawn21
veterán

Ha nem ellopják a telefont önrész függő .
Nekem 20 ezer Ft és kapok egy új telefont
Lehet hogy sok, de ha pont akkor kell amikor nincs.

iPhone 13p

(#4935) Zolaa74


Zolaa74
csendes tag

Sziasztok!

Autós töltőt nézegetek, ezt néztem ki első blikkre... nem kevésbe kerül, de megéri?

Huawei AP38 Super Charge autós töltő

(#4936) #18001664 válasza Zolaa74 (#4935) üzenetére


#18001664
törölt tag

Szerintem a gyári megoldások mindig a lehető legjobbak...én biztos ezt venném!
Esetleg ha van a Baseusnak akkor azt.

(#4937) Gabes13


Gabes13
tag

Sziasztok! Készülék váltás előtt vagyok. Használtam már mate 10 pro-t korábban, a kérdésem az lenne hogy van különbség a 2 telefon között fénykép terèn? Köszönöm!

Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

(#4938) Aryon87 válasza Gabes13 (#4937) üzenetére


Aryon87
félisten

Van boven, tekintve hogy ennek 3 kameraja van. Mas felbontas, mas minoseg, mas a szoftver is, es a telejamera meg 3x zoomot tud.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4939) apollo12


apollo12
veterán

hali valaki már próbált ilyet vagy hasonlót ? [link]

(#4940) vidaila válasza apollo12 (#4939) üzenetére


vidaila
aktív tag

Sok lencsés kameránál ezt mégis hogy képzeled el? 😊

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#4941) #18001664 válasza apollo12 (#4939) üzenetére


#18001664
törölt tag

Sz@r az összes ilyen odacsíptethető távcső...
Kialakításánál fogva rengeteg fényt vesz el a szenzortól, ezáltal próbál kompenzálni és vagy a záridőt húzza fel vagy az ISO-t növeli meg az automatika. Előbbi bemozdulással járhat, utóbbi meg ugye rengeteg zajjal. Állványról biztos tűrhető képek készülnének manuális beállításokkal, de nem látom életszerűnek úgy...akkor inkább vegyél csillagászati távcsövet meg egy telefon adaptert hozzá, lehet Holdat fotózni! :D

(#4942) Pompi válasza Ernesst (#4894) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nagyon köszi! Nem kerestem még ilyet, de többször eszemben volt, hogy kellene valamit kezdeni a betűtípussal, egy ideig zavart a váltáskor, aztán megszoktam. Viszont most feldobtam egy Google Sansot és 5 hónap után újabb friss töltetet kapott a telefon ;)

Feel Good Inc.

(#4943) MikeWazowski válasza #18001664 (#4860) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönet!! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4944) Lac122


Lac122
tag

Sziasztok! Nemrég lettem tulaja egy p20 pro készüléknek amelyet egy iphone 7-es előzött meg. Ugye gyárilag rendelkezik azzal a funkcióval az EMIUI, hogy váltakozó hátteret állíthassak be a főképernyőre is. Amikor magamnak állítom be ezeket ugye azt én szabályzom mi az ami megjelenjen az adott képből, viszont az előbb említett funkciónál belenagyít minden képembe. Tudnátok valami tippet trükköt milyen módisítást végezzek el a képen hogy szépen egybe látszódjon háttérként? Válaszotok és segítségetek előre is köszönöm!

(#4945) Pompi válasza Lac122 (#4944) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kapcsold ki, hogy görgethető legyen a háttér, szerintem ez lehet a gond, hogy te "egy képernyőnyit" lefedő képeket adsz meg, viszont ha a görgetés be van állítva, akkor egy 1:1 arányú képet fog kivágni a kép közepéből, hogy ezt meg tudja oldani.

Feel Good Inc.

(#4946) Lac122 válasza Pompi (#4945) üzenetére


Lac122
tag

Megnéztem és sajnos ki van kapcsolva a görgethető mód :/. Valami más lehet a probléma. Régebben volt ez a körbevágós trükk ha jól emlékszem de az sem segített rajta.

(#4947) nbukta77 válasza Lac122 (#4946) üzenetére


nbukta77
addikt

Iphone utan, hogy tetszik?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#4948) Lac122 válasza nbukta77 (#4947) üzenetére


Lac122
tag

Elsőre ami nagyon elüt a méret (volt sok androidos telefonom nem újdonság számomra :D) azt még kicsit szoknom kell de egész kis kézhezálló nekem. Az akksi eddig nagyon jó az 1 nap alaphangon megvan 5 óra kijelzőidővel sok facebook, messenger, 2 email fiók gyakori szinkron mellett. Töltés ég és föld egy zuhanyzás alatt bő 50%-ot dob a telefonon. Összességébe jól kis összerakott telefon eddig.

(#4949) nbukta77 válasza Lac122 (#4948) üzenetére


nbukta77
addikt

En is iphonerol valtottam. X-rol. Kb ket honapja. Eddig bejott.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#4950) Lac122 válasza nbukta77 (#4949) üzenetére


Lac122
tag

Üzemidő terén milyen tapasztalataid vannak a kettőt összehasonlítva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.