Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Poison73


Poison73
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Segítséget kérek N5x vásárlás ügyében. Pillanatnyilag egy Honor 7- et használok ( ami nagyon jó telefon viszont meguntam) de megtetszett a N5x és kipróbálnám, ha nincs gond vele. Az lenne a kérdésem, hogy megéri az árát vagy vannak gondok vele?

Köszi előre is az infókat.

[ Szerkesztve ]

" No pain, no gain!

(#5702) TOZ válasza Poison73 (#5701) üzenetére


TOZ
addikt

Akkut vissza fogod sírni, amúgy nincs para

(#5703) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Ma sikerült a Camponában az egyik Mobilboltotstól megtudni, hogy összesen két "Európai" beszállító van a Nexus 5x-re és semmilyen "kívánságot" nem vesznek figyelembe kb 1 hónapja.
Illetve még azt is megtudtam, hogy több száz N5x van raktáron ezeknél a beszállítóknál...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5704) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon nem jutottam el ma sehova, de a kamerát tudtam tesztelni. Ez a kamera tényleg nagyon jól sikerült, egy-két telefont, maga mögé utasíthat.

Csináltam pár képet :)

kengyel

(#5705) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Budaörsön MediaMarktban van 606-os 16 GB-os fekete.
Az ára az nem túl kedvező: 205.000 Huf

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5706) dobolson válasza Skyhigh (#5705) üzenetére


dobolson
senior tag

Szegényeknek elgurult a gyógyszer. :)

(#5707) Šolaire válasza Skyhigh (#5705) üzenetére


Šolaire
veterán

Az komoly :D

“Praise The Sun” \[T]/

(#5708) kengyel válasza Skyhigh (#5705) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nem semmi ár, akkor inkább 510-es fele árban.

kengyel

(#5709) Örni válasza kengyel (#5708) üzenetére


Örni
senior tag

Akarod mondani harmad áron.
No de abban van USB átalakító :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5710) kengyel válasza Örni (#5709) üzenetére


kengyel
nagyúr

Azért ez már durva ár érte, akkor az USB- több mint 100K. :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5711) Örni válasza kengyel (#5710) üzenetére


Örni
senior tag

Na de az aztán egy minőségi átalakító :)

Vajon adnak hozzá egy 130cm-es TV-t is?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5712) kengyel válasza Örni (#5711) üzenetére


kengyel
nagyúr

Csak azt nem tudom megérteni, hogy az MM-miért nem tud ( akar ) az árakkal lépést tartani. Minden telefont amit ott néztem, csillagászati áron lehet megvenni.

kengyel

(#5713) Örni válasza kengyel (#5712) üzenetére


Örni
senior tag

Ők nem szürke importban hozzák be :) de a honlapjukon a 6p van 203 ezerért, lehet csak rossz tábla volt kirakva?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5714) hYpErKe


hYpErKe
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék tőletek, hogy mivel egy éves már lassan ez a konstrukció, hogy érdemes e ezt választani vannak-e konkrét típushibák illetve zavaró dolgok a telefonban.
Sajnos jó kis nexus 4 telefonom nagy valószínűséggel le kell cserélnem digitizer hiba miatt, és természetesen csak a nexus vonalnál maradok és nem tudom melyiket válasszam az 5x illetve a 6p közül, az áraik már a tavalyi debütáláshoz viszonyítva elég elfogadhatóak.
Ezen felül érdemes venni ilyen szürke importos gsm boltokban gyári gari hiányában, vagy megbízhatóak ezek?
Kérlek titeket mondjátok el a pozitív illetve a negatív tapasztalataitokat a masináról.

Köszi szépen a válaszokat. :U :R

hYp

Pixel --> Pixel 7

(#5715) tomboy0013 válasza hYpErKe (#5714) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ha visszaolvasol pár oldalt akkor minden ki fog derülni :) Illetve nyisd le az összefoglalót és olvasd azt is át.

