Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Šolaire válasza kengyel (#5600) üzenetére


Šolaire
veterán

Szivesen :) majd írj milyen de szerintem nem fogsz csalódni ennyiért korrekt telefon szerintem. :))

“Praise The Sun” \[T]/

(#5602) drk88


drk88
senior tag

hali,
olyan kérdésem van, ma voltam külföldön és nem tudtam telefonalni se netezni. Telekom dominos vagyok aktivaltam reggel a travel surf csomagot, a roamingot is belottem az adatkapcsolat menüben. Fizeteskor megkaptam az smst de küldeni illetve telefonálni nem tudtam. Az operator logonal R volt. Ez lehet vmilyen beállítás hiba vagy a szolgáltató? köszi

[ Szerkesztve ]

(#5603) Skyhigh válasza drk88 (#5602) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Beregisztrált a másik hálózatra vagy nulla volt a térerő?

Nekem is haldoklik a kártyám és manuálisan kellett hálózatot választanom amikor külföldön voltam, onnan működött.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5604) eisento válasza Pankiii (#5560) üzenetére


eisento
addikt

meg lehet hogy jol kijovok belole mert ha mondjuk 1 even belul beadja a kulcsot eeees mondjuk nem lesz mar kaphato sehol es javitani se tudjak akkor ugye gariidon belul vagy visszaadjak vagy valaszthatok masikat, addigra jonnek az ujabb nexusok vagy a 6p lemegy annyira hogy arra cserelhetek :D

Szerk: ha hetfon vagy kedden megjon a telo a mobilkereskedes.hu-tol megirom / lefotozom milyen verzios stb. ^^

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5605) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Nextelbe most érkezett új szállítmány: 510-esek

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5606) Pankiii válasza eisento (#5604) üzenetére


Pankiii
tag

na ezt megkéne játszani :D

(#5605) Skyhigh - hoinnét szülik még azokat elő :)
csak 32 GB? 16-nál nemírja hogy raktáron

[ Szerkesztve ]

(#5607) drk88 válasza Skyhigh (#5603) üzenetére


drk88
senior tag

beregelt, max votl a térerő R is ott volt csak felkiálltó jeles volt. vásárlásról sms jött de amikor hivni akartam a női automata magyarázta h nem tudok hivást inditani. Ugy volt kiirva Telekom-AT | Telekom-HU

(#5608) bl4ze


bl4ze
veterán

Nekem is 510-es a telefon, mobilkereskedes.hu 2 éves garival és nincsen semmi gond töltéskor.

.:. bl4ze .:.

(#5609) eisento válasza Pankiii (#5606) üzenetére


eisento
addikt

hat annyira azert nem akarom hogy barmi baja is legyen a keszuleknek.... en hasznalni szeretnem sokaig mint ahogy a nexus 5-omet

bar remelem nem lesz olyan hibaja mint az n5-nek anno. a belso memoria ugy mondta be az unalmast hogy minden mukodott a telon de mivel akkor jott ki a 6-os android es nagyobb volt mint az eddigi frissitesek egyszeruen felraktam a telora, majd ugye app optimizing es elszamolt a vegeig majd kezdte ujra.

bevittem a szervizbe hat de mukszik a telo.... mondom de nem megy ra a frissites, hat ok annyira nem ertenek hozza felrakjak a gyari lg szoftvert ami meg asszem kitkat rendszer volt, es ha mukszik akkor ennyi. hat masodjara raszantam az idot amikor visszamentem hogy mondom akkor van itt wifi? van jo akkor lojjuk be letoltotte a frissites masfel ora alatt. persze utana latta a gyerek hogy tenyleg nem megy fel az ota update, es igy csereltek az alaplapot benne... :U :C

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5610) Skyhigh válasza Pankiii (#5606) üzenetére


Skyhigh
senior tag

VIP és NEXT-nek tuti ugyanaz a beszállítója, de sajna nem tudják a rendelésnél megadni, hogy mit szeretne a leendő ügyfél.

szvsz: anno a magyar importőr vagy egy-két nagyker betárazott belőle, és most hogy jön ki az új kezdik kiszórni, ezért is olcsóbb, ebből kifolyólag nem tartom valószínűnek, hogy jönne 6xx (ezekhez)

ezt alátámaszthatja, hogy az elmúlt 2 napban ~15 bolttal beszéltem/leveleztem/chateltem és vagy nem tudták megmondani (3db) vagy csak 510 volt nekik/rendelhető

update: Nexnél nem várható új szállítmány ebben a hónapban (kivéve ha vki felvásárolja a teljes készletet ami ma jött)

Feladtam, amint megjön az átalakítóm Kínából beadom a derekam és 510-esem lesz

A gyári kábel amit adnak az mind a két végén C type?

