Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) bl4ze válasza tarti8 (#6249) üzenetére


bl4ze
veterán

Meglátjuk. Beta-ról jó lenne teló törlés nélkül update-elni a véglegesre... Nem akarnám legyalulni az épp belakott telót.....

MÁS : megjött a mágneses tartó 2 USD volt, teljesen jó, jó erősen tartja a telefont, a tok mögé raktam be, nem ragasztottam rá a telefonra

Tudom van ebből márkásabb is, de ezt vettem és úgy néz ki jó is lesz 600 Forint alatt volt :)

.:. bl4ze .:.

(#6252) csordas11


csordas11
aktív tag

Sziasztok!
Van köztetek, aki Nexus 6-ról váltott Nexus 5x-re? Érdekelnének a tapasztalatok.
Elégedett vagyok az N6-al, de a mérete nekem nagy egy kicsit.

(#6253) dnelb válasza csordas11 (#6252) üzenetére


dnelb
veterán

Én. :D

n6++
hangszórók
proci, ram, sebesség (kikapcsolt titkosítással, bekapcsolva nekem mikrolaggos volt nagyon)

n5x++
méret, imádtam az n6ot de zsebbe rakni lehetetlen volt
kijelzőminőség+nem tud beégni
ujjelnyomatolvaso
akku (kb fél óra SOT-al jobban bírja)
kamera (n6 sötétben kb használatlan volt, 3 másodperces fókuszok, ha talál is pocsék kép)
gps

Összességében viszont kicsit megbántam, a proci és a ram más liga az n6ban :) ami ott van multitask, na azt itt felejtsd el, közelében sincs. ott napok múlva is ott voltak az appjaim, itt elég 1 óra, vagy +2 app megnyitása. az s805 meg ugye alig melegszik kb, sose volt throttlem, itt elég 10p használat (mivel már n4 óta minden appom ugyanaz a tb mentés szerintem ez így elég pontos)
bár nekem gyárihibás is volt az n6om, kicsit ez is közrejátszott hogy eladtam gariztatás után :)

[ Szerkesztve ]

(#6254) csordas11 válasza dnelb (#6253) üzenetére


csordas11
aktív tag

Köszönöm a véleményed. Nem könnyítetted meg a döntésemet. Most nagyon jó áron beszerezhető az 5x.
Melyik színt érdemes választani 5x-ből?

(#6255) dnelb válasza csordas11 (#6254) üzenetére


dnelb
veterán

nézd nagyon egyszerű. ha erősebb gpu, cpu, multitask kell és nagy kijelző akkor n6, ha nagyon jó kamera, ujjlenyomatolvasó, akkor n5x. döntsd el melyik a fontosabb neked, nem kell túlbonyolítani :) ha mindkettő, akkor n6p :)

(#6256) tomboy0013 válasza csordas11 (#6254) üzenetére


tomboy0013
veterán

Amelyik tetszik :) Csak tokot tegyél rá bármelyiket is választod.

(#6257) fatorzs válasza kengyel (#6246) üzenetére


fatorzs
tag

Én csak a korábbi telefonomon használtam (moto g), ott olyan keveset fogyasztott, hogy a statisztikában meg sem jelent.
A nexuson nagyjából elégedett vagyok a gyári ambient display-jel, nem tettem fel.

(#6258) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre van szükségem. Azt szeretném tudni, hogy a Nexus 5x hardverben erősebb a nexus 5-nél?
Főleg a proceszor érdekel
Nekem Nexus 5 van, de a páromnak szeretnék egy új telefont venni, és a Nexus 5X gondoltam

(#6259) zzola válasza Nabuk (#6258) üzenetére


zzola
félisten

Teljesen más felépítésű a két lapka. A N5-ben 4 magos 32 bites, míg az 5X-ben big.LITTLE elrendezésben 4+2 mag van 64 biten. 5X jóval erősebb + minden hardver frissebb benne, nem is kérdés, hogy 5X-et kell vennetek...

(#6260) fokukac válasza zzola (#6259) üzenetére


fokukac
nagyúr

de hát leszabályoz x fok fölött, és így rossz a benchmark-ban...!
(;])

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6261) zzola válasza fokukac (#6260) üzenetére


zzola
félisten

(#6262) fokukac válasza zzola (#6261) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én kérek elnézést, iróniának szántam, az előzmények tükrében...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6263) zzola válasza fokukac (#6262) üzenetére


zzola
félisten

:D
A bencsmárk huszároknak biztos fontosak a számok, én meg használni szoktam a készülékeket és a szememnek hiszek. Nincs miért elnézést kérned szerintem!

(#6264) zzola


zzola
félisten

Amazonon találtam egy érdekes mondjuk tokot. Hasonló a néhányatok által rendelt színes hátlap matricához.

Clear XYLO-GEL Skin / Case / Cover for the LG Nexus 5X Mobile Phone. Includes ClearICE Screen Protector.
3.4 font.

