Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Pankiii válasza dobolson (#5499) üzenetére


Pankiii
tag

Ezek a tokok is nagyon bejönnek nekem. Igaz, elég nőies minták, de ez a háromszöges unisex :D nagyon tetszik nekem. Mennyire védhetnek ezek vajon? Gondolom csak a hátlapot a karctól. ilyen tokokban senkise jártas itt?

(#5502) n.gab válasza eisento (#5498) üzenetére


n.gab
aktív tag

Én ilyet rendeltem.
Ma jött meg. Másfél hét alatt itt volt.
Próbálni még nem próbáltam.

(#5503) eisento válasza n.gab (#5502) üzenetére


eisento
addikt

ha sikerul kiprobalni jelezz milyen. koszi!

Mindenkitol kerdem aki hasznal nexus 5x-et. Ugye erre a telora nem jellemzo a melegedes? mert a htc m9+ az betyar melegszik... elindulok a kocsival 20 perc mulva mar tolteni se tolt mert tuzforro, gondolom mivel a htc femhazas emiatt meg jobban felveszi a hot... :\

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5504) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Sziasztok!

Szemezgetek a telefonnal, viszont lenne egy-két kérdésem:
-Megéri várni valami árcsökkenésre, vagy már csak 1-2 ezer forintokat fog változni az ára? Pl. ha megjelennek októberben az új nexusok, akkor ennek az ára lejjebb fog menni nagyobb mértékben?
-Elfogyástól kell tartani?
-Utóbbi pár oldalt elolvastam a fórumban, de nem vagyok tisztában, hogy a verzióknál mire kell figyelni. 511-től jó, azalatt meg jelentkezik töltéskor probléma? Esetleg van más hibája is?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#5505) csakany2001 válasza eisento (#5503) üzenetére


csakany2001
senior tag

Annyira szerintem nem fog melegedni de egy kicsit igen,az ujjlenyomat-olvasó környékén.Bár nem tudom az miért melegedett mivel abban ha jól tudom HelioX10 van.
S0m30n3
Szerintem max 60-ig megy le de szerintem előbb fog elfogyni mind hogy teljesen elveszíti az értékét.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#5506) dnelb válasza S0m30n3 (#5504) üzenetére


dnelb
veterán

Mivel a V20 már szeptemberben jön 7.0val, kb kizart hogy ne legyen ebben a hónapban új nexus. gfx bench adatbázisban már fel is bukkant a kisebb, 5inch,4gb ram, s820. szerintem amint kijonnek nem sokáig lesz már forgalmazva a jelenlegi nexus páros.

(#5507) bounder válasza dnelb (#5506) üzenetére


bounder
csendes újonc

Azt olvastam, hogy először a mostani Nexus széria kapja meg a frissítést, utána szeptember 6-án kijön a V20, ami az első új telefon lesz nugáttal, és az új Nexus vonal csak ezután fog megjelenni valamikor. Ettől függetlenül bejelenthetik őket korábban, ami elég lehet ahhoz, hogy megmozgassa a kifutó széria árait.

http://www.androidauthority.com/lg-v20-launch-date-707773/

"What’s more important is that the V20 will be the first smartphone to run Android 7.0 Nougat out of the box. Google has typically earmarked this honor for its own Nexus line, so winning the first Nougat phone is a real coup for LG."

[ Szerkesztve ]

(#5508) bl4ze válasza eisento (#5498) üzenetére


bl4ze
veterán

keress rá a beírásomgra szivargyújtóst rendeltem , útban van hozzám 5* revieweket kapott.

.:. bl4ze .:.

(#5509) TOZ válasza slice14 (#5483) üzenetére


TOZ
addikt

150 valamennyi, szerinted?

(#5510) stewe780 válasza eisento (#5498) üzenetére


stewe780
őstag

Spigen thin fit feketét használok. Nagyon jó a fogása, mert a műanyagra felvittek valami gumis réteget. A teló méretén nem dob sokat, karcoktól jól véd, eséstől még szerencsére nem tudom. Az ujjlenyomatot gyűjti, de egy törlés és szebb mint új korában. Nem olcsó, de nekem nagyon bejött. Korábban még vettem volna más tokot is, de most már lemondtam róla, ez nagyon megfelelő.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5511) dobolson válasza eisento (#5500) üzenetére


dobolson
senior tag

Blitzwolf kábelt és Aukey autóstöltőt biztos találsz ebayen, ezek megbízhatóak.

