Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) philoxenia válasza blt.62 (#4744) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Huawei P9 -ről váltottam. Az FB Reader -ben olvasott könyvet onnan tudtam folytatni ahol a P9-en abbahagytam...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4752) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Üdv. Korábban már jeleztem hogy nem megy a szupertöltés. Visszavittem gariba (media markt - ott van az átvevő pont) Az részlet kérdés hogy nem csinálták meg mert nem a huawei magyarország hozta be a telót de ezt majd a mobilbolttal leboxolom. A furcsaság az, hogy 2%on volt a teló feltettem tölteni, és a belépési képernyőn kiírta hogy szuper töltés. Fel is nyomta a telót 90%-ra másfél óra alatt simán de itt megállt. Nem lehet hogy a telefonban van egy okostöltés? Amikor töltöttem akkor 30%on tettem fel általában és 70-80 % ig töltötte fel. Létezik vagy üssem a garit tovább?

(#4753) kali válasza Lazarus911 (#4752) üzenetére


kali
legenda

Nem állhat meg a töltés 70 - 80%-nál, de még 90%-nál sem, fel kell, hogy töltse 100%-ig!
Az intelligens töltés olyanokban nyilvánul meg, hogy lassul például a töltés, ha közeledik a 100%-hoz, vagy ha olyan környezetben van a készülék, ahol túl meleg van, de attól még feltölti teljesen az akkumulátort, legfeljebb lassabban és akkor is Szuper mód van kiírva végig.
Nálad valami nem stimmel, próbáltad esetleg másik kábellel és töltőfejjel?

[ Szerkesztve ]

(#4754) dobolson


dobolson
senior tag

Roh@ggyak meg, nem találom... :D Hol tudom ki-bekapcsolni a mindig aktív kijelzőt a zárképernyőn?

(#4755) kali válasza dobolson (#4754) üzenetére


kali
legenda

Elvileg itt: Beállítások -> Biztonság és adatvédelem -> Képernyőzár és jelszavak -> Információ megjelenítése mindig

(#4756) dobolson válasza kali (#4755) üzenetére


dobolson
senior tag

Ahh, köszi szépen :)

(#4757) Lazarus911 válasza kali (#4753) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

Igen azon már túl vagyok.. :-(

Akkor gari

(#4758) kali válasza Lazarus911 (#4757) üzenetére


kali
legenda

Akkor ha gyári visszaállítás után sem okés, úgy mehet garis ügyintézésre, verni kell az asztalt - persze csak virtuálisan -, hogy nem tölt fel teljesen és az nincs rendben.

(#4759) perzeus


perzeus
tag

Sziasztok. Éjszaka 8 óra alatt 99%-ról 80%-ra merült...ez ijesztő... Mi lehet az oka? S9+ egy éjszaka alatt max 12%-ot esett, ez meg 18%

Gábor

(#4760) dorten válasza perzeus (#4759) üzenetére


dorten
tag

Beallitasokban az akku reszletezo menupontban meg tudod nezni hogy mi volt aktiv.

(#4761) perzeus


perzeus
tag

Brutál. Mi a teendő? Wifi, mobilnet ki volt kapcsolva. Csak AOD ment.

[ Szerkesztve ]

Gábor

(#4762) knox83 válasza perzeus (#4759) üzenetére


knox83
senior tag

Az biztosan nem normális, nekem 4-5%. Telefon tétlen és a cella nekem sokkal kevesebb. Illetve a mobilhálózati jel nekem végig zöld.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#4763) firemanus82 válasza perzeus (#4761) üzenetére


firemanus82
senior tag

Nejem 2 sim-mel használja, én 1-gyel. A voda térerő jó nálunk de a t-jé hagy kívánni valót maga után, a nejeme így jobban is merül. Szerintem a térerő lesz a ludas, bár azért a 8ora alatt 20% nagyon sok.

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#4764) poero


poero
aktív tag

Sziasztok!

Próbáltam pár fóliát meg üveget, de egyik sem nyerte el a tetszésem. Viszont ez az üveg felkeltette a figyelmem. Használja valaki eme üvegcsodát?

Valamint melóba gondolkozom egy ilyen tok vásárlásán. Valakinek tapasztalat vele? Kamerán túlér a tok?

Köszi előre is a segítő válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#4765) spawn21 válasza poero (#4764) üzenetére


spawn21
veterán

Javaslom írd be Youtubre.
Ott Láthatod használt közben :)
Viszont a tok nevében sejtet valamit ;)

iPhone 13p

(#4766) csordas11


csordas11
aktív tag

Használ valaki Novát? Ad valami többletet a felhasználói élményhez?

