Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) Tyer válasza F-ECT$ (#7099) üzenetére


Tyer
őstag

Nekem egyáltalán nem eszik sokat... Akinek meg annyira sokat, meg hosszu távon kell, nem biztos, hogy a waze, meg a telon GPS a legjobb megoldás... vagy akkor én vennék egy szutykot, amin mehet a waze, és ne a hétköznapi telomat egye...
Nekem egy 200-250 km a max, azalatt fogy ugy 30-40%-ot...
De persze ez cska az én véleményem...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#7102) F-ECT$ válasza Tyer (#7101) üzenetére


F-ECT$
titán

Km-re vetíteni a fogyasztást elég meredek, mert rohadtul nem mindegy, hogy városban vagy autópályán mész :)

Nekem óránként (ami lehet 100+ km is autópályán) eszik kb 20%-ot, ami "zavar", hogy ebből csak olyan 6-7% a kijelző viszont 13-14% a Waze, és jó erősen melegíti is a telefont. Nem gondolom, hogy olyan számításigényes lenne a program, hogy maxon kellene hajtania a CPU-t, de mégis így van.

Persze vannak kevesebbet evő navik, de a Waze (közösségi) jelzéseit nehéz mással pótolni.

Plusz kütyüt nem tartok, elég macerás egynél több mobil eszközt vinni / töltögetni / stb.

Egyébként a hétköznapi használatban nem okoz gondot ez a fogyasztás (napi 2x30 percet megy kb), csak megjegyeztem, hogy az akku zabáláson faraghatnának, és akkor még jobb lenne.

Dive ever, work never.

(#7103) Kbali válasza F-ECT$ (#7102) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem is ez tűnt fel nemrég, merül, mint Nemo, meg is jegyeztem itt.

Más: ma reggel olyan szépen bevitt a dugóba, ami miatt 10-20 percet késtem, pedig sorban voltak előttem a jelentések (egyik a Nagykőrösi út az M5 felől - Gyáli út elején a felüljáró félig zárva, az autópiacnál állt a sor vége, utána meg az Albert F. úton álltam vagy 10 percet, mire ráfordulhattam a Vágóhídra).

(#7104) viktorhu válasza Kbali (#7103) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem a jelzés alapján megy, hanem a mért sebességek alapján. Ma rendkívüli dugó volt (első teljes szeptemberi hét + hétfő + eső + szép idő volt hétvégén és sokan mennek haza ilyenkor hétvégére). Ilyenkor nem nagyon lehet mit csinálni, mindenfelé rossz (a jobbkezes utcákon való kerülgetés is).

Engem bevitt a Deák térhez, ahol a Kossuth Lajos utca felé óriási dugó volt, amit a waze nem mutatott - kiderült, hogy egy teherautó beállt a jobb szélre vészvillogóval, ez majdnem +10 percet jelentett az utazásban, utána nem volt már dugó. Gondolom, hogy közben a teherautó elment onnan, a Waze meg utána dugót jelezhetett egy ideig, amikor már nem is volt - amikor gyorsan változik a forgalom, akkor a Waze-nél mindig van egy elég jelentős késés ebben.

A legjobb az volt, hogy rávitt a Dózsa György útról balra a Városligeti fasorra - harmadik lámpaváltásra kerültem sorra, hogy be tudjak rá balra kanyarodni, utána pedig mindjárt kitalálta, hogy tud gyorsabb utat is, és inkább forduljak vissza :)

(#7105) F-ECT$ válasza viktorhu (#7104) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, fenntartásokkal kell ilyenkor (gigadugó mindenfelé) kezelni az ajánlott útvonalakat, nem szabad vakon hinni neki.

Dive ever, work never.

(#7106) viktorhu válasza F-ECT$ (#7105) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyébként ma 1 óra Waze navi 101 mAh fogyasztást jelentett, én ezt nem tartom rossznak.

(#7107) Tyer válasza F-ECT$ (#7102) üzenetére


Tyer
őstag

Hát most mit mondjak... látjuk hova jutott a Samsung a Note 7-tel... lehet nem az a jo irány :D
Tudom, a HTC M9 egy kazán volt... sikerült a Samsungnak a jo példát követni :P
Najo, troll off...

