Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) fant0mi


fant0mi
addikt

Most vettem csak eszre. Mar nem csak szazalekos gyorshajtasra, hanem abszolutertekesre is tud riasztani. Juhee

(#7252) merqree


merqree
őstag

Egy kis porszem került a gépezetbe ma reggel :DD :DD

(#7253) Kalandor válasza fant0mi (#7251) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A kompról lehet tudni mikor lesz benne?

(#7254) fant0mi válasza Kalandor (#7253) üzenetére


fant0mi
addikt

Márminthogy? Hogy külön lehessen ki/bekapcsolni a kompok elkerülését úgy, hogy közben a fizetős utak használhatóak maradjanak?
Technikai lehetőség szerintem már most is meg lenne, mert a térképszerkesztő tud külön komp úttípust, már csak az applikációba és a routing szerverben kéne bekapcsolni.

(#7255) Kalandor válasza fant0mi (#7254) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, hogy kompra ne tervezzen.

(#7256) fant0mi válasza Kalandor (#7255) üzenetére


fant0mi
addikt

Hát igen, az a beállítási lehetőség még nagyon hiányzik. Pedig nem lenne ördöngősség.
Jelenleg csak úgy tudja elkerülni, hogy tiltod a fizetős utakat. Csak azzal meg az a baj, hogy tiltja a fizetős utakat. :D

[ Szerkesztve ]

(#7257) Kbali válasza fant0mi (#7256) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kedvencem az volt tavaly, hogy szerinte a leggyorsabb útvonalam a Balaton északi partjára, az egy Szántód-Tihany komppal lenne megoldható. Addig nem is dobta fel a 71-711-es utakat, amíg le nem hajtottam az autópályáról.

(#7258) cdfrank


cdfrank
csendes tag

Sziasztok! Az elmúlt fél évben tendenciává érett a jelenség, hogy a Waze felülbírálása jelentős (5-10 perces) érkezési idő rövidülést jelentett. Újabban meg folyamatosan belevisz a dugóba, majd közli, hogy x perces késés várható, vagy kiírja, hogy Y perc nyereség várható, és jó esetben nem változik az érkezési idő, rosszabb esetben megnöveli pont Y-nal az érkezési időt. Ez egy éve még elég megbízható volt, most meg szinte használhatatlan...csak engem tisztel meg a rendszer ezekkel az anomáliákkal, vagy más is tapasztalta...Rákerestem és korábbi években és idén is volt rá hasonló panasz...

(#7259) F-ECT$ válasza cdfrank (#7258) üzenetére


F-ECT$
titán

Én napi szinten használom a Waze-t, és alapvetően jól működik, de azért nem árt néha kritikai szemmel nézni az útvonalakat. Ami durva, hogy akár 200 km-es úton is 5 percnél kisebb eltéréssel tudott várható időt mondani, és Bp-en belül is jól becsül, amikor többé-kevésbé stabil a forgalom.

Amit nem tud jól kezelni, az a hirtelen megnövekvő forgalom, így mióta beindult a suliszezon és az idő is elromlott, azóta a reggeli és esti csúcsban én leginkább csak a dugó jelzéseket figyelem rajta, és megyek a saját fejem után.

Dive ever, work never.

(#7260) SZATA válasza fant0mi (#7256) üzenetére


SZATA
senior tag

Folyik a funkció tesztelése. A programban már benne van, csak nincs bekapcsolva a mezei usereknek. Nem tudok időpontot mondani mikor kerül ki széles körbe.

[ Szerkesztve ]

(#7261) Kbali válasza apaszka (#7234) üzenetére


Kbali
nagyúr

Neked is és fant0minak is köszi az ötletet, tényleg a kábel tűnik ludasnak. Gyári kábellel tud töltődni navigálás közben a készülék. Lehet, hogy pont verzióugráskor cseréltem a tönkrement töltőmet, ezért kapcsoltam össze a két jelenséget. Mindenesetre írtam a waze supportnak, hogy mea culpa.

