Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) Pepeninho válasza junkpod (#6391) üzenetére


Pepeninho
őstag

Nekem a Vodafone-os emberem ezt mondta. Valszeg nem hazudott, de ezek szerint szolgaltato es csomag fugvenyeben ez valtozhat. Sorry a fals infoert.

Taybore: koszi szepen

Dexterke: Fiumei vicces utca. A faktol nem nagyon latni a tablakat, de asszem meg az egyik lampat se. Nem hiszem, hogy bemondja, de szerintem ez nem hiba. Ha ma megyek arra, akkor kivancsisagbol benyomom a waze-t es irok majd.

[ Szerkesztve ]

Ps4, p30 pro

(#6402) Kbali


Kbali
nagyúr

Jeleztem térképhibát, mert szépen bevitt a Teleki téren egy lezárt utcába, ami a waze szerint már nem volt az, én meg bedőltem neki, hogy biztos jobban tudja... 3 hete nem jártam arra, mert elkerülte, de most bevitt, én meg gondoltam, hogy jó lesz - hát nem...

(#6403) Kbali válasza Pepeninho (#6401) üzenetére


Kbali
nagyúr

Sajna már a reklámban is csak kisbetűvel van, hogy az újonnan kötött RED EU szerződésekre vonatkozik a roaming eltörlése, a többire nem (automatikus).

(#6404) #79335424 válasza Kbali (#6403) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még azoknál is nagyon erős az "eltörlés" kifejezés.

(#6405) LámaZ válasza #79335424 (#6404) üzenetére


LámaZ
addikt

Van ott csalafintaság.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#6406) #79335424 válasza LámaZ (#6405) üzenetére


#79335424
törölt tag

Több kollégám elhitte az "eltörlést", majd hívták őket a Vodától, hogy jó lenne, ha befejeznék a külföldi használatot, különben tiltják a csomagot.

(#6407) junkpod válasza MunezXBK (#6393) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig nem. Ha új elofizeto vagy és egy emelt összegű csomagot veszel, meg szép hogy belefer. De ha régi vadas vagy és csak úgy neki mész az EU-nak, csalódni fogsz.

Box's don't touch!

(#6408) MunezXBK válasza junkpod (#6407) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szó nélkül válthatsz EU csomagra. 14 éve vagyok vodás. ;)

(#6409) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Oké, akkor talán elég a 2 napja tartó szolgáltatós témából! :R

Junkpod kérdésére szerintem a telefon topikjában tudnak válaszolni. Ez telefon-beállítás kérdés. Ha egyáltalán van ilyen beállítás.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6410) simico válasza Pepeninho (#6401) üzenetére


simico
aktív tag

Én nemrég mentem a Fiumein ellenkező irányba. Az egyszercsak balra kanyarodóvá avanzsáló belső sávot beszívtam, mert a besorolási rendet jelző tábla takarásban, illetve szerintem egy kissé későn volt kirakva. Waze ott valóban nem mond semmit.

(#6411) #79335424 válasza simico (#6410) üzenetére


#79335424
törölt tag

Személyautóval nehéz ügy azt korrigálni. Régebben sokat jártam ott a nagy vassal, mert az Erkel színházhoz ott kellett befordulnom. Tettem egy fínom jobb/bal kormánymozdulatot, amitől kb. 30 centit kilengett a pótkocsi, és máris oda soroltam, ahova akartam. Ez mindíg bevált, nagyon udvariasak lettek tőle az autóstársak. :)

[ Szerkesztve ]

(#6412) Digger


Digger
senior tag

Az előbb lefrissült a 4.3.0.2 verzióra, remélem nem lesz vele gond!

Nagyon sokáig egy ős-öreg Huawei tabletten ment a Waze nálam. Meglepően pontosan működött vele a hangfelismerős kereső funkció! A minap telepítettem egy Xiaomi telefonra, ahol sajnos ennek a funkciónak a mikrofon szimbóluma piros és rábökve azt közli, hogy nem érhető el a készüléken. Mi hiányzik vajon neki?

[ Szerkesztve ]

(#6413) apaszka válasza Digger (#6412) üzenetére


apaszka
veterán

Nálam jóóó...

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6414) keke69 válasza Digger (#6412) üzenetére


keke69
őstag

Azt hiszem a 4-es Kit-Kat-on még nincs ez a funkció! Nem a wazével van a gond hanem az op rendszerrel!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#6415) viktorhu


viktorhu
veterán

Nálam mostanában kétféle hibát szokott csinálni.

