Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) bedibazsa válasza Bazsee71 (#5297) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nekem elég a 2gb ram, iPhone 6 után megváltás ez a telefon. Az aksija is kezd egyre jobb lenni a második közös hetünkre.

(#5302) dobolson válasza stewe780 (#5299) üzenetére


dobolson
senior tag

(#5303) Gigicuci válasza Bazsee71 (#5297) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Én is csatlakozom. A 2Gb RAM az általad preferált használati területre elég. A 6s/SE fényképezője sok fénynél egálban van van az 5X-el, kevés fénynél viszont szerintem egyértelműen jobb az 5X.

Az élesség állítás sebessége elég fénynél hasonló (korábban azt írtam ,hogy gyorsabb az SE/6s, de azóta teszteltem és nem nagyon látok különbséget), kevés fénynél azért tud gondolkodni. Ott gyorsabb az iphone, igaz a kép minősége is rosszabb.

Most is csak azt tudom mondani amit korábban: a menü vajsimán fut, az alkalmazások lassabban indulnak mint egy Androidos flagship esetében, de a fotózásban az 5X a legjobbak között van. Számomra pedig, aki a természetes színeket ill. minél kevesebb szoftveres élesítést, színezést kedveli, verhetetlen. Az iphone a közelében van, de 3X annyiba kerül. Szóval:

Vegyed!!!

:)

(#5304) Amarton válasza Gigicuci (#5303) üzenetére


Amarton
tag

Az 5x abban az esetben csinál jobb képet, mint az iPhone, ha RAW-ban használod. Ha csak sima JPG módban, akkor az iPhone sokkal jobb. Sokkal jobban kitalálja a fehér egyensúlyt. Volt olyan, hogy oldalról bejövő fény esetében az arc teljesen sötét lett az 5x-el fotózva. IPhone felismerte, hogy arcot szeretnék fotózni és arra mért fényt. Mondtam ezt úgy, hogy 16 éve vagyok profi fotós egy elég komoly tükrös géppel.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#5305) Bukk900 válasza dobolson (#5302) üzenetére


Bukk900
őstag

:C Nagyszerű! Már csak 2-4 mp. záridőt kérünk! :)

Amarton: a képernyőre (arcra) koppintásos fénymérés sem segített ilyen helyzetben?

[ Szerkesztve ]

(#5306) stewe780 válasza dobolson (#5302) üzenetére


stewe780
őstag

:R :C :)) :DDD ;] :) :D

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5307) dobolson válasza Bukk900 (#5305) üzenetére


dobolson
senior tag

Ne legyél telhetetlen! :D

(#5308) stewe780 válasza Amarton (#5304) üzenetére


stewe780
őstag

Ha profi fotós vagy, tudod mennyit számít a ccd méret. Az 5X sokkal zajmentesebb, természetesebb, nehezen tudom megfogalmazni, de olyan fényképebb fényképet csinál.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#5309) slice14


slice14
veterán

Lehet már augusztusban megkapjuk a nugátot. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5310) Amarton válasza stewe780 (#5308) üzenetére


Amarton
tag

Tudom, azért is van tükrös gépem. A körömnyi méretű szenzoroknál sokkal többet számít a szoftveres zajszűres.
Sokkal gázabb, ha a bőrnek nem bőrszine van, hanem valamilyen kékes árnyalata, minthogy 2 szemcsével több van-e a képen.
Nyilván máshogy fogok ránezni én egy képre és egy laikus.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#5311) tomboy0013 válasza slice14 (#5309) üzenetére


tomboy0013
veterán

És mi a helyzet azokkal akik a beta programban vannak? Hogyan kell majd átállni? Ki kell lépni a beta programból frissítés után? Meg lehet úszni rendszer újrahúzás nélkül a dolgot?

(#5312) slice14 válasza tomboy0013 (#5311) üzenetére


slice14
veterán

Eddig se lehetett bétáról frissíteni a végleges rendszerre. Szerintem ez most sem lesz másképp. Ki lépsz a bétából és utána jön majd OTA-n a 6.x, vagy már a végleges 7.0.

