Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) bl4ze válasza zzola (#6097) üzenetére


bl4ze
veterán

24 hó teljes körű gyártói + forg. garanciával

.:. bl4ze .:.

(#6102) Pankiii válasza zzola (#6100) üzenetére


Pankiii
tag

Abból 12 honap a gyári, másik 12 meg a bolti... nem? Sehol nem láttam még hogy 2 év gyári garit adának erre a telóra.

(#6103) kengyel válasza Pankiii (#6102) üzenetére


kengyel
nagyúr

Pontosan úgy ahogy mondod, a vásárlás előtt megkérdeztem őket.

kengyel

(#6104) Pankiii válasza kengyel (#6103) üzenetére


Pankiii
tag

józan paraszt ész.. :D

(#6105) tomboy0013 válasza milanmylo (#6094) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem azért az 5X-nek sincs szégyenkezni valója külsőben. Ez a kép az az enyémről készült, véleményem szerint mutatósabb és egyedibb a külseje mint egy Samsung-nak :)

(#6106) kengyel válasza Pankiii (#6104) üzenetére


kengyel
nagyúr

Azért a +1-év bolti garancia is jól jöhet valamire, persze ha addig megmarad a telefon. :)

kengyel

(#6107) dnelb válasza milanmylo (#6094) üzenetére


dnelb
veterán

szerintem aki megszokta a touchwiz extráit, az gyűlölni fogja a puritán buta nexus rendszert, de reméljük nem így lesz:) (kameraban lehetőségek, rendszer szintű beállítások, Samsung appok stb). Ha nem volna custom nekem se lett volna soha nexusom, nem még 4..:D

[ Szerkesztve ]

(#6108) Skyhigh válasza dobolson (#6084) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Még nem vettem meg, mert várom, hogy megérkezzen az átalakító (Aug 9 óta a vámon dekkol), ugyanis igen valószínű, hogy napi 6-8 óra waze-től lemerülne és akkor nem tudom mivel tölteni, (tudom van inverter, de az még drágább).
Plusz kártyás fizetési hely kell és még nem adtam fel hogy 60x-legyen vagy legalább 511-es

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#6109) focvis válasza milanmylo (#6094) üzenetére


focvis
veterán

A feleségemnek S6 Edge van, nekem N5X. Az enyém jobb fotókat készít, a feleségemé meg valóban szebb telefon.
Ezzel gondolom nem sokat segítettem. :))

Magamnak nem vennék AMOLED kijelzőset a navi miatt; a feleségnek meg eddig is Samu S3 volt - ami meglepetésemre 3 éves korára se égett be.

Szerk: a feleségemét pont a Jemila GSM-ben vettük, ott lehet kártyával fizetni, rendes Samsung garanciafüzetet adtak kitöltve, a számla 27% Áfás (nálunk szempont volt).

[ Szerkesztve ]

(#6110) kengyel válasza dnelb (#6107) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem előtte többnyire Samsung telefonjaim voltak, mégis tetszik a Nexus nyers látványa. Nem mondom hogy elsőre megszoktam, de pár nap elteltével megtetszett. Viszont engem a kamera mindenben kárpótol.

kengyel

(#6111) dnelb válasza kengyel (#6110) üzenetére


dnelb
veterán

Ok de (mindenféle előítélet nélkül) próbáld meg női szemmel nézni. Lehet más a prioritás, nem a sebesség..

(#6112) kengyel válasza dnelb (#6111) üzenetére


kengyel
nagyúr

Női szemmel biztos nehezebb a " csupasz" rendszer, főleg egy Samsung után. Ebben teljesen igazad van, most az én szememmel néztem.

kengyel

(#6113) vmack


vmack
tag

Egy jó ideje mindig valamelyik felsőkategóriás samsung telefonom volt, de egy bughalmaz az összes.
A touchwiz szerintem még csak nem is szép. A gyári szoftverek tele vannak nem kiszedhető felesleges programokkal. Csak azért rootoltam hogy kiszedjem a sok számomra felesleges szemetet. Aztán jöttek a főzött romok mert még így is silány teljesítményt nyújtottak (a kedvencem az volt hogy fotózás után ha az aktuálisan elkészült képet meg akartam mutatni valakinek, hát fel is dobhattam egy kávét addig) De a főzött romok meg valamit épp nem tudtak, vagy az ujlenyomatolvasó nem ment vagy más nyűgjük volt.

Még a fontos frissítésekre is hónapokat kell várni, aztán persze még így is rendszeresen kiderült, hogy sikerült új hibát belecsempészniük.

Nekem a külsőhöz elég egy nova és úgy néz ki a telefon amilyet akar az ember.
SOHA többet nem kell gyártó által telecsicsázott és a szolgáltató által teleszemetelt rendszer. a nexus nekem megválltás. Még csak nem is rootoltam mert nem volt rá szükségem.