(#5716) kengyel válasza Örni (#5713) üzenetére


kengyel
nagyúr

Lehet jó az elméleted a tábla ügyében, de a 6P-is olcsóbban meg lehet venni. Pont ezért nem veszek tőlük, mindent drágán adnak. Tegnap délelőtt a Pólus MM-ben kerestem a telefont nem találtam sehol, helyette vettem egy autóstartót. :)

(#5714) hYpErKe

Jól írja fentebb a kolléga, mostanában sokan vettük ezt a telefont, keress kicsit vissza. Nagyon sok infóval fogsz szembesülni, ami sokat segíthet a döntésedben.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5717) Skyhigh válasza Örni (#5713) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Bolttól függ az ár, de az az online ár lesz ami 203k, mert Budaörsön 210k volt a 6p

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5718) Šolaire


Šolaire
veterán

Ha nem gond a méret és az ár akkor 6p. Ha ár érték arány a fontos akkor az 5x.

“Praise The Sun” \[T]/

(#5719) Örni válasza Skyhigh (#5717) üzenetére


Örni
senior tag

Míg volt honlapjukon 5x, az 150 volt, valaki írta pár hete, hogy Mammutban 75-ért akciózták, Emagon, Mallon, Edigitalnál szintén drága. Ki érti ezt...
Nemrég Indexen volt egy cikk, hogy trükköznek a kis boltok, érdekes olvasmány volt.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5720) focvis válasza kengyel (#5704) üzenetére


focvis
veterán

Oettinger sört hol vettél, van belőle normál (nem alkoholfrei) verzió is ott? :)

(#5721) kengyel válasza focvis (#5720) üzenetére


kengyel
nagyúr

Palotán vettem egy közértben, de tudtommal csak alkoholmentes van belőle. :)

kengyel

(#5722) focvis válasza kengyel (#5721) üzenetére


focvis
veterán

Hoppá! Ma pont voltam (keresztülmentem) Várpalotán, ha tudtam volna, rákérdezek a rendes verzióra... Köszönöm, next time pénteken járok arra! :)

(#5723) Gigicuci válasza stewe780 (#5654) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Én is arról váltottam. :)

(#5724) stewe780 válasza Gigicuci (#5723) üzenetére


stewe780
őstag

Térerő gond, anyagi, kalandvágy? Téged mi hozott az 5X tulajok közé?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5725) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Első nap aksi statisztikám nem is volt olyan rossz. Reggel 06.30-tól kapcsoltam be 100%-ról indulva.
Volt benne 3-óra kijelző, 2,5-óra telefon, némi fényképezés, 20-perc navigáció, és így ma reggel 07.00-kor voltam 20%-on. Most van töltőn a telefon, ez lesz a második töltés.

kengyel

(#5726) slice14 válasza Skyhigh (#5603) üzenetére


slice14
veterán

Ne már ez komoly, haldoklik a káértya? Már be**artam hogy a telefonnal van probléma. Én mióta kártyát és telót cseréltem, azóta ha külföldre utazok, nálam se hajlandó automatikusan felcsatlakozni, csak kézileg. De aztán nálam sincs probléma. Akkor azt mondod hogy a kártya csere megoldja?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5727) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Megjött a Nillkin Amazing H+ Pro üveg, DBrand Carbon skin és a SUPCASE Unicorn Beetle tok.
A dbrand-esek nagyon pontosan dolgoznak:[További képek]

[ Szerkesztve ]

(#5728) slice14


slice14
veterán

Na bekerült a H791F és a széria különbségeket az összefoglalóba.
A 6xx-es szériában type-c to a vagy type-c to micro adapter van?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5729) brownus válasza tamas.nick (#5727) üzenetére


brownus
veterán

Nilkin tokok nagyon jók, minőségi anyaghasznalattal. Tetszik hogy van rajta nexus felirat

(#5730) kengyel válasza tamas.nick (#5727) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nagyon jól néz ki, teljesen feldobja a telefont. :)

kengyel

(#5731) stewe780


stewe780
őstag

Nagyon elégedett vagyok a telefonnal. Tegnap is navi, 100+ fénykép. Gyönyörű képek! Napsütésben még az előlapi kamera is teljesen elfogadható képet ad. Nagyon megnyugtató, hogy végre a navi is mehet bátran, nem ég be a kijelző. Ha nyúzom a gépet, azért ilyenkor nyáron melegszik, meg a sebessége sem S7, de a fentiek miatt vettem, és azokban csúcskategóriát nyújt középkategóriás áron.
A sebessége sem rossz, ha nagyon kell minden megoldható rajta, de azért a böngészésre, meg a játékra nekem továbbra is jobb a 8colos tabletem. Már csak a mérete miatt is. De pont ezért nem is vágom zsebre mint a telefont. :D

