Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5552) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Szerintetek a nexus 5x vagy a oneplus 3 a jobb választás?
Tudom, hogy árban nem teljesen egy kategória, de ez tulajdonképpen csak a n5x áresése miatt van így, egyébként kb azonos lenne.

(#5553) Örni válasza torma99 (#5550) üzenetére


Örni
senior tag

Neeem, H mint hungarian edition :)

Dobolson: esetleg arra tudok még gondolni, hogy a Google beleszól az árakba, a többi Nexus is jó áron volt.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5554) lorinho


lorinho
tag

Olvastam hogy a smartshop külön garanciáslapot ad IMEI-s számmal. Azt elfogadják LG szervízben?

(#5555) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Ma veszem a telefont, innen mehet a rendelés ? Számla, LG garancia adott ?
Előre is köszönöm.

kengyel

(#5556) eisento válasza kengyel (#5555) üzenetére


eisento
addikt

Ez jo kerdes en hivtam a mobilkereskedes.hu-t aztmondtak amit adnak garit az gyari, es elfogadja az lg szerviz. Sztem egy oran belul megrendeltetem a penzugyes kolleganovel hetfon kedden sztem hazhoz is jon :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5557) kengyel válasza eisento (#5556) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem is ezt mondták a telefonba, a számlán rajta lesz az Imei-szám, azzal már lehet a gyártónál garanciáztatni. Ja, és 510-es a telefon. :)

kengyel

(#5558) tomboy0013 válasza CyberPunk666 (#5552) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nyilván az OP3 a jobb, de van is pár 10 ezernyi különbség a kettő között, és nem az áresés miatt, hanem hardveresen azért igen csak jobb egy OP3. Hogy megéri-e megvenni ezt csak te tudod, te ismered a felhasználói szokásodat. Nekem nem érné meg az OP3 mert az 5X is tökéletes az én igényeimnek ergo felesleges pénzkidobás lenne számomra. De neked lehet nem az. ha háklis vagy az app újratöltögetésekre, a műanyag hátlapra, az IPS kijelzőre, a kis tárhelyre és ezekre jóval többet is szeretnél költeni akkor OP3. Ha mindig a legfrissebb gyári droidot szeretnéd, hátsó ujjlenyomat olvasót, jó kamerát (bár az OP3 se rossz), kevésbé konkurensektől összelopott dizájnt, kis súlyt és böszme nagy Nexus feliratot a hátlapra :D meg persze marha jó árat akkor Nexus.

(#5559) eisento válasza kengyel (#5557) üzenetére


eisento
addikt

Nem izgat hogy 510-es mert ugyis veszek autos toltot hozza vagy 500ert egy atalakitot, foleg ugy hogy hardveri valtozas nincs :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5560) Pankiii válasza eisento (#5559) üzenetére


Pankiii
tag

csak az már lassan 1 éve levan gyártva aztán ül valahol. Nemlenne jobb egy frissen sült? :P

(#5561) Gigicuci válasza kengyel (#5555) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Vegyed nyugodtan, én is onnan vettem, minden ok a számlával, IMEI rajta van.

(#5562) kengyel válasza eisento (#5559) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én is megrendeltem, engem sem izgat hogy tavalyi kiadás. Majd nézek itthon egy Usb kábelt, mert én sokat rákötöm a gépre.

(#5561) Gigicuci

Köszi szépen a választ.

Itthon tudtok kábelt ajánlani ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5563) dobolson válasza eisento (#5559) üzenetére


dobolson
senior tag

Az enyém is 510-es, de nem volt gondom a töltés közbeni érzékeléssel.

Kengyel: szerintem inkább ne itthon nézz, inkább rendeld meg kintről a megbízhatót. Itthon nem kapsz olyat, amit tesztelt is a gugli mérnök.

[ Szerkesztve ]

(#5564) Gigicuci válasza kengyel (#5562) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Én az alphasonic-ban vettem Manhattan márkájú USB-USB c kábelt, nincs vele baj. 2100 körül volt.

