Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) tamas.nick válasza tomboy0013 (#5747) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

dbrand oldaláról rendeltem, szerintem csak PayPal lehetőség van.
Rendelésem [KÉP]
- carbon hátlapi fólia
- matt kamera üveg fólia
- matt oldalkeret fólia
ez így $16.85 + $3.95 a szállítás, paypal oldalán visszakeresve 6180Ft-ot fizettem összesen, vám nem volt.
Július 22-én adtam le a rendelést és augusztus 3-án kaptam meg, kevesebb mint 2 hét alatt megjött.

[ Szerkesztve ]

(#5752) slice14 válasza bedibazsa (#5749) üzenetére


slice14
veterán

Nemtom, de nekem 2 év alatt 3x cserélt kártyát a telekom. Ráadásul olyan indokokkal hogy:
- micro-ra cserélném kártyám, mert új telefont vettem
- szeretném cserélni a simet nfc-sre (bár ennek értelme nem vot, mert anexusokkal nem lehet használni a mobiltárcát, legalábbis aktiválni nem lehet.)
- nano-ra cserélném kártyám, mert új telefont vettem

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5753) Zsirmanc válasza tomboy0013 (#5747) üzenetére


Zsirmanc
aktív tag

Szia!
Csak paypal-van és másfél hét alatt ideér. Semmi plusz költség, csak a matrica és 3,95 USD posta.

"WRC is for boys. Group B was for men." - Juha Kankkunen

(#5754) n.gab válasza tamas.nick (#5751) üzenetére


n.gab
aktív tag

Csak hátlapra is lehet? Vagy kell a többi is hozzá,hogy megálljon rajta?
Nehéz volt felrakni? Nem fog lejönni róla ha ki/be rakom a zsebembe? Nem jön fel a széle?

(#5755) Zsirmanc válasza n.gab (#5754) üzenetére


Zsirmanc
aktív tag

Nem kell megvenni, csak amit szeretnél. Egyik rész nem szorítja le a másikat. Egy hajszárító kell hozzá és
kész. Nekem nem jön fel, de mindenki másképp rakja zsebbe. Erre nincs garancia.
Nekem van egy vékony átlátszó szilikon tokom a telóhoz. Azt szoktam csinálni, hogy miután felragasztottam, 1 hétig abban hordom a telót. Ezzel igy totál rásimul és utána leveszem a szilikon tokot.

A másik telómon december óta van fent. Hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

"WRC is for boys. Group B was for men." - Juha Kankkunen

(#5756) tamas.nick válasza n.gab (#5754) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Nem nehéz felrakni, útmutató hozzá: [videó]
Azt a részt rendelheted meg a telefonhoz amit szeretnél.
Nexus 4-esemen már 1 éve van dbrand fólia tok nélkül, széleinél nem kezdett el lejönni.

(#5757) Örni válasza stewe780 (#5748) üzenetére


Örni
senior tag

Várom sok szeretettel a mintavideót, monitoron 100%-on kielemzem. Érdekel.
Már vagy 10 éve várom a lossless zoomot androidra, de a gyártókat nem érdekli, pedig mekkora ötlet. Még IOS-en is van.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5758) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Az miért lehet, hogy meg van nyitva az Instagram, Messenger, Facebook és a Chrome egy lappal, és a telefon újratölti az összeset? Azért a 2gb RAM-ba bele kéne férnie ennek a pár appnak. Máskor 2x ennyi cuccot is benn tartott a memóriában.

(#5759) n.gab válasza Zsirmanc (#5755) üzenetére


n.gab
aktív tag

Rendben.
Köszönöm mindkettőtöknek.
Lehet rendelek. Az a baj, hogy elég sok fajta van.
Csak egyszer lehet felrakni ugye? Nem lehet cserélgetni?

(#5760) dnelb


dnelb
veterán

akinek van kedve kísérletezgetni :

[ROOT] [Nexus 5x | 6p] 60fps 1080p recording

(#5761) n.gab válasza focvis (#5720) üzenetére


n.gab
aktív tag

Tescoba van. Ma vettem Jászberénybe. Ha itt van akkor tuti, hogy van Pesten is.

[ Szerkesztve ]

(#5762) stewe780 válasza Örni (#5757) üzenetére


stewe780
őstag

Még 1 hét mire wifi közelben leszek, de akkor feltolom. Sajnos most mobilnet van, meg az Opera Mini..., mert a mobilnetet olyan szinten eszi itt minden, amilyet wp-n még sosem láttam.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5763) torma99


torma99
aktív tag

Szellőzőrostélyba tehető passzív tartóval kapcsolatban tudtok tippet adni, mit érdemes használni? Tapasztalat van? Univerzális is szóba jöhet.

