Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) lajos75 válasza Šolaire (#5050) üzenetére


lajos75
senior tag

eredeti nano sim.

(#5052) Pepe7209 válasza lajos75 (#5051) üzenetére


Pepe7209
csendes újonc

Hát éppen ez a bajom, hogy mindig kéri a pin kódot! Az ujjlenyomat olvasó érzékeli az ujjam és ahogy felébredt a teló kéri a beállított pint. Ha a rossz ujjamat rakom oda nem ébreszti fel a telót, ez logikus. De minek kér pin kódot ha az én ujjlenyomatom stimmel!

(#5053) slice14 válasza Pepe7209 (#5052) üzenetére


slice14
veterán

Próbbáld meg több szögből beolvastatni az ujjlenyomatod beállításkor. és nyomd rá az ujjad mikor veszed fel az ujjlenyomatod, ill felnyitnád.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5054) Richee11 válasza lajos75 (#5048) üzenetére


Richee11
senior tag

Neked mennyi idő alatt jött ki a készülék a nextelshoptól?

(#5055) Šolaire válasza lajos75 (#5051) üzenetére


Šolaire
veterán

Enyém kivágott sim arra fogtam a szorulást ezek szerint nem az a gond :(

“Praise The Sun” \[T]/

(#5056) Pepe7209 válasza Šolaire (#5055) üzenetére


Pepe7209
csendes újonc

A bal és a jobb mutató ujjamat több szögből rögzítettem (így is kéri). Ha ezeket érintem oda felébreszti a telót és rögtön kéri a pin kódot. Bármelyik másik ujjamat teszem oda (amelyek nincsenek rögzítve) csak rezzen egyet, de nem ébreszti fel a képernyőt!
Ha ki akarom kapcsolni a pin kód kérését, akkor azt írja, hogy törlödnek a rögzített ujjlenyomatok is!

[ Szerkesztve ]

(#5057) slice14 válasza Pepe7209 (#5056) üzenetére


slice14
veterán

Ha beírod a pint és utánna visszazárod, uttánna is kéri a pint ha felakarod oldani az ujjaddal?

Mert pl első beállítás után is kéri a pit az első felnyitásnál.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5058) stewe780 válasza Pepe7209 (#5056) üzenetére


stewe780
őstag

Reboot után nekem egyszer kéri a pint, mert szerinte az ujjlenyomat nem eléggé biztonságos. Utána többször nem kéri. Ujjam a hátoldalra és már használhatom is. Szerintem nagyon jól működik. Gyors 1szerű.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5059) lajos75 válasza Richee11 (#5054) üzenetére


lajos75
senior tag

Én bent voltam az üzletben érte.

(#5060) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Ujjlenyomat pin mizéria: Ha a bekapcs gombal zárod le a telót, akkor feltudod oldani ujjlenyomatal pin-mimta nélkül. Ha, külső alkalmazással zárod le a telót, pl. a képernyőn egy lezáró ikonnal, akkor mindig kéri a pint vagy mintát. Aki nemakar sokat szöszölni, beállít egy egyszerű mintát, kímélve ezzel a bekapcs gombot. Én vegyesen használom, helyzetfüggő, ha rohanok egyszerűbb a bekapcs gomb.

Kábel, átalakító mizéria: Az összefoglaló nem dísznek van. Nagyon sok kábel-átalakító tönkreteheti az alaplapot mert hibás kiosztásúak. Bemegyek a boltba és veszek egy névtelen valamit, az zsákbamacska. Összefoglalóba linkelve van egy Amazonos teszt sorozat. Én onnan néztem ki egy Spigen USB 3.0-Type c kábelt ami 5 csillagot kapott. Mellesleg sokkal jobb mint egy átalakító. Én is vettem átalakítót, sosem lehet tudni alapon, egy BlitzWolfot. Xiaomi ami még jó.

Sokszor csak a keresőt elég lenne itt használni.

Pixel 8 Hazel

(#5061) lajos75 válasza Šolaire (#5055) üzenetére


lajos75
senior tag

Sikerült végül kiszednem, csináltam hozzá egy kihúzót :D

[kép]

(#5062) Pepe7209 válasza slice14 (#5057) üzenetére


Pepe7209
csendes újonc

Bocsi, azt hiszem a playből telepített Screen Lock zavart be :(
Ha azzal kapcsoltam ki és azonnal vissza rögtön kéri a pint.

