Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) MM válasza cdfrank (#7841) üzenetére


MM
őstag

P9+Emui 4.x-nél még működött, Emui 5.x-nél sajnos nálam sem megy.

Viszont a Nougat-al a programok közötti váltás sokkal gyorsabb/egyszerűbb lett, így azért nem látom eget rengető problémának. (ettől függetlenül örülnék, ha újra működne...)

(#7852) Tyer


Tyer
őstag

Lehet 2 eszközön ugynaazt a fiókot használni?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#7853) zeon.hu válasza Tyer (#7852) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Lehet, csak sajnos nem szinkronizál.

#?*@&!

(#7854) Szili17 válasza TomBond (#7850) üzenetére


Szili17
aktív tag

Az nem lehet hogy a fóti lehajtóig vitt? Csak azért mondom, mert az M3-ig nem fizetős (Üllő felől) és ott abban a csomópontban még le lehet hajtani.
Ez így legit nem fizetős, nézd meg a nemzetiutdij oldalát ha nekem nem hiszel (illetve bemásolom neked szívesen a vonatkozó részeket ha szeretnéd).

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7855) Szili17 válasza Tyer (#7852) üzenetére


Szili17
aktív tag

Lehet, csak ne egyszerre használd és igen, előzményeket nem szinkronizál például.
Szerintem a kedvenceket, üzeneteket kéne neki, bár sose próbáltam meg ez így specifikusan ki.
Beállítások sem mentődnek el, de már felmerült mint igény.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7856) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Melyik konfig fájlban lehet átírni az értesítési távolságokat?
Autópályán elég veszélyes és utálatos dolog pár percenként előre görgetni az úton, van-e rajzolva valami...

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#7857) cdfrank válasza MM (#7851) üzenetére


cdfrank
csendes tag

Szia! Köszi a tippet, egyelőre marad ez a módszer, amíg nem javítják...:-(

(#7858) Tyer válasza Szili17 (#7855) üzenetére


Tyer
őstag

Nem egyszerre akarom, csak melóval kapcsolatosan nem a magán telomon akarnám használni a waze-t. Elég az nekem, ha egybe számolja a pontyokat :D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#7859) TomBond válasza Szili17 (#7854) üzenetére


TomBond
aktív tag

Nem csak addig vitt, hanem teljesen át a hídon. A 4-es út felől jöttem és Szentendre felé mentem.
Hazafelé már lehozott a nullásról.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#7860) Szili17 válasza Kapanyél (#7856) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nem lehet átírni.
Már volt itt mindenféle ötlet átadva a Waze felé, hogy sebességtől meg úttípustól meg sebességhatártól meg szabadon beállítható meg fixen több meg minden, hogy mikor szóljon. Nem annyira high prio a dolog, ez van sajnos. 450-500m. Azért még élhető szerintem, de persze kényelmesebb lenne a pályán kicsit nagyobb táv (érthető okokból).

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7861) Szili17 válasza TomBond (#7859) üzenetére


Szili17
aktív tag

Hát, ugye ezzel az a baj, hogy a térképen jó. Nekem eddig mindig jól működött mikor arra mentem és visszafelé neked is jó volt. Szerintem nem is tudnád most reprodukálni hogy fizetős utak elkerülése bekapcsolva és mégis körbevisz a 4-es felől végig az M0-n a 11-es útig.
Nekem legalábbis nem megy. (Eddig sem ment.)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7862) TomBond válasza Szili17 (#7861) üzenetére


TomBond
aktív tag

Nem is szeretném reprodukálni. De eléggé rosszul érint a dolog, mivel nem egyedül ültem az autóban, és pontosan azt tettem amit a waze mondott. Azt mondta tartsak balra, így szépen elmentem a lehajtó mellett.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#7863) viktorhu válasza TomBond (#7862) üzenetére


viktorhu
veterán

Írtad, hogy utána mindjárt mondta is, hogy fordulj jobbra (pedig nyilván a lehajtó után közvetlenül nem is lehet) - nem lehet, hogy a GPS bolondult meg egy pillanatra?

(#7864) TomBond válasza viktorhu (#7863) üzenetére


TomBond
aktív tag

Nem tudom, mi volt, de nagyon bosszantó, hogy így jártam. Ha azt mondja, hogy tartsak balra, akkor balra tartok, mert nem ismerem az utat. Egyébként autópályáról Magyarországon balra tartva nem lehet lehajtani.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#7865) viktorhu válasza TomBond (#7864) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha az M3-nál akart volna levinni Fót felé, az egy elég bonyolult kereszteződés. Először jobbra kell tartani, hogy letérj az M0-ról, utána balra, hogy ne menj rá az M3-ra, utána megint jobbra, hogy ne menj vissza az M0-ra - és eközben végig párhuzamosan mész az M0-val, szóval ha a telefonod GPS-e pont ott kihagyott egy pillanatra, az okozhat ilyet. Valószínűleg a valós pozíciódhoz képest jobbra helyezett el a GPS, a lehajtóból következő párhuzamos útpályára.