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5732) stewe780 válasza slice14 (#5728) üzenetére


stewe780
őstag

mikrousba-->usbtypec

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5733) brownus válasza stewe780 (#5731) üzenetére


brownus
veterán

De miben érezhető a sebességbeli különbség?

amihez nekem van viszonyítási alap, a sgs4, lumia 640.
ez a telefon egy rakéta. ( Csajomnak nexus5 van, attól is gyorsabb ez egy picit, néha nagyon)

(#5734) kengyel válasza stewe780 (#5731) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én a kamerától el vagyok " ájulva" , nagyon jó képeket készít. Igaz még csak egy napja használom a telefont, az én igényeimnek bőven megfelel. Az aksi lehet kicsit combosabb, de ezt vásárlás előtt is tudtam.

kengyel

(#5735) stewe780 válasza brownus (#5733) üzenetére


stewe780
őstag

Nekem egy tab s2 8colosom van. Azon normálisan jelennek meg az internet oldalak. Értem ezalatt, hogy nem egyoszlopos minden. Gyorsabb is, ha a tartós sebességét nézem akkor pedig mindenképp. Azon 2 óra böngészés, vagy játék után is ugyanolyan pattogósak az oldal megnyitások. Ezen azért egy picit lassabb.
De mondom másra való eszközök ezek. Ebben a navi, fénykép és a hordozhatóság a fontosabb. Mondjuk érdekes, hogy nekem a tabom drágább volt mint a telefonom. A tabot ugyanis kereken 100 ezerért vettem. Ez meg csak 91 volt.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5736) stewe780 válasza kengyel (#5734) üzenetére


stewe780
őstag

Igy van, csúcs szuper! Már majdnem leírtam, hogy a gyermekeim mosolya olyan gyönyörű a képeken, hogy... csak mondom túl érzelgősnek tartanátok :D

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5737) brownus válasza stewe780 (#5735) üzenetére


brownus
veterán

Kíváncsi lennék egy fozott romra is ezen a telon...

Lehet kipróbálok egyet, itt valaki használ cm, vagy bármilyen főzött romot? Bár, mindenképp megvarom a nugatot, aztán kitudja :)

(#5738) kengyel válasza stewe780 (#5736) üzenetére


kengyel
nagyúr

A mostani árához nézve a telefont, nagyon nagy vételnek érzem. Nekem az anyaghasználat is tökéletesen megfelel, a kijelző is nagyon szép és látható, a " nyers" android meg mindennél többet ér.
Nagyon nem bántam meg hogy ezt választottam, mivel én sokat fényképezem így nekem egy szavam sincs. A srácokat még nem tudtam lefotózni, inkább mennek ebben a jó időben csavarogni. :)

kengyel

(#5739) Örni válasza stewe780 (#5736) üzenetére


Örni
senior tag

Látom nálad is fő szempont a kamera egy telefonban :) Engem a videós rész is legalább ennyire érdekel. Főleg ugye a lassítások. Kérdésem az lenne, hogy milyen minőségű a zoom fullHD-ban? Nokiáknál ugye okosan megoldották, itt sikerült ügyeskedni valamit a mérnököknek?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5740) slice14 válasza stewe780 (#5732) üzenetére


slice14
veterán

Köszi :R

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5741) stewe780 válasza brownus (#5737) üzenetére


stewe780
őstag

Azért nem jellemző erre a főzött rom, mert a gyári is tök csupasz. Nincs gond, hogy tele lenne rakva a gyártó, vagy a szolgáltató szarjaival, amit utólag ne lehetne leszedni. A főzött romok többsége csupán abból áll, hogy ezeket kihagyják, és attól gyorsabb lesz, jobban kezelhetőbbé válik a rendszer.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5742) kengyel válasza stewe780 (#5741) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezen meg is lepődtem hogy nagyon gyors a gyári rom rajta, pedig 2GB-ram ketyeg a telefonban. Nincsenek benne a gyártói alkalmazások, és máris kezelhetőbb a rendszer. Eddig minden telefonban tiltottam néhány alkalmazást, ebben erre nincs szükségem. Nekem még ez az első Nexus telefonom.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5743) stewe780 válasza Örni (#5739) üzenetére