(#5764) eisento válasza stewe780 (#5762) üzenetére


eisento
addikt

hat sztem nem telefon fuggo hogy mennyi mobilnetet eszik minden eszkoz ugyanannyit tolt le mondjuk ugyananal a weboldalnal. meg azt tudom elkepzelni hogy jonnek app frissitesek es azt szedi le wp-nel meg ugye joforman se app se frissites :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5765) Örni válasza stewe780 (#5762) üzenetére


Örni
senior tag

Kár, de várom majd, szavad ne feledd :)

Egyébként nem lehet, hogy a fotóidat automatikusan szinkronizálja a galléria és az eszi a netet?

Igen, nekem nagy barátom az Opera mini, talán 300Mb-os a mobilnet az elofizumban :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5766) Zsirmanc válasza n.gab (#5759) üzenetére


Zsirmanc
aktív tag

Bár még sosem próbáltam, de azt gondolom, hogy cserélgetni annyira nem ajánlott. Ha egyszer leszedted,akkor még ha szépen is tudtad leszedni, nem fog ugyanúgy vissza ragadni szerintem. Leginkább a domború részek a kétségesek. Pl. ami nálam narancssárga, azt azért valószínűleg vissza lehetne máskor is tenni, de a hátlapi az kétséges.

"WRC is for boys. Group B was for men." - Juha Kankkunen

(#5767) fatorzs válasza torma99 (#5763) üzenetére


fatorzs
tag

Én vettem egyet a media marktban 2500 forintért, legegyszerűbb Hama, a célnak tökéletesen megfelel.
Csak vízszintesen megy bele a telefon és úgy is csak akkor, ha nem középre teszem (a hangerőgombok miatt) de ennek ellenére stabil, ráadásul, ha fújok rá levegőt, a legnagyobb kánikulában is hűvös marad navigáció közben. (a kocsiban nincs légkondi)
Nem találom a honlapon, de valami ilyesféle.

[ Szerkesztve ]

(#5768) n.gab válasza torma99 (#5763) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nekem ilyen van. Teljesen meg vagyok elégedve vele.
Meg jövő héten jön majd ez. Már nagyon kíváncsi vagyok rá.

(#5769) n.gab válasza Zsirmanc (#5766) üzenetére


n.gab
aktív tag

Igen. Erre gondoltam én is.
De mondjuk nem is kell leszedni ha megunom vagy ha nagyobb védelemre van szükség.
Max raknék rá egy tokot.
Szerintem rendelek valamilyet. Csak az a baj, hogy majdnem mind tetszik.

(#5770) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Csak én használom a telefont képrenyővédő nélkül? :D

(#5771) focvis válasza Cseri0058 (#5770) üzenetére


focvis
veterán

Nem Te egyedül. :N 6 hónapos, karcmentes, leejtés ellen Supcase tokban - utóbbi nálam szükséges.

@(#5761) n.gab: Köszönöm, megnézem a közeljövőben. :) Azt gondoltam, nem kapható itthon.

[ Szerkesztve ]

(#5772) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Én is kipróbáltam a kiszivárgott Now launchert, kicsit még bugos, de eszméletlen jó az új háttérkép rész. Automatikus napi frissítésre beállítható több téma szerint, ha a földről készült képeket rakod be akkor meg lehet nézni hogy az aznapi épp "hol van". Nekem nagyon bejön, remélem megtartják :U :B

(#5773) dobolson válasza HUNgaroczel (#5772) üzenetére


dobolson
senior tag

Ha csak a kinézet tetszik, action launcherrel le lehet másolni már. :)

(#5774) stewe780 válasza Cseri0058 (#5770) üzenetére


stewe780
őstag

Nekem sincs. Egy spigel thin fit, van a hátán, de a képernyőn semmi. A 1020-am is basonló konstruksióban bírta 2,5 évet, semmi karc nem lett a képernyőn. Arra viszont egy gagyibb műanyag védő hátlap került, de ugyanilyen gumibevonatú volt, viszont 2 év után a gumis rész elkezdett lejönni a műanyagról. Kiváncsi leszek ezen tovább bírja-e.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5775) stewe780 válasza Örni (#5765) üzenetére


stewe780
őstag

Ok, nem feledem.
A mobilnetet a gagyi játékok ették meg. Van néhány, ami offline is elindul, de néha véletlenül rajta hagytam és 40-50MB-ot is lekap némelyik, amikor az egész nincs akkora. A fene tudja mi a jó eget forgalmaz. Lehet már a teljes névjegyzékemet árulják a neten? :D Bár az nincs akkora, inkább a családi fotóimra hajthatnak... :D