(#4767) spawn21 válasza csordas11 (#4766) üzenetére


spawn21
veterán

Nekem az van fent.
Ad némi pluszt. Szeretem és végre nem tiltja le a rendszer :)

iPhone 13p

(#4768) csordas11 válasza spawn21 (#4767) üzenetére


csordas11
aktív tag

Miért érdemes feltenni?

(#4769) janosibaja válasza csordas11 (#4768) üzenetére


janosibaja
őstag

Mert ha elbabrálsz a beállításokkal, akkor olyan egyedi lehet a mobilod, ami csakis a tiéd.

Én például szeretem, ha a dokkban hét ikon van, mert oda teszem az összes telefon, meg üzenetküldő appot, plusz a kamerát, hogy gyorsan elérjem. (A gyári launcher max ötöt enged.) és egyáltalán, minden pont akkora lesz, és úgy néz ki, ahogy te akarod, s nem ahogy a Huawei elképzelte. Ha van ilyen igényed.

(#4770) Pompi válasza csordas11 (#4768) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A teljesség igénye nélkül:

- tudod állítani a főképernyőn a "rács" méretét, azaz, hogy hány ikon férjen el vízszintesen illetve függőlegesen,
- a főképernyőre kirakott program indítóknak meg tudod változtatni az ikonját, át tudod nevezni,
- az alkalmazás tár "rács" méretét és kinézetét, lapozás irányát meg tudod változtatni,
- gesztusokat tudsz beállítani, pl. bárhol lehúzod lejön az értesítési sáv,
- a főképernyőn levő lapok lapozási animációját meg tudod változtatni,
- be tudsz állítani dupla koppintásos képernyő kikapcsolást,
- widgeteket átfedésbe is le tudod tenni,
- több képernyős, scrollozható és teljes mértékben customizálható dock (az alsó ikonsáv).

Hirtelen ezek jutottak eszembe, gyakorlatilag a kinézettel kapcsolatban szinte bármit meg tudsz változtatni.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#4771) perzeus


perzeus
tag

S9+ vs P20 pro...nem tudom melyik maradjon...nehéz döntés...győzzetek meg! :)

Gábor

(#4772) knox83 válasza perzeus (#4771) üzenetére


knox83
senior tag

Én tuti a p20 prot tartanám meg:) s4, s6 után én soha többet samsung.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#4773) Bferibörs válasza perzeus (#4771) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát nem mi használjuk a telóidat.😁 Ezt Neked kell eldönteni.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#4774) knox83


knox83
senior tag

Kicsit off de kinek hogy tetszik a mate 20 pro?

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#4775) #33762560 válasza knox83 (#4774) üzenetére


#33762560
törölt tag

Találtál egyet egy taxi hátsó ülésén? Egyébként jó lesz az, várós, kicsit fura ez a kameraelrendezés - ha olyan lesz - szokni kell..

(#4776) knox83 válasza #33762560 (#4775) üzenetére


knox83
senior tag

😁 Nem, de pár napja kitették a feltehetően végleges formát, ilyen közel a megjelenéshez nem szoktak nagyon tévedni. A hajlított kijelző nem tudom minek kell..A kamera elrendezés szerintem csak megszokás kérdése.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#4777) blt.62 válasza philoxenia (#4751) üzenetére


blt.62
őstag

Igen azt tudom hogy két Huawei mobil egymás közt ezt tökéletesen megoldja. Viszont mi van ha samsungról kell erre a p20 pro-ra másolni? Mindent ugyanúgy átrak? Letöltött alkalmazásokat is?

MegtorloXp

(#4778) philoxenia válasza blt.62 (#4777) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezzel elvileg ugyanúgy.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4779) Arolotifar válasza blt.62 (#4777) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam hibátlanul ment a költözés Samsung Note 3-ról :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4780) blt.62 válasza Arolotifar (#4779) üzenetére


blt.62
őstag

Ugyanígy átrak mindent?

MegtorloXp

(#4781) Arolotifar válasza blt.62 (#4780) üzenetére


Arolotifar
őstag

A hátteret szerintem nem fogja, mivel eltérő a felbontás. Az ikonok sem így lesznek sorban, tehát lesz vele munkád :) Tökéletes klónt nem fog létrehozni :) Viszont nekem több gigányi fotót és videót, tucatnyi sms-t, az összes alkalmazást is átmásolta kb. 15 perc alatt :) Szóval ha arra számítasz, hogy időráfordítás nélkül olyanra formálhatod, amit megszoktál, csalódni fogsz :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4782) Risard válasza knox83 (#4774) üzenetére


Risard
aktív tag

Kár hogy ennyire hajlított lesz a kijelző

(#4783) Yager01 válasza perzeus (#4771) üzenetére


Yager01
senior tag

Ezen agyalok melyiket vegyem. S8ról mennék....