stewe780
őstag

Jaja, a 1020 zoomja nagyon tuti volt, egyáltalán nem pixelesedett. Ha zoomoltam, egyszerűen a ccd mintavételt vette kisebb területre, és nem ugyanazt a mintavételt nagyította pixelesre.
Ez szerintem nem tud ilyet. Nem is mertem még videó alatt zoomolni, hogy ne kapjon el a hányinger :D A stabi hiányát viszont egy youtube feltöltés szuperul megoldja, ha bekapcsolod a szoftveres képstabilizálást. És nincs az a hullámzás sem a végeredményben, amit az optikai képstabi lencsemozgása okozott. Az engem nagyon zavart, rendesen tengeribeteg lettem tőle :DDD

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5744) Skyhigh válasza slice14 (#5726) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nekem Telenornál azt mondták, hogy ez lehet az ok, csak mivel most MicroSim-em van várni akakrtam a cserével addig amíg meglesz az új teló (vagy megérkezik a Micro-nano átalakítóm)

Asszonynak 5,5 éves a simje és az ilyen problémákat nem produkál, se az ó telójában sem az enyémben. Bár mind LG (F6, F70, N5x) nem nevezném LG specifikus hibának.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#5745) Bukk900 válasza stewe780 (#5743) üzenetére


Bukk900
őstag

Ez nem alap dolog itt is? Ha egy HD videónál zoomolok, akkor a ccd 2Mpixeles közepét használja és nem pixeleket nagyít szoftveresen... Még nem próbáltam, de ez engem is érdekelne.

(#5746) slice14 válasza Skyhigh (#5744) üzenetére


slice14
veterán

Hát mundjuk ez azért érdekes, mert akkor cseréltettem nanoSIM-re, mielőtt vettem volna januárban az 5X-et. Lehet hogy amit adtak SIM-et, elveve kaki lenne?

Na mindegy.... jövőhéten begallopolok a telekomhoz és kicseréltettem. Úgy is úgy szorják ingyen a csere SIM kártyát, mint a papok az áldást. Úgyis kiderül, hogy e volt-e a baj, mert augusztus végén terbe van egy rövid nyaralás Nagyváradon.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5747) tomboy0013 válasza tamas.nick (#5727) üzenetére


tomboy0013
veterán

A dBrand skin-t a dBrand honlapjáról rendelted? Egy kis tájékoztatás kellene mennyi volt a postaköltség, illetve volt-e vám? Paypal nélkül lehet fizetni valahogyan?

(#5748) stewe780 válasza Bukk900 (#5745) üzenetére


stewe780
őstag

Hát a fene tudja, most kimentem a napra egy sörösdobozzal, és zoomoltam rá, hogy látszik-e több felirat részlet zoomra, vagy pixelesedik, de sajnos ezen a képernyőn 10-szer visszanézve sem tudom eldönteni. Esetleg aki monitor közelben van megnézhetné.
Ja és fúj a szél. Csak azért szólok, hogy teli sörös dobozzal jobban jártok, csak nálunk a tegnap este óta nincs teli... :DDD

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5749) bedibazsa válasza slice14 (#5746) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nálunk kétévente van hivatalosan ingyenes SIM-csere, ha nem hibás. Ez a Telenor, máshol nem tudom, mennyire osztogatják ingyen. Ha jó fej az ügyintéző, rákattint a technikai hibás menüre és akkor ingyenes. :-D
Amúgy simán lehet, hogy kaki a kártya, kb. 5%-a az általam eladott/cserélt kártyáknak hibás.

(#5750) kengyel válasza bedibazsa (#5749) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én Vodafone-os vagyok, elkezdtem a térerődobálásra panaszkodni, és szépen kicserélték a kártyámat. Amúgy a hivatalos állásfoglalás szerint, tényleg 2-évente van a cseréje. Mondjuk ez ügyintézői hozzáálláson is alapszik, de általában szokták cserélni.

[ Szerkesztve ]

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.