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5776) stewe780 válasza fatorzs (#5767) üzenetére


stewe780
őstag

Ha valakinek kell egy ilyen, 1500-ért viheti. Én is vettem 1-et, de sehogyan sem fér el a rádió gombok, meg a műszerfal miatt... (Hyundai i30 cw) Gyakorlatilag vadonat új.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5777) tomboy0013 válasza dobolson (#5773) üzenetére


tomboy0013
veterán

Letöltottem az Action launcher 3-at de én sehol nem találok olyan Google kereső+dátum sávot, sem felnyíló alkalmazástárat mint a Nexus launchernél. Ott viszont hiányzik a testreszabhatóság illetve háttérkép választásnál leáll az alkalmazás. Remélem a Nova-ba hamarosan bekerülnek ezek a lehetőségek is.

(#5778) dobolson válasza tomboy0013 (#5777) üzenetére


dobolson
senior tag

Csatlakozni kell a béta programjához, és utána jönnek elő a funkciók. Azt nem tudom, h csak a fizetősben vannak-e benne, nekem az van fent.

(#5779) TOZ válasza tomboy0013 (#5777) üzenetére


TOZ
addikt

http://phandroid.com/2016/08/04/nexus-launcher-nova-launcher/

(#5780) tomboy0013 válasza TOZ (#5779) üzenetére


tomboy0013
veterán

Köszi, de a Launcher szépsége a részletekben rejlik és ez nem pont ugyanolyan :) Arra várok, hogy teljesen ugyanolyanra tudjam formálni, remélem lesz rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#5781) dobolson válasza tomboy0013 (#5780) üzenetére


dobolson
senior tag

Így néz ki action 3-mal.

(#5782) bruxelles válasza focvis (#5771) üzenetére


bruxelles
tag

Nem tudom hogy csinaljatok, nekem kb 2 honapig volt mindenfele vedelem nelkul a kijelzo, vigyaztam is ra rendesen. Ennek ellenere napfenyben megcsillano apro karcokkal talalkoztam sok helyen :F :(

(#5783) stewe780 válasza bruxelles (#5782) üzenetére


stewe780
őstag

Úgy, hogy nem érdekel. Gyerkőcöknek van egy 7"es lenovo tabletjük, nem volt 30ezer. Semmilyen védelem nincs rajta, még tok sem. 1.5 éves. Olyanokat kap, hogy magam is elcsodálkozom mit bír :D Ha napfény felé mozgatom látszik vagy 4-5 karc. Senkit sem érdekel. Ugyanolyan jól működik. Játszanak vele, videót néznek rajta, mintha ott sem volna. Nem fogok éves szinten 2-3 alig látható karc miatt üvegezni, nejlonozni. Max 3 év egy telefon élete nálam. Szóval ez olyan használati cikk.
Utoljára a Nokia 5800ámon volt fólia, de az még rezisztív nyomásérzékeny műanyag képernyővel rendelkezett. Azóta semmin, és sosem jelentett gondot.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5784) stewe780


stewe780
őstag

A csupasz oprendszerről jut eszembe. Milyen frankó, hogy alapból nincs ezen fittness alkalmazás. Mindig megmosolyogtat, mikor munkatársaim egymásnak mutatják mennyit mutat a lépésszámlálójuk. Mekkora energiazabáló ökörség már az egész. :D Na az ilyenek miatt gyors ez a gép.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5785) bruxelles válasza stewe780 (#5783) üzenetére


bruxelles
tag

Persze, nem mintha en vizsgalgattam volna nagyito alatt. Csak megjegyeztem. :)
Amugy egy uveget tetettem ra, eleg jo lett, mondjuk elsosorban az ellen hogyha leejtenem.

(#5786) tomboy0013 válasza dobolson (#5781) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem értem hogy állitottad így be. Egy Nougat-os fület találtam, azt is hiába kapcsoltam át semmi se történt. A Beta van fent, igaz csak az ingyenes.

(#5787) Slukkica válasza Cseri0058 (#5770) üzenetére


Slukkica
őstag

Nem hiszem, mivel már mások is ezt írták :)

2009 óta ami Samsung Galaxy Spice volt Android 1.5-tel, na már azon sem használtam! :DD

Az első amit csinálok egy telefonnal hogy leveszem róla a fóliát mert zavar!

