Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) focvis válasza radi8tor (#6350) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm!
Te látod ezen ezt az opciót?

(#6352) Kbali válasza focvis (#6351) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez a másik oldalon van, nem a tiéden

(#6353) focvis válasza Kbali (#6352) üzenetére


focvis
veterán

Egyirányú utca 😃

(#6354) stickermajom válasza focvis (#6351) üzenetére


stickermajom
addikt

És ha megpróbálod a virtuális gombokat vízszintesre állítani, nem jelenik meg mellette?

(#6355) focvis válasza stickermajom (#6354) üzenetére


focvis
veterán

10 percig kerestem a lehetőséget, hogy hol tudom a virtuális gombokat állítani, nem találtam ilyen opciót - most már tuti, hogy user error. :D

Viszont úgy rémlik, azt olvastam itt az elmúlt hetekben, hogy kivették a lehetőséget, hogy a túlsó oldalon levő rendőrt jelentsd. Ehhez képest nekem van ilyen opció. ;]

Még pár meglepetés és ismét megy vissza a 3.9.9... ez a 4.2.0.1, a telefon Nexus 5x gyári 6.0.1-gyel. (korábban rosszul írtam, nem 4.1, hanem 4.2.0.1)

[ Szerkesztve ]

(#6356) Szili17 válasza focvis (#6355) üzenetére


Szili17
aktív tag

1st things 1st:
- Eddig sem tudtál nincs ottot nyomni jelentésekre amik nem felugranak hanem a térképen bökdösöd őket. Nem, akkor sem ha mellette állsz.
- Ez független az orientációtól.
- Ahogy radi8tor1 írta, piros áthúzott istentudjamiaz. NI :D
- Pont innen nem került ki, mindig is azt mondtuk hogy "a legtöbb jelentés típus mellől kikerült". A rendőr mellől pont nem, de a pl a veszélynél igen.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#6357) focvis válasza Szili17 (#6356) üzenetére


focvis
veterán

Wow, köszönöm! Megnyugodtam. :)

Egy kérdés maradt, írod: "Eddig sem tudtál nincs ottot nyomni jelentésekre amik nem felugranak hanem a térképen bökdösöd őket. Nem, akkor sem ha mellette állsz."
A 3 már nem ott lévő rendőr esetén ugye csak akkor akartam jelezni az ott nem létüket, amikor a saját szememmel meggyőződtem róla, hogy nincsnek ott.

Mitől függ, hogy felugrik a jelentés, tudtam volna valahogy jelezni 4.2-nél, hogy nincsnek már ott a sünök? Thx!

[ Szerkesztve ]

(#6358) Szili17 válasza focvis (#6357) üzenetére


Szili17
aktív tag

Igazán nincs mit! :)

Nem sajnos, ahogy írták a többiek, ezt szemből jelentették vagy szembe, szóval nem a te irányodba, így nem is ugrik fel tehát nem tudsz rányomni. :( (Igen, tudom, ez így működik, de ez nem új, így volt eddig is.)

Alapesetben az a visszaszámlálás kitart addig hogy meg tudd nézni hogy ott van-e vagy nem és választani a köszi meg a nincs ott közt.
Illetve egyszer a dugóban nekem 2× is felugrott ugyanaz a rendőr, így tudtam reagálni mikor melléjük értem, de ez egyszer fordult csak elő eddig velem. (Tudom, megköszönni amúgy is meg lehet. Érdekes logika.)

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#6359) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Udv.

Ujabb problemam akadt. Ma tobb esetben sem vitt wazzzze pajtas a megfelelo hazszamhoz. Konkretan Pannonia ut 77 helyett a 30hoz akart vinni. Ez mi lehet?
Valamint most szomoru waze arc fole az van irva, hogy nem tud kapcsolatot teremteni a szerverrel. Mi a fene lehet ez?

Ps4, p30 pro

(#6360) fant0mi válasza Pepeninho (#6359) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem jo a mobilneted. Vagy mikor atall(na) wifirol mobilnetre, akkor szokott nekem ilyet. Egy wifi kikapcsolasa, vagy waze ujrainditasa segit.
A hazszamnal meg valszeg a google hazszam talalatara navigalt oda. Ne a gyorstalalatokbol valassz, hanem ird be a cimet vegig s nyomj a nagyito ikonra.

