Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) <Adamsky> válasza canniball (#6793) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Változatlanul nem látom - túl sok - értelmét annak, amit akarsz, de ez most nem is lényeg ... ;)

Viszont végeztem egy tesztet itt az irodában. Beállítottam egy célpontot, majd képernyő lezárás. Vártam 10 percet... telefon bekapcs, Waze sehol. Indítás után viszont ez fogadott. És akkor 'atom villanás", mert eszembe jutott, hogy én ezt a "trükköt" úgy is tudom, hogy rendesen kilépek a Waze-ből, és ha legközelebb elindítom, akkor ugyanígy rákérdez. Ja, 3-as Waze ...

(#6802) canniball válasza <Adamsky> (#6801) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, néha rákérdez erre. Máskor meg nem.
De mint írtam motoron is használnám, ott ez sem segít.
A tesztet köszönöm! Ezek szerint a hiba nem az én készülékemben van, akkor nem is keresem tovább.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6803) #79335424 válasza canniball (#6800) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez lehet a Samu sara is. Samuból csak egy S2 -m van, de annál is sajátos következményekkel járt a képernyő lezárás. Egyáltalán nem az történt, mint aminek egy stock Androidon kellett volna. Mellesleg, sztem az Android zárképernyő megoldása is úgy szar, ahogy van. Én már régen kiiktattam. Ezért sajnos nem tudom letesztelni, hogy amikor lezár a kijelző, akkor az OS számára a zárképernyő kerül fókuszba, vagy továbbra is az az alkalmazás marad, ami a záráskor fókuszban volt. Ha a zárképernyő (ami sztem valószínűbb), akkor a Waze máris háttérbe került.
A fejlesztői beállításokban nem korlátoztad a háttérfolyamatokat? Az még tud ilyet produkálni.

(#6804) canniball válasza #79335424 (#6803) üzenetére


canniball
nagyúr

Arra hogy a zárképernyő miatt kerül háttérbe nem is gondoltam. :B De ha másnál, más típusú készülékeken is ezt produkálja akkor sok reményt nem fűzök hozzá.
A fejlesztői beállításokat merre találom?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6805) canniball válasza #79335424 (#6803) üzenetére


canniball
nagyúr

Kigugliztam, az én telefonomon a fejlesztői beállítások opció alapértelmezetten nem elérhető, elő kellett varázsolni.
A háttérfolyamatok korlátozása "Normál korlátra" van állítva.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6806) viktorhu válasza canniball (#6800) üzenetére


viktorhu
veterán

Somatom ötlete nem rossz, ki lehetne próbálni, hogy
- megtervezed az utat
- elindítod a navigálást, mintha már indulnál is,
- háttérbe teszed a waze-t, ezzel megjelenik az üzenetsávban, onnan navigál tovább,
- most zárod le a kijelzőt, amikor már üzenetsávban megy a waze, lehet, hogy így nem lövi ki a telefon.

(#6807) <Adamsky> válasza canniball (#6802) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

No, várj! Most hazafelé kipróbáltam azt is, hogy tervezés => programból kilépés (!) => telefon lezárás. Amikor a telefont elővettem a kocsiban, két dolgot kellett csináljak: telefon bekapcs, Waze elindít (ugyan itt van két - talán 5 másodperces - visszaszámolás, de ezeket nem feltétlen kell le-OK-zni).

Szerintem ne a telefonba keresd a "hibát". A Waze ilyen. Anno, mikor a Tasker-el és a Waze-el játszadoztam (néztem, hogy mikor fut előtérben / háttérben) ugyanezt tapasztaltam. X másodperces inaktivitás után "kikapcs".

" ... néha rákérdez erre. Máskor meg nem."
Vagy, mégis. Nálam - ha van tervezett út - akkor mindig folytatja, ill. rákérdez. Mondjuk én mindig ki is lépek (nem csupán a "home"-al a háttérbe teszem)

[ Szerkesztve ]

(#6808) canniball válasza viktorhu (#6806) üzenetére


canniball
nagyúr

Próbáltam már, ugyanaz lett a vége.