Az egész tarts balra - tarts jobbra arra utal, hogy a GPS azt hitte, hogy már lekanyarodtál, mert ahogy lemész, jönnie kell a tarts balrának, és utána is azt hitte a telefonod, hogy jó helyen mész, mert mondta, hogy tarts jobbra, miután elhagytad a lehajtót (mert ha elhagytad volna, tényleg ott kellett volna ismét jobbra tartanod).

Ha nem a telefonod téved, hanem a Waze akar az M0-n tartani, akkor már a tarts balra sem hangzik el ott (mert akkor csak mész tovább egyenesen).

Aztán amikor észrevette, hogy az M0-n maradtál, újratervezte az utadat, akkor már kényszerűen az M0-ra.

(#7866) TomBond válasza viktorhu (#7865) üzenetére


TomBond
aktív tag

Értem én, de akkor is durva! :W

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#7867) trebrona válasza TomBond (#7866) üzenetére


trebrona
nagyúr

Durva, hogy a telefonod GPS-e félrepozicionál? :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7868) TomBond válasza trebrona (#7867) üzenetére


TomBond
aktív tag

Ebbe ne menjünk bele, mert személyeskedés lesz a vége! Köszönöm, hogy érdemben szóltál hozzá, a problémámhoz!

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#7869) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok! Hogy lehet a Waze-t újrapozícionálásra bírni az újraindításon kívül? Pl ha alsó rakparton akar vinni, én meg felsőn megyek, nem szokta látni a különbséget, míg újra nem indítom az appot. Ami vezetés közben nem olyan jó buli....
Köszönöm!

(#7870) Szili17 válasza TomBond (#7864) üzenetére


Szili17
aktív tag

Igen, Viktornak amúgy igaza van. Szerintem arra akart vinni, már csak azért is, mert az autópályán nem mond soha olyat hogy tarts balra. Nem mondja hogy maradj az autópályán, ahhoz hogy ott maradj nem mond semmit. (Na jó ez alól kivétel az olyan hely mint az M1/M7 elágazása, ott kell tartani, de ennyi. Másutt nincs.)
És valóban Fótnál a lehajtó tarts jobbra majd tarts balra majd hajts le jobbra ha jól emlékszem, de meg tudom nézni. Elképzelhető hogy az első utasításról valami miatt lemaradtál, mást magyarázatot sajnos nem tudok.
Ha újratervezett volna akkor csippan is, de ez így utólag már rajtad nem segít.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7871) Szili17 válasza intensa_man (#7869) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia!
Tudtommal nem lehet, illetve sosem próbáltam még, de van is ebből sok jelentés, hogy "nem látta hogy ott vagyok" meg "nem lehet itt balra kanyarodni", mert valaki akarva-akaratlan nem követte az utasításokat.
Azt hogy amúgy miért nem dob át, arra van hosszú magyarázatom, de gondolom senkit nem érdekel, így megkíméllek tőle.

Ha a tervezett utat megszakítod akkor esetleg könnyebben áttesz a másik útra, ezt mindig is ki akartam próbálni, de eddig még nem voltam életszerű helyzetben ehhez. :( Valószínűleg amúgy nem befolyásolja.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7872) fant0mi válasza intensa_man (#7869) üzenetére


fant0mi
addikt

A Waze mindig kicsit jobban ragaszkodik a tervezett uthoz, gondolvan arra, hogy hallgatsz ra.
Ha a nemhallgatas ELOTT megszakitod a navigalast (a tervezett utat torlod), akkor jobban hallgat a nyers gps poziciora. Ha marad a tervezett ut, es ugy mesz a masik rakparton, akkor ragaszkodik hozza, es akkor is, ha mar letertel az altala tervezettol es csak utana szakitod meg a tervezest.
Tehat elore szakitsd meg, ha tudod hogy nem arra akarsz menni, aztan ha mar jo utra tesz, akkor megadhatod ujra az uticelt. Nekem ez bevalt.

(#7873) junkpod válasza Szili17 (#7860) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt azért nem hiszem, hogy ez programba lenne kodolva fixen. Tuti, hogy valamilyen paraméter állományban van rögzítve a távolság.

Box's don't touch!

(#7874) junkpod válasza TomBond (#7866) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ilyenkor azért ha ránézek a képernyőre akkor előre láthatod mit akar és hangutasitas nélkül is meg tudod csinálni.

Box's don't touch!

