Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) niof válasza n.gab (#5450) üzenetére


niof
addikt

Ha fent van az utolsó béta, akkor már eleve 7-et használsz...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5452) bl4ze válasza niof (#5451) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam is N (7) van fent, gondolom majd erre is jön valami OTA.

.:. bl4ze .:.

(#5453) n.gab válasza niof (#5451) üzenetére


n.gab
aktív tag

Igen ezt tudom.
De mintha nem olyan rég olvastam volna a fórumba,hogy ha megjön a végleges.
Akkor ki kell lépni a béta programból és újra kell rakni a véglegest.
Vagy félre értettem valamit?

(#5454) dobolson válasza n.gab (#5453) üzenetére


dobolson
senior tag

Ja, eddig talán így volt, valszeg így lesz most is.

(#5455) niof válasza n.gab (#5453) üzenetére


niof
addikt

Szerintem nem "kell" kilépni, de egy fr-t érdemes lesz majd csinálni. Attól, hogy a béta programban vagy, semmi negatívum nem ér. Max ha jön egy még újabb rendszer, akkor annak is kapod az alpha-béta verzióit. Ha ezt nem szeretnéd, akkor érdemes kilépni. De ez még elég messze van...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5456) slice14 válasza niof (#5455) üzenetére


slice14
veterán

Nem a bétából való kilépés a lényeg, hanem az h a preview-ről eddig sose lehetett frissíteni eddig a véglegeset. Ezért kell kilépni a bétából h jöjjön OTA-n a6x és majd arra fog jönni a 7.0 OTA-n.Persze csak akkor, ha valaki az OTA-t részesíti előnyben.

De még nem kell ezt biztosra venni, de valószínű hogy ez lesz.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5457) n.gab


n.gab
aktív tag

Oké!
Mindenkinek köszönöm! :R
Így már tiszta.

(#5458) niof válasza slice14 (#5456) üzenetére


niof
addikt

Igen, ilyesmi nekem is rémlik a bétára való feliratkozáskor elolvasott szövegből... Mondjuk az úgy elég szar lesz, ha kilép valaki, és a teló downgradel mondjuk 6.0.0-ra, és onnan minden egyes verziót egyesével fel kell majd húzni, egészen a 7-ig... Na és persze hogy minden fasza legyen, mikor eléred a legutolsó verziót, akkor meg csinálni egy fr-t, hogy "tiszta" rendszerrel kezdhess neki a dolgoknak. Na, ezt lehet nem játszanám végig, inkább felrakom manuálisan a frisset...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5459) slice14 válasza niof (#5458) üzenetére


slice14
veterán

Nálam a legutóbbi 6.0.1-et húzta le OTA-n anno, mikor tesztelés után visszatértem 6.x-re. Tehát nem less ezzel probléma szerintem. Azóta már egyszer még kipróbáltam a DP4-et is, de azt már FlashFire-vel tettem fel, és mikor rájöttem hogy mindíg **ar, akkor image-ből visszatettem a 6.x-et.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5460) bl4ze válasza slice14 (#5459) üzenetére


bl4ze
veterán

igaz csak pár napja van meg az 5X, de a béta N-nel semmi baj nincsen. szépen megy.
egyedül ez az AZ Camera app áll le, ha fotózni akarok leáll, kilép.
Ami fura, mert 1 napig jó volt, utána nem.... :Y

.:. bl4ze .:.

(#5461) slice14 válasza bl4ze (#5460) üzenetére


slice14
veterán

Én Taskert és különböző pluginjait is használom, és ezzel volt problémám.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5462) bl4ze válasza slice14 (#5461) üzenetére


bl4ze
veterán

Értem, én átlag userként azokhoz nem nyúltam. :D

.:. bl4ze .:.

(#5463) Kispósi


Kispósi
aktív tag

2 napon belül másodjára fordul elő hogy meghülyül a teló.
bármit nyomok a billentyűzetet hozza fel. Nova launcher +
PureNexus ROM,

Szerintetek rendszer vagy Nova?
Lehet megérett a frissítésre :/

(#5464) TOZ válasza Kispósi (#5463) üzenetére


TOZ
addikt

Novaval nincs bajom, evek ota stabil.

(#5465) dnelb válasza TOZ (#5464) üzenetére


dnelb
veterán

Nekem is 4 évig volt nova, most viszont a pn gyári launcher3asan vagyok, és nincs az az app nyitások utáni apró delay mint novanal.. fórumon írták, és tényleg, delay van.

(#5466) m_dawe válasza Kispósi (#5463) üzenetére


m_dawe
senior tag

Én kb. az első PN build óta azt használom nova launcherrel, de eddig még nem fordult elő ilyen.

(#5467) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Akit érdekel:
VIP-Phone S/N:510-es van és az raktáron
Nextel: nincs raktáron várnak 5xx-es szállítmányt.

Jól betárazhattak az első szériából, nem is gondoltak arra hogy rejtett hiba vagy bmi katasztrófa történik.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5468) margithid válasza Skyhigh (#5467) üzenetére


margithid
veterán

Napról napra mennek lejjebb az árak, szerintem most ki kell várni aki 5X-et vagy 6P-t akar venni.
Annyira még nem kifutó készülék, az új széria még meg se jelent.
Szerintem 1 hét és 70k alá benéz az ár!