<Adamsky>!
"Mondjuk én mindig ki is lépek (nem csupán a "home"-al a háttérbe teszem)"
Ha használom akkor én is. De amikor magától áll le azt nem tudom miként értékeli.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6809) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valahogy le lehet tölteni offline használathoz térképeket? Próbálok egy hosszabb, kb 1000km-es utat beadni neki, de nem képes útvonalat számolni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6810) radi8tor válasza t72killer (#6809) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, a tervezés amúgy is online működik. Mindenképpen online kell lenned majd.
Annyit tudsz esetleg tenni, hogy valami free wifi-s helyen töltöd le az adott ország térképét.

De szerintem még mindig praktikusabb venni 1 napos adatroaming jegyet a szolgáltatótól.

⭐ Stella

(#6811) bigdady


bigdady
nagyúr

Horvátba érdemes wazezni vagy inkább google hisz ugy sincs nagyon frissitve semmi jelzes a hataron tul?
Netjegy lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6812) t72killer válasza radi8tor (#6810) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Necces lesz ez így, asszem a nyaralásra offline-abb navival megyek:U. A google mapsnél legalább fixen le tudok tölteni komolyabb részeket.

#6811: én viszek Waze-t, de odaúton tuti nem lesz net, úgyhogy guglimaps+here lesz a nyerő.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6813) radi8tor válasza bigdady (#6811) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért ne lenne frissítve semmi jelzés határon túl? Az ottani Wazerek ugyanúgy jelentik az eseményeket.

⭐ Stella

(#6814) bigdady válasza radi8tor (#6813) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor waze ;)

(#6815) t72killer válasza bigdady (#6814) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont Zadar környékét nézem: a gugli és a waze dugótérkép kb egyezik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6816) focvis válasza bigdady (#6811) üzenetére


focvis
veterán

Én a határtól offline navival jöttem nyaralni (Navigon); örültem volna a Waze-nek, mert megspórolt volna egy komolyabb torlódást a rijekai fizetőkapu előtt.

(céges telefon, nem volt opció a roaming napijegy)

Sok Wazer mondjuk nincs a környéken, egyet se ír.

[ Szerkesztve ]

(#6817) pakfong válasza canniball (#6808) üzenetére


pakfong
tag

A waze lényege, ha van net a készüléken, akkor egyfolytában infokat gyűjt az utadról. Ergo ha te perceken át nem "használod", csak előre megterveztetted az utat, akkor ő azt dugóként fogja értelmezni, mivel egyhelyben állsz. Vagy ez a gondolatmenet így nem helytálló? Én is csak találgatok.
Városban mászkálás közben próbáltam párszor futva hagyni zsebben a waze-t, mindig leállt. Autóban akár indulás előtt, akár menet közben, ha zártam a képernyőt, mindig futott az út végéig. A telefon sony z3 compact, de szerintem tökmind1, milyen készülékkel próbáljuk.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#6818) radi8tor válasza t72killer (#6815) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, hogy egyezik mivel Google megvette Waze-t és használja az adatokat Google Maps-on. :K

⭐ Stella

(#6819) fant0mi válasza radi8tor (#6818) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem forditva? Vagyishogy a Waze tobb mindent tud, mert kapja a gmapset.

(#6820) #79335424 válasza fant0mi (#6819) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Google sztem azért vette meg a Waze -t, hogy a közösségi infóit integrálhassa a Térképbe. Nem érdeke a Waze fejlesztése, támogatása mert nem akar konkurenciát a Térképnek. Neki csak a közösségi támogatás kellett. Az az igazság, hogy a Waze fejlődése csigalassú a Térképéhez képest. Az sokkal gyakrabban frissül, és hasznos dolgokat pakolgat bele a Google. Legutóbb pl. a köztes pontok támogatása került bele.

[ Szerkesztve ]

(#6821) radi8tor válasza fant0mi (#6819) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én most a Google Maps-on látható forgalmi adatokra reflektáltam. Egyéb háttérinfókról nem rendelkezem elég infóval, így arra nem tudok mit mondani.

