Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) dnelb válasza dobolson (#5350) üzenetére


dnelb
veterán

(#5352) dobolson válasza dnelb (#5351) üzenetére


dobolson
senior tag

Ezt én is kb fél órája néztem meg, majdnem falhoz vágtam az 5x-et. :D De legalább az alkalmazásokat hamarabb indította el, a ram menedzsmentről pedig ne beszéljünk. :D

(#5353) niof válasza dobolson (#5350) üzenetére


niof
addikt

Hát, én is arról jöttem, és azért mikor haverommal néha összefutok, aki azt tőlem megvette, sokszor rá kell csodálkozzak, hogy mennyire is jó volt anno az N4! És mennyire jó még ma is! Persze, az idő eljárt felette, de ez a topik közelről sem pörög úgy, mint anno azé... Szerintem ez meg sem fogja közelíteni a 60000+ bejegyzést...

De persze a véleményem továbbra is az, hogy pöpec kis gép ez, nagyobb/súlyosabb problémák nélkül. Akinek nincsenek hardcore igényei, meg nem nagyobb kocka (vagy geek, kinek hogy tetszik :) ) nálunk, azoknak a mai napig tökéletesen megfelel. A kamerája meg egyenesen kiemelkedően jó! Le is írták a PH-s fényképezős teszt végén, hogy bár a 6P-t tesztelték, ebben ugyanaz a kamera van.

Azért én kíváncsi leszek az eljövendő Nexus-okra, hogy a Google melyik irányba megy majd el! A saját Hi-Tech szolgáltatásait (akaratát?) helyezi majd előtérbe még jobban, vagy inkább a tömegtermelésre állnak majd rá? Megmondom őszintén, az utóbbinak nem örülnék, mert akkor sokat bukna a Nexus készülékek már amúgy is kissé megtépázott nimbusza.

Krisztián
Ez a videó remek példa az első soraimban írtakra! Mikor haveromnál azt látom a csont szűz droidra visszacsinált N4-en, hogy 30 alkalmazás van megnyitva neki, és kb. meg sem kottyan, akkor azért ott el szoktam kicsit gondolkodni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5354) dnelb válasza niof (#5353) üzenetére


dnelb
veterán

nekem n4be csak a kijelzo, kamera, hátlapi hangszóró(asztalon 0 hang), mindenhonnan lecsúszas nem tetszett. aztán amint kijott az n5 cseréltem is, attól gyorsabb telefont 4.4es cata rom+franco kernellel még a mai napig nem fogtam..és ez valahol szomorú.

[ Szerkesztve ]

(#5355) dobolson válasza niof (#5353) üzenetére


dobolson
senior tag

Persze, nem fikázni akartam az n4et, tudom, h fasza kis gép, csak azért mivel közel 4 évvel ezelőtt jelent meg, az 5x-nek illik gyorsabbnak lennie nála. Nekem az N5 volt az első nexus, 2 évig használtam is elégedetten. De most már nem gondolom, h ezt is addig fogom. :) Ettől persze igaz az, amit mondasz, h aki ezekkel nem foglalkozik ilyen "komolyan", annak nagyon is elég az 5x. És valójában nekem is elég, csak na, nem visszalépni szerettem volna sebesség tekintetében. :)

(#5356) niof válasza dnelb (#5354) üzenetére


niof
addikt

Nekem a kijelzővel nem volt gondom. Kivéve, hogy a melegedő alkatrészek fölött besárgult egy idő után, ami persze kihűlés után helyre is jött. Meg még az, hogy a power switch nálam is vacakolni kezdett, mint sokaknál, csak én rájöttem mi volt a baja (konstrukciós hiba), és meg is csináltam, nem kellett cserélni sem, a mai napig úgy van, és érintésre pikk-pakk működik, ahogy kell. A csúszkálást meg a hangszóró "kitakarást" meg amúgy is megoldotta a Ringke Fusion, ezek nem zavartak egyáltalán.

dobolson
Igazad van. Úgy illett volna, ha a Google megtartja a lépéselőnyt a többiekkel szemben, és olyan büszkén foghattuk volna a kezünkbe az 5X-et, mint anno az N4-et. De sajnos nem így lett...
Amúgy nem gondoltam, hogy fikáztad. :)

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5357) Örni


Örni
senior tag

Na jó, lassan eléritek, hogy ne vegyek ilyen telefont...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5358) dobolson válasza Örni (#5357) üzenetére


dobolson
senior tag

Azért az igazsághoz hozzá tartozik, h 70 ezerért nem nagyon kapsz jobbat. :) Na meg tényleg jó kis teló ez, csak na... :)

(#5359) slice14


slice14
veterán

Kint van az ehavi biztonsági frissítés. Ebből a Nugátból hónap végén lesz valami, vagy szeptemberben.....szerintem. :(

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5360) niof válasza slice14 (#5359) üzenetére


niof
addikt

Jön az, ha azt mondják! Amúgy nekem olyan 15-18-a körül szokott beesni a béta. De valószínűleg azért, mert béta...
Szóval, csak várjál nyugodtan! ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5361) TOZ válasza slice14 (#5359) üzenetére


TOZ
addikt

http://amp.androidcentral.com/googles-android-security-bulletin-august-2016

Azért ezt is olvasátok el.

