Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5253) Örni


Örni
senior tag

Újra megkérdezem: tud valaki küldeni egy kültéri 240fps-es videot? Kíváncsi vagyok a minőségére.

A videózás közbeni zoom amúgy milyen minőségű?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5254) Richee11


Richee11
senior tag

Végül hosszas huzavona után úgy döntöttem, hogy hosszútávra inkább a One Plus 3at választom. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, melyeket a kérdéseimre kaptam.

(#5255) bl4ze válasza Richee11 (#5254) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem az túl nagy lett volna, meg az az Oxygen OS túl csicsás.... (Nekem)

.:. bl4ze .:.

(#5256) TOZ válasza bl4ze (#5255) üzenetére


TOZ
addikt

Az OOS azert messze van a csicsatol, de az teny, hogy nem google adja ki... igy a frissites is olyan mint a kutyavacsoraja. Most eppen nagyon toljak neki a javitast, de hogy kesobb mi lesz...

(#5257) dnelb


dnelb
veterán

7.0
egy kis diffi teszt.
hát multitaskunk továbbra sem lesz.. :D

(#5258) stewe780 válasza Richee11 (#5254) üzenetére


stewe780
őstag

Fuuuuuj amoled, fuuuuuuj a kamerája.
De mindenkinek más a preferencia sorrendje, örömteli haszálatot hozzá.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5259) margithid válasza TOZ (#5256) üzenetére


margithid
veterán

Én úgy tudom pár apróságban tér el a stock droidtól, nem? Én is azért venném inkább OP3-at, mert hardveresen hosszabb időre lehet vele tervezni, plusz várhatóan a stock közeli Romnak hosszú támogatottság is lesz rá. Plusz semmi bloatware, ami sok kínaira jellemző.

(#5260) TOZ válasza dnelb (#5257) üzenetére


TOZ
addikt

Akkor nem szopatom mar magam a DP5-tel. Minap gondoltam ra, hogy ranezek.

(#5261) dnelb válasza TOZ (#5260) üzenetére


dnelb
veterán

felesleges. remélem szeptemberre lesz pure nexus meg franco.. bár abból is az utolsó 2 nekem laggolt, az r11 smooth kis konfigolassal. ex katasztrófa továbbra is

[ Szerkesztve ]

(#5262) TOZ válasza dnelb (#5261) üzenetére


TOZ
addikt

Franco r13 van fent. Semmi bajom vele. Igazabol nem jobb es nem rosszabb nalam, mint a stock.
Egyedul a earphone hangero noveles miatt van fent.
Nem piszkalom a franco ertekeket.

[ Szerkesztve ]

(#5263) katalin888 válasza dnelb (#5261) üzenetére


katalin888
aktív tag

Újra fejlesztik a SlimROMokat. Szerintem egy kis idő múlva újra az egyik legjobb ROM lesz Nexusokra!

(#5264) dobolson válasza dnelb (#5257) üzenetére


dobolson
senior tag

Az ilyen teszteknek szerintem semmi értelmük nincs, de ettől függetlenül nem túl jó a helyzet. :) De az még jobban elszomorított, h a haverom nexus 5je úgy elverte sebesség teszten az 5x-emet, h majdnem bőgtem. :D

[ Szerkesztve ]

(#5265) Richee11 válasza stewe780 (#5258) üzenetére


Richee11
senior tag

Más más, például nekem a multitask sokkal fontosabb, mint az IPS. :) Meg azért talán a snapi 820 és a 6db ram időtállóbb lesz ;)

(#5266) n.gab válasza Richee11 (#5265) üzenetére


n.gab
aktív tag

Árban nem is egy kategória a n5x-el. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5267) Richee11 válasza n.gab (#5266) üzenetére


Richee11
senior tag

Persze, ez tény!
Nem és összehasonlítás végett írtam a kommentet, csak szimplán megköszöntem az eddigi kérdéseimre a válaszokat, és azt, hogy megosztottátok velem a felhasználói tapasztalatokat!

(#5268) margithid válasza n.gab (#5266) üzenetére


margithid
veterán

Amit viszont nem értek, hogy a 6P miért tartja ilyen jól az árát...
Azért az se az az über telefon ma már a sok Snap 800-as készülék között.

(#5269) n.gab válasza margithid (#5268) üzenetére


n.gab
aktív tag

Gondolom mert nem jött még ki újabb.

(#5270) TOZ válasza n.gab (#5266) üzenetére


TOZ
addikt

Hát nem, az 5x drágább volt.

(#5271) margithid válasza TOZ (#5270) üzenetére


margithid
veterán

Volt, most már nem az :)
Egyébként az OP3 ára nem fog akkorát esni, OP2 is még 100k körül van.
6P ára meg nem lesz olyan áron, hogy megérje OP3 mellett megvenni.