(Vegyél egyet, közben megjönnek majd a BlitzWolf-ok is az Aliról. :) )

(#5565) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

XXLGSM: nem tudják mi a szériaszám kezdete, nem árulták el hogy IMEI rajta van-e a számlán
Gsmhome: bolti garis, nincs imei a számlán, garancia lapot adnak amin van de azt nem fogadja el a hazai LG szerviz. ők sem tudják megmondani a szériaszám kezdetét.

A 510-esnél nem a telefon HW-ével van a gond, hanem a töltővel magával, mert nem megfelelő a földelése, (korábbi hozzászólásomban a részletek), kb a 509-510-es telefonok 5-10%-át érinti a hiba és ez globálisan értendő, nem tudni hogy Európába több érkezett ebből mint keletre vagy Amerikába.
Elég macerás az orvoslása, hiszen a szervizben a telefont is vizsgálják és azzal nincs gond másik töltőn...

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5566) kengyel válasza dobolson (#5563) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor most az 510-nek hardveres , vagy szoftveres gondjai voltak ? Már visszaolvastam rendesen, de van itt minden :)

Köszönöm mindenki korrekt hozzászólásait.

(#5565) Skyhigh

És ha gondom lesz a töltővel, szervizbe fordulhatok vele ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5567) dobolson válasza kengyel (#5566) üzenetére


dobolson
senior tag

Elvileg talán hardveres. :) De nekem pl nem is jelentkezik a dolog. De ha a töltővel volt a gond és szarakodna, gariban biztos adnának másikat.

(#5568) kengyel válasza dobolson (#5567) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az a gond, hogy 6-kezdődő telefont sehol nem találtam. Ha gond lenne vele, menni fog a szervizbe.

Néztem egy kábelt, ez jó hozzá ?

kengyel

(#5569) Skyhigh válasza kengyel (#5566) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Volt SW-s amit megoldottak a J frissítéssel és volt a HW-es ami egy rossz beszállító miatt volt.
Mivel OEM a töltő nem is nyilatkozik hivatalosan a Google/LG hogy mit tesznek, de nem hívták vissza eddig ezeket a töltőket.

#dobolson: nekem LG-vel volt már töltős mizériám pár éve és igen bekérték a telefont is ültek rajta majd 2 hetet majd jelezték, hogy a telefonnal nincs gond, SW frissítés megoldotta. amikor rákérdeztem, hogy és a töltővel mi a gond, mert azzal volt a gondom nem is értem a készülék miért kellett, akkor csak néztek, hogy a töltőt nem tesztelték. Megint 1 hét (a készülékkel :O ) majd megkaptam a papírt, hogy a telefonnak nincs baja a gyári töltőjével nem tölt azt elküldték bevizsgálni (4 hét).
Szerencsére 3 hét múlva cserélték.
Nem hiszem hogy egy 6 hetes mizériát bki kívánna magának.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5570) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Vki tudja értelmezni az alábbiakat?

Jelzem előre, hogy H791-es készülékről van szó!

72900 Ft-tól kapható a készülék. Ez magyar menü nélküli készülék és a rendelési idő kb. 1 hónap.

A magyar menüs készülék bruttó 83900 Ft-ba kerül és 1,5-2 óra alatt meghozzuk

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5571) slice14 válasza kengyel (#5568) üzenetére


slice14
veterán

A teszten csak két csillagot kapott, de legalább benne van a listában. Amúgy erre te is rákereshettél volna az összefoglalóba linkelt listában a keresés funkcióval.

Az más tészta hogy én inkább az 5 csillagok közül válogatnék.

Skyhigh: Nexus esetében nincs olyan hogy magyar vagy nem magyar menüs. Az a bolt hülyesége, mert a natív androidba alapból tartalmazza a magyar nyelvet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5572) kengyel válasza slice14 (#5571) üzenetére


kengyel
nagyúr

Néztem az összefoglaló anyagát, láttam is az ötcsillagos kábeleket, csak hazai boltot vadászok. Ha már két csillagot kapott, az már valamire használható. Törzsőrmesteri rang már nem rossz. :D
Akkor szétnézek a nagyobb kategóriában , köszönöm a segítséged.