[ Szerkesztve ]

(#5469) dnelb válasza Skyhigh (#5467) üzenetére


dnelb
veterán

durva, nekem februárban adtak 511et mobilkereskedesben :DD nem mintha bármit számítana

(#5470) slice14


slice14
veterán

Srácok, linkeltem az összefoglalóba a pure nexus romot, de nem tudok róla szinte semmit, mivel nem használtam még. Jó volna ha írna valaki egy pár szavas jellemzést róla, hasonlóképpen mint ahogy a chroma-nál van.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5471) fokukac válasza margithid (#5468) üzenetére


fokukac
nagyúr

az Expansys épp emelte az árat...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5472) margithid válasza fokukac (#5471) üzenetére


margithid
veterán

Nem csak az expansys létezik...
T-mobile volt, hogy a kifutó modellek árát megemelte, nem csökkentette.
Olvtárs is írta, hogy ő 120ért vette tavaly októberben a nexus 6-ot, mikor itthon jóval 100k alatt voltak az árak.
Ki honnan rendeli, mennyire figyeli az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#5473) eisento válasza slice14 (#5470) üzenetére


eisento
addikt

Sziasztok!

Jol tudom hogy 5x-re megjelenik az android 7-es valtozata a nougat hivatalosan?

Sima 5 nexusom van arra tudom hogy jon, a ceges htc m9+omat lehetosegem van lecserelni es mivel nexussal meg voltam elegedve ezt a htct meg utalom mert egy szutyok igy 5x-re cserelnem
Gsmhomeba lesz vasarolva 32gb-os.

Kell vmire figyelnem?
Azert a gsmhomebol mert veluk szerzodott a ceg de ha 100000ftig van mashol rendes gyari garival megirnatok? Koszi!

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5474) dobolson


dobolson
senior tag

Próbálta már valaki a kiszivárgott nexus launchert?

Eisento: Nexus 5-re nem jön a 7.0, 5x-re jön.

[ Szerkesztve ]

(#5475) slice14 válasza eisento (#5473) üzenetére


slice14
veterán

Az 5X tavaji készülék, ami 18 hónapig kap rendszerfrissítést. Így megkapja, és talán a következőt is. Viszont ugye ott van a biztonsági frissítés is, amit 2018 szeptemberéig kapja meg.

Amire figyelj hogy IMEI számos számlt kapj.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5476) tomboy0013 válasza eisento (#5473) üzenetére


tomboy0013
veterán

5X-re megjelenik a 7 és még a 8-as android is jövőre, a sima 5-re már hivatalosan nem jön több főverzió frissítés.
A mobilkereskedés.hu-t tudom javasolni, ott gyári garanciát kapsz és 86 körül van a 32GB-os ha jól emlékszem. Egyébként telefonon utána érdeklődhetsz akár GSM boltokban is, a gyártói garanciának csupán annyi a kitétele, hogy EU modell legyen (H791) és rajta legyen az IMEI szám a számlán. Amire a jövőben figyelni kell, hogy vegyél hozzá tokot mert mert hamar el tud színeződni a hátlap sajnos. Illetve USB A - USB C kábel nincs hozzá, azt külön kell beszerezni mert csak dupla C-s végű kábel van hozzá alapból.

(#5477) niof válasza dobolson (#5474) üzenetére


niof
addikt

Hol szivárgott ki? Link?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5478) dnelb válasza dobolson (#5474) üzenetére


dnelb
veterán

igen, laggos.

(#5479) dnelb válasza margithid (#5472) üzenetére


dnelb
veterán

na megnéztem direkt miattad, jól emlékeztem ,sosem volt 100 alatt mert hamarabb vonták ki..[link] ott az Árdiagram

[ Szerkesztve ]

(#5480) dobolson válasza niof (#5477) üzenetére


dobolson
senior tag

link

Köszi, Kriszitán, akkor még hanyagolom.

(#5481) Skyhigh válasza fokukac (#5471) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nextel is emelt 2K-t a 3 héttel ezelőtti árhoz képest

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5482) dnelb válasza dnelb (#5479) üzenetére


dnelb
veterán

jah es januárban minden gond nélkül adtam el 105be, de biztos a vevő volt a hülye hogy nem vette meg 80ba újonnan... :D nyugi, még akkor is 120 volt az ára mindenhol.

(#5483) slice14 válasza dnelb (#5482) üzenetére


slice14
veterán

Ja, én 132e-ért vettem januárban a mobilkereskedésnél, azért kicsit fel**sz a dolog, mikor rágondolok.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5484) margithid válasza dnelb (#5482) üzenetére


margithid
veterán

Ott a link amit küldtem, bőven 100k alatt volt az ára, de nem vitatkozom...