Szerintem az oránként 20% tökéletes. Amugy az első szakaszon nekem is jobbna merül a telom, aztán belassul, majd a végén marad az energiatakarékos... De akkor mondom ugy, hogy hapi 2-3 ora navi fölött már nem hiszem, hogy a Waze az ideális társ, vagy... nem a "telefonomat" használnám naviként, hanem valami tabletet pl. amin cska a waze fut, és töltöre tenném...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#7108) F-ECT$ válasza viktorhu (#7106) üzenetére


F-ECT$
titán

Azt én is elfogadnám :) Milyen telefonnal? Ugyanis nálam (S7) 4 óra 5 perc alatt 1312 mAh-t evett meg.

Dive ever, work never.

(#7109) Kbali válasza Tyer (#7107) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a legnagyobb probléma a fogyasztás kapcsán, hogy eddig nem volt ilyen drasztikus, csak WP-s első verzió, amit rögtön javítottak is, míg a droidos soha nem produkált ilyet. 2A-es autós töltőn lóg a telefon menet közben, ami annyira elég, hogy ne merüljön (sima USB-ről töltéskor csak a merülés mértéke lassul, de merül) - ez sok.

(#7110) viktorhu válasza F-ECT$ (#7108) üzenetére


viktorhu
veterán

Elephone P9000.

(#7111) F-ECT$ válasza viktorhu (#7110) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez százalékban mit jelentett, az 1 óra alatt mennyiről mennyire változott? Kijelző is ment végig?

Illetve az a 101 mAh se biztos, idéznék a telefon tesztjéből: "feltételezhető, hogy a rendszer nincs teljesen tisztában azzal, hogy mi zajlik az akksiban".

Dive ever, work never.

(#7112) apaszka


apaszka
veterán

Sziasztok!

Windows telón nagyon használhatatlan a waze?

Én bízom benne, és ajánlom a használatát, de azt állítják munkahelyen, nem jó egyáltalán.
Mi igaz ebből?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7113) junkpod


junkpod
nagyúr

Pár héten belül lezártnak 1-1 sávot a Hungária körúton az Árpád-hídtol egészen a Varosligetig. És ez el fog tartani majd egy évig. Na itt lesz gigadugó, kíváncsi leszek waze mit tud majd itt tenni...

Box's don't touch!

(#7114) fant0mi válasza apaszka (#7112) üzenetére


fant0mi
addikt

Jol mondtak. Eleg rossz. Sot... Ha sokat hasznalod a Wazet, ne windowsos telefont vegyel.

(#7115) stickermajom


stickermajom
addikt

Bejelentettem, de itt is jelzem.

A sárgával jelölt rész földút, valószínűleg nincs beállítva a térképen. Waze-ben be van állítva, hogy földútra ne tervezzen, mégis arra vitt ma, fenn is akadtam az autóval. :D

Hely: [link]

(#7116) apaszka válasza fant0mi (#7114) üzenetére


apaszka
veterán

Dehogy is. Nem kell nekem! Volt, hogy nézegettem, de egy vac..k rendszer, semmi támogatás, és nem fejleszt már rá szinte senki.
Tört dolgok felejtősek.....
Már a gazdája is abbahagyja, mást fog készíteni.
Nem jött be, mit nem csodálok, nagyon későn kezdték.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7117) Siriusb


Siriusb
veterán

Adott pl. ez az utcaszakasz: https://www.waze.com/editor/?lon=19.21461&lat=47.43201&zoom=5.
Helytelenül 30-as sebességkorlátozás van beállítva, nem csak ennél, hanem más utcákban is. Részletesen nem ismerem a környéket, de úgy tapasztaltam, hogy csak egy-egy szakaszra van 30-as tábla kirakva.
A térképen pedig úgy tűnik, mintha 30-as övezetként lenne megjelölve az egész terület.