(#6265) stickermajom


stickermajom
addikt

Valaki aki N bétát használ, sikerült valahogy TWRP-t előhoznia? Simán recoverybe lépek, akkor "No command", ha felflashelem TWRP-t és újraindítom "No command", ha nem indítom újra flashelés után, akkor csak a TWRP képe jelenik meg, nem lép tovább.

(#6266) stickermajom válasza stickermajom (#6265) üzenetére


stickermajom
addikt

Ja és a legjobb: factory reset után inaktív a connect gomb amikor wifi-re csatlakoznék.. :DDD

(#6267) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Ezt az AcDisplay-t amit visszább linkeltek hogyan lehet normális működésre bírni? Bekapcsoltam már app-on belül mindent de eddig csak kétszer kapcsolt be tegnap este óta. Hiába rángatom a telót, suhogtatom felette a kezem vagy kopogtatom a kijelzőt. Bekapcsoltam azt is hogy töltés közben aktív legyen, de most rádugtam töltőre és semmi. 100-ból egyszer talán működik. Eszközvédelmet (ujjlenyomatot) is kikapcsoltam, bár mikor másodjára jelent meg akkor az ujjlenyomat olvasó használata után tette szóval szerintem az nem lehetne probléma.

(#6268) dobolson válasza zzola (#6259) üzenetére


dobolson
senior tag

Hát nem tudom, nem vagyok biztos abban, h erősebb az 5x hardvere. Papíron lehet, de használhatóságban az N5 nem igazán marad el, a melegedéses letiltósdi meg ott nem nagyon van jelen. Nekem is volt N5-öm, tettem egymás mellé a két telót, N5 akkor szinte mindenben gyorsabb volt.

(#6269) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

12 óra tapasztalatai alapján nagyon tetszik a készülék, nekem kb 30 perc alatt mentek fel a frissítések (érdekes, hogy a májusi még nem volt rajta).
Feltettem az 1$-os edzett-üveget (igaz kissé csálén, cserélni nem tudtam mert a másik kettő amit még rendeltem az pókhálósan érkezett), a fóliát egyszerűbb volt anno feltenni...
0,26-0,31-es a noname edzett-üveg, abszolút nem zavaró, kissé gyűjti az ujjlenyomatot, de engem nem zavar.

Jut szemebe a Factory Reset Protection az elején bekapcsolja magát, de hogy lehet majd kikapcsolni, ha mondjuk megörökli vki a telefont??

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6270) PrometheusX válasza Skyhigh (#6269) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

link - első bejelentkezésnél az accounthoz köti az FRP-t. Hogy kikapcsold, el kell távolítanod az accountodat a telefonról, és tudja más használni tovább.

(#6271) alexandrosz válasza zzola (#6264) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Gyűlölöm a tokokat, de ez vékonynak tűnik.
Valami - úgy látszik - jó lenne, de még nem döntöttem.
Lehetőség szerint olyat szeretnék, ami minimálisan növel meg az amúgy sem kis telefon méreteit.

(#6272) m_dawe válasza stickermajom (#6265) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nekem is ugyan ez volt. Aztán letöltöttem a CF-autoroot progit, azzal sikerült rootolni.

(#6273) vacs válasza Nabuk (#6258) üzenetére


vacs
veterán

Szia.

Nekem (még) N5 van, barátnőmnek nem rég vettünk 5x-et.
Jó az 5x, de az N5 simán felveszi vele a versenyt, hiába 3 éves hardver van benne, nem lassabb!
Az 5x egy felső közép kategóriás teló, míg az N5 csúcskategória volt annó.
Ezektől függetlenül az én bnőm-nek teljesen tökéletese lesz az 5x 2-3 évig, mert csak alap dolgokra használja (böngészés+chat+alap játékok)!
Ha a tiédnek sincsenek extra igényei, akkor boldog lesz vele Ő is! :K
Üdv.

(^)(>.<)(^)

(#6274) dobolson válasza vacs (#6273) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, szerintem is így van. Az 5x a kijelzőben (fényesebb, jobban látható), aksiban, ujjlenyomat olvasóban jobb, na meg a szoftveres támogatottságban ugye. Ja, és kamerában egyértelműen!

[ Szerkesztve ]

(#6275) margithid válasza vacs (#6273) üzenetére


margithid
veterán

Akkor ennyiből a sima 5 is elég lesz még 2-3 évig.
Kiváncsi leszek az új verzió kiadása után miylen tapasztalatok lesznek mejd.

(#6276) dnelb válasza margithid (#6275) üzenetére


dnelb
veterán

Semmi se fog változni, sőt, ha nézel neten összehasonlítos videókat ahol nem a placebo meg a friss install effekt van, akkor látszik hogy az MM gyorsabb is kicsit..
Sokan a fél éves belakott rendszerre rakják fel a 7.0 betat aztán örülnek hogy gyorsabb.. hát jó hogy az, ha a 6.0t tennék újra ugyanúgy gyorsabb lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#6277) margithid válasza dnelb (#6276) üzenetére


margithid
veterán

Arról nem volt szó, hogy 7 alatt ki lehet kapcsolni a titkosítást, ami elvileg lassít?