⭐ Stella

(#6822) Szili17


Szili17
aktív tag

Multicast reagálok:

- Ha a Waze háttérbe kerül sokáig leáll magától (egy idő után, sose mértem le). Igen ez szívás motoron. Evvan. :(
- A lockscreen szerintem nem küldi háttérbe, vagy hát fene tudja. Utána megnyílik az app ami előtte előtérben volt, ez alól a Waze sem kivétel, bár kétségtelen, hogy ugye a fenti móka ↑ itt is igaz, leáll egy idő után így is szerintem.
- Nem lehet "a térképet offline letölteni". Olyat lehet hogy online görgeted itt-ott és akkor lehúzza a csempéket, meg amikor utat tervezet akkor is frissíti a mentén. De ez lássuk be elég körülményes. Egy megyét még csak-csak lescrollozgat az elkeseredett ember, de országokat...
- Nekem SGS4-em van, ott van egy "Intelligens kezelő" nevű app Lollipop alatt (v5 droid), ott lehet whilelistelni hogy ne csapja ki a sokáig futó appokat. (Jó, most meggondoltam magam, megnézem hogy 20p múlva is fut-e így a Waze.)
- Ha nincs online kapcsolat, akkor a Waze nem gyűjt semmi, mert nem tud. Eltűnsz a térképről, számára olyan, mintha kilépnél az appból. Nem a kilométerek sem gyűlnek, hisz "nem vagy ott" és nem nem cache-eli, a lezárást sem, meg dugót sem okoz, meg jelenteni sem tud és nem a jelentéseket sem cache-eli.
- A Google csak a jelentéseket veszi át (baleset, veszély, ilyesmi), mást nem. A Google ad forgalmi adatot, ott ahol a Waze-nek nincs. Ez mondjuk Magyarországon szerintem fordítva van inkább, a Waze-nek van ott adata ahol a Google-nek nincs, de akkor sem kapja meg.
- Azt hogy miért vette meg, csak a Google tudhassa. Persze nem tudom hogy min dolgoznak, de azt igen, hogy a Waze és a GoogleMaps térképe iszonyatosan más (csak meg kell nézni a két szerkesztőt), hírmondóból nem hasonlítanak egymásra, ezért nem is fogják átvenni egymás térképét.

OFF: A Google térképét pokoli nehéz szerkeszteni és a módosításokat pusztulatosan kínkeserves keresztül verekedni időnként (random reject a hibák korrigálására, meg hasonlók), ezzel szemben a Waze-nél ez tipikusan napok kérdése. Persze ennek is megvan a maga veszélye. "Ez ilyen". :)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#6823) ajani


ajani
aktív tag

Horvátország vaze: elég kevesen használják, alig van vmi jelentés (komolyabb útfeltúrásokat sem ismer), de nem nagyon hibázott. A legnagyobb bajom az vele, hogy nem mutatja a sebesség határokat (Szlovéniában sem). Miért van ez?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#6824) t72killer válasza ajani (#6823) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fura, pedig a guglimaps elvileg tudja (jövő7n tudom megmondani, h Horváto-ban is?)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6825) bigdady válasza t72killer (#6824) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gmaps tud ilyet?

(#6826) junkpod válasza canniball (#6795) üzenetére


junkpod
nagyúr

"RAM-hiány nem lehet, tervezés után mást már nem indítok."
Nincs összefüggés. A waze nem lép ki, az android rendszer tudja bezarni ha inaktív. Az android attól függetlenül kezeli a memória foglslasokat, hogy inditasz-e utána vagy sem.

Box's don't touch!

(#6827) t72killer válasza bigdady (#6825) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, bár nem pittyegett, hogy gyorshajtok, de ahogy emlékszem tegnap este ott volt a tábla.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6828) Kbali válasza t72killer (#6827) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha nem vitte fel a térképszerkesztő az adott szegmensre az infót, akkor nincs mit megjeleníteni.