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5611) dobolson válasza Skyhigh (#5610) üzenetére


dobolson
senior tag

Igen, type c mindkét végén.

(#5612) troszti


troszti
aktív tag

Visszakerestem, de senki nem írta le konkrétan, hogy a mobilkereskedes.hu-nál ráírják a számlára az IMEI számot! Valaki tudna erről infót adni? :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#5613) tarti8 válasza troszti (#5612) üzenetére


tarti8
tag

Én két hónapja vettem tőlük. Rajta van a számlán az imei. 510 szériás, és az ég világon semmi baja nincs.

(#5614) #31631410 válasza tarti8 (#5613) üzenetére


#31631410
törölt tag

+1

(#5615) tomboy0013 válasza troszti (#5612) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem csak én leírtam vagy 5-ször, hogy gyári garancia van.

(#5616) troszti válasza tomboy0013 (#5615) üzenetére


troszti
aktív tag

Igen, ez tény, de ez nálam nem teljesen egyenlő azzal, hogy a számlára ráírják az IMEI számot. Persze utal rá, de biztosra szerettem volna menni és inkább rákérdeztem :)

Szerk.:
A többiektől pedig köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#5617) slice14 válasza troszti (#5612) üzenetére


slice14
veterán

Hát ezt akkor rosszul kerested vissza, mert én is leirtam egy párszor hogy gyártói garanciát ad.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5618) Skyhigh válasza slice14 (#5617) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Esetleg ezek a garancia dolgok bekerülhetnének az össze foglalóba felsorolás szerűen kik adnak gyártói garit, illetve a 509-510-511-604-606 különbségek is.

509 - Európába alig került hw-ben megegyezik a többivel.
510 ua mint a 509 de minden 4-5 töltőjével gond lehet (Megkérdeztem az LG-t cserélik a töltőt)
511 ua mint a 510 csak nincs rossz töltő
604-606 usb c type- usb a type átalakító

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5619) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Megvan a telefon egy 510-es fekete, 32-es telefon, és F-jelzésű. Android 6.0.1-el használom megvárom a végleges kijövetelét, addig elvagyok ezzel is. A telefon teljesen tökéletes, csak kicsit szoknom kell.
Tényleg minden jól működik rajta, ebben az árban nagyon megérte. A kamerát holnap lesz lehetőségem kipróbálni, de már tesztképet csináltam, ami teljesen jó lett. :)

kengyel

(#5620) Bremy


Bremy
csendes tag

Megjött a mobilcorner.hu -tól a Nexus 5x... sajnos hiába kértem 6xx-es szériát, 510-est kaptam, mondjuk mondták is előre, hogy esélytelen, hogy ők garantálni tudják, hogy milyen széria lesz, úgyhogy előre tudtam, hogy lesz ami lesz.

Elsőre szép meg jó, bár wp után elég fura a rendszer...

Az én ízlésemhez képest pedig eléggé melegszik (főleg az ujjlenyomatolvasó tud felforrósodni), de már egyszerűbb használattal is langyos... Remélem ez nem hiba, hanem egyszerűen csak a snapdragon 808 ilyen, aztán kész.. de nagyon nem vészes azért.. elviselhető.. az előző telóm középkategóriás cpu-val volt, az nagyon ritkán langyosodott..

amúgy frankó teló, jó választás volt

még néznem kell egy c-type-usb cuccot hogy a géphez tudjam kötni..

Ez az 510-es szériánál töltő probléma, ennek mi lesz a tünete, ha lesz??

Köszi

(#5621) eisento válasza Bremy (#5620) üzenetére


eisento
addikt

bár wp után elég fura a rendszer

az mit jelent, hogy fura? remelem nem azt akarod sugallni, hogy a wp atlathatobb :D

fater kapott cegenel egy lumia 550-est win10-el hat eletemben nem lattam meg ilyen katyvaszos oprendszert, asztalin jo de mobilon... :D

amugy grat hozza :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5622) stewe780 válasza torma99 (#5598) üzenetére


stewe780
őstag

Enyém is 606-os. Igazábó lehet, hogy a munkahelyen valami gagyibb toltő van, azon vettem észre a kijelző mocorgását töltés alatt, ha egy ponton tarzottam az ujjam. Az egy mikrousb-s, átalakítóval használtam, elég lassan töltötte fel a telót, szóval kellett használnom töltés alatt sokszor. Most kipróbáltam a gyári töltővel egyáltalán nem jelentkezik, vagy csak annyira minimálisan, hogy egyetlan pixelt ugrik el néha. Mondjuk a melóhelyen sem volt annyira zavaró, de azért látványosabban mocorgott.