Egyik: keresési előzményekből kiválasztok egy helyet (tehát ahova már terveztettem, és valóban az a hely volt, ahova menni akartam), és azt mondja, hogy sajnos csak 6000 km alatt tud útvonalat tervezni (mindezt Budapesti indulással és érkezéssel).

Másik: késés újra megjelenik időnként, ami már egy ideje nem volt, múltkor tévesztettem is miatta, mert egy teljes kereszteződésnyivel hátrébb volt a nyíl. Olyankor mindegy, hogy milyen gyorsan megyek (vagy megállok), a nyíl egy fix sebességgel halad előre, és le tudom hagyni, vagy megállhatok, és megvárhatom, amíg utolér, hogy újra jó helyen legyen :)

Az időtervezés úgy tűnik javult, de a kis forgalmú utak időigényét még mindig alultervezi (még mindig azt hiszi, hogy ahol nem lát forgalmat, ott vmax-szal lehet végigmenni - nem kell elsőbbséget adni, nem kell pirosnál megállni stb).

(#6416) Syd69 válasza viktorhu (#6415) üzenetére


Syd69
aktív tag

Töröld a "hibás" előzményt, és az új keresésnél, tervezésnél már jó lesz. 2x nekem is volt.

Alma

(#6417) viktorhu válasza Syd69 (#6416) üzenetére


viktorhu
veterán

Az a baj, hogy ezt több előzménnyel is megcsinálta, szóval rendszeresnek tűnik a probléma. Természetesen kikeresem olyankor újra a célpontot, és úgy működik is. Valószínűleg nem a teljes előzményt menti, hanem a mentett szöveg alapján újra keres, és valami egészen mást talál, mint ahova előző nap elnavigált.

(#6418) Syd69 válasza viktorhu (#6417) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nekem segített, hogy kidobáltam a hibásakat. Szerintem valami szerveres gond volt, és hibásan mentett az előzményekbe

Alma

(#6419) merqree


merqree
őstag

Anno volt szó adatforgalmazásról.
Tegnap 17 óra körül indultunk haza Münchenből, a magyar határig 18 Mb-ot fogyasztott.

(#6420) redbiro válasza merqree (#6419) üzenetére


redbiro
őstag

az azért elég baráti, köszi az infót

it never gets easier, you just go faster

(#6421) junkpod válasza merqree (#6419) üzenetére


junkpod
nagyúr

és adott értelmes tanácsokat? volt pályáról letérés dugó miatt, vagy csak simán végigtolt titeket a pályán és jelezte hogy dugó lesz?

Box's don't touch!

(#6422) merqree válasza junkpod (#6421) üzenetére


merqree
őstag

Zergabaszta utakon kerültük ki a müncheni dugót (IFAT-on voltunk, baleset, útlezárások), és vitt át osztrák területre

(#6423) junkpod válasza merqree (#6422) üzenetére


junkpod
nagyúr

ezt a szót definiáld lécci, sokat segítene a szövegértésben (bár van elképzelésem:): "Zergabaszta"

Box's don't touch!

(#6424) #79335424 válasza junkpod (#6423) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem a "zergeb@..ta" elég érthető definíciója az alsórendű utakon kavargásnak.

(#6425) merqree válasza junkpod (#6423) üzenetére


merqree
őstag

SomaTom megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#6426) junkpod válasza merqree (#6425) üzenetére


junkpod
nagyúr

és megérte kerülni? értelmes javaslatot adott Waze? azért elég nagy vargabetű van a legalsó képen.

Box's don't touch!

(#6427) merqree válasza junkpod (#6426) üzenetére


merqree
őstag

Mihez képest érte meg kerülni?
Nem is értem a kérdést.
Haza akartunk jutni a lehető leggyorsabban, nem ácsorogni, araszolni. Ezt a munkát elvégezte. Kit érdekel a vargabetű?

[ Szerkesztve ]

(#6428) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Kamionosként nekem a WAZE-ben a trafipaxok a fontosak.
Régebbi verzióban ha nem is jelezte hanggal a sebességmérő helyeket, de legalább az ikonja látszott a térképen.
Most, a 4.2.0.1 verzióban az ikon sem látható, hirtelen a nagy semmiből jön az infó a sebességmérő kameráról.
Elő lehet valahogy varázsolni az ikonokat?

Beállítás gond, vagy ez egy olyan feature ami csak bosszúságot okoz, sokak számára használhatatlanná teszi az app-ot?