Meg egyébkéntis egy új rendszert tisztán érdemes feltenni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5313) dobolson válasza slice14 (#5312) üzenetére


dobolson
senior tag

És akkor már augusztusban jönnek az új Nexusok is vajon?

(#5314) slice14 válasza dobolson (#5313) üzenetére


slice14
veterán

Elvileg igen.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5315) dobolson válasza slice14 (#5314) üzenetére


dobolson
senior tag

Remélem azért a Dp-nél fürgébb lesz a végleges N, mert az röhej, hogy a 3 éves N5 szétcincálja sebességben az 5x-et. Pedig ez M-mel jelent meg, arra meg az utolsó frissítés a 6.0, de mégis jobban hasít rajta. :N

(#5316) JackFeryll válasza stewe780 (#5308) üzenetére


JackFeryll
őstag

A profi fotós hozzá van szokva, hogy a szint az az APS-H/full frame/középformátum. Ezeknek meg kvázi mindegy. Piciben hasonlók.

(#5317) margithid válasza dobolson (#5315) üzenetére


margithid
veterán

Azért az vicc...
A full hd miatt lehet vajon? Másra nem tudok gondolni...

(#5318) dobolson válasza margithid (#5317) üzenetére


dobolson
senior tag

Nex 5 is full HD, és ott is 2 giga ram van, ez a poén. :)

(#5319) margithid válasza dobolson (#5318) üzenetére


margithid
veterán

Nem értem akkor mi lehet a probléma...
Nagyon úgy néz ki pedig, hogy ez lesz a következő telefonom, android N után is még meg fog kapni egy frissítést jövő iylenkor, szóval 2 évig friss szoftveres telefonom lenne.
Ennél lejebb mint msot meg nem hiszem, hogy lemegy az ára.
6P meg nem fog beesni 100k alá. OP3 meg sok nekem árban...

(#5320) dobolson válasza margithid (#5319) üzenetére


dobolson
senior tag

Én sem értem. De ha ez az N-nel nem fog javulni, lehet elbúcsúzom az 5x-től, mert nem azért váltottam "feljebb", h lassabb telefonom legyen. :D Oké, h ez is folyamatos meg gyors, na de akkor is.

(#5321) dnelb válasza dobolson (#5315) üzenetére


dnelb
veterán

5x titkosítva volt?

(#5322) dobolson válasza dnelb (#5321) üzenetére


dobolson
senior tag

Ez is, az is. Mindkettő teljesen gyári rendszer.

(#5323) dnelb válasza dobolson (#5322) üzenetére


dnelb
veterán

hát nem tudom, nekem n6 és az n5x is laggtenger volt bekapcsolt titkositassal, mikor n5om volt akkor csak épp kijott az 5.0, szal azt nem tudom.. de én erre tippelek, vagy pedig meleg volt az 5x es throttle volt, akkor viszont reális hogy jobb az n5.

[ Szerkesztve ]

(#5324) Gigicuci válasza dnelb (#5323) üzenetére


Gigicuci
senior tag

A titkosítás nekem sem kellene, nem lehet vhogy kikapcsolni?

Már rákerestem egyszer de nem igazán értettem, elég bonyolult volt nekem. :)

(#5325) slice14 válasza Gigicuci (#5324) üzenetére


slice14
veterán

Az összefoglalóban lévő leírást nézted?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5326) focvis válasza dobolson (#5322) üzenetére


focvis
veterán

Míg N5-ön kapcsolható a titkosítás, tehát Te döntöd el, hogy legyen-e vagy sem és alapból nincs titkosítva; addig az N5X fixen titkosítva van és csak mókolással tudsz szabadulni tőle.

[ Szerkesztve ]

(#5327) dobolson válasza dnelb (#5323) üzenetére


dobolson
senior tag

Én azért laggtengernek nem érzem, de tény, hogy lehetne simább. Meleg is volt mindkét teló, szóval valszeg ez lesz, hogy ez visszatekerte magát, elment hűsölni a 2 erős mag, n5 meg leszarta, hány fok, odabaszott. :D

focvis: ha ez így van, akkor n5-ön biztos nem volt bekapcsolva, ha alapból nincs. Akkor ez a titkosítás dolog, plusz a procik lekapcsolása már simán eredményezhette azt, hogy az n5 állva hagyta az 5x-et. Ezzel csak az a bajom, hogy pont leszarom az okokat, ne legyen ilyen, mert idegesít. :D

Eddig azt mondtam, hogy az átlag felhasználás során nem érezni kárát ennek a mag lekapcsolásnak, de ennek tükrében azért ez már nem teljesen igaz. Egy szaros névjegyzéket dupla annyi idő alatt nyitott meg az 5x, mint az előd, ez pedig fájó, számomra mindenképpen.

