Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) kengyel válasza dobolson (#5649) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen már közben keresgélem, köszönöm a gyors válaszod. Amúgy megéri feltenni sok a hiba benne ?
A 6.0.1-el is elvagyok, tökéletesen pörög vele a telefon.

(#5650) n.gab

Lehet teszek vele egy próbát, mit veszíthetek :)

Uraim, :R

(#5652) stewe780

Így már inkább visszaesett a lelkesedésem, megvárom a véglegest .

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5652) stewe780 válasza kengyel (#5648) üzenetére


stewe780
őstag

Kb egy hónapon belül kijön a végleges. Érdemes ennyiért bétáznod? Ha vissza akarsz lépni újra be kell laknod nulláról.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5653) kengyel válasza stewe780 (#5652) üzenetére


kengyel
nagyúr

Inkább maradok a 6-verziónál, így is sok idő volt belaknom. Azért egy 510-es telefont beizzítani nem kis idő volt, sok frissítést telepített. De még ismerkedem a telefonnal, nagyon szokatlan egy S7-után. :)
Így egy fél nap használatból még sokat nem tudok, de kellemesen csalódtam benne.
És még hátravan a tok, és a fólia vásárlása.

kengyel

(#5654) stewe780 válasza kengyel (#5653) üzenetére


stewe780
őstag

Te tényleg egy S7-ről váltottál 5X-re? Térerőgond vagy kalandvágy? Mert racionális döntésként nem tudom értelmezni :D :D

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5655) kengyel válasza stewe780 (#5654) üzenetére


kengyel
nagyúr

Őszinte leszek nem volt gondom a telefonnal, csak kellett némi pénz és hirtelen ez lett. Volt benne kalandvágy is főleg a kamera miatt, de nem ez volt a fő szempont. De egyet elárulok, nem siratom az S7-et. :)

Az aksi százalékkijelzést, hogy tudom odavarázsolni ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5656) dobolson válasza kengyel (#5655) üzenetére


dobolson
senior tag

Kezelőfelület-hangoló a belállítások menü alján. Úgy jön elő, h az értesítéai sávban megjelenő fogaskereket hosszan kell nyomni, a fényerő csúszka feletti beállítások fogaskereket.

[ Szerkesztve ]

(#5657) kengyel válasza dobolson (#5656) üzenetére


kengyel
nagyúr

Már állítom is befele, mert nagyon hiányzik a százalékos kijelzés. :) Köszöntem ismét a gyors választ.

kengyel

(#5658) Pankiii


Pankiii
tag

Aki esetleg angolul olvasni kis cikket új Nexusról ITT össze van szedve pár mondatban amit eddig sejteni lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#5659) Skyhigh válasza Pankiii (#5658) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Érdekes cikk, bár véleményem szerint túl sok a találgatás benne...
Max 2 hónap és megtudjuk...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5660) Bremy


Bremy
csendes tag

Tudtok valami megoldást, hogy a figyelmeztető led a telón éjszaka ki legyen kapcsolva? Nappalra jó lenne, mert hasznos... Valakinek valami bevált módszer? Csak éjszaka jött egy emailem és villogni kezdett ezerrel :-D

(#5661) kengyel válasza Skyhigh (#5659) üzenetére


kengyel
nagyúr

De most is jó vasakat fognak kidobni, kíváncsian várom őket. :)

kengyel

(#5662) d.mate08


d.mate08
tag

Sziasztok, hol tudom aktiválni a Now on Tap funkciót? Ha hosszan tartom az ujjam a középső körön , a Google appba dob át.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#5663) dnelb válasza Bremy (#5660) üzenetére


dnelb
veterán

Fordítsd a föld felé lefekvés előtt :DDD

(#5664) kengyel


kengyel
nagyúr

Ennél a dupla kopp funkció nem játszik, vagy csak én bénázom ? Dupla koppintásos kijelző aktiválás, bocsi nem jól írtam.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5665) dobolson válasza Bremy (#5660) üzenetére


dobolson
senior tag

Light manager appban tudod ütemezni, h mettől meddig legyen inaktív a led.