(#7262) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Csak engem nem képes pontosan a címhez vinni a Waze? Az utcát megtalálja, de a házszámot meg se próbálja, valahol az utcában közli velem, hogy megérkeztem. Oké, nézném a házszámokat, de pl este eléggé macerás, illetve ha az utca közepén csatlakozok be, jobbra vagy balra induljak?!

6-os droid, valószínűleg a legfrissebb Waze-el.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7263) fant0mi válasza csabyka666 (#7262) üzenetére


fant0mi
addikt

Budapest hazszamos. Barhol mashol, ha nincs Waze terkepen hazszam, akkor gmapsbol probalja meg kivenni. Vagy az utca kozepere navigal.

(#7264) csabyka666 válasza fant0mi (#7263) üzenetére


csabyka666
addikt

Ahha, én eddig csak vidéken használtam, de akkor ott még biztos nincsenek számok.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7265) fant0mi válasza csabyka666 (#7264) üzenetére


fant0mi
addikt

Csak ott van meg, ahol az onkentesek megcsinaltak. Egyebirant a lehetoseg adott, ha van valakinek kedve.
Bp-en is elo erovel lett megcsinalva, gondolhatod mekkora melo volt azoknak, akik megcsinaltak. :)

(#7266) viktorhu válasza fant0mi (#7265) üzenetére


viktorhu
veterán

Tényleg fantasztikus, hogy mennyi ingyenes munka van benne. Kár, hogy annak idején saját térképet csináltak, és nem az openstreetmappel indultak, akkor az ilyen szerkesztések mindenki számára hozzáférhető kincsek lennének, így meg az egész egyetlen programhoz, egyetlen tulajdonoshoz kötődik.

(#7267) csabyka666 válasza fant0mi (#7265) üzenetére


csabyka666
addikt

Én azt hittem, Google Maps az alapja a Waze térképének. Vagy akkor hogy is van ez?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7268) albandy válasza csabyka666 (#7267) üzenetére


albandy
tag

A waze térképének nincs köze a google maps-hoz , a waze felhasználók készítik a térképet.
Úgy 5-6 éve pl Magyarország egy vaktérképhez hasonlított. Gyakorlatilag egy út sem volt a térképen.
Akár te is szerkesztheted [link]
Azért a főbb utak utak szerkesztése felhasználói szinthez van kötve, illetve csak ahol jártál ott tudsz szerkeszteni.

(#7269) F-ECT$ válasza csabyka666 (#7267) üzenetére


F-ECT$
titán

A google valóban megvette a waze-t, de ettől még megmaradt a maps és a waze is külön programnak.

Dive ever, work never.

(#7270) Kbali


Kbali
nagyúr

Új verzió (kár, hogy a store-ban nincs release info, csak a fórumban):
"Version 4.9 just released today.

What's New:
New feature in Israel and Pittsburgh - Waze tunnels - If you drive in Carmel tunnels in Israel OR Fort Pitt tunnel / Liberty tunnel in Pittsburgh, please help us to test the new tunnels setup and let us know if you experience any issues
Critical signup crash was fixed - Please try to use and verify all login and signup scenarios- you're help is needed here
Stability fixes"

(#7271) sztanozs válasza cdfrank (#7258) üzenetére


sztanozs
veterán

A tervezéssel nekem is vannak gondjaim. Ma pl bevitt a teve utcába. Kb 5 percig álltam, pedig a párhuzamos Papp Károly utcából is lehet jobbra kanyarodni és kb két lámpa alatt átértem volna. Így viszont 5 percet álltam a lámpára várva. Persze visszamehettem volna a Csongor utcán (kb addig ért a sor vége a lámpától a Papp Károlyban), de nem akartam felülbírálni a wazét. Ja és hiába jelentettem le dugót az utcára nem rakta be az utcára a sebességet, csak a kis dugó markert - az átlagsebesség egyébként az utca hosszát és az eltelt időt tekintve kb 1 m/s (4 km/h) volt.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7272) fant0mi válasza sztanozs (#7271) üzenetére


fant0mi
addikt

Az hogy szinezi az utcat, az csak egy megjelenitesi tunemeny. Szamolni szamol a sebesseggel.