(#5328) slice14


slice14
veterán

Jut eszembe, ígértem egy GSam eredményt a Light Managerrel kapcsolatban. Kép

Ez a pénteki eredményem. Igaz kicsit rátöltöttem a telóra, de mint látjátok, reggeltől nézte az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#5329) dobolson


dobolson
senior tag

Persze, jobb hardver, de azért a 6P esetében már nem volt gond a titkosítással. :) De azért elég komoly az N5 sebessége még a 6P mellett is, nem beszélve a ram menedzsmentről. :)

(#5330) Örni válasza margithid (#5319) üzenetére


Örni
senior tag

Azért én még megvárnám az őszi új Nexusokat. Azok majd még lejjebb nyomják kicsit az elődök árait. Meg felpezsdül a használt piac is. Jelenleg semmi.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5331) margithid válasza Örni (#5330) üzenetére


margithid
veterán

Hát nem tudom, 5X már majdnem 70k alatt, lemenne 60ra már tényleg ajándék lenne.
Viszont 6P nagyon tartja az árát, ha lemenne annyira az ára mint nexus 6-é akkor azt venném, de jelenleg még 130k a legolcsóbb helyen is...
OP3 ára se fog esni szerintem, más meg nem nagyon jöhet szóba, xiaomitól félek azért, habár nemsokára kijön a stabil global hivatalos Rom, arra kiváncsi leszek!

(#5332) Dzseno


Dzseno
tag

Sziasztok! tapasztalatok már olyat a gyári kamera appal h ha vmit nagyon közelről akarjátok lelőni nem tudta beelesiteni a képet. Jó pár centivel távolítani kellett a telot a tárgytól h éles legyen a kép. :F

(#5333) tomboy0013 válasza Dzseno (#5332) üzenetére


tomboy0013
veterán

10 centiről fókuszál, mint kb. az összes többi mobil kamera.

(#5334) Bukk900 válasza Dzseno (#5332) üzenetére


Bukk900
őstag

Nem igazán jó makróban. Én olyat tapasztaltam, főleg virágfotóknál, ahol a háttérben sok részlet van és apró a téma, nem tud a közeli tárgyra fókuszálni, mármint 15 cm-re sem...

Nem a távolsággal van a gond, egyszerüen nem tudja, hogy mire fókuszálni, mert apró. Ha odateazem a tenyerem, az már elég felület neki az élesítéshez. Az előző telefonommal nem volt ilyen gondom...

[ Szerkesztve ]

(#5335) Dzseno válasza tomboy0013 (#5333) üzenetére


Dzseno
tag

Ezt hol olvastad? a Régi nexusom centiről is fokuszált

(#5336) Dzseno válasza Bukk900 (#5334) üzenetére


Dzseno
tag

Igen kb 8-10 centi kell neki h beélesítsen, bár onnan már télleg csudaszép a kép...

(#5337) tomboy0013 válasza Dzseno (#5335) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hány centiről?

(#5334) Bukk900: én múltkor 1 centis darazsakat is befókuszáltam, meg lepkét is és ott gyorsan kellett dolgozni mert tovább repültek hamar. Van gondja néha nagyon pici téma fotózásnál, de nem lehetetlen azért. Meg ott vannak a manuális fókusz lehetőségek más app-okkal.

[ Szerkesztve ]

(#5338) dobolson válasza tomboy0013 (#5337) üzenetére


dobolson
senior tag

Jaja, mint pl a zoom fx-ben.

(#5339) fokukac


fokukac
nagyúr

Szerintem már megint túlzásokba estek - ez a kamera nem alkalmas makro-fotózásra.