(csak jönne már ki az angelfish azonnal veszek egyet abból is)

(#6114) cuebler válasza dnelb (#6111) üzenetére


cuebler
senior tag

kengyel tesó, egy kis segítség:
a samsung olyan cukiiiii!!! :C (sajnos a szívecskés emoji-kat nem találtam ;] )

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6115) Örni


Örni
senior tag

Ha női szemmel nézem, akkor Nexus. Mert a méret a lényeg :D

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#6116) gyurkikrisz válasza bl4ze (#6096) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

87-ért nem annyira jó, 2. évi bolti garancia vagy ér valamit, vagy nem. ha meg valóban igaz, hogyha európai a modell, és a számlán ott az IMEI, akkor javítják, akkor szimplán a legolcsóbb helyröl kell venni.

tokból nézz rá a ringke fusionra, ebayen most olcsó. értékelések alapján jobb mint a széthypeolt supcase tok...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#6117) katalin888


katalin888
aktív tag

Ezt az új hivatalos CM ROMot próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#6118) zzola


zzola
félisten

Egyelőre nincsen USB kábelem, CM-et így rá tudom hegeszteni a készülékre? Kösz.

(#6119) bl4ze válasza gyurkikrisz (#6116) üzenetére


bl4ze
veterán

Én tőlük vettem, és teljesen jó áron volt akkor is.

Köszi, megnézem a tokot, egy Szlovák eladónál van eladó NEW just opened darab :)

.:. bl4ze .:.

(#6120) t3tv3s válasza stewe780 (#6093) üzenetére


t3tv3s
tag

Eddig olyan híreket olvastam, hogy 12-13mp-es lehet a kamera viszont kameramodulról semmi többet nem láttam. Tudnál olyan forrást linkelni ami alátámasztaná ezt a tuti gyenge kamerát? Bízom benne, hogy fejlődni fognak, mert az elmúlt években állandóan fejlődtek kamerában. Nagy öngól lenne ha 5xnél gyengébb kamerával jönnének a piacra. Főleg most hiszen úgy néz ki a kisebb készülék is csúcsgép lesz nem pedig butított verzió.

(#6121) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok, én feltettem a beta Nougat-ot, és azóta megtáltosodott a telefonom. Mind üzemidőben, mind sebességben. Gyorsan tudok váltani alkalmazások között.
Ez vajon megmarad? Lehet a titkosítás van kikapcsolva, vagy miért ilyen drasztikus a gyorsulás? :)

CM13-at használ valaki? esetleg CM14-et? Nem tudom, hogy akarjam e a CM-et, mert most ez a gyorssaság nagyon tetszik :)

Eyesis

(#6122) dnelb válasza Eyesis (#6121) üzenetére


dnelb
veterán

magától biztos nem kapcsol ki a titkosítás.

(#6123) stewe780 válasza t3tv3s (#6120) üzenetére


stewe780
őstag

[link]

Nézz rá arra a kemerára. 1/3 nál nem lesz nagyobb.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6124) dnelb válasza stewe780 (#6123) üzenetére


dnelb
veterán

Jah tehát ránézésre megállapítod :DD epic
amúgy remélem nem üveg hátlap lesz. akinek volt nexus 4 tok nélkül tudja miért mondom.. :D

[ Szerkesztve ]

(#6125) maán


maán
csendes tag

Mobilvarazs.hu-nál vásárolt már valaki ilyen készüléket?Megbizható bolt?Adnak gyári garanciát?

(#6126) stewe780 válasza dnelb (#6124) üzenetére


stewe780
őstag

Igen, ránézésre. Nézd meg a lencseméretet, és egyáltalán nem emelkedik ki. Ez olyan szifonos 1/3. Persze ettől még a többségnek simán jó lesz, de az 5X-hez képest visszalépés.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6127) vacs válasza Pankiii (#6102) üzenetére


vacs
veterán

A mobilkereskedés szerződésben áll az LG-vel és a második évben, amikor már csak bolti garis, akkor ők küldik az LG-hez. Így van 2 év gyári garancia.
És ingyen futár jön a telefonért és ingyen is hozzák vissza!
Vásárlás előtt beszéltem velük, és akkor mondták ezt. :K
Barátnőm használja 5X-et, nekem még "csak" N5 van.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#6128) Örni válasza vacs (#6127) üzenetére


Örni
senior tag

A honlapjukon elég ösze-vissza van leírva a garancia. A telefon mellett van 1 év és 1+1 év feltüntetve. A garancia menűben csak 1+1 pro és 1+1 prémium garanciát ír (pronál 20-30 napos kiszállítás!). Az ASZF-ben meg ír 1 éves gyártói garanciát is :) a bolti 1+1 mellett. Huh...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#6129) cuebler válasza Örni (#6128) üzenetére


cuebler
senior tag

valószínűleg azért, mert az ászf a cégre vonatkozik, a telefonok garanciális ideje márkánként, sőt akár típusonként is eltérhet...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6130) zzola válasza Örni (#6128) üzenetére


zzola
félisten

Ez egy sufnigsm bolt lehet. Ha garanciális probléma van, akkor mindig más lehet érvényben, attól függően, nekik melyik lehetőség olcsóbb! Normális bolttól kell vásárolni!
2 lehetőség van:
*bolti garancia.
*gyártói garancia.