(#6361) Pepeninho válasza fant0mi (#6360) üzenetére


Pepeninho
őstag

Vodas vagyok. Belvarosba mentem. A pannonia uton es a veszpremin jatszotta el. Wifi nem volt ugyan kikapcsolva, de nem is akart csatlakozni. Az utcanevet es a hazszamot mindig vegigirva nagyitozok es valasztom a megfelelo keruletben vagy varosban levo alternativat. Nem nagyon tudom mire velni. Mindenestre kilovom a wifit ezentul. Eddig soha nem volt iylen gondom. Mobilnettel se lehetett para, mert 3.5 giga netem van es nagyjabol 2 gigam van is meg. Holnap ujabb teszt. :)

Koszi

Ps4, p30 pro

(#6362) Szili17 válasza Pepeninho (#6361) üzenetére


Szili17
aktív tag

Volt aki arra panaszkodott hogy hívás közben dobta el a netet, de ez ritka volt és azt hiszem mind almás telefon volt.

A rossz házszámnak több oka is lehet, majd ránézek az editorból.
Népszerű ok a kerületeken átívelő út, ami a rossz kerületbe is tud találatot adni. :/
Van még az hogy nincs felvéve a hsz (bár ez Pesten ritka nagyon), illetve van olyan is, hogy valaki felvesz egy helyet rossz helyre, ilyen is előfordul.
A Pannónia szerintem a kerületes eset lesz. Más országban is gond ez, már kipanaszkodta magát mindenki a Waze felé, egyszer majd találnak rá megoldást.

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#6363) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Üdv!

Remélem jó helyre írok Kb. 1 hónapja a Budapest XIII kerület Hun utca 8-at átszámozták és Hun utca 10 lett. A térképen még 8-nak mutatja a megfelelő helyet ami már 10. A 10-t pedig a Lehel út másik oldalára mutatja ami kb. 300 méterre arrébb van.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#6364) #79335424 válasza Szili17 (#6362) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudomásom szerint az a Pannónia utca nem érint több kerületet. Az összes házszáma a XIII. -ban van.

[ Szerkesztve ]

(#6365) HofiZoli válasza Szili17 (#6362) üzenetére


HofiZoli
senior tag

a pannónia csak a XIII-ban van, a nagykörút másik oldala az V.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#6366) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Igen. Ez a keruletes moka nem nyero, mert szerintem is vegig 13. kerulet. Ma tesztelem tovabb. Ugyis jarok majd arra es beutom megint a cimet. Hatha kialudta magat. :)

Ps4, p30 pro

(#6367) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Kivancsisagbol beutottem. Megint nem oda vinne. A 70es szam az Ipoly utca sarkanal van. Jo 400 meterrol beszelunk. Nem is ertem....

Ps4, p30 pro

(#6368) junkpod


junkpod
nagyúr

Na valahogy sikerült a bt-s csatlakozás média eszközként. Viszont hogy a waze szóljon ahhoz ki kell kapcsolni a "telefon hangszorojan" beállítást.
Zene lejátszót szépen lejjebb halkitja.
Már csak egy gondom van vele, mire felépül a hang csatorna a két eszköz között, közben már elindul a lejátszás és sokszor leharapja az első hangot/szotagot.
Ez nektek nem ilyen?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#6369) Gibo


Gibo
senior tag

Sziasztok! Utoljára az s4 minin használtam a wazet,ment is rendesen.Karácsonyra kaptam egy Honor 7et,letöltöttem erre is, ma akartam használni a programot, a cimre rákerestem, betöltötte a térképet, mutatatta hova kellene menni, viszont felül piros háttérrel kiírta,hogy nincs gps...átléptem iGo,ra, 13 műholdat látott...Mitől lehet ez?Elöre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#6370) MunezXBK válasza Gibo (#6369) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

MM van rajta?

(#6371) Gibo válasza MunezXBK (#6370) üzenetére


Gibo
senior tag

Mi az az MM? :)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#6372) MunezXBK válasza Gibo (#6371) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Marshmallow, vagy 6.0.

(#6373) Gibo válasza MunezXBK (#6372) üzenetére


Gibo
senior tag

Ok,köszi :) Igen,két napja frissített 6.0ra

Azóta nem tudok alap csengöhangot beállítani... :DDD pontosabban beállítom, csak nem veszi figyelembe ha hívnak

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#6374) MunezXBK válasza Gibo (#6373) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Töröld le, majd rakd fel újra a waze-t. Kérni fog valami engedélyt, utána hibátlan lesz.

(#6375) Gibo válasza MunezXBK (#6374) üzenetére


Gibo
senior tag

Köszi,most már ok a gps, de most meg nem találja az accomat.... :o akkor meg tudnám mi a töknek kellett nekik a faszbúk accom, telefonszámom + emailcimem....kezd idegesitövé válni amit a waze csinál...
Illetve most a navigációs hangok letöltése áll 0%on,és nem akar elindulni :(((

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#6376) Gibo válasza Gibo (#6375) üzenetére


Gibo
senior tag

Újrainditottam, úgy tűnik a háttérben letöltötte,csak vmiért az állapotsáv nem változott...na mindegy,holnap majd tesztelem, köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#6377) Pepeninho válasza Gibo (#6375) üzenetére


Pepeninho
őstag

En azt egyszer 80%nal megallitottam, mert mennem kellett valahova es ennyit mondott a csaj utana : 200 meter mulva fordulj! Azt hittem viccel aztan rajottem, higy az iranyok valszeg az utso 20%ba lettek volna. :)

En problemamra tud valaki megoldast?