(#5063) slice14 válasza Pepe7209 (#5062) üzenetére


slice14
veterán

Ezek a 3party appok feleslegesek és be is kavarnak. így is feleannyiszor használod majd a power gombot, mint egy nem ujjlenyomat-olvasós telónál.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5064) vacs válasza dobolson (#5015) üzenetére


vacs
veterán

Vodában ingyen cserélték a simet nano-ra barátnőmnek pár hete (Zalaegerszegen), mikor vettük az 5X-et! :K
Pedig csak a sim csere miatt mentünk be, csak annyit mondtunk, hogy az új telefonba kell és már adták is! :U

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#5065) dobolson válasza vacs (#5064) üzenetére


dobolson
senior tag

Akkor én tudtam rosszul, csak mintha ezt olvastam volna az oldalukon. :)

Pin mizéria: na így már érthető a probléma. Nova launcher dupla koppos képernyő lezáró funkciója is ezt okozza, így használhatatlan.

(#5066) bl4ze válasza vacs (#5064) üzenetére


bl4ze
veterán

Meglátom holnap, hogy ad-e ingyen a Telenor, vagy sem :)
Nekem az is jó ha körbe vágják, meg ha adnak is. Csak már legyen kézben az 5X, és lakhassam be :)

.:. bl4ze .:.

(#5067) mukisrác válasza pantomimes (#5005) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Igen, van tapasztalat. Ha van raktáron náluk hátlap, akkor max 5 perc sorban állással együtt az erre fordította idő. (imei-s számla azért legyen nálad, mert ránéznek)

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#5068) stewe780


stewe780
őstag

Két kérdés, kérem nézzétek meg nálatok:
1., Beállítások/Fiókok/Fiók hozzáadása alatt nálatok van olyan, hogy Microsoft exchange activeSynch? Hogyan lehet ilyenhez hozzájutni? Samsung tabletemen van, de itt nincs. És most sehogy sem tudom a naptáramat szinkronizálni live.com-ról.
2., Van viszont olyanom, hogy windows live, de ha ezt kiválayztom azt mondja, bogy "Ez a fióktípus már nem érvényes" Ez nálatok is ilyen?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5069) torma99 válasza stewe780 (#5068) üzenetére


torma99
aktív tag

Nem értek hozzá, nekem csak sima Exchange van(ez az első a listában). A live.com-os emaileket viszont beszívta.

(#5070) Szakiii


Szakiii
addikt

Srácok nem tartjátok túlzásnak hogy egy pokemon go és böngészőt nem bír memóriában tartani? Kemény 2 progi és ha játszok megnyitok egy ablakot már be is zárja a játékot... Tegnap óta van meg de lehet viszem is vissza pedig amúgy tetszene.

(#5071) stewe780 válasza torma99 (#5069) üzenetére


stewe780
őstag

Tényleg köszönöm :R :R , a második kérdésemet is megnéznéd, vagy megnézné valaki?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5072) torma99 válasza stewe780 (#5071) üzenetére


torma99
aktív tag

Nincs windows live a listában. Exchange, Google, Onedriveon, Whatsapp,Yahoo, Imap,Pop3. Ennyi, de ez gondolom egyéni, a telepített alkalmazásoktól is függ.

(#5073) stewe780 válasza torma99 (#5072) üzenetére


stewe780
őstag

:R :R Hálásan köszönöm!

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5074) bl4ze


bl4ze
veterán

Várom a telefont, ma hozza a mobilkereskedés.hu

Kérdéseim : N5-ről költözök át. Ha simán belépek a gmail accountommal az 5X-be minden appomat automatikusan feltelepít ami google play-ről van ?

Más: van valami tweak, beállítás amit 5X-en érdemes rögtön beállítani, kikapcsolni stb? Gondolok ilyenre : hely előzmények kikapcsolása, wifi scannelés stb. stb...
Ujjlenyomat beolvasást szeretném majd használni, nem képernyő feloldás zárat ilyenek.
Ha bármi "must do" van, a tippeket örömmel veszem :) 32GB verziót vettem, root nélküli stock romot szeretnék.
Érdemes N-t kérni rá, vagy használjam a 6.0.1-et? (N5-ön 6.0.1 stock alatt vagyok, no root)

N-t hogyan tudom aktíválni, valami regisztrálásról olvastam... Minden szépen fut N alatt?
Amire kell a telefon : gmail, viber, whatsapp, pop3 email, foursquare, FB, instagram, waze, igo, térkép szóval főleg netes alkalmazások, nem játszok a telefonnal. wifi,bluetooth,mobilnet 24/7 megy, be van kapcsolva, hely mindig energiatakarékos módban.