(#7875) Szili17 válasza junkpod (#7873) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ha hiszed ha nem, nem lehet átírni.
Persze gondolom ha reverse engineereled az apk-t (ugye Android esetén, iOS-nél nem tudom mi van) akkor biztosan valami config fájlba van beleírva a dolog, de nincs kivezetve hogy kedvedre átírhasd. Ha így lenne biztos vagyok benne hogy már megtalálta volna a közösség és lenne nyoma.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7876) Braddock


Braddock
őstag

Sziasztok!
II. Kútvölgyi út 4-es számot a Kútvölgyi lejtőre teszi.
Köszi!

(#7877) SZATA válasza Braddock (#7876) üzenetére


SZATA
senior tag

Szia!
A térképen a SOTE klinika előtt van. Esetleg a google eredmény vezethetett félre.

(#7878) Braddock válasza SZATA (#7877) üzenetére


Braddock
őstag

Ha útvonalat tervezek akkor címre és megnevezésre keresve is rossz helyre akar navigálni. Google mindkét esetben jól tervez. Waze Kútvölgyi út 4-et a Kútvölgyi lejtőre teszi.

(#7879) Pulsar válasza Braddock (#7878) üzenetére


Pulsar
veterán

Címre keresve engem ide dob. Téged nem?

(#7880) Szili17 válasza Braddock (#7878) üzenetére


Szili17
aktív tag

Akkor légyszi mutasd meg (ha lehet screenshottal) vagy mondd el pontosan, hogy mire és hogyan keresel, mert nekünk jó.
[link]
Mind a Google gyorskeresése (első 2 kép), mind a Waze találatai (többi kép) jó helyre mutatnak.
Google gyorstalálatok: gépelsz és amit felad.
Waze találatok: ha nem az előbbi listából választasz, hanem a billentyűzeten a nagyító gombot nyomod vagy a listában a további eredmények elemet.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7881) Braddock válasza Szili17 (#7880) üzenetére


Braddock
őstag

Ok valamit elnéztem. Házszámos keresésnél jól terveznek, de ha Semmelweis Egyetemre keresek rá akkor a Waze azt a Kútvölgyi lejtőre tervezi.

[ Szerkesztve ]

(#7882) lautnermark válasza Braddock (#7881) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Ha ÉP-re keresel, akkor azt azért teheti "másik címre", mert úgy lett felvéve, hogy ott van a "bejárat".

(#7883) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, nemregiben elkezdtem hasznalni a WAZE t es nagyon elegedett vagyok vele. Egyetlen "problemam" akad csupan, ez pedig az egyszerre tobb uticel beallitasa. Lehet h csak nem talalom a megfelelo beallitast vagy opciot, a lenyeg az lenne, amit a google maps en tudok, ha beirok egy cimet, majd a harom pottyre kattintok, ott van h add stop, es ott hozza tudok adni meg vagy 7-8 masikat is akar, A-B-C ... jelolesekkel, valamint ezeket csuszka segitsegevel elorebb illettve hatrebb sorolhatom, annak fuggvenyeben, hogy a terkepen megjelent utvonaltervek alapjan hogy a legertelmesebb es legrovidebb-leggyorsabb utvonal az osszes pont erintesere. Ilyen lehetoseget keresnek a waze n belul. ( iphone 7 plus ) valaszokat es segito jellegu hozzaszolasokat elore is koszonom !:)

(#7884) fant0mi válasza Caaabi (#7883) üzenetére


fant0mi
addikt

Ilyen nincs a Wazeben.
Olyat tud, hogy 1 koztes celt meg tudsz adni. Eloszor megadod a vegcelt, aztan rakeresel egy masik cimre, ranavigalsz es megkerdezi, hogy uj uticelt akarsz, vagy koztes pontot. De ilyet sajnos csak 1-et tud.

(#7885) Caaabi válasza fant0mi (#7884) üzenetére


Caaabi
senior tag

Akkor egyszerre ket cimet meg tudok adni ezzel a modszerrel? A vegso es koztes valtogathato benne? Teszem fel ha a kiindulasi ponthoz az eloszor megadott vegcel lenne kozelebb, hogy eloszor oda cigyen es a vegcel a masodik megadott cim ?

(#7886) Pulsar válasza Caaabi (#7885) üzenetére


Pulsar
veterán

nem, sajnos ezek fixek. Amit megadsz köztesnek, oda fog vinni először, aztán a végcélhoz.

(#7887) fant0mi válasza Caaabi (#7885) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem tudod varialni.
Eloszor keri be a vegcelt, masodiknak tudod megadni a koztest, ha mar kesz az utvonal a vegcelra.
Ha meggondolod magad a sorrendet illetoen, akkor ujra meg kell adni az egesz utvonalat (az elomenyekbol mar konnyen megy).