(#5485) dnelb válasza slice14 (#5483) üzenetére


dnelb
veterán

nexus6rol beszélek. de az 5xet enis annyiért vettem, ekkorát még semmin se buktam.. :D el se fogom adni, marad bulitelefonnak jövőre :DD

[ Szerkesztve ]

(#5486) dnelb válasza margithid (#5484) üzenetére


dnelb
veterán

nem is kell mert hülyeséget beszélsz!
idézet a linkedből : "Megjegyzendő, hogy ez egy limitált készletre vonatkozó akciós ebay ár, " :U ez tudod mit jelent? 5 darab max, napi szinten van ilyen manapság is. es bocs, de az arukereso diagram nem hazudik.
[link] mint ez.. most akkor 110k a 6p? nem

[ Szerkesztve ]

(#5487) niof válasza dobolson (#5480) üzenetére


niof
addikt

Köszi!

Kövezzetek meg, de nekem bejön! :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5488) dobolson válasza niof (#5487) üzenetére


dobolson
senior tag

Nekem is bejön, de abban a 2 percben, amíg fent volt, befagyott, meg nem működött a now előhívása húzó mozdulattal. Szóval várok a véglegesre, azt mondják, önálló app lesz, nem a mostani frissítése. :)

(#5489) Pankiii válasza Skyhigh (#5481) üzenetére


Pankiii
tag

1 hete volt a legolcsobb , 71k volt a fekete 16 GB talán...szerintem ennél csak drágábbak lesznek mostmár

(#5490) Skyhigh válasza Pankiii (#5489) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Sajnos ez igaz lehet, csak az zavar, hogy mindenhol 510-esek vannak, 511 alig 604 meg sehol...

Az 510-től tartok, mert ott előjöhet a töltési/hw probléma amit az 511-ben már javítottak.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5491) dnelb válasza Skyhigh (#5490) üzenetére


dnelb
veterán

Arra gondolsz hogy töltés alatt hülyén érzékelt a kijelzo? mert az szoftveres volt.

(#5492) Skyhigh válasza dnelb (#5491) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Igen mégpedig annak az extrém verziójára amikor a kijelző nem is reagál semmire sem.
Ez nem szoftveres eredetű, hanem a töltő hibája aminek a földelése nem megfelelő.

[link]

A lényeg kiemelve:
So it seems improperly-grounded chargers were indeed the problem: A bad batch of chargers (probably from TN Telecom in China) that LG/Google bought for the 5X in many territories.

These chargers were not properly grounded, resulting in excessive electrical noise up the cable messing with the touchscreen. You can demonstrate this by using that charger, and touching the ring around the fingerprint sensor, which causes the touchscreen problems to stop.

This is all confirmed on the Google thread linked to in my main post. You'll also see that sadly, Google has not issued a recall or exchange programme. I called them and explained all this, and eventually they agreed to let me buy the standard Google USB C charger and then refund me for it upon presentation of proof of purchase. A few others have had luck with this but not everyone - it's difficult as Google support staff don't all seem clued up on this problem.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5493) dnelb válasza Skyhigh (#5492) üzenetére


dnelb
veterán

ok, akkor nem tudom:) en úgy tudtam szoftveres, nekem is csinálta pedig 511, minden 4. érintest vett. aztán kijott a J végű update es megszunt.

(#5494) Pankiii válasza Skyhigh (#5490) üzenetére


Pankiii
tag

jelezd, ha találsz valahol :)

(#5495) eisento


eisento
addikt

koszonom az info-t fonok rabolintot, H791-es a telo viszont neztem a szamlakat az imei nincs rajta csak a gyartasi szam gondolom azt meg nem fogadjak el az lg szervizbe :\
megneztem amit ajanlottatok http://mobilkereskedes.hu/-t megprobalom mondani a fonoknek hogy innen kene (raadasul olcsobb is...)

mar alig varom hogy cserelhessem a htc-t lefele :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5496) Pankiii


Pankiii
tag

Ezek a Live tokok baromi jól néznek ki :Y

(#5497) stickermajom válasza Pankiii (#5496) üzenetére


stickermajom
addikt

Kár, hogy a Google bennünk nem lát piacot. :(

(#5498) eisento


eisento
addikt

az osszefoglaloban megtalalhato tokokat illetve autos toltoket hogyan lehet beszerezni magyarorszagrol? amazon azt irja magyarorszagra nem szallitanak :(

ha esetleg valaki hasznal jo autos toltot linkelje mivel egesz nap kocsiban ulok autos tolto mindenkepp kelleni fog (meg ugy latom rendes usb-s adatkabel is hozza...)

spigen nillkin tokok hatlapok mennyire ajanlott kategoria? speedshopnal az legalabb van...

autos toltobol is vmi normalis kellene mivel vezetek allandoan es hasznalom a WAZE navit muszaj a tolto...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5499) dobolson válasza Pankiii (#5496) üzenetére


dobolson
senior tag

Bakker, ez tényleg mocsok jó!

eisento: az összefoglalóban található kábelek, autóstöltők beszerezhetőek pl ebay-ről is, ingyenes postával.

[ Szerkesztve ]

(#5500) eisento válasza dobolson (#5499) üzenetére


eisento
addikt

akkor ezek szerint en vagyok bal kuki es nem talaltam meg :DDD megnezem ujra. :DDD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.