(#5570) Skyhigh

Ezt a szöveget szépen megfogalmazták, így lehet vevőket elriasztani.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5573) bl4ze válasza kengyel (#5572) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez a kábel jó, és árban is baráti [link]

.:. bl4ze .:.

(#5574) kengyel válasza bl4ze (#5573) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt a kábelt megkeresem itthon, mert nem akarok kintről rendelni. Kellene hozzá a kábel, sokat használom a géppel összekötve. Nagyon köszönöm a linket. :R

kengyel

(#5575) d.mate08


d.mate08
tag

Ma meglett végre a telefon, maximálisan elégedett vagyok, akik kételkednek a RAM miatt, azok először probálják ki!

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#5576) kengyel válasza d.mate08 (#5575) üzenetére


kengyel
nagyúr

Honnan rendelted ? Már megrendeltem én is, csak kíváncsi vagyok. :)

kengyel

(#5577) d.mate08 válasza kengyel (#5576) üzenetére


d.mate08
tag

Szlovák oldalról, www.mobiluj.sk

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#5578) Skyhigh válasza kengyel (#5576) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Én is kíváncsi vagyok hogy honnan rendeltétek...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5579) kengyel válasza Skyhigh (#5578) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én innen rendeltem, és telefonos egyeztetéssel. Állítólag rendben van a bolt, este kiderül.

(#5577) d.mate08

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5580) slice14 válasza d.mate08 (#5575) üzenetére


slice14
veterán

A ram fogyasztásról csak ennyit: Kép ;]

Viccet félretéve, ha nem terheled túl ram zabáló appokkal, akkor nincs probléma. Ezt én KLWP szerkesztés közben hoztam össze. De ha nem szerkesztgetek, csak használom a telót, akkor ilyen 2-300 MB RAM szabad és flottul müxik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5581) kengyel


kengyel
nagyúr

Folyamatos navigációnál ( hárombetűs), nem tapasztalható túlzott melegedés ?

kengyel

(#5582) gzbotii


gzbotii
veterán

Most rendeltem egy ilyet, USB type A to C átalakítot, Benson 5* adott neki.
Használ valaki ilyet meg?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5583) bl4ze válasza kengyel (#5581) üzenetére


bl4ze
veterán

Melegedik, de nem túlzottan, olyan normálisan meleg :)

.:. bl4ze .:.

(#5584) kengyel válasza bl4ze (#5583) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az a melegség, minden telefonnál megvan :) És milyen maga a GPS- és a glonass, hamar talál jelet ?

kengyel

(#5585) gzbotii válasza gzbotii (#5582) üzenetére


gzbotii
veterán

Xiaomi átalakító ajánlott?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5586) stickermajom válasza gzbotii (#5585) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem Xiaomi van, CheckR szerint rendben van.

(#5587) dobolson válasza kengyel (#5584) üzenetére


dobolson
senior tag

1-2 mp és már van is pozíció. :)

(#5588) bl4ze válasza kengyel (#5584) üzenetére


bl4ze
veterán

Nagyon gyors, pontos. Nekem eddig nem volt bajom vele. (sima és nextgen esetében sem:)

.:. bl4ze .:.

(#5589) kengyel válasza dobolson (#5587) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az teljesen rendben is van. Egyenlőre nincs több kérdésem, nagyon köszönöm a korrekt és gyors válaszokat. :R Délután 17-után megyek érte, a többit majd élőben megtudom.