(#6829) Szili17 válasza t72killer (#6824) üzenetére


Szili17
aktív tag

Tudom, hogy sokat írok és olvasni meg nehéz, de...

- Azt hogy miért vette meg, csak a Google tudhassa. Persze nem tudom hogy min dolgoznak, de azt igen, hogy a Waze és a GoogleMaps térképe iszonyatosan más (csak meg kell nézni a két szerkesztőt), hírmondóból nem hasonlítanak egymásra, ezért nem is fogják átvenni egymás térképét.
Szóval az tök irreleváns ebből a szempontból, hogy a GoogleMaps mit tud/mutat és mit nem, semmi köze a Waze-hez.

A sebességhatárok, meg ahogy Kbali mondta, nincsenek felvéve. :( Hiába, nem lehet minden országnak olyan térképszerkesztő gárdája, mint Magyarországnak (és ebből speciel én pont kevesebbet csináltam, tehát a többiek vállát veregetem).
Persze, ha önszorgalomból bejelentgeted ahol nincs, akkor nagyobb az esélye, hogy valaki megcsinálja. (Igen icipici késés van benne ahogy megjelenik (tehát látod a táblát és nem szól abban a tizedmásodpercben, csak kicsivel később) és tudom hogy "így nehéz", de csak ötleteket adok.

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#6830) Kbali válasza Szili17 (#6829) üzenetére


Kbali
nagyúr

A kicsivel később lehet előbb is, meg 200 méterrel később is. Ahogy sikerült felvenni az adott szegmenst. Mert itt-ott a meglévőket is darabolni kellene.

(#6831) Szili17 válasza Kbali (#6830) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nagyon sok helyen darabolva is van emiatt. Az is tény és való, hogy ha 10 méterre van a saroktól a tábla, akkor csak ezért nincs ott egy plusz 50-es szakaszka, életszerűtlen is lenne. (Aztán persze ettől eltérőt is tapasztalhatsz.)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#6832) Kbali válasza Szili17 (#6831) üzenetére


Kbali
nagyúr

Saját tapasztalat, hogy amerre járok, elég sok az életszerűtlen szitu.

(#6833) Pulsar válasza Kbali (#6832) üzenetére


Pulsar
veterán

nagyon sok a bug... olyan mintha nem ismernék a kreszt a táblát kitevők, illetve annak megrendelői.

(#6834) Siriusb


Siriusb
veterán

Ennél a kereszteződésnél a gyorsforgalmi alatt lehet balra kanyarodni (a térkép szerint is), mégis úgy tervezett, hogy nyomjak le jobb felé egy kerülőt, úgy oldjam meg a kanyarodást. Mi lehet ennek az oka?

(#6835) Pulsar válasza Siriusb (#6834) üzenetére


Pulsar
veterán

nekem ilyet még nem csinált, és ha most megtervezem mondjuk a Sárkány center -> Felsőcsatári utat is akkor is jól tervez. Téged mindig úgy akar vinni?

(#6836) Siriusb válasza Pulsar (#6835) üzenetére


Siriusb
veterán

Kb. évente egyszer kanyarodok itt balra, szóval a mintavétel elég szűkös. :) Alapból térképhibára gyanakodtam, de amikor megnéztem, láttam, hogy engedélyezett a balkanyar is, ezért vagyok tanácstalan.

(#6837) Pulsar válasza Siriusb (#6836) üzenetére


Pulsar
veterán

hát az tényleg nem :D

Esetleg egy kb időpontot tudsz mondani? (óra perc)

(#6838) Siriusb válasza Pulsar (#6837) üzenetére


Siriusb
veterán

Tegnap, 15:30 körül.