Más: ma nagyon sok képet csináltam, ez a kamera csúúúúcs!! Mondjuk azért melegedett is a kicsike rendesen a HDR sorozatoknál. :D Mekkora hőfokig bírja a proci? Valahol azt láttam, hogy 115C foknál nyomja a shutdown-t. Annak mondjuk a közelében sem jártam, de azért a 70-et erősen meglépte.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5623) Skyhigh válasza Bremy (#5620) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Töltőről használva a képernyő vibrál, nem úgy reagál ahogy szeretnéd.
Ezt mondjuk azonnal le is tudod tesztelni, megfogsz egy ikont mintha átszeretnéd helyezni és ha ugrál mindenfelé, vagy hasonló nem megszokott viselkedést látsz akkor ez gond lehet, de az is számít hogy melyik a legutóbbi biztonsági frissítés van fent. amennyiben a J jelű fent van akkor a töltő okozza, ha nincs akkor tedd fel a legutolsó biztonsági frissítést OTA-ról és nézd meg újra, az esetek nagy részében megszűnik. Ekkor SQ hiba okozta.

#5622 stewe780: Igen ez a földelés hibája, te rajtad és a kijelzőn keresztül próbál a telefon földelni.
Nem kell félni, nem fog megrázni, mert nagy részben a töltőn keresztül földel, csak nem tökéletesen

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5624) stewe780 válasza Bremy (#5620) üzenetére


stewe780
őstag

Te miről váltottál? Nekem egy lumia 1020 volt előtte, ahhoz képest ez egy rakéta. Mondjuk nekem az is melegedett mint állat, navi alatt nyáron sokszor még a töltést is lekapcsolta.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5625) slice14 válasza Skyhigh (#5618) üzenetére


slice14
veterán

A garancia dolgot azért nem merném beírni, mert ha a boltváltoztat a dolgokon és már nem IMEI-s számlt ad, de az illettő megveszi, rajtam veri le, ill, rosszul érezném magam.

A reviziók jó ötletnek tünnek, hamarosan beszúrom a gyakran ismételt kérdésekhez.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5626) stewe780 válasza Skyhigh (#5623) üzenetére


stewe780
őstag

Ok, de akkor ez nem gond, ilyen és kész. Vagy ez az a töltési hiba amivel itt páran szervizbe mentek?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5627) n.gab


n.gab
aktív tag

Nektek nem szoktak panaszkodni mások, hogy telefon beszélgetés közben rosszul hallanak ezen a telefonon? Elhallkultok vagy ilyesmi?
Egyre többen mondják az elmúlt pár napban.
Vagy lehet az Én hülye telefonálási szokásom miatt van, hogy eltartom egy kicsit a fejemtől telefonálás közben a telefon alsó részét kb 5cm-re?
Ha eltartjátok egy kicsit a telefont telefonálás közben
Nálatok is jellemző ez?

(#5628) Skyhigh válasza slice14 (#5625) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Esetleg beírhatod úgy a garanciát hogy 2016.08.01-i állapot szerint, de mindenki érdeklődjön, mielőtt rendel.

2 hétig kb még fogok telefont keresni, tehát tudom adni az infót a cégekről...

Amennyiben mégsem azt is elfogadom, ugyanis még kb 2-3 hónapig forgalmazzák.
Kivéve ha tényleg vki nagyon betárazott 510-ből...

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5629) brownus válasza Skyhigh (#5628) üzenetére


brownus
veterán

hol tudom megnézni, hogy az enyém 510-e?

(#5630) Skyhigh válasza n.gab (#5627) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Könnyen lehet, mert a zajszűrővel (felső mikrofon) ilyenkor már veszi a hangodat, hiszen az pont a környezeti zajokat szűri ki valamelyik Dolby algoritmussal.

Próbáld ki hogy vkivel beszélsz és eltartod majd vissza teszed, hogy mit mond.
Nálam (nem Nexus) korábban ez probléma volt, ugyanis ha a közelség érzékelő jelzi hogy az arcomon van a telefon akkor működik a zajszűrés a felső mikrofonnal. ha teljesen elvettem az arcomtól akkor nem volt gond mert nem működött a külső zaj szűrés.

#5629 brownus: a gyártási szám elő három számjegye (S/N után)

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5631) stewe780 válasza kengyel (#5619) üzenetére


stewe780
őstag

Tehát H791F? Mostanában többen kaptak ilyet. Lehet, hogy Európában már teljesen kifogyott az 5X? Amcsiban meg senki nem vette, és most idehozták az ott megmaradt készletet?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5632) Skyhigh válasza stewe780 (#5631) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Az amcsi nexus 5x az H790

A H791 és az H791F között én annyi különbséget látok hogy az előbbi több szabványt/csatornát tud, de javítson ki valaki ha rosszul tudom.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5633) dnelb


dnelb
veterán

(#5634) Skyhigh válasza dnelb (#5633) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Tehát a nem "F"-es 32 gigás és tudja az összes (AP-AM-EMEA) frekvenciákat

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5635) Bremy válasza stewe780 (#5631) üzenetére


Bremy
csendes tag

Én 791F-est kaptam ma.. de ahogy nézem ez nem okoz semmi hátrányt, mert minden itthoni LTE frekit tud... vagy rosszul látom?