(#7273) sztanozs válasza fant0mi (#7272) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha számolna, nem küldött volna oda be (illetve nem lett volna szabad beküldjön), mivel amikor betervezett oda, akkor már ott volt a marker az utcán... Sőt újra is terveztettem, de nem küldött ki a Csongor utcán.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7274) benimoto71


benimoto71
csendes tag

Sziasztok,
2 éve használom megelégedéssel, tegnap furcsa dolog történt.
Utazás közben kaptam egy hívást fölvettem, letettem és minden piros út eltünt, ráadásul az Árpád hídon du. Azóta a legnagyobb dugóban sem piros egyik út sem. Ha jelentem a dugót akkor ott egy kis szakaszon piros lesz de semmi több. Töröltem újratelepítettem, semmi. Itt lakom az Árpád hídnál és csak a sok jelentést látom de minden út szép szürke.
Ez mi lehet?
Köszi ha valaki tudja.
B

(#7275) fant0mi válasza benimoto71 (#7274) üzenetére


fant0mi
addikt

Beallitasok
Kijelzo es terkep
Terkepen mutat
Forgalmi reteg

(#7276) benimoto71 válasza fant0mi (#7275) üzenetére


benimoto71
csendes tag

Be van állítva, mindig is be volt most is mégis minden út szürke

[ Szerkesztve ]

(#7277) sztanozs


sztanozs
veterán

A jelenlegi verzió (vagy az IOS 10) nagyon nincs rendben. Ma kb 40 perc alatt 0-ra húzta az Iphone 5-ömet 60% kapacitásról. Tegnap csináltam full factory resetet a telón IOS upgrade után, minden szűzen van telepítve.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7278) no01ricsi válasza fant0mi (#7250) üzenetére


no01ricsi
tag

Tudhatjuk hogy hogy állnak a szerverek? Valahol lehet csekkolni?

PSN ID: PRicsi83

(#7279) fant0mi válasza no01ricsi (#7278) üzenetére


fant0mi
addikt

www.waze.com/dashboard
A Waze felhasznalonev-jelszo parosoddal tudsz belepni.

(#7280) kertsa


kertsa
senior tag

Nekem kb hete nem írta jóvá a pontokat. Tudni erről valamit?

(#7281) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Engem nem érdekelnek a pontok. Van értelme a pontoknak egy Navi alkalmazásnál? :)

⭐ Stella

(#7282) Syd69 válasza radi8tor (#7281) üzenetére


Syd69
aktív tag

Virtuális "dicsőségtábla"

Alma

(#7283) radi8tor válasza Syd69 (#7282) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És anélkül nem használnák az emberek?

⭐ Stella

(#7284) lacy86 válasza kertsa (#7280) üzenetére


lacy86
addikt

Nekem mar kb. 2 hete :P

Radimodi!
Igazad van, lehet hasznalni anelkul is
De azert jo ha van :P :D
( Mondjuk en pont most lepnek szintet, benne lennek a TOP10-ben elvileg :P )

(#7285) kertsa válasza lacy86 (#7284) üzenetére


kertsa
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Csak egy sem vonatkozik a kérdéshez...

(#7286) Tyer válasza radi8tor (#7283) üzenetére


Tyer
őstag

Mondjuk ugy, hogy nekem pl ez volt ami miatt ez tetszett meg. Lehet enélkül is navizni, de telefonálni is lehet kamera nélkül, mégis rossz, ha 2 hétig nem megy a kamera a telodban, nem? Ha már tud valamit, akkor tudja is, ne csak elméletben...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#7287) radi8tor válasza Tyer (#7286) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A kamerás példa nem jó, de természetesen értem mire gondolsz.

⭐ Stella

(#7288) Kbali válasza kertsa (#7280) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha visszaolvasol kicsit, annyi válasz van, hogy várjunk, majd megoldják.

(#7289) junkpod válasza sztanozs (#7271) üzenetére


junkpod
nagyúr

Honnan tudod hogy a Papp Károly utcán 5 percel hamarabb kijutottal volna ha a Teve utcában gurultal?

Box's don't touch!

(#7290) kertsa válasza Kbali (#7288) üzenetére


kertsa
senior tag

Köszönöm!