(#5512) stewe780 válasza eisento (#5503) üzenetére


stewe780
őstag

Na nekem ugyanez volt a Lumia 1020-al. Waze, meleg, töltést lekapcsolta. 7végén volt egy hosszabb utam a waze-val az 5X alatt. Igazából nem volt az az extrém meleg, de a telefon is jól bírta. Mondjuk én egy 13000mAh külső akksit használok, de töltötte folyamatosan, és nem forrósodott annyira mint a 1020. Persze azért hideg sem maradt, de forrónak sem nevezném. Majd lesz még nagyobb hőség is, kíváncsi vagyok hogyan bírja. Mondjuk ez az akksi sem semmi. 5 óra folyamatos navi, illetve töltés mellett egy led aludt ki az 5-ből, ami a töltöttséget mutatja.

Az árakról annyit, hogy nem tudom hol találtak rá valami marha nagy első szédiás készletre (510-es), de az most nagyon jó árban van. Egy friss példányra (606) én simán 6ezer pluszt fizettem az átlaghoz képest kb. 3 hete, és most is feláras.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5513) torma99 válasza stewe780 (#5512) üzenetére


torma99
aktív tag

Nekem is melegedett rendesen egy 520 km-es út alatt, viszont 100%-ról 5 óra 2 perc SOT-ot hoztam ki belőle mobilnettel és waze-zel takarékos fényerőn (power toggles)[ nincs autós töltőm]. Még bírta volna pár percig, de mondom lekapcsolom, meg már közel voltam otthonhoz.

(#5514) dobolson


dobolson
senior tag

Remélem, ezek a dolgok nem csak az új nexusokban lesznek meg, hanem a mi nugátunkban is.

(#5515) lorinho válasza stewe780 (#5512) üzenetére


lorinho
tag

Linkelsz nekem 606-ost? :)

(#5516) torma99 válasza lorinho (#5515) üzenetére


torma99
aktív tag

Fel kell hívnod így is úgyis a céget, hogy ne érjen csalódás. Pl. én mobilcornerről vettem 2 nappal később épp nem volt náluk elérhető. Szóval ez sokat változhat.

(#5517) stewe780 válasza lorinho (#5515) üzenetére


stewe780
őstag

Lövésem nincs, hol van most olyan. Egy csomó webshopot felhívtam, mire akkor találtam. Akkor az egyik legdrágább helyen, a nextelshop-ban volt. A mobilkereskedésben is igértek egy 606-ost, de mire a futár kihozta átváltozott 510-esre...

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5518) tomboy0013 válasza dobolson (#5514) üzenetére


tomboy0013
veterán

Technikai akadálya nincs, szóval maximum direkt tolhatnak ki velünk.

(#5519) dobolson válasza tomboy0013 (#5518) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, én ettől tartok. :)

(#5520) torma99 válasza dobolson (#5519) üzenetére


torma99
aktív tag

Kár lenne, az Opera miniben nagyon tetszik ez az éjszakai mód. A duplakopp viszont nem izgat.

(#5521) eisento válasza stewe780 (#5512) üzenetére


eisento
addikt

Mi ez az 510-es meg 606-os?
Van 5xbol vmi revizioszam?
Nehogy a vegen vmi elso gyartasut vasaroljak xD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5522) bl4ze válasza stewe780 (#5517) üzenetére


bl4ze
veterán

Amikor 1 hete én vettem akkor sem volt sehol 6xx sorozat, én is 510-est kaptam. (mobilkereskedes.hu)

.:. bl4ze .:.

(#5523) m_dawe válasza tomboy0013 (#5518) üzenetére


m_dawe
senior tag

Duplakoppos feloldás nemhiszem, hogy lesz, mivel 5X-en eléggé akksizabáló lenne. (Ha minden igaz)

(#5524) stewe780 válasza eisento (#5521) üzenetére


stewe780
őstag

Gyártási dátum. Első számjegy az év, következő kettő a hónap. 510 az 2015 októberi. 606 az 2016 júniusi. Lövésem nincs, hogy miért van a legtöbb helyen tavalyi gyártású. Valami nagyon nem stimmel, ezeknek már rég a felhasználóknál kellene lenniük.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5525) bl4ze válasza m_dawe (#5523) üzenetére


bl4ze
veterán

Felesleges is lenne kicsit, ott az ujjlenyomat beolvasás :)

.:. bl4ze .:.