Az is kérdés érdemes e várni a MAT 20 PROt

[ Szerkesztve ]

(#4784) Risard válasza Yager01 (#4783) üzenetére


Risard
aktív tag

Ha samsung note 9 ha huawei akkor meg érdemes megvárni a mate 20 at persze pénztárcától függ.

(#4785) zmtTom


zmtTom
tag

Meg lehet valahogy csinálni hogy az AOD kiírja a messenger facebook és viber üzeneteket?

(#4786) Risard válasza zmtTom (#4785) üzenetére


Risard
aktív tag

Sajnos csak az sms eket meg a nemfogadott hívásokat tudja ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

(#4787) zmtTom


zmtTom
tag

Illetve gyárilag van rajta fólia a kijelzől és esetleg ehhez is adnak tokot mint a mate 10 pro-hoz?

(#4788) Risard válasza zmtTom (#4787) üzenetére


Risard
aktív tag

Igen adnak

(#4789) zmtTom válasza Risard (#4788) üzenetére


zmtTom
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat :C :R :R

(#4790) nimba1 válasza poero (#4764) üzenetére


nimba1
aktív tag

Én valami hasonlót használok. Nekem teljesen jó.

(#4791) dorten válasza perzeus (#4771) üzenetére


dorten
tag

P20 Pro itt is. Egyikkel sem fogsz rosszul jarni, mind a ketto nagyon jo. De hogy miert a P20 Pro-t tartsd meg:

Nekem tetszik az elolapi ujlenyomat olvaso, nagyon pontos, gyors es kenyelmes. Az akku nagyon ott van, a sztereo hangszoro is szepen szol. Ha nem tetszik a notch akkor szoftveresen el lehet tuntetni. Az oprendszer gyorsan fut, nem akad, van 6GB ram is. Es persze a kamera. Tengerparton tok sotetben is kepes volt vallalhato kepet kesziteni, a gyari kamera szoftver sok lehetoseget ad a kezedbe. Igen az AI tud furcsasagokat, meg a szoftver tul tudja tolni a dolgokat, de ott van Google Camera port vagy Open Camera a Play Store-bol. Hirtelen ennyit tudtam osszeszedni. :))

(#4792) #18001664 válasza perzeus (#4771) üzenetére


#18001664
törölt tag

S9+ és P20 Pro tapasztalatok, csak a lényeges dolgokat írom le!

Kamera : Nappal mindkettő hibátlan, P20P részletesebb, S9+ viszont autoHDR képes ami elég jól működik. Este harmatgyenge fotókat tudtam csinálni a Balatonon az S9 Plusszal, de itthon állványról sem remekelt pro módban. P20 Pro este sokkal jobb, leginkább pro módban, állványról. Videózásban egyértelműen jobb az S9+, van még mit fejlődnie ezen a téren a Huaweinek. A színek nappal mindkettőn jók szerintem. Ha valakinek fontos az esti/low light fotózás + a fénnyel festés ficsörök az P20P-t válasszon mindenképp.

Akku : Kellemesen csalódtam az S9+ akkujában, mindig megvolt a 6-6.5h SOT, de néha belefutottam a 7.5h-ba is. P20 Prón ez még jobb, általában 7-8h SOT nálam megvan 10-15%-ig merítve. Ezek nem kamu számok.

Ujjlenyomatolvasó : Hogy is fogalmazzak???!!! Ez az egyik oka amiért visszatértem P20 Próra. S9+ valami hihetetlen lutri szenzorral van ellátva, egy ujjam háromszor volt már szkennelve és még így is sokat tévedett, lassú, karcolódik a felülete, ha kicsit más szögből teszed oda az ujjad már sír, ha izzad az ujjad megint sír ( vagy észre sem veszi hogy odatetted ). P20 Pró szenzora 360 fokban olvas, az izzadt ujjam sem hatja meg és baromi gyorsan felold.

Antennák :
GSM és WiFi erősebb a P20 Prón, észrevehetően. GPS-t nem igazán tudom összehasonlítani, egálnak mondanám. Bluetooth szintén erősebb a P20 Próban, a kert végén még kontaktolt az okoskarkötőmmel, az S9+ sajnos ott már megszakította a kapcsolatot.