UI.:egyetlen egy telefon kijelzőmön nem volt még karc :K

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#5788) slice14 válasza Slukkica (#5787) üzenetére


slice14
veterán

Erről jó hogy leveszed, mert alapból egy nagyon matt fóliatokban van. :DDD
Amúgy én úgy vagyok vele hogy ha véletlenül elejteném, inkább a védőüveg sérüljön, mint a kijelző. Bár akkor is meg van rá az esély, de kisebb. Meg a fólia és a tempered glass között azért ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5789) Slukkica válasza slice14 (#5788) üzenetére


Slukkica
őstag

Ebben igazad van viszont életemben nem ejtettem el telefont :)

Szóval úgy születtem hogy nem jukas a kezem :K így nincs szükségem ejtés elleni védelemre.

Mondjuk van olyan ismerősöm akinek kb élete folyamán most van kb a 28. telefonja és mind kivétel nélkül elejtésből adódóan össze törte. A mostani is pókgálós. Na ilyen ellen semmi nem véd!!! :Y

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#5790) Just_Reboot válasza Slukkica (#5789) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Én sem ejtettem el eddig egy telómat sem, de azért a biztonság kedvéért van rajta egy üveg fólia. Viszont asszony mióta megkapta a GNexet úgy legyalázta hogy az hihetetlen, amikor odaadtam neki szinte egy karc nem volt rajta.

(#5791) dobolson válasza tomboy0013 (#5786) üzenetére


dobolson
senior tag

A nugátos google fül és naptár kiírás egy widget. A felugró alkalmazás tár pedig a beállításokban van. De lehet, h mindezek csak a fizetősben.

(#5792) slice14 válasza Slukkica (#5789) üzenetére


slice14
veterán

Nekem se szokásom, de multkor szükség volt a tok peremére és a fóliára. Szerencsém volt, mert nem történt semmi az N5-el.

Inkább legyen rajta, mint hogy nagyobb baj legyen, így is van rá esély hogy nem védi meg.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5793) bounder


bounder
csendes újonc

Milyen formai követelményeket támaszt az LG az IMEI feltüntetésének a számlán?

Elég megjegyzésbe, vagy a tétel nevének kell tartalmaznia? Esetleg elég akár tollal is ráfirkantani? Azt nézik hogy van-e pecsét a számlán?

Smartshopos számla alapján próbált már valaki garanciát érvényesíteni?

(#5794) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Szombat és ma reggel között elküldtem emailben a kapcsolat felvételemet N5x 60x-el kapcsolatban 7 boltnak.
Ecseteltem, hogy úgy néz ki minimum 2 de inkább 3-4 vagy több telefon vásárlásról lenne szó ha van S/N: 60x, de ha 511 akkor legalább egy.
Hányan válaszoltak?
0

Biztos kis tétel ez nekik...

Nextel: 16Gb Fekete 510 raktáron (az 1 napos rendelés az náluk == raktáron)

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5795) cuebler válasza Skyhigh (#5794) üzenetére


cuebler
senior tag

biztos nincs kedvük szériaszámot bogarászni... lehet, azt gondolják, hogy a vevő egy ilyen kívánsággal sz@rrágó lesz másban is, ne adj'isten alkudozni fog a mennyiség miatt. passz.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#5796) cuebler válasza Slukkica (#5789) üzenetére


cuebler
senior tag

na én viszont világhíres telefontörő vagyok... az eddigi áldozataim: xperia neo, blackberry bold 9900, nexus 5. azóta használok tokot és temperált üveget is, biztosan megmentve ezzel kétszer az 5x-et és már egyszer a 6p-t is a kijelző-cserétől és még ki tudja mitől. az 5x-en a második temperált üveg van rajta, mindkét telefon védőtokja már ütött-kopott. ha innen nézem, párszázezer forintot már spóroltam... :C
bocsi a flood-ért, most nézem :B

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#5797) dnelb válasza Skyhigh (#5794) üzenetére


dnelb
veterán

amúgy lehet már nem is lesz, lassan kifutó széria.

(#5798) Pankiii válasza Skyhigh (#5794) üzenetére


Pankiii
tag

telefonhívással lehet többet érsz el :)

(#5799) Skyhigh válasza Pankiii (#5798) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Igen ezen már elgondolkoztam, de piacgazdaságban élünk és lehet túl naiv elvárás, de ha keresni szeretnének az üzlettel akkor jogos elvárás, hogy ők is tegyenek érte...

U.I: Mintha olvasnák ezt a fórumot, mert két cég válaszolt is (pont azok akiknek először írtam és nem említettem meg, hogy több vásárló is akadhat)
Összegyűjtöm egyben a válaszokat és majd postolom

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5800) bl4ze válasza Skyhigh (#5799) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is lassan válaszoltak amikor 2-3 hete vadásztam, nem is volt 6xx széria sehol.

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.