Köszönöm minden tippet, infót előre is ! Izgatottan várom a telót :) :R

.:. bl4ze .:.

(#5075) dnelb válasza Szakiii (#5070) üzenetére


dnelb
veterán

jah hát ez ilyen, nincs multitask :Dddd

(#5076) fokukac válasza bl4ze (#5074) üzenetére


fokukac
nagyúr

"Ha simán belépek a gmail accountommal az 5X-be minden appomat automatikusan feltelepít ami google play-ről van ?"
Igen, mint minden stock androidon. Sose raktad még újra az n5-öt?

"van valami tweak, beállítás amit 5X-en érdemes rögtön beállítani, kikapcsolni stb? Gondolok ilyenre : hely előzmények kikapcsolása, wifi scannelés stb. stb..."

Nekem ez életem első Nexusa, amin nem kapcsoltam ki semmit, se asszisztenst, se helmyeghatározást, se wifit, minden tökéletesen működik, úgy, ahogy van, és nem szívja az akksit. Tényleg jobb ez a 6-os android, mint az elődei.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5077) Richee11 válasza dnelb (#5075) üzenetére


Richee11
senior tag

Most ezt komolyan mondod, vagy csak poénból? Mert pl nekem az egyik indok amiért lecserélem a mostani 3 éves Sonymat az az, hogy képtelen legalább 2-3 appot futtati a háttérben, úgy hogy ne töltse újra azokat, vagy ne zárja be őket.

(#5078) dobolson válasza Richee11 (#5077) üzenetére


dobolson
senior tag

2-3 appot simán fog futtatni, de a játékot valszeg ki fogja lőni rövid időn belül. De pl tegnap este megnyitva maradt az index app, közben fb, YouTube, böngészés ment, de ma ugyanott nyitotta meg újratöltés nélkül, ahol tegnap hagytam.

[ Szerkesztve ]

(#5079) dnelb válasza Richee11 (#5077) üzenetére


dnelb
veterán

ha 2 memóriaehes cucc van(pl nagyobb játék meg 1 böngésző) akkor tényleg nincs. 2gb ram, lassan 4 éve(nexus 4 pl) ennyi van a csúcsokban, az appok viszont nőnek, nem kell meglepodni.. Normál appokbol olyan 4-5ot bír.

[ Szerkesztve ]

(#5080) dobolson válasza bl4ze (#5074) üzenetére


dobolson
senior tag

Nincs semmi, amit be kéne állítani, hagyd úgy, ahogy az N5 volt. :) Az N-re meg úgy tudsz váltani, hogy az android béta programra regisztrálsz (kb ezt beütöt googleba, megtatálod). Innentől kezdve jönni fog egy ota update szinte rögtön, és feltelepíti magát, mintha bármilyen egyéb frissítés lenne. Ha nem tetszik, ugyanitt a béta programban leregisztrálsz, és jönni fog rögtön a legutolsó M ota, ami visszaállítja a telód, le is gyalul mindent. Nagyjából oké az N, egy-két app fura néha (nekem pl fb nem szívesen frissíti a feedet, mikor belépek, ki kell lőni, és csak utána ok), de alapvetően rendben van.

(#5081) bl4ze válasza dobolson (#5080) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm! Érdemes feltenni az N-t akkor, stabil ? GPS, waze-igo megy rajta, használta próbálta valaki ? :)

.:. bl4ze .:.

(#5082) Richee11 válasza dnelb (#5079) üzenetére


Richee11
senior tag

Játszani egyáltalán nem szoktam, maximum sodoku. A lényeg hogy egy instát meg mondjuk face messengert tudjon kezelni egymás mellett, újratöltés nélkül. Nekem ennyi bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#5083) torma99 válasza bl4ze (#5081) üzenetére


torma99
aktív tag

Másfél hónap és jön a végleges, én kivárok addig. Szerintem nincs benne olyan újítás, ami miatt nagyon kellene sietni.

(#5084) slice14 válasza torma99 (#5083) üzenetére


slice14
veterán

Főlegh hogy kivették a sötét témát és aszem az éjszakai módot is.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5085) bl4ze válasza torma99 (#5083) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, akkor tényleg 6.0.1 stock. Remélem itt 5x-en az utolsó havi frissítésben nem volt olyan gubanc mint N5-ön. (minden lehalkult stb.)
:C

mobilkereskedes.hu írt : 12-17 óra között hozzák a telót.