(#7291) no01ricsi válasza fant0mi (#7279) üzenetére


no01ricsi
tag

Köszönöm, rég elfelejtettem ezt az oldalt!
Amúgy reggel 23 napot irt, vagyis ennyi idő telt el a legutolsó frissítés óta.
Most ránéztem, eledezoben a szerverek? 2 órája frissített, persze még pontokban nem látszik semmi...
Mód: nem vagyok pont.uzi de most lépnek be az 1%ba

[ Szerkesztve ]

PSN ID: PRicsi83

(#7292) Kbali válasza no01ricsi (#7291) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mire lefrissítenek, úgyis újra kicsúszol ;]

[ Szerkesztve ]

(#7293) no01ricsi válasza Kbali (#7292) üzenetére


no01ricsi
tag

:C köszi, remélem nem, vhol az éterben repked jópár ezer km, csak találjon célba😉

PSN ID: PRicsi83

(#7294) lacy86


lacy86
addikt

Ezt most vagy pont kiszamoltam vagy bugos a rendszer 😁😁😁😁

(#7295) SZATA válasza lacy86 (#7294) üzenetére


SZATA
senior tag

Ilyen szokott lenni szint lépéskor. A szinteket más ütemben frissítik, mint a pontokat.

(#7296) radi8tor válasza lacy86 (#7294) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

NEM léphetsz szintet! :D

Amúgy én is kb itt járok most a harmadik telepítéssel.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7297) stickermajom válasza stickermajom (#7115) üzenetére


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Még mindig tervez erre az útra, hiába a beállítás. :(

Üdv

(#7298) bernel


bernel
tag

A Róbert Károly körúton most útfelújítás zajlik, és ki is van téve egy permanens sávlezárás jelzés, de ahogy tapasztalom, a felüljáró felől érkezve nem figyelmeztet a waze, hogy veszély van. A permanens jelzéseknél nem szokott szólni? Ha kiteszek egy saját jelentést, akkor jelez, ahogy egyébként is szokott, de ezeknél a BKK által beküldött jelentéseknél nem szól, ami nem jó, mert variálják, hogy melyik sáv van lezárva, ezért hasznos lenne egy hangos figyelmeztetés.

Be lehet állítani, hogy a permanens figyelmeztést is úgy, hogy jelezzen a waze? (Felteszem, ez a térképszerkesztőkön múlik.) Jó lenne, mert a kézi jelentések eltűnnek hamar, és így általában nincs, ami itt figyelmeztessen a veszélyre.

(#7299) Szili17 válasza bernel (#7298) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia!

Azt úgy sem mondja be hangosan hogy melyik sáv van lezárva, csak annyit, hogy veszély várható. :)

Viszont ez a nem-userek-által-felrakott jelentéseknél tapasztalatom szerint így van (egy ideje), hogy nem ugornak fel. Vagyis, ezek szerint a BKK-sok sem. :/
Rosszul sejted, semmi köze a térképszerkesztőkhöz a jelentéseknek, egyik fajtának sem, ha rajtunk múlna, akkor működne minden. ;)

Egyébként a Waze szempontjából egyformának kéne lenniük, csak más "lejárati" időpontjuk van. Valami nem teljesen kerek azon a részen sajnos ami a figyelmeztetést triggereli.

Egyelőre annyit tudok javasolni hogy tegyél fel te is, ha felugrik egy Róbert Károlyon sz...rá fogják köszöngetni az emberek, fent kell maradnia.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7300) bernel válasza Szili17 (#7299) üzenetére


bernel
tag

Szoktam jelentgetni, akkor fenn is marad egy ideig, de 1-2 óra múlva így is eltűnik, pedig a legutóbb 59 köszönet jött egy jelentésre, de amikor ránéztem a térképen 2 óra múlva, már nem volt ott.

Szóval a user jelentések nagyon rövid életűek, nem alkalmasak ilyen folytonos veszély jelzésére, a permanens jelzésekről meg nem jön hasonló figyelmeztetés,csak a térképen látszanak, ami nem elegendő figyelemfelhívás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.