Kengyel: milyen dupla kopp? :)

[ Szerkesztve ]

(#5666) niof válasza Bremy (#5660) üzenetére


niof
addikt

Repülő mód? :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5667) Örni


Örni
senior tag

Vajon a HTC-nek milyen a szervize? Nálunk van egyáltalán?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5668) stewe780 válasza kengyel (#5655) üzenetére


stewe780
őstag

Nem szerencsés dolog. Mindenesetre nagyon kiváncsi vagyok a véleményedre. Egy S7 mégiscsak egy S7. Tulajként sem tudom azt állítani, hogy az X5 jobb, de az én igényeimet jobban lefedi. Az amoled a folyamatos navi alatt nekem beég bármilyen jó minőségű. A fényképei pedig ennek természetesebbek, számomra szebbek. Kb ebben a kettőben jobb ez, meg az árában, viszont nekem ezek kiemelmedően fontosak voltak.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5669) stewe780 válasza dobolson (#5656) üzenetére


stewe780
őstag

Duplanagytaps!! (csak opera miniben nem mennek az alsó képek beszúrása... :D )
Erről a rejtett lehetőségről nem is tudtam. Nagyon tuti! Van még ilyen?

Opera minizek, mert olyan szinten fogy a mobilnetem, hogy az káosz. WP-n sosem tudtam megközelíteni a limitemet (3GB), de itt a leggagyibb játék is lekap 50MB-ot úgy, hogy épp csak elindítottam. Nem tudom mi a jó eget forgalmaz, be-cache-eli előre a reámvideókat vagy mifene?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5670) eisento


eisento
addikt

Skacok aki esetleg olyan tokot kiegeszitot pokemont akarmit vesz a telohoz ami nincs a leirasban, ha nem nagy keres belinkelne keppel vasarlas helyevel velemennyel ezzel is segitve azt aki unja a regit vagy meg nem vett stb.
Persze ha nem nagy megterheles xD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5671) dobolson válasza stewe780 (#5668) üzenetére


dobolson
senior tag

Annyiban biztos jobb az s7 (edge, az van családban), hogy a vakuja erősebb, illetve a képek mocsok gyorsan készülnek el. Fürgébb is a rendszer, minden azonnal történik (itt is, de ott jobban), de tény, nem 70 ezerért. :)

stewe780: többről nem tudok. :D

[ Szerkesztve ]

(#5672) kengyel válasza stewe780 (#5668) üzenetére


kengyel
nagyúr

Folyamatosan használgatom nyomkodom, így elsőre tetszik. A kijelző fényereje számomra remek, napsütésben tegnap simán láttam. Az Amoled kicsit hiányzik, de nem csodálkozom rajta hisz többségében a Samsungon " nőttem" fel. Egy darab LG-telefonom volt, az még az elején kiadott LG Black. :)
A színei teljesen rendben vannak, a kameránál jó hogy a részletek megvannak, az aksit még nem tudom. Én nagyon sokat telefonálok+ navigálok+ fényképezem, kíváncsi leszek mennyit bír. Tegnap a belakásnál éreztem hogy melegszik, de nem volt olyan vészes, a télen bizony jó lesz.
Természetesen visszalépés egy S7-hez képest, csak az én esetemben most ez volt a muszáj. Fel kellett dobnom a " csúcsminőséget ", de ezzel is bőven jól érzem magam, és nem is vettem volna mást. Ebben az árban kaptam volna más telefont is, csak itt vonzott a Stock droid, és a kamera.

kengyel

(#5673) Bremy válasza dobolson (#5665) üzenetére


Bremy
csendes tag

Köszi, mondjuk tök meredek hogy kb mindenhez hozzáfér egy ilyen 3rd party app.. csak egy ilyen funkció kedvéért :-)

(#5674) dobolson válasza Bremy (#5673) üzenetére


dobolson
senior tag

Hát hozzá kell férnie, különben nem tudja olvasni az értesítéseit. :) De eddigi 5 éves androidos pályafutásom alatt egyszer sem b@sztam még rá arra, hogy egy alkalmazás hozzáfért a meztelen fotóimhoz. :D

(#5675) tarti8 válasza d.mate08 (#5662) üzenetére


tarti8
tag

Én azt vettem érszre, hogy magyar nyelvű menünél nem működik, viszont angol (US) beállított nyelvnél igen.