Ps4, p30 pro

(#6378) fant0mi válasza Pepeninho (#6377) üzenetére


fant0mi
addikt

Az programverzio hiba volt. Mindenkinek hianyosan mondta be.

(#6379) Szili17 válasza Pepeninho (#6377) üzenetére


Szili17
aktív tag

Valóban, Pannónia utcát betippeltem csak hogy átmegy több kerületen, arra emlékeztem hogy jó hosszan fut. Viszont nem és a házszámok is jó helyen vannak, meg nekem oda mutat ahová kell. Majd próbálkozom még, nem tudom le tudod írni pontosan mire keresel rá (ahol rossz) és milyen találatra böksz? Köszi!

Ez a félig letöltődött hangok meg olyan, hogy újra le kell tölteni. Ha hozzáférsz a mappájához (MM alatt picit nehezebb) akkor a Waze/sounds alól ki kell csapni ami rakoncátlankodik és akkor újra letölti. Ez segített szerintem mindenkinél. Tudtommal nem verzió hiba volt, de már rég volt, nem emlékszem rá pontosan.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#6380) Pepeninho válasza Szili17 (#6379) üzenetére


Pepeninho
őstag

Pannónia utca 70et ütöttem be. Szűrve, pontosan kiválasztva és azt hiszem a 100 környékére vitt volna. A lényeg, hogy a Dózsa György utcáról az ember ugye átmegy azt hiszem a Dráva utcára és onnan még jobbra mutatta. Az utasom szólt, hogy nem lesz jó, mert bal oldalra esik a kért cím. Laza 5-6 utcával arrébb vitt. Ráadásul kerülő is volt így, mert ugye a Váciról jóval előbb is dobhattam volna egy balost, nem kellett volna a Dráváig mennem.

[ Szerkesztve ]

Ps4, p30 pro

(#6381) Szili17 válasza Pepeninho (#6380) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ohh megvan a kis komisz, a hely volt az, rossz helyre felvéve :W . Nem is vettem észre, mert én reflexszerűen a "jól formázott" (Waze stílusú) címre böktem és az jó helyre visz. Valaki mindenféle szabállyal szembemenve (nem lakóházként stb...), felvett egy "Egyéb" helyet, elnevezve Pannónia u. 70-nek, képpel a 110-ről... :W
Lista, itt a "70 Pannónia utca, Budapest XIII." a jó találat, ez a Waze házszámozott. Tudom, hülyén néz ki kicsit, de bárhol felismered (egyébként ez a standard egyelőre, mindenhol így néz ki a cím, nem mi állítottuk így be). A jelölőkön látszik is, mit hova tesz. A felső amit te nyomtál (ami alul van Pannónia u. 70), alatta a jó találat, legalul meg a 3. piros jelölő a térképen a sima Pannónia utca.
Innen látszik, hogy ez egy Waze hely, lehet szerkeszteni. Ilyenkor azt a "..."-ot megnyomvan feljön pár lehetőség. Itt a hiba jelentése, hibás adatok, duplikáció, nem megfelelő választása generál egy hely frissítési kérelmet, ezeket el szoktuk bírálni és akkor javítjuk is. :) Vagy nyomsz egy UR-t hogy "nem itt van a Pannónia utca 70" és akkor ugyanúgy megpróbáljuk kikeresni mint most én, ahogy leírtad. :) :R

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#6382) Pepeninho válasza Szili17 (#6381) üzenetére


Pepeninho
őstag

Koszi!

Nah ilyenkor ut vissza a felhasznaloi szerkesztesi lehetoseg. :). Persze tobb jo oldala van a dolognak. De most, hogy sokat jarok az utcakon es sokat hasznalom a waze-t, latom a kamu bejelenteseket a 60 pontokert. :)

Ps4, p30 pro

(#6383) simico


simico
aktív tag

Hétvégén többször is feljött navigáció kezdetekor egy hibaüzenet, hogy valami twitter akármihez nem sikerült csatlakozni :F Eddig ilyet még nem láttam. Nincs semmi ilyen közösségi szar beállítva.

(#6384) focvis válasza simico (#6383) üzenetére


focvis
veterán

Ugyanez itt is volt most hétvégén.