(#5362) bl4ze


bl4ze
veterán

mivel az AZ Camera folyamatosan leáll (fura, elsőre ment szépen) ezért feltettem az itt is ajánlott Zoom FX-et.
Ez elég sokat tud tényleg, de valahogyan a fókusz nem az igazi. A google cam app sokkal jobban fókuszál.
Mi lehet a bibi, vagy kell valami spéci beállítás ? Ki használja ? :) Thx :C

Sajnálom, hogy az AZ Camera fotózáskor leáll, pedig tetszett. Nem is értem. 1-2 napig megy, majd leáll :(

.:. bl4ze .:.

(#5363) slice14 válasza bl4ze (#5362) üzenetére


slice14
veterán

Te mondtad hogy nem akarsz 3rd party appokat használni. Akkor használd a gyári kamera appot. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5364) dnelb válasza bl4ze (#5362) üzenetére


dnelb
veterán

manual camera.

(#5365) bl4ze válasza slice14 (#5363) üzenetére


bl4ze
veterán

LED-re nem akartam, elvártam, hogy egy rohadt LED villogjon ha missed calls van 2016-ban.

Ne keverjük a szezont a fazonnal. Semmi bajom az appokkal, de a LED azért lássuk be gáz...... :F

Manual camera-t megnézem!

.:. bl4ze .:.

(#5366) csakany2001 válasza Örni (#5357) üzenetére


csakany2001
senior tag

Minden telefonnál el lehet érni mivel tökéletes nincs és nem is lesz.
Ennél az hogy visszavesz a SoC(ezt egy idő után észrevettem Asphalt Nitro esetén is),más hátránya nincs.(SW stimmel,kijelző jó,összeszerelés jó,tok mondjuk ajánlott de így is egyben van,a kamera szuper)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#5367) bl4ze válasza csakany2001 (#5366) üzenetére


bl4ze
veterán

+1

N5 után ez a kamera maga az álom ! :)

.:. bl4ze .:.

(#5368) slice14


slice14
veterán

Most toltam fel FlashFire-vel az augusztusi update-et. Most számolgatja az appokat. Remélem nem lesz gond az új bl hiánya miatt, de mondjuk múltkor sem volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5369) TOZ válasza slice14 (#5368) üzenetére


TOZ
addikt

Felrakod utólag fastboottal

(#5370) slice14 válasza TOZ (#5369) üzenetére


slice14
veterán

Én is erre gondoltam. Azóta elindult és minden oké. Ha haza értem, tolom fel a friss bl-t. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5371) TOZ


TOZ
addikt

Ismerős a szitu, előző hónapból.

Én megvarom az 5eit

(#5372) stickermajom válasza TOZ (#5371) üzenetére


stickermajom
addikt

Én tölteném, de nem nagyon hasít. Most 6 órát ír a 900 megára. :))

(#5373) slice14 válasza TOZ (#5371) üzenetére


slice14
veterán

Ez nem fog változni szerintem.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5374) TOZ válasza slice14 (#5373) üzenetére


TOZ
addikt

Időgép, gec?! ;]

(#5375) slice14 válasza TOZ (#5374) üzenetére


slice14
veterán

;]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5376) TOZ válasza slice14 (#5375) üzenetére


TOZ
addikt

Root maradt?

(#5377) stickermajom


stickermajom
addikt

Nekem is felkerült, Flashfire-rel raktam fel. 10 perc volt kb, elindult bootloader flash nélkül is, az marad otthonra.

(#5378) slice14 válasza TOZ (#5376) üzenetére


slice14
veterán

Igen maradt. :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5379) TOZ


TOZ
addikt

'szomse vár még 3 napot. Már bootol. :DDD

(#5380) #31631410 válasza bl4ze (#5365) üzenetére


#31631410
törölt tag

...nekem villog app nélkül is...

(#5381) torma99 válasza Örni (#5357) üzenetére


torma99
aktív tag

Én abszolút nem bántam meg, nagyon jó teló.

Itt néhány fórumtárs már majdhogynem fürdősk***** játszik, pedig erre semmi ok sincs.

(#5382) TOZ válasza torma99 (#5381) üzenetére


TOZ
addikt

Van, de semmi értelme.

(#5383) bl4ze válasza #31631410 (#5380) üzenetére


bl4ze
veterán

mákod van, nekem nem villogott sem 6.0.1 alatt sem, sem pedig a beta N alatt. :F

.:. bl4ze .:.

(#5384) Örni válasza torma99 (#5381) üzenetére


Örni
senior tag

Én is erre tippeltem :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5385) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Amatőr kérdés, de egyáltalán nem foglalkoztam még a témával.
Ha veszek egy ilyen telefont és szeretnék rá saját appot is fejleszteni, akkor erre van olyan mód, amivel nem vesztem el a garanciát?