(#5636) Bremy válasza stewe780 (#5624) üzenetére


Bremy
csendes tag

Lumia 830 meg 930.. a 930 melegszik, a 830 lassu...

(#5637) Bremy válasza eisento (#5621) üzenetére


Bremy
csendes tag

Pont azt akartam sugallni, hogy a Win10 mobil szerintem elég frankón kitalált rendszer :-p de én együtt nőttem fel vele.. wp7 óta az van :-D

(#5638) dnelb válasza Bremy (#5637) üzenetére


dnelb
veterán

tök jó. kár hogy semmi app nincs rá. enélkül meg nem számít okostelefonnak :) én megőrültem mikor wpt kellett használnom amikor szervizben volt a G2-esem. Normális navi nincs, a here drive egy vicc, maps nincs, waze kifagyott 5ből 3x (már amikor hajlandó volt elindulni), az appok amik meg vannak, az androidhoz képest fele annyit tudnak, nincs natív yt app, nincs alternatív böngésző. Röviden gyűlölöm azt a rendszert, dehát nem hiába van 3%on, hamarosan meg ki is pusztul :)

[ Szerkesztve ]

(#5639) Bremy válasza dnelb (#5638) üzenetére


Bremy
csendes tag

Hát nem tudom, nekem nem sok app hiányom volt.. de ez én vagyok... a gyári appokat (amikre nincs alternativa.. email sms ilyesmi) azokat szerettem.. a térkép az kb. két hete ujult meg.. a régi here drive szar volt az tény.. de win10en már nem láttam hibáját.. waze pedig sosem fagyott le.. teljesen jól ment... yt app meg tényleg nincs :-) hát ez van... nem mondom hogy nincs mit fejleszteniük... :-)

(#5640) slice14 válasza dnelb (#5633) üzenetére


slice14
veterán

Na akkor ezt is bedobom az összefoglalóba, ha oda érek. Már mint a H791F frekijeit.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5641) stewe780 válasza Skyhigh (#5632) üzenetére


stewe780
őstag

Ott a pont. Nem amcsi az F-es. Hülyeséget olvastam egy fórumban, és nemcsak elhittem, de még tovább is osztom... de sosem késő tanulni, most utánanéztem, csak egy csökkentett frekvenciájú készülék, de a kis hazánkban szükséges minden tartománnyal rendelkezik.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5642) Skyhigh válasza stewe780 (#5641) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Amennyiben jól olvastam az 509-esből csak "F" mentes kiadás volt. Egy igazi világ telefon...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5643) bedibazsa válasza n.gab (#5627) üzenetére


bedibazsa
senior tag

De, folyamatosan mondják, hogy nem hallanak. Eddig iPhone-on ilyen nem volt, de itt minden második hívás ilyen. Térerő van, Telekomos előfizetéssel.

(#5644) bedibazsa válasza Skyhigh (#5630) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Valószínűleg ez lehet nálam a hiba, mert akkor jelentkezik ez, ha pár centire eltartom a mikrofont. Köszi az ötletet.

(#5645) n.gab válasza bedibazsa (#5643) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nekem se volt soha ilyen WP-n.
Előbb egyik fórumtárs írta mi lehet a baj majd próbálok jobban oda figyelni,hogy működjön a közelség érzékelő.
Hátha csak ennyi a baj. Próbáld ki Te is.

(#5646) bedibazsa válasza slice14 (#5580) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Hol tudom megnézni a pillanatnyi RAM-fogyasztást? Csak úgy látom, hogy az elmúlt 3 óra. Valószínűleg már sokszor volt ez kérdés. :-D

(#5647) dobolson válasza bedibazsa (#5646) üzenetére


dobolson
senior tag

A fejlesztői menüben van.

(#5648) kengyel válasza stewe780 (#5631) üzenetére


kengyel
nagyúr

A doboz szerint Francia a készülék. . Ma sajnos nem lesz a kamera kipróbálva, az idő nem engedi.
Hogy tudom felrakni az N-robotot ?

Akkor most az enyém hogy F-es, valami butított verzió lenne ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5649) dobolson válasza kengyel (#5648) üzenetére


dobolson
senior tag

Gugliban keress rá az android béta programra. Ott minden le van írva. De kb annyi, h beregisztrálsz a Gmail-fiókkal, és jön is ota-n az update a telóra. Downgrade ugyanígy zajlik.

(#5650) n.gab válasza kengyel (#5648) üzenetére


n.gab
aktív tag

OTA Updates through Android Beta Program résznél.
Android Beta Program.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.