Sőt, szerintem túl van hype-olva az 5x kamerája. Oké, valóban jó képeket csinál rossz, sötét fényviszonyoknál is, de azt még például senki nem említette, hogy az optikája torzít. Nagyon nagy látószögű, és a széleken keményen torzít.
Ami még belefér, ha egy templom-tornyot fotózol, viszont, ha egy asztaltársaságot, embereket, ott azért eléggé rossz. És persze ha makro-t fotóznál, ott pedig hatványozottan jön elő.
Szóval ilyen rajzolati szempontból a Nexus 4 pl. sokkal életszerűbb képeket lőtt, persze a hdr-ben és az expozíció elkészítési idejében, képzajban sokkal gyengébb volt.

De persze biztos nálam is előjön az a faktor, hogy 11 éve van tükörreflexes fényképezőgépem, és ahhoz viszonyítok. Egy rendes nagylátós optika pl. ott kezdődik, hogy 200 e Ft. Egy rendes makro-optika 120 e, és fél kiló üveg van benne...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5340) tomboy0013 válasza fokukac (#5339) üzenetére


tomboy0013
veterán

De ezt nem tükörreflexeshez kell hasonlítani ;) Nekem Lumia 930 volt ez előtt és ahhoz képest nem torzít oldalt sem a kép. Ez a kamera az ilyen árú okostelefonoknál azért igencsak kiemelkedő. Mondj már egy ~75 ezres telót amiben ilyen kamera van.

(#5341) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Köszönöm mindenkinek a tartalmas választ!

Pont kérdezni akartam még, hogy ugye ennél a készüléknél nincs olyan gond, hogy 1-2 másodperc, mire behozza a telefonkönyvet, erre pont ezt olvasom. Anno emiatt vettem Lumiát, és ezért gondoltam most iPhone-ra.

Mennyire komoly probléma ez, illetve valóban lekorlátozták a CPU-t?

(#5342) dobolson válasza Bazsee71 (#5341) üzenetére


dobolson
senior tag

Én kipanaszkodtam ma magam, de egyébként ezek a dolgok csak úgy derülnk ki, ha másik teló mellé rakja az ember. Összességében azért nem lassú a cucc egyáltalán. Csak lehetne jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#5343) margithid válasza dobolson (#5342) üzenetére


margithid
veterán

Azért érdekes a dolog, mert a 808 még ma sem egy gyenge jószág, melegedni nem melegszik, igy lekorlátozásnak se látom értelmét...

(#5344) dnelb válasza margithid (#5343) üzenetére


dnelb
veterán

tökmindegy mennyire melegszik, ha 46 fok felett úgyis lekapcsol a 2 erős mag(az kb 5p game) . akkor egy s800 simán erősebb :DD

[ Szerkesztve ]

(#5345) fokukac válasza Bazsee71 (#5341) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem nagyon prompt a rendszer, a sebességgel nincs gondom. A névjegyek gyorsan töltődnek. Épp 322 óra futásidőm van...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5346) margithid válasza dnelb (#5344) üzenetére


margithid
veterán

Ez elég rossz akkor...

(#5347) dobolson válasza fokukac (#5345) üzenetére


dobolson
senior tag

Tedd egy n5 mellé, és nem leszel ilyen elégedett. :D

[ Szerkesztve ]

(#5348) dnelb válasza dobolson (#5347) üzenetére


dnelb
veterán

azért amíg nincs throttle és off az ecryption gyorsabb az 5x.

(#5349) fokukac válasza dobolson (#5347) üzenetére


fokukac
nagyúr

N4-gyel tudom összehasonlítani, ahhoz képest sem érzem, hogy rosszabb lenne.
De mondom, lehet, hogy ez is attól függ, hogy ki mivel és mennyire terheli pl. a rendszert.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5350) dobolson válasza fokukac (#5349) üzenetére


dobolson
senior tag

Durva is lenne, ha az N4 is fürgébb lenne. :)

Krisztián : ja, de ez egyrészt tényleg hamar bekövetkezik, másrészt engem ez idegesít így. Más a képek minőségére érzékeny, vagy az aksira, én erre. :)

Kíváncsi vagyok, mit tudnak majd a htc nexusok a 2016os flagship hardverrel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.