.:. bl4ze .:.

(#5086) pantomimes


pantomimes
aktív tag

Tegnap voltam az LG központi szervízben, fekete hátlap kopás miatt. Korábban volt egy email váltásom velük, akkor írták, hogy menjek be, kicserélik.
A szerelő srác nem tudta először miről van szó, megkérdezett valakit, mert eddig erről felsőbb utasítás nem jött, de aztán kicserélték. Amellett, hogy most már nem kopott a hátlapom, a recsegése is megszűnt, szóval bátran menjetek ha ilyen gond van, akinek kell esetleg az az email, amire nekem ezt megcsinálták szívesen átküldöm!

(#5087) vmatyko válasza pantomimes (#5086) üzenetére


vmatyko
tag

Sztem közérdekű, uh légyszi tedd ki

(#5088) bl4ze


bl4ze
veterán

Telefon megjött, minden rendben, sealed stb. 6.0 volt rajta, 510 S/N

Megy fel most a May 2016 frissítés. (miért May 2016 fura amikor June 2016 is volt OTA nemde?)

Nem nagy a telefon, és a kijelző brutál szép N5 után is. Sebesség eddig rendben, 1 hívásom volt : sokkal jobb a hang minőség, a hívott fél is megjegyezte... Most frissítget, este belakás N5-ről átköltözés :)

Egyelőre elég szuperül fest a dolog. mobilkereskedes.hu volt az eladó bolt.

UPDATE : nem fogadott hívásról nem villog a LED !!!! WTF. Stock rom, no root.... :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#5089) lorinho


lorinho
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a lumia 735-ös készülékem és a nexus 5x is a jelöltek között van. Ha nem akarok rajta játszani, általános használatra elegendő lesz legalább 2 évig? Kicsit keveslem a 2GB RAM-ot és az android világában sem jártam egy ideje. :)

Köszönöm a segítséget előre is!

(#5090) slice14 válasza bl4ze (#5088) üzenetére


slice14
veterán

Tegyél fel egy lightflow-t vagy light managert és még a színeket is tudod állítani.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5091) bl4ze válasza slice14 (#5090) üzenetére


bl4ze
veterán

hadd ne kelljen már egy 3rd party app led villogáshoz :(
lesz ez a hiba javítva ? mikortól jelentkezik, legutóbbi frissítés ? be van jelentve, mit tudunk ? (google felé)
:W :F

mobilkereskedes.hu OK, teló regelve :

Modell LGH791

(IMEI/MEID) S/N :355592-xx-xxxxxx
Vásárlás napja 2016/07/27

Garancia
Pótalkatrészek:12 hónap
Munkadíj:24 hónap

:C

.:. bl4ze .:.

(#5092) brownus válasza lorinho (#5089) üzenetére


brownus
veterán

elég lesz, bőven.

(#5093) gzbotii


gzbotii
veterán

Használ valaki valamilyen powerbanket vele?
Vagy tudtok ajanlani hozza olyat, amin van USB type C kiment is?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5094) dobolson válasza gzbotii (#5093) üzenetére


dobolson
senior tag

Yoobao-t vettem az extreme digitalban, szerintem már kb 4-5 éves és semmi baja. Nyilván nem type c-s, de megbízható kábellel használom, együttműködnek szépen. :K

(#5095) bl4ze


bl4ze
veterán

N-en sem villog a led missed calls-nál ? Valaki ? :U

.:. bl4ze .:.

(#5096) TOZ válasza bl4ze (#5091) üzenetére


TOZ
addikt

Mondjuk ez a regisztráció semmit sem jelent.

(#5097) dobolson válasza bl4ze (#5095) üzenetére


dobolson
senior tag

:N

(#5098) bl4ze válasza TOZ (#5096) üzenetére


bl4ze
veterán

Szóval akkor 3rd party app nélkül villogásra lehet bírni missed calls esetén ? :F :))

N-en megy valakinek, vagy ott sem jó ? ?

.:. bl4ze .:.

(#5099) dnelb válasza gzbotii (#5093) üzenetére


dnelb
veterán

xiaomi mi power bank pro

(#5100) brownus válasza dnelb (#5099) üzenetére


brownus
veterán

nekem is ilyen van, rohadt jók benne az aksik, és még szépek is. egy rövid kábelt kéne még hozzá vennem, mert amivel a pc-re dugom az n5x-et az túl hosszú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.