(#5676) kengyel


kengyel
nagyúr

Felvettem egy telefonszámot a névjegyzékbe, hogy tudom a Sim kártyára menteni, hogy ne a Google fiókkal szinkronizálja ?

kengyel

(#5677) Pankiii


Pankiii
tag

Most jött készlet a fehér 16 GB változatból, ha valakit érdekel.

(#5678) troszti válasza Pankiii (#5677) üzenetére


troszti
aktív tag

Hmmm, érdekes, nekem a telefonba azt mondta a srác, hogy ugyan annyi lesz, mint a kék, erre 2k-val drágább... :(((

[ Szerkesztve ]

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#5679) Pankiii válasza troszti (#5678) üzenetére


Pankiii
tag

telefonon nem valami korrektek úgy olvastam itt topikba :(

[ Szerkesztve ]

(#5680) QbHead válasza Bremy (#5660) üzenetére


QbHead
aktív tag

Fordítsd pofára a telefont :DDD amúgy szerintem a "ne zavarjanak" mód is kikapcsolja a ledet :)

@kengyel: Fóliának ezt ajánlanám: [link] minőségi üveg jó oleofób réteg és nagyon olcsó :) toknak nillkin super frostedet vagy spigen thin fit-et ajánlanék :)

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#5681) kengyel válasza troszti (#5678) üzenetére


kengyel
nagyúr

Olyan mintha most drágább lenne a telefon. Már nézegettem vagy két hete, akkor olcsóbb volt valamennyivel.

(#5680) itsmybestgun

Pedig szerintem meg jó a Led, főleg ha nem vagyok telefonközelben.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5682) eisento


eisento
addikt

skacok ez a telo melyik toltest tudja a quick charger 3-ast vagy csak a kettest?

most rendelnem meg a blitzwolf kabelt

es hozza ezt a blitzwolf autos toltot.

lenyeg hogy azert (mivel szinte egesz nap megy a waze a telon) gyorsabban toltson mint ahogy merulne :)

gondolom ez a tolto jo lesz akkor. :F

SZERK: ez majdnem lemaradt. foliat hasznaljak vagy inkabb vmi uveget? tok mindenkepp lesz a telon!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5683) dnelb válasza eisento (#5682) üzenetére


dnelb
veterán

5x nem tud quickchargeot, semmilyet. fast charget tud, magyarul olyan toltofej es kabel kell ami 3At tud, es akkor lesz fast charge.
de amit linkeltel úgy látom ok lesz :) csak ne qc alapján keressen senki, ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#5684) n.gab válasza eisento (#5682) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nekem a linkelt töltővel a kocsiba töltésnél gyors töltés ír. Hosszú távon még nem próbáltam. Majd jövő héten megyünk Pestre majd akkor válik el igazán.

(#5685) QbHead válasza kengyel (#5681) üzenetére


QbHead
aktív tag

Egy szóval nem mondtam hogy rossz a led én csak egy embernek a problémáját segítettem megoldani :U

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#5686) Bremy válasza QbHead (#5680) üzenetére


Bremy
csendes tag

Hát sajnos a ne zavarjanak módban villog a rohadék.. :-D

(#5687) eisento válasza dnelb (#5683) üzenetére


eisento
addikt

aham. mind1 megrendeltem a toltot meg a kabelt amit linkeltem meg hozzadobtam egy 3A-os blitzwolf kabelt.

amazonrol berendeltem amit linkelt az egyik forumtars az elobb

mar csak egy tokot/hatlapot kell neznem, nillkin eleg bejovos, feher lenne a jo (bar a telo meg fekete de lehet pont igy a jo meg a feher kevesbe szivja magaba a napfenyt.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5688) Bremy