[ Szerkesztve ]

(#7888) Szili17 válasza Braddock (#7881) üzenetére


Szili17
aktív tag

A belgyógyászat valóban oda volt téve a Waze-ben, áthelyeztem a navipontot. (Már jó is, remélem.)

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7889) Caaabi


Caaabi
senior tag

Kosznom a segitseget!! Remeljuk a jovoben egy ilyesfele funkciot tartalmazo frissites erkezik. Addig majd megprobalom megszokni ezt a vegcel meg koztes varialasat :D

(#7890) Braddock válasza Szili17 (#7888) üzenetére


Braddock
őstag

Köszönöm mindenkinek!

(#7891) Kapanyél válasza Caaabi (#7889) üzenetére


Kapanyél
őstag

Én azt várom már, hogy végre beolvasszák az egészet a Maps-be.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#7892) Pulsar válasza Kapanyél (#7891) üzenetére


Pulsar
veterán

Hát az még jódarabig nem fog megtörtenni. :)

(#7893) Szili17 válasza Kapanyél (#7891) üzenetére


Szili17
aktív tag

Miért tennék? Térképminőség romlást szeretnél Magyarországon? :Y

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7894) Kapanyél válasza Szili17 (#7893) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nem, inkább Maps kompatibilitást és funkciókat.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#7895) Szili17 válasza Kapanyél (#7894) üzenetére


Szili17
aktív tag

Akkor a beolvasztás kicsit erős kifejezés, de az tény és való hogy szívesen látnám a GMaps 1-2 funkcióját a Waze-ben is.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7896) ezmivolt


ezmivolt
tag

Beírtam, hogy Szervita tér 5, és a Pesti Szinhá háta mögé, az Aranykéz utcába navigált....

(#7897) Kapanyél válasza Szili17 (#7895) üzenetére


Kapanyél
őstag

Arra gondolok csak, hogy a legtöbb beágyazott térkép az Maps. Sok autógyártó is használja már a Maps-et. Ha a forgalom infokon kívül lenne néhány közösségi funkció is benne, tökéletes lenne. Addig marad a Waze.
Meg a gyorshajtás csekkek az autópályán... :((( :W

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#7898) Szili17 válasza ezmivolt (#7896) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ugyanaz mint a Kútvölgyi lejtős eset: Engem nem. Pontosan mit írtál be, milyen eredményt választottál? Tudsz-e esetleg róla képet küldeni hogy mi volt a célpont amit kiválasztottál és rossz helyre vitt. Köszi!

(#7897) Kapanyél:
Szerintem annyira nem rossz a Waze. Az hogy beépítve a maps van sok helyen az egy dolog, de ingázára ettől nem lesz jobb vagy rosszabb sem a Waze sem a Maps.
Vannak dolgok amiket a Map navija tud és a Waze nem és fordíva. Persze ezeket szívesen látnánk a Waze-ben, amik hiányoznak és hidd el hogy így vagy úgy igyekszünk tenni érte, persze nem mi határozzuk meg mi lesz a fejlesztés iránya.
Ha már ennyire túlmagyarázom akkor megemlítem hogy "beolvadni" meg "összeolvadni" nem hiszem hogy bármikor fognak, hisz teljesen másképp működik a két rendszer, már csak a térképeket tekintve is (működésüket, nem a naprakész állapotukat tekintve).

Miért kapsz gyorshajtás csekkeket az autópályán? Ez olyan téma amibe jobb nem belemenni, maradjunk annyiban hogy én is örülnék ha messzebbről jelezné az eseményeket (pl tárgy az úttesten vagy úton álló autó vagy félrehúzódsott autó), de jelenleg sajnos ez van. Az esetleges csekk nem a Waze hibája azt azért lássuk be, hisz Te is tisztában vagy vele mit tud jelenleg az app.
→ Ide jön a vita hogy ha nincs ott rendőr ne legyen jelentés, pl H2-es vita. Csak oda tegye ki ahol van VS kint van a szakaszon ahol lehetnek és akkor előre figyelsz. Most melyik a jobb? Csak 100% pontos (amennyira a Wazerek azok és nem a matricás autót jelölgetik sebességmérésnek) vagy legyen 100% biztos, hogy nem jön a bünti. Melyik a hasznosabb?

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7899) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Hogyan tudok jelenteni egy traffit amit már elhagytam útközben?

[ Szerkesztve ]

(#7900) fant0mi válasza -secret- (#7899) üzenetére


fant0mi
addikt

A kliens mindig aktualis poziciora jelent (tehat mikor megnyomod a nagy sarga plecsnit). Utolag mar ezen okbol kifolyolag nem kell jelenteni.
(A webes livemapen lehet meg jelenteni terkephibakat tetszoleges helyre, de traffit ott sem.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.