Meg most valamiért ébren tartja a telefont, tegnap délután használtam utoljára.
Greenify-t hogy viseli? :D

[ Szerkesztve ]

(#6385) Szili17 válasza simico (#6383) üzenetére


Szili17
aktív tag

Én se láttam még ilyet, tudsz róla képernyőképet csinálni? :F

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#6386) DEXTERke


DEXTERke
tag

Azt hogyan tudom megnézni a térképszerkesztőben, hogy itt: https://goo.gl/maps/7L5v4AEMRNR2
vajon be van-e állítva, hogy bemondja-e a waze, hogy tartsak balra, ha egyenesen akarok menni?

(csak mert emlékeim szerint nem mondta be, vagy én nem figyeltem rá eléggé)

[ Szerkesztve ]

(#6387) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Üdv!

Esetleg van arra opció, hogy aplikáción belül könnyen szabályozhassam a hangerőt? G3 miatt a fizikai hangerőgomb nyomogatása nagyon macera... :S

Ps4, p30 pro

(#6388) junkpod


junkpod
nagyúr

Kicsit off, de itt a nyár. Mennék most 1 hétre Dusseldorfba és szívesen használnám a waze navit, meg roamingot is befizetnek. Hogyan tudom beállítani a telot, hogy roamingot csak waze és esetleg email app használja?
Nem örülnék neki ha Google éppen akkor frissíteni vagy szinkronizálni mikor roamingolok.

Box's don't touch!

(#6389) Syd69 válasza junkpod (#6388) üzenetére


Syd69
aktív tag

Frissítésre: Frissítés csak WiFi-vel (Play-appban)

Alma

(#6390) Pepeninho válasza junkpod (#6388) üzenetére


Pepeninho
őstag

Szerintem mar torolte mindharom szolgaltato a roamingot. A vodafone biztos. Ugyanolyan feltetelekkel hasznalhatod a mobilneted az EUban + 1-2 orszag, mint itthon.

Ps4, p30 pro

(#6391) junkpod válasza Pepeninho (#6390) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sajnos ez nem igaz, egyik sem törölte.

Box's don't touch!

(#6392) junkpod válasza Syd69 (#6389) üzenetére


junkpod
nagyúr

Play:wifi, Fotó mentes: roaming off. Mi lehet még veszélyes?

Box's don't touch!

(#6393) MunezXBK válasza junkpod (#6391) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A voda tuti. ;)

(#6394) rjg válasza MunezXBK (#6393) üzenetére


rjg
őstag

Bizonyos díjcsomagoknál, bizonyos feltételek mellett. Nem kell mindent komolyan venni, ami a reklámokból folyik. :-(

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#6395) Taybore válasza Pepeninho (#6387) üzenetére


Taybore
aktív tag

A beállításokban a "Hang" alatt tudod állítani a Waze hangerejét. Ez egyszeri beállításra jó, menet közben állítgatni nem olyan szerencsés, mert elég "mélyen" van.

(#6396) Taybore válasza DEXTERke (#6386) üzenetére


Taybore
aktív tag

Szerintem nem kéne itt semmit se átállítani. Az egyenesen menés nem balra tartás. Figyelni kell a szép nagy kék előjelző táblákat az út szélén, és aszerint menni egyenesen (ha mást nem mond). Amíg nincs sávasszisztens (márpedig egy darabig nem lesz), addig nem kéne megheckelni minden kereszteződést, hogy folyamatosan beszéljen. Ez csak az én véleményem, lehet, hogy más majd egyetért veled, és megcsinálja.

(#6397) MunezXBK válasza rjg (#6394) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Teljesen mindegy, akkor sem helytálló, amit írt.

(#6398) #79335424 válasza Pepeninho (#6387) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak trükkel, külső alkalmazással. Olyasmit keress, hogy "floating volume"! Ezeket nem próbáltam. Az én módszerem kicsit "kifinomultabb", viszont bonyolultabb, és több alkalmazást igényel.

[ Szerkesztve ]

(#6399) DEXTERke válasza Taybore (#6396) üzenetére


DEXTERke
tag

Milyen kis vicces vagy :)

Gondolom feltételezted, hogy nem figyeltem a szép nagy kék előjelző táblát.
Csak megemlíteném, hogy az a szép nagy kék előjelző tábla nagyon "későn" van, így csúcsforgalomban meglehetősen nehéz már balra besorolni ott leginkább annak, aki életében először jár arra.

De akkor hadd feltételezzek most én is. Nyilván te gyakran jársz arrafelé és pontosan tudod melyik sávban kell lenned, így már jóelőre (mint mindenki más) bemész a belső sávba. Ügyes vagy :C

(#6400) Taybore válasza DEXTERke (#6399) üzenetére


Taybore
aktív tag

1.) odaírtam, hogy ez csak az én véleményem
2.) úgy vezetek, ahogy nekem jól esik
3.) nem személyeskedtem (általánosságban írtam, hogy a Waze nem oldhat meg minden vezetési szituációt a sofőr helyett)
ja és 4.) nem viccnek szántam

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.