Bremy
csendes tag

Melyik a legolcsóbb, itthon könnyen elérhető, és megbízható usb-ctype kábel? jó lenne azért géphez kapcsolni, vagy kompatibilissé tenni más töltővel is ha úgy adódik.. vagy rendeljem külföldről ?.. :-) a blitzwolfot

[ Szerkesztve ]

(#5689) focvis válasza eisento (#5682) üzenetére


focvis
veterán

Nálam autóban - városon kívül - fut a Waze és a Traffi Hunter; a fedélzeti USB-rol (VW) töltöm és az kb. szinten tartja az akksit, nem merül. BT, GPS, wifi bekapcsolva.

Szerk: BW kábel nagyon jó minőségű, nekem 2 hét alatt megérkezett Banggoodról.

[ Szerkesztve ]

(#5690) eisento válasza focvis (#5689) üzenetére


eisento
addikt

oooo nekem is egy b8 passatban lesz hasznalva. a gyari autos kihangositoval ugye semmi gondja a telonak? mert a htc-vel szinte nem tudom hasznalni mert ha hivok vkit nem hallanak leteszem ujrahivom 2-3 alkalom utan jo, eleg random... ugyanez ha hivnak allok a kocsival egyhelyben erre atmegy a hangom r2d2-ba (ahogy a fonokom fogalmazott) :D

:DDD

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5691) eisento


eisento
addikt

ennek meg a markaja se bizalomgerjeszto :DDD [link]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5692) n.gab


n.gab
aktív tag

Alkalmazásoknál a Google play áruházat letilthatom?
Okozni fog valami problémát?

(#5693) focvis válasza eisento (#5690) üzenetére


focvis
veterán

Golf 7 (2016. modellév), Composition Media 2. generáció. Az előző telefonommal (N5) nekem is az volt a gondom, hogy a csatlakozást követő első hívás recsegett. Az N5x szerencsére ezt nem produkálja, nem tudom az okát, de frankón működik. :)

(#5694) eisento válasza focvis (#5693) üzenetére


eisento
addikt

hat nalam nem recseg csak siman nem hallanak :DDD discover media pro.

na remeljuk minden oke lesz koszi a visszajelzest

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#5695) dobolson válasza n.gab (#5692) üzenetére


dobolson
senior tag

Miért tennél ilyet? :)

(#5696) n.gab válasza dobolson (#5695) üzenetére


n.gab
aktív tag

Ja nem tudom csak kérdeztem. :)
Egyébként az normális,hogy WP-n eddig a 2GB-os netem elég volt egész hónapra és most 6.-án már elfogyott 700MB-om. Nem használom semmivel többet a telefont. Olyan mintha jobban fogyna. Az lehet?

(#5697) Skyhigh válasza n.gab (#5696) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Be van lőve hogy az alkalmazások csak Wifi-n frissítsenek?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5698) TOZ válasza Skyhigh (#5697) üzenetére


TOZ
addikt

Jogos kérdés. Szerintem automatikusan frissítés van neki és pluszban nem WiFi only.
Sosem volt ilyen gondom,ha ezek be vannak kapcsolva.
Én eleve nem hagyom, hogy automatikusan frissítse az apookat. Van, hogy mobilnettel is hagyom neki de én, és nem magától.

(#5699) n.gab válasza Skyhigh (#5697) üzenetére


n.gab
aktív tag

N7nél hol találom pontosan?
Nem találom.

A play áruház csak wifin van.

YouTube: 201MB
Chrome : 316MB
adatforgalom 6nap alatt. Szerintem ilyen sokat nem böngésztem,de ezt írja.
Na majd figyelek. Kipróbálom Operán mennyi ha a böngészek.

[ Szerkesztve ]

(#5700) kengyel válasza QbHead (#5685) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én nem is úgy címeztem, a kollégának írtam hogy szerintem hasznos. Elnézést ha félreérthető voltam, nem volt jól megfogalmazva. Úgy akartam írni, hogy számomra fontos funkció. :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.