(#5386) TOZ válasza CyberPunk666 (#5385) üzenetére


TOZ
addikt

Van.

(#5387) Skyhigh válasza #31631410 (#5380) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Neked melyik széria van 5xx vagy 6xx?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5388) Skyhigh válasza focvis (#5326) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Olvasva, hogy mekkora, különbség van a titkosított és titkosítatlan rendszerek között, felmerül a kérdés, hogy milyen kompromisszumokat kell emiatt vállalni, ha valaki kikapcsolja a titkosítást?
Az összefoglalóban leírtakon felül van-e bármilyen más tudnivaló/tapasztalat ha leszedem a titkosítást?
Tényleg érezhető a sebesség különbség?
A titkosítatlan rendszert lehet/érdemes unrootolni, bootloadert újra zárni, hogy pl Factory Reset Protection miatt?
Custom Rom-nál van lehetőség titkosítatlan használatra, tapasztalat?
Előre is köszi!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5389) TOZ válasza Skyhigh (#5388) üzenetére


TOZ
addikt

Szerintem nem érdemes visszazárni, sőt igazából nem is szerencsés.
Visszazárt rendszerrel nem fogod tudni a következő OTA verziót úgy felrakni, hogy a titkosítás ne aktiválódjon.
A leírásokból látható, hogy ha a Google a frissítés során változtatja a boot.img-t (már pedig fogja), akkor nyitott bl kell neked, hogy az első boot ELŐTT még megpatcheld (de szep szo) a boot.img-t, es kiiktasd a forced encryptiont.

Egyetlen hatranya a mutatvanynak (szerintem) a FRP-tol valo bucsu.

De lehet másnak más gondolta, én így vélem ezt legjobb tudásom szerint.

Custom rom esetében pedig egyáltalán nem para a tiktositas hianya. Lenyeg, hogy a boot.img ne akarja titkositani a keszuleket.

[ Szerkesztve ]

(#5390) Gigicuci válasza TOZ (#5389) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Hát én ebből semmit sem értek, úgyhogy az enyém titkosítva marad jobb híján. :)

(#5391) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Ilyen tokot szeretnék eredetibe szerezni. Valaki nem tudja honnan tehetném ezt meg? eBay-en csak gagyi utánzatok vannak 3000-ért.

(#5392) slice14 válasza Gigicuci (#5390) üzenetére


slice14
veterán

Pedig nem bonyolult.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5393) troszti válasza tomboy0013 (#5391) üzenetére


troszti
aktív tag

Én még a Google Store-on kívül máshol nem lattam, de ha jól emlékszem, ingyen szállítanak :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#5394) Skyhigh válasza TOZ (#5389) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Köszi,

Sajnos céges program nem tűri a root-ot tehát akkor marad majd kódolva, kérdés hogy mennyi a teljesítménybeli különbség.

Más:
Ha vkinek van tapasztalata custom rom-al és van kedve írni róla az valamilyen módon bekerülhetne az összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5395) slice14 válasza troszti (#5393) üzenetére


slice14
veterán

A Google store csak proxy vagy vpn-en keresztúl érhető el mo-n és oda nem szálit, ahol hivatalosan nem érhető el, tudtommal.

Skyhigh: Sajnos a root és a custom rom általában együtt jár.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5396) Skyhigh válasza slice14 (#5395) üzenetére


Skyhigh
senior tag

na a végén itt állok majd 2 tokkal 2 edzett üveggel, meg átalakítóval de telefont nem veszek :-(

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5397) TOZ válasza slice14 (#5395) üzenetére


TOZ
addikt

Korabban volt a CMnek valami installer cucca, ami root nelkul is megoldotta a installt (csak es kizarolag cyanogenmod-ot), de az mintha mar down lenne. :(

De mintha most is lenne a cynben olyan opcio ami alapbol letiltja a rootot. Kerdes, hogy a ceges program mennyire haklis.

https://www.youtube.com/watch?v=ti2XBgrp-FI

[ Szerkesztve ]

(#5398) Skyhigh válasza TOZ (#5397) üzenetére


Skyhigh
senior tag

A CM most nagy bajban van, sokat nem várnék tőlük N-re

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5399) szimisi válasza tomboy0013 (#5391) üzenetére


szimisi
tag

Szia!

Aliexpressről rendeltem, 3 hónapja használom, tökéletes, eddig aki látta, mindenki dícsérte, hogy milyen jól néz ki. 10 dollár volt, annyit bőven megért. :K

[link]

(#5400) troszti válasza slice14 (#5395) üzenetére


troszti
aktív tag

Erről nem is tudtam, de akkor ez nagyszerű. Pont a közeljövőben szerettem volna rendelni egy ilyen eredeti tokot, mert már elegem lett a sok kínai gagyiból (bár azokból is biztos van jobb minőség) és nagyon bejön ez a microfiber a tok hátoldalán...

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.