Kijelző : Egyértelműen S9+ a nyerő, semmi kétség! Iszonyat fényerő, gyönyörű az egész, pedig nem vagyok kijelző esetén nagy felbontás mániás. A P20 Pro kijelzője is roppant kellemes, sőt, nagyon szép ez is, jól kalibrált normál módban. Viszont S9+ mellé téve nagyon látszik a különbség.

FaceID : Samsungon egy hétig használtam ( főleg a ratyi ujjlenyomatolvasó miatt ) de engem nem győzött meg, szerintem ennek a technológiának még van hova fejlődnie, lassúnak tartom még és pontatlannak. P20 Prón nem használtam és nem is fogom, felesleges.

Stereo hangszórók :
Mindketző gyönyörűen szól, nem tudnék ez alapján dönteni. Az S9+ AKG fülese viszont mindenképp jobb mint a P20P gyári fülese.

Gyorstöltés : P20 Pro sokkal gyorsabban feltölti a 4.000-es akksit mint az S9+ a 3.500-asat. Nem értem az okát, de biztos a P20 Pro erősebb töltője az oka.

Hangminőség ( beszéd ) : Az S9 Plusszé picit hangosabb, de minőségre nem jobb. Egyikre sem lehet panasz, a hívott fél sem panaszkodott sosem a hangminőségre egyik telónál sem.

Szoftver gyorsaság, stabilitás :
Itt most az S9+ tulajok ne olvassák tovább...ugyanis semmivel sem érzebb gyorsabbnak a Samsungot mindennapi általános használat során ( nem szoktam játszani ), sőt, másfél-két hét után picit mintha belassúlt volna az S9+ és ezen az "optimalizálás" gomb sem sokat javított, csak a "wipe cache partition". Viszont soha nem fagyott le, ahogy a P20P sem. Elvileg gyengébb SoC van a Huaweiben, de annyira jól összerakták az EMUI-t, főleg a Machine Learning algoritmussal együtt, hogy 3 hónap után sem kellett még újraindítani, vagy "wipe cache"-t csinálni.

Fotózáshoz még annyit fűznék, hogy a portré mód ( Samunál élő fókusz ) mindkettőnél egész pontos, már amennyire egy telónál pontos lehet. Samsungnál viszont sokkal lassabb, nehezebben lehet működésre bírni. S9 Plusnál 2x-es optikai zoom van, P20P-nál 3x-os, mindkettőnél van OIS! Nekem mindkét verzió tetszett, jól működnek, portrénál előszeretettel használtam őket. P20P-n ott van a monokróm szenzor, nagyon jó kis cucc, ott is van pro mód ( RAW ott nincs ) de rendszerint elfelejtem, hogy van ez a szenzor... ( Nem röhög ). Személy szerint jobban örülnék a monokróm helyett egy extra wide lencsének...persze tudom, hogy a BW szenzor az esti képeknél is besegít.

(#4793) #18001664


#18001664
törölt tag

Tölthető a 156-os update!

(#4794) Zolaa74


Zolaa74
csendes tag

Használ itt valaki üveg fóliát a gyári tokkal?

ezt néztem ki, becsukott tokkal is használható marad?
szeretem felvenni a telót, hogy nem kell kinyitni...

https://www.aliexpress.com/item/For-Huawei-P20-Pro-Tempered-Glass-NILLKIN-Amazing-H-Anti-Explosion-9H-0-3mm-Screen-Protector/32862372121.html

(#4795) philoxenia válasza #18001664 (#4793) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem csak biztonsági frissítés. Legalábbis mást nem vettem észre.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4796) blt.62


blt.62
őstag

Hol lehet állítani a képernyő időkorlátját?

MegtorloXp

(#4797) philoxenia válasza blt.62 (#4796) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megjelenítés-alvó mód. Vagy mire gondolsz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4798) Arolotifar válasza philoxenia (#4795) üzenetére


Arolotifar
őstag

Plusz az MI alapból ki van kapcsolva.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#4799) blt.62 válasza philoxenia (#4797) üzenetére


blt.62
őstag

Nagyon hamar kikapcsol a kijelző és állandóan kéri a kódot amit használok. Kóddal zárom a kijelzőt.

MegtorloXp

(#4800) knox83


knox83
senior tag

Nekem is meg jött a 156. Illetve tegnap egy chrome frissítés amitől ez a szép új design belassúlt, akad. Nem értem ezeket a fejlesztőket..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.