(#5588) bl4ze

Remélem én sem bánom meg, hogy tőlük vettem meg.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5590) Atti0705


Atti0705
csendes újonc

Hello mindenki! :)
Eddig nem nagyon szóltam hozzá a fórumhoz, többnyire csak olvasgattam a hozzászólásokat, de most, hogy komolyabban elkezdtem használni a telefont gondoltam írok egy kis véleményt.
Pár hónapja amikor megvettem nem használtam ki túlságosan a telefont, többnyire telefonáltam, mobilneteztem, fényképezgettem, és körülbelül 2 naponta kellett töltőre dugni a telefont.
Körülbelül egy hete új városba költöztem és elkezdtem jobban nyomkodni a telefonom, Here navigációt naponta használom, megy a Google fitnesz, folyamatos mobil net, és wifi, sűrűn beszélgetek a barátaimmal a facebook messenger-el, és Skype-al, néha fotózok. Ezzel az intenzitással a telefon elmegy reggel hattól kb éjjel 12-ig. Én ezzel a teljesítménnyel elégedett vagyok, biztos van hasonló árfekvésben jobb telefon ,de szerintem ez a készülék bőven szerethető kis darab!
Remélem ezzel segítettem annak aki esetleg egy ilyen telefon beszerzésén gondolkodik.

(#5591) slice14 válasza gzbotii (#5585) üzenetére


slice14
veterán

Ha rákerel, akkor meglátod. ;]

De tessék...

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5592) dobolson válasza Atti0705 (#5590) üzenetére


dobolson
senior tag

Hát hasonló árfekvésben megkockáztatom, h nincs jobb. Ezért az árért ez tényleg nagyon rendben van.

(#5593) stewe780 válasza Skyhigh (#5569) üzenetére


stewe780
őstag

Mi ez a töltő probléma? Nálam olyan van, hogy ha töltőre rakom, gyárira vagy egy mikrousb-sre átalakítóval, egyaránt jelentkezik. Szóval az van, hogy töltés alatt egy nagyon picit remeg a kép, amikor görgetés közben megáll az ujjam, folyamatosan egy ponton tartom, de a telefon úgy érzi, mintha egy nagyon picit mozgatnám, szoval kicsit remegteti a scrollt. Ez a gond? Igazából nem zavaró, ezzel szervízbe tuti nem vinném, de azért észrevettem.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5594) stewe780 válasza kengyel (#5555) üzenetére


stewe780
őstag

Okés a bolt, azt adnak, amit mondanak.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5595) kengyel válasza stewe780 (#5594) üzenetére


kengyel
nagyúr

Annak nagyon örülök, bár nagy gond nincs mert személyesen veszem át. Gondolom a doboz valami fémjelzéssel matricával ragasztott, így a helyszínen le tudom ellenőrizni.

kengyel

(#5596) stickermajom válasza stewe780 (#5593) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem a képernyővel nincs gond, de pl. az ujjlenyomat olvasó olyankor lassabban érzékel. Ez egy BW gyorstöltőnél, BW kábellel nem jelentkezik.

(#5597) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Vagytok bajban a számokkal. Enyém 510-es, minden rendben a töltéssel, stb.

Csak hogy tovább bővítsük a szám váriációkat:

Kinek van modelnévnek LGH791, vagy LGH791F? Enyém 791F. Nyugi, a B20-at mindkettő tudja. ;]

Pixel 8 Hazel

(#5598) torma99 válasza Skyhigh (#5570) üzenetére


torma99
aktív tag

Ez akkora ordas baromság amit küldött a cég, kerüld el messzire. Mindegyiken van magyar menü, legalábbis nekem alapból azt dobálta fel az első indításkor (én meg nem győztem átállítani).

Más: Az érintő dolgához. 606-os gyártású készüléken nálam semmi gond töltés alatt, sem gyorstöltőn, sem simán, sem powerbankon nincs semmi probléma.

(#5599) Šolaire válasza kengyel (#5555) üzenetére


Šolaire
veterán

Szia én tőlük rendeltem számlán rajta az imei tehát a gyári gari adott plusz simán be tudtam regizni a telót az lg honlapján. Plusz a doboz bontatlan lg matricával van leragasztva. Ja és nekem 604-es a teló.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#5600) kengyel válasza Šolaire (#5599) üzenetére


kengyel
nagyúr

Már sok jó visszajelzést kaptam a boltról, szerencsére jó helyet választottam. Köszönöm neked is a visszajelzést.

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.