(#5526) eisento válasza stewe780 (#5524) üzenetére


eisento
addikt

Ja eeeertem. Es van vmi elonye hatranya? Mert a sima nexus 5-nel ugye volt a bekapcsolo gomb lotyoges es irtak hogy x ho gyartastol mar nem lotyog. Ha csak az atalakitoban kulonbozik lekakilom kb 500ft az az atalakito nem gorcsolok.
Mar csak azt kell eldonteni hol vegyem eleg az 1 ev gari de az rendes gyari gari legyen lg szervizbe elfogadjak. Mert olvasom hogy van irr 2+2 ev gari. 2 ev forgalmazoi na az 2-3 honapig ulnek rajta masik 2 ev meg szoftra vonatkozik. Az meg minek ha ugyanaz az adb-s modszerrel lehet frissiteni mint a sima 5-nel akkor semmi gond mivel ugye garvesztessel nem jar...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5527) JackFeryll válasza bl4ze (#5525) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ami ugye tök kényelmes amikor az asztalon fekszik... ;]

Amúgy én is beszálltam a klubba. Majd néhány nap/hét után írok véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#5528) dobolson válasza bl4ze (#5525) üzenetére


dobolson
senior tag

De itt nem a képernyő feloldására szolgálna, hanem a környezeti kijelző "okosítása". Hogy ne kapcsolgassa be folyton akkor is, amikor nem az lenne a célod, hanem csak akkor, ha duplán koppolsz a kijelzőre. Vagyis dupla koppal csak megmutatja, h mi történt, milyen értesítés jött, aztán visszaalszik a kijelző, mint most is. Szerintem ez fasza, én pont azért nem használom ezt a funkciót, mert kissé rapszódikus a működése, de ez ezt kiküszöbölné.

(#5529) stewe780 válasza eisento (#5526) üzenetére


stewe780
őstag

Nincsen hivatalos hardver módosítás. Szóval semmi más konkrétum az átalakítón kívül.
Ha számlán rajta az imei, akkor az LG gariban szervizeli 1 évig. Ezt a webshopok is tudják és általában feltüntetik. De ha biztosra akarsz menni, egyeztessd előtte.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5530) mukisrác válasza Pankiii (#5496) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Huh, ezek de jók, valóban, szóljatok ha lehet ilyet rendelni :)

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#5531) Pankiii


Pankiii
tag

úgyfest ezlesz azidei kisebbik Nexus spec.

(#5532) Örni válasza Pankiii (#5531) üzenetére


Örni
senior tag

Gondolom ez sosem fog 70 ezerre leesni :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5533) Pankiii válasza Örni (#5532) üzenetére


Pankiii
tag

ez 90-ért is bőven jólenne ránézésre :DD

(#5534) stewe780 válasza Pankiii (#5531) üzenetére


stewe780
őstag

Ha ez igaz, akkor baromi jól tettem, hogy megvettem az 5X-et. Nálam a kamera volt az elsődleges szempont, és úgy látom nem ez a modul, hanem valami 11 megapixeles került bele. A nagyobbik meg gondolom milyen árban lesz...

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5535) Bazsee71 válasza Pankiii (#5531) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ez elég komolyra sikeredett. :)

Én most úgy gondolkozom, hogy ennyi pénzért az 5x best buy, bukni nagyon nem fogok, meglépem lassan.

És tudom már kérdeztem, de erősítsetek rá: ugye ez a készülék nem gondolkozik 1-1,5 másodpercet a telefonkönyv megnyitásánál? Különösebben nem foglalkoztat a CPU lassulás, mert nem fogom izzasztani, de ha telefonálni akarok, akkor ne vacakoljon.

(#5536) bounder


bounder
csendes újonc

Nézegetem egy ideje az ajánlatokat, és egy csomó helyen magyar nyelvvel árulják ezt a telefont(5X, 32GB). Én viszont angolul szeretném használni, szóval a kérdésem, hogy

- Lehet-e valahol normális áron (max. 100k körül) olyan telefont venni, ami tényleg dobozos, minden tartozéka megvan, senki nem nyúlt hozzá, senki nem bontotta ki, és nem telepített rá új ROM-ot?
- Ha mégis megveszek egy magyarítottat, akkor hogyan tudok visszaállni az eredeti ROM-ra?
- Van-e egyáltalán bármi káros mellékhatása a magyar ROM-nak? (pl. frissítések)

(#5537) fokukac válasza bounder (#5536) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nincs olyan, hogy magyar ROM. A gyári ROM beszél minden támogatott nyelven. Két klikkeléssel át lehet állítani.
Amúgy pl. az expansys-tól lehet tuti bontatlanul venni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5538) troszti válasza stewe780 (#5529) üzenetére


troszti
aktív tag

Milyen átalakítóról van szó a 606-os esetében? :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#5539) margithid válasza Pankiii (#5531) üzenetére


margithid
veterán

Nagyon jónak néz ki! Elfogadnám! Aksira lennék még kiváncsi.
Sajnos az az érzésem, hogy a nyitóára közel lesz a 200hoz, a nagy nexusé meg a 250hez...