(#7118) Kbali válasza apaszka (#7116) üzenetére


Kbali
nagyúr

Rendszerként a WP8, 8.1 egyáltalán nem volt rossz, támogatásilag sem (amíg volt) - ma már valóban nem érdemes kezdeni vele, de 1-2 éve még bőven reális alternatíva volt.

(#7119) sztanozs


sztanozs
veterán

Foglalkozik valaki lezarasokkal? Gyöngyösi utca le van zárva a héten egy nagy darabon (vagy akár tovább is).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7120) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Hol lehet beállítani, hogy magyarul beszéljen hozzám a program? A telefonomon saját felhasználóval magyar volt, beléptem párom accountjával, ott meg angol lett... Mivel ő nem tud angolul, meg a "jútíszíé" kissé furán hangzik az "utcá"-ra :D

(#7121) fant0mi válasza ngabor2 (#7120) üzenetére


fant0mi
addikt

Lent nagyito
Fent fogaskerek
Lejjeb gorgetsz, Hang

(#7122) sysrq


sysrq
őstag

Üdv! Navigálás közben ha meg kell állni fentről lekúszik az értesítési sáv és hülyeségekkel traktál. Hogy tudnám ezt a funkcióját kigyilkolni?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7123) SZATA válasza sztanozs (#7119) üzenetére


SZATA
senior tag

Már ez megcsináltam.

(#7122) sysrq:
A dugóba kerültél kérdésre gondolsz? Nem lehet kiirtani.

(#7124) SZATA válasza stickermajom (#7115) üzenetére


SZATA
senior tag

A jelentést (még) nem látom. Eddig célforgalmasnak volt a szakasz beállitva, tehát csak akkor vitt arra, ha azon van a cél. Most beállítottam, hogy rossz minőségű (földút) is. Tesztelni kell, mert ez a kapcsoló egy viszonylag friss funkció.

(#7125) sysrq válasza SZATA (#7123) üzenetére


sysrq
őstag

Nem, annál nagyobb és az útvonalon várható dugó/kocsi/torlódás, kézzel fel tudom tolni, de ne is legyen. Mikor állok akkor szoktam nézegetni merre akar vinni, ha kell felül tudjam bírálni.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7126) SZATA válasza sysrq (#7125) üzenetére


SZATA
senior tag

Ha letiltod, hogy akarod nézegetni?
A közösségi beállításokban nézd meg.

(#7127) fant0mi válasza sysrq (#7125) üzenetére


fant0mi
addikt

Lent nagyito gomb.
Fent fogaskerek gomb.
Kijelzo es terkep.
Figyelmeztetesek az utvonalon.

(#7128) sysrq válasza fant0mi (#7127) üzenetére


sysrq
őstag

Köszönöm.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7129) stickermajom válasza SZATA (#7124) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi!

A Hungarovethez terveztem (Brassói 10/a), nem tudom, hogy az is célforgalmas szakasz volt-e. Jelentésemmel nem tudom mi van, néha nem küldi el. :F

(#7130) ngabor2 válasza fant0mi (#7121) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi, a navigációs hangnál kellett beállítani a magyart. Ez eddig elkerülte a figyelmemet.

(#7131) Zolee_70 válasza apaszka (#7112) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Sokáig nyögtem a windows phone-t...komoly gondok vannak vele. Waze app akkor működik, ha nincs helyzet (dugó, baleste, stb), mert egyébként kilép vagy kifagy. 8.1 alatt többször, w10 alatt talán kevesebbszer. Ha kell a waze akkor ne vegyél WP-t. Meg egyébként se, halott rendszer, MS is lemondott róla, piaci részesedése 0,7%, senki sem fejleszt rá semmit.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#7132) Drughi


Drughi
addikt

Hova tűnt az üzemanyag ár bejelntés?

(#7133) fant0mi válasza Drughi (#7132) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem megvan. Középen. Próbáld meg újraindítani.

(#7134) sztanozs válasza Drughi (#7132) üzenetére


sztanozs
veterán

Asszem menüből lehet valahol állítani, hogy megjelenjen-e.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7135) fant0mi válasza sztanozs (#7134) üzenetére


fant0mi
addikt

Azt lehet allitgatni, hogy ha benn allsz egy kuton, akkor automatan feldobja-e az arfrissito ablakot.