(#5272) dnelb válasza margithid (#5271) üzenetére


dnelb
veterán

Akinek jobb ház minőség,kijelző, stereo hangszóró,kamera,akku,support kell, az azt fogja venni. OP3-ban egyedül a soc jobb, minden másban rosszabb . Na ezért tartja az árát, az 5x meg ezért nem, mert az előbbi listámból egyedül a kamerában jobb. Mivel normál helyen 85k a 32es n5x, az op3 meg 64/6oson 125k, teljesen reálisak az árak..

[ Szerkesztve ]

(#5273) #31631410


#31631410
törölt tag

sziasztok.
egyre többen panaszkodnak,h nem mindíg értenek jól a telefonban...mikrofon bajom lehet talán? Bár az előző telefonomnál is panaszkodtak / Lg V10 /.... vki tapasztalt már ilyet?

(#5274) d.mate08


d.mate08
tag

Sziasztok! Lehet ezzel a mobillal 1080p videókat 60fps-sel felvenni? Nem találtam konkrét válaszokat, gondoltam megkérdezem.

[ Szerkesztve ]

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#5275) dnelb válasza d.mate08 (#5274) üzenetére


dnelb
veterán

nope

(#5276) stewe780


stewe780
őstag

Megosztottam pár képet, kíváncsi vagyok a véleményetekre:
[link]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5277) d.mate08 válasza stewe780 (#5276) üzenetére


d.mate08
tag

Gyönyörűre sikeredtek a képek, gyári appal lőtted? Örülök, hogy ezt a telefont rendeltem meg.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#5278) stewe780 válasza d.mate08 (#5277) üzenetére


stewe780
őstag

Csak a gyári. Összes utómunka a forgatás volt, 1-2 képen kellett pár fokot, mert csúnyán ferdére sikerültek. De azt is a telefonon a gyári szerkesztőben.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5279) Meridius11 válasza Örni (#5253) üzenetére


Meridius11
aktív tag

240fps

Hajlamos szaggatva felvenni (mintha egy 30fps videót próbálnál lassítani), de ez a gyári 120fpsnel is jelen van, gondolom android N bug. Restart meggyógyítja.

[ Szerkesztve ]

(#5280) dnelb válasza stewe780 (#5276) üzenetére


dnelb
veterán

Vonatoson ugye nem volt hdr? Amúgy szokásosan jó képek.

[ Szerkesztve ]

(#5281) stewe780 válasza dnelb (#5280) üzenetére


stewe780
őstag

Azt hiszem az összes HDR-el ment. Nekem jobban tetszik annak a végeredménye.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5282) Örni válasza Meridius11 (#5279) üzenetére


Örni
senior tag

Na végre, megszánt valaki! :) Köszi!
A 240fps-es verziót fel tudnád tölteni? Vagy csak így, 30fps-ben lehet letölteni a gépre a telóról?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5283) stewe780 válasza Örni (#5282) üzenetére


stewe780
őstag

Elvileg csak a 120fps támogatott 720p-n. A többi felbontáson meg 30fps. Szóval ezért nem rohannak a 240fps-es videókkal a fórumtagok. Valahogy meg lehet erőszakolni a rendszert, hogy tudja a 240-et, de gyárilag a 120 a max. Esetleg a 6P fórumban érdeklődj, az gyárilag fel van okosítva a 240-re.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5284) dnelb válasza stewe780 (#5283) üzenetére


dnelb
veterán

semmi erőszak nincs, egy appot kell feltenni. [link]
más kérdés hogy kell a friss restart, mert a ram és a proci is kevés hozzá. ami engem inkább idegesít mert sokkal hasznosabb lenne, hogy sztereo hangot még mindig nem tudták megcsinálni, holott n5 se tudta, aztán ott csak az xmlt kellett editelni és ment is a 256kb/sztereo hangfelvétel vidik alatt, itt nem... :W

[ Szerkesztve ]

(#5285) Örni válasza dnelb (#5284) üzenetére


Örni
senior tag

Pont ezért érdekelne a telefon, mert így megoldva tudna 240fps-t, ennyi pénzért :)

Ezt az újraindítást viszont nem értem. Bent marad valami a memóriában ilyenkor, vagy mifene? Amúgy a Mbit/s kisebb mint a 6p-nél, szóval a procinak bírnia kéne.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5286) Meridius11 válasza Örni (#5282) üzenetére


Meridius11
aktív tag

letolteni szerintem csak 30fps-ben (lassitva) lehet, de talan a google photosba fel lehet rakni a 240fps-es verziot, mindjart megnezem

[ Szerkesztve ]

(#5287) Meridius11 válasza Meridius11 (#5286) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Sajnos nem megy, hiába szedem ki a lassítást, megosztott linknél automatikusan berakja

(#5288) stewe780 válasza dnelb (#5284) üzenetére


stewe780
őstag

Bocsánat a szakszerűtlen fogalmazásért. Olvastam valahol, hogy meg lehet oldani, de nem futottam át, hogy hogyan. Engem ez eléggé hidegen hagy. A lumiával tökéletesen jó volt a 720p 30fps. Most is csak azért használom a 1080-at, mert ebben nincs optikai stbilizálás, a szoftveres meg levág kicsit a széleken, és igy marad egy 720p-nek megfelelő eredmény. Hang meg legyen alatta. Sztereo vagy mono, kb. mind1. Legyen, és kész. ( Nem a filharmonikusoknál zenélnek még a gyermekeim, hogy számítana :D )

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5289) gzbotii


gzbotii
veterán

Nektek milyen az ujjlenyomatolvasó hatékonysága? Nálam első napokban 8/10 volt, most lassan 3/10 arányanal tartok..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5290) torma99 válasza gzbotii (#5289) üzenetére


torma99
aktív tag

Majdnem tökéletes. Kb. 25ből egyszer nem old.