(#6429) merqree


merqree
őstag

4.3.0.2 Android-osoktól kérdezem:
előfordulhat, hogy van újra sebesség/távolság függő nagyítás?
Budapesten belül nem derül ki az igazság, de mintha működne.

(#6430) <Adamsky> válasza Jabby (#6428) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... ha nem is jelezte hanggal a sebességmérő helyeket, de legalább az ikonja látszott a térképen."
A fix mérőkre gondolsz vagy az "eseti" traffipaxokra? Én - még mindig - a 3.9.9.0-t használom, és ott nincs ilyen gond. Jó előre látszik az "esemény".

(#6431) Jabby válasza <Adamsky> (#6430) üzenetére


Jabby
őstag

Nálam semelyik esemény ikonja nem látszik.

Igen, a waze.hu oldalon találtam régebbi verziók letöltési lehetőségét, ha más tipp nem érkezik, akkor marad a downgrade :(

(#6432) fant0mi válasza Jabby (#6431) üzenetére


fant0mi
addikt

Beallitasok
Kijelzo beallitasok
Terkepen mutat
kapcsolgasd ki/be

(#6433) <Adamsky> válasza Jabby (#6431) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nálam semelyik esemény ikonja nem látszik."
Az azért fura. Ennyire nem sz@r a 4-es :DDD Próbáld meg azt, amit fant0mi írt a #6432-ben. Esetleg egy "clear data" vagy újratelepítés.

[ Szerkesztve ]

(#6434) Jabby válasza fant0mi (#6432) üzenetére


Jabby
őstag

Köszönöm neked és <Adamsky> segítségét, ezeket már megtettem.

Érdekes módon térkép módban ott vannak a kamerák ikonjai!
Nem lehet, hogy a 4.x verzióban azért nem mutatja menetközben, mert a:
Beállítások --> Sebességmérő --> Mikor figyelmeztessen menüben nincs olyan opció, hogy mindig? Csak a sebesség túllépéseket lehet kijelölni?

(#6435) Szili17 válasza Jabby (#6434) üzenetére


Szili17
aktív tag

Annak semmi köze a kamerákhoz, az csak azt befolyásolja hogy hogyan szaladgál a beállított sebességkorlát az óra körül, meg mikor ugrik fel a kis tábla.
A kamerák nem változtak, azokban van megadva a limit (hogy mennyi a megengedett ott ahol mér) és aszerint figyelmeztet.
Azt mögé toldanám még, hogy vannak fent - többek között - matricás kamerák is, mert mindenki traffinak nézi, ezeknél nem szól, hisz nem traffi.
Valaki, aki tapasztal ilyet, hogy nem szól ilyen-olyan traffinál meg nem jelez, az ha teheti csináljon már róla screencapture-t, kíváncsi vagyok tényleg mi van olyankor. (Droidra vannak jópofa progik, pl AZ Screen Recorder).
Köszi! :)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#6436) Luser2000 válasza Szili17 (#6435) üzenetére


Luser2000
addikt

A kamionnal esetleg eltérő sebességhatár nem lehet az oka?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#6437) Szili17 válasza Luser2000 (#6436) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nem, ez autós navi (csak autós), nincs benne semmi kamionra meg teherautóra meg buszra vonatkozó korlátozás.
Nem azért mert én gonosz vagyok, hanem mert nincs benne neki hely, nem erre van kitalálva.
Egyébként ez változatlan: Ha közeledsz a traffi felé, akkor vizuálisan figyelmeztet csak. Felugrik egy ablak, ha gyorsan mész akkor szóban is figyelmeztet és sajnos nem lehet állítani sem ezt, sem a távolságot (500m).

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#6438) merqree válasza merqree (#6429) üzenetére


merqree
őstag

MŰKÖDIK az automatikus nagyítás! :C :C :R :R

Ez azért jó, mert lehet látni, ha távolabb van esetleg rendőr vagy traffipax.

[ Szerkesztve ]

(#6439) Digger


Digger
senior tag

A waze a szélvédőn, a kamera kifelé pislog, adja magát, hogy kellene alá egy jó kis dvr program is! A play-en szétnézve látni megoldásokat, de többnyire valami gagyi navigációval együtt. Majd szétnézek még jobban, de hátha tudtok kapásból ajánlani valamit amivel érdemes próbálkozni. A telefonomban van bőven erőforrás hozzá. (RN3Pro)

(#6440) zeon.hu válasza Digger (#6439) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ennél írják, hogy használható a wazeval együtt.
Hogy a gps kikapcsolható-e, azt nem tudom.