(#5540) Pankiii válasza margithid (#5539) üzenetére


Pankiii
tag

nah azér ezt túlzásnak tartom :) Ha el akarják adni a magyar piacon is akkor nem 200k lesz. Mondjuk az 5X is 140 körül nyitott...

Off2: Megjelenés elött kb hány héttel szokták leleplezni, bejelenteni a gyártók a készülékeket?

(#5541) margithid válasza Pankiii (#5540) üzenetére


margithid
veterán

Meglátjuk, én a HTC névből indulok ki. Ők soha nem mérik olcsón a portékát. Ráadásul ebben csúcsprocesszor van, 5X-ben azért nem az volt.
Azért az tényleg érdekes lesz, ha az LG V20 előbb megjelenik mint a nexusok :)

(#5542) torma99 válasza bounder (#5536) üzenetére


torma99
aktív tag

A mobilcorner is bontatlanul adja. Német verzió, imeis számlával.

(#5543) torma99 válasza troszti (#5538) üzenetére


torma99
aktív tag

egy fehér, micróról type-c-re alakító modul. Én leginkább azzal töltöm pbankről, vagy micrós töltőről.

(#5544) stewe780 válasza Pankiii (#5540) üzenetére


stewe780
őstag

Ezen nagyot nevettem. :D Elképzeltem a HTC management-et, ahogy megbeszélik a termék árát. Kialakul a 200kHUF, de valaki megszólal, hogy ezt Magyarországon nehezen adjuk el ennyiért. Erre mindenki komótosan bólogat, és végül megállapodnak a 140ben...
De a viccet félre téve:
1. baromira nem ránk gondolnak amikor egy telefon árát kialakítják.
2. az iphone-t, meg az S7-et úgy veszik nálunk mint a cukrot, pedig nem éppen 140 ezer 1ik sem.

Én kb olyan S7, a nagyobbiknál meg S7Edge árra számítok. Ne legyenek illúzióitok. A HTC ceruzája sosem fogott vékonyan. És nem is fog olyan gyorsan esni, mint ahogy mondjuk az LG telefonjai, pl.: ez az X5 teszi.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5545) dobolson válasza stewe780 (#5544) üzenetére


dobolson
senior tag

Ezen én is röhögtem. :DD :DDD Én sem hiszem, h kalkulálnának a csóri magyarokkal, vagy kis piacokkal. Remélem, úgy lesz, mint anno az N5-tel, h az aktuális legjobb hardver volt benne és mégis olcsó volt. De ebben nem bízok.
Annyi még, h azért abban, h annyi s7 fogyott, erősen belejátszik, h szolgáltatónál kapni. Kb a vásárlók 70-80%-a törlesztőre veszi, nem egyben. A nexusokat pedig ki kell pengetni általában kp-re, mert ezek a boltok nem hiteleznek.

[ Szerkesztve ]

(#5546) n.gab válasza margithid (#5541) üzenetére


n.gab
aktív tag

Meg is látszanak az árak.
Nem nagyon megy a szekér.

(#5547) torma99 válasza dobolson (#5545) üzenetére


torma99
aktív tag

Lehet számítani egy 599/629-es nyitóárra a kicsinek, nagynál 749-re, ha Htc-ből indulunk ki. Ha a kamera gyengébb lesz, mint ebben, nem is igazán éri meg majd foglalkozni velük, amennyiben nincsenek extra igényei az embernek.

(#5548) Örni válasza stewe780 (#5544) üzenetére


Örni
senior tag

Pedig 12 Mpixel lesz a kamerája. De mindegy, mert húzós ára lesz valószínűleg.
Egyébként ez az 5X hogyhogy így lement? Látom a tesztben nyitóárnak 170-et írnak. Aztán év elején már 100 alá ment.

A magyar piacra majd jön a Nexus 5H :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5549) dobolson válasza torma99 (#5547) üzenetére


dobolson
senior tag

Ennyivel biztos lehet számolni, igen. :)

Örni: én csak erre a proci leszabályzós dologra tudok gondolni, mert egyébként elég frankó teló lenne ez. Ezzel együtt is az, a mai árán biztos, de aki anno 170-150 ezerért vette, az most biztos nem felhőtlenül boldog. :)

[ Szerkesztve ]

(#5550) torma99 válasza dobolson (#5549) üzenetére


torma99
aktív tag

Fokozottan igaz, hogy a mai innováció hiányos időkben érdemes az egy évvel korábbi modelleket lesni. 5X, P8, G4.

Edit: Nexus 5H? Csak nem zálogból visszamaradt S7-ek szinte féláron a Klapkánál?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.