(#5291) csakany2001 válasza gzbotii (#5289) üzenetére


csakany2001
senior tag

Nálam attól függ hogy milyen kézzel nyúlok hozzá,most így hirtelen 9/10.De volt olyan hogy 2/10 mert nem volt olyan tiszta a kezem.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#5292) dnelb válasza gzbotii (#5289) üzenetére


dnelb
veterán

10/10 ha tiszta a kezem. Mikor beolvasod akkor minden érintésnél másképp tedd rá az ujjad, fejjel lefelé, oldalról, félig stb

(#5293) stewe780 válasza gzbotii (#5289) üzenetére


stewe780
őstag

Csatlakozom a 25-ből egyszer nem oldhoz. Rettenetes jó. Van egy samsung s2 tabom, na azt tapizni, masszírozni kell, meg rajta tartom 1-2 másodpercig is, mire rájön, hogy én vagyok... Ez bitang gyors, és nagyon pontos. Ha neked nem olyan, kalibráld újra.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5294) bl4ze


bl4ze
veterán

Ki használ AZ Camera-t ? Eddig jó volt, ma pedig folyamatosan le áll ha fotózni akarok vele.

Fókuszál, rányomok, hogy fotózzon és "Az alkalmazás leállt."

Android N, NPD90G

.:. bl4ze .:.

(#5295) stewe780 válasza bl4ze (#5294) üzenetére


stewe780
őstag

Az túlzás, hogy használom, de fent van. Most lőttem vele kettőt. Tette a dolgát, nem állt le.
Gyári 6.0.1.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5296) Örni válasza Meridius11 (#5287) üzenetére


Örni
senior tag

Sajnálom :( köszönöm a próbálkozást!

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5297) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Lumia 625-öst használok, illetve van egy céges Xperia M2-m. Utóbbi nem éppen a rendszer további használatára ösztönöz, de volt ma a kezemben egy Nexus 5-ös, az alapján viszont úgy gondolom, hogy lehet ezt jól is csinálni.

Jelenleg szívesebben használom a korlátolt, de egyszerű és megbízható Lumiát, azonban kétségeim vannak a Windows Mobile jövőjével kapcsolatban, így csere esetén az iPhone került terítékre (SE vagy 6S). Aztán ráakadtam a Nexus 5X-re. Fele annyi, mint az SE 64GB, jobb kamerával.

Egyébként játékot nem futtatok telefonon, a fényképezőgépem (Olympus) szoftverét használnám, pár kiegészítő alkalmazást (otthoni wifis smart eszközök, esetleg lightroom, stb.), levelezést, böngészőt, excel-word párost, navigációt. A fotók minőségére háklis vagyok. Szoftvert biztosan nem buherálnék.

Játszok a gondolattal, hogy N5X legyen, de elbizonytalanodtam, mert többen írtátok, hogy kevés a 2GB RAM. Valós problémát jelenthet a mennyisége? Miben korlátozna a fent leírtak tekintetében?

(#5298) csakany2001 válasza Bazsee71 (#5297) üzenetére


csakany2001
senior tag

Egyenlőre elég a 2GB RAM de azt nem tudni hogy meddig,ez inkább Multi-Tasking-nél jön elő de jelenleg hibátlan és elég sokáig képes alkalmazásokat tartani a memóriában.Azokra meg bőven elég amiket leírtál.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#5299) stewe780 válasza Bazsee71 (#5297) üzenetére


stewe780
őstag

Ez a te telefonod! Fotóban első. Ha nem játszol, akkor pedig a hardver is elég benne. A navi nálam is elsődleges, meg a fotó. Az irodai alkalmazásokat meg még egy pár évig tuti jól viszi. Ennél nem kell buherálnod, közvetlenül a google nyomja a frissítéseket, nem ül rajta a gyártó, vagy a szolgáltató.

Fényképezője ilyen, ezeket tegnap lőttem: [link]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5300) margithid válasza csakany2001 (#5298) üzenetére


margithid
veterán

Én is hajlok most e felé, OP3 azért 50k-val drágább.
2 GB Ram szerintem magának az oprendszernek elégnek kell lennie, egy asztali win10 simán jól muzsikál 2 GB-rammal nekem.
Talán android is nem lesz hardverigényesebb most már...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.