(#7136) Drughi válasza sztanozs (#7134) üzenetére


Drughi
addikt

Reggel még megvolt, mert munkába menet minden reggel 3 benzinkút mellett megyek el, azokat szoktam frissíteni. hazafelé detto.
És most nincs ott, tudomásom szerint frissítés sem volt.

(#7137) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Vettem egy használt iphone 4-et mp3 lejátszásra. Viszont mivel a Nexust lezabálja a Waze gondoltam felteszem rá és a nexust hotspotknt használom csak. Viszont azt írja folyamatosan, hogy Nincs GPS jel. Nem is tudtam vele navigálni, mert fingja nem volt az aktuális helyzetemről... Most kiváncsiságből megnéztem a Nexuson is, ahol eddig hiba nélkül működött.. Már ott sincs jel. Csak a Waze, Maps, Check-In, GPS status is látja a telefonokat.

Lehet probléma hogy ugyanazzal a feéhasználóval jelentkeztem be? (Persze gondolom hogy nem, de ennyit csináltam az appal)

PSN ID: RemiFungus

(#7138) apaszka válasza Drughi (#7132) üzenetére


apaszka
veterán

Nálam megvan.

(#7131) Zolee_70

Dehogy is !

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7139) Drughi válasza apaszka (#7138) üzenetére


Drughi
addikt

Újratelepítés volt, az megoldotta.
Csak tudnám, hogy miért történt.

(#7140) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Egy ev utan ismet felraktam az appot.
Majd bejelentkezeskor megadtam a telszamom, megjott az sms , beirom a kodot , el is fogadja , erre kozli , hogy "sajnaljuk de elveszhetett a regisztracio mert fekete lyulka kerult"
Mikozbe ott figyel kicsillagozva a nevem...
Ez mi ez ???
Nem tudom a regi reggemet újra aktivalni?

(#7141) szuszinho válasza WhiteWalker (#7140) üzenetére


szuszinho
őstag

Nekem nem sikerült, csinálnom kellett másik fiókot.

(#7142) WhiteWalker válasza szuszinho (#7141) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Szuper :(((
Krealok én is egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#7143) Tyer válasza WhiteWalker (#7140) üzenetére


Tyer
őstag

De miért veszett el?
Mm mi a különbség az egy éve inaktiv, és a 2 napja inaktiv közt?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#7144) WhiteWalker válasza Tyer (#7143) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem tudom miért veszett el es azt sem miert nem tudja visszaallitani.
A regi csak azert kellene, sok pont stb van rajta.

(#7145) apaszka válasza WhiteWalker (#7144) üzenetére


apaszka
veterán

Én sűrűn cserélgetem a ROM -okat a telefonon. Sok új belakás, de nem volt ilyen gondom.
A telefonos dolgot kihagyom, egyből bejelentkez...
Sima ügy.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7146) WhiteWalker válasza apaszka (#7145) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Passzolom a kérdést...
Krealtam másik profilt . :(((

[ Szerkesztve ]

(#7147) Tyer válasza apaszka (#7145) üzenetére


Tyer
őstag

Hasonlomiatt kerdeztem én is

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#7148) Braddock


Braddock
őstag

Az Erzsébet körútról az Oktogon felé már lehet jobbra kanyarodni a Király utcába.
Kéretik javítani :)

(#7149) TomBond


TomBond
aktív tag

Miért teszi bele ezt a kitérőt, amikor teljesen járható, balesetmentes az útszakasz? Ha nem járnék itt sűrűn simán kikerülöm azt a szakaszt, de így nem követve az utasításokat keresztül mentem a téren. Miután nem kanyarodtam le, váltott, és simán arra tervezte (egyenesen a kitérő nélkül).

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#7150) radi8tor válasza TomBond (#7149) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van ilyen. A másik utat valamiért hosszabbnak veszi. Talán ott a lámpára többet kell várni.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.