#?*@&!

(#6441) géeles válasza Digger (#6439) üzenetére


géeles
aktív tag

A pro tud a háttérben futni.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hovans.autoguard

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#6442) #79335424 válasza géeles (#6441) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó cucc, teszteltem régebben. Csak el kell fogadni, hogy screencast -ból dolgozik, ezért a kijelző felbontásához lefelé legközelebb eső szabványos videóformátumban tud rögzíteni. Volt egy Xperia minim, aminek a kamerája 720p -t tudott, a kijelzője viszont csak 360 -as. Sajnos, csak 360 -as volt a max. rögzíthető felbontás.

(#6443) Digger válasza #79335424 (#6442) üzenetére


Digger
senior tag

Majd tesztelem én is! Nekem FHD a kijelzőm, remélem menni fog.

(#6444) #79335424 válasza Digger (#6443) üzenetére


#79335424
törölt tag

Két gond van az elméleteddel. Az egyik az, hogy a gyári DVR -ek széleslátószögűek, a telók kamerái viszont nem. Ezért sokkal precízebben be kell pozícionálni a DVR -hez. Sajnos, a DVR -hez "ideális" pozíció nem ugyanaz, mint a navihoz/telókezeléshez ideális pozíció.
A másik gond a nagyobb igénybevétel miatti melegedés. Ehhez megkapja még az üvegház hatásból származó hőt, és ....

(#6445) miauut válasza Digger (#6439) üzenetére


miauut
tag

Videoreg... már két éve használom a Wazéval együtt.

[ Szerkesztve ]

Nokia7710>HtcUniversal>HtcKaiser>Samsungi900>Htcx7510>SExperiax10>Galaxy Note>PF2>Honor6>Honor9>Honor 20>Xiaomi 11 Note

(#6446) LámaZ válasza #79335424 (#6444) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez így van, nem is értem az ilyen terveket, hogy a navigátorral DVR-funkciót is szeretnének betöltetni.

Legyen minden jó!

(#6447) #79335424 válasza LámaZ (#6446) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sem gondoltam ezekre a problémákra, amíg nem tapasztaltam.

(#6448) LámaZ válasza #79335424 (#6447) üzenetére


LámaZ
addikt

Van olyan GPS-navigátor PNA, amelyet DVR-kamerával szerelnek fel, de a kamera ide-oda, le-fel forgatható, beállítható. Annak esetleg lehet értelme.
A fix hátoldali kamera, beleértve az okostelefon hátlapi kameráját is, értékelhető DVR-re teljesen használhatatlan. Nekem ezt nem kellett kipróbálnom, mert egyértelmű volt, amikor böngésztem a DVR-kínálatot. Amúgy az önálló DVR-eknél is sok keskeny látószögű van, amelyek szintén gagyik, mert ha valami probléma van tutira kívül fog esni a látótéren.

A múltkor (fél éve?) egy piros lámpánál álltam külön balra kanyarodó sávban. Egy kis furgon állt mögöttem, amely korábban is a fenekemben loholt, valamiért nagyon türelmetlen volt az iparos.
Amikor mi, balra kanyarodók, zöldet kaptunk, előre hajtottam, de megálltam, hogy a szembejövő forgalom (egy vagy két személygépkocsi) először el tudjon menni előre. A pasas a furgonnal a hátam mögül kihajtott, mint az őrült, és a szembe jövő első autó előtt balra kanyarodott, és elhúzott a zebrán keresztül (szerencsére épp nem volt rajta gyalogos). Gondoltam otthon megnézem a felvételt, hátha a kép szélén majd látok valamit. Semmi nem volt. Mondjuk, ahhoz kellett volna olyan 170°-os látószög, és az enyémben - ha jól emlékszem - csak 130° van. Ha a kocsim bal hátsóját megütötte volna, a bizonyításkor segített volna egy felvétel, bár mondjuk az ilyen koccanást egyértelműen a hátulról jövő számlájára írják.

Legyen minden jó!

(#6449) Taybore


Taybore
aktív tag

Biztos találtok egy DVR topicot valahol... ;) ...máshol. :R

(#6450) #79335424 válasza Taybore (#6449) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahonnan meg elzavarnak a Waze topikba, mert ott nem topiktéma a Waze -zel párhuzamos működés (már ha a telón DVR -ezés egyáltalán az). Tehát, nyitni kell egy "Waze és DVR" topikot. Tényleg? Milyen fontos, épp futó Waze -diskurzust romboltunk szét ezzel a DVR szállal?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.