(#6839) Pulsar válasza Siriusb (#6838) üzenetére


Pulsar
veterán

hát abban az időpontban sem tudok más irányú tervezést kicsikarni belőle :D
Én kicsit többet járok arra mint évente egy alkalom, majd rá-rá próbálok amikor arra megyek, hátha ki tudom találni mi baja volt akkor :)

(#6840) Siriusb válasza Pulsar (#6839) üzenetére


Siriusb
veterán

Ennyi energiát ne ölj bele, köszönöm, hogy ránéztél! :R

(#6841) Pulsar válasza Siriusb (#6840) üzenetére


Pulsar
veterán

Viccelsz? Csak ezért élek :D

Egyébként csak szimplán érdekel, hogy miért vannak néha ilyen anomáliák :)

(#6842) viktorhu válasza Pulsar (#6839) üzenetére


viktorhu
veterán

Simán lehetett egy hibás gps helyazonosítás is az oka.

(#6843) Siriusb válasza viktorhu (#6842) üzenetére


Siriusb
veterán

Aha, már előre tudja a szerver, hogy pár kilométerrel odébb tévedni fog a GPS. ;]

Az általad vázolt eset akkor lehetne életszerű, ha az adott helyen csinálna egy újratervezést.

(#6844) viktorhu válasza Siriusb (#6843) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem biztos, hogy észreveszed, hogy újratervezett, mert nem jelzi külön. Ha meg a térképen nézed, akkor látod, hogy nincs a helyszínen hiba.

(#6845) Taybore válasza viktorhu (#6844) üzenetére


Taybore
aktív tag

De jelzi, pittyen egyet. :K

(#6846) #79335424 válasza Siriusb (#6843) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy a Waze tervező algoritmusa célzott marketing és egészségügyi szempontokat is figyelembe vesz. Helyazonosító adatokból tudta, hogy a kedvenc csajod épp szabad a placcon. Mivel a vele töltött tevékenység 74,2% -ban oldaná benned a délutáni forgalom okozta stresszt, ezért tervezett felé egy kis kitérőt. :D

(#6847) Siriusb válasza #79335424 (#6846) üzenetére


Siriusb
veterán

Végül is már google tulajdon, szóval benne van a pakliban. ;)

(#6848) pakfong válasza pakfong (#6781) üzenetére


pakfong
tag

Tévedtem, Münchennél csakazért sem akart kerülni. Az igaz, hogy csak 2-3 percre kellett 0-ra megállni, egyébként folyamatosan lehetett haladni, de attól még tervezhetett volna másfelé.
De pl május végén Heilbronn előtt a 6-oson gyönyörűen rávitt a bundesekre, mert kilométereken át be volt állva a pálya. Nem tudom, most miért nem tudta ezt megcsinálni Münchennél, mert wazer az volt előttem.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#6849) viktorhu válasza pakfong (#6848) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet, hogy a kerülőúton is dugó volt, másképpen meg km-ben lett volna annyi a plusz, hogy nem érte volna meg. Sokszor belevisz a dugóba, ha azt számolja a leggyorsabbnak.

Én egyébként felváltva használom - hangulattól függően - a google mapset és a waze-t, forgalominfók szempontjából hasonlóak, viszont ma nagyon szépen látszott, hogy mi a waze előnye. A google maps olyan szépen belevitt a belvárosban az összes útlezárásba, majd vitt volna bele vissza, amikor kikerültem, hogy menet közben voltam kénytelen átváltani a waze-re, hogy kikerüljek az ördögi körből :)

(#6850) Braddock válasza viktorhu (#6849) üzenetére


Braddock
őstag

Dettó. Sajnos nem kerülnek bele olyan gyorsan ezek a változások a Gmaps-ba.
Azt sajnálom, hogy nem lehet beállítani, hogy a csak 1-2 perccel rövidebb út miatt ne tervezzen újra. Néha olyan hajmeresztő útvonalat ajánl, hogy égnek áll a hajam.
"Kedvencem" az volt, amikor a nagykörúton átvitt a túloldali utcákba, hogy utána visszahozzon pedig csak pár utcányit kellett volna csak ezen az oldalon maradnia. (remélem érthető) Ilyenkor látom, hogy kb: 1 perc miatt képes ilyenekre. Ezt nagyon nem szeretem benne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.