Az ilyen 12+24 hónap, meg 24 hónap gyártói garancia arra a készülékre, amire csak 12 hónap van, ne ezek mind az átverést szolgálják...

(#6131) Madoc válasza stewe780 (#6126) üzenetére


Madoc
veterán

Tegyük hozzá hogy egy nem hivatalos fotó alapján mondod ezt. :)

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#6132) tomboy0013 válasza zzola (#6130) üzenetére


tomboy0013
veterán

A mobilkereskedéstől nyugodtan lehet vásárolni már egy jópárszor leírtuk itt, én nem is olyan rég vittem LG-hez a mobilkereskedésnél vásárolt telefonom és garanciában javították.

(#6133) Örni


Örni
senior tag

Bocs, én a mobilvarazs honlapjáról beszéltem, a garanciák feltűntetése miatt.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#6134) gyurkikrisz válasza vacs (#6127) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ha egy kis bolt meg tudott egyezni az LG-vel, akkor a nagy boltokban miért csak 1 év garancia van? Az LG a független telefonokra 1 évet vállal, pont.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#6135) zzola válasza gyurkikrisz (#6134) üzenetére


zzola
félisten

Ugyan, nem kell bedőlni a kávéházi szövegnek...

(#6136) margithid


margithid
veterán

Valaki feltette már az android N-t?
Ramkezelés valóban jobb mint 6-on? Szabad Ram mennyi?
Titkosítást ki lehet majd kapcsolni? Tényleg annyira lassítja a telefont?

[ Szerkesztve ]

(#6137) gyurkikrisz válasza zzola (#6135) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

[link] Jótállási útmutató alatt. 1 év kötelező jótállás. Lehet, hogy a bolt a LG-nek küldi a telefont, de az, hogy ott javíttatják, még nem jelent gyári garit.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#6138) Bazsee71 válasza stewe780 (#6123) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mai napig nem értem sem a mobil, sem a notebook gyártókat. Gondolom ők is használnak ilyen eszközöket, úgy meg hogy a fenébe tudnak ujjlenyomatgyűjtős, fényes anyagokkal készülékházat tervezni. Termékfotón gyönyörű, de karcolódik, koszolódik, undorító. Van egy Sony M2-esem, egyből tokot kellett rá rakni, különben az is már hogy nézne ki... :W

(#6139) zzola válasza gyurkikrisz (#6137) üzenetére


zzola
félisten

Persze, hogy nem!

(#6140) Eyesis válasza margithid (#6136) üzenetére


Eyesis
őstag

Én igen, és nagyon gyors lett a telefon tőle. Gondolom a titkosítás ugyanúgy benn maradt..
Kikapcsolást nem próbáltam.
nekem 273MB szabad memóriát ír...

Van aki CM-et tett a telójára? Megtenné, hogy kipróbálja a Google Photos create movie funkcióját? Működik rendesen?

Eyesis

(#6141) margithid válasza Eyesis (#6140) üzenetére


margithid
veterán

Azért ez a 273 MB szabad Ram nagyon kevéskének tűnik nekem.
Megy egy viber, egy chrome mondjuk 3-4 füllel és más már nem is nagyon mehet mellettük, nem?

(#6142) bl4ze válasza margithid (#6141) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is N Béta fut, szabad memória 350-400MB, nem lassult még be egyszer sem.

Stabil az N Béta, gondom nincsen vele. Egy app van ami nem fut : AZ Camera.
Elindul majd exponáláskor leáll, kilép az app. :F

.:. bl4ze .:.

(#6143) Eyesis válasza margithid (#6141) üzenetére


Eyesis
őstag

Ez az átlagos szabad memória...
1 napra nézve is 260MB, és nem csak telefonálásra használom.

Eyesis

(#6144) kengyel válasza bl4ze (#6142) üzenetére


kengyel
nagyúr

A gyári kamerával a béta alatt nincs gond ?

kengyel

(#6145) bl4ze válasza kengyel (#6144) üzenetére


bl4ze
veterán

Nincsen, hibátlan.

.:. bl4ze .:.

(#6146) kengyel válasza bl4ze (#6145) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor ha még engedi, lehet én is felrakom. Köszönöm !

kengyel

(#6147) zzola


zzola
félisten

Weben az android eszközkezelőben látnom kellene a készülékem? Android Eszközkezelő

(#6148) kengyel válasza zzola (#6147) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen, az enyém látható.

Itt a kép róla.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#6149) zzola válasza kengyel (#6148) üzenetére


zzola
félisten

Nálam üres, gondolom ezért nem tudok részt venni a béta programban. Nem értem, hogy a búsba fogja érzékelni a készülékemet... :W

(#6150) kengyel válasza zzola (#6149) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez tényleg érdekes, mert a tiednek is látnia kellene. Nem lenne jobb egy visszaállítás,+ újra belépés a fiókokba ?
Vagy csak a fiókok törlése, és belépése ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.