(#6278) slice14 válasza margithid (#6277) üzenetére


slice14
veterán

Kilehet, de csak módosítással. Erről olvashatsz az összefoglalóban is.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6279) zzola válasza dobolson (#6268) üzenetére


zzola
félisten

A 808-as lapka nem csak papíron erősebb a 800-nál. Ha időd engedi, olvass utána....

(#6280) margithid válasza slice14 (#6278) üzenetére


margithid
veterán

Azért arra kiváncsi leszek, hogy a sokat igért memória menedzsmentet sikerül-e javítani 7-es alatt.

(#6281) tomboy0013 válasza dnelb (#6276) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én most tettem vissza a 6-ot és nem mondanám hogy gyorsabb mint a 7, nekem a 7 simábban ment, bár ez lehet a Nova launcher miatt is, 7-en azonnal reagál ha pl rányomok 1-1 ikonra, 6 alatt meg van egy kis hatásszünet.

(#6282) dobolson válasza zzola (#6279) üzenetére


dobolson
senior tag

Nem vitatom, h erősebb, de a mindennapi felhasználás során ez nem érződik egyáltalán.

(#6283) zzola válasza dobolson (#6282) üzenetére


zzola
félisten

Én nem mondtam, hogy érezhető... :)

(#6284) dnelb válasza tomboy0013 (#6281) üzenetére


dnelb
veterán

Ez így van, én is ezért kukáztam a novát 4 év után, fájdalmas delay van. De igazából már nem is hiányzik...

(#6285) tomboy0013 válasza dnelb (#6284) üzenetére


tomboy0013
veterán

De érdekes, hogy 7 alatt meg nincsenek ilyen gondok. A gesztus vezérlés is normálisan működik.

(#6286) dnelb válasza margithid (#6280) üzenetére


dnelb
veterán

Itt mire gondolsz? Tökéletesen működik, nincs memory leak :F Kb ennyi diffire számíts , masik.. szal kb semmi

[ Szerkesztve ]

(#6287) stickermajom válasza m_dawe (#6272) üzenetére


stickermajom
addikt

Visszaraktam most MM-et, ha hétfőn úgyis jön a teljes N. Legalább rakhatom be újra az egészet, mert persze backupom megint elvesztettem. :D

(#6288) kengyel válasza stickermajom (#6287) üzenetére


kengyel
nagyúr

Kíváncsi leszek hogy hétfőn elindítják e a véglegest. :)

kengyel

(#6289) margithid válasza dnelb (#6286) üzenetére


margithid
veterán

Valami be volt igérve nem?
Hogy jobb lesz a memória menedzsment

(#6290) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Találtam egy MM bugot, hangouts-al, hiába állítod be hogy az SMS és a hangouts üzi más hangú legyen, újraindítást követően a beállításokban beállított üzenet hang lesz az ami szól...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6291) tomboy0013


tomboy0013
veterán

(#6292) slice14 válasza Skyhigh (#6290) üzenetére


slice14
veterán

Melyik verzió van fent, mert nekem is votak problémáim a korábbi verzióval. Jelenleg a 11.0.125976520-as van fent és az sms-nek állított hang marad reboot után is.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6294) Hunter2 válasza bl4ze (#6235) üzenetére


Hunter2
addikt

imei szám szerepel a számlán?

(#6295) bl4ze válasza Hunter2 (#6294) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, persze.

.:. bl4ze .:.

(#6296) Skyhigh válasza slice14 (#6292) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Ugyanaz van nekem is fent és minden hangot átállítottam SMS + összes fiók + az android beállításokban is másra mint a hangouts message.
Ergo más sehol sincs a hangouts message beállítva, erre mi szól minden üzinél? a hangouts message...
Most töröltem minden adatot a hangoutsból, plusz mint kiderült külön benne volt a notification mappába a hangouts message külön (ezt átmásolhattam a régi telóról), na most onnan tötöltem így már csak a hangouts-on belüli notification mappában van csak meg.

Meglátjuk mi lesz....

Update: Nem segített...

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6297) slice14 válasza Skyhigh (#6296) üzenetére


slice14
veterán

A hangouts-on belül az sms beállításnál átállítottad az értesítési hangot? Mert ugye ha nem, akkor az alapértelmezett a hangouts message.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#6298) Hunter2 válasza bl4ze (#6295) üzenetére


Hunter2
addikt

na megrendeltem, elvileg szerdán hozzák. :C
már csak tokot meg edzett üveget kell hozzá szereznem.

SUPCASE Unicorn Beetle Series Premium Hybrid tokot EU-n belűlről honnan lehet normális árban rendelni?
vagy ugyanilyen hbrid tok is jó lenne , a nexus 4-emen ringke fusion volt az nagyon bevállt.

[ Szerkesztve ]

(#6299) zzola válasza Hunter2 (#6298) üzenetére


zzola
félisten

amazon-ról is lehet...

[ Szerkesztve ]

(#6300) kengyel válasza Hunter2 (#6298) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az a tok, nem vastagít a telefonon ? Még nem használtam